Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында төлем карточкаларын шығару және пайдалану ережесін бекіту туралы" 2000 жылғы 24 тамыздағы N 331 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2002 жылғы 2 қыркүйек N 361. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 25 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 1984. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 205 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.08.2016 № 205 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасында ақша төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыруды реттейтін нормативтік құқықтық базаны жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында төлем карточкаларын шығару және пайдалану ережесін бекіту туралы" 2000 жылғы 24 тамыздағы N 331 V001260_ қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында төлем карточкаларын шығару және пайдалану ережесіндегі:
35-1-тармақ алынып тасталсын;
46-тармақтың бірінші азатжолы мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Төлем карточкаларын пайдалана отырып Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лицензиялауына жататын валюта операциялары бойынша төлемдерді, сондай-ақ тиісті құжаттар (шарт, келісім-шарт, келісім және басқалар) негізінде Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы тауарлар алмастыру көзделген экспорт-импорт операциялары бойынша баламасы бес мың американдық доллардан асатын сомаға төлемдерді жүзеге асыруға жол берілмейді.";
47-тармақтың екінші азатжолындағы "валюта" деген сөз алынып тасталсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
3. Төлем жүйесі басқармасы (Мұсаев Р.Н.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан
Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу
шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік
тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі
бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге
жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкі Төрағасының орынбасары Е.Т.Жангелдинге жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігінің
Төрағасы

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2000 года N 331 "Об утверждении Правил выпуска и использования платежных карточек в Республике Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 сентября 2002 года N 361. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 сентября 2002 года N 1984. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 205
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 31.08.2016 № 205 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей осуществление платежей и переводов денег в Республике Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2000 года N 331 "Об утверждении Правил выпуска и использования платежных карточек в Республике Казахстан" внести следующие изменения:
в Правилах выпуска и использования платежных карточек в Республике Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 35-1 исключить;
первый абзац пункта 46 изложить в следующей редакции:
"46. С использованием платежных карточек не допускается осуществление платежей по валютным операциям, подлежащим лицензированию Национальным Банком Республики Казахстан, а также платежей на сумму, превышающую эквивалент пять тысяч американских долларов по экспортно-импортным операциям, предусматривающим перемещение товаров через таможенную границу Республики Казахстан на основании соответствующих документов (договор, контракт, соглашение и другие).";
во втором абзаце пункта 47 слово "валютного" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению платежных систем (Мусаев Р.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в
Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Жангельдина Е.Т.
Председатель
Национального Банка
Согласовано:
Председатель
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан