Облыстың жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаларын бюджеттiк несиелендiру шарттарын бекiту туралы
Павлодар облысы әкімінің шешімі 2001 жылғы 16 сәуірдегі N 83 Павлодар облысының әділет басқармасында 2001 жылғы 22 мамырда N 712 тіркіледі. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімінің 2004 жылғы 26 наурыздағы N 8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімінің 2004 жылғы 26 наурыздағы N 8 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi "Бюджет жүйесi туралы" N 357-1 Заңына Z990357_ , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 қыркүйектегi N 1440 P001440_ қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және Қазақстан Республикасы жергiлiктi атқарушы органдарының несие беру Ережесiне және Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2001 жылғы 9 сәуiрдегi N 478 P010478_ қаулысымен өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген қаулысына сәйкес облыстық бюджет қаржысы есебiнен несиелендiру шарттарын белгiлеу мақсатында ШЕШIМ қабылдаймын:
1. Қоса берiлiп отырған облыстың жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаларын бюджеттiк несиелендiру шарттары бекiтiлсiн.
2. Жергiлiктi бюджеттердiң қаржылары есебiнен бюджеттiк несие беру туралы несие келiсiм-шарттарын (келiсiмдердi) жасау құқы:
облыстық бюджет есебiнен шағын және орта бизнестi несиелендiру үшiн облыс әкiмiнiң орынбасары М.Н. Оспановқа;
облыстық бюджет есебiнен ауыл шаруашылық товар өндiрушiлердi несиелендiру үшiн облыс әкiмiнiң орынбасары А.И. Кошевойға;
облыстың аудандары мен қалаларында - әкiмнiң немесе оның орынбасарларына берiлсiн.
3. Әкiмнiң мына шешiмдерiнiң:
1) облыс әкiмiнiң 1998 жылғы 10 желтоқсандағы "Облыс шағын кәсiпкерлiктi қолдау және дамыту Қорының мәселелерi" N 361 шешiмiнiң;
2) облыс әкiмiнiң 1998 жылғы 12 қарашадағы "Облыс бюджетiнiң қаражатын шағын кәсiпкерлiктi қолдау және дамытуға пайдалану жөнiндегi Ереже туралы" N 339 шешiмiнiң;
3) облыс әкiмiнiң 1999 жылғы 11 маусымдағы "Облыс бюджетiнiң қаражатын шағын кәсiпкерлiктi қолдау және дамытуға пайдалану жөнiндегi Ереженi қолдану туралы" N 154 шешiмiнiң;
4) облыс әкiмiнiң 2000 жылғы 7 шiлдедегi "Облыс әкiмiнiң 1998 жылғы 12 қарашадағы N 339 шешiмiне өзгерiстер енгiзу туралы" N 157 шешiмiнiң күшi жойылған деп саналсын.
4. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары М.Н. Оспановқа жүктелсiн.
Облыс әкімі
Облыс әкiмiнiң
2001 жылғы 16 сәуiр N 83
шешiмiне қосымша
Облыстың жергiлiктi бюджеттiк
бағдарламаларын бюджеттiк
несиелендiру шарттары
___________________________________________________________________________
N|Баптар     |           Бюджеттiк бағдарлама (бұдан әрi-Бағдарлама)
|атаулары   |
|           |_____________________________________________________________
|           |     Экономика     |Шағын кәсiпкерлiктi  | Ауыл шаруашылық
|           |     салаларын     |қолдауды несиелендiру| товар
|           |қолдау мен дамытуды|                     | өндiрушiлерiн
|           |    несиелендiру   |                     | несиелендiру
_|___________|___________________|_____________________|__________________

Об утверждении условий бюджетного кредитования местных бюджетных программ области
Решение акима Павлодарской области от 16 апреля 2001 г. N 83 Зарегистрировано управлением юстиции 21 мая 2001 г. за N 712. Утратило силу решением акима Павлодарской области от 26 марта 2009 года N 8
Сноска. Утратило силу решением акима Павлодарской области от 26 марта 2009 года N 8.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года N 357-1 "О бюджетной системе," Правилами предоставления кредитов Правительством Республики Казахстан и местными исполнительными органами Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1440, с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 478, в целях определения условий кредитования за счет средств бюджета области принимаю РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить прилагаемые условия бюджетного кредитования местных бюджетных программ области.
2. Право заключения кредитных договоров (соглашений) о предоставлении бюджетных кредитов за счет средств местных бюджетов предоставить:
для кредитования малого и среднего бизнеса за счет средств областного бюджета - заместителю акима области Оспанову М. Н.,
для кредитования производителей сельхозтоваров за счет средств областного бюджета - заместителю акима области Кошевому А. И.,
в городах и районах области - акимам городов и районов или их заместителям.
3. Признать утратившими силу:
1) решение акима области от 10 декабря 1998 года N 361 "Вопросы Фонда поддержки и развития малого предпринимательства области";
2) решение акима области от 12 ноября 1998 года N 339 "Положение об использовании средств областного бюджета на поддержку и развитие малого предпринимательства";
3) решение акима области от 11 июня 1999 года N 154 "О применении Положения об использовании средств областного бюджета на поддержку и развитие малого предпринимательства";
4) решение акима области от 7 июля 2000 года N 157 "О внесении изменений в решение акима области от 12 ноября 1998 года N 339".
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима области Оспанова М.Н.
Аким области Г. Жакиянов
Приложение
к решению акима области
от 16 апреля 2001 года N 83
Условия бюджетного кредитования местных
бюджетных программ области
___________________________________________________________________________
N|Наименова- |           Бюджетная программа (далее - Программа)
|ние статей |
|           |_____________________________________________________________
|           |     Кредитование  |    Кредитование     | Кредитование
|           |      поддержки и  |  поддержки малого   | производителей
|           |  развития отраслей| предпринимательства | сельхозтоваров
|           |       экономики   |                     |
_|___________|___________________|_____________________|__________________

1|    2      |        3          |          4          |        5
_|___________|___________________|_____________________|___________________
1 Облыстық    Кезеңге сай          Шағын кәсiпкерлiктi  Кезеңге сай
бағдарлама  облыстың әлеуметтiк- дамыту және қолдау   облыстың
экономикалық дамуы   жөнiндегi            әлеуметтiк-
индикативтiк         облыстық бағдарлама  экономикалық
жоспарының                                дамуы
шеңберiнде жеке                           индикативтiк
алғандағы                                 жоспарының
экономиканың әр                           шеңберiнде облыс
саласының                                 ауыл шаруашылығын
Бағдарламасы                              дамыту
Бағдарламасы,
импорт алмастыру
бағдарламасы
шеңберiнде ауыл
шаруашылығы
өнiмдерiн қайта
өңдеу
2 Бағдарлама- Облыс экономика      Облыс индустрия,     Облыс
ның         және коммуналдық     сауда және шағын     ауылшаруашылығы
әкiмгерi    шаруашылық, көлiк    кәсiпкерлiктi дамыту департаментi
және                 департаментi
коммуникациялар
департаменттерi
3 Несиелен-   Жергiлiктi бюджеттер Жергiлiктi бюджеттер Жергiлiктi
дiру                                                  бюджеттер
4 Бағдарлама- Экономика            Шағын кәсiпкерлiк    Экономиканың
ның мақсаты салаларында          саласында            агро-өнеркәсiп
инвестициялық        инвестициялық        секторында
жобалардың жүзеге    жобалардың жүзеге    инвестициялық
асырылуын қамтамасыз асырылуын қамтамасыз жобалардың жүзеге
ету                  ету                  асырылуын
қамтамасыз ету
5 Инвестиция- Бағдарламаның        Бағдарламаның        Бағдарламаның
лық          әкiмгерi басымдық    әкiмгерi басымдық    әкiмгерi басымдық
жобаларды    бойынша белгiленген  бойынша белгiленген  бойынша белгiленген
ірiктеу және
бекiту
6 Қарыз алушы Көрсетiлген          Көрсетiлген          Көрсетiлген
Ережелерге сәйкес    Ережелерге сәйкес    Ережелерге сәйкес
несие алушылар       несие алушылар       несие алушылар
анықтаған екiншi     анықтаған екiншi     анықтаған екiншi
деңгейдегi банктер   деңгейдегi банктер   деңгейдегi банктер
7 Түпкiлiктi  Негiзгi қызмет түрi  Шағын кәсiпкерлiктiң Негiзгi қызмет
қарыз алушы  сәйкес сала          заңды және жеке      түрi өндiрiс және
экономикасы болып    тұлғалары-           ауыл шаруашылығы
саналатын заңды      субъектiлерi         өнiмдерiн қайта
тұлғалар                                  өңдеу болып
саналатын заңды
және жеке тұлғалар
8 Бюджеттiк   Қарыз алушы-шұғыл    Қарыз алушы-шұғыл    Қарыз алушы-шұғыл
несиелендiру несие немесе несие   несие немесе несие   несие немесе несие
нышандары    желiсi. Түпкiлiктi   желiсi. Түпкiлiктi   желiсi. Түпкiлiктi
қарыз алушы-шұғыл    қарыз алушы-шұғыл    қарыз алушы шұғыл
несие                несие                несие
9 Соңғы бiр   Қысқа мерзiмдi кезең Қысқа мерзiмдi кезең Қысқа мерзiмдi

1|    2      |        3          |          4          |        5
_|___________|___________________|_____________________|___________________
1 Программа   Программа развития   Областная программа  Программа развития
каждой отрасли       развития и поддержки сельского
экономики в          малого               хозяйства области в
отдельности в        предпринимательства  рамках
рамках индикативного                      индикативного
плана социально-                          плана
экономического                            социально-
развития области на                       экономического
соответствующий                           развития области на
период                                    соответствующий
период,
переработка
сельхозпродукции в
рамках программы
импортозамещения
2 Админист-   Департаменты         Департамент          Департамент
ратор       экономики,           индустрии,           сельского
Программы   коммунального        торговли и развития  хозяйства области
хозяйства,           предпринимательства
транспорта           области
и коммуникаций
области
3 Источник    Местные бюджеты      Местные бюджеты      Местные  бюджеты
кредитова-
ния
4 Цель        Обеспечение          Обеспечение          Обеспечение
Программы   реализации           реализации           реализации
инвестиционных       инвестиционных       инвестиционных
проектов в отраслях  проектов в сфере     проектов в
экономики            малого               агропромышленном
предпринимательства  секторе экономики
5 Отбор и     По приоритетности,   По приоритетности,   По приоритетности,
утверждение определяемой         определяемой         определяемой
инвестици-  администратором      администратором      администратором
онных       Программы            Программы            Программы
проектов
6 Заемщик     Банки второго уровня,Банки второго уровня,Банки второго
определенные         определенные         уровня,
кредиторами, в       кредиторами, в       определенные
соответствии с       соответствии с       кредиторами, в
указанными Правилами указанными Правилами соответствии с
указанными
Правилами
7 Конечный    Юридические лица,    Юридические и        Юридические и
заемщик     основным видом       физические лица -    физические лица,
деятельности которых субъекты малого      основным видом
является             предпринимательства  деятельности
соответствующая                           которых является
отрасль экономики                         производство и
переработка
сельхозпродукции
8 Формы       Заемщик - срочный    Заемщик -            Заемщик -
бюджетного  кредит или кредитная среднесрочный кредит среднесрочный
кредитова-  линия.               или кредитная линия. кредит или
ния         Конечный заемщик -   Конечный заемщик -   кредитная  линия.
срочный кредит       среднесрочный кредит Конечный заемщик -
среднесрочный
кредит
9 Сумма       Краткосрочный период Краткосрочный период Краткосрочный

қарыз        -100 млн. теңгеге    -15 млн. теңгеге     кезең -60 млн.
алушыға      дейiн, орташа        дейiн, орташа        теңгеге дейiн,
берiлетiн    мерзiмдi кезең -400  мерзiмдi кезең -50   орташа мерзiмдi
несие        млн. теңгеге дейiн   млн. теңгеге дейiн,  кезең -40 млн.
ұзақ мерзiмдi кезең  теңгеге дейiн,
-100 млн. теңгеге    ұзақ мерзiмдi
дейiн                кезең-50 млн.
теңгеге дейiн
10 Бюджеттiк  Қарыз алушы-         Қарыз алушы-         Қарыз алушы-
несиенi      Қазақстан            Қазақстан            Қазақстан
пайдаланғаны Республикасы ұлттық  Республикасы Ұлттық  Республикасы
үшiн сыйақы  Банкiсiнiң қайта     Банкiсiнiң қайта     ұлттық Банкiсiнiң
қаржыландыру         қаржыландыру         қайта қаржыландыру
мөлшерлемесi 50      мөлшерлемесi 50      мөлшерлемесi 50
пайыздан аспайды.    пайыздан аспайды.    пайыздан аспайды.
Түпкiлiктi қарыз     Түпкiлiктi қарыз     Түпкiлiктi қарыз
алушы-Қазақстан      алушы-Қазақстан      алушы-Қазақстан
Республикасы ұлттық  Республикасы ұлттық  Республикасы
Банкiсiнiң қайта     Банкiсiнiң қайта     ұлттық Банкiсiнiң
қаржыландыру         қаржыландыру         қайта қаржыландыру
мөлшерлемесiнен      мөлшерлемесiнен      мөлшерлемесiнен
аспайды              аспайды              аспайды
11 Қарыз      Қазақстан            Қазақстан            Қазақстан
Қалушы       Республикасы ұлттық  Республикасы ұлттық  Республикасы
кiрiсi       Банкiсiнiң қайта     Банкiсiнiң қайта     ұлттық Банкiсiнiң
қаржыландыру         қаржыландыру         қайта қаржыландыру
мөлшерлемесi 50      мөлшерлемесi 50      мөлшерлемесi 50
пайыздан аспайды     пайыздан аспайды     пайыздан аспайды
12 Бюджеттiк  Қарыз                Қарыз                Қарыз
несиенi     алушы-жергiлiктi     алушы-жергiлiктi     алушы-жергiлiктi
өтеудi      атқарушы органға,    атқарушы органға,    атқарушы органға,
қамтамасыз  түпкiлiктi қарыз     түпкiлiктi қарыз     түпкiлiктi қарыз
етуге       алушы-қарыз алушыға  алушы-қарыз алушыға  алушы-қарыз
мүмкiндiк                                             алушыға
беру
___________________________________________________________________________
оқығандар: А.Татарков
В.Подолян

бюджетного  - до 100 млн. тенге, - до 15 млн. тенге,  период - до 60
кредита на  среднесрочный период среднесрочный        млн. тенге,
одного      - до 400 млн. тенге  период - до 50 млн.  среднесрочный
конечного                        тенге,долгосрочный   период - до 40
заемщика                         период - до 100 млн. млн. тенге,
тенге                долгосрочный
период - до 50
млн. тенге
10 Вознаграж- Заемщик - не выше    Конечный заемщик -   Заемщик - не выше
дение за    50% ставки           не выше ставки       50% ставки
пользование рефинансирования     рефинансирования     рефинансирования
бюджетным   Национального Банка  Национального банка  Национального
кредитом    Республики Казахстан.Республики Казахстан Банка Республики
Заемщик - не выше    Казахстан.Конечный
50% ставки           заемщик - не выше
рефинансирования     ставки
Национального Банка  рефинансирования
Республики           Национального
Казахстан.           Банка Республики
Конечный заемщик -   Казахстан
не выше ставки
рефинансирования
Национального банка
Республики Казахстан
11 Доход      Не выше 50% ставки   Не выше 50% ставки   Не выше 50% ставки
заемщика    рефинансирования     рефинансирования     рефинансирования
Национального Банка  Национального Банка  Национального
Республики Казахстан Республики Казахстан Банка Республики
Казахстан
12 Предостав- Заемщик - местному   Заемщик - местному   Заемщик - местному
ление       исполнительному      исполнительному      исполнительному
залогового  органу, конечный     органу, конечный     органу, конечный
обеспечения заемщик - заемщику   заемщик - заемщику   заемщик - заемщику
в погашение
бюджетного
кредита
___________________________________________________________________________
исп.А.Татарков
В.Подолян