Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 1999 жылғы 27 маусымда N 771 тіркелген "Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру төлемдерін қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі туралы ережені бекіту жөніндегі" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2002 жылғы 1 қарашадағы N 552 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 20 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2046. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2005 жылғы 12 наурыздағы N 78 Бұйрығымен (V053497)
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1999 жылғы  27 маусымда тіркелген N 771 "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетені" 1999 жылғы N 10 журналында жарияланған "Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру төлемдерін қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі туралы ережені бекіту жөніндегі" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 3 мамырдағы N 177  бұйрығына  (Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 14 қыркүйектегі N  496  - N 919 тіркелген, 1999 жылғы 18 қазанда N  570  - N 941 тіркелген, 1999 жылғы 8 желтоқсандағы N  650  - N 1019 тіркелген, 2000 жылғы 20 шілдедегі N  331  - N 1228 тіркелген, 2000 жылғы 24 қарашадағы N  496  - N 1305 тіркелген, 2001 жылғы 7 сәуірдегі N  177  - N 1484 тіркелген, N 1556 тіркелген 2001 жылғы 28 мамырдағы N  278 , 2001 жылғы 15 тамыздағы N  381  - N 1649 тіркелген, 2001 жылғы 19 желтоқсандағы N  537  - N 1704 тіркелген, 2002 жылғы 4 наурыздағы   N 88  - N 1802 тіркелген, 2002 жылғы 1 шілдедегі N  302  - N 1932 тіркелген, 2002 жылғы 15 шілдедегі N  324  - N 1927 тіркелген, 2002 жылғы 5 қазандағы N  478  -  N 2028 тіркелген бұйрықтарымен өзгерістер енгізілген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ақылы қызмет көрсетуді іске асырудан, демеушілік және қайырымдылық көмек көрсетуден алынатын қаражаттарды, мемлекеттік мекемелердің депозиттік сомалары мен сақтандыру төлемдерін қалыптастыру, пайдалану және есепке алу тәртібі туралы ережеде:
1) 2-тармақтың үшінші сөйлеміндегі "қаржы" деген сөз "экономика және бюджеттік жоспарлау" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года N 177 "Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи депозитных сумм и страховых выплат государственных учреждений", зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 мая 1999 г. N 771
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 ноября 2002 года N 552. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 ноября 2002 г. N 2046. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 12 марта 2005 года N 78 (V053497) (действует до 1 января 2006 года)
Приказываю:
1. Внести в  приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года N 177 "Об утверждении Правил о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи депозитных сумм и страховых выплат государственных учреждений", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 мая 1999 г. N 771, опубликованный в журнале "Бюллетень нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 1999 г., N 10 (внесены изменения приказами Министра финансов Республики Казахстан: от 14 сентября 1999 года  N 496  - зарегистрирован за N 919, от 18 октября 1999 года  N 570  - зарегистрирован за N 941, от 8 декабря 1999 года  N 650  - зарегистрирован за N 1019, от 20 июля 2000 года  N 331  - зарегистрирован за N 1228, от 24 ноября 2000 года  N 496  - зарегистрирован за N 1305, от 7 апреля 2001 года  N 177  - зарегистрирован за N 1484, от 28 мая 2001 года  N 278  - зарегистрирован за N 1556, от 15 августа 2001 года  N 381  - зарегистрирован за N 1649, от 19 декабря 2001 года  N 537  - зарегистрирован за N 1704, от 4 марта 2002 года  N 88  - зарегистрирован за N 1802, от 1 июля 2002 года  N 302  - зарегистрирован за N 1932, от 15 июля 2002 года  N 324  - зарегистрирован за N 1927, от 5 октября 2002 года  N 478  - зарегистрирован за N 2028) следующие изменения и дополнения:
в Правилах о порядке формирования, использования и учета средств, получаемых от реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной помощи депозитных сумм и страховых выплат государственных учреждений, утвержденных указанным приказом:
1) в третьем предложении пункта 2 слово "финансов" заменить словами "экономики и бюджетного планирования";

2) көрсетілген Ереженің "Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің ақылы қызмет көрсетулерінің тізбесі" N 1 қосымшасына:
"Мемлекеттік табиғи қорықтар және мемлекеттік ұлттық табиғи парктер көрсететін қызметтер" бөлімінде:
ақылы қызметтердің 10 коды бойынша:
бірінші жолда:
4-бағандағы "218"деген сан "212" деген санмен ауыстырылсын;
5-бағандағы "045" деген сан "723" деген санмен ауыстырылсын;
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"030 (қорықтар режимі мен мемлекеттік табиғи қорықтарды қорғау режимінің ерекшеліктерін ескере отырып)";
8-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қорғаудың түрі мен құқықтық режиміне және ерекше қорғалатын табиғи аумақтың шаруашылық қызметін реттейтін режиміне байланысты ғылыми, мәдени-ағартушылық, оқу, туристік және рекреациялық қызметтің жүзеге асыру кезінде жеке және заңды тұлғаларға ақылы қызмет көрсетуден алынатын қаражаттар ақылы қызметтерді:
ғылыми және оқу қызметін жүзеге асыру кезінде:
оқушылар мен студенттердің оқу экскурсиялары мен сабақтарын, өндірістік тәжірибелерін, ұйымдастыру және жүргізу ғылыми кадрларды дайындау, қорық ісі, қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану саласындағы мамандарды қайта даярлау және олардың біліктілігін көтеру жөніндегі қызметтер;
мәдени-ағартушылық, туристік және рекреациялық қызметті жүзеге асыру кезінде:
туристік соқпақтары, байқау алаңдарын, бивачтік алаңқайларды, көліктерге арналған тұрақтарды, кемпингтер, күркелі лагерлер, қонақ үйлер, мотельдер, туристік базаларды, қоғамдық тамақтандыру, сауда және басқа да мәдени-тұрмыстық мақсаттағы объектілер; жол серіктерінің, экскурсоводтардың, гидтардың және аудармашылардың қызметтері, табиғи-қорық қорының, табиғи және мәдени мұралардың, табиғат және тірі бұрыштар мұражайларының объектілерін көру және зерделеу кезінде кино-бейне және фотоға түсіру жөніндегі; қоғамдық тамақтандыру объектілері үшін өнім өндіру жөніндегі қызметтер; стационарлық демалу орнына жапсарлас рекреациялық белдемдерді санитарлық тазалау және абаттандыру жөніндегі қызметтер;
ғылыми, оқу, мәдени-ағартушылық, туристік, рекреациялық және шектеулі шаруашылық мақсаттары үшін көліктік қызметтерді көрсету есебінен құралады.
2) табиғи аумақтарда ерекше қорғалатын (тулар, елтаңбалар, вымпелдер және басқалар) рәміздерді пайдаланғаны үшін осы рәміздерді пайдаланатын жеке және заңды тұлғалардан алынатын төлем;
9-бағанда:
"қалпына келтіру жұмыстары" деген сөздерден кейін "жанар-жағар май материалдарын, байланыс құралдарын, киім-кешектерді, қару-жарақтарды және арнайы қорғаныс құралдарын" деген сөздермен толықтырылсын;
"салдары" деген сөзден кейін "ерекше қорғалатын табиғат аумақтарының табиғат қорғау қызметін қамтамасыз ету үшін штаттан тыс маусымдық қызметкерлердің, оның ішінде өрт күзетшілерінің, ағаш кесуді және санитарлық кесуді, орман өсіру жұмыстарын жүзеге асыратын жұмысшылардың, сондай-ақ шектеулі шаруашылық қызметін жүзеге асыратын жұмысшылардың қызметін төлеу" деген сөздермен толықтырылсын;

2) в приложении N 1 "Перечень платных услуг государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета" к указанным Правилам:
в разделе "Услуги, предоставляемые государственными природными заповедниками и государственными национальными природными парками":
по коду платных услуг 10:
в первой строке:
в графе 4 цифру "218" заменить цифрой "212";
в графе 5 цифру "045" заменить цифрой "723";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"030 (с учетом заповедного режима и особенностей режима охраны государственных природных заповедников)";
графу 8 изложить в следующей редакции:
"1) Средства от оказания платных услуг физическим и юридическим лицам при осуществлении научной, культурно-просветительной, учебной, туристической и рекреационной деятельности, в зависимости от вида и правового режима охраны и регулируемого режима хозяйственной деятельности особо охраняемой природной территории, образуются за счет оказания следующих платных услуг:
при осуществлении научной и учебной деятельности:
услуг по организации и проведению учебных экскурсий и занятий, производственных практик учащихся и студентов, подготовки научных кадров, переподготовки и повышения квалификации специалистов в области заповедного дела, охраны окружающей среды и природопользования;
при осуществлении культурно-просветительной, туристической и рекреационной деятельности по предоставлению:
туристических троп, смотровых площадок, бивачных полян, стоянок для транспорта, кемпингов, палаточных лагерей, гостиниц, мотелей, туристических баз, объектов общественного питания, торговли и другого культурно-бытового назначения; услуг проводников, экскурсоводов, гидов и переводчиков, проведения кино-, видео- и фотосъемки при посещении и изучении объектов природно-заповедного фонда, природного и культурного наследия, музеев природы и живых уголков; услуг по производству продукции для объектов общественного питания; услуг по санитарной очистке и благоустройству рекреационных зон, прилегающих к стационарным местам отдыха;
предоставление транспортных услуг для научных, учебных, культурно-просветительных, туристических, рекреационных и ограниченных хозяйственных целей.
2) Плата за использование символики особо охраняемых природных территорий (флаги, эмблемы, вымпелы и другое) с физических и юридических лиц, использующих эту символику";
в графе 9:
после слов "восстановительных работ" дополнить словами "горюче-смазочных материалов, обмундирования, оружия и специальных средств защиты";
после слова "последствий" дополнить словами "оплата услуг внештатных сезонных работников для обеспечения природоохранной деятельности особо охраняемых природных территорий, в том числе пожарных сторожей, работников по осуществлению рубок ухода и санитарных рубок, лесокультурных работ, а также работников, осуществляющих ограниченную хозяйственную деятельность";

"131" деген саннан кейін "132" деген санмен толықтырылсын;
10-бағандағы "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны және олардың көрсететін қызметтері үшін төлем алудың ережесін бекіту туралы" 2000 жылғы 10 мамырдағы N 933" деген сөздер "Заңды тұлғалар болып табылатын ерекше қорғалатын табиғи аумақтар қаражатын құраудың және пайдаланудың тәртібі жөніндегі ережені бекіту туралы" 2002 жылғы 21 тамыздағы N 933" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші жолдағы:
3-бағандағы "3" деген сан "5" деген санмен ауыстырылсын;
қосымшаға сәйкес 12 "Мынадай шектеулі шаруашылық қызмет түрлерінен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар қаражаттары" Ақылы қызметтер коды жолымен толықтырылсын;
"Ақыл-есі кем балаларға арналған интернат-үйлері және қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі интернат үйлері, психоневрологиялық интернаттар көрсететін қызметтер" бөлімінде:
21 ақылы қызметтер коды бойынша:
9 бағандағы "146" деген сан "149" деген санмен толықтырылсын;
22 ақылы қызметтер коды бойынша:
9 бағандағы "132" деген сан "136" деген санмен толықтырылсын.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2002 жылғы 1 қарашадағы
N 552 бұйрығына
N 1 қосымша
Қазақстан Республикасының
Әділет Министрлігінде
1999 жылғы 27 маусымда
N 771 тіркелген
"Ақылы қызмет көрсетуді іске
асырудан, демеушілік және
қайырымдылық көмек көрсетуден
алынатын қаражаттарды,
мемлекеттік мекемелердің
депозиттік сомалары мен
сақтандыру төлемдерін
қалыптастыру, пайдалану
және есепке алу тәртібі
туралы ережені бекіту
жөніндегі"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
1999 жылғы 3 мамырдағы
N 177 бұйрығына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы
___________________________________________________________________
РБ 10 5 694 37  30,       12 Мынадай  Табиғи кешендер. "Ерекше қор.
РБ 10 5 212 723 30(қорық.    шектеулі  ді сақтау және  ғалатын та.
тар режи.    шаруашы.  дамыту, жануар. биғи аумақ.
мі мен       лық       лар және өсім.  тар туралы"
мемлекет.    қызмет    діктер дүние.   Қазақстан
тік табиғи   түрлері.  сін қорғау,     Республика.
қорықтар.    нен       санитарлық      сының Заңы
ды қорғау    ерекше    кесу мен күтім  (78-б. 1-т)
режимінің    қорға.    кесулерін қоса  "Заңды тұл.
ерекшелік.   латын     алғанда орман.  ғалар болып
терін        табиғи    ды қалпына      табылатын
ескере       аумақтар  келтіру және    ерекше қор.
отырып)      қаражат.  қорғау іс-шара. ғалатын та.
тары:     ларын жүргізу,  биғи аумақ.
шаруашы.  аумақты таза.   тар қаража.
лық       лау және көр.   тын қорғау
қызметті  кейту, табиғи-  мен пайда.
тапсырыс. корықтық қор    лану тәрті.
ты режим. объектілерін    бі жөніндегі
мен және  қорғаумен,      ережені бекі.
реттей.   туристік рекре. ту туралы"
тін       ациялық және    Қазақстан
режиммен  шектеулі шаруа. Республикасы
арнайы    шылық қызмет.   Үкіметінің
бөлінген  термен бай.     2002ж. 21.08
учаске.   ланысты         N 933 қаулы.
лерге     құралдарын,     сы.
айырықша  көлік пен       Қазақстан
жүзеге    жабдықтарды,    Республикаcы
асырыла.  өртке қарсы,    Үкіметінің

после цифры "131" дополнить цифрой "132";
графе 10 слова "от 10 мая 2000 года N 693 "Об утверждении Правил взимания платы за использование особо охраняемых природных территорий и оказываемые ими услуги" заменить словами "от 21.08.2002 г. N 933 "Об утверждении Правил о порядке образования и использования средств особо охраняемых природных территорий, являющихся юридическими лицами";
во второй строке:
в графе 3 цифру "3" заменить цифрой "5";
дополнить строкой "Код платных услуг 12 "Средства особо охраняемых природных территорий от следующих видов ограниченной хозяйственной деятельности" согласно приложению;
в разделе "Услуги, предоставляемые домами-интернатами для умственно-отсталых детей и домами-интернатами для престарелых и инвалидов общего типа, психоневрологическими интернатами":
по коду платных услуг 21:
графу 9 после цифры "146" дополнить цифрой "149";
по коду платных услуг 22:
графу 9 после цифры "132" дополнить цифрой "136".
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 ноября 2002 года N 552
О внесении изменений и дополнений
в приказ Министра финансов Республики
Казахстан от 3 мая 1999 года N 177
"Об утверждении Правил о порядке формирования,
использования и учета средств, получаемых от
реализации платных услуг, от спонсорской и
благотворительной помощи депозитных сумм и
страховых выплат государственных учреждений",
зарегистрированного в Министерстве юстиции
Республики Казахстан 27 мая 1999 г. N 771
РБ  10 5 694 037 030       12  Средст- Сохранение и разви- Закон Республики
РБ  10 5 212 723 030 (с        ва осо- тие природных комп- Казахстан "Об
учетом        бо ох-  лексов, охрана жи-  особо охраняемых
заповед-      раняе-  вотного и расти-    природных терри-
ного ре-      мых     тельного мира, про- ториях" (ст. 78
жима и        природ- ведение восстанови- п. 1), постанов-
особен-       ных     тельных и защитных  ление Правитель-
ностей        терри-  мероприятий в ле-   ства Республики
режима        торий   сах, включая сани-  Казахстан от
охраны        от сле- тарные рубки и руб- 21.08.2002 г.
государ-      дующих  ки ухода, очистка и N 933 "Об утвер-
ствен-        видов   благоустройство те- ждении Правил о
ных           ограни- рритории, развитие  порядке образо-
природ-       ченной  инфраструктуры,     вания и исполь-
ных           хозяй-  связанной с охраной зования средств
заповед-      ствен-  объектов природно-  особо охраняемых
ников)        ной     заповедного фонда,  природных терри-
дея-    туристической, рек- торий, являющих-
тель-   реационной и огра-  ся юридическими
ности:  ниченной хозяйст-   лицами", приказ
1) осу- венной деятельнос-  Министерства
ществ-  тью, приобретение   природных ресур-
ляемых  средств связи,      сов и охраны
исклю-  транспорта и обо-   окружающей среды
читель- рудования, механиз- Республики Ка-
но на   мов и материалов    захстан от
специ-  противопожарного,   9.08.2000 г.
ально   лесозащитного и ле- N 317П "Об ут-
выде-   сокультурного наз-  верждении Ставки
ленных  начения, семян и    платы за исполь-
участ-  посадочного мате-   зование террито-
ках с   риала для восстано- рий государст-
заказ-  вительных работ,    венных природных
ным ре- горюче-смазочных    заповедников и
жимом и материалов, обмун-  национальных
регули- дирования, оружия   природных парков
руемым  и специальных       и цены за оказы-
режимом средств защиты,     ваемые ими услу-
хозяй-  строительство, ре-  ги", согласован-
ствен-  конструкция и ре-   ный с Агентством
ной     монт зданий,        Республики Ка-
дея-    сооружений и иных   захстан по регу-
тель-   объектов, связан-   лированию естес-
ности:  ных с природоох-    твенных монопо-
кустар- ранной деятельнос-  лий, защите
ных и   тью, проведение     конкуренции и
народ-  научных исследо-    поддержке малого
ных     ваний в области     бизнеса от

тын:      орман қорғау    2000ж. 11.08.
қолөнер   және орман      Қазақстан
және      екпе мақсат.    Республикасы.
халық     тарындағы       ның моно.
кәсіпші.  механизмдер     полияларын
лігі,     мен материал.   реттеу, бәсе.
кәдесый.  дарды, қалпына  келестікті
лар мен   келтіру жұмыс.  қорғау және
жарнама   тары үшін       шағын бизнес.
өнімде.   тұқымдар мен    ті қолдау
рін өнді. көшет мате.     жөніндегі
ру, спорт, риалдарын,     агенттігімен
аң аулау  құрылыстар      келісілген
және      және өзге де    "Мемлекеттік
балық     объектілерді    табиғи қорық.
аулау     салу, қайта     тарды және
әуесқой.  жаңарту және    ұлттық таби.
лығы;     жөндеу ерекше   ғи парктер.
тапсырыс  қорғалатын      дің аумақта.
режимін.  табиғи аумақ.   рын пайда.
дегі      тар саласында   ланғаны үшін
белдеме.  ғылыми зерт.    төлем алу
лерде     теулер жүргі.   ставкаларын
жүзеге    зу, табиғат     және олар
асырыла.  музейлері мен   көрсететін
тын:      көрмелерін      қызметтер
отырғызу  ұйымдастыру     үшін баға
материал. және ұстау,     бекіту
дарын     жарнама және    туралы"
өсіру     баспа қызмет.   Қазақстан
және      терін жетілді.  Республика.
ерекше    ру, экология.   сының
қорғала.  лық насихат,    Табиғи
тын таби. келеңсіз        ресурстар
ғи аумақ. экологиялық     және қоршаған
тардан    зардаптардың    ортаны қор.
тыс қор.  адын алу        ғау министр.
ғаныш     және жою        лігінің
ағаштарын (131, 132,      9.08.2000ж.
отырғызу   134, 136, 139, N 317Б
және       141, 142, 144, бұйрығы,
көгалдан.  145, 146, 149, Қазақстан
дыру,      159, 411, 421, Республика.
балық      431)           сының Табиғи
өсіру ма.                 монополияла.
териалда.                 рын реттеу,
рын                       бәсекелес.
көбейту,                  тікті қорғау
биотехни.                 және шағын
калық                     бизнесті
іс-шара.                  қолдау жөнін.
лар үшін                  дегі агент.
өнім                      тігімен
өндіру                    2001ж. 23.04.
келісілген
"2001 жылға
арналған
"Бурабай"
мемлекеттік
ұлттық
табиғи паркі.
нің аумағын
пайдаланғаны
үшін ақы
төлеу ставка.
ларын және
олар көрсете.
тін қызмет.
терге баға
бекіту
туралы"
Қазақстан
Республикасы
Президенті.
нің Іс
Басқармасы.
ның 5.04.
2001ж.
бұйрығы.
___________________________________________________________________

промыс- особо охраняемых    11.08.2000 г.,
лов,    природных террито-  приказ Управле-
произ-  рий, организация    ния делами Пре-
водство и содержание му-    зидента Респуб-
сувени- зеев природы и      лики Казахстан
ров и   выставок, разви-    от 5.04.2001 г.
реклам- тие и благоуст-     "Об утверждении
ной     ройство рекреа-     Ставки платы за
продук- ционных зон,        использование
ции,    совершенствование   территории Го-
прове-  рекламной дея-      сударственного
дение   тельности, эколо-   национального
спор-   гическая пропа-     природного парка
тивной, ганда, предупреж-   Бурабай" и цены
люби-   дение и ликвида-    на оказываемые
тель-   ция негативных      им услуги на
ской    экологических       2001 год", сог-
охоты   последствий (131,   ласованные с
и ры-   132, 134, 136,      Агентством Рес-
болов-  139, 141, 142,      публики Казах-
ства;   144, 145, 146,      стан по регули-
2) осу- 149, 159, 411,      рованию естест-
ществ-  421, 431)           венных монопо-
ляемых                      лий, защите
в зонах                     конкуренции и
заказ-                      поддержке малого
ного                        бизнеса от
режима:                     23.04.2001 г.
прове-
дение
рубок
ухода
за ле-
сом и
сани-
тарных
рубок;
выращи-
вание
поса-
дочно-
го ма-
териала
и соз-
дания
защит-
ных и
озеле-
нитель-
ных на-
сажде-
ний вне
особо
охраня-
емых
природ-
ных тер-
рито-
рий,
выращи-
вание
рыбо-
поса-
дочного
мате-
риала,
произ-
водство
продук-
ции для
прове-
дения
биотех-
ничес-
ких ме-
роприя-
тий.