Қазақстан Республикасының iшкi және халықаралық авиабағыттарындағы тұрақты рейстердiң кестелерiн бекiту жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Азаматтық авиация комитеті төрағасының 2002 жылғы 16 тамыздағы N 672 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 19 тамызда тіркелді. Тіркеу N 1955. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігінің 2010 жылғы 13 тамыздағы N 363 Бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрлігінің 2010.08.13 N 363 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
"Азаматтық авиацияны мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 5-бабына сәйкес және Қазақстан Республикасының iшкi және халықаралық авиабағыттарындағы тұрақты рейстердiң кестелерiн бекiту тәртiбiн анықтау мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының iшкi және халықаралық авиа бағыттарындағы тұрақты рейстердiң кестелерiн бекiту жөнiндегi нұсқаулық бекiтiлсiн.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Төраға мiндетiн атқарушы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің Азаматтық
авиация комитетi төрағасының
2002 жылғы 16 тамыздағы
N 672 бұйрығымен бекiтілген
Қазақстан Республикасының iшкi және халықаралық
авиабағыттарындағы тұрақты рейстердiң кестелерiн
бекiту жөнiндегi нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының iшкi және халықаралық авиабағыттарындағы тұрақты рейстердiң кестелерiн нақтылау жөнiндегi нұсқаулық (бұдан әрi - Нұсқаулық) Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiнде тұрақты рейстердi орындайтын әуе кемелерiнiң, авиакомпаниялардың тұрақты рейстерiнiң кестелерiн бекiту тәртiбiн белгiлейдi.
2. Осы Нұсқаулықта мынадай анықтамалар пайдаланылады:
әуе қозғалысына қызмет көрсететiн аэронавигациялық өкiлеттi орган - "Қазаэронавигация" республикалық мемлекеттiк кәсiпорын;
уақыт аралығы (слот) - әуежайда әуе кемесiнiң белгiлi бiр күнi немесе кезеңiнде келу немесе жөнелу операцияларын орындау үшiн рейске бөлiнген уақыт;
тұрақты рейс параметрлерi - тұрақты рейстiң орындау кезеңiн, әуе кемесiнiң әуежайға келу немесе жөнелу күнiн, уақытын, әуе кемесiнiң үлгісi мен жолаушы сыйымдылығын қамтитын кестесiнiң параметрлерi.
3. Азаматтық авиация комитеті берген авиабағыттарға арналған куәлiктердiң негiзiнде немесе заңнамада белгiленген өзге де тәртiппен Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiнде орындауға жоспарланған Қазақстан Республикасы авиакомпанияларының және Қазақстан Республикасы әуе қатынасы туралы халықаралық шарттардың қорытындылары негізiнде жүзеге асырылатын шетелдiк авиакомпаниялардың тұрақты рейстерiнiң кестелерiн Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Азаматтық авиация комитетi бекiтедi.
Кестенi құрастыру мен бекiтудiң мiндеттерi:
авиабағытқа берiлген куәлiк жағдайына немесе әуе қатынасы туралы Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына тұрақты рейс параметрлерiнiң сәйкестiгiн тексеру;
әуе кеңiстiгiнде және әуежайларда тұрақты рейстердi қауiпсiз орындау жағдайын жоспарлау;
коммерциялық және техникалық қызметтi ұйымдастыру үшiн  тұтынушыларға ақпараттық-анықтамалық қызмет көрсету;
жоспарланған рейстердi орындау үшiн қажеттi материалдық ресурстарды есептеу болып табылады.

Об утверждении Инструкции по утверждению расписания регулярных полетов на внутренних и международных авиамаршрутах Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 16 августа 2002 года № 672. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 августа 2002 года № 1955. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 363
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13.08.2010 № 363 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О государственном регулировании гражданской авиации" и в целях определения порядка утверждения расписания регулярных полетов на внутренних и международных авиамаршрутах Республики Казахстан приказываю: см.Z100339
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по утверждению расписания регулярных полетов на внутренних и международных авиамаршрутах Республики Казахстан.
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Председателя
Утверждена
приказом Председателя Комитета
гражданской авиации Министерства
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 16 августа 2002 года N 672
Инструкция по утверждению расписания регулярных
полетов на внутренних и международных авиамаршрутах
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по утверждению расписания регулярных полетов на внутренних и международных авиамаршрутах Республики Казахстан (далее - Инструкция) детализирует утверждение расписания регулярных полетов авиакомпаний, воздушные суда которых выполняют регулярные полеты в воздушном пространстве Республики Казахстан. см.Z100339
2. В настоящей Инструкции используются следующие определения:
аэронавигационный полномочный орган обслуживания воздушного движения - Республиканское государственное предприятие "Казаэронавигация";
временной интервал (слот) - время, выделенное в аэропорту авиакомпании для выполнения операций прибытия или отправления воздушного судна в определенную дату или период;
параметры регулярного полета - параметры расписания регулярного полета, включающие в себя: период выполнения, дату, время отправления или прибытия воздушного судна в аэропорт, тип и пассажировместимость воздушного судна.
3. Утверждению Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан подлежат расписания регулярных полетов авиакомпаний Республики Казахстан, осуществляемых на основании выданных свидетельств на авиамаршруты или в ином установленном законодательством порядке, и регулярных полетов иностранных авиакомпаний, осуществляемых на основании заключенных Республикой Казахстан международных договоров о воздушном сообщении.
Задачами составления и утверждения расписания являются:
проверка соответствия параметров регулярных полетов условиям выданного свидетельства на авиамаршрут или международным договорам Республики Казахстан о воздушном сообщении;
планирование условий безопасного выполнения регулярных полетов в воздушном пространстве и в аэропортах;
информационно-справочное обслуживание потребителей для организации коммерческой и технической деятельности;
расчета материальных ресурсов, необходимых для выполнения запланированных полетов.

4. Тұрақты рейстiң кестесiн жасау, бекiту мен түзету  дүниежүзiлiк үйлестiрiлген уақытта (UTC) жүзеге асырылады.
2. Тұрақты рейс кестесiн қалыптастыру, бекiту
5. Тұрақты рейстiң кестесiн авиакомпания "Жаз" және "Қыс" деп аталатын екi маусымға әзiрлейдi. Жазғы және қысқы маусымдық кестелердiң қолданылу мерзiмi Халықаралық әуе тасымалдаушылары қауымдастығы (ИАТА) белгiлеген мерзiмге сәйкес келедi:
"Жаз" - наурыздың соңғы жексенбiсi - қазанның соңғы сенбiсi;
"Қыс" - қазанның соңғы жексенбiсi - наурыздың соңғы сенбiсi.
Тұрақты ұшу параметрлерi кестенi қалыптастыру кезiнде Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Азаматтық авиация комитетi берген авиабағыт куәлiктерiнiң шарттарына, әуе қатынасы туралы Қазақстан Республикасының халықаралық шарт күшiне енген шетелдiк авиакомпанияларына арналған талаптарға сәйкес болуы тиіс.
6. Авиакомпания Қазақстан Республикасының Азаматтық авиация комитетiне ұшуды бастардан 30 күнтiзбелiк күн бұрын мынадай құжаттарды ұсынады:
толтырылған "P" нысандары (осы Ережеге 1-қосымша) 4 данадағы ұшулардың қайталанатын жоспарлар тiзбесi (осы Ережеге 2-қосымша);
тұрақты рейс авиабағыты бойынша ұшып шығу және қону әуежайларымен келiсiлген слоттар.
7. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлiгiнiң Азаматтық авиация комитетi құжаттарды алғаннан кейiн 30 күнтiзбелiк күн iшiнде "P" нысанын қарап, бекiтедi, кейiннен оларды әуе қозғалысына қызмет көрсететiн өкiлеттi органына бередi.
Тұрақты рейстiң параметрлерi авиабағытқа берiлген куәлiкке сәйкес келмеген жағдайда, Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Азаматтық авиация комитетi бекiтпеу себебiн хабарлап, әуе қозғалысына қызмет көрсететiн өкiлеттi органына құжаттарды бередi.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 2008.10.06 N 459 Бұйрығымен.
3. Бекiтiлген тұрақты рейс кестесiнiң күшiн жою
8. Авиабағыт бойынша тұрақты рейстердiң бекiтiлген кестесiнiң күшiн жоюды Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлігінің Азаматтық авиация комитеті авиакомпаниядан авиабағытқа арналған куәлiктi қайтарып алу немесе күшiн тоқтата тұру жағдайында немесе авиакомпанияның өтiнiмi бойынша жүргiзедi.
9. Бұрын күшi жойылған тұрақты рейстердi орындауды қайта жаңғырту осы Ереженiң 6 және 7 тармақтарында белгiленген тәртiппен жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің Азаматтық
авиация комитетi төрағасының
2002 жылғы 16 тамыздағы
N 672 бұйрығымен бекiтілген
Қазақстан Республикасының
iшкi және халықаралық
авиабағыттарындағы тұрақты
рейстердiң кестелерiн бекiту
жөнiндегi нұсқаулыққа
1-қосымша
"P" нысан                         ҚазақстанРеспубликасы Көлік және
коммуникациялар министрлігінің
Азаматтық авиация комитеті
төрағасы
_____________________ (Ф.А.Ә.)
2002 "____"  ____________
"бекітемін"
______ навигация кезеңінде _________ авиакомпаниялар рейстерін
орындау графигі
___________________________________________________________________
N |ХААҰ коды  |  Орындау    | Апта күндері     | Бағыт     |Ескерту
|  және     |  кезеңі     |                  |(әуежай    |
|рейстер    |             |                  |атауы, УТЦ |
|нөмірлері  |             |                  |  уақыты)  |
____________________________________________________________________
|           |ггммдд|ггммдд|1 |2 |3 |4 |5 |6|7|           |
____________________________________________________________________
__|_________________________|______________________________________
N | Коммерциялық құқығы     |"тоқта-овер"|Техникалық|Құрастыру| ӘК
|   бар участоктер        |құқығы бар  |  қону    |         |үлгі.
|                         |пункттер    |пункттері |         |гі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Авиакомпания басшысы              Ф.А.Ә.
МО
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің Азаматтық
авиация комитетi төрағасының
2002 жылғы 16 тамыздағы
N 672 бұйрығымен бекiтілген
Қазақстан Республикасының
iшкi және халықаралық
авиабағыттарындағы тұрақты
рейстердiң кестелерiн бекiту
жөнiндегi нұсқаулыққа
2-қосымша
Ұшудың қайталанатын жоспарларының тізбесі (RPL)
____________________________________________________________________
Пайдаланушы            | Адресат (тар)  |  Ұшу    |Күні|се.|бет
|                |әуеайлақ.|Г.м.|рия|
|                |  тары   | д. |лы |
____________________________________________________________________
+|(г.м.|(г.м.|      ұшу     |ӘК  | ӘК   |Әуе.|Бағыттар |   Қосымша
-| д.) | д.) |    күндері   |та. |үлгісі|ай. |Крейсер. | мәліметтер
|жа.  |бой. |              |ным | және |лақ |лік      |
|рам. |ынша |              |ин. |іздің |және|         |
|ды   |жа.  |              |дек.|турбу.|ұшу |         |
|     |рам. |              |сі  |лент. |уа. |         |
|     |ды   |              |    | тік  |қыты|         |
|     |     |              |    |санаты|    |         |
____________________________________________________________________
|     |     | 1|2|3|4|5|6|7|    |  |   | |  |Жыл|Эше|Ба|Тағай.|ес.
|     |     |              |    |  |   | |  |дам|лон|ғыт|ындау|кер
|     |     |              |    |  |   | |  |дық|   |   |әуеай|ту
|     |     |              |    |  |   | |  |   |   |   | лағы|
|     |     |              |    |  |   | |  |   |   |   | және|
|     |     |              |    |  |   | |  |   |   |   |есебі|
|     |     |              |    |  |   | |  |   |   |   | біт.|
|     |     |              |    |  |   | |  |   |   |   | кен |
|     |     |              |    |  |   | |  |   |   |   |уақыт|
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Авиакомпания басшысы              Ф.А.Ә.
МО

4. Составление, утверждение и корректировка расписания регулярного полета осуществляется во всемирном координированном времени (UТС).
2. Формирование, утверждение
расписания регулярного полета
5. Расписание регулярного полета разрабатывается авиакомпанией на два сезона, которые называются "Лето" и "Зима". Сроки действия летнего и зимнего сезонных расписаний соответствуют срокам, установленным Международной ассоциацией воздушного транспорта (ИАТА):
"Лето" - последнее воскресенье марта - последняя суббота октября;
"Зима" - последнее воскресенье октября - последняя суббота марта.
При формировании расписания параметры регулярного полета должны соответствовать условиям выданного Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан свидетельства на авиамаршрут, для иностранных авиакомпаний - условиям вступившего в силу международного договора Республики Казахстан о воздушном сообщении.
6. Авиакомпания представляет в Комитет гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан за 30 календарных дней до начало полетов следующие документы:
заполненные форму "Р" (приложение 1 к настоящей Инструкции) и перечень повторяющихся планов полетов (приложение 2 к настоящей Инструкции) в 4-х экземплярах;
слоты, согласованные с аэропортами вылета и посадки по авиамаршруту регулярного полета.
7. Комитет гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в течение 30-ти календарных дней , после получения документов, проводит рассмотрение и утверждение формы "Р" с последующей передачей их авиакомпании и аэронавигационному полномочному органу обслуживания воздушного движения.
В случае несоответствия параметров регулярного полета выданному свидетельству на авиамаршрут или условиям международного договора Республики Казахстан о воздушном сообщении, Комитет гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан передает документы в авиакомпанию, с извещением о причинах неутверждения.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 06.10.2008 N 459 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
3. Аннулирование
утвержденного расписания регулярных полетов
8. Аннулирование утвержденного расписания регулярных полетов по авиамаршруту проводится Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в случае отзыва или приостановления у авиакомпании свидетельства на авиамаршрут или по заявке авиакомпании.
9. Возобновление выполнения ранее аннулированных регулярных полетов осуществляется в порядке, установленном пунктами 6 и 7 настоящей Инструкции.
Приложение 1
к Инструкции по утверждению
расписания регулярных полетов
на внутренних и международных
авиамаршрутах Республики
Казахстан, утвержденной
приказом Председателя Комитета
гражданской авиации Министерства
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 16 августа 2002 года N 672
Форма "Р"
"Утверждаю"
Председатель Комитета гражданской
авиации Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
________________________(Ф.И.О.)
"____"___________200__года
График выполнения
рейсов авиакомпании ______на ______период навигации
N
Код ИКАО и номера рейсов
Период выполнения
Дни недели
Маршрут  (название аэропорта,   время УТЦ)
Примеча-ние
ггммдд
ггммдд
1
2
3
4
5
6
7
N
Участки с коммерческими правами
Пункты с  правом "стоп-овер"
Пункты технических посадок
Компоновка
Тип ВС
Руководитель авиакомпании                  Ф.И.О.
МП
_________________________________________________________________________
Приложение 2
к Инструкции по утверждению
расписания регулярных полетов
на внутренних и международных
авиамаршрутах Республики
Казахстан, утвержденной
приказом Председателя Комитета
гражданской авиации Министерства
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 16 августа 2002 года N 672
Перечень
повторяющихся планов полета (RPL)
Эксплуатант
Адресат(ы)
+
-
Действи-
телен с
(г.м.д.)
Действи-
телен по
(г.м.д.)
Дни полетов
Опознава- тельный индекс ВС
Тип ВС и категория турбулентно- сти следа
Аэродром и время вылета
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Аэродромы вылета
Дата г.м.д.
Серийный
Страница
Дополнительные данные
Маршрут
Крейсерские
Аэродром назначения и расчетное истекшее время
Примечания
Скорость
Эшелон
Маршрут
Ф.И.О. лица ответственного за составление RPL_________
МП
__________________________________________________________________________