"Iшкi iстер органдарының адрестiк-анықтама жұмысы жөнiндегi Нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi Iстер Министрiнiң 1995 жылғы 10-шiлдедегi N 169 Бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 5 қарашадағы N 693 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 9 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2078. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 31 шілдедегі № 650 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 31.07.2015 № 650 бұйрығымен.
Азаматтарды есепке алудың толықтығын және оларды тiркеудiң негiздiлiгiн қамтамасыз ету мақсатында, Қазақстан Республикасының халқын тiркеуге алатын бiрыңғай автоматтандырылған деректердiң банкiн құру, азаматтардың көшiп-қону процестерiн есепке алу жөнiндегi оның жұмысын автоматтандыру және әрi қарай жетiлдiру, Қазақстан Республикасының Iшкiiсминiнiң "Ақпаратты-өндiрiстiк орталық" РМК және iшкi iстер органдарының адрестiк бюролары арасындағы функцияның қосарланушылығын болдырмау, сондай-ақ келу-шығу парақтарының картотекасына енгiзiлген мәлiметтердiң түпнұсқалығын бақылау, тiркеудi ресiмдейтiн қызметкерлердiң жауапкершiлiгiн арттыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Iшкi Iстер Министрiнiң "Iшкi iстер органдарының адрестiк-анықтамалық жұмысы жөнiндегi Нұсқаулықты бекiту туралы" 1995 жылғы 10-шiлдедегi N 169 Бұйрығына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) мәтiн бойынша "паспорттық аппараттар", "топтардың және паспорттық аппараттардың", "паспорттық-визалық қызмет бөлiмiнiң" сөздерi сәйкестiлiгiне қарай "көшi-қон полициясы бөлiмшелерi", "көшi-қон полициясы бөлiмшелерiнiң ", "көшi-қон полициясы бөлiмшелерi" сөздерiмен, "Iшкiiсминiнiң паспорттық-визалық қызмет басқармасы және IIБ-бөлiмдерi" сөздерi "Iшкiiсминiнiң Көшi-қон полициясы департаментi және IIББ-IIБ басқармалары" сөздерiмен ауыстырылсын;
2) 1-тармақтың екiншi абзацында "облыстардың IIБ-да және Алматы қаласының IIББ-да ұйымдастырылды" сөздерi "облыстардың IIББ-IIБ және Қазақстан Республикасы Iшкiiсминiнiң "AӨO" РМК-да (әрi қарай - "АӨО" РМК) ұйымдастырылды";
3) 5-тармақта "IIБ" сөзiнен кейiн "және "АӨО" РМК" сөздерiмен толықтырылсын;
4) 7-тармақта топтардың "облыстық iшкi iстер органдары және паспорттық аппараттарының" сөздерi алынып тасталсын;
5) 9-тармақта "Iшкiiсминiнiң, ҰҚК-нiң" аббревиатурасынан кейiн "Қорғаныс министрлiгiнiң, Қаржы полициясының" сөздерiмен толықтырылсын;
6) 11-тармақтың екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Адрестiк бюролар Президенттiң және Yкiметтiң Аппараты қызметкерлерiне, Парламент депутаттарына, ҰҚК, Iшкiiсминi, Қаржы полициясы қызметкерлерiне, Прокуратураның, соттың, облыстардағы және Астана мен Алматы қалалары әкiмдiктерiнiң қызметкерлерiне осы ұйымдардың тiзiмдерiмен қоса берiлген арнайы хаттары негiзiнде ерекше картотека жүргiзедi. Олар бойынша анықтамалар осы ұйымдардың жазбаша келiсiмi арқылы берiледi.";

О внесении изменений и дополнений в Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 июля 1995 года N 169 "Об утверждении Инструкции по адресно-справочной работе органов внутренних дел"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 ноября 2002 года N 693. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 2002 года N 2078. Утратил силу приказом и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 650
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра внутренних дел РК от 31.07.2015 № 650.
В целях обеспечения полноты учета и обоснованности регистрации граждан, создания единого автоматизированного банка данных учета населения Республики Казахстан, дальнейшего совершенствования и автоматизации его работы по учету миграционных процессов граждан, исключения дублирования функций между РГП "Информационно-производственный центр" МВД Республики Казахстан и адресными бюро органов внутренних дел, а также контроля за подлинностью сведений, внесенных в картотеку листков прибытия-убытия, повышения ответственности сотрудников, оформляющих регистрацию, приказываю:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 июля 1995 года N 169 "Об утверждении Инструкции по адресно-справочной работе органов внутренних дел" следующие изменения и дополнения:
в Инструкцию по адресно-справочной работе органов внутренних
дел, утвержденной указанным приказом:
1) по тексту слова "паспортные аппараты", "групп и паспортных аппаратов", "отдела паспортно-визовой работы" заменить соответственно словами "подразделения миграционной полиции", "подразделений миграционной полиции", "подразделения миграционной полиции", слова "Управления паспортно-визовой работы МВД и отделы УВД" заменить словами "Департамента миграционной полиции МВД и управления ГУВД-УВД";
2) в абзаце втором пункта 1 слова "УВД областей и ГУВД г.Алматы организованы областные" заменить словами "ГУВД-УВД областей и РГП "Информационно-производственный центр" МВД Республики Казахстан (далее - РГП "ИПЦ") организованы";
3) в пункте 5 после слова "УВД" дополнить словами "и РГП "ИПЦ";
4) в пункте 7 слова "групп и паспортных аппаратов органов внутренних дел области" исключить;
5) в пункте 9 после аббревиатуры "МВД, КНБ" дополнить словами "Минобороны, Финансовой полиции";
6) абзац второй пункта 11 изложить в следующей редакции:
"Адресные бюро ведут особую картотеку на работников Аппарата Президента и Правительства, депутатов Парламента, сотрудников органов КНБ, МВД, Финансовой полиции, работников Прокуратуры, судов, акиматов областей и городов Астаны и Алматы, согласно специальных писем этих организаций со списками. Справки по ним выдаются с письменного согласия этих организаций.";

7) 12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Функционалдық мiндеттерi бойынша Халықты тiркеуге алуға жауапты көшi-қон полициясы аппаратының штаттық қызметкерлерi рәсiмдеп қол қойған облыс орталықтары мен республикалық және облыстық бағыныстағы қалалардан келген көшi-қон полициясының елтаңбалы нөмiрлiк мөрiмен расталған келу-шығу парақтары адрестiк бюроларға тiркеудi ресiмдеген және тiркеуден шығарған күннен кейiнгi күннен кешiктiрмей, ал, қалған iшкi iстер органдарынан келгендерi алфавит бойынша келу-шығу парақтарына жазылған жеке-жеке фамилиялық тiзiмдердi құрайтын iлеспе хаттарымен бiрге (2 қосымша) аптасына екi реттен кем емес мерзiмде адрестiк бюроларға жiберiледi.
Азаматтарды тiркеу және тiркеуден шығару жөнiндегi қызметке рұқсаты бар көшi-қон полициясы қызметкерлерiнiң қолдарының үлгiсi және көшi-қон полициясы бөлiмшелерiнiң нөмiрлiк мөрлерiнiң ойылған таңбасы адрестiк бюроларға жiберiледi және олар өзгерген жағдайда жедел түрде жаңартылып отырады.
Адрестiк бюроларға келiп түскен адрестiк парақтар сол күнi N 3 формалы (3 қосымша) кiтап бойынша есепке алынады.";
8) 13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Алғашқы әзiрлеме жүргiзу кезiнде фамилиялық тiзiмi бiрге келiп түскен адрестiк парақтарды салыстырып тексеру, адрестiк парақтардың толтырылу сапасын тексеру, қажеттi қолдардың және мөрлердiң болуын, оларды алфавит бойынша iрiктеу жүргiзiледi, бұдан кейiн олар дерекқорға енгiзiлу үшiн табысталады және картотекаға бөлiнiп салынады. Анықталған жетiмсiздiктерге немесе iлеспе тiзiмiмен қоса артық келiп түскен адрестiк парақтарға 2-данада акт жасалады, олардың бiреуi iшкi iстер органына тексеру және шара қолдану үшiн (артық адрестiк парақтармен қоса) қайтарылады.";
9) 15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Келу-шығу парақтарын әзiрлеудi және картотекаға бөлiп салуды "АӨО" РМК, облыстардың IIББ-ІІБ, iшкi iстер органдарының көшi-қон полициясы бөлiмшелерi олардың келiп түскен күнiнен 72 сағат өткенге дейiн жүзеге асырады."
10) 20-тармақтың екiншi абзацында "келу және шығу парақтары" сөздерiнен кейiн "тұрақты мекенiн ауыстырған адамдарға" сөздерiмен толықтырылсын;
11) 20-тармақтың екiншi және үшiншi тармақтарында "3 жыл", сөздерi "5 жыл" сөздерiмен ауыстырылсын, "6 жыл" сөзi "10 жыл сөзiмен" ауыстырылсын;
12) 30, 31 және 38 тармақтарда "Iшкіісминi, ҰҚК" аббревиатурасынан кейiн "Қорғаныс министрлiгi, Қаржы полициясы" сөздерiмен толықтырылсын;
13) 31-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Сұрауларды жолдаған бөлiмше бастығының (қызметкерiнiң) қолы қойылып кеңседе тiркелуi тиiс. Қызметтiк адрестiк ақпараттарды шұғыл алу қажет болған кезде iшкi iстер органдарының жазбаша сұраулары олардың шұғыл орындалуына сiлтеме жасалып бөлiмшенiң бiрiншi басшысының немесе оның орынбасарының қолымен адрестiк бюроға ұсынылады.";

7) пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Листки прибытия-убытия, оформленные и подписанные штатными сотрудниками аппаратов миграционной полиции, ответственными по функциональным обязанностям за регистрацию населения, и заверенные гербовой номерной печатью подразделения миграционной полиции, из областных центров и городов республиканского и областного подчинения направляются в адресные бюро не позднее дня, следующего после оформления регистрации и снятия с регистрации, а из остальных органов внутренних дел не реже двух раз в неделю, с сопроводительными письмами (приложение N 2) содержащими пофамильные списки отдельно на листки прибытия и убытия по алфавиту.
Образцы подписей сотрудников миграционной полиции, допущенных к работе по регистрации и снятию с регистрации граждан, и оттиски номерных печатей подразделений миграционной полиции направляются в адресные бюро и оперативно обновляются при их изменении.
Поступившие в адресное бюро адресные листки в тот же день учитываются по книге формы N 3 (приложение N 3).";
8) пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. При первичной обработке производится сверка поступивших адресных листков с сопроводительным пофамильным списком, проверка качества заполнения адресных листков, наличия необходимых подписей и печатей, подбор их по алфавиту, после чего они передаются для ввода в базу данных или раскладываются в картотеку. На выявленные недостачи или излишки поступивших адресных листков с их сопроводительным списком, составляются акты в 2-х экземплярах, один из которых возвращается органу внутренних дел для проверки и принятия мер (вместе с излишними адресными листками).";
9) пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Обработка и раскладка листков прибытия и убытия в
картотеку осуществляется РГП "ИПЦ", адресными бюро ГУВД-УВД областей, подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел в течение 72 часов со дня поступления.";
10) в абзаце втором пункта 20 после слов "листки убытия" дополнить словами "на лиц, поменявших место жительство";
11) во втором и третьем абзацах пункта 20 слова "3 лет", "3 года" заменить словами "5 лет", слово "6 лет" заменить словом "10 лет";
12) в пунктах 30, 31 и 38 после аббревиатуры "МВД, КНБ" дополнить словами "Минобороны, Финансовой полиции";
13) пункт 31 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Запросы должны быть подписаны руководителем (сотрудником) подразделения, направляющего запрос, и зарегистрированы в канцелярии. При необходимости срочного получения служебной адресной информации письменные запросы правоохранительных органов с указанием срочности их исполнения представляются в адресное бюро за подписью первого руководителя подразделения или его заместителя.";

14) 33-тармақтың екiншi абзацында "Журналдағы жазулар" сөздерi "Журналдар" сөзiмен ауыстырылсын;
15) 40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Мекемелерге, ұйымдарға (9-тармақта аталғандардан басқа) және азаматтарға олардың "АӨО" РМК-ң Адрестiк бюросына өтiнiш жасаған кезiнде анықтамалар келiсiмдi бағалар бойынша берiледi.";
16) 41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. "АӨО" РМК адрестiк бюроларының қызметiн тұрақты пайдаланатын мекемелерге және ұйымдарға (9-тармақта аталғандардан басқа) қызмет көрсету туралы шарттар жасалады. Берiлетiн адрестiк ақпарат үшiн ақы төлеу мекемелер мен ұйымдар жасасқан шарттарға сәйкес жүзеге асырылады.";
17) 48-тармақтың бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Мемлекетаралық республикалық iздеудегi iздестiру және бақылау карточкалары адрестiк бюро картотекасынан облыстардағы Прокуратура немесе ҰҚК жанындағы ҚСжАО циркулярлары негiзiнде 2 тәулiктен аспайтын мерзiмге алынады. Мұндай карточкаларды алу және жою туралы циркулярларда белгi қойылады, кейiн олар сәйкестiлiгiне қарай ҚСжАО немесе Қазақстан Республикасының ҰҚК-не қайтарылады.";
18) 50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. Адрестiк-анықтамалық жұмыс нәтижесi бойынша N 12 нысанда анықтама жасалады (12-қосымша), ол IIББ-IIБ Көшi-қон полициясы басқармасының, Қазақстан Республикасы Iшкiiсминi "Ақпаратты-өндiрiстiк орталық" РМК-ң бастығына (бағыныстылығына қарай) баяндалады, олар нәтижелердi қарап, осы қызметтiң мүмкiншiлiктерiн пайдалануды жақсарту бойынша нақты шаралар қабылдайды.";
19) Нұсқаулықтың 2-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасы бойынша ауыстырылсын.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуге алынған күнiнен бастап күшiне енедi.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Iшкiiсминiнiң ККД (Нүкенов М.О.) және "Ақпаратты-өндiрiстiк орталық" РМК (Мұхамедов Н.Н.) жүктелсiн.
4. Бұйрық Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының жеке құрамына жеткiзiлсiн.
Министр
генерал-полковник
Қазақстан Республикасының
Iшкi Iстер Министрiнiң
2002 жылғы 5 қарашадағы N 693
Бұйрығына 1 қосымша
Нұсқаулыққа 2 Қосымша
(IIБ-ң бұрыштама мөртаңбасы)
шығыс N_______________
20___ " "_____________
_______________________ Iшкiiсминiнiң, IIБ, РМК-ң адрестiк бюросына
20___ " " _______ мен 2020___ " " _______аралығындағы тiркелген
келу-шығуды тiркейтiн адрестiк парақтар, сонымен бiрге:
__________________________________________________________________
Тегi, аты-жөнi
N
п/п
КЕЛУ парағы
Жиыны: _______________ дана.
__________________________________________________________________
Тегi, аты-жөнi
N
п/п
ШЫҒУ парағы жолданады
Жиыны: ___________ дана.
Барлығы __________ дана.
_________________________________
(iшкi iстер органының атауы)
Көшi-қон полициясы бөлiмiнiң
(бөлiмшесiнiң) бастығы               (қолы)           (Тегi)

14) в абзаце втором пункта 33 слова "Записи в журнале"
заменить словом "Журналы";
15) пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. Справки учреждениям, организациям (за исключением перечисленных в п.9) и гражданам при их обращении в Адресные бюро РГП "ИПЦ" выдаются по договорным ценам.";
16) пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. С учреждениями и организациями (за исключением перечисленных в п.9) постоянно пользующимися услугами адресных бюро РГП "ИПЦ", составляются договора об оказании услуг. Оплату за представляемую адресную информацию учреждения и организации осуществляют в соответствии с заключенными договорами.";
17) абзац первый пункта 48 изложить в следующей редакции:
"48. Розыскные и сторожевые карточки межгосударственного и республиканского розыска из картотеки адресного бюро изымаются на основании циркуляров ЦПСиИ при Прокуратуре областей или КНБ Республики Казахстан в срок не более 2 суток. Об изъятии и уничтожении таких карточек производится отметка в циркулярах, которые затем возвращаются соответственно в ЦПСиИ или КНБ Республики Казахстан.";
18) пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. По результатам адресно-справочной работы составляется справка формы N 12 (приложение 12), которая докладывается начальнику Управления миграционной полиции ГУВД-УВД, РГП "Информационно-производственный центр" МВД РК (в зависимости от подчиненности), который рассмотрев результаты принимает, конкретные меры по улучшению использования возможностей этой службы.";
19) приложение 2 к Инструкции заменить согласно Приложению к настоящему приказу.
2. Настоящий Приказ вступает в силу со дня государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на
ДМП МВД Республики Казахстан (Нукенов М.О.) и РГП "Информационно-производственный центр" МВД Республики Казахстан (Мухамедов Н.Н.).
4. Приказ довести до личного состава органов внутренних дел Республики Казахстан.
Министр
генерал-полковник
Приложение 1 к Приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 5 ноября 2002 г. N 693
Приложение 2
к Инструкции
(Угловой штамп ОВД)
исх. N_____________
"__" ________20__г.
В адресное бюро ГУВД, УВД, РГП_______________________________
Направляются адресные листки регистрации прибытия и убытия за период с "__" ________ по "__" ________20__года, в том числе:
Листки ПРИБЫТИЯ:
_____________________________________________________________
N п/п                       Фамилия, инициалы
___________________________________________________________________
ИТОГО: _________ штук.
Листки УБЫТИЯ:
_____________________________________________________________
N п/п                       Фамилия, инициалы
___________________________________________________________________
ИТОГО: _________ штук.
ВСЕГО: __________ штук.
Начальник Отдела (отделения)
миграционной полиции
____________________________________  _______________________
(наименование органа внутренних дел)  (подпись) (Фамилия)