Алматы қаласы бойынша жер телiмдерiнiң салықтық мөлшерлемелерін, алымдар мен төлемдердi бекiту туралы
Алматы қалалық Мәслихатының IІ сайланған XІV сессиясының 2001 жылғы 29 желтоқсандағы шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2002 жылғы 3 қаңтарда N 418 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2011 жылғы 20 қазандағы N 475 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2011.10.20 N 475 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексiнiң 333 бабының 1 тармағына, 337 бабының 1, 2 тармағына, 338 бабының 1 тармағына, 373 бабының 2 тармағына, 462 бабына, 477 бабының 2 тармағына, 491 бабының 2 тармағына сәйкес және Алматы қаласы Әкiмiнiң ұсынысы бойынша II сайланған Алматы қалалық Мәслихаты шешім қабылдады:
1. Үй жанындағы жер телiмдерiнiң базалық салық мөлшерлемелерi бекiтiлсiн, N 1 қосымша.
2. Автотұрақ, жанармай құю станциялары және базарлар үшiн алынған жер телiмдерiнiң салық мөлшерлемелерi бекiтiлсiн N 2 қосымша.
3. Алматы қаласының жерлерiн аймақтастыру жобасы схемасы негiзiнде базалық салық мөлшерлемелерiнiң түзетiлiмi бекiтiлсiн, N 3 қосымша.
4. Алматы қаласының базарларындағы тауар сату құқығы үшiн бiр жолғы талондардың бағасы бекiтiлсiн, N 4 қосымша. <*>
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - IІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының XVI сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы шешімімен.
5. Алматы қаласын бойынша 2002 жылға арналған қоршаған ортаны ластағандығы жөнiндегi төлемдер мөлшерлемелерi бекiтiлсiн, N 5 қосымша.
6. 2002 жыл үшiн ерекше қорғалатын табиғи аумақты "Медеу" Мемлекеттiк табиғи бағын пайдаланғандығы үшiн (кiру, шығу, қону) төлемдер мөлшерлемелерi бекiтiлсiн, N 6 қосымша.
7. Сыртқы жарнама және көрнекi ақпарат нысандарын орналасқандығы, жарнама орындарын бергендiгi үшiн айлық төлемнiң және рұқсат бергендiгi жөнiндегi бiр жолғы төлемнiң мөлшерлемелерi бекiтiлсiн, N 7 қосымша.
8. Базарлар әкiмшiлiктерiне суда орыны үшiн бiр жолғы талон төлемi енгiзiлгеннен кейiн базарды күтiп-ұстау үшiн саудагерлерден базарлар әкiмшiлiктерi алатын жалпы алымдардың өсуiне жол бермеу ұсынылсын. Сауда жасаушы адамдардан алынатын осы төлемдердiң төмендеуiн қамтамасыз ететiн базарлардың басқару және пайдалану iшкi құрылымдарын оңтайландыру жөнiнде шаралар қабылдасын.
9. Осы шешiмнiң орындалуына бақылау экономика және өндiрiстi дамыту жөнiндегi тұрақты депутаттық комиссияға (А.И.Шелипанов), Алматы қаласы бойынша салық комитетiнiң төрағасына (Б.У.Қалижанов) жүктелсiн.
II-шi сайланған
Алматы қалалық Мәслихаты
ХIV-шi сессиясының төрағасы
ІI-шi сайланған
Алматы қалалық Мәслихатының
хатшысы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының 2001 жылғы
29 желтоқсандағы шешiмiне
N 1 қосымша
Үй жанындағы жер телiмдерiнiң базалық салықтық
мөлшерлемелерi
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - IІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының XXIІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы  шешімімен.
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының 2001 жылғы
29 желтоқсандағы шешiмiне
N 2 қосымша
Автотұрақтар, автомобильге жанармай құю станциялары
және базарлар үшiн қолданылатын жер телiмдерiнiң
салықтық мөлшерлемелері
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - IІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының XXIІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы  шешімімен.
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының 2001 жылғы
29 желтоқсандағы шешiмiне
N 3 қосымша
Алматы қаласының жерлерiн аймақтастыру (схемасы)
жобасының негiзiндегi базалық салықтық мөлшерлемелердiң
түзетiлiмi
Ескерту. 3-қосымшаның күші жойылды - IІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының XXIІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы  шешімімен.
ІI-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының 2001 жылғы
29 желтоқсандағы XIV кезектен
тыс сессиясының шешiмiне
N 4 қосымша <*>
Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда -  IІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының XVI сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы  шешімімен; өзгеріс енгізілді - ІІ сайланған Алматы қалалық Мәслихатының ХХVII сессиясының 2003 жылғы 16 қыркүйектегі шешімімен.
Алматы қаласының базарларында тауар сату
құқығы үшiн бiр жолғы талондар көлемi
күн сайын (теңгемен)
N
Базардың бағыты
Базардың санаты
I
II
III
1.
1.1
Азық-түлiк және азық-түлiк емес тауарлар:
Прилавкалардан басқа контейнерлерден, дүңгiршектерден, павильондардан және өзге де уақытша орнатылған құрылыстарда сауда жасау

Об утверждении налоговых ставок на земельные участки, сборов и платежей по городу Алматы
Решение XIV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 29 декабря 2001 года. Зарегистрировано в Управлении юстиции города Алматы 3 января 2002 года за N 418. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 20 октября 2011 года N 475
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 20.10.2011 N 475 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 333 , пунктов 1, 2 статьи 337 , пункта 1 статьи 338 , пункта 2 статьи 373 , статьи 462 , пункта 2 статьи 477 , пункта 2 статьи 491 Налогового Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" и представлением акима города Алматы Алматинский городской Маслихат II-го созыва решил:
1. Утвердить базовые налоговые ставки на придомовые земельные участки, приложение N 1.
2. Утвердить налоговые ставки на земельные участки, занятые под автостоянки, автозаправочные станции и рынки, приложение N 2.
3. Утвердить корректировку базовых налоговых ставок на основании проекта (схем) зонирования земель города Алматы, приложение N 3.
4. Утвердить стоимость разовых талонов за право реализации товаров на рынках города Алматы, приложение N 4.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Алматинского городского Маслихата от 13.02.2002 .
5. Утвердить ставки платежей за загрязнение окружающей среды по городу Алматы на 2002 год, приложение N 5.
6. Утвердить ставки платы за использование особо охраняемой природной территории - Государственный природный парк "Медеу" местного значения на 2002 год (вход, въезд, пребывание), приложение N 6.
7. Утвердить ставки ежемесячной платы за размещение объектов наружной рекламы и визуальной информации, предоставление рекламных мест и разовой платы за выдачу разрешений, приложение N 7.
8. Рекомендовать администрации рынков после введения разовой талонной оплаты за торговые места, не допускать роста общих сборов, взимаемых администрацией рынков с торговцев на содержание рынка. Принять меры по оптимизации внутренней структуры управления и эксплуатации рынков, обеспечивающие снижение данных платежей с торгующих лиц.
9. Контроль над исполнением настоящего решения возложить на постоянную депутатскую комиссию по экономике и вопросам развития производства (Шелипанов А.И.), председателя налогового комитета по городу Алматы Калижанова Б.У.
Председатель
ХIV-ой сессии Алматинского
городского Маслихата
II-го созыва                   Т. Измухамбетов
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва         Ж.Турегельдинов
Приложение 1
к решению XIV сессии Алматинского
городского Маслихата II-го созыва
от 29 декабря 2001 года
Базовые налоговые ставки на придомовые земельные участки
Сноска. Приложение 1 утратило силу решением Алматинского городского Маслихата от 28.12.2002 .
Приложение 2
к решению XIV сессии Алматинского
городского Маслихата II созыва
от 29 декабря 2001 года
Налоговые ставки на земельные участки, занятые под
автостоянки, автозаправочные станции и рынки
Сноска. Приложение 2 утратило силу решением Алматинского городского Маслихата от 28.12.2002 .
Приложение N 3
к решению XIV сессии Алматинского
городского Маслихата II - созыва
от 29 декабря 2001 года
Корректировка базовых налоговых ставок на
основании проекта (схем) зонирования земель города Алматы
Сноска. Приложение 3 утратило силу решением Алматинского городского Маслихата от 28.12.2002 .
Приложение N 4
к решению ХIV-й внеочередной
сессии Алматинского городского
Маслихата II-го созыва
от 29 декабря 2001 года
Стоимость разовых талонов за право реализации
товаров на рынках города Алматы
Сноска. Приложение N 4 - в редакции решения Алматинского городского Маслихата от 13.02.2002 , с изменениями, внесенными решением Алматинского городского Маслихата от 16.09.2003 .
Ежедневно (в тенге)
N
Специализация рынка
Категория рынка
I
II
III
1.
1.1
1.2
Продовольственные и непродовольственные:
Торговля с контейнеров, киосков, павильонов и других временных сооружений, кроме прилавков