Облыстық мәслихаттың "2001 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2000 жылғы 19 желтоқсандағы N 9/69 шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Маңғыстау облысы мәслихатының шешімі 2001 жылғы 26 қаңтардағы N 10/78 Маңғыстау облыстық Әділет басқармасында 2001 жылғы 30 қаңтарда N 357 тіркелді
"Қазақстан Республикасының жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдары туралы"   Z934100_  , "Бюджет жүйесi туралы"   Z990357_  , "2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы"   Z000131_   Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес облыстық мәслихат шешiм еттi:
Облыстық мәслихаттың "2001 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2000 жылғы 19 желтоқсандағы N 9/69   V00M323_   шешiмiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын: "2001 жылға арналған облыстық бюджет қосымшаға сәйкес, мынадай көлемде бекiтiлсiн:
табыстар - 11114273 мың теңге;
бюджеттен берiлген несиелердi жабу - 144193 мың теңге;
шығыстар - 11767408 мың теңге;
несиелендiру - 550000 мың теңге;
тапшылық - 1058942 мың теңге.
Облыстық бюджеттiң тапшылығы қаржылық жылдың басындағы 558942 мың теңге бос қалдық сомасына табыстарды көбейту және 500000 мың теңге қарыз алудан түскен сомалар есебiнен жабылады".
2. 3 тармақтағы:
2 азат жолдағы "37,8" саны "52,6" санымен ауыстырылсын;
3 азат жолдағы "66,6" саны "66,5" санымен ауыстырылсын;
4 азат жолдағы "85,5" саны "85,0" санымен ауыстырылсын;
5 азат жолдағы "90,6" саны "90,4" санымен ауыстырылсын.
6 азат жол мынадай редакцияда жазылсын: "Әртүрлi салықтан тыс түсiмдер бойынша қалалық және аудандық бюджеттерден облыстық бюджетке аударым жасалмайтындығы қаперге алынсын".
3. 3 тармақтан кейiн мынадай мазмұндағы жаңа 3-1 тармағы қосылсын:
"Облыстық бюджеттiң шығыстары қаржылық жылдың басына 558942 мың теңге сомасындағы, облыстық бюджеттiң тапшылығын қаржыландыруға жұмсалатын, бюджет қаржысының бос қалдық сомасына өскендiгi қаперге алынсын".
4. 4 тармақтан кейiн мынадай мазмұндағы жаңа 4-1 тармағы қосылсын:
"Маңғыстау ауданының 2001 жылға арналған бюджетiне субвенцияның көлемi 29118 мың теңге сомасында белгiленсiн".
5. 8 тармақ мынадай редакцияда жазылсын: "Облыс әкiмiнiң табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған резервтiк қоры 101443 мың теңге сомасында бекiтiлсiн".
Сессия төрағасы
Облыстық
мәслихаттың хатшысы
Облыстық мәслихаттың
26.01.2001 ж. N 10/78
шешіміне қосымша
(мың теңге)
Сан.!Сын!Ша.!Ерек.!                        !Бекітілген!Нақтыланған! Ауытқу
!сын!шелік!                        !  бюджет  !   бюджет  !  +, -
І. Табыстар       11063273   11114273     51000

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 19 декабря 2000 года N 9/69 "Об областном бюджете на 2001 год"
Решение Мангистауского областного маслихата от 26 января 2001 года N 10/78 Зарегистрировано управлении юстиции Мангистауской области 30 января 2001 года N 357
В соответствии с законами Республики Казахстан Z934100_ "О местных
представительных и исполнительных органах Республики Казахстан",
Z990357_
"О бюджетной системе",
Z000131_
"О Республиканском бюджете на 2001 год"
областной маслихат решил:
Внести в решение областного маслихата от 19 декабря 2000 года N 9/69
V00m323_
"Об областном бюджете на 2001 год" следующие изменения и
дополнения:
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции: "Утвердить областной бюджет
на 2001 год, согласно приложению, в следующих объемах:
доходы - 11114273 тыс.тенге;
погашение кредитов, выданных из бюджета - 144193 тыс.тенге;
расходы - 11767408 тыс.тенге;
кредитование - 550 000 тыс. тенге;
дефицит - 1058942 тыс.тенге.
Покрытие дефицита областного бюджета производится за счет увеличения
доходов на сумму свободного остатка на начало финансового года 558942
тыс.тенге и поступления сумм заимствования в размере 500000 тыс.тенге".
2. В пункте 3:
абзаце 2 цифру "37,8" заменить цифрой "52,6";
абзаце 3 цифру "66,6" заменить цифрой "66,5";
абзаце 4 цифру "85,5" заменить цифрой "85,0";
абзаце 5 цифру "90,6" заменить цифрой "90,4";
абзац 6 изложить в следующей редакции: "Принять к сведению, что не производятся отчисления из бюджетов городов и районов в областной бюджет по прочим неналоговым поступлениям".
3. После пункта 3 добавить новый пункт 3-1 следующего содержания: "Принять к сведению, что расходы областного бюджета увеличены на сумму свободных остатков бюджетных средств на начало финансового года в сумме 558942 тыс.тенге, которые направляются на финансирование дефицита областного бюджета".
4. После пункта 4 добавить новый пункт 4-1 следующего содержания: "Установить объем субвенции бюджету Мангистауского района на 2001 год в сумме 29118 тыс.тенге".
5. Пункт 8 изложить в следующей редакции: "Утвердить резервный фонд акима области на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера в сумме 101443 тыс.тенге".
Председатель сессии
Секретарь областного маслихата
Приложение
к решению областного маслихата от 26.01.2001 года N 10/78
(тыс.тенге)
---------------------------------------------------------------------------
Кат.!Кл!Пдк!Сп.                                 !Утвержд.!Уточнен.!Отк-ния
!  !   !                                    !бюджет  !бюджет  !+; -
---------------------------------------------------------------------------
1. Доходы               11063273 11114273   51000

1                            Түсiмдер        10797329   10796001     -1328
1            Кiрiстерге салынатын
табыс салығы               5800338    5777326    -23012
1        Заңды тұлғалардан
алынатын табыс салығы      3031352    3019610    -11742
1 Заңды тұлғалардан-
резиденттерден алынатын
табыс салығы               2672581    2506642   -165939
2 Заңды тұлғалардан-
резидент еместерден
алынатын табыс салығы        25521       1239    -24282
3 Төлем көздерiнен
ұсталатын, заңды
тұлғалардан-резиденттерден
алынатын табыс салығы       156428     403044    246616
4 Төлем көздерiнен ұсталатын,
заңды тұлғалардан-резидент
еместерден алынатын табыс
салығы                      176822     108685    -68137
2        Жеке тұлғалардан алынатын
табыс салығы               2768986    2757716    -11270
1 Төлем көздерiнен ұсталатын,
жеке тұлғалардан алынатын
табыс салығы               2619805    2609201    -10604
2 Кәсіпкерлік қызметпен
шұғылданатын жеке
тұлғалардан алынатын табыс
салығы                      149181     148515      -666
3            Әлеуметтiк салық           3866763    3859292     -7471
1        Әлеуметтiк салық           3866763    3859292     -7471
1 Шаруа (фермерлiк)
қожалығынан басқа, заңды
тұлғалардың 26 және 25,5
пайыз ставка бойынша,
сондай-ақ патентсiз
кәсіпкерлік қызметпен
шұғылданатын жеке
тұлғалардың төлейтiн
әлеуметтiк салығы          3833011    3859292     26281
2 Еңбек ету қызметiне
рұқсаты бойынша Қазақстан
Республикасына уақытша
келген шет ел азаматтары
мен азаматтығы жоқ
адамдардың еңбек ақы
бөлiгiнен төлейтiн
әлеуметтiк салық              5075          0     -5075
3 Патент негiзiнде кәсіпкерлiк
қызметпен шұғылданатын жеке
тұлғалардың, шаруа
(фермерлік) қожалықтарының
және басқа да төлем
төлеушiлер төлейтiн
әлеуметтiк салық             28677          0    -28677
4            Меншiкке салынатын салық    993171    1022777     29606
1        Мүлiкке салынатын салық     391119     414028     22909
1 Заңды тұлғаның мүлкiне
салынатын салық             375279     398140     22861
2 Жеке тұлғаның мүлкiне
салынатын салық              15840      15888        48
3        Жер салығы                  466278     472173      5895
1 Ауыл шаруашылығы маңызы
бар жерге салынатын жер
салығы                        2397       2425        28
2 Елдi мекендердің жерiне
салынатын жер салығы          6020       6031        11
3 Өнеркәсіптің, байланыстың,
көлiктің және ауыл
шаруашылығы емес маңыздағы
өзге де жерге салынатын жер
салығы                      457861     463717      5856
4            Көлiк құралдарына салынатын
салық                       135774     136576       802
1 Заңды тұлғалардың көлiк

1                   Налоговые поступления       10797329 10796001   -1328
1         Подоходный налог на доходы         5800338  5777326  -23012
1      Подоходный налог с юридических     3031352  3019610  -11742
лиц
1  Подоходный налог с юридических
лиц-резидентов                     2672581  2506642 -165939
2  Подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов                     25521     1239  -24282
3  Подоходный налог с юридических
лиц-резидентов, удерживаемых у
источника выплаты                   156428   403044  246616
4  Подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов, удерживаемых у
источника выплаты                   176822   108685  -68137
2     Подоходный налог с физических лиц  2768986  2757716  -11270
1  Подоходный налог с физический лиц,
удерживаемый у источника выплаты   2619805  2609201  -10604
2  Подоходный налог с физических лиц,
занимающихся предпринимательской
деятельностью                       149181   148515    -666
3         Социальный налог                   3866763  3859292   -7471
1     Социальный налог                   3866763  3859292   -7471
1  Социальный налог, уплачиваемый
юридическими лицами по ставке
26 и 25,5 процентов, а также
физическими лицами занимающихся
предпринимательской деятельностью
без патента, кроме крестьянских
(фермерских) хозяйств              3833011  3859292   26281
2  Социальный налог, уплаченный в
части оплаты труда иностранных
граждан и лиц без гражданства,
временно пребывающих в Республике
Казахстан по разрешению на
трудовую деятельность                 5075        0   -5075
3  Социальный налог, уплачиваемый физ.
лицами, занимающимися пред-
принимательской деятельностью на
основе патента, крестьянскими
(фермерскими) хозяйствами            28677        0  -28677
и другими плательщиками
4         Налоги на собственность             993171  1022777   29606
1     Налоги на имущество                 391119   414028   22909
1  Налог на имущество юридических лиц  375279   398140   22861
2  Налог на имущество физических лиц    15840    15888      48
3     Земельный налог                     466278   472173    5895
1  Земельный налог на земли сельско-
хозяйственного значения               2397     2425      28
2  Земельный налог на земли населенных
пунктов                               6020     6031      11
3  Земельный налог на земли
промышленности, связи, транспорта и
иного не сельскохозяйственного
значения                            457861   463717    5856
4     Налог на транспортные средства      135774   136576     802
1  Налога на транспортные средства с

құралдарына салынатын салық  59053      59496       443
2 Жеке тұлғалардың көлiк
құралдарына салынатын салық  76721      77080       359
5            Тауарға, атқарылатын жұмысқа
және көрсетiлетін қызметке
салынатын ішкi салықтар     137057     136606      -451
2        Акциздер                     18839      18839         0
7 Қазақстан Республикасының
аумағында өндiрiлген сыра     2700       2700         0
23 Құмар ойын бизнесi, лотерея
өткiзуден басқа                137        137         0
24 Лотерея ойынын өткiзу         1233       1233         0
31 Арнайы жабдықталған
стационарлық бекеттерден
ақырғы тұтынушыға
сатылатыннан басқа Қазақстан
Республикасының аумағында
өндiрiлген бензин            12396      12396         0
33 Арнайы жабдықталған
стационарлық бекеттерден
ақырғы тұтынушыға
сатылатыннан басқа Қазақстан
Республикасының аумағында
өндiрiлген дизель отыны       2373       2373         0
3        Табиғи және басқа
ресурстарды пайдаланғаны
үшiн түсетiн түсiмдер          700        696        -4
3 Су ақысы                       700        696        -4
4        Кәсiпкерлiк және кәсiби
қызметтi жүргiзгенi үшiн
алынатын алым               117518     117071      -447
1 Кәсіпкерлiк қызметпен
шұғылданатын жеке
тұлғаларды тiркегенi
үшiн алым                     6930       6958        28
2 Жекелеген қызмет
түрлерiмен айналысу
құқығы үшiн лицензиялық
алым                         10920      10923         3
3 Заңды тұлғаларды
мемлекеттiк тiркегенi
үшiн алым                     3163       3150       -13
4 Аукциондық сатудан
алынатын алым                 7709       7664       -45
5 Базарларда тауар сату
құқығы үшiн алым             88796      88376      -420
2                  Салықтан тыс түсiмдер       265278     315567     50289
1            Кәсiпкерлiк қызметтен
және меншiктен тапқан
табыстар                     37325      43504      6179
2        Заңды тұлғалардан және
қаржы мекемелерiнен салыққа
жатпайтын түсiмдер           37325      43504      6179
8 Жер учаскелерiн жалға
беруден түскен түсiмдер      37325      37329       -86
15 Коммуналдық меншiк
меншiктiң акциялар
пакетiнiң дивидендтерiнен
түсiм                            0       1275      1275
29 Коммуналдық меншiк мүлiгiн
жалға алудан түсiм               0       4990      4990
2            Әкiмшілiк алымдар мен
төлемдер, коммерциялық емес
және iлеспе саудадан
алынатын табыстар           204951     206075      1124
1        Әкiмшiлiк алымдар           160026     161232      1206
3 Әкiмшiлiк қамауға алынған
адамдардың атқарған жұмысы
және қызметiн

юридических лиц                      59053    59496     443
2  Налога на транспортные средства с    76721    77080     359
физических лиц
5         Внутренние налоги на товары, работы
и услуги                            137057   136606    -451
2     Акцизы                               18839    18839       0
7   Пиво, произведенное на территории
РК                                    2700     2700       0
23  Игорный бизнес, кроме проведения
лотерей                                137      137       0
24  Проведение лотерей                    1233     1233       0
31  Бензин, произведенный на территории
РК, реализуемый со специально
оборудованных стационарных пунктов
конечному потребителю                12396    12396       0
33  Дизельное топливо, произведенное
на территории РК, реализуемый со
специально оборудованных
стационарных пунктов конечному
потребителю                           2373     2373       0
3     Поступления за использование
природных и других ресурсов            700      696      -4
3 Плата за воду                          700      696      -4
4     Сборы за ведение предпринимательской
и профессиональной деятельности     117518   117071    -447
1 Сбор за регистрацию физических лиц,
занимающихся предпринимательской
деятельностью                         6930     6958      28
2 Лицензионный сбор за право занятия
отдельными видами                    10920    10923       3
деятельности
3 Сбор за государственную регистрацию
юридических лиц                       3163     3150     -13
4 Сбор с аукционных продаж              7709     7664     -45
5 Сбор за право реализации товаров
на рынках                            88796    88376    -420
2               Неналоговые поступления           265278   315567   50289
1         Доходы от предпринимательской
деятельности и собственности         37325    43504    6179
2     Неналоговые поступления от
юридических лиц и финансовых
учреждений                           37325    43504    6179
8 Поступления от аренды земельных
участков                             37325    37239     -86
15 Поступление дивидендов на пакеты
акций, являющихся коммунальной
собственностью                           0     1275    1275
29 Поступления от аренды имущества
коммунальной собственности               0     4990    4990
2         Административные сборы и платежи,
доходы от некоммерческих и
сопутствующих продаж                204951   206075    1124
1     Административные сборы              160026   161232    1206
3 Поступления от организаций за
работы и услуги, выполняемые
лицами, подвергшимися

ұйымдастырудан түсiмдер         37         37         0
4 Жылжымайтын мүлiкке және
онымен жасалатын мәмілелер
құқығын мемлекеттiк тiркеу
ақысы                         9432       9390       -42
9 Түзету жұмыстарына
сотталғандардың жалақысынан
ұсталатын түсiмдер             530        530         0
12 Қоршаған ортаны ластағаны
үшiн төлемдер               150000     150000         0
18 Жергiлiктi бюджеттен
қаржыландырылатын мекемелер
көрсеткен қызметтердi
өткiзуден түсiмдер               0       1275      1275
19 Түрлi әкiмшiлiк алымдар         27          0       -27
2        Мемлекеттiк баж              44925      44843       -82
1 Мемлекеттiк баж              44925          0    -44925
2 Сотқа берiлетiн қуыну
өтiнiштерiн бергенi үшiн
алынатын мемлекеттiк баж         0      44816     44816
8 Тұрақты жерiн тiркегенi
үшiн алынатын мемлекеттiк
баж                              0         27        27
3            Айыппұлдар мен санкциялар
бойынша түсiмдер             14102      57088     42986
1        Айыппұлдар мен санкциялар
бойынша түсiмдер             14102      57088     42986
2 Медициналық айықтырғышқа
орналастырылған адамдардан
төлемдер                      4502       4502         0
10 Қоршаған ортаны қорғау
туралы заңдарды бұзғаны
үшiн төленетiн айыппұлдар     9600       9600         0                 11 Жергiлiктi мемлекеттiк
органдар өндiрiп алған
әкiмшiлiк айыппұлдар мен
санкциялар                       0      42650     42650
13 Жергiлiктi бюджеттен
қаржыландырылатын
мемлекеттiк мекемелер
өндiрiп алған түрлi
айыппұлдар мен санкциялар        0        336       336
5            Салыққа жатпайтын өзге де
түсiмдер                      8900       8900         0
1        Салыққа жатпайтын өзге де
түсiмдер                      8900       8900         0
5 Табиғатты пайдаланушылардан
келтiрген зиянның орнын
толтыру туралы талаптар
бойынша түскен қаржылар,
аңшылық тәркіленген
құралдарын өткізуден,
заңсыз олжаланған түскен
қаражат                       8900       8900         0
3                  КАПИТАЛМЕН ЖАСАЛҒАН
ОПЕРАЦИЯЛАРДАН КIРIСТЕР        666       2705      2039
1            Негiзгi капиталды сату           0       2040      2040
1        Негiзгi капиталды сату           0       2040      2040
3 Коммуналдық меншiк
объектiлерiн жекешелендiруден
түсiмдер                         0       2040      2040
3            Жердi және материалдық емес
активтердi сату                666        665        -1
1        Жердi және материалдық емес
активтердi сату                666        665        -1
3 Жер учаскелерiн және тұрақты
жердi пайдалану құқығын
сатудан түсетiн түсiмдер       666        665        -1
ІІІ. ӨТЕУ         144193     144193         0
5                  Бюджеттен берiлген
несиелердi өтеу             144193     144193         0
1            Бюджеттен бұрындары
берiлген несиелердi өтеу    144193     144193         0
2        Банктер мен банктiк
операциялардың жекелеген
түрлерiн жүзеге асыратын
ұйымдарды қоспағанда,
ұйымдардың өтеуi             94193      94193         0
2 Директивалық несиелер
бойынша мерзiмi өткен
берешектердi қайтару         94193      94193         0
5        Бюджеттен берiлген өзге
де несиелердi өтеу           50000      50000         0
9 Бюджеттен берiлген өзге
де несиелердi өтеу           50000          0    -50000
10 Жергiлiктi бюджеттен
берiлген өзге де несиелердi
өтеу                             0      50000     50000

административному аресту                37       37       0
4 Плата за государственную
регистрацию прав на недвижимое
имущество и сделок с ним              9432     9390     -42
9 Поступления удержаний из заработной
платы осужденных к исправительным
работам                                530      530       0
12 Плата за загрязнение окружающей
среды                               150000   150000       0
18 Поступления от реализации услуг,
предоставляемых государственными
учреждениями, финансируемыми из
местного бюджета                         0     1275    1275
19 Прочие административные сборы           27        0     -27
2     Государственная пошлина              44925    44843     -82
1 Государственная пошлина              44925        0  -44925
2 Госпошлина, взимаемая с подаваемых
в суд исковых заявлений                  0    44816   44816
8 Госпошлина, взимаемая за регистрацию
места жительства                         0       27      27
3         Поступления по штрафам и санкциям    14102    57088   42986
1     Поступления по штрафам и санкциям    14102    57088   42986
2 Поступление платы от лиц, помещенных
в медвытрезвители                     4502     4502       0
10 Штрафы за нарушение законодательства
об охране окружающей среды            9600     9600       0
11 Административные штрафы и санкции,
взимаемые местными государственными
органами                                 0    42650   42650
13 Прочие штрафы и санкции, взимаемые
госучреждениями, финансируемыми из
местного бюджета                         0      336     336
5         Прочие неналоговые поступления        8900     8900       0
1     Прочие неналоговые поступления        8900     8900       0
5 Средства, полученные от природо-
пользователей, по искам о возмещении
вреда, средства от реализации
конфискованных орудий охоты           8900     8900       0
3             Доходы от операций с капиталом         666     2705    2039
1         Продажа основного капитала               0     2040    2040
1     Продажа основного капитала               0     2040    2040
3 Поступления от приватизации объектов
коммунальной собственности               0     2040    2040
3         Продажа земли и нематериальных
активов                                666      665      -1
1     Продажа земли и нематериальных
активов                                666      665      -1
3 Поступления от продажи земельных
участков и права постоянного
землепользования                       666      665      -1
III. Погашение          144193   144193       0
5             Погашение кредитов, выданных из
бюджета                             144193   144193       0
1         Погашение ранее выданных кредитов   144193   144193       0
2     Погашение организациями, исключая
банки и организации осуществляющие
отдельные виды банковских операций   94193    94193       0
2 Возврат просроченной задолженности
по директивным кредитам              94193    94193       0
5     Погашение прочих кредитов, выданных
из бюджета                           50000    50000       0
9 Погашение прочих кредитов, выданных
из бюджета                           50000        0  -50000
10 Погашение прочих кредитов, выданных
из местного бюджета                      0    50000   50000
(тыс.тенге)
---------------------------------------------------------------------------
Фгр!Адм!Пр!  Наименование                       !Утвержд.!Уточнен.!Отк-ния
!   !  !                                     !бюджет  !бюджет  ! +;-
---------------------------------------------------------------------------

IV. ШЫҒЫСТАР        11157466   11767408    609942
1                  Жалпы сипаттағы
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет                      113142     113142         0
103          Облыстық мәслихат             7282       7282         0
2        Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар            7282       7282         0
105          Әкiм аппараты                74890      74890         0
2        Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар           74890      74890         0
259          Коммуналдық меншiктi
басқару Департаментi         10753      10753         0
2        Жергіліктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар            6896       6896         0
30        Коммуналдық меншiктi
жекешелендiрудi ұйымдастыру   3857       3857         0
260          Облыстық қаржы басқармасы    20217      20217         0
2        Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшілік шығыстар           20217      20217         0
2                  Қорғаныс                    103510     103510         0
105          Облыстық әскери комиссариат  13875      13875         0
63       Әскери қызметке тiркеу
және шақыру жөнiндегi
iс-шаралар                   13875      13875         0
105          Әкiмдер аппараты             89635      89635         0
31       Арнайы қоймалар басқармасы
пункттерiн құру және ұстау,
азаматтық қорғаныс
шараларын материалдық-
техникалық жағынан
қамтамасыз ету                3621       3621         0
32       Жергiлiктi деңгейдегi
төтенше жағдайларды жою      86014      86014         03                 Қоғамдық тәртiп және
қауiпсiздiк                 341085     338269     -2816
251          Маңғыстау облысының iшкi
iстер басқармасы            338269     338269         0
2        Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар          316400     316400         0
30       Жергiлiктi деңгейдегi
қоғамдық тәртiптi күзету
және қоғамдық қауiпсiздiк
қамтамасыз ету               21869      21869         0
105          Нотариалдық кеңсе             2816          0     -2816
66       Нотариалдық іс-әрекет
жасауды ұйымдастыру           2816          0     -2816
4                  Білім                       211975     227432     15457
263          Облыстық бiлiм басқармасы   186507     201964     15457
20       Жергiлiктi деңгейде жалпы
бiлiм беруге оқыту           16740      16740         0
32       Жергiлiктi деңгейдегi орта
бiлiм жүйесiнiң ақпараты      9344       9344         0
37       Орта бiлiм беретiн
мекемелердiң кiтапханалық
қорын жаңарту үшiн
оқулықтарды сатып алу

IV. P а с х о д ы          11157466  11767408  609942
1         Государственные услуги общего
характера                              113142    113142       0
103     Областной маслихат                       7282      7282       0
2  Административные расходы на местном
уровне                                   7282      7282       0
105     Аппарат акима                           74890     74890       0
2  Административные расходы на местном
уровне                                  74890     74890       0
259     Департамент по управлению коммунальной
собственностью                          10753     10753       0
2  Административные расходы на местном
уровне                                   6896      6896       0
30  Организация приватизации коммунальной
собственности                            3857      3857       0
260     Областное финансовое управление          20217    20217      0
2  Административные расходы на местном
уровне                                   20217    20217      0
2         Оборона                                103510    103510      0
105     Областной военный комиссариат           13875     13875      0
63  Мероприятия по приписке и призыву на
военную службу                          13875     13875      0
105     Аппарат акимов                          89635     89635      0
31  Создание и содержание пунктов
управления, спецскладов и материально-
техническое обеспечение мероприятий      3621      3621      0
Гражданской обороны
32  Ликвидация чрезвычайных ситуаций на
местном уровне                          86014     86014      0
3         Общественный порядок и безопасность    341085    338269  -2816
251     Управление внутренних дел
Мангистауской области                  338269    338269      0
2  Административные расходы на местном
уровне                                 316400    316400      0
30  Охрана общественного порядка и
обеспечение общественной безопасности
на местном уровне                       21869     21869      0
105     Нотариальная контора                     2816         0  -2816
66  Организация совершения нотариальных
действий                                 2816         0  -2816
4         Образование                            211975    227432  15457
263     Областное управление образования       186507    201964  15457
20  Общеобразовательное обучение на
местном уровне                          16740     16740      0
32  Информатизация системы среднего
образования на местном уровне            9344      9344      0
37  Приобретение и доставка учебников для
обновления библиотечных фондов
государственных учреждений среднего

және жеткiзу                 37000      37000         0
61       Жергiлiктi деңгейде балалар
мен жасөспiрiмдердi қосымша
бiлiм беру бағдарламасын
iске асыру                       0       5432      5432
62       Жергiлiктi деңгейде мектептiк
олимпиадалар өткiзу              0      10025     10025
31       Жергiлiктi деңгейдегi
кәсiптiк-техникалық бiлiм    41757      41757         0
8        Жергiлiктi деңгейдегi орта
арнайы оқу орындарында
кадрлар даярлау              81666      81666         0
251          Маңғыстау облысының iшкi
iстер басқармасы             12549      12549         0
11       Жергiлiктi деңгейдегi
кадрлардың бiлiктiлiгін
көтеру және қайта даярлау    12549      12549         0
263          Облыстық бiлiм басқармасы    12919      12919         0
11       Жергiлiктi деңгейдегi
кадрлардың бiлiктiлігін
көтеру және қайта даярлау     9168       9168         0
38       Балалар мен жасөспiрiмдердiң
психикалық денсаулығын
тексерiп байқау жөнiнде
халыққа психологиялық-
медициналық-педагогикалық
кеңестер беру көмегiн
көрсету                       3751       3751         0
5                  Денсаулық сақтау           1109296    1109296         0
254          Облыстық денсаулық сақтау
басқармасы                  456370     448370     -8000
36       Жергiлiктi деңгейде
халыққа тұрақты
медициналық көмек көрсету   290197     282197     -8000
31       ВИЧ-ауруын жұқтырған
адамдарға медициналық
көмек көрсету                16118      16118         0
33       Жергiлiктi деңгейде
эпидемияға қарсы күрес        2000       2000         0
34       Жергiлiктi деңгейде қан
(ауыстырғыш) өндiру          15000      15000         0            41       Жергiлiктi деңгейде
салауатты өмiр салтын
насихаттау                    3600       3600         0
45       Ана мен баланы қорғау       129455     129455         0
254          Облыстық санитарлық-
эпидемиологиялық станциясы   55044      55044         0
39       Санитарлық-эпидемиологиялық
қолайлы жағдайды қамтамасыз
ету                          55044      55044         0
254          Облыстық денсаулық сақтау
басқармасы                  488684     496684      8000
30       Психикалық мазасызданумен
зардап шегетiн ауруларға
тұрақты медициналық көмек
көрсету                      36200      36200         0
32       Туберкулезбен ауыратындарға
тұрақты медициналық көмек
көрсету                      50000      50000         0
47       Онкологиялық сырқатпен
ауыратындарға тұрақты
медициналық көмек көрсету     9746       9746         0
48       Алкогольмен, наркоманиямен
және токсикоманиямен
ауыратындарға тұрақты

образования                             37000     37000      0
61  Реализация программ дополнительного
образования для детей и юношества на
местном уровне                              0      5432   5432
62  Проведение школьных олимпиад на
местном уровне                              0     10025  10025
31  Профессионально-техническое
образование на местном уровне           41757     41757      0
8  Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием на
местном уровне                          81666     81666      0
251    Управление внутренних дел
Мангистауской области                   12549     12549      0
11  Повышение квалификации и
переподготовка кадров на местном
уровне                                  12549     12549      0
263    Областное управление образования        12919     12919      0
11  Повышение квалификации и
переподготовка кадров на местном
уровне                                   9168      9168      0
38  Оказание психолого-медико-
педагогической консультативной
помощи населению по обследованию
психического здоровья детей и
подростков                               3751      3751      0
5         Здравоохранение                       1109296   1109296      0
254     Областное управление здравоохранения   456370    448370  -8000
36  Оказание стационарной медицинской
помощи населению на местном уровне     290197    282197  -8000
31  Оказание медицинской помощи ВИЧ-
инфицированным больным                  16118     16118      0
33  Борьба с эпидемиями на местном уровне    2000      2000      0
34  Производство крови (заменителей) на
местном уровне                          15000     15000      0
41  Пропаганда здорового образа жизни на
местном уровне                           3600      3600      0
45  Охрана материнства и детства           129455    129455      0
254     Областная санитарно-эпидемиологическая
станция                                 55044     55044      0
39  Обеспечение санитарно-
эпидемиологического благополучия        55044     55044      0
254     Областное управление здравоохранения   488684    496684   8000
30  Оказание специализированной медпомощи
больным, страдающим психическими
расстройствами                          36200     36200      0
32  Оказание специализированной медпомощи
больным туберкулезом                    50000     50000      0
47  Оказание специализированной медпомощи
больным онкологическими заболеваниями    9746      9746      0
48  Оказание специализированной медпомощи
больным алкоголизмом, наркоманией и

медициналық көмек көрсету    22038      22038         0
49       Терi-венерологиялық
сырқатымен ауыратындарға
тұрақты медициналық көмек
көрсету                       7500       7500         0
50       Жұқпалы аурулармен
ауыратындарға арнайы
медициналық көмек көрсету    35000      35000         0
35       Селолық жердегi
амбулаториялық ұйымдарда
халыққа алғашқы медициналық
-санитарлық көмек көрсету    69200          0    -69200
46       Амбулаториялық-емханалық
ұйымдарда халыққа алғашқы
медициналық-санитарлық
көмек көрсету               259000          0   -259000
54       Алғашқы дәрiгерлiк-
санитарлық көмек және
мамандандырылған
амбулаториялық-емханалық
көмек көрсету                    0     336200    336200
251          Маңғыстау облысының iшкi
iстер басқармасы             12298      12298         0
31       Әскери қызметтерге, құқық
қорғау органдарының
қызметкерлерiмен, олардың
отбасыларына дәрiгерлiк
қызмет көрсету               12298      12298         0
254          Облыстық денсаулық сақтау
басқармасы                   96900      96900         0
37       Жедел медициналық жәрдем
көрсету                      23200      23200         0
43       Төтенше жағдайларда
халыққа медициналық көмек
көрсету                      11600      11600         0
2        Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар            6750       6750         0
38       Жергiлiктi жерде халықтың
денсаулық сақтаудың басқа
қызметтерi                   18000      18000         0
42       Жергiлiктi деңгейдегi
денсаулық сақтау
ұйымдарының есепке алу
көрсетiлетiн қызметiмен
қамтамасыз ету                7350       7350         0
44       Дәрi-дәрмектiк құралдары
мен медициналық жабдықтарды
орталықтандыра сатып алу     30000      30000         0
6                  Әлеуметтiк қамтамасыз ету
және әлеуметтiк көмек       337420     337420         0
258          Облыстық еңбек, халықты
жұмыспен қамту және
әлеуметтiк қорғау
басқармасы                       0     300199    300199
31       Арнайы мемлекеттiк
жәрдемақылар                     0     300199    300199
105          Облыстық денсаулық сақтау
басқармасы                    4639       4639         0
60       Жергiлiктi өкiлдi
органдарының шешiмi бойынша
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтiк
төлемдер                      4639       4639         0
Облыстық денсаулық сақтау
басқармасы                    3000       3000         0
Облыстық еңбек, халықты
жұмыспен қамту және
әлеуметтiк қорғау басқармасы  1639       1639         0
258          Облыстық еңбек, халықты
жұмыспен қамту және
әлеуметтiк қорғау
басқармасы                  332781      32582   -300199
2        Жергiлiктi деңгейдегi

токсикоманией                           22038     22038      0
49  Оказание специализированной медпомощи
больным кожно-венерологическими
заболеваниями                            7500      7500      0
50  Оказание специализированной медпомощи
больным инфекционными заболеваниями     35000     35000      0
35  Оказание первичной медико-санитарной
помощи населению в амбулаторных
организациях сельской местности         69200         0  -69200
46  Оказание первичной медико-санитарной
помощи населению в амбулаторно-
поликлинических организациях           259000         0 -259000
251     Управление внутренних дел
Мангистауской области                   12298     12298       0
31  Оказание медицинской помощи
военнослужащим, сотрудникам право-
охранительных органов, членам их
семей                                   12298     12298       0
254     Областное управление здравоохранения    96900     96900       0
37  Оказание скорой медицинской помощи      23200     23200      0
43  Оказание медицинской помощи населению
в чрезвычайных ситуациях                11600     11600      0
2  Административные расходы на местном
уровне                                   6750      6750      0
38  Прочие услуги по охране здоровья
населения на местном уровне             18000     18000      0
42  Обеспечение учетными услугами
организаций здравоохранения на
местном уровне                           7350      7350      0
44  Централизованный закуп лекарственных
средств и медицинского оборудования     30000     30000      0
6         Социальное обеспечение и социальная
помощь                                 337420    337420      0
258     Областное управление труда, занятости
и социальной защиты населения               0    300199  300199
31  Специальные государственные пособия         0    300199  300199
105     Областное управление здравоохранения     4639      4639       0
60  Социальные выплаты отдельным категориям
граждан по решению местных
представительных органов                 4639      4639       0
Областное управление здравоохранения     3000      3000       0
Областное управление труда, занятости
и социальной защиты населения            1639      1639       0
258     Областное управление труда, занятости
и социальной защиты населения          332781     32582 -300199
2  Административные расходы на местном

әкiмшілiк шығыстар           25981      25981         0
33       Жергiлiктi деңгейдегi
медициналық әлеуметтiк
сараптау                      4800       4800         0
35       Жәрдемақы есептеу төлеу
және беру бойынша қызмет
көрсетуге ақы төлеу              0       1801      1801
32       Арнайы мемлекеттiк
жәрдемақыларды төлеу        302000          0   -302000
8                  Мәдениет, спорт және
ақпараттық кеңiстiгi        113703     143971     30268
263          Облыстық бiлiм басқармасы     5432          0     -5432
35       Жергiлiктi деңгейде
балалармен мәдениет және
спорт iс-шараларын өткiзу     5432          0     -5432
263          Облыстық мәдениет басқармасы 38652      38652         0
41       Жергiлiктi деңгейде
халықтық мәдени бос
уақытын қамтамасыз ету       25039      25039         0
43       Жергiлiктi деңгейде
көрiнiстi iс-шараларын
өткiзу                        1500       1500         0
44       Жергiлiктi деңгейде
тарихи-мәдени құндылықтарды
сақтау                       12113      12113         0
263          Облыстық спорт және дене
тәрбиесi басқармасы          20000      55700     35700
39       Жергiлiктi деңгейде спорт
iс-шараларын өткiзу          20000      55700     35700
105          Әкiм аппараты                27405      27405         0
46       Жергiлiктi деңгейде
газеттер мен журналдар
арқылы мемлекеттiк ақпарат
саясатын жүргiзу             21200      21200         0
"Маңғыстау" газетiнiң
редакциясы                    6750       6750         0
"Местное время" газетiнiң
редакциясы                    6750       6750         0
Облыста вебсайт және
инвестициялық ахуал жасау
бойынша басқа да жұмыстар
әзiрлеу                       7700       7700         0
47       Жергiлiктi деңгейде телерадио
хабарларын тарату арқылы
мемлекеттiк ақпарат саясатын
жүргiзу                       6205       6205         0
261          Маңғыстау облысының
мемлекеттiк мұрағаты          8372       8372         0
30       Мұрағат қорының, баспа
басылымдарының сақталуы мен
олардың жергілiктi деңгейде
арнайы пайдаланылуын
қамтамасыз ету                8372       8372         0
263          Облыстық мәдениет басқармасы 11842      11842         0
45       Жергiлiктi деңгейде
ақпараттың жалпыға бiрдей
қол жетiлiмдiлiгiн
қамтамасыз ету               11842      11842         0
263          Әкiм аппараты                 2000       2000         0
56       Аймақтық жастар саясатын
жүргiзу                       2000       2000         0
10                 Ауыл, су, орман, балық
шаруашылығы және қоршаған
ортаны қорғау                63297      66797      3500
257          Облыстық ауыл шаруашылығы
басқармасы                       0       3500      3500
30       Жергiлiктi деңгейдегi
малдәрiгерлiк шараларға
ықпал ету                        0       3500      3500
105          Облыстық қоршаған ортаны
қорғау қоры                  56100      56100         0
34       Жергiлiктi деңгейде
қоршаған ортаны қорғауды
ұйымдастыру                  56100      56100         0
257          Облыстық ауыл шаруашылығы
басқармасы                    7197       7197         0
2        Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар            7197       7197         0
11                 Өнеркәсiп, энергетика,
құрылыс және жер қойнауын
пайдалану                     1000       1000         0
273          Облыстық тұрғын-үй
құрылысы, сәулет және
аумақтарда құрылыс салу
басқармасы                    1000       1000         0
48       Жергiлiктi деңгейде
жобалау-iздестiру
конструкторлық және
технологиялық жұмыстар        1000       1000         0

уровне                                  25981     25981      0
33  Медико-социальная экспертиза на
местном уровне                           4800      4800      0
35  Оплата услуг по зачислению, выплате
и доставке пособий                          0      1801   1801
32  Выплата специальных государственных
пособий                                302000         0 -302000
8         Культура, спорт и информационное
пространство                           113703    143971  30268
263     Областное управление образования         5432         0  -5432
35  Проведение культурных и спортивных
мероприятий с детьми на местном уровне   5432         0  -5432
263     Областное управление культуры           38652     38652      0
41  Обеспечение культурного досуга
населения на местном уровне             25039     25039      0
43  Проведение зрелищных мероприятий на
местном уровне                           1500      1500      0
44  Хранение историко-культурных ценностей
на местном                              12113     12113      0
263     Областное управление спорта и
физической культуры                     20000     55700  35700
39  Проведение спортивных мероприятий на
местном уровне                          20000     55700  35700
105     Аппарат акима                           27405     27405      0
46  Проведение государственной
информационной политики через газеты
и журналы на местном уровне             21200     21200      0
Редакция газеты "Мангистау"              6750      6750      0
Редакция газеты "Местное время"          6750      6750      0
Разработка вебсайта и других работ
по созданию инвестиционного климата
в области                                7700      7700      0
47  Проведение государственной
информационной политики через
телерадиовещание на местном уровне       6205      6205      0
261     Государственный архив Мангистауской
области                                  8372      8372      0
30  Обеспечение сохранности архивного
фонда, печатных изданий и их
специальное использование на
местном уровне                           8372      8372      0
263     Областное управление культуры           11842     11842      0
45  Обеспечение общедоступности информации
на местном уровне                       11842     11842      0
263     Аппарат акима                            2000      2000      0
56  Проведение региональной молодежной
политики                                 2000      2000      0
10         Сельское, водное, лесное, рыбное
хозяйство и охрана окружающей среды     63297     66797   3500
257    Областное управление сельского
хозяйства                                   0      3500   3500
30  Оказание содействия ветеринарным
мероприятиям на местном уровне              0      3500   3500
105     Областной фонд охраны окружающей среды  56100     56100      0
34  Организация охраны окружающей среды на
местном уровне                          56100     56100      0
257     Областное управление сельского
хозяйства                                7197      7197      0
2  Административные расходы на местном
уровне                                   7197      7197      0
11        Промышленность, энергетика,
строительство и недропользование         1000      1000      0
273     Областное управление строительства
жилья, архитектуры и застройки
территории                               1000      1000      0
48  Проектно-изыскательские, конструкторские
и технологические работы на местном
уровне                                   1000      1000      0

12                 Көлiк және байланыс          79425     529425    450000
274          Әкiм аппараты                79425     529425    450000
49       Жергiлiктi деңгейде
автомобиль жолдары
құрылысын салу               79425     529425    450000
13                 Басқалары                   249589     334004     84415
105          Әкiм аппараты               198627     293067     94440
30       Коммуналдық меншiк
объектiлерiнiң құрылысы
және күрделi жөндеу         100000     191624     91624
52       Табиғи және техногендiк
сипаттағы төтенше
жағдайларды жоюға арналған
жергiлiктi атқарушы
органның резервi             98627     101443      2816
263          Жергiлiктi бюджеттен
қаржыландырылатын, бiлiм,
мәдениет, спорт және туризм
атқарушы органы              29559      19534    -10025
2        Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар           29559      19534    -10025
272          Жергiлiктi бюджеттен
қаржыландырылатын, экономика,
шағын және орта бизнестi
қолдау атқарушы органдары    18407      18407         0
2        Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар           18407      18407         0
273          Облыстық тұрғын үй құрылысы,
сәулет және аумақтарда
құрылыс салу басқармасы       2996       2996         0
2        Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар            2996       2996         0
15                 Ресми трансферттер         8434024    8463142     29118
123          Маңғыстау облысының әкiмi  8434024          0  -8434024
26       Республикалық бюджетке
бюджеттiк алулар           8434024          0  -8434024
105          Әкiм аппараты                    0    8463142   8463142
54       Облыстық бюджеттен
алынатын трансферттер            0    8463142   8463142
V. НЕСИЕЛЕНДIРУ    550000     550000         0
13                 Басқалары                   550000     550000         0
272          Облыстық шағын
кәсiпкерлiктi қолдау
басқармасы                   50000      50000         0
80       Жергiлiктi деңгейде
шағын кәсiпкерлiктi дамыту
үшiн несиелендiру            50000      50000         0
105          Әкiм аппараты               500000     500000         0
83       Аймақтық инвестициялық
бағдарламаларды
несиелендiру                500000     500000         0
VI. ТАПШЫЛЫҚ               -500000   -1058942   -558942
VII. ҚАРЖЫЛАНДЫРУ           500000    1058942    558942
Түсiрiлiм                   500000     500000         0
Өтеу
Бюджет қаражаты
қалдықтарының қозғалысы          0     558942    558942
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Икебаева А.Ж.
Омарбекова А.Т.

12        Транспорт и связь                       79425    529425  450000
274     Аппарат акима                           79425    529425  450000
49  Строительство автомобильных дорог на
местном уровне                          79425    529425  450000
13        Прочие                                 249589    334004   84415
105     Аппарат акима                          198627    293067   94440
30  Строительство и капитальный ремонт
объектов коммунальной собственности    100000    191624   91624
52  Резерв местного исполнительного
органа области для ликвидации
чрезвычайных ситуаций природного и
техногенного характера                  98627    101443    2816
263     Исполнительный орган образования,
культуры, спорта и туризма,
финансируемый из местного бюджета       29559     19534 -10025
2  Административные расходы на местном
уровне                                  29559     19534 -10025
272     Исполнительный орган экономики,
поддержки малого и среднего бизнеса,
финансируемый из местного бюджета       18407     18407      0
2  Административные расходы на местном
уровне                                  18407     18407      0
273     Областное управление строительства
жилья, архитектуры и застройки
территории                               2996      2996      0
2  Административные расходы на местном
уровне                                   2996      2996      0
15        Официальные трансферты                8434024   8463142   29118
123     Аким Мангистауской области            8434024         0 -8434024
26  Бюджетные изъятия в республиканский
бюджет                                8434024         0 -8434024
105     Аппарат акима                              0   8463142  8463142
54  Трансферты из областного бюджета            0  8463142  8463142
V. Кредитование                  550000   550000        0
13        Прочие                                 550000   550000        0
272     Областное управление поддержки малого
предпринимательства                     50000    50000        0
80  Кредитование для развития малого
предпринимательства на местном уровне   50000    50000        0
105     Аппарат акима                           50000    50000        0
83  Кредитование региональных
инвестиционных программ                 50000    50000        0
VI. Дефицит                     -500000 -1058942  -558942
VII. Финансирование               500000  1058942   558942
Поступление                            500000   500000        0
Погашение
Движение остатков бюджетных средств         0   558942   558942
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Абрамова Т.М.)