Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) әзiрлеу ережелерi туралы
Павлодар облысы әкімінің шешімі 2001 жылғы 14 мамырдағы N 111 Павлодар облысының әділет басқармасында 2001 жылғы 8 маусымда N 751 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімінің 2009 жылғы 14 қыркүйектегі N 3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімінің 2009 жылғы 14 қыркүйектегі N 3 шешімімен.
Облыс бюджетiнiң жобасын әзiрлеу рәсiмiн ретке келтiру мақсатында ШЕШIМ қабылдаймын: 1. Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар мен кiшi бағдарламаларды әзiрлеудiң қоса берiлiп отырған ережелерi (бұдан әрi - Ережелер) бекiтiлсiн. 2. Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмгерлерi бюджеттiк бағдарламалар мен кiшi бағдарламаларды әзiрлеген кезде жоғарыда көрсетiлген Ережелердi басшылыққа алсын. 3. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары М.Н. Оспановқа жүктелсiн. Облыс әкімі Облыс әкiмiнiң 2001 жылғы 2001 жылғы 14 мамырдағы N 111 бекiтiлдi Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) әзiрлеу Ереже
Осы Ережелер Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi  Z990357_"Бюджет жүйесi туралы" Заңына сәйкес әзiрленген және жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) әзiрлеу тәртiбiн мен шарттарын анықтайды.
1. Бюджеттiк бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) және
оның түрлерiн анықтау
1. Бюджеттiк бағдарлама (кiшi бағдарлама) - бюджеттiк қаржыны пайдаланып, белгiлi мiндеттердi орындауға бағытталған белгiлi бiр мемлекеттiк қызметтердi орындау жөнiндегi iс-шаралар кешенi. Орындалынатын iс-шараларды немесе мiндеттердi нақтылау үшiн кейбiр бюджеттiк бағдарламалар бюджеттiк бағдарламаның құрылымдық бөлiктерi ретiнде кiшi бағдарламаларға бөлiнедi. Бағдарламалардың нақты мақсаттары, мiндеттерi мен айқындалған нәтижелерi болуы керек.
2. Бағдарламалардың әкiмгерлерi әр бағдарламаның алдына қойылған мақсаттарына сай жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаны мақсатты немесе функционалдық бағдарлама сияқты анықтайды.
3. Мақсатты бюджеттiк бағдарлама - бұл облыстың дамуы стратегиясы мен басымдық мақсаттарымен және оның орындалу қажеттiлiгiмен, облыс экономикалық және әлеуметтiк дамуы бағдарламаларымен және оның жоғарыда аталған құқықтық құжаттарымен бекiтiлген мерзiмде iске асырылатынын анықтайтын бағдарлама.
4. Функционалдық бюджеттiк бағдарлама - бұл iске асырылу қажеттiлiгi заңнамалық кесiмдермен анықталған және тұрақты мемлекеттiк функционалдың орындалуын қамтамасыз етуге бағытталған бағдарлама.
5. Күрделi активтердi және негiзгi қорларды құруға қатысты бюджеттiк бағдарламалар күрделi және ағымдағы бағдарламаларға бөлiнедi.
Күрделi бюджеттiк бағдарлама - бұл нәтижесiнде күрделi активтер құрылатын бағдарлама.
Ағымдағы күрделi бағдарлама - бұл нәтижесiнде күрделi активтер құрылмайтын бағдарлама.

О правилах разработки местных бюджетных программ (подпрограмм)
Решение акима Павлодарской области от 14 мая 2001 г. N 111 Зарегистрировано управлением юстиции Павлодарской области 8 июня 2001 г. за N 751. Утратило силу решением акима Павлодарской области от 14 сентября 2009 года N 3
Сноска. Утратило силу решением акима Павлодарской области от 14 сентября 2009 года N 3.
В целях упорядочения процедуры разработки проекта бюджета области принимаю РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить прилагаемые правила разработки местных бюджетных программ и подпрограмм (далее - Правила).
2. Администраторам местных бюджетных программ при разработке бюджетных программ и подпрограмм руководствоваться указанными Правилами.
3. Контроль за выполнением данного решения возложить на заместителя акима области Оспанова М.Н.
Аким области Г. Жакиянов
Утверждены
решением акима области от 14 мая 2001 г. N 111
Правила
разработки местных бюджетных программ (подпрограмм)
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_ "О бюджетной системе", инструктивным письмом Министерства финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года и определяют порядок и условия разработки местных бюджетных программ (подпрограмм).
1. Определение бюджетной программы
(подпрограммы) и ее виды
1. Бюджетная программа (подпрограмма) - это комплекс мероприятий по выполнению определенных государственных функций, направленный на выполнение определенных задач с использованием бюджетных денег. Для конкретизации выполняемых мероприятий или задач некоторые бюджетные программы подразделяются на подпрограммы как составные части бюджетной программы. Программы должны иметь четко определенные цели, задачи и ожидаемые результаты.
2. Администраторы программы определяют бюджетную программу как целевую или функциональную, исходя из задач, установленных для каждой программы.
3. Целевая бюджетная программа - это программа, необходимость выполнения и цели которой определены стратегией и приоритетами развития области, программами экономического и социального развития области и реализация которой осуществляется в сроки, установленные вышеназванными правовыми документами.
4. Функциональная бюджетная программа - это программа, необходимость реализации которой определена законодательными актами и направлена на обеспечение выполнения постоянных государственных функций.
5. По отношению к созданию капитальных активов и основных фондов целевые бюджетные программы подразделяются на капитальные и текущие.
Капитальная бюджетная программа - это программа, результатом реализации которой является создание капитальных активов.
Текущая бюджетная программа - это программа, в результате реализации которой не создаются капитальные активы.

6. Бюджеттiк бағдарламаның мазмұнына байланысты және жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар әкiмгерлерiнiң қызметтерiне сәйкес мыналардың бiрi осы бағдарламаның iске асырылу нысаны болуы мүмкiн:
1) мемлекеттiк мекемелердi ұстау - бюджеттiк мекеменiң толық түрiнде бюджеттiк қаржы есебiнде болуын қарастыратын бюджеттiк бағдарламаны iске асыру нысаны;
2) мемлекеттiк тапсырыс - бюджеттiк бағдарламалар мемлекеттiк қызметтердi сатып алу (товарларды жеткiзiп беру, жұмыстарды орындау) түрiнде орындалатын бюджеттiк бағдарламаны iске асыру нысаны, ал мемлекеттiк органдар тапсырыс берушi болып табылады;
3) iс-шара - нақты әлеуметтiк-экономикалық мiндеттердi шешу жөнiнде тiкелей мемлекеттiк органдардың белгiлi iс-шаралар өткiзуiн болжайтын бюджеттiк бағдарламаны iске асыру нысаны;
4) қаражаттандыру - мемлекеттi дамыту стратегиясы мен артықшылықтарында, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iс-қимыл бағдарламасында, облысты экономикалық және әлеуметтiк дамыту бағдарламаларында айқындалған мақсаттар мен мiндеттерге сәйкес коммерциялық ұйымдарға өтеусiз және қайтарылысу қаржылық қолдау жасауды қарастыратын бюджеттiк бағдарламаны iске асыру нысаны;
5) несие беру - бюджеттен төменгi бюджеттерге, заңды және жеке тұлғаларға қайтарылып берiлетiн қаржының бөлiнуi;
6) әлеуметтiк төлемдер - заңды кесiмдерде қарастырылған зейнетақылар, жәрдемақылар, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы, арнайы мемлекеттiк жәрдемақы, өтемақы және басқа да әлеуметтiк төлемдерге қаражат бөлудi қарастыратын бюджеттiк бағдарламаның нысаны;
7) ақшалай төлемдер - тұлғаларға заңдарға сәйкес әлеуметтiк төлемдерден басқа қаражат бөлудi қарастыратын бюджеттiк бағдарламаларды iске асыру нысаны.
1. Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаларды ұстап тұру және
әзiрлеу тәртiбi
7. Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмгерi осы Ереженiң 2-21 тармақтарымен бекiтiлген тәртiп бойынша бюджеттiк бағдарламаларды құрастырады. 8. Әр бюджеттiк бағдарламаларының iшiнде: 1) бағдарламаның және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бекiткен бюджеттiк жiктеуi бойынша кодтары көрсетiлген бағдарлама әкiмгерiнiң аталуы; 2) бағдарламаның iске асырылу мерзiмi - орындалу жылының басы мен аяғы (тек қана мақсатты бюджеттiк бағдарламалар үшiн); 3) бағдарламаның күрделi немесе ағымдағы бағдарламаға жатуын көрсету (тек қана мақсатты бюджеттiк бағдарламалар үшiн); 4) бағдарламаның iс-шаралары; 5) бағдарламаның iске асырылуының құқықтық негiздемесi; 6) қаржыландырудың көздерi; 7) бағдарламаның (кiшi бағдарламаның) iске асырылу нысаны; 8) бағдарламаның орындалуы бiрнеше жылға қарастырылатын жағдайда (тек қана мақсатты бюджеттiк бағдарламалар үшiн) бағдарламаның iске асырылу кезеңдерiн баяндау; 9) қаржыландыру көздерi мен iске асыру кезеңдерi бойынша болжамдалатын шығындар көлемi; 10) бағдарламаны орындау үшiн қолда бар ресурстардың тiзбесi (тек қана функционалдық бюджеттiк бағдарламалар үшiн); 11) тиiмдiлiк критерийiн көрсетiп, бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтиже; 12) бағдарламаның өткен жылдардағы орындалу нәтижесi.

6. В зависимости от содержания бюджетной программы и в соответствии с функциями администраторов местных бюджетных программ определяется форма реализации бюджетной программы, которая может быть одной из следующих:
1) содержание государственных учреждений - форма реализации бюджетной программы, предусматривающая полное содержание государственного учреждения за счет бюджетных денег;
2) государственный заказ - форма реализации бюджетной программы, при которой бюджетная программа выполняется в виде приобретения государством услуг (поставки товаров, выполнения работ), заказчиками которых являются государственные органы;
3) мероприятие - форма реализации бюджетной программы, предполагающая проведение государственными органами определенных мероприятий по решению конкретных социально-экономических задач;
4) субсидирование - форма реализации бюджетной программы, предусматривающая оказание финансовой поддержки коммерческим организациям на безвозмездной и безвозвратной основе в соответствии с целями и задачами, определенными стратегией и приоритетами развития государства, программой действий Правительства Республики Казахстан, экономическими и социальными программами развития области;
5) кредитование - выделение денег из бюджета нижестоящим бюджетам, юридическим и физическим лицам на возвратной основе;
6) социальные выплаты - форма реализации бюджетной программы, предусматривающая выделение денег на выплату пенсий, пособий, государственных социальных пособий, специальных государственных пособий, компенсаций и других видов социальных выплат, предусмотренных законодательными актами;
7) денежные выплаты - форма реализации бюджетной программы, предусматривающая выделение денег физическим лицам, кроме социальных выплат в соответствии с законодательством.
2. Содержание и порядок разработки
местных бюджетных программ
7. Администратор местных бюджетных программ разрабатывает бюджетные программы в порядке, установленном в пунктах 8-27 настоящих Правил.
8. Каждая бюджетная программа должна содержать:
1) наименование программы и администратора программы с указанием кодов по бюджетной классификации расходов, утвержденной Министерством финансов Республики Казахстан; 2) сроки реализации программы - год начала и окончания выполнения (только для целевых бюджетных программ); 3) указание принадлежности программы к капитальной или текущей (только для целевых бюджетных программ); 4) мероприятия программы; 5) правовое обоснование реализации программы; 6) источники финансирования; 7) указание формы реализации программы (подпрограммы); 8) описание этапов реализации программы, если выполнение программы рассчитывается на несколько лет (только для целевых бюджетных программ); 9) объемы предполагаемых затрат по источникам финансирования и этапам реализации; 10) перечень имеющихся ресурсов для выполнения программы (только для функциональных бюджетных программ); 11) ожидаемый результат от выполнения программы с указанием критериев эффективности; 12) описание результатов выполнения программы за прошлые годы.

9. "Бағдарламаның iске асырылу мерзiмi" атты тармағында осы бағдарламаның қажеттiлiгiн анықтайтын нормативтiк құқықтық кесiмдермен бекiтiлген бағдарламаның iске асыру жылының басталуы мен аяқталуы көрсетiледi. Бағдарламаның iске асыру мерзiмi тек қана мақсатты бюджеттiк бағдарламаларға үшiн ғана анықталады.
10. "Күрделi немесе ағымдағы" атты тармағында негiзгi қорларды құру бойынша анықталған бағдарламаның күрделi немесе ағымдағы екендiгi көрсетiледi. Тек мақсатты бюджеттiк бағдарламалар үшiн ғана күрделi немесе ағымдағы бағдарламаларға жататын болып бекiтiледi.
11. "Бағдарламаның iс-шаралары" атты тармақта осы бағдарламаның мақсаты, сондай-ақ оны iске асыру үшiн жүргiзiлетiн жұмыстар мен iс-шаралар көрсетiледi.
12. "Бағдарламаны iске асырудың құқықтық негiзi" атты тармақта осы бағдарламаның iске асыру қажеттiлiгiн қарастыратын нормативтiк құқықтық кесiмдер (Қазақстан Республикасының Заңдары, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлықтары, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулылары, жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмдерi) көрсетiледi.
13. "Бағдарламаның (кiшi бағдарламаның) болуы мүмкiн құрамдық бөлiктерi" атты тармақта бағдарламаның мазмұнын ескере отырып өткiзiлетiн iс-шаралар мен жұмыстарды айқындайтын бағдарламаның құрамды бағыты көрсетiледi.
14. "Қаржыландырудың көздерi" атты тармақта осы бағдарламаның iске асырылу қажеттiлiгiн анықтайтын нормативтiк құқықтық кесiмдерiмен бекiтiлген бағдарламаны қаржыландыру көздерi көрсетiледi.
15. "Бюджеттен iске асырылатын бағдарламаның (кiшi бағдарламаның) нысаны" атты тармақта бағдарламаның (кiшi бағдарламаның) iске асырылу нысанының бiр түрi көрсетiледi.
16. "Бағдарламаның орындалуы бiрнеше жылға арналған жағдайдағы бағдарламаның iске асырылу кезеңдерi" атты тармақта бағдарламаның орындалуы бiрнеше жылға арналған жағдайда бағдарламаны iске асырудың уақыт бөлшектерi көрсетiледi. Бағдарламаның iске асырылу кезеңi тек қана мақсатты бюджеттiк бағдарламалар үшiн анықталады.
17. "Қаржыландыру көздерi мен iске асырылу кезеңдерi бойынша кетуi мүмкiн қаржы шығындарының көлемi" атты тармақта әр қаржыландыру көздерi мен iске асырылу кезеңi бойынша бағдарламаны iске асыру үшiн қажеттi қаражат сомасы көрсетiледi.
18. "Бағдарламаны орындау үшiн қажеттi қолда бар ресурстар" атты тармақта бағдарламаны iске асыру үшiн қажеттi қолда бар материалдық, техникалық, адам және басқа ресурстар көрсетедi. Осы параметрлер тек функционалдық бюджеттiк бағдарламалар үшiн ғана анықталады.
19. "Бағдарламаны, соның iшiнде бағдарламаны орындау тиiмдiлiгi критерийлерiн көрсете отырып, кезең-кезеңмен орындаудан күтiлетiн нәтиже" атты тармақта әр кезеңдi орындаудың жоспарлы нәтижелерi, әр кiшi бағдарлама мен бағдарламаны тұтас жүзеге асыру, сондай-ақ бағдарлама мен әрбiр кiшi бағдарламаны орындау тиiмдiлiгiнiң критерийлерi көрсетiледi. Бұл тармақта қойылған мақсаттарға неғұрлым тиiмдi жолмен қол жеткiзу көрсеткiштерi, мемлекеттiк функцияларды орындау үшiн нәтижелердiң мемлекет тарапынан талап етiлуi, бағдарламаны жүзеге асырудан келетiн әлеуметтiк және экономикалық тиiмдiлiк көрсетiледi. Бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) орындау тиiмдiлiгiнiң критерийiн салалық ерекшелiктердi көрсете отырып, жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi анықтайды.
Жалпы түрде критерийлер мынадай топтарға бөлiнедi:

9. В пункте "сроки реализации программы" указываются год начала и окончания реализации программы, установленные нормативными правовыми актами, определяющими необходимость программы. Сроки реализации программы определяются только для целевых бюджетных программ.
10. В пункте "капитальная или текущая" указывается принадлежность программы к капитальной или текущей, которая определяется по отношению к созданию основных фондов. Принадлежность программы к текущей или капитальной устанавливается только для целевых бюджетных программ.
11. В пункте "мероприятия программы" указывается цель программы, а также работы или мероприятия, проводимые для ее реализации.
12. В пункте "правовое обоснование реализации программы" указываются нормативные правовые акты (законы Республики Казахстан, указы Президента Республики Казахстан, постановления Правительства Республики Казахстан, решения местных исполнительных и представительных органов), в которых предусматривается необходимость реализации данной программы.
13. В пункте "возможные составные части программы (подпрограммы)" указываются составные части программы, определенные, исходя из содержания программы, проводимых мероприятий или работ.
14. В пункте "источники финансирования" указываются источники финансирования программы, установленные нормативными правовыми актами, определяющими необходимость реализации программы.
15. В пункте "форма реализации программы (подпрограммы)" из бюджета" указывается одна из форм реализации программы (подпрограммы).
16. В пункте "этапы реализации программы, если выполнение программы рассчитывается на несколько лет" указываются временные отрезки реализации программы (если выполнение программы рассчитывается на несколько лет). Этапы реализации программы определяются только для целевых бюджетных программ.
17. В пункте "объемы предполагаемых финансовых затрат по источникам финансирования и этапам реализации" указывается сумма средств, необходимых для реализации программы по каждому источнику финансирования и этапу реализации.
18. В пункте "имеющиеся ресурсы для выполнения программы" указывается наличие материальных, технических, человеческих и других ресурсов, необходимых для реализации программы. Данные параметры определяются только для функциональных бюджетных программ.
19. В пункте "ожидаемый результат от выполнения программы, в том числе, поэтапно, с указанием критериев эффективности выполнения программы", указываются планируемый результат от выполнения каждого этапа, реализации каждой подпрограммы и программы в целом, а также критерии эффективности выполнения программы и каждой подпрограммы. В данном пункте указываются показатели достижения поставленных целей наиболее эффективным способом, востребованность результатов со стороны государства для выполнения государственных функций, социальный и экономический эффект от реализации программы. Критерии эффективности выполнения программы (подпрограммы) определяются администратором местных бюджетных программ с учетом отраслевых особенностей. В общем виде критерии подразделяются на следующие группы:

1) сандық критерийлер - бұл қандай товарлардың (жұмыстар, қызметтердi көрсету) және қандай көлемде көрсетiлуi (орындалу, қызмет көрсету) көрсеткiштерi;
2) сапалық критерий - алынған нәтижелердiң сапасы қалай бағаланатынын анықтайды;
3) дер кезiнде көрсетiлу критерийi - бағдарламаларды жүзеге асыру нәтижелерi қай мерзiмде алынғанын және алынатынын немесе көрсетiлетiн қандай да бiр қызметтер мен жұмыстарды орындаудың орташа ұзақтылығының қандай болатынын анықтайды;
4) тиiмдiлiк критерийi - бұл орындалатын жұмыстар, көрсетiлетiн қызметтер бiрлiгiне кететiн шығындар сомасының өлшемi. Тиiмдiлiк критерийi бағдарлама қаншалықта үнемдi, аз шығынмен орындалатынын анықтауы керек.
20. "Өткен жылдары бағдарламаның орындалу нәтижесi" атты тармақта бағдарламаның тұтасымен орындалуы және егер ол өткен жылдары басталған жағдайда әр кiшi бағдарламаның орындалу нәтижелерi көрсетiледi.
21. Бюджеттiк бағдарламаларға бюджеттiк бағдарламалардың iске асырылу шығындарының құрылымы қоса берiледi. Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың iске асырылу нысанына байланысты шығындар құрылымы осы Ереженiң 1,2,3- қосымшаларында көрсетiлген нысандары бойынша құрастырылады
22. Шығындар құрылымының нысандарында жылы (болжамдалынатын жыл), бағдарламалар әкiмгерлерiнiң (кiшi бағдарламалардың) атаулары мен кодтары көрсетiледi. Бағдарламалар (кiшi бағдарламалар) бойынша шығындар құрылымындағы деректер өткен жыл есебi, ағымдағы жылдың нақтыланған жоспары, жоспарланатын жылға арналған болжам бойынша көрсетiледi.
23. Мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде қаржыландырылатын бағдарламалар (кiшi бағдарламалар) бойынша бюджеттiк бағдарламалардың әкiмгерлерiне 1-қосымша бойынша арнайы нысан толтырылады.
Бұл нысан 2 бөлiмнен тұрады:
1) бiрiншi бөлiмде 161 немесе 163 ерекшелiктерi бойынша, шығындар сомасы толық түрiнде көрсетiлуi, сондай-ақ негiзгi шығындар түрлерi бойынша жазылуы көрсетiледi;
2) екiншi бөлiмде бюджеттiк бағдарлама бойынша мемлекеттiк тапсырысты орындаудың негiзгi сандық көрсеткiштерi аталынады, мысалы, жолдардың ұзындығы, оқып жүргендердiң саны, iс-шаралар саны, зерттеулер және басқа да көрсеткiштер.
Әр бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша қаржыландыру негiзiнде бағдарламалардың мына топтардың бiрiне жататынын анықтау үшiн қолданылатын мемлекеттiк тапсырыс құнын есептеу принципi көрсетiледi:
1) орындалған жұмыстарының (көрсетiлген қызметтерiнiң) көлемiне сәйкес қаржыландырылатын бағдарламалар (кiшi бағдарламалар);
2) мемлекеттiк тапсырыс құнының бiрлiгi есебiнен қаржыландырылатын бағдарламалар (кiшi бағдарламалар).

1) количественные критерии - это показатели того, какие товары (работы, услуги) и в каком количестве (объеме) будут поставлены (выполнены, оказаны);
2) критерии качества - определяют, как будет оцениваться качество полученного результата;
3) критерий своевременности - определяет, в какой временной период были и будут получены результаты от реализации программы или какова средняя продолжительность выполнения какой-либо услуги или работы;
4) критерий эффективности - это измерение величины расходов на единицу выполняемых работ, оказываемых услуг. Критерий эффективности должен определять, насколько экономно, с наименьшими издержками выполняется программа.
20. В пункте "результат от выполнения программы за прошлые годы" указывается результат от выполнения программы в целом и каждой подпрограммы за прошлые годы, если выполнение программы началось в предыдущие годы.
21. К бюджетным программам прилагается структура расходов на реализацию бюджетных программ. В зависимости от форм реализации местных бюджетных программ структура расходов составляется по формам, отраженным в приложениях 1,2,3 настоящих Правил.
22. В формах структуры расходов указывается год (прогнозируемый год), наименование и коды администраторов программ, (подпрограмм). В структурах расходов по программам (подпрограммам) данные указываются по отчету за предыдущий год, уточненному плану текущего года, прогнозу на планируемый год.
23. Администраторами бюджетных программ по программам подпрограммам), финансируемым в рамках государственного заказа, заполняется специальная форма согласно приложению 1.
Данная форма состоит из двух разделов:
1) в первом разделе указывается сумма расходов в целом по спецификам 161 или 163, а также приводится расшифровка по основным видам расходов;
2) во втором разделе перечисляются основные количественные показатели выполнения государственного заказа по бюджетной программе, например, протяженность дорог, количество обучающихся, количество мероприятий, лабораторных исследований и другие показатели.
По каждой программе (подпрограмме) указывается принцип расчета стоимости государственного заказа, применяемый при финансировании, по которому определяется принадлежность программ к одной из следующих групп:
1) программы (подпрограммы), финансируемые согласно объему выполненных работ (оказанных услуг);
2) программы (подпрограммы), финансируемые из расчета на единицу стоимости государственного заказа.

24. Қаражаттандыру түрiнде қаржыландырылатын бағдарламалар (кiшi бағдарламалар) бойынша шығындар құрылымы 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетiледi.
Бұл нысан 4 бөлiмнен тұрады.
Бiрiншi бөлiмде қаражаттандырылатын ұйымдардың шаруашылық қызметiнiң түсетiн кiрiстiң жалпы сомасы көрсетiледi.
Екiншi бөлiмде түскен негiзгi шығындар түрлерi атап көрсетiлiп, шығындардың жалпы сомасы көрсетiледi.
Үшiншi бөлiмде қаражаттандырылатын ұйымдар кiрiсiнiң үстiндегi шығындардың жалпы сомасы, яғни бюджеттен бөлiнетiн сомасы көрсетiледi.
Төртiншi бөлiмде осы бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша негiзгi сан көрсеткiштерi берiледi.
25. Мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде қаржыландырылатын және қаражаттандыру түрiндегi бағдарламалардан (кiшi бағдарламалардан) басқа бағдарламалар бойынша шығындар құрылымы 3-қосымшаға сәйкес берiледi.
Бiрiншi бөлiкте шығындардың жалпы сомасы, оның iшiнде шығындарды экономикалық жiктеу ерекшелiгi бөлiгiнде көрсетiледi.
Екiншi бөлiкте осы бағдарламаның (кiшi бағдарламаның) орындалу нәтижесiн көрсететiн негiзгi сандық көрсеткiштерi аталады.
Шығындар құрылымы қолданылып жүрген еңбекақы төлеу жүйесiнде қолданылып жүрген нормативтерге (тамақтандыру дәрi-дәрмектер, киiндiру, жанар-жағар материалдар шығындары, электр, жылу қуаты шығындары нормалары және басқа) сәйкес әр шығындардың экономикалық жiктеу ерекшелiгi бойынша шығындарды есептеуге сәйкес құрастырылады. 26. Облыстық бюджетке енгiзуге ұсынылатын бағдарламалар бойынша шығындар құрылысын қарау мен келiстiрудi облыс қаржы департаментi жүзеге асырады ұсынысын қарастыру мен келiсiмiн қамтамасыз етедi. 27. Бағдарлама облыс қаржы департаментiне қажеттi есептеулердi қоса отырып, белгiленген талаптар бойынша қағазға және магнитке жазылып ұсынылады. Облыс әкiмiнiң 2001 жылғы 2001 жылғы 14 мамырдағы N 111 1-қосымша Мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде қаржыландырылатын бағдарламалар бойынша шығындар құрылымы Кодтар ________________________________ Жыл | | |______________________________| Бағдарламалардың әкiмгерi | | |______________________________| Бағдарлама | | |______________________________| Кiшi бағдарлама | | |______________________________| Өлшем бiрлiгi - мың теңге ___________________________________________________________________________ N | Атауы | 2000 жылғы есеп | 2001 |Мына жылдарға | | | | болжам | |--------------------| жылға |--------------- | |кассалық| нақты |арналған|2002|2003|2004 | |шығындар| шығындар | бюджет |жыл |жыл | жыл __|__________________________|________|___________|________|____|____|_____ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 __|__________________________|________|___________|________|____|____|_____ 1. (161,163) ерекшелiктер бойынша шығындар жиынтығы 2. Сандық көрсеткiштер ___________________________________________________________________________ Басшы Бас бухгалтер (ҚЭБ-нiң бастығы) Облыс әкiмiнiң 2001 жылғы 2001 жылғы 14 мамырдағы N 111 2-қосымша Қаражаттандыру бағдарламалары бойынша шығындар құрылымы Кодтар ________________________________ Жыл | | |______________________________| Бағдарламалардың әкiмгерi | | |______________________________| Бағдарлама | | |______________________________| Кiшi бағдарлама | | |______________________________| Өлшем бiрлiгi - мың теңге ___________________________________________________________________________ N | Атауы | 2000 жылғы есеп | 2001 |Мына жылдарға | | | | болжам | |--------------------| жылға |--------------- | |кассалық| нақты |арналған|2002|2003|2004 | |шығындар| шығындар | бюджет |жыл |жыл | жыл __|__________________________|________|___________|________|____|____|_____ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 __|__________________________|________|___________|________|____|____|_____ 1. Барлық кiрiстер 2. Барлық шығындар оның iшiнде шығындар түрлерi бойынша 3. Кiрiстер үстiнен өсетiн шығындар (311- ерекшелiк) 4. Сандық көрсеткiштер ___________________________________________________________________________ Басшы Бас бухгалтер (ҚЭБ-нiң бастығы) Облыс әкiмiнiң 2001 жылғы 2001 жылғы 14 мамырдағы N 111 3-қосымша Мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде қаржыландырылатын және қаражаттандыру түрiндегi бағдарламалардан (кiшi бағдарламалардан) басқа бағдарламалар бойынша шығындар құрылымы Кодтар ________________________________ Жыл | | |______________________________| Бағдарламалардың әкiмгерi | | |______________________________| Бағдарлама | | |______________________________| Кiшi бағдарлама | | |______________________________| Өлшем бiрлiгi - мың теңге ___________________________________________________________________________ N | Атауы | 2000 жылғы есеп | 2001 |Мына жылдарға | | | | болжам | |--------------------| жылға |--------------- | |кассалық| нақты |арналған|2002|2003|2004 | |шығындар| шығындар | бюджет |жыл |жыл | жыл __|__________________________|________|___________|________|____|____|_____ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 __|__________________________|________|___________|________|____|____|_____ 1. Шығындар барлығы оның iшiнде экономикалық жiктеу ерекшелiктер бойынша 2. Сандық көрсеткiштер ___________________________________________________________________________ Басшы Бас бухгалтер (ҚЭБ-нiң бастығы) Оқығандар: А.Татарков В.Подолян

24. По программам (подпрограммам), финансируемым в форме субсидирования, структура расходов представляется по форме согласно приложению 2.
Данная форма состоит из четырех разделов.
В первом разделе указывается общая сумма доходов, получаемых субсидируемой организацией от осуществления хозяйственной деятельности.
Во втором разделе указывается общая сумма расходов с приведением расшифровки по основным видам расходов.
В третьем разделе указывается сумма превышения расходов над доходами субсидируемых организаций, т.е. сумма, возмещаемая из бюджета.
В четвертом разделе перечисляются основные количественные показатели, отражающие результаты выполнения данной программы (подпрограммы).
25. По другим программам, за исключением программ (подпрограмм), финансируемых в рамках государственного заказа и в форме субсидирования, структура расходов представляется по форме согласно приложению 3.
В первом разделе указывается общая сумма расходов, в том числе, в разрезе специфик экономической классификации расходов.
Во втором разделе перечисляются основные количественные показатели, отражающие результаты выполнения данной программы (подпрограммы).
Структура расходов составляется на основании расчетов расходов по каждой специфике экономической классификации расходов в соответствии с действующей системой оплаты труда, действующими нормативами (нормы питания, медикаментов, обмундирования, расхода горюче-смазочных материалов, расхода электро-, теплоэнергии и другими)
26. Структура расходов подписывается руководителем администратора местной бюджетной программы. Рассмотрение и согласование структуры расходов по программам, предлагаемым для включения в областной бюджет, осуществляется департаментом финансов области.
27. Программа предоставляется департаменту финансов области на бумажном и магнитном носителях в соответствии с установленными требованиями, с приложением необходимых расчетов.
Приложение 1
к решению акима области от 14 мая 2001 г. N 111
Структура расходов по программам, финансируемым в рамках государственного заказа Коды ________________________________ Год | | |______________________________| Администратор программ | | |______________________________| Программа | | |______________________________| Подпрограмма | | |______________________________| Ед. измерения - тыс. тенге ___________________________________________________________________________ N |Наименование |Отчет 2000 года | Бюджет | Прогноз на | |--------------------| |--------------- | |кассовые|фактические| 2001 |2002|2003|2004 | |расходы |расходы | года |год |год | год | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | __|__________________________|________|___________|________|____|____|_____ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 __|__________________________|________|___________|________|____|____|_____ 1. Всего расходов по спецификам (161,163) 2. Количественные показатели ___________________________________________________________________________ Руководитель Главный бухгалтер (начальник ФЭО)
Приложение 2
к решению акима области от 14 мая 2001 г. N 111
Структура расходов по программам субсидирования
Коды ________________________________ Год | | |______________________________| Администратор программ | | |______________________________| Программа | | |______________________________| Подпрограмма | | |______________________________| Ед. измерения - тыс. тенге ___________________________________________________________________________ N |Наименование |Отчет 2000 года | Бюджет | Прогноз на | |--------------------| |--------------- | |кассовые|фактические| 2001 |2002|2003|2004 | |расходы |расходы | года |год |год | год | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | __|__________________________|________|___________|________|____|____|_____ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 __|__________________________|________|___________|________|____|____|_____ 1. Всего доходов 2. Всего расходов, в том числе, по видам расходов 3. Превышение расходов над доходами (специфика 311) 4. Количественные показатели ___________________________________________________________________________ Руководитель Главный бухгалтер (начальник ФЭО)
Приложение 3
к решению акима области от 14 мая 2001 г. N 111
Структура расходов по программам (подпрограммам), за исключением программ (подпрограмм), финансируемых в рамках государственного заказа и субсидирования Коды ________________________________ Год | | |______________________________| Администратор программ | | |______________________________| Программа | | |______________________________| Подпрограмма | | |______________________________| Ед. измерения - тыс. тенге ___________________________________________________________________________ N |Наименование |Отчет 2000 года | Бюджет | Прогноз на | |--------------------| |--------------- | |кассовые|фактические| 2001 |2002|2003|2004 | |расходы |расходы | года |год |год | год | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | __|__________________________|________|___________|________|____|____|_____ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 __|__________________________|________|___________|________|____|____|_____ 1. Всего расходов, в том числе, по спецификам экономической классификации: 2. Количественные показатели ___________________________________________________________________________ Руководитель Главный бухгалтер (начальник ФЭО) (исп. А.Татарков В.Подолян).