Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 440-нөмірмен тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің халықаралық стандарттарға көшу тәртібі туралы ережелерді бекіту туралы" 1996 жылғы 12 желтоқсандағы N 292 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2002 жылғы 10 қазан N 407. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 22 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2054. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгі Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 305 қаулысымен.
---------------Қаулыдан үзінді-------------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгінiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күшi жойылды деп танылсын...
Төраға
Күшi жойылды деп танылған
нормативтiк құқықтык актiлердiң тiзбесi
21 . Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының
"Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 440-нөмiрмен тiркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Екiншi деңгейдегi банктердiң халықаралық стандарттарға көшу тәртiбi туралы ережелердi бекiту туралы" 1996 жылғы 12 желтоқсандағы N 292 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы" 2002 жылғы 10 қазандағы N 407 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тізiлімiнде N 2054 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнің "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" N 24 басылымдарында 2002 жылғы 18 қарашада - 1 желтоқсанда жарияланған)...
___________________________________
Қазақстан Республикасының банк заңдарын жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің халықаралық стандарттарға көшу тәртібі туралы ережелерді бекіту туралы" 1996 жылғы 12 желтоқсандағы N 292  қаулысына  (Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 440-нөмірмен тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 1997 жылғы 10-15 ақпанда жарияланған, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 1997 жылғы 31 наурыздағы N 89, 1997 жылғы 30 сәуірдегі N 135, 1997 жылғы 15 қазандағы N 375, 1997 жылғы 4 желтоқсандағы N 411, 1997 жылғы 30 желтоқсандағы N 470, 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 339, 1999 жылғы 7 қазандағы N 316, 2000 жылғы 11 қыркүйектегі N 338, 2001 жылғы 31 наурыздағы N 77, 2001 жылғы 20 желтоқсандағы N 567 қаулыларымен бекітілген өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
кіріспедегі "жеткізу" деген сөз "орындау" деген сөзбен ауыстырылсын;
"2000 жылдың аяғына дейінгі кезеңде" деген сөздер алынып тасталсын;
барлық мәтін бойынша "Ережелер" деген сөз "Ереже" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің халықаралық стандарттарға көшу тәртібі туралы ережедегі:
барлық мәтін бойынша "жетуге",  "қол жеткізу", "халықаралық стандарттарға сай болуға қол жеткізу" деген сөздер тиісінше "орындаудың", "орындау", "халықаралық стандарттарды орындау" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 декабря 1996 года N 292 "Об утверждении Правил о порядке перехода банков второго уровня к международным стандартам", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 440
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 10 октября 2002 года N 407. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 ноября 2002 года N 2054. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 октября 2004 года N 305
Извлечение из постановления Правления
Агентства РК по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 25 октября 2004 года N 305
"В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) постановляет:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
...
21. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 10 октября 2002 года N 407 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 декабря 1996 года N 292 "Об утверждении Правил о порядке перехода банков второго уровня к международным стандартам", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 440" ...".
------------------------------------------------------------------
В целях совершенствования банковского законодательства Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 декабря 1996 года N 292 "Об утверждении Правил о порядке перехода банков второго уровня к международным стандартам" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 440, опубликованное 10-15 февраля 1997 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн  Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана", с изменениями и дополнениями, утвержденными постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 марта 1997 года N 89, от 30 апреля 1997 года N 135, от 15 октября 1997 года N 375, от 4 декабря 1997 года N 411 , от 30 декабря 1997 года N 470 , от 31 декабря 1998 года N 339 , от 7 октября 1999 года N 316 , от 11 сентября 2000 года N 338 , от 31 марта 2001 года N 77 , от 20 декабря 2001 года N 567 ) следующие изменения и дополнение:
в преамбуле:
слово "достижения" заменить словом "выполнения";
слова "в период до 2000 года" исключить;
по всему тексту слово "Положения" заменить словом "Правил";
в Правилах о порядке перехода банков второго уровня к международным стандартам, утвержденных указанным постановлением:
по всему тексту слова "достижения", "достижение", "по достижению соответствия международным стандартам" заменить словами "выполнения", "выполнение", "выполнения международных стандартов" соответственно;

1-тармақтағы "2000 жылдың аяғына дейінгі кезеңде" деген сөздер "осы Ережеде анықталған мерзімдерде" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтағы "халықаралық стандарттарға жетуге", "халықаралық стандарттарға қол жеткізу" деген сөздер "халықаралық стандарттарды орындаудың" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтағы:
бесінші және алтыншы азатжолдар алынып тасталсын;
жетінші азатжолдағы "осы Ережелердегі талаптарға (шарттарға) және іс-шаралар жоспарына сай деп тану туралы өтініш беруге" деген сөздер "оны Ұлттық Банкке ұсынуға" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақ мынадай мазмұндағы бірінші сөйлеммен толықтырылсын:
"Осы Ереженің талаптары банктер қызметінің барлық кезеңі ішінде олардың сақтауы үшін міндетті.".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді.
3. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы күшіне енген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріне және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдарына жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары  Ә.Ғ. Сәйденовке  жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы

в пункте 1 слова "период до конца 2000 года" заменить словами "сроки, определенные настоящими Правилами";
в пункте 3 слова "достичь соответствия международным стандартам", "достичь международных стандартов" заменить словами "выполнить международные стандарты";
в пункте 4:
абзацы пятый и шестой исключить;
в абзаце седьмом слова ", подать ходатайство о признании его соответствующим требованиям (условиям) настоящих Правил и плана мероприятий" заменить словами "представить его в Национальный Банк";
пункт 12 дополнить предложением первым следующего содержания:
"Требования настоящих Правил обязательны для соблюдения банками в течение всего периода их деятельности".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня введения в действие настоящего постановления довести настоящее постановление до сведения банков второго уровня Республики Казахстан и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Председателя Национального Банка Республики  Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка