Мемлекеттік органды айқындау немесе Қазақстан Республикасында өтеусіз қаржылық және техникалық көмек гранттары шеңберінде беретін тауарлар алуға және кедендік ресімдеуге жауапты тұлғаның Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрінің 2002 жылғы 23 сәуірдегі N 48 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 6 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1846. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 23 мамырдағы № 151 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 23.05.2013 № 151 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігінің 2001 жылғы 7 маусымдағы N 717 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2001 жылғы 26 шілдедегі N 1588 V011588_ тіркелген, өтеусіз қаржылық және техникалық көмек ретінде, халықаралық ұйымдарға, үкіметтерге, мемлекеттер желі бойынша Қазақстан Республикасының кедендік аумақтарына әкелінетін тауарларды кедендік ресімдеу өткізу кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл Ережесін орындау үшін БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік органды айқындау немесе Қазақстан Республикасында өтеусіз қаржылық және техникалық көмек гранттары шеңберінде беретін тауарлар алуға және кедендік ресімдеуге жауапты тұлғаның Ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркеуге өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Экономика және сауда
министрлігінің
2002 жылғы 23 сәуірде
N 48 бұйрығына                                                           қосымша
Мемлекеттік органды айқындау немесе Қазақстан Республикасында
өтеусіз қаржылық және техникалық көмек гранттары шеңберінде
беретін тауарлар алуға және кедендік ресімдеуге жауапты тұлғаның
ЕРЕЖЕСІ
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің 2001 жылғы 7 маусымдағы N№717 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2001 жылғы 26 шілдедегі N 1588 V011588_ тіркелген, өтеусіз қаржылық және техникалық көмек ретінде, халықаралық ұйымдарға, үкіметтерге, мемлекеттер желісі бойынша Қазақстан Республикасының кедендік аумақтарына әкелінетін тауарларды кедендік ресімдеу өткізу кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл Ережесін орындау үшін әзірленіп отыр.
2. Мемлекеттік орган немесе өтеусіз қаржылық және техникалық көмекті алушы - ұйым шарт (келісім-шарт, меморандум) жасасқаннан кейін өтеусіз қаржылық және техникалық көмекті беру туралы халықаралық шартқа қол қою туралы хабарлама Қазақстан Республикасының сыртқы істер министрлігінен беруді немесе алу туралы Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігіне мынадай құжаттар:
- өтеусіз қаржылық және техникалық көмекті беру туралы шарттың (келісім-шарттың, меморандумның, келісімнің) көшірмесі;
- шарт (келісім-шарттың, меморандумның, келісімнің) шеңберінде жеткізілетін тауарлардың (материалдар, құрал-жабдықтар) тізбесі;
- әкелінетін тауарлар кедендік ресімделіп және бақылау жүзеге асырылады, облыстар (қалалар) көрсетіле отырып, тауарларды берудің кестесі ұсынылады.

Об утверждении Правил определения государственного органа или организации лицом, ответственным на получение и таможенное оформление товаров, предоставляемых в рамках безвозмездной финансовой и технической помощи Республике Казахстан
Приказ Министра экономики и торговли Республики Казахстан от 23 апреля 2002 года N 48. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2002 года N 1846. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 23 мая 2013 года № 151
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 23.05.2013 № 151.
Во исполнение V011588_ Правил взаимодействия государственных органов при проведении таможенного оформления товаров, ввозимых на таможенную территорию Республики Казахстан по линии государств, правительств, международных организаций, в качестве безвозмездной финансовой и технической помощи, утвержденных приказом Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 7 июня 2001 года N 717 и зарегистрированных в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июля 2001 года N 1588, приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила определения государственного органа
или организации лицом, ответственным на получение и таможенное оформление
товаров, предоставляемых в рамках безвозмездной финансовой и технической
помощи Республике Казахстан.
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Приложение к Приказу
Министра экономики и торговли
Республики Казахстан
от 23 апреля 2002 года N 48
ПРАВИЛА
определения государственного органа или организации лицом,
ответственным на получение и таможенное оформление товаров,
предоставляемых в рамках безвозмездной финансовой и
технической помощи Республике Казахстан
1. Настоящие Правила разработаны во исполнение V011588_ Правил взаимодействия государственных органов при проведении таможенного оформления товаров, ввозимых на таможенную территорию Республики Казахстан по линии государств, правительств, международных организаций, в качестве безвозмездной финансовой и технической помощи, утвержденных приказом Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 7 июня 2001 года N 717 и зарегистрированных в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июля 2001 года N 1588.
2. Государственный орган или организация - получатель безвозмездной финансовой и технической помощи после заключения договора (контракта, меморандума, соглашения) о ее предоставлении или после получения от Министерства иностранных дел Республики Казахстан уведомления о подписании международного договора о предоставлении безвозмездной финансовой и технической помощи представляют в Министерство экономики и торговли Республики Казахстан следующую документацию:
копия договора (контракта, меморандума, соглашения) о предоставлении безвозмездной финансовой и технической помощи;
перечень товаров (материалов, оборудования) поставляемых в рамках договора (контракта, меморандума, соглашения);
график поставки товаров, с указанием областей (городов), где будет осуществляться таможенное оформление и контроль ввозимых товаров.

3. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі жоғарыда аталған құжаттарды алғаннан кейін және оларды қарағаннан кейін осы мемлекеттік органды айқындау немесе Қазақстан Республикасына өтеусіз қаржылық және техникалық көмек шеңберінде берілетін тауарларды алуға және кедендік ресімдеуге жауапты тұлғаны ұйымдастыру туралы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кіріс министрлігіне хат жолдайды.
4. Тауарларды алуға және кедендік ресімдеуге жауапты тұлға қайта
ұйымдастырылған немесе тұлғаны тарату жағдайында оның заңды мемлекеттік
мұрагері болып табылатын ұйым немесе орган 10 күн мерзімде оны өтеусіз
қаржылық және техникалық көмек шеңберінде берілетін тауарларды алуға және
кедендік ресімдеуге жауапты тұлға етіп айқындауы үшін Қазақстан
Республикасының Экономика және сауда министрлігіне жүгінеді.
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.

3. Министерство экономики и торговли Республики Казахстан после получения вышеуказанных документов и их рассмотрения направляет письмо в Таможенный Комитет Министерства государственных доходов Республики Казахстан об определении данного государственного органа или организации лицом, ответственным на получение и таможенное оформление товаров, предоставляемых в рамках безвозмездной финансовой и технической помощи Республике Казахстан.
4. В случае реорганизации или ликвидации лица, ответственного на получение и таможенное оформление товаров, государственный орган или организация являющаяся его правопреемником в 10 дневной срок обращается в Министерство экономики и торговли Республики Казахстан для определения его лицом, ответственным на получение и таможенное оформление товаров, предоставляемых в рамках безвозмездной финансовой и технической помощи.
__________________________________________________________________
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Петрова Г.В.)