"Шаруашылық субъектілердің қызметінде жүргізілетін барлық тексерулердің алғашқы есеп құжаттарын ұсыну және тіркеу тәртібі туралы" Ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2000 жылдың 29 желтоқсанындағы N 66 бұйрығының күшін жою туралы
Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2002 жылғы 25 сәуірдегі N 27 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 31 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1867. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 1 наурыздағы N 12 (V042744 )бұйрығымен.
Барлық мүдделі ведомстволармен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың 1999-2000 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1998 жылдың 31 желтоқсанындағы N 4189 Жарлығын  орындау мақсатында, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Шаруашылық субъектілерінде жүргізілетін барлық тексерулердің бірыңғай статистикалық есебін енгізу туралы" 1999 жылғы 1 қыркүйектегі N 1286 қаулысына  сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан  Республикасының прокуратурасы туралы" заң күші бар, жарлығының 11-бабын және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  8-бабын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шаруашылық субъектілерінің қызметінде жүргізілетін барлық тексерулердің алғашқы есеп құжаттарын ұсыну және тіркеу тәртібі туралы" Ереже бекітілсін және 2002 жылдың 1 мамырынан бастап күшіне енсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2000 жылдың 29 желтоқсанындағы N 66 бұйрығының  күші жойылды деп табылсын.
3. Құқықтық статистика және ақпарат орталығына (Ә.Б. Ағманов) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде белгіленген тәртіп бойынша Ережені тіркесін.
4. Осы бұйрық және оған тіркелген Ереже барлық облыс және оларға теңестірілген прокурорларға, Астана мен Алматы қалаларының прокурорларына орындау үшін жолдансын.
5. Құқықтық статистика және ақпарат орталығына (Ә.Б.Ағманов) ресми бұқаралық ақпарат құралдарында осы Ережені жарияласын.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары М.К. Уәйісовке жүктелсін.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2002 жылғы 25 сәуірдегі
N 27 бұйрығымен бекітілген
Шаруашылық субъектілердің қызметіндегі барлық тексерулердің
алғашқы есеп құжаттарын ұсыну және тіркеу тәртібі туралы
ЕРЕЖЕ

Об утверждении Правил "О порядке представления и регистрации документов первичного учета всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов" и отмене приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан N 66 от 29 декабря 2000 года
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 апреля 2002 года N 27. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 мая 2002 года N 1867. Утратил силу - приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 1 марта 2004 года N 12 (V042744)
По согласованию со всеми заинтересованными ведомствами, во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 4189 U984189_  "О государственной программе развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 1999-2000 годы" и распоряжения Президента Республики Казахстан от 28 мая 1999 года N 49 N990049_  "О дополнительных мерах по защите прав граждан и юридических лиц на свободу предпринимательской деятельности", а также в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 1999 года N 1286 P991286_  (с дополнениями и изменениями N 1599 от 26 октября 2000 года P001599_  и N 1601 от 10 декабря 2001 года) Р011601_  "О введении единого статистического учета всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов", руководствуясь ст.11 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, Z952709_  "О прокуратуре Республики Казахстан", приказываю:
1. Утвердить и ввести в действие с 1 мая 2002 года Правила "О порядке представления и регистрации документов первичного учета всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов".
2. Признать утратившим силу V001374_  приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан N 66 от 29 декабря 2000 года.
3. Центру (Департаменту) правовой статистики и информации (Агманов А.Б.) в установленном порядке зарегистрировать Правила в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ и прилагаемые к нему Правила направить для исполнения прокурорам городов Астаны и Алматы, прокурорам областей и приравненным к ним.
5. Центру правовой статистики и информации (Агманов А.Б.) опубликовать настоящие Правила в официальных средствах массовой информации.
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан Ваисова М.К.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25.04.2002 г. N 27
Правила
о порядке представления и регистрации документов
первичного учета всех проверок деятельности
хозяйствующих субъектов

1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылдың 31 желтоқсанындағы N 4189 "Қазақстан Республикасында шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың 1999-2000 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Жарлығын  орындау мақсатында және Үкіметінің 1999 жылғы 1 қыркүйегіндегі N 1286  (26.10.2000 жылғы N 1599 және 10.12.2001 жылғы N 1601  өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) "Шаруашылық субъектілердің қызметіндегі барлық тексерулерді бірыңғай статистикалық тіркеуді енгізу туралы" қаулысына сәйкес жетілдірілген.
2. Қазақстан Республикасы заңдарына сәйкес бақылау және қадағалау құқығы бар мемлекеттік органдар (бұдан былай бақылаушы орган) шаруашылық субъектілерінде жүргізілетін барлық тексерулерді тағайындау туралы актілерді (ұйғарулар, қаулылар және т.б.) Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасы жанындағы құқықтық статистика және ақпарат Орталығының өлкелік органдарында (әрі қарай Тіркеу органдары) тіркеуге міндетті.
ҚСжАО бөлімдері жоқ қалалар мен аудандардағы бақылау органдарының актілерін тіркеу осы қалалар мен аудандардың прокурорларына жүктеледі.
Көліктегі тексеру тағайындау туралы актілер тек көлік аймақтарындағы ҚСжАО тіркеледі.
Көліктік ҚСжАО жоқ болған жағдайда актілердің тіркелуі көліктік прокуратураларда жүргізіледі. Олар жоқ болған жағдайда аумақтық прокуратураларда тіркеліп, сол күні немесе келесі күні аймақтық көлік ҚСжАО жіберіледі. Қаулының көшірмесінде көліктік органның коды мен тіркеу нөмірі қойылады.
Әскери басқарма органдарына ведомстволық қарасты немесе өз қызметін сол объектілерде іске асыратын шаруашылық субъектілердің қызметін тексеру тағайындау туралы акттерді тіркеу сәйкес аймақтағы әскери прокурорларға жүктеледі.
3. Тексеру тағайындау туралы акт өзінде мына мәліметтерді мазмұндауы қажет:
1) тексеру тағайындаған органның аталуы;
2) бақылау органының тіркеу нөмірі мен күні;
3) тексеру жүргізген лауазым иесінің фамилиясы мен аты-жөні;
4) тексерілетін объектінің аталуы мен мекен-жайы, СТН;
5) тексерілетін субъекті басшысының фамилиясы, аты-жөні;
6) тексеру түрі;
7) тексеру сұрағы;
8) тексеру жүргізу мерзімі.
4. Қажетті жағдайларда тексеру мерзімі қуатталған құжаттар бар болған жағдайда тексеру мерзімі ұзартылып, ол бойынша сәйкес жазбалар енгізіледі.
5. Қылмыстық істі тергеумен, төтенше жағдайлармен, эпидемиялар, жұқпалы аурулардың тұтануымен байланысты шаруашылық субъектілердің қызметін тексеруді тағайындау туралы актілер, және де Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі іске асыратын екінші деңгейдегі банктерді және сақтандыру мекемелерін тексеру тағайындау туралы актілер тіркеуге жатпайды.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банктің басқа да шаруашылық субъектілердің қызметін тексеру актілері міндетті түрде тіркелуге тиісті.
Мемлекеттік органдардағы, коммерциялық емес сипатты мемлекеттік мекемелердегі, қазыналық кәсіпорындардағы тексерулер тіркелуге жатпайды.
Сонымен қатар, шаруашылық субъектінің өз басшылығымен кез-келген сұрақтар бойынша жүргізілген тексерулер (шаруашылық субъектінің мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарына жолдау; мәселен, мемлекеттік мал дәрігерлік қызмет, СЭҚ (СЭС) органдары және т.б.), құпия объектілердегі тексерулер және де заңдылыққа қайшы хаттауға сәйкес келмейтін кәсіпкерлікпен айналысатын тұлғалардың қызметінде жүргізілетін тексерулер (лицензиясы, патенті жоқ немесе кәсіпкерлікпен айналысуға құқық беретін басқа да құжаты жоқ) тіркелуге жатпайды.
Қазақстан Республикасы сыртқы кедендік шекарадағы автомобильдік, темір жол және де суда бақылау-өткізу пункттеріндегі үнемі бақылау және тексеруді жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы халықаралық әуежайларда тауарларды және көлік құралдарын кедендік және шекаралық шектен өткізудің рұқсаттық тәртібінің сақталуын қамтамасыз ететін тексерулер тіркелмейді.
Көлік және коммуникация министрлігінің көлік бақылау Комитеті және Ішкі істер министрлігінің жол полиция Департаменті жергілікті органдарының бақылау-өткізу пункттеріндегі, жүк құрылу нүктелері, автомагистральдағы қиылыстар, шекаралық өту, жүк құрылу бағыттары орындарындағы автомобильдік жолдар аймағындағы, және де "Рубеж" бөгеуші жүйесіне кіретін ішкі істер органдарының посттарындағы, Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген, айрықша қорық орындарында орналасқан табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау Министрлігі посттарындағы тексерулер тіркеуге жатпайды.
Жан-жануарлармен, жануарлар мен өсімдік түп-тегі шикізатпен, және де оларды қайта өңдеу тағамдарымен сауда жасайтын базарларда тексеру және бақылау жасайтын мемлекеттік мал дәрігерлік қызмет және СЭҚ органдарының қызметі тіркеуге жатпайды.
Басқа тексерулердің барлығы тақырыптық байланыстығына қарамастан міндетті түрде тіркелуге тиіс.

1. Настоящие Правила разработаны во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 4189 U984189_  "О государственной программе развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 1999-2000 годы" и в соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан P991286_  от 1 сентября 1999 года N 1286 (с дополнениями и изменениями P001599_  от 26 октября 2000 года N 1599 и P011601_  от 10 декабря 2001 года N 1601) "О введении единого статистического учета всех проверок хозяйствующих субъектов".
2. Государственные органы, обладающие в соответствии с законодательством Республики Казахстан правом контроля и надзора (далее - контролирующие органы), обязаны регистрировать акты (предписания, постановления и т.п.) о назначении всех проверок хозяйствующих субъектов в территориальных органах Центра правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее - Регистрирующий орган).
Регистрация актов контролирующих органов на территориях городов и районов, не имеющих подразделений ЦПСиИ, возлагается на прокуроров этих городов и районов.
Акты о назначении проверок на транспорте подлежат регистрации только в региональных транспортных ЦПСиИ.
В случае отсутствия транспортных ЦПСиИ регистрация актов проводится в транспортных прокуратурах. При их отсутствии в территориальных прокуратурах с последующей передачей в день регистрации либо на следующий день в региональные транспортные ЦПСиИ. На копии предписания ставится код транспортного органа и регистрационный номер.
Регистрация актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов, подведомственных органам военного управления или осуществляющих свою деятельность на их объектах, возлагается на военных прокуроров соответствующих регионов.
3. Акт о назначении проверки должен содержать в себе следующие сведения:
1) наименование органа, назначившего проверку;
2) дата и регистрационный номер контролирующего органа;
3) фамилия и инициалы должностного лица, проводившего проверку;
4) наименование и местонахождение проверяемого объекта, РНН;
5) фамилия, инициалы руководителя проверяемого субъекта;
6) вид проверки;
7) вопрос проверки;
8) срок проведения проверки.
4. При необходимости проверка может быть продлена при наличии подтверждающего документа, о чем вносится соответствующая запись.
5. Регистрации не подлежат акты о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов, связанные с расследованием уголовных дел, чрезвычайных ситуаций, эпидемий, вспышек инфекционных заболеваний.
Регистрации не подлежат акты о назначении проверок банков второго уровня и страховых организаций, осуществляемых Национальным Банком Республики Казахстан, при этом проверка деятельности иных хозяйствующих субъектов подлежат обязательной регистрации.
