Аудиторлыққа кандидаттарды аттестаттауға қойылатын бiліктілік талаптарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2002 жылғы 30 мамырдағы N 248 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2002 жылғы 12 маусымда тіркелді. Тіркеу N 1876. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 26 шілдедегі N 273 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 273  (қолдансқа енгізілу тәртібін   4-тармақтан   қараңыз) бұйрығымен .
___________________________________
Аудиторлық қызметтi лицензиялаудың тәртiбiн бекiту туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 29 маусымдағы  N 878  қаулысына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған аудиторлыққа кандидаттарды аттестаттауға қойылатын бiлiктiлiк талаптары бекiтiлсiн.
2. Бухгалтерлiк есеп және аудит әдiснамасы департаментi белгiленген тәртiппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қаржы вице-министрi Б.Б.Жәмiшевке жүктелсiн.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
орынбасары - Қаржы министрi
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгiнiң
2002 жылғы 30 мамырдағы
N 248 бұйрығымен
бекiтiлген
Аудиторлыққа кандидаттарды аттестациялауға
қойылатын бiлiктiлiк талаптары
1. Аттестацияға жоғары бiлімі және экономика, қаржы, есептеу-талдау, бақылау-тексеру немесе құқықтық салаларда соңғы жеті жылдың бес жыл ішінде жұмыс тәжірибесі бар тұлғалар, сондай-ақ жоғары оқу орындарында бухгалтерлік есеп және аудит бойынша ғылыми-оқытушылықпен айналысатын және көрсетілген салаларда соңғы бес жылдың кем дегенде екi жылдық тәжірибелiк жұмыс өтiлi бар тұлғалар жiберiледi, ол құжаттық түрде расталуы тиiс.
2. Аудиторлыққа кандидаттар бiлiмнiң мынадай салалары бойынша емтихан тапсыру арқылы өз бiлiктiлiк деңгейiн растауы тиiс:
- азаматтық заңнама;
- қаржылық есеп;
- басқарушылық есеп;
- салық салу;
- қаржылық менеджмент;
- аудит.<*>
Ескерту: 2-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2002 жылғы 17 қазандағы N 503   бұйрығымен .

Об утверждении Квалификационных требований к аттестации кандидатов в аудиторы
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 мая 2002 года N 248. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 12 июня 2002 года N 1876. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 июля 2006 года N 273
Сноска. Приказ Министра финансов РК от 30 мая 2002 года N 248 утратил силу приказом Министра финансов РК от 26 июля 2006 года N  273  (вводится в действие с 24 ноября 2006 года).
В соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 29 июня 1999 года N 878 "Об утверждении Правил лицензирования аудиторской деятельности" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Квалификационные требования к аттестации кандидатов в аудиторы.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита в установленном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра финансов Жамишева Б.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр финансов
Утверждены
Приказом Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан -
Министра финансов
от 30 мая 2002 г. N 248
Квалификационные требования
к аттестации кандидатов в аудиторы
1. К аттестации допускаются лица, имеющие высшее образование и опыт работы в экономической, финансовой, учетно-аналитической, контрольно-ревизионной или правовой сферах в течение пяти лет из последних семи, а также лица, занимающиеся научно-преподавательской деятельностью по бухгалтерскому учету и аудиту в высших учебных заведениях и имеющие стаж практической работы в указанных сферах не менее двух лет из последних пяти, что должно быть подтверждено документально.
2. Кандидаты в аудиторы должны подтвердить свой
квалификационный уровень посредством сдачи экзаменов в следующих
областях знаний:
- гражданского законодательства;
- финансового учета;
- управленческого учета;
- налогообложения;
- финансового менеджмента;
- аудита.  <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями -  приказом  Министра финансов
Республики Казахстан от 17 октября 2002 года N 503.