Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң 2000 жылғы 21 қарашадағы N 263 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2002 жылғы 2 қазандағы N 08-1/47 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 14 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2044. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2011 жылғы 19 қаңтардағы № 08-1-1-1/13 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2011.01.19 № 08-1-1-1/13 (мемлекеттiк тiркелу күнiнен бастап күшiне енедi) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы" Қазақстан Республикасының заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 17 мамырдағы Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерiнiң, консулдық мекемелерiнiң және өкiлеттi өкiлдiктерiнiң Қазақстан Республикасының азаматтығы мәселелерiне қатысты құжаттарды ресiмдеу жөнiндегi нұсқаулығын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң 2000 жылғы 21 қарашадағы N 263 бұйрығына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
Жоғарыда аталған бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерiнiң, консулдық мекемелерiнiң және өкiлеттi өкiлдiктерiнiң Қазақстан Республикасының азаматтығы мәселелерiне қатысты құжаттарды ресiмдеу жөнiндегi нұсқаулыққа:
1) 15 тармақта:
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Шетелдiктер асырап алған, Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын бала Қазақстан Республикасының азаматтығын өзi кәмелетке толғанға дейiн сақтайды.
Қазақстан Республикасы азаматтары асырап алған бала, асырап алушылардың екеуi де немесе асырап алушылардың бiреуi Қазақстан Республикасының азаматтығынан шыққан жағдайда Қазақстан Республикасының азаматтығын өзi кәмелетке толғанға дейiн сақтайды.
Осы тармақтағы аталған баланың Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығуына ол кәмелетке толғаннан кейiн және оның тiлегi бойынша ғана жол берiледi.";
2) 20 тармақтың 2) тармақшасында:
"бес" деген сөз "үш" деген сөзбен алмастырылсын;
"бесжылдық" деген сөз "үшжылдық" деген сөзбен алмастырылсын;
3) 37 тармақтағы "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң келiсiмi бойынша Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi бекiтетiн Консулдық алымдардың тарифiмен" деген сөз "Қазақстан Республикасының салық заңнамасымен" деген сөзбен алмастырылсын.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелу күнiнен бастап күшiне енедi.
Мемлекеттік хатшы-
Министр

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 21 ноября 2000 года № 263
Приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 2 октября 2002 года № 08-1/47. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 ноября 2002 года № 2044. Утратил силу приказом Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 19 января 2011 года № 08-1-1-1/13
Сноска. Утратил силу приказом Государственного секретаря - Министра иностранных дел РК от 19.01.2011 № 08-1-1-1/13 (вводится в действие с 19.01.2011).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 мая 2002 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан  "О гражданстве Республики Казахстан" приказываю:
1. Внести в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 21 ноября 2000 года N 263 "Об утверждении Инструкции по оформлению дипломатическими представительствами, консульскими учреждениями и полномочными представительствами Республики Казахстан документов по вопросам гражданства Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Инструкцию по оформлению дипломатическими представительствами, консульскими учреждениями и полномочными представительствами Республики Казахстан документов по вопросам гражданства Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом:
1) в пункте 15:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Ребенок, являющийся гражданином Республики Казахстан, усыновленный иностранцами, сохраняет гражданство Республики Казахстан до своего совершеннолетия.
Ребенок, усыновленный гражданами Республики Казахстан, в случае выхода обоих усыновителей или одного из усыновителей из гражданства Республики Казахстан сохраняет гражданство Республики Казахстан до своего совершеннолетия.
Выход из гражданства Республики Казахстан названного в настоящем пункте ребенка допускается только после достижения им совершеннолетия и по его желанию";
2) в подпункте 2) пункта 20:
слово "пяти" заменить словом "трех";
слово "пятилетнем" заменить словом "трехлетнем";
3) в пункте 37 слова "Тарифом консульских сборов, утверждаемым Министерством иностранных дел Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан" заменить словами "налоговым законодательством Республики Казахстан".
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Государственный секретарь -
Министр иностранных дел