Регистрации не подлежат проверки в государственных органах, в государственных учреждениях некоммерческого характера, в казенных предприятиях.
Кроме того, не подлежат регистрации проведение проверок, инициированных самим хозяйствующим субъектом по любым вопросам (обращения хозяйствующих субъектов в государственные контролирующие и надзорные органы, например, органы государственной ветеринарной службы, санитарно-эпидемиологический надзор и т.д.), проверки секретных объектов, а также проверки лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью без соответствующего оформления в нарушение действующего законодательства (без лицензии, патента либо другого правоустанавливающего документа на занятие предпринимательской деятельностью).
Не регистрируются проверки государственных органов, осуществляющих досмотр и постоянный контроль на автомобильных, железнодорожных и водных контрольно-пропускных пунктах внешней таможенной границы Республики Казахстан, международных аэропортах Республики Казахстан по обеспечению соблюдения разрешительного порядка при перемещении товаров и транспортных средств через таможенную и пограничную границы Республики Казахстан.
Не подлежат регистрации проверки технического состояния особо опасных водных объектов - гидросооружений, других сооружений на судоходных водных путях и эксплуатацией судов, на контрольно-пропускных пунктах транспортного контроля территориальных органов Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций и Департамента дорожной полиции Министерства внутренних дел в зонах грузообразующих точек, пересечений автомагистралей, пограничных переходов, на автомобильных дорогах в местах грузообразующих направлений (грузопотоков), санитарно-контрольных пунктах Комитета Государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан, на пограничных переходах на внешней границе, а также постов органов внутренних дел, входящих в заградительную систему "Рубеж", постов Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан, дислоцированных в особо заповедных местах, определенных Правительством Республики Казахстан.
Не подлежит регистрации деятельность органов государственной ветеринарной службы и санитарно-эпидемиологического надзора при проведении обследований на рынках, реализующих животных и сырье животного и растительного происхождения, а также продукты их переработки с целью проверки выполнения норм ветеринарного и санитарно-эпидемиологического законодательств и соблюдения действующих ветеринарных и санитарно-эпидемиологических правил.
Остальные проверки подлежат обязательной регистрации вне зависимости от предмета проверки.

6. Актілерді тіркеу тексеру басталғанға дейін Тіркеу органдарында іске асырылады.
Ерекше жағдайларда, адам өмірі мен денсаулығына қауіп-қатер тудыратын заңбұзушылықтарды қақпайлауға іле-шала шаралар қабылдауға, сондай-ақ тікелей сол мезетте жасалған заң бұзушылықтарды айқындап айғақ заттарды бекіту үшін жедел іс-әрекеттер жүргізумен туындаған қажетті тексерулердің актілері Тіркеу органына келесі жұмыс күні ағымында тапсырылады.
Тіркеу, тексеру тағайындау туралы актіні және белгіленген үлгідегі (1-П формалы) толтырылған, есепке алу карточкасын Тіркеу органына тапсыру жолымен жүргізіледі.
Тексеру аяқталған соң тексеру тағайындау туралы акт шығарған мемлекеттік орган 24 сағат ішінде Тіркеу органына әр шаруашылық субъектіні тексеруді есепке алу карточкасына талон-қосымша тапсырады.
7. Рейдтік тексерулерді тіркеу барысында Тіркеу органына нақты тексеретін тұлғалар көрсетілген тексеруді тағайындау туралы актімен бірге жоспарланған шаруашылық субъектілердің біреуіне барлық реквизиттері толтырылған формасы N 1-П тексеруді есепке алу карточкасы тапсырылады. Қалған карточкалар мен талон-қосымшалар әрбір тексерілген субъектілер бойынша, және де тексерілген субъектілердің тізімі тексеру аяқталған соң 24 сағат ішінде тапсырылады.
Тексеру тәртібін бұзған жағдайда (соның ішінде тексеруді есепке алу карточкасымен талон-қосымшаны дер кезінде тапсырмау) бақылау органдары заңдылықта көрсетілген талаптарға сай жауапкершілікке тартылады.
8. Тіркеу органына тексеру тағайындау туралы акт Тіркеу органына екі данада тапсырылып, бір данасы Тіркеу органында қалдырылады.
Тіркеу органы осы құжаттарды алғаннан соң сол мезетте тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу Журналына (әрі қарай Журнал) сәйкес жазбаларды толтырып, бақылау органына қайтарылып берілетін актте формасы 1-П есепке алу карточкасының тіркеу нөмірі болып табылатын реттік нөмірді беруге міндетті. Осы акттің көшірмесі Тіркеу органында қалады.
9. Карточкалар мен талон-қосымшаларды тапсыру барысында дұрыс толтырылмаған (шаруашылық субъектінің атауы, мекен-жай, СТН, тексерудің тақырыбы мен мерзімі көрсетілмеген) жағдайлардан басқа кездерде Тіркеу органы бақылау органдардың шаруашылық субъектілердің қызметін тексеруді тағайындау туралы актілерді тіркеуге қабылдамауына тиым салады.

6. Регистрация актов о назначении проверок осуществляется в Регистрирующем органе до начала проверки.
В исключительных случаях, когда проверка вызвана необходимостью принятия незамедлительных мер по предотвращению нарушений, создающих угрозу жизни и здоровью людей, а также в случаях обнаружения нарушений непосредственно в момент их совершения и необходимости проведения неотложных действий для закрепления доказательств, акты о назначении проверок представляются в Регистрирующий орган в течение следующего рабочего дня.
Регистрация производится путем представления в Регистрирующий орган акта о назначении проверки и заполненной карточки учета установленного образца (форма 1-П).
По окончании проверки государственный орган, вынесший акт о ее назначении, представляет в Регистрирующий орган талон-приложение к карточке учета о проверке каждого хозяйствующего субъекта в течение 24 часов по завершении проверки.
7. При регистрации рейдовой проверки в Регистрирующий орган одновременно с актом о назначении проверки, в котором указываются конкретные проверяющие лица, представляется карточка учета проверок хозяйствующих субъектов формы N 1-П на один из планируемых к проверке хозяйствующих субъектов с указанием всех необходимых реквизитов. Остальные карточки и талоны-приложения к ним представляются по окончании проверки на каждый проверенный субъект, а также список проверенных субъектов в течение 24 часов по завершении проверки.
За нарушение правил проверки (в том числе несвоевременное представление карточки учета проверок и талона-приложения к ней) контролирующий орган несет ответственность, предусмотренную законодательством.
8. Акт о назначении проверки деятельности хозяйствующего субъекта представляется в Регистрирующий орган в двух экземплярах, один из которых остается в Регистрирующем органе.
Регистрирующий орган после получения этих документов обязан незамедлительно внести соответствующую запись в Журнал регистрации актов о назначении проверок (далее - Журнал) с присвоением порядкового номера одновременно являющегося регистрационным номером учетной карточки формы 1-П, который проставляется на акте, возвращаемом контролирующему органу. Копия этого акта остается в Регистрирующем органе.
9. Регистрирующему органу запрещается отказывать контролирующим органам в регистрации их актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов, за исключением случаев предоставления карточек и талонов-приложения к ним без надлежащего их оформления (без указания наименования хозяйствующего субъекта, его адреса, предмета и срока проверки, регистрационного номера налогоплательщика).

10. Тіркеу органы тағайындалған тексерулер бойынша мәліметтерді жарияламауды қамтамасыз етуге міндетті.
Тексеруді тағайындау туралы актіні негізсіз тіркеуден бас тартса, прокуратура немесе сот органдарына шағым келтіруге болады.
Тіркеу органы тексеруді тағайындау туралы актілерді жұмыс күні ішінде тіркеуге міндетті.
Кешендік тексерулерді тағайындау туралы актіде тексеру жүргізетін барлық органдар мен лауазым иелері көрсетіледі. Кешендік тексерулерді тағайындау актісін ҚСжАО органында тексеруді бастаушы (қозғаушы) орган тіркейді. Осы орган ҚСжАО органына есептеу құжаттарын тапсырады.
Осы айғақты материалдар бақылау органдарында сақталатын айқындалған бұзушылықтар бойынша бақылау органдарымен сәйкес шаралар қолдану мүмкіншіліктерінен айырмайды.
Кешендік тексерулердің қалған құжаттары (актілер) ведомстволар бойынша тексеруге қатысушыларда болуға тиіс.
11. Тексеруді тағайындау туралы актілерін тіркеу және тексеру тазалығы тәртібі бұзылумен байланысты шаруашылық субъектілерінің құқығы бұзылған айғақтар айқындалған жағдайда Тіркеу органы жедел түрде айқындалған заң бұзушылықтарды жою үшін прокуратура органдарына хабарлауға міндетті.
12. Тіркеу органы шаруашылық субъектілер оларды ынталандыратын сұрақтар бойынша хабарласуға мүмкіншіліктер тудыратын дүркін-дүркін ресми бұқаралық ақпарат құралдарына өзінің мекен-жайы мен телефон нөмірін жариялауға міндетті.
13. Осы Ережемен белгіленген алғашқы есеп құжаттарын тіркеу және тапсыру тәртібін бұзған лауазым иелері заң тәртібі бойынша жауапкершілікке тартылады.
14. Қазақстан Республикасының өкілетті мемлекеттік бақылау және қадағалау органдары заң шеңберінде кәсіпкерлік субъектілерді тексеруде Тіркеу органдарында тіркелген тексеру тағайындау туралы актілерді кемінде тоқсанына бір рет салыстырып тексеру жүргізуге міндетті.
15. Формасы 1-П тіркеу бланкаларымен қамтамасыз ету бақылау органдарына жүктеледі.
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы жанындағы
Құқықтық статистика және
ақпарат Орталығы (департаменті)

10. Регистрирующий орган обязан обеспечить неразглашение информации по назначенным проверкам.
Необоснованный отказ в регистрации акта о назначении проверки может быть обжалован в органы прокуратуры или суд.
Регистрирующий орган обязан регистрировать акты о назначении проверок в течение рабочего дня.
В акте о назначении комплексной проверки указываются все органы, осуществляющие эту проверку, с обязательным указанием должностных лиц, проводивших проверку. Акт о назначении комплексной проверки в Регистрирующих органах регистрирует орган, инициировавший проверку либо указанный первым в числе проверяющих органов. Этот же орган представляет в Регистрирующий орган учетные документы.
Данный факт не лишает возможности контролирующие органы принимать соответствующие меры по выявленным нарушениям, материалы о которых должны храниться в контролирующем органе.
Остальные документы (акты) комплексной проверки должны содержаться у участников ее проведения по ведомствам.
11. При выявлении фактов нарушения прав хозяйствующих субъектов, связанных с нарушением правил регистрации актов о назначении проверок и частоты проверок, Регистрирующий орган обязан незамедлительно сообщить о них в органы прокуратуры для устранения выявленных нарушений законности.
12. Регистрирующий орган обязан периодически публиковать в официальных средствах массовой информации свои адреса и номера телефонов для предоставления возможности хозяйствующим субъектам обращаться по интересующим их вопросам.
13. Должностные лица, виновные в нарушении установленного настоящими Правилами порядка представления и регистрации документов первичного учета, несут установленную законодательством ответственность.
14. Государственные органы, уполномоченные законодательством Республики Казахстан на осуществление проверок субъектов предпринимательства, обязаны проводить сверку зарегистрированных актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов в Регистрирующем органе не реже одного раза в квартал.
15. Обеспечение бланками карточек учета формы 1-П возлагается на контролирующие органы.
Центр (Департамент) правовой
статистики и информации при
Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан