Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдардың есеп беру ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2002 жылғы 18 желтоқсандағы N 486. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 16 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 2124. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 27 шілдедегі № 224 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.07.27 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Бағалы қағаздар рыногы қызметiнiң айқындылық дәрежесiн және тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында, сондай-ақ бағалы қағаздар рыногындағы инвесторлардың құқықтары мен заңмен қорғалатын мүдделерiн қорғау мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдардың есеп беру ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енгiзiлсiн.
3. Қаржылық қадағалау департаментi (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне, сауда-саттық ұйымдастырушысына және бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыратын, сауда-саттық ұйымдастырушының мүшелерi болып табылмайтын ұйымдарға жiберсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"Қазақстан Республикасының бағалы
қағаздар рыногында брокерлiк және
дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға
лицензиялары бар ұйымдардың есеп
беру ережесiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi Басқармасының
2002 жылғы 18 желтоқсандағы
N 486 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға
лицензиялары бар ұйымдардың есеп беру ережесi
1-тарау. Жалпы ережелер

Об утверждении Правил представления отчетов организациями, обладающими лицензиями на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 декабря 2002 года № 486. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2003 года за № 2124. Утратило силу постановлением Правления Национального банка Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 224
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального банка РК от 27.07.2012 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях повышения степени прозрачности и эффективности функционирования рынка ценных бумаг, а также в целях защиты прав и охраняемых законом интересов инвесторов на рынке ценных бумаг Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетов организациями, обладающими лицензиями на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан.
2. Ввести настоящее постановление в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения всех заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, организатора торгов и организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, не являющихся членами организатора торгов.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления Национального
Банка Республики Казахстан
от 18 декабря 2002 года N 486
"Об утверждении Правил
представления отчетов организациями,
обладающими лицензиями на
осуществление брокерской и
дилерской деятельности на
рынке ценных бумаг
Республики Казахстан"
Правила
представления отчетов организациями,
обладающими лицензиями на осуществление
брокерской и дилерской деятельности на
рынке ценных бумаг Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения

1. Осы Ережеде пайдаланылған ұғымдар мынаны бiлдiредi:
1) басшы - бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымның алқалы атқарушы органының басшысы болып табылатын тұлға; немесе
бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымның лауазымды тұлғасы болып табылатын және бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымның iшкi ережелерiне сәйкес брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға жетекшiлiк жасау жүктелген тұлға;
2) уәкілетті орган - бағалы қағаздар нарығын реттеу мен қадағалауды жүзеге асырушы мемлекеттік орган.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы N 164 қаулысымен , 2007 жылғы 30 наурыздағы  N 76 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2009.01.26 N 6 Қаулыларымен.
2-тарау. Есептi жасау және ұсыну тәртiбi
2. Бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйым есептi уәкiлеттi органға тоқсан сайын, есептi тоқсаннан кейiнгi айдың соңғы күнiнен кешiктiрмейтiн мерзiмде ұсынады.
3. Есеп уәкілетті органға қағаз және электрондық тасымалдаушыларда беріледі.
Электронды нысанда жасалған есеп ұсынылатын деректердің құпиялылығын және түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографикалық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткізілуіне кепілдік беретін көлік жүйесін пайдалана отырып, электрондық тасымалдағышта ұсынылады.
Қағаз тасымалдаушыда жасалған есепке басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға) және бас бухгалтер қол қояды және еркін нысанда жасалған ілеспе хатпен жіберіледі.
Есептің барлық парақтары нөмірленеді, олардың жалпы саны уәкілетті органға есепті жіберген кезде ілеспе хатта көрсетіледі.
Қағаз тасымалдаушыда берілген есептегі мәліметтер электрондық тасымалдаушыда берілген есептегі мәліметтерге сәйкес болуы тиіс.
Қағаз тасымалдаушыдағы есеп екі данада жасалады, есептің бір данасы уәкілетті органға беріледі, екінші данасы бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдарда қалады.
Бірінші басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға) және бас бухгалтер электрондық тасымалдаушыда берілген мәліметтердің қағаз тасымалдаушыда берілген мәліметтерге сәйкестігін қамтамасыз етеді.
Есепке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажет болған кезде бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдар уәкілетті органға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізудің себептерін түсіндіре отырып жазбаша өтініш жібереді.
Брокер және дилер берген есептен толық емес және (немесе) шынайы емес ақпарат анықталғанда, уәкілетті орган бұл туралы брокер және дилерге хабарлайды. Уәкілетті органның ескертулерін ескере отырып жетілдірілген есепті брокер және дилер уәкілетті орган хабарлағаннан кейін екі жұмыс күннен кешіктірмей береді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005.05.28 N 164 , өзгерту енгізілді - 2007.03.30 N 76 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2007.06.25 N 173 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2010.09.03 N 122 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.

1. Используемые в настоящих Правилах понятия означают следующее:
1) руководитель - лицо, являющееся руководителем коллегиального исполнительного органа организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг; или
лицо, являющееся должностным лицом организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, и на которое в соответствии с ее внутренними правилами возложено курирование осуществления брокерской и дилерской деятельности;
2) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор за рынком ценных бумаг.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2005 N 164 (порядок введения в действие см п. 2); от 30.03.2007 N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 26.01.2009 № 6 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Глава 2. Порядок составления и представления отчета
2. Отчет подлежит представлению организацией, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, в уполномоченный орган ежеквартально в срок не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
3. Отчет представляется в уполномоченный орган на бумажном и электронном носителях.
Отчет, составленный в электронной форме, представляется на электронном носителе с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Отчет, составленный на бумажном носителе, подписывается руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером, заверяется печатью и направляется сопроводительным письмом, составленным в произвольной форме.
Все листы отчета нумеруются, их общее количество указывается в сопроводительном письме при направлении отчета в уполномоченный орган.
Сведения в отчете, представленные на бумажном носителе, должны быть идентичны сведениям в отчете, представленным на электронном носителе.
Отчет на бумажном носителе составляется в двух экземплярах, один экземпляр отчета представляется в уполномоченный орган, второй экземпляр остается у организаций, обладающей лицензией на осуществление брокерско-дилерской деятельности на рынке ценных бумаг.
Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером.
В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность, брокер и дилер в течение трех рабочих дней со дня представления отчета представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений.
При обнаружении неполной и (или) недостоверной информации в отчетности, представленной брокером и дилером, уполномоченный орган уведомляет об этом брокера и дилера. Брокер и дилер не позднее двух рабочих дней со дня уведомления уполномоченным органом представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного органа отчетность.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2005 N 164 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30.03.2007 N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 25.06.2007 N 173 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); от 03.09.2010 № 122 (вводится в действие по истечении 14 календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).

4. Есепке осы Ереженің 1-9-қосымшаларына сәйкес жасалған нысан кіреді.
Осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес жасалған есепті номиналды ұстаушы ретінде шоттарды жүргізу құқығымен бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға уәкілетті органның лицензиялары бар ұйымдар береді.
Ескерту: 4-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005.05.28 N 164 , өзгерту енгізілді - 2007.06.25 N 173 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2009.01.26 N 6 , 2009.05.26 N 101 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2010.02.01 N 9, 2010.04.30 N 60 Қаулыларымен.
4-1. Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдар есептік айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақытымен сағат 10.00 кешіктірмей осы Ереженің 3-тармағында белгіленген тәртіпте осы Ереженің 4-1-қосымшасына сәйкес электрондық тасымалдағышта бағалы қағаздардың ұйымдастырылмаған нарығында жасасқан Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес бағалы қағаздарымен орындалмаған мәмілелер туралы есепті, осы Ереженің 4-2-қосымшасына сәйкес қағаз және электрондық тасымалдағышта кепілге берілген не өзгеше ауыртпалық салынған меншікті активтері бойынша есепті  (зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарды және зейнетақы активтерін басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда) осы Ереженiң 7-қосымшасына сәйкес қағаз және электрондық тасымалдағышта тапсырмасы бойынша қор биржасының сауда жүйесінде «РЕПОны» «тікелей әдіспен» ашу операциясы жүргізілген брокердің шоттарындағы клиенттердің активтер қалдықтарының құны туралы есептi уәкілетті органға береді.
Ескерту: 4-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.11.02 N 230 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз),  өзгерту енгізілді - 2010.04.30 N 60 Қаулыларымен.

4. Отчет включает формы, составленные в соответствии с приложениями 1-9 к настоящим Правилам.
Отчет, составленный в соответствии с Приложением 4 к настоящим Правилам, предоставляется организациями, обладающими лицензиями уполномоченного органа на осуществление брокерско-дилерской деятельности на рынке ценных бумаг с правом ведения счетов в качестве номинального держателя.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2005 N 164 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 25.06.2007 N  173 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); от 26.01.2009 № 6 (порядок введения в действие см. п. 2); от 26.05.2009 N 101 (порядок введения в действие см. п. 2); от 01.02.2010 № 9 (порядок введения в действие см. п. 2); от 30.04.2010  № 60 (порядок введения в действие см. п. 2).
4-1. Организации, обладающие лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, представляют в уполномоченный орган не позднее 10.00 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным, отчет о неисполненных сделках с негосударственными ценными бумагами организаций Республики Казахстан, заключенных на неорганизованном рынке ценных бумаг, на электронном носителе согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам, отчет по собственным активам, переданным в залог либо обремененным иным образом, на бумажном и электронном носителях согласно приложению 4-2 к настоящим Правилам (за исключением организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, и накопительных пенсионных фондов, самостоятельно осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами), отчет о стоимости остатка активов клиента, находящихся на счетах у брокера, по поручению которого в торговой системе фондовой биржи была совершена операция открытия "РЕПО" "прямым способом", на бумажном и электронном носителях согласно приложению 7 к настоящим Правилам в порядке, установленном пунктом 3 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 4-1 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 02.11.2009 № 230 (порядок введения в действие см. п. 4); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.04.2010 № 60 (порядок введения в действие см. п. 2).

4-2. Акционерлік қоғамнан басқа ұйымдастырушылық-құқықтық нысанда құрылған бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдар есептік тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмейтін мерзімде әр тоқсан сайын уәкілетті органға осы Ереженің 3-тармағының үшінші, төртінші, алтыншы, жетінші, сегізінші абзацтарында белгіленген тәртіпте қағаз тасымалдағышта осы Ереженің 4-3-қосымшасына сәйкес мына тұлғалар туралы мәліметтерді береді:
1) қатысушылар;
2) қатысушы не бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымның атқарушы органының, бақылау кеңесінің мүшесі болып табылатын жеке тұлғаның жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, ұлы, қызы), некеде тұрған, сондай-ақ жекжаттары болатын (ерінің (зайыбының) аға-інісі, апа-сіңлісі, ата-анасы, ұлы немесе қызы) жеке тұлғалар;
3) атқарушы органының, бақылау кеңесінің мүшелері;
4) осы тармақтың 1), 5)-9) тармақшаларында аталған заңды тұлғаның атқарушы органының, басқару органының, бақылау кеңесінің мүшелері;
5) бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымның қатысушысы не атқарушы органының, бақылау кеңесінің мүшесі болып табылатын тұлғамен бақыланатын заңды тұлғалар;
6) бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымның қатысушысы не атқарушы органының, бақылау кеңесінің мүшесі болып табылатын тұлға оған қатысты ірі акционер не мүлігінде он және одан астам пайыз мөлшеріндегі үлеске құқығы бар болатын заңды тұлғалар,
7) оларға қатысты бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым ірі акционер не мүлігінде он және одан астам пайыз мөлшеріндегі үлеске құқығы бар болатын заңды тұлғалар,
8) бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйыммен бірлесіп үшінші тұлғаның бақылауындағы заңды тұлғалар;
9) бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйыммен шартпен байланысты тұлғалар туралы, шартқа сәйкес олар бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым қабылдайтын шешімдерді айқындауға құқықтары бар;

4-2. Организации, обладающие лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, созданные в иной, помимо акционерного общества, организационно-правовой форме, ежеквартально в срок не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют в уполномоченный орган на бумажном носителе в порядке, установленном абзацами третьим, четвертым, шестым, седьмым, восьмым пункта 3 настоящих Правил, сведения о следующих лицах согласно приложению 4-3 к настоящим Правилам:
1) участниках;
2) физических лицах, состоящих в близком родстве (родитель, брат, сестра, сын, дочь), браке, а также свойстве (брат, сестра, родитель, сын или дочь супруга (супруги)) с физическим лицом, являющимся участником либо членом исполнительного органа, наблюдательного совета организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг;
3) членах исполнительного органа, наблюдательного совета организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг;
4) членах исполнительного органа, органа управления, наблюдательного совета юридического лица, указанного в подпунктах 1), 5) - 9) настоящего пункта;
5) юридических лицах, которые контролируются лицом, являющимся участником либо членом исполнительного органа, наблюдательного совета организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг;
6) юридических лицах, по отношению к которым лицо, являющееся участником либо членом исполнительного органа, наблюдательного совета организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, является крупным акционером либо имеет право на долю в имуществе в размере десяти и более процентов;
7) юридических лицах, по отношению к которым организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, является крупным акционером или имеет право на долю в имуществе в размере десяти и более процентов;
8) юридических лицах, которые совместно с организацией, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, находятся под контролем третьего лица;
9) лицах, связанных с организацией, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, договором, в соответствии с которым они вправе определять решения, принимаемые организацией, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг;

10) бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымның жарғылық капиталында қатысу үлесінің он және одан астам пайызына иелік ететін қатысушылармен шартпен байланысты тұлғалар туралы, шартқа сәйкес олар бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымның қызметіне қатысты осы қатысушы қабылдайтын шешімдерді айқындауға құқықтары бар.
Ескерту. 4-2-тармақпен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.10.29 N 166 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2009.01.26 N 6, 2009.11.02 N 230 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз)Қаулыларымен.
3-тарау. Уәкiлеттi органның есептi қарау тәртiбi
5-6. алынып тасталды
Ескерту: 5-6-тармақтар алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы N 164 қаулысымен .
7. Есеп бойынша ескертулер бар болса, уәкiлетті орган уәкiлетті орган бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымға олар жөнiнде жазбаша хабарлайды және анықталған кемшiлiктердi жою қажеттiлiгiн және/немесе Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес еместiгiн көрсетедi. Уәкiлеттi органның ескертулерiн ескере отырып түзетiлген есеп ескертулердiң бар екендiгi туралы хабарламаны тiркеушi алған күннен бастап он күннен кешiктiрiлмей уәкiлеттi органға қайтадан ұсынылады.
8. Уәкiлеттi орган есептi қарау барысында есепте көрсетiлген ақпаратты тексеру үшiн бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымнан қажеттi мәлiметтер мен құжаттар сұратуға құқылы.
9. Есептi бермегенi, есеп бойынша жасалған ескертулердi жоймағаны үшiн немесе уәкiлеттi орган есептi қарау барысында нақты емес мәлiметтер анықтаса, бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйым және оның лауазымды тұлғалары Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап бередi.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығында
брокерлік және дилерлік
қызметті жүзеге асыруға
лицензиялары бар ұйымдардың
есеп беру ережесінің
1-қосымшасы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2009.01.26 N 6 , өзгерту енгізілді - 2009.05.26 N 101 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2010.09.03 N 122 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2010.03.29 № 50 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулыларымен.
"___" _________________ жағдай бойынша
бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік
қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар
ұйым туралы мәліметтер
(брокердің және дилердің атауы)
1
Орналасқан орны (тіркелген)
2
Орналасқан орны (нақты)
3
Байланыс құралдары туралы мәліметтер (телефон, факс, электронды почта, Интернет торабындағы сайттың адресі):
4
Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктің акцияларын иеленетін тұлғаларды қоспағанда, ұйымның акцияларымен (жарғы капиталында қатысу үлесімен) иелік ететін тұлғалар туралы мәліметтер:

10) лицах, связанных с участниками, владеющими десятью и более процентами долей участия в уставном капитале организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, договором, в соответствии с которым они имеют возможность определять решения, принимаемые данным участником в отношении деятельности организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 4-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 29.10.2008 N 166 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 26.01.2009 № 6 (порядок введения в действие см. п. 2); от 02.11.2009 № 230 (порядок введения в действие см. п. 4).
Глава 3. Порядок рассмотрения отчета
уполномоченным органом
5. (Пункт 5 исключен - Постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 164 (порядок введения в действие см п.2 ).
6. (Пункт 6 исключен - Постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 164 (порядок введения в действие см п.2 ).
7. При наличии замечаний к отчету уполномоченный орган письменно уведомляет о них организацию, обладающую лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, и указывает на необходимость устранения выявленных нарушений и/или несоответствий законодательству Республики Казахстан. Откорректированный с учетом замечаний уполномоченного органа отчет подлежит повторному представлению в уполномоченный орган в срок не позднее десяти дней с даты получения уведомления о наличии замечаний.
8. При рассмотрении отчета уполномоченный орган вправе запросить у организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, сведения и документы, необходимые для проверки информации, указанной в отчете.
9. За непредставление отчета, неустранение замечаний к отчету или выявление уполномоченным органом в процессе рассмотрения отчета недостоверных сведений организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, и ее должностные лица несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления
отчетов организациями, обладающими
лицензиями на осуществление брокерской
и дилерской деятельности на рынке
ценных бумаг Республики Казахстан
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26.01.2009 N 6 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26.05.2009 N 101 (порядок введения в действие см. п. 2); от 29.03.2010 № 50 (вводится в действие с 01.01.2012); от 03.09.2010 № 122 (вводится в действие по истечении 14 календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Сведения об организации, обладающей лицензией на осуществление
брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг
(наименование брокера и дилера)
по состоянию на "___" _________________
1
Место нахождения
(зарегистрированное):
2
Место нахождения (фактическое):
3
Сведения о средствах связи (телефон,
факс, электронная почта, адрес сайта
в сети Интернет):
4
Сведения о лицах, владеющих акциями
(долями участия в уставном капитале)
организации, за исключением лиц,
владеющих акциями банка второго
уровня, обладающего лицензией на
осуществление брокерской и дилерской
деятельности на рынке ценных бумаг:

1) резиденттер:
заңды тұлға үшін:
заңды тұлғаның атауы;
заңды тұлғаның мемлекеттік (қайта) тіркеу туралы мәліметтер;
бизнес – сәйкестендіру нөмірі;
заңды тұлғаға тиесілі акциялардың саны ұйымның орналастырылған акцияларының жалпы санына немесе ұйымның жарғылық  капиталындағы қатысу үлесіне (пайызбен) арақатынасы;
жеке тұлға үшін:
тегі, аты, бар болса әкесінің аты;
туған күні;
жеке тұлғаға тиесілі акциялардың саны ұйымның орналастырылған акцияларының жалпы санына немесе ұйымның жарғылық капиталындағы қатысу үлесіне (пайызбен) арақатынасы;
2) резидент еместер:
заңды тұлға үшін:
заңды тұлғаның атауы;
заңды тұлғаның тіркелген және орналасқан орны (егер заңды тұлға оффшорлық аймақтың аумағында тіркелген жағдайда, онда Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банктік және сақтандыру қызметінің, бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары қызметінің және бағалы қағаздар рыногында лицензияланатын басқа да қызмет түрлерінің, жинақтаушы зейнетақы қорлары мен акционерлік инвестициялық қорлар қызметінің мақсаттары үшін оффшорлық аймақтардың тізбесін бекіту туралы" 2008 жылғы 2 қазандағы N 145 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5371 тіркелген) бекітілген Оффшорлық аймақтардың тізбесіне сәйкес осы оффшорлық аймақты көрсету қажет);
заңды тұлғаға тиесілі акциялардың саны     ұйымның орналастырылған акцияларының
жалпы санына немесе ұйымның жарғылық  капиталындағы қатысу үлесіне (пайызбен) арақатынасы;
жеке тұлға үшін:
тегі, аты, бар болса әкесінің аты;
азаматтық;
тұрғылықты мекені;
жеке тұлғаға тиесілі акциялардың саны ұйымның орналастырылған акцияларының жалпы санына немесе ұйымның жарғылық капиталындағы қатысу үлесіне (пайызбен) арақатынасы
5
Ұйым акцияның жиырма бес және одан астам пайызына иелік ететін (жарғылық капиталында қатысу үлесіне) акционер (қатысушы) болып табылатын заңды тұлғалар туралы мәліметтер
6
Ұйымның басшы қызметкерлері туралы мәліметтер (тегі, аты, бар болса әкесінің аты, атқаратын лауазымы, жұмысқа қабылданған күні, уәкілетті органмен басшы қызметкерді келісілу күні)
7
Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыру бойынша қызметті жүзеге асыруға қатысатын қызметкерлер туралы мәліметтер (тегі, аты, бар болса әкесінің аты, атқаратын лауазымы, жұмысқа қабылданған күні)
8
Клиенттермен жасалған брокерлік қызметті көрсету жөнінде шарттардың саны туралы мәліметтер:
брокерлік шарттардың саны;
ең төменгі ұстау бойынша қызмет көрсетудің шартын мен тәртібін қоса брокерлік шарттардың саны
Басшы
(ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
_______________________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)         (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, тегі мен аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20_____ «______» ______________
Мөр қойылатын орын
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығында
брокерлік және дилерлік
қызметті жүзеге асыруға
лицензиялары бар ұйымдардың
есеп беру ережесінің
2-қосымшасы
Ескерту: 2-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2007.06.25 N 173 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2010.09.03 N 122 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
___________ _________дейінгі кезең ішінде (бағалы қағаздар
нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға
лицензиясы бар ұйымның атауы) филиалдары туралы
мәліметтер
N
Филиалдың атауы
Филиалдың орналасқан орны
Басшы
(ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
______________________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы ____________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20_____ «______» ________________
Мөр қойылатын орын
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығында
брокерлік және дилерлік
қызметті жүзеге асыруға
лицензиялары бар ұйымдардың
есеп беру ережесінің
3-қосымшасы
Ескерту: 3-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2005.05.28 N 164 , өзгерту енгізілді - 2005.11.26 N 415 , 2007.03.30
N 76 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2007.06.25 N 173 (қолданысқа енгізілу
тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2009.05.26 N 101 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2010.09.03 N 122 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
______________ _______________ дейінгі кезең ішінде Қазақстан Республикасының  бағалы қағаздардың ұйымдастырылмаған      нарығында жасалған, бағалы қағаздармен болатын мәмілелер
туралы есеп
[бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік
қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымның атауы]
N
Мәмі-
лені жасасу күні 1
Бағалы
қағаздың
бірегей-
лендіру
нөмірі 2
Эмите-
нттің
атауы 3
Бағалы
қағаз-
дардың
саны
(дана) 4
Бір
бағалы
қағаздың
бағасы 5
Мәмі-
ленің
көлемі
(теңге) 6
Жиыны
кестенің жалғасы
Сатып
алушы 7
Сатушы 7
Мәмілеге кім
ретінде қатысты
Орна-
лас-
тыру 11
Клиент тапсырысын тіркеудің нөмірі, күні және уақыты 12
Ескерту
Андер-
райтер 8
Брокер 9
Дилер 10
Басшы
(ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
_______________________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20_____ «______» ________________
Мөр қойылатын орын
Ескерту:
1 Мәміленің жасалған күні күні/айы/жылы форматында көрсетіледі.
2 Бағалы қағазға берілген бірегейлендіру нөмірі көрсетіледі.
3 Бағалы қағаздарымен мәмілелер жасалған эмитенттің атауы көрсетіледі.
4 Сол арқылы мәміле жасалған бағалы қағаздардың саны (данада) көрсетіледі. Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдар бір мезгілде сатушы және сатып алушы ретінде мәмілеге қатысқан жағдайда, аталған мәміле осы есепте бір мәміле түрінде көрінеді.
5 Мәміленің бағасы үтірден кейін төрт белгіге дейін (теңгемен) көрсетіледі.
Шетел валютасында мәміле жасалған жағдайда, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мәмілені жасаған күні белгілеген ресми бағамы бойынша теңгемен бағасы көрсетіледі. Мәміле бойынша есептесу мәміле жасалған күнде жүзеге асырылмаған жағдайда, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің есептесуді жүзеге асырған күні белгілеген ресми бағамы бойынша теңгемен мәміленің бағасын көрсету қажет.
6 Мәміленің көлемі үтірден кейін екі белгіге дейін (теңгемен) көрсетіледі.
7 Солардың есебінен және мүддесімен мәміле жасалған брокер және дилердің клиенттерінің коды көрсетіледі. Брокер-дилер өз есебінен және өз мүддесімен мәмілелер жасаған жағдайда, осы бағандарда аталған брокер және дилердің коды көрсетіледі.
Бағалы қағаздарды сатушылар мен сатып алушылардың кодтары:
N
Толық атауы
Бес таңбалы код
1.
Бағалы қағаздар нарығының
кәсіби қатысушылары
Сауда-саттықты ұйымдастырушының
берген бес таңбалы коды
2.
Эмитент
ISS__
3.
Заңды тұлға
JUR__
4.
Жеке тұлға
FIZ__
5.
Инвестициялық қор
INVFD
8 Егер бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйым осы эмитенттің бағалы қағаздары бойынша андеррайтер болып сөз сөйлесе, "А" белгісі пайдаланылады.
9 Егер бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйым осы эмитенттің бағалы қағаздары бойынша брокер ретінде сөз сөйлесе, "В" белгісі пайдаланылады.
10 Егер бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйым осы эмитенттің бағалы қағаздары бойынша дилер ретінде сөз сөйлесе, "D" белгісі пайдаланылады.
11 Мынадай белгілер пайдаланылады:
"1" - бағалы қағаздарды бастапқы орналастыру;
"2" - бағалы қағаздардың қайталама айналысы.
12 Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қоры, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым немесе бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар инвестициялық қордың басқарушы компаниясы (инвестициялық қордың активтері есебінен) брокерлік қызмет аясында мәміле жасасқан жағдайда, инвестициялық комитеттің мәміле жасалғаны жөніндегі қабылдаған инвестициялық шешімінің нөмірі мен күні көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығында
брокерлік және дилерлік
қызметті жүзеге асыруға
лицензиялары бар ұйымдардың
есеп беру ережесінің
4-қосымшасы
Ескерту: Қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2005 жылғы 28 мамырдағы N 164 қаулысымен , өзгерту енгізілді - 2007.03.30 N 76 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2009.05.26 N 101 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2010.09.03 N 122 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Есепті кезеңнің соңындағы номиналды ұстауда
болып табылатын бағалы қағаздар туралы есеп
[бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік
қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымның атауы]
N
Бағалы
қағаздың
бірегей-
лендіру
нөмірі
Эмитенттің
атауы
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай
бойынша брокер клиенттерінің шот-
тарындағы бағалы қағаздардың саны
(дана) және бағалы қағаздарды
ұстаушылардың саны
барлығы
Қазақстан Республикасы
жинақтаушы зейнетақы
қорларының (меншікті
активтері)
бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
бағалы
қағаз
ұстаушы-
лардың
бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
бағалы
қағаз
ұстаушы-
лардың
жиын-тығы
кестенің жалғасы
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша
брокер клиенттерінің шоттарындағы бағалы
қағаздардың саны (дана) және бағалы
қағаздарды ұстаушылардың саны
Қазақстан Республикасы
екінші деңгейдегі банктердің (меншік
иелерінің)
Қазақстан Республикасы
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
(меншік иелерінің)
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы
қағаз
ұстаушы-
лардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы
қағаз
ұстаушы-
лардың
кестенің жалғасы
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша брокер
клиенттерінің шоттарындағы бағалы қағаздардың саны
(дана) және бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
Қазақстан Республикасы брокер-дилерлерінің (банк емес меншік иелерінің)
Қазақстан Республикасы қаржы нарығының басқа лицензиаттарының (меншік иелерінің)
Қазақстан
Республикасының
резидент номиналды
ұстаушыларының
бағалы
қағаздардың
(дана)
бағалы қағаз
ұстаушы-
лардың
бағалы
қағаздардың
(дана)
бағалы
қағаз
ұстаушы-
лардың
бағалы
қағаздардың
(дана)
бағалы
қағаз
ұстаушы-
лардың
кестенің жалғасы
Есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша брокер
клиенттерінің шоттарындағы бағалы қағаздардың саны
(дана) және бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
Қазақстан
Республикасының
резидент басқа
заңды
тұлғаларының
Қазақстан
Республикасының
резидент емес
басқа заңды
тұлғаларының
ҚазақстанРеспубликасының
резидент жеке
тұлғаларының
бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
бағалы
қағаз
ұстаушы-
лардың
бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
бағалы
қағаз
ұстаушы-
лардың
бағалы
қағаз-
дардың
(дана)
бағалы
қағаз
ұстаушы-
лардың
кестенің жалғасы
Есепті кезеңнің
соңындағы жағдай бойынша брокер клиенттерінің шоттарындағы бағалы қағаздардың саны (дана) және бағалы қағаздарды
ұстаушылардың саны
Қазақстан Республикасының резидент емес жеке тұлғаларының
бағалы
қағаздардың
(дана)
бағалы қағаз
ұстаушылардың
Басшы
(ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
_______________________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20_____ «______» ________________
Мөр қойылатын орын
"Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар рыногында
брокерлік және дилерлік қызметті
жүзеге асыруға лицензиялары бар
ұйымдардың есеп беру ережесіне

1) резиденты:
для юридического лица:
наименование юридического лица;
сведения о государственной (пере)
регистрации юридического лица;
бизнес-идентификационный номер;
соотношение количества акций,
принадлежащих юридическому лицу, к
общему количеству размещенных акций
организации или доля участия в
уставном капитале организации (в
процентах);
для физического лица:
фамилия, имя, при наличии отчество;
дата рождения;
соотношение количества акций,
принадлежащих физическому лицу, к
общему количеству размещенных акций
организации или доля участия в
уставном капитале организации
(в процентах);
2) нерезиденты:
для юридического лица:
наименование юридического лица;
место регистрации и нахождения
юридического лица (в случае если
юридическое лицо, зарегистрировано на
территории оффшорной зоны, то
необходимо указать данную оффшорную
зону в соответствии с Перечнем
оффшорных зон, утвержденным
постановлением Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и
финансовых организаций от 2 октября
2008 года № 145 "Об утверждении
Перечня оффшорных зон для целей
банковской и страховой деятельности,
деятельности профессиональных
участников рынка ценных бумаг и иных
лицензируемых видов деятельности на
рынке ценных бумаг, деятельности
накопительных пенсионных фондов и
акционерных инвестиционных фондов"
(зарегистрированным в Реестре
государственной регистрации
нормативных правовых актов под №
5371);
соотношение количества акций,
принадлежащих юридическому лицу, к
общему количеству размещенных акций
организации или доля участия в
уставном капитале организации
(в процентах);
для физического лица:
фамилия, имя, при наличии отчество;
гражданство;
место жительства;
соотношение количества акций,
принадлежащих физическому лицу, к
общему количеству размещенных акций
организации или доля участия в
уставном капитале организации
(в процентах)
5
Сведения о юридических лицах, в
которых организация является
акционером (участником), владеющим
двадцатью пятью и более процентами
акций (долей участия в уставном
капитале)
6
Сведения о руководящих работниках
организации (фамилия, имя, при
наличии отчество, занимаемая
должность, дата приема на работу,
дата согласования руководящего
работника уполномоченным органом)
7
Сведения о работниках, участвующих в
осуществлении деятельности по
осуществлению брокерской и дилерской
деятельности на рынке ценных бумаг
(фамилия, имя, при наличии отчество,
занимаемая должность, дата приема на
работу)
8
Сведения о количестве договоров об
оказании брокерских услуг,
заключенных с клиентами:
количество брокерских договоров;
количество брокерских договоров
включающих условия и порядок оказания
услуг по номинальному держанию
Руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер ____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года.
Место для печати
Приложение 2
к Правилам представления
отчетов организациями, обладающими
лицензиями на осуществление брокерской
и дилерской деятельности на рынке
ценных бумаг Республики Казахстан
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 25 июня 2007 г. N 173 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 03.09.2010 № 122 (вводится в действие по истечении 14 календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Сведения о филиалах (наименование организации,
обладающей лицензией
на осуществление брокерской и дилерской
деятельности на рынке ценных бумаг)
за период с ___________ по ______________
N
Наименование филиала
Место нахождения филиала
Руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер ____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года.
Место для печати
Приложение 3
к Правилам представления
отчетов организациями, обладающими
лицензиями на осуществление брокерской
и дилерской деятельности на рынке
ценных бумаг Республики Казахстан
Сноска. Приложение 3 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2005 N 164 (порядок введения в действие см. п. 2 ); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30.03.2007 N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 25.06.2007 N 173 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); от 26.05.2009 N 101 (порядок введения в действие см. п. 2 ); от 03.09.2010 № 122 (вводится в действие по истечении 14 календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет
[наименование организации, обладающей лицензией на
осуществление брокерско-дилерской деятельности на
рынке ценных бумаг] о сделках с ценными бумагами,
заключенных на неорганизованном рынке ценных бумаг
Республики Казахстан
за период с ______________ по _______________
N
Дата
заклю-
чения
сделки 1
Идентифи-
кационный номер
ценной
бумаги 2
Наиме-
нование эмитента 3
Коли-
чество
ценных
бумаг
(штук) 4
Цена
за одну
ценную
бумагу 5
Объем
сделки
(тен-
ге) 6
Поку-
па-
тель 7
Ито-
го
Продолжение таблицы
Про-
давец 7
В качестве кого участвовал в сделке
Разме-
щение 11
Номер,
дата и
время
регист-
рации
клиент-
ского
заказа 12
При-
меча-
ние
Андеррайтер 8
Брокер 9
Дилер 10
Руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер ____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года.
Место для печати
Примечания:
1 Указывается дата сделки в формате дата/месяц/год.
2 Указывается присвоенный идентификационный номер ценной бумаги.
3 Указывается наименование эмитента, с ценными бумагами которого были заключены сделки.
4 Указывается количество ценных бумаг (в штуках), по которым заключена сделка. В случае участия организации, обладающей лицензией на осуществление брокерско-дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, в сделке в качестве продавца и покупателя одновременно, указанная сделка отражается в настоящем отчете как одна сделка.
5 Указывается цена сделки (в тенге) до четырех знаков после запятой.
В случае заключения сделки в иностранной валюте, указывается цена в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан, на дату заключения сделки. В случае осуществления расчетов по сделке не в день заключения сделки,  необходимо указывать цену сделки в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан, на дату осуществления расчетов.
Сноска. Примечание 5 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 ноября 2005 года N 415.
6 Указывается объем сделок (в тенге), до двух знаков после запятой.
7 Указываются коды клиентов брокера-дилера, за счет и в интересах которых была заключена сделка. В случае заключения сделки брокером-дилером за свой счет и в своих интересах, в данных графах указывается код данного брокера-дилера.
Коды продавцов и покупателей ценных бумаг:
N
Полное наименование
5-ти значный код
1.
Профессиональный участник рынка ценных бумаг
Код пятизначный, присвоенный организатором торгов
2.
Эмитент
ISS__
3.
Юридическое лицо
JUR__
4.
Физическое лицо
FIZ__
5.
Инвестиционный фонд
INVFD
8 Используется символ "А" в случае, если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерско-дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала андеррайтером по ценным бумагам данного эмитента.
9 Используется символ "B" в случае, если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерско-дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала в качестве брокера.
10 Используется символ "D" в случае, если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерско-дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала в качестве дилера.
11 Используются следующие символы:
"1" - первичное размещение ценных бумаг;
"2" - вторичное обращение ценных бумаг.
12 В случае заключения сделки в рамках брокерской деятельности накопительным пенсионным фондом, самостоятельно осуществляющим инвестиционное управление пенсионными активами, организацией, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, или управляющей компанией инвестиционного фонда (за счет активов инвестиционного фонда), обладающими лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о заключении сделки.
Приложение 4
к Правилам представления
отчетов организациями, обладающими
лицензиями на осуществление брокерской
и дилерской деятельности на рынке
ценных бумаг Республики Казахстан
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2005 N 164 (порядок введения в действие см. п. 2 ); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.03.2007 N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); 26.05.2009 N 101 (порядок введения в действие см. п. 2 ); от 03.09.2010 № 122 (вводится в действие по истечении 14 календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет
о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании
[наименование организации, обладающей
лицензией на осуществление брокерско-
дилерской деятельности на рынке ценных бумаг]
на конец отчетного периода
N
Идентификационный номер ценной бумаги
Наименование эмитента
итого
Продолжение таблицы
Количество ценных бумаг, находящихся на счетах клиентов брокера по состоянию на конец отчетного периода (штук) и количество держателей ценных бумаг
всего
накопительных
пенсионных
фондов Республики
Казахстан
(собственные
активы)
банков второго
уровня
Республики Казахстан
(собственников)
ценных
бумаг (штук)
держа-
телей ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
Продолжение таблицы
Количество ценных бумаг, находящихся на счетах клиентов брокера по состоянию на конец отчетного периода (штук) и количество держателей ценных бумаг
страховых (перестра-
ховочных) организаций Республики Казахстан (собственников)
брокеров-
дилеров Республики Казахстан (собственников-
небанков)
прочих лицензиатов финансового рынка Республики Казахстан (собственников)
номинальных держателей - резидентов Республики Казахстан
ценных
бумаг (штук)
держа-
телей ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
Продолжение таблицы
Количество ценных бумаг, находящихся на счетах клиентов брокера по состоянию на конец отчетного периода (штук) и количество держателей ценных бумаг
прочих юридических лиц - резидентов Республики Казахстан
прочих
юридических лиц - нерезидентов Республики Казахстан
физических лиц - резидентов Республики Казахстан
физических лиц - нерезидентов Республики Казахстан
ценных
бумаг (штук)
держа-
телей ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
Руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер ____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года.
Место для печати

4-1-қосымша
Ескерту. Ереже 4-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2007.06.25 N 173 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2009.05.26 N 101 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
_________бастап_________ дейінгі кезеңде (бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымның атауы) ұйымдаспаған бағалы қағаздар рыногында мемлекеттік емес бағалы қағаздарымен жасасқан, орындалмаған мәмілелері туралы
ЕСЕП
N
Бірегейлен
діру коды
Клиент тапсырысын тіркеудің нөмірі, күні және уақыты
Бағалы қағаздың
сәйкестендіру нөмірі
Мәміленің түрі
Бағалы қағаздардың саны
кестенің жалғасы
Бір бағалы
қағаздың бағасы
(теңге)
Контрагенттің бірегейлендіру коды
Кім
ретінде
қатысты
Орындалмау себебі
Орналастыру
Кестені толтыру бойынша түсіндірме
1. Символдық белгілер латын әліпбиінің жазбаша (бас) әріптерімен көрсетіледі.
2. "Бірегейлендіру коды", "Контрагенттің бірегейлендіру коды" бағандарын толтырғанда бағалы қағаздар рыногы кәсіпқой қатысушысының уәкілетті орган берген бірегейлендіру коды көрсетіледі.
3. "Клиент тапсырысын тіркеудің нөмірі, күні және уақыты" деген бағанды толтырғанда, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қоры, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым немесе бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар инвестициялық қордың басқарушы компаниясы (инвестициялық қордың активтері есебінен) брокерлік қызмет аясында мәміле жасасқан жағдайда, инвестициялық комитеттің мәміле жасалғаны жөніндегі қабылдаған инвестициялық шешімінің нөмірі мен күні көрсетіледі.
4. "Мәміленің түрі" бағанын толтырғанда мынадай символдар пайдаланылады:
"B" - сатып алу;
"S" - сату.
5. "Кім ретінде қатысты" бағанын толтырғанда мынадай символдар пайдаланылады:
"В" - брокер;
"D" - дилер.
6. "Бір бағалы қағаздың бағасы (теңге)" бағанын толтырғанда деректер мәміле жасалған күнге көрсетіледі.
7. "Орналастыру" бағанын толтыру кезінде мынадай символдар пайдаланылады:
"1" - бағалы қағаздарды бастапқы орналастыру;
"2" - бағалы қағаздарды екінші рет орналастыру.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар рыногында
брокерлік және дилерлік
қызметті жүзеге асыруға
лицензиялары бар
ұйымдардың есеп беру

Приложение 4-1
к Правилам представления отчетов
организациями, обладающими
лицензиями на осуществление
брокерской и дилерской
деятельности на рынке ценных
бумаг Республики Казахстан
Сноска. Постановление дополнено приложением 4-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 25.06.2007 N 173 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 26.05.2009 N 101 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Отчет
о неисполненных сделках с негосударственными ценными
бумагами, заключенных на неорганизованном рынке ценных бумаг
(наименование организации, обладающей лицензией на
осуществление брокерской и дилерской деятельности на
рынке ценных бумаг)
за период с ____________ по ____________
N
Иден-
тифи-
ка-
цион-
ный
код
Номер,
дата
и
время
регист-
рации
клиент-
ского
заказа
Иден-
тифи-
ка-
цион-
ный
номер
ценной
бумаги
Тип
сдел-
ки
Коли-
чест-
во
цен-
ных
бумаг
Цена
за
одну
цен-
ную
бума-
гу
(тен-
ге)
Иден-
тифи-
ка-
цион-
ный
код
контр-
агента
Кем
участ-
вовал
При-
чины
неис-
пол-
нения
Раз-
меще-
ние
Пояснения по заполнению таблицы
1. Символьные знаки указываются прописными (заглавными) буквами латинского алфавита.
2. При заполнении граф "Идентификационный код", "Идентификационный код контрагента" указывается идентификационный код профессионального участника рынка ценных бумаг, присвоенный ему уполномоченным органом.
3. При заполнении графы "Номер, дата и время регистрации клиентского заказа" в случае заключения сделки в рамках брокерской деятельности накопительным пенсионным фондом, самостоятельно осуществляющим инвестиционное управление пенсионными активами, организацией, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, или управляющей компанией инвестиционного фонда (за счет активов инвестиционного фонда), обладающими лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о заключении сделки.
4. При заполнении графы "Тип сделки" используются следующие символы:
"В" - покупка;
"S" - продажа.
5. При заполнении графы "Кем участвовал" используются следующие символы:
"В" - брокер;
"D" - дилер.
6. При заполнении графы "Цена за одну ценную бумагу (тенге)" данные указываются на дату заключения сделки.
7. При заполнении графы "Размещение" используются следующие символы:
"1" - первичное размещение ценных бумаг;
"2" - вторичное размещение ценных бумаг.

ережесіне 4-2-қосымша
Ескерту. Ереже 4-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2009.11.02 N 230 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2010.09.03 N 122 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
"___" _________________ жағдай бойынша (бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымның атауы) кепілге берілген не өзгеше ауыртпалық салынған меншікті активтері бойынша есеп
1-нысан. Меншікті активтер есебінен сатып алынған және кепілге берілген не өзгеше ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
N
Мәміле жасалған күні1
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі 2
Эмитенттің атауы 3
Бағалы қағаздардың саны (дана)4
Бір бағалы қағаздың бағасы5
Мәміле мөлшері (теңге)6
Кепіл ұстаушы туралы мәліметтер
Ескерту
Атауы
Қызмет түрі
Орналасқан орны
Жиынтығы
2-нысан. Кепілге берілген не өзгеше ауыртпалық салынған Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
N
Ақшаны аударым жасау күні1
Банк атауы
Салым бойынша операциялар2
Банктік салым шартын жасасу күні мен шарттың нөмірі
Салым мерзімі (күндермен)
Сыйақы ставкасы (жылдық пайызбен)
Салым валютасы
Салым сомасы3
Кепіл ұстаушы туралы мәліметтер
Атауы
Қызмет түрі
Орналасқан орны
3-нысан. Меншікті активтер есебінен сатып алынған және кепілге берілген не өзгеше ауыртпалық салынған өзге мүлік 1
N
Мүліктің түрі және қысқаша сипаттамасы
Сатып алу күні
Мүліктің орналасқан орны
Сатып алу құны
Сатып алу мақсаты
Соңғы қайта бағалауды өткізу күні
Жүргізілген қайта бағалауға сәйкес құны
Есептік күніндегі ағымдағы (баланстық құны)
Кепіл ұстаушы туралы мәліметтер
Ескерту
Атауы
Қызмет түрі
Орналасқан орны
Басшы
(ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
_______________________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)         (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, тегі мен аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20_____ «______» ______________
Мөр қойылатын орын
Кепілге берілген не өзгеше ауыртпалық салынған меншікті активтері бойынша есепке ескерту:
1-нысан.
1 Күні/айы/жылы форматында мәміленің күні көрсетіледі.
2 Бағалы қағазға берілген сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
3 Бағалы қағаздарымен мәмілелер жасалған эмитенттің атауы көрсетіледі.
4 Сол арқылы мәміле жасалған бағалы қағаздардың саны (данада) көрсетіледі. Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдар бір мезгілде сатушы және сатып алушы ретінде мәмілеге қатысқан жағдайда, аталған мәміле осы есепте бір мәміле түрінде көрінеді.
5 Мәміленің бағасы үтірден кейін төрт белгіге дейін (теңгемен) көрсетіледі.
Шетел валютасында мәміле жасалған жағдайда, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мәмілені жасаған күні белгілеген ресми бағамы бойынша теңгемен бағасы көрсетіледі. Мәміле бойынша есептесу мәміле жасалған күнінде жүзеге асырылмаған жағдайда, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің есептесуді жүзеге асырған күні белгілеген ресми бағамы бойынша теңгемен мәміленің бағасын көрсету қажет.
6Мәміленің көлемі үтірден кейін екі белгіге дейін (теңгемен) көрсетіледі.
2-нысан.
1 Салым салынған жағдайда, инвестициялық шоттан ақшаны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің немесе екінші деңгейдегі банктің банктік шотына аударым жасау күні, не мерзімінен бұрын қайтару күні немесе шартты бұзған жағдайда – инвестициялық шотқа ақшаны қайтарып алу күні көрсетіледі.
2 Салым бойынша операциялар көрсетіледі (ақшаны салымға салу, салым бойынша сыйақыны төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі аяқталу бойынша салымды қайтару).
3 Жинақталған сыйақы ескеріліп, үтірден кейін дәл үш белгіге дейін сома көрсетіледі.
3-нысан.
1 Меншігіндегі немесе тұрақты жерді пайдалану құқығындағы жер;
меншігіндегі ғимараттар мен құрылыстар;
көлік құралдарын қоспағанда, машиналар мен жабдықтар.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар рыногында
брокерлік және дилерлік
қызметті жүзеге асыруға
лицензиялары бар ұйымдардың
есеп беру ережесіне

Приложение 4-2
к Правилам представления отчетов
организациями, обладающими лицензиями
на осуществление брокерской и дилерской деятельности
на рынке ценных бумаг Республики Казахстан
ОТЧЕТ
по собственным активам, переданным в залог либо обремененным
иным образом (наименование организации, обладающей лицензией на
осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке
ценных бумаг) по состоянию на "___" _____________
Сноска. Правила дополнены приложением 4-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 02.11.2009 № 230 (порядок введения в действие см. п. 4); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 03.09.2010 № 122 (вводится в действие по истечении 14 календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Форма 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет собственных активов
и переданные в залог либо обремененные иным образом
Дата
заклю-
чения
сделки1
Идентифика-
ционный
номер
ценной
бумаги2
Наиме-
нование
эмитен-
та3
Коли-
чество
ценных
бумаг
(штук)4
Цена
за
одну
цен-
ную
бу-
магу5
Объем
сдел-
ки
(тен-
ге)6
Сведения о
залогодержателе
Примечание
Наиме-
нование
Вид
дея-
тель-
ности
Место-
нахождение
Итого
Форма 2. Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и в
банках второго уровня, переданные в залог либо обремененные иным образом
Дата
перевода
денег1
Наимено-
вание
банка
Операции
по
вкладу2
Дата
заклю-
чения и
номер
договора
банков-
ского
вклада
Срок
вклада
днях)
Ставка
возна-
граж-
дения (в
процен-
тах
годовых)
Валюта
вклада
Сумма
вклада
3
Сведения о
залогодержателе
Наи-
ме-
но-
ва-
ние
Вид
дея-
тель-
ности
Место-
нахож-
дение
Форма 3. Иное имущество, приобретенное за счет собственных активов
и переданное в залог либо обремененное иным образом1
Вид и
крат-
кое
описа-
ние
иму-
щества
Дата
прио-
бре-
тения
Место
на-
хож-
дение
иму-
щес-
тва
Стои-
мость
приоб-
ретения
Цель
прио-
брете-
ния
Дата
прове-
дения
послед
-ней
перео-
ценки
Стои-
мость
сог-
ласно
про-
ве-
ден-
ной
пере-
оцен-
ке
Теку-
щая
(Ба-
лан-
со-
вая)
стои-
мость
на
от-
чет-
ную дату
Сведения о
залогодержателе
Приме-
чание
Наи-
мено-
вание
Вид
дея-
тель-
ности
Мес-
то-
на-
хож-
дение
Руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер ____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года.
Место для печати
Примечания к заполнению отчета по собственным активам, переданным в залог либо обремененным иным образом:
Форма 1.
1 Указывается дата сделки в формате "дата/месяц/год".
2 Указывается присвоенный идентификационный номер ценной бумаги.
3 Указывается наименование эмитента, с ценными бумагами которого
были заключены сделки.
4 Указывается количество ценных бумаг (в штуках), по которым заключена сделка. В случае участия организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, в сделке в качестве продавца и покупателя одновременно, указанная сделка отражается в настоящем отчете как одна сделка.
5 Указывается цена сделки (в тенге) до четырех знаков после запятой.
В случае заключения сделки в иностранной валюте указывается цена в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату заключения сделки. В случае осуществления расчетов по сделке не в день заключения сделки, необходимо указывать цену сделки в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату осуществления расчетов.
6 Указывается объем сделок (в тенге) до двух знаков после  запятой.
Форма 2.
1 В случае внесения вклада указывается дата перевода денег с инвестиционного счета на банковский счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора - дата возврата денег на инвестиционный счет.
2 Указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада).
3 Указывается сумма c учетом накопленного вознаграждения с точностью до двух знаков после запятой.
Форма 3.
1 Земля, находящаяся в собственности или на праве постоянного землепользования;
здания и сооружения, находящиеся в собственности;
машины и оборудование, за исключением транспортных средств.

4-3-қосымша
Ескерту. Ереже 4-2-қосымшамен толықтырылды, 4-3-қосымша болып өзгертілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.10.29 N 166 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2009.11.02 N 230 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз), 2010.09.03 N 122 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
"___" _________________ жағдай бойынша тұлғалардың тізімі
Жеке тұлғалар
N
Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса)
Туған күні (күні /айы/жылы)
Тізімге қосу үшін негіздеме
Тізімге қосу үшін негіздеменің пайда болған күні (күні /айы/жылы)
Ескерту
1
2
3
4
5
6
Заңды тұлғалар
N
Заңды тұлғаның толық атауы
Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу күні мен нөмірі, заңды тұлғаның почталық адресі және нақты орналасқан орны
Тізімге қосу үшін негіздеме
Тізімге қосу үшін негіздеменің пайда болған күні(күні /айы/жылы)
Ескерту
1
2
3
4
5
6

Приложение 4-3 к Правилам
представления отчетов организациями,
обладающими лицензиями на
осуществление брокерской и дилерской
деятельности на рынке ценных бумаг
Республики Казахстан
Сноска. Правила дополнены приложением 4-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 29.10.2008 N 166 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 02.11.2009 № 230 (порядок введения в действие см. п. 4); от 03.09.2010 № 122 (вводится в действие по истечении 14 календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Список лиц по состоянию на "___" _________________
Физические лица
Фамилия
Имя
Отчество
(при
наличии)
Дата
рождения
(дата/месяц/
год)
Основание
для
включения
в список
Дата
появления
основания
для
включения
в список
(дата/
месяц/
год)
Примечание
1
2
3
4
5
6
Юридические лица
Полное
наименование
юридического
лица
Дата и номер
государственной
регистрации
юридического
лица, почтовый
адрес и
фактическое
место
нахождения
юридического
лица
Основание
для
включения
в список
Дата
появления
основания
для
включения
в список
(дата/
месяц/
год)
Примечание
1
2
3
4
5
6

"Тізімге қосу үшін негіздеме" деген бағанда осы Ереженің 4-2-тармағының тиісті тармақшасына сілтеме көрсетіледі.
Басшы
(ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
_______________________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)         (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, тегі мен аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20_____ «______» ______________
Мөр қойылатын орын
Қазақстан Республикасының бағалы
қағаздар рыногында брокерлiк және
дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға
лицензиялары бар ұйымдардың есеп
беру ережесiне
5-қосымша
Ескерту: 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.05.26 N 101 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2010.09.03 N 122 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
___________ ____________ дейінгі кезең ішінде
бағалы қағаздардың халықаралық нарығында
бағалы қағаздармен жасалған мәмілелер
туралы есеп
(бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік
қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымның атауы)
N
Мәміленің жасалған күні мен уақыты 1
Мәміле бойынша есепті жүргізу күні
Клиент тапсырысын тіркеудің нөмірі, күні және уақыты 2
Мәміленің түрі 3
Нарық 4
Брокердің атауы және оның резиденттік елі 5
Жиынтығы
кестенің жалғасы
Кастодиан-банктің атауы
Шетелдік номиналды ұстаушының атауы
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Рейтингі 6
Эмитенттің атауы және оның резиденттік елі 7
Заңнамасына сәйкес бағалы қағаздардың шығарылымы тіркелген ел
кестенің жалғасы
Бағалы қағаздардың саны (данасы)
Номиналды құнының валютасы/
Төлем валютасы 8
Мәмілеге кім ретінде қатысты 9
Клиент және оның резиденттік елі 10
Бір бағалы қағаздың бағасы 11
Мәміленің көлемі 11
Ескерту
шетел валютасында
теңгемен
шетел валютасында
теңгемен
Басшы
(ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
_______________________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)         (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, тегі мен аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20_____ «______» ______________
Мөр қойылатын орын
Ескерту:

В графе "Основание для включения в список" указывается ссылка на соответствующий подпункт пункта 4-2 настоящих Правил.
Руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер ____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года.
Место для печати
Приложение 5
к Правилам представления
отчетов организациями, обладающими
лицензиями на осуществление брокерской
и дилерской деятельности на рынке
ценных бумаг Республики Казахстан
Сноска. Приложение 5 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26.05.2009 N 101 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 03.09.2010 № 122 (вводится в действие по истечении 14 календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет
(наименование организации, обладающей лицензией на
осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке
ценных бумаг) о сделках с ценными бумагами, заключенных на
международных рынках ценных бумаг
за период с ______________ по _____________
Дата и
время
заклю-
чения
сделки 1
Дата
осущест-
вления
расче-
тов по
сделке
Номер,
дата и
время
регист-
рации
клиентс-
кого
заказа 2
Вид
сделки 3
Рынок 4
Наимено-
вание
брокера
и страна
его ре-
зидентст-
ва 5
Наиме-
нова-
ние
банка-
касто-
диана
Ито-
го
продолжение таблицы
Наимено-
вание
иност-
ранного
номиналь-
ного
держа-
теля
Иденти-
фика-
цион-
ный
номер
ценной
бумаги
Рей-
тинг 6
Наиме но-
вание
эмитента
и страна
его ре-
зидент-
ства 7
Страна, в
соответ-
ствии с
законода-
тельством
которой
зарегист-
рирован
выпуск
ценных
бумаг
Коли-
чество
ценных
бумаг
(штук)
Валюта
номи-
наль-
ной
стои-
мости/
Валюта
пла-
тежа 8
В ка-
честве
кого
участ-
вовал
в сдел-
ке 9
продолжение таблицы
Клиент и
страна
его ре-
зидент-
ства 10
Цена за одну
ценную бумагу 11
Объем сделки 11
При мечание
в иност-
ранной
валюте
в
тенге
в иност-
ранной
валюте
в
тенге
Руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер ____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года.
Место для печати
Примечания:

1. "Уақыты, күні, айы, жылы" форматында мәмілені жасасу күні мен уақыты көрсетіледі.
2. Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қоры, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым немесе бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар инвестициялық қордың басқарушы компаниясы (инвестициялық қордың активтері есебінен) брокерлік қызмет аясында мәміле жасасқан жағдайда, инвестициялық комитеттің мәміле жасалғаны жөніндегі қабылдаған инвестициялық шешімінің нөмірі мен күні көрсетіледі.
3. Мәміле түрі көрсетіледі (сатып алу, сату, репо).
4. Сауда жүйесінде мәміле жасалған қор биржасының атауы және "қор биржасының атауы/елі" форматында оның резиденттік елі не мәміле "ұйымдастырылмаған нарық" форматында қор биржасында жасалмағаны көрсетіледі.
5. Клиент тапсырысын орындаған брокердің атауы көрсетіледі. Егер мәмілені бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымның тапсырмасы бойынша жасасқан басқа брокер (оның ішінде шетел брокері) мәмілені орындаған жағдайда, онда осы брокер және "брокердің атауы/елі" форматында оның резиденттік елі көрсетіледі.
6. Борыштық бағалы қағазға берілген/үлестік бағалы қағаздың рейтингі немесе үлестік бағалы қағаз эмитентінің рейтингі көрсетіледі (үлестік бағалы қағазда рейтинг болмаған жағдайда, үлестік бағалы қағаз эмитентінің рейтингі көрсетіледі). Егер борыштық бағалы қағазға/үлестік бағалы қағазға (үлестік бағалы қағаздың эмитентіне) бірнеше рейтингтік агенттіктер рейтинг берген жағдайда, онда барлық берілген рейтингтер көрсетіледі. Рейтингтер "рейтинг (рейтингтік агенттік)/рейтинг (рейтингтік агенттік)" форматында көрсетіледі. Егер борыштық бағалы қағазда/үлестік бағалы қағазда (үлестік бағалы қағаздың эмитентінде) рейтинг болмаса, онда "жоқ" деген сөз қолданылады.
7. "Эмитенттің атауы/елі" форматында эмитенттің және оның резиденттік елінің атауы көрсетіледі.
8. "Валюталар мен қорларды белгілеу үшін кодтар" 07 ИСО 4217-2001 Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жіктеліміне сәйкес валюталардың кодтары көрсетіледі. Бағалы қағаздардың номиналды құнының валютасы және осы бағалы қағаздар бойынша төлем валютасы "Номиналды құнының валютасы/Төлем валютасы" форматында көрсетіледі.
9. Егер бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым брокер ретінде болса, "В" белгісі көрсетіледі.
Егер бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым дилер ретінде болса, "D" белгісі көрсетіледі.

1. Указываются дата и время заключения сделки в формате "время/дата/месяц/год".
2. В случае заключения сделки в рамках брокерской деятельности накопительным пенсионным фондом, самостоятельно осуществляющим инвестиционное управление пенсионными активами, организацией, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, или управляющей компанией инвестиционного фонда (за счет активов инвестиционного фонда), обладающими лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о заключении сделки.
3. Указывается вид сделки (покупка, продажа, репо).
4. Указывается наименование фондовой биржи, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование фондовой биржи/страна" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок".
5. Указывается наименование брокера, исполнившего клиентский заказ. В случае если сделку исполнил другой брокер (в том числе иностранный брокер), совершивший сделку по поручению организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, то указывается данный брокер и страна его резидентства в формате "наименование брокера/страна".
6. Указывается рейтинг, присвоенный долговой ценной бумаге/рейтинг долевой ценной бумаги или рейтинг эмитента долевой ценной бумаги (в случае отсутствия рейтинга у долевой ценной бумаги указывается рейтинг эмитента долевой ценной бумаги). В случае если долговой ценной бумаге/долевой ценной бумаге (эмитенту долевой ценной бумаги) присвоены рейтинги несколькими рейтинговыми агентствами, то указываются все присвоенные рейтинги. Рейтинги указываются в формате "рейтинг (рейтинговое агентство)/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае если у долговой ценной бумаги/долевой ценной бумаги (эмитента долевой ценной бумаги) рейтинги отсутствуют, то используется слово "нет".
7. Указывается наименование эмитента и страна его резидентства в формате "наименование эмитента/страна".
8. Указываются коды валют в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов". Валюта номинальной стоимости ценных бумаг и валюта платежа по данным ценным бумагам указываются в формате "Валюта номинальной стоимости/Валюта платежа".
9. Указывается символ "B", если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельностью на рынке ценных бумаг, выступала в качестве брокера.
Указывается символ "D", если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельностью на рынке ценных бумаг, выступала в качестве дилера.

10. Егер бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым брокер ретінде болса, "Клиенттің коды/елі" форматында "Клиент және оның резиденттік елі" деген бағана толтырылады. Бұл ретте мәміле олардың есебінен және мүддесі бойынша жасалған брокер клиенттерінің кодтары көрсетіледі:
N
Клиент
клиенттің 5 мәнді коды
1
Заңды тұлға (Қазақстан Республикасының резиденті)
JURRZ
2
Жеке тұлға (Қазақстан Республикасының резиденті)
FIZRZ
3
Заңды тұлға (резидент емес)
JURNN
4
Жеке тұлға (резидент емес)
FIZNN
5
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым/жинақтаушы зейнетақы қоры (зейнетақы активтері)
PFDPA
6
Жинақтаушы зейнетақы қоры (меншікті активтер)
PFDOA
7
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі
STBNK
8
Қазақстан Республикасының сақтандыру ұйымы
INSOR
9
Инвестициялық қор
INVFD
10
Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым – меншікті активтер (зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымды, жинақтаушы зейнетақы қорын, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкін қоспағанда)
Сауда-саттықты ұйымдастырушы берген бес мәндік код
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорлар және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдар зейнетақы активтері есебінен мәмілелерді жасасқанда, осы бағанды толтырмайды.
11. Сатушыға төленген сыйақыны ескеріп, мәміле жасалғанын растайтын (брокердің есебі, S.W.I.F.T. жүйесі бойынша алынған растау, қор биржасының құжаты) бастапқы құжатта берілген баға үтірден кейінгі төрт мәнге дейінгі дәлдікпен, мәмілелердің көлемі үтірден кейінгі екі мәнге дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
Мәміле бойынша есепті мәміле жасасу күнінде емес жүргізгенде, мәміленің бағасы мен мәміленің көлемін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі есепті жүргізу күнінде белгілеген ресми бағамы бойынша теңгемен көрсету қажет. Бағалы қағазды шетел валютасымен төлегенде, мәміле валютасындағы сома көрсетілетін "шетел валютасында" деген бағана толтырылады.
Қазақстан Республикасының бағалы
қағаздар рыногында брокерлiк және
дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға
лицензиялары бар ұйымдардың есеп
беру ережесiне
6-қосымша
Ескерту: 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.04.30 N 60, 2010.09.03 N 122 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Нысан
___________ ____________ дейiнгi кезең iшiнде туынды
қаржы құралдарымен жасалған мәмiлелер туралы есеп
(бағалы қағаздар нарығында брокерлiк және дилерлiк қызметтi
жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымның атауы)
Мәмiленi жасасу күнi1
Мәмілені жасасу уақыты1
Қаржы құралдарын брокерге/дилерге есепке қою күні 1
Мәміле бойынша есептеу күндері1
Туынды қаржы құралының түрi2
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі3
Нарық3
Базалық актив және оның рейтингi4
Контрагент және оның рейтингi5
1
2
...
кестенің жалғасы
Мәмiленiң талаптарын сипаттау
Мәміле түрі
Қаржы құралдарының саны
Мәміле бағасы
Мәміле көлемі
Мәміле валютасы
Хеджирлеу объектісі7
Мәмiлеге кiм ретiнде қатысты8
Клиент тапсырысын тiркеудiң нөмiрi, күнi және уақыты8
Клиент және оның резиденттiк елi10
Мәміле жасасқан күнгі вариациялық маржа, теңге11
Мәміле жасасқан күнгі бастапқы маржа, %12
Сауда-саттық режімі13
Ескерту
Басшы
(ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
_____________________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20_____ «______» ________________
Мөр қойылатын орын
Ескерту:
1. Мәмілені жасасу күні, қаржы құралдарын ішкі есепке алу жүйесіндегі брокерге/дилерге есепке қою күні, сондай-ақ мәміле бойынша есептеу күні «күні/айы/жылы» форматында көрсетіледі. Мәмілені жасасу уақыты «сағат/минут/секунд» форматында көрсетіледі (ұйымдастырылған нарықта жасасқан мәміле үшін).
2. Туынды қаржы құралының түрi көрсетiледi (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа туынды қаржы құралдары).
3. Бағалы қағаз туынды қаржы құралының базалық активi болып табылған жағдайда көрсетіледі.
4. Сауда жүйесiнде мәмiле жасалған биржасының атауы және «биржасының атауы/елi» форматында оның резиденттiк елi не мәмiле «ұйымдастырылмаған нарық» форматында биржасында жасалмағаны көрсетiледi.
5. Туынды қаржы құралының базалық активi (бағалы қағаздың және эмитентiнiң атауы, валютасы, пайыздық ставкасы, тауар және басқа базалық активтер) және «базалық актив/рейтинг (рейтингтiк агенттiк)» форматында рейтингтiк агенттiк берген (бар болса) базалық активiнiң рейтингi көрсетiледi. Егер базалық активте рейтингтер болмаған жағдайда, онда базалық актив және «базалық актив/рейтингi жоқ» форматында рейтингi жоқтығы көрсетiледi.
6. Егер мәмiле қор биржасында жасалмаса, онда контрагент, оның резиденттiк елi, сондай-ақ «контрагент/елi/рейтинг (рейтингтiк агенттiк)» форматында осы контрагентке берiлген рейтинг көрсетiледi. Егер контрагентте рейтинг болмаса, онда «контрагент/елi/рейтингi жоқ» форматында ақпарат көрсетiледi.
7. Егер мәмiле хеджирлеу мақсатымен жасалса, «иә» деген сөз және «иә/хеджирлеу объектiсiнiң деректемелерi» форматында хеджирлеу объектiсiнiң деректемелерi (бағалы қағаздың сәйкестендiру нөмiрi, саны, құны, көлемi, валютасы) көрсетiледi. Егер мәмiле хеджирлеу мақсатымен жасалмаса, «жоқ» деген сөз көрсетiледi.
8. Егер бағалы қағаздар нарығында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым брокер ретiнде болса, «В» белгiсi көрсетiледi.
Егер бағалы қағаздар нарығында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым дилер ретiнде болса, «D» белгiсi көрсетiледi.
9. Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қоры, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым немесе бағалы қағаздар нарығында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар инвестициялық қордың басқарушы компаниясы (инвестициялық қордың активтерi есебiнен) брокерлiк қызмет аясында мәмiле жасасқан жағдайда, инвестициялық комитеттiң мәмiле жасалғаны жөнiндегi қабылдаған инвестициялық шешiмiнiң нөмiрi мен күнi көрсетiледi.
10. Егер бағалы қағаздар нарығында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым брокер ретiнде болса, «Клиенттiң коды/елi» форматында «Клиент және оның резиденттiк елi» деген бағана толтырылады. Бұл ретте мәмiле олардың есебiнен және мүддесi бойынша жасалған брокер клиенттерiнiң кодтары көрсетiледi:
Клиент
клиенттiң 5 мәндi коды
1.
Заңды тұлға (Қазақстан Республикасының резидентi)
JURRZ
2.
Жеке тұлға (Қазақстан Республикасының резидентi)
FIZRZ
3.
Заңды тұлға (резидент