Қазақстан Республикасында телевизиялық және (немесе) радио хабарларын тарату құқығын алуға конкурс өткiзудiң Ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігінің 2002 жылғы 12 ақпандағы N 32 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 14 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1751. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2012 жылғы 31 мамырдағы № 75 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2012.05.31 № 75 бұйрығымен.
Ескерту. Атауына өзгерту енгізілді - ҚР Байланыс және ақпарат министрінің 2010.09.27 N 251 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Жерүстi телерадио хабарларын тарату жұмысы үшiн бөлiнген шектеулi мемлекеттiк ресурс-радиожиiлiк спектрiн тиiмдi пайдалануды арттыру, телерадиобағдарламаларға деген халықтың сұранысын барынша толық қанағаттандыру және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 ақпандағы "Қазақстан Республикасында жерүстi телерадио хабарларын тарату құқығын алуға конкурс өткiзу жөнiндегi Комиссияны құру туралы" N 203 қаулысының 2-тармағын орындау мақсатында БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасында телевизиялық және (немесе) радио хабарларын тарату құқығын алуға конкурс өткiзу Ережесi бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Байланыс және ақпарат министрінің 2010.09.27 N 251 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитетіне жүктелсін.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет, ақпарат және спорт министрінің 2005 жылғы 10 қарашадағы N 286 бұйрығымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз), 2009.05.18. N 69 Бұйрықтарымен.
Мәдениет, ақпарат
және қоғамдық келісім
министрінің міндетін атқарушы
Келiсiлдi
Көлік және коммуникация
бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасының
Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келiсiм министрiнiң
2002 жылғы 12 ақпандағы
N 32 бұйрығымен бекітiлген
Қазақстан Республикасында телевизиялық және (немесе) радио хабарларын тарату құқығын алуға конкурс өткiзу
Ережесi
Ескерту. Ереженің атауында және бүкіл мәтін бойынша «жерүсті телерадио хабарларын тарату» сөздері «телевизиялық және (немесе) радио хабарларын тарату» сөздерімен ауыстырылды - ҚР Байланыс және ақпарат министрінің 2010.09.27 N 251 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.

Об утверждении Правил проведения конкурса на получение права на телевизионное и (или) радиовещание в Республике Казахстан
Приказ Министра культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан от 12 февраля 2002 года № 32. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 февраля 2002 года № 1751. Утратил силу приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 31 мая 2012 года № 75
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 31.05.2012 № 75.
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным приказом Министра связи и информации РК от 27.09.2010 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В целях повышения эффективности использования ограниченного государственного ресурса - радиочастотного спектра, выделяемого для целей наземного телерадиовещания, более полного удовлетворения потребностей населения в телерадиопрограммах и во исполнение пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан P020203_ "О создании Комиссии по проведению конкурсов на получение права на наземное телерадиовещание в Республике Казахстан" от 11 февраля 2002 года N 203 приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения конкурса на получение права на телевизионное и (или) радиовещание в Республике Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра связи и информации РК от 27.09.2010 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Комитет информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 18.05.2009 N 69 .
И.о. Министра
культуры, информации и
общественного согласия
Согласовано
Первый Вице-Министр
транспорта и коммуникаций РК
Утверждены
приказом Министра культуры,
информации и общественного                                                 согласия Республики Казахстан
от 12 февраля 2002 г. N 32
Правила
проведения конкурса на получение права на телевизионное
и (или) радиовещание в Республике Казахстан
Сноска. В заголовке и по всему тексту слова "наземное телерадиовещание", "наземного телерадиовещания" заменены словами  "телевизионное и (или) радиовещание" приказом Министра связи и информации РК от 27.09.2010 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).

1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже телевизиялық және (немесе) радио хабарларын тарату құқығын алуға конкурс (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасының «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» Заңының 4-3-бабының 3)-тармақшасына сәйкес әзірленді және конкурс өткізудiң шарттарын және оған жеке және заңды тұлғалардың қатысуын айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Байланыс және ақпарат министрінің 2010.09.27 N 251 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
2. Конкурс өткізу туралы шешімді Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитеті (бұдан әрі - уәкілетті орган) қабылдайды.
Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – Үміткер) конкурсқа қатысу туралы өтінімдерін қарауды және жеңімпазды айқындау бойынша шешім қабылдауды Қазақстан Республикасының Үкіметі құрған Қазақстан Республикасында телевизиялық және (немесе) радио хабарларын тарату құқығын алуға конкурс өткізу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) жүзеге асырады.
Ескерту: 2-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Мәдениет, ақпарат және спорт министрінің 2005 жылғы 10 қарашадағы N 286 бұйрығымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2009.05.18. N 69, ҚР Байланыс және ақпарат министрінің 2010.09.27 N 251 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
2. Конкурсты өткiзуге дайындық
3. Уәкiлеттi орган конкурсты өткiзудiң ұйымдастырушысы болып саналады.
4. Конкурсты өткiзу мерзiмi мен шарты туралы ақпараттық хабарламалар оны өткізу күніне дейін отыз күнтізбелік күн бұрын бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады.
Ақпараттық хабарлама мынадай мәлiметтер бередi:
1) конкурстың өту уақыты, мерзiмi мен орны;
2) телевизиялық және (немесе) радио хабарларын таратуды ұйымдастыру үшін бөлiнген радиожиілiк номиналдары және елдi мекендер/аймақтардың атаулары көрсетілген оның шарттары туралы мәлiметтер;
3) өтiнiштердi қабылдау және құжаттарды алу орны, жиiлiктiң нақты номиналдарын пайдалану жөнiндегi шығармашылық, техникалық, қаржылық және өзге де талаптар, конкурс жайлы басқа да мәлiметтер, өтiнiштердi қабылдау мерзiмi және конкурсқа қатысуға қажетті құжаттар тiзбесi;
4) Алынып тасталды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2009.05.18. N 69 Бұйрығымен.
5) Алынып тасталды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2009.05.18. N 69 Бұйрығымен.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2009.05.18. N 69 Бұйрығымен.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения конкурса на получение права на телевизионное и (или) радиовещание в Республике Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) статьи 4-3 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" и определяют условия проведения конкурса на получение права на телевизионное и (или) радиовещание (далее – конкурс) и участия в нем физических и юридических лиц.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра связи и информации РК от 27.09.2010 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
2. Решение о проведении конкурса принимает Комитет информации и архивов Министерства связи и информации Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган). Рассмотрение заявок физических и юридических лиц (далее – Претендент) на участие в конкурсе и принятие решений по определению победителей осуществляется Комиссией по проведению конкурсов на получение право на телевизионное и (или) радиовещание в Республике Казахстан (далее – Комиссия), созданной Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказами Министра культуры и информации РК от 18.05.2009 N 69; Министра связи и информации РК от 27.09.2010 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
2. Подготовка к проведению конкурса
3. Организатором проведения конкурса выступает уполномоченный орган.
4. Информационное сообщение о дате и условиях проведения конкурса публикуется в республиканских средствах массовой информации за тридцать календарных дней до дня его проведения.
Информационное сообщение включает в себя следующие сведения:
1) время, дату и место проведения конкурса;
2) данные о радиочастотном номинале, выделяемом для организации телевизионного и (или) радиовещания, и условиях его использования с указанием наименований населенных пунктов/территории;
3) место приема заявок и получения документов, творческих, технических, финансовых и иных требований по использованию конкретного номинала частоты и другой дополнительной информации о конкурсе, срока окончания приема заявок и перечень документов, необходимых для участия в конкурсе;
4) исключен приказом Министра культуры и информации РК от 18.05.2009 N 69 ;
5) исключен приказом Министра культуры и информации РК от 18.05.2009 N 69 .
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Министра культуры и информации РК от 18.05.2009 N 69 .

5. Алынып тасталды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2009.05.18. N 69 Бұйрығымен.
3. Конкурсты өткізу шарттары және
оған қатысудың тәртібі
Ескерту: 3-бөлім (6-21-тармақтар) жаңа редакцияда жазылды - ҚР Мәдениет, ақпарат және спорт министрінің 2005 жылғы 10 қарашадағы N 286 бұйрығымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз).
6. Конкурсқа қатысуға уақытында өтініш беріп, осы Ережеге сәйкес рәсімделген құжаттарды ұсынған Үміткерлер жіберіледі.
7. Үміткердің конкурсқа қатысуға берген өтінішінде осы Ережеде белгіленген және конкурсты өткізу туралы жарияланған ақпараттық хабарламаларда келтірілген шарттар бойынша ниеті білдіріледі. Құжаттары қоса тіркелген өтініштер ақпараттық хабарламалар жарияланған күннен бастап қабылданып, конкурстың басталуына он күн қалғанда аяқталады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2009.05.18. N 69 Бұйрығымен.
8. Конкурс Үміткерлері конкурс шарттарының барлық тармақтары бойынша түсініктеме алу үшін Комиссияның жұмысшы органына Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитетіне өтініш жасайды.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Байланыс және ақпарат министрінің 2010.09.27 N 251 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
9. Конкурсқа қатысуға өтініштерді қабылдау аяқталғанша Үміткер өзінің тіркелген өтінішін Комиссияға осы хабарламаның көшірмесін жібере отырып, уәкілетті органды жазбаша құлағдар ету жолымен кері қайтарып алуына құқы бар.
10. Конкурсқа қатысуға өтінішті Үміткердің өкілі берген жағдайда, ол Үміткердің атынан іс-қимыл жасауға құқық беретін тиісінше рәсімделген сенімхатты көрсетуі керек.
11. Конкурсты өткізу туралы ақпараттық хабарламада көрсетілген мерзімнен кейін келіп түскен өтініш пен құжаттар қабылданбайды. Құжаттарды қабылдауға жауапты адам ұсынылған құжаттарға өтінішті қабылдамау себебін жаза отырып қайтарады.
12. Үміткер конкурсқа қатысуға мына жағдайларда жіберілмейді:
1) ұсынылған құжаттар осы Ережеде қарастырылған талаптарға жауап бере алмаса;
2) өтінішті Үміткердің атынан іс-қимыл жасауға өкілділігі жоқ адам өткізсе.
Аталған негіздер Үміткерді конкурсқа қатысуға жібермеудің себептері болып саналады.
13. Уәкілетті орган Үміткерлердің конкурсқа қатысу үшін берген өтініштерінің және оған қоса ұсынылған құжаттардың, сондай-ақ өтініш иелері туралы құпиялардың және олар ұсынған құжаттардың мазмұнының сақталуы жөніндегі барлық шараларды қолданады.

5. Исключен приказом Министра культуры и информации РК от 18.05.2009 N 69.
3. Условия участия и порядок проведения конкурса
Сноска. Глава 3 в редакции - приказом Министра культуры, информациии и спорта РК от 10 ноября 2005 года N 286 (вводится в действие со дня официального опубликования).
6. К участию в конкурсе допускаются Претенденты, своевременно подавшие заявку и представившие надлежащим образом оформленные документы в соответствии с настоящими Правилами.
7. Заявка на участие в конкурсе, подаваемая Претендентом, выражает его намерение принять участие в конкурсе на условиях, установленных настоящими Правилами и опубликованных в информационном сообщении о проведении конкурса. Прием заявок с прилагаемыми к ним документами начинается со дня опубликования информационного сообщения и заканчивается за десять календарных дней до дня проведения конкурса.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Министра культуры и информации РК от 18.05.2009 N 69 .
8. Претенденты на участие в конкурсе обращаются за необходимыми разъяснениями по любому из пунктов конкурсных условий в рабочий орган Комиссии - Комитет информации и архивов Министерства связи и информации Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра связи и информации РК от 27.09.2010 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
9. До даты окончания приема заявок на участие в конкурсе Претендент имеет право отозвать зарегистрированную заявку путем письменного уведомления уполномоченного органа.
10. В случае подачи заявки на участие в конкурсе представителем Претендента, он должен предъявить надлежащим образом оформленную доверенность, удостоверяющую его право действовать от имени Претендента.
11. Заявки на участие в конкурсе и прилагаемые к ним документы, поступившие после истечения срока приема заявок, указанного в информационном сообщении о проведении конкурса, не принимаются. Отметка об отказе в принятии заявки с указанием его причины делается лицом, осуществляющим прием документов, на представленных документах.
12. Претендент не допускается к участию в конкурсе в случаях, если:
1) представленные документы не отвечают требованиям, предусмотренным настоящими Правилами;
2) заявка подана лицом, не уполномоченным Претендентом.
Указанные основания являются исчерпывающими для отказа Претенденту в допуске к участию в конкурсе.
13. Уполномоченный орган принимает меры по обеспечению сохранности представленных Претендентами заявок на участие в конкурсе и прилагаемых к ним документов, а также конфиденциальности сведений о лицах, подавших заявки, и содержания представленных ими документов.

14. Конкурсқа қатысу кезінде Үміткер мына құжаттарды ұсынады:
1) өтінім әрбір радиожиілік бойынша жеке ұсынылады (1-қосымша);
2) Үміткердің (қосымша 2) қолы қойылған шығармашылық, техникалық, қаржылық және өзге де талаптарды орындау жөніндегі міндеттемелерді;
3) белгіленген тәртіппен расталған мына құжаттардың көшірмелерін:
жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын және кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттар;
заңды тұлға үшін - мемлекеттік тіркеу туралы (қайта тіркеу) куәлік, құрылтай құжаттары.
Осы Ереженің 14-тармағында көрсетілген құжаттар уәкілетті органға желімделген конвертте тігілген түрде, нөмірленген беттерімен және соңғы беті оның қолымен және мөрімен (жеке тұлға үшін егер осындай болса) расталып ұсынылады.
Үміткер басқа ұсыныстар береді.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2009.05.18. N 69, ҚР Байланыс және ақпарат министрінің 2010.09.27 N 251 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
15. Комиссия өтінімдер және өзге құжаттар салынған конверттерді конкурсты өткізу жөніндегі ақпараттық хабарламада көрсетілген жерде және мерзімде, конкурсқа қатысушылардың немесе олардың өкілдерінің қатысуымен ашады.
Конкурсқа қатысатын өтінімдер салынған конверттерді ашқан күні Комиссияның жұмыс органы конверттерді ашу хаттамасын дайындайды.
Конверттерді ашу хаттамасына төраға және қатысқан барлық Комиссия мүшелері, сондай-ақ хатшы қол қояды.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Байланыс және ақпарат министрінің 2010.09.27 N 251 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
16. Комиссия өтінімдерді және өзге құжаттарды конверттерді ашқан күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей қарайды және конкурстың қорытындыларын жасайды.
17. Конверттерді ашқаннан кейін бес жұмыс күнінің ішінде сараптамалық қорытынды дайындайды.
Мамандар Үміткерлер ұсынған қызметтердің конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкестігі мәніне сараптамалық қорытынды береді және олардың конкурстық комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығы болмайды. Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресімделеді және оған мамандардың қолдары қойылады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Байланыс және ақпарат министрінің 2010.09.27 N 251 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
18. Үміткерлердің өтінімдерін қарау, сондай-ақ конкурстың жеңімпазын анықтау конкурсты өткізу туралы ақпараттық хабарламада көрсетілген әрбір радиожиілік бойынша жүзеге асырылады.
Егер конкурсқа бір ғана Үміткер қатысуға жіберілген болса, онда радиожиілік жөніндегі конкурс өткізілмеген болып танылады.

14. Для участия в конкурсе Претендент представляет следующие документы:
1) заявка представляется по каждой радиочастоте отдельно ( Приложение 1 );
2) творческие, технические, финансовые и иные предложения, подписанные Претендентом (Приложение 2);
3) заверенные в установленном порядке копии следующих документов:
для физического лица – документы, удостоверяющие личность и подтверждающие право на занятие предпринимательской деятельностью;
для юридического лица – свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации), учредительные документы.
Указанные в пункте 14 настоящих Правил документы представляются в адрес уполномоченного органа в прошитом виде, с пронумерованными страницами и последняя страница заверяется его подписью и печатью (для физического лица, если таковая имеется) в запечатанном конверте.
Претендент предоставляет иные предложения.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными приказами Министра культуры и информации РК от 18.05.2009 N 69; Министра связи и информации РК от 27.09.2010 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
15. Комиссия вскрывает конверты с заявками и другими документами в сроки и в месте, указанные в информационном сообщении о проведении конкурса, в присутствии участников конкурса или их представителей.
В день вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе, рабочим органом Комиссии составляется протокол вскрытия конвертов.
Протокол вскрытия конвертов подписывается председателем и всеми присутствующими членами Комиссии, а также секретарем Комиссии.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными приказом Министра связи и информации РК от 27.09.2010 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
16. Комиссия рассматривает представленные заявки и другие документы и подводит итоги конкурса в срок не более десяти рабочих дней со дня вскрытия конвертов.
17. После вскрытия конвертов в течение пяти рабочих дней готовится экспертное заключение.
Специалисты дают экспертное заключение на предмет соответствия предлагаемых Претендентами услуг требованиям конкурсной документации и не имеют права голоса при принятии Комиссией решения. Экспертное заключение оформляется в письменном виде и подписывается специалистами.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра связи и информации РК от 27.09.2010 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
18. Рассмотрение заявок Претендентов, а также определение победителя конкурса осуществляются по каждой радиочастоте, указанной в информационном сообщении о проведении конкурса.
Конкурс по радиочастоте признается несостоявшимся, если к участию в конкурсе допущен только один Претендент.

Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2009.05.18. N 69 Бұйрығымен.
19. Радиожиіліктің нақты номиналдарын пайдалана отырып телевизиялық және (немесе) радио хабарларын тарату құқығын иелену үшін өткізілген конкурстың жеңімпаздары комиссия мүшелерінің ашық дауыс беруі арқылы айқындалады.
Үздік шығармашылық, техникалық және қаржылық ұсыныстар берген қатысушы конкурстың жеңімпазы деп танылады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2009.05.18. N 69 Бұйрығымен.
20. Конкурстың қорытындылары төрағаның және Комиссия мүшелерінің қолы қойылған хаттамамен ресімделеді.
Конкурстың нәтижелері Комиссияның отырысында жеңімпаздарды анықтайтын күні хабарланады және екі жұмыс күнінің ішінде уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Байланыс және ақпарат министрінің 2010.09.27 N 251 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
21. <*>
Ескерту. 21-тармақ алынып тасталды - ҚР Байланыс және ақпарат министрінің 2010.09.27 N 251 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
4. Конкурсты өткiзу тәртiбi
Ескерту: 4-бөлім (17-20-тармақтар) алынып тасталды - ҚР Мәдениет, ақпарат және спорт министрінің 2005 жылғы 10 қарашадағы N 286 бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз ).
1-қосымша
Қазақстан Республикасында жерүстi
телерадио хабарларын тарату құқығын
алуға конкурс өткiзу жөнiндегі
Комиссияға
Телевизиялық және (немесе) радио хабарларын тарату құқығын алуға
Өтiнiш
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2009.05.18. N 69 Бұйрығымен.
Жалпы мәлiметтер:
1. Заңды тұлғаның толық атауы/
жеке тұлғаның аты, жөнi, тегi     ____________________________
2. Заңды мекен-жайы:              ____________________________
3. Телефондары мен факстерiнiң    ____________________________
нөмiрлерi:
4. Алынып тасталды
5. Хабардың атауы мен тақырыптық  ____________________________
бағыты:
6. Хабар таратудың жоспарланып    ____________________________
отырған көлемi:
Жалпы:                            ____________________________
Жеке өзiнікi, оның ішінде көшіріп ____________________________
алынатын хабарлар:
7. Хабарлардың тілдiк көлемi:     ____________________________
Мемлекеттiк               ____________________________
Орыс тiлiнде              ____________________________
өзге де тiлдерде          ____________________________
8. Жоспарланған жарнаманың        ____________________________
көлемi мен жиiлiгi:
Техникалық деректер:              ____________________________

Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 18.05.2009 N 69 .
19. Победители конкурса за получение права на телевизионное и (или) радиовещание с использованием конкретных номиналов радиочастот определяются открытым голосованием членов Комиссии.
Победителем конкурса признается Участник, представивший лучшие творческие, технические и финансовые предложения.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 18.05.2009 N 69 .
20. Итоги конкурса оформляются протоколом, подписываемым председателем и членами Комиссии.
Результаты конкурса объявляются на заседании Комиссии в день определения победителей и в течение двух рабочих дней размещаются на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 20 в редакции приказа Министра связи и информации РК от 27.09.2010 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
21. Исключен приказом Министра связи и информации РК от 27.09.2010 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
4. Порядок проведения конкурса
Сноска. Глава 4 исключена приказом Министра культуры, информации и спорта РК от 10.11.2005 N 286 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Приложение 1
В Комиссию по проведению
конкурсов на получение права
на телевизионное и (или) радиовещание
в Республике Казахстан
Заявка
на получение права на телевизионное и (или) радиовещание
Общие сведения:
1. Полное наименование
Юридического лица/Ф.И.О.
физического лица             _______________________________
2. Юридический адрес:           _______________________________
3. Номера телефонов, факсов:    _______________________________
4. Исключен приказом Министра культуры и информации РК от 18.05.2009 N 69
5. Тематическая направленность
и названия передач:          _______________________________
6. Планируемые объемы вещания:
Общий                        _______________________________
Собственного производства,
в т.ч.
приобретаемой продукции      _______________________________
7. Объем передач на языках:
Государственном              _______________________________
русском                      _______________________________
других                       _______________________________
8. Предполагаемый объем и
периодичность рекламы:       _______________________________
Технические данные:

9. Конкурстық хабарламаға сәйкес  ____________________________
пайдалану үшін жоспарланып
отырған жиілік номиналы:
10. Қолда бар тұрақты студиялық   ____________________________
құрал-жабдықтар:
11. Таратушы станцияның           ____________________________
қуаттылығы, ВТ:
12. Студияның орналасқан жерi,    ____________________________
бағдарламаларды беру тәсiлдерi:
13. Таратушы станцияның           ____________________________
орнатылатын жерi:
14. Биiктiгi көрсетiлген антеннаны____________________________
орнататын жерi, м:
15. Жоспарланып отырған қызмет    ____________________________
көрсету аймағы және халықты
бағдарламамен қамту саны:
16. Хабар тарату құқығын алған    ____________________________
сәттен бастап кепiлдi қызмет
көрсету мерзiмi:
Қоса берiлiп отырған құжаттар:    ____________________________
1. ____________________________
2. ____________________________
3. ____________________________
Бiрiншi басшының/жеке кәсiпкердiң қолы
М.О.  "____" _______________ 2002 ж
2002 жылы "____" __________________ өтiнiш қарауға алынды.     __________________________________________________________________
(Комиссияның Жұмысшы органының жауапты қызметкерiнiң қолы
аты-жөнi, тегi)
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2009.05.18. N 69 Бұйрығымен.
Yмiткер телерадио хабарларын тарату саласындағы қызметiндегi өз ұсынысының тиiмдi екенiн көрсетуi керек. Сонымен бiрге конкурстық ұсыныс келесi бөлiмдерден тұруы керек:
Шығармашылық ұсыныстар
Yмiткер ұсынуға тиiс:
- теледидар және радио хабарларын тарату бағдарламаларының
тұжырымдамасы және жоспарланған кестесiн;
- төмендегiдей мәлiметтерi бар ақпаратты;
1) эфирге беруге жоспарланып отырған теле- және радио хабарлардың тақырыптық бағыты және олардың жанрлық арақатынасын (ақпараттық, талдау, публицистикалық, жастар және балалар, музыкалық хабарлары және көркем, деректi фильмдер);
2) хабар таратудың тiлдiк арақатынасы, мемлекеттiк тiлдегi хабарларды трансляциялаудың жоспарлы уақыты;
3) өз бағдарламалары мен ретрансляцияның арақатынасы;
4) жоспарланып отырған ретрансляциялық бағдарламаның атауы және ретрансляция туралы келiсiм-шартқа отырудың кепiлдiктерi;
5) авторлық және сабақтас құқықтар заңдылығын сақтау кепiлдiгi;
6) кадрлық әлеует (шығармашылық, техникалық құрамы).
Техникалық ұсыныстар
Yмiткер ұсынуға тиiс:
- телерадио бағдарламаларды өндiруге жоспарланып отырған тұрақты студиялық құрал-жабдықтардың жай-күйi және мүмкiндiгi туралы ақпаратты;
- эфирге дыбысы мен бейнесiнiң сапасы жоғары телерадиобағдарлмаларды беру жөнiндегi мiндеттеменi;
- студиялық кешеннiң орналасқан жерi, таратқышқа және антеннаға дейiн бағдарламаны жеткiзудiң тәсiлi туралы ақпаратты;
- орнатуға жоспарланған жеткiзушi құрал-жабдықтардың (таратқыштың түрi, қуаты) толық техникалық сипаттамасын;
- антенна параметрлерi (типi, бағытты диаграммалары, күшейту коэффициентi, антеннаның орнатылатын жерiнiң жоспарлы биiктiгi және т.б.);
- барлық қажеттi мәлiметтердi көрсетiп жеткiзушi станцияның анкетасын (географиялық координаттары және басқалар);
- теледидар және радио бағдарламалар жететiн аумақтардың шекаралары белгіленген картаның көшірмесін;
- халықты теледидар және радио бағдарламалармен қамту жөнiндегi мәлiметтердi (сандық және/немесе проценттiк арақатынасы);
- жеткiзушi қондырғылардан болатын электромагниттік өрiстердiң әсерiнен халықты қорғау нормаларын және санитарлық ережелердi орындау жөнiндегi мiндеттердi;
- табиғаттың төтенше жағдайлар немесе техногендiк сипаттағы жағдайлар кезiнде халықты құлақтандыруды ұйымдастырудың схемасы және орындалуына кепiлдiк беру.
Yмiткер теледидар немесе радио хабарлары бағдарламаларын трансляциялау бойынша қызмет көрсету мерзiмiн көрсету қажет.
Қаржылық ұсыныстар
- қаржылық менеджмент және қаржыландырудың мүмкiн көздерi;
- жерүстi телерадио хабарларын тарату құқығын алу үшін жарнаны уақытында төлеу жөнiндегi мiндеттеме;
- техникалық қызмет көрсету, штатты ұстау және басқа да капитал салуды iске қосудағы жалпы шығындарды көрсету.
Үмiткер өзiнiң ойынша Комиссия конкурстық ұсыныстарды барынша әдiл бағалауға мүмкiндiк бередi деген конкурстың мәнiне сай келетiн мәлiметтерден тұратын қосымша құжаттарды бере алады.

9. Планируемый к использованию
номинал частоты в
соответствии с
конкурсным объявлением:      _______________________________
10. Наличие стационарного
студийного оборудования:    _______________________________
11. Мощность передающей станции,
Вт:                         _______________________________
12. Место расположения студии,
способ подачи программ:     _______________________________
13. Пункт установки передающей
станции:                    _______________________________
14. Место установки антенны с
указанием предполагаемой
высоты
подвеса, м:                 _______________________________
15. Планируемые зона
обслуживания и количество
охватываемого населения
программой:                 _______________________________
16. Гарантированный срок
оказания услуг с момента
получения права
на вещание:                 _______________________________
Прилагаемые документы:
1. _______________________
2. _______________________
3. _______________________
Подпись Первого руководителя/индивидуального предпринимателя
М.П.  "___" ___________ 200_г.
Заявление принято к рассмотрению "___" __________ 200_г.
____________________________________________________________
(Подпись, Ф.И.О. ответственного лица Рабочего органа Комиссии)
_______________________________________________________________________
Приложение 2
Претендент должен продемонстрировать эффективность своего предложения
на деятельность в области телерадиовещания. При этом конкурсные
предложения должны содержать следующие разделы:
Творческие предложения
Претендент должен представить:
- Концепцию и планируемую сетку вещания ТВ/РВ программ;
- Информацию, содержащую следующие сведения:
1) тематическая направленность предполагаемых для выхода в эфир теле- и радиопередач и их жанровое соотношение (информационные, аналитические, публицистические, молодежные и детские, музыкальные передачи и художественные, документальные фильмы);
2) языковое соотношение вещания, планируемое время трансляции передач
на государственном языке;
3) соотношение собственных программ и ретрансляции;
4) наименование планируемой ретрансляции программы и гарантии
заключения договора ретрансляции;
5) гарантии соблюдения законодательства об авторских и смежных
правах;
6) кадровый потенциал (творческий, технический состав).
Технические предложения
Претендент должен представить:
- информацию о наличии, состоянии и типе стационарного студийного оборудования, планируемого для производства телерадиопрограмм;
- обязательства по выдаче в эфир телерадиопрограмм с высоким качеством звука и изображения;
- информацию о месторасположении студийного комплекса, способа подачи программ до передатчика и антенны;
- полные технические характеристики планируемого к установке передающего оборудования (тип передатчика, мощность);
- параметры антенны (тип, диаграммы направленности, коэффициент усиления, планируемая высота подвеса антенны);
- анкету на передающую станцию с указанием всех необходимых данных (географические координаты и другие);
- выкопировку карты с нанесенными границами зон покрытия ТВ и/или РВ программами;
- данные по охвату населения ТВ и/или РВ программами (в количественном и/или процентном соотношении);
- обязательства по выполнению санитарных правил и норм защиты населения от воздействия электромагнитных полей, создаваемых передающим устройством;
- схему организации оповещения населения в случае чрезвычайных
ситуаций природного или техногенного характера и гарантировать ее
выполнение.
Претендент должен указать срок начала предоставления услуг по трансляции ТВ и/или РВ программ.
Финансовые предложения
Сноска. Глава с изменениями, внесенными приказом Министра культуры и информации РК от 18.05.2009 N 69 .
- финансовый менеджмент и возможные источники финансирования;
- бизнес-план с указанием планируемых затрат и доходах по годам на срок использования радиочастоты;
- указать общие затраты на ввод в строй, техническое обслуживание, содержание штата и другие капиталовложения.
Претендент может представить дополнительные документы, содержащие любые сведения по существу конкурса, которые по его мнению, дадут возможность Комиссии более объективно оценить конкурсные предложения. _______________________________________________________________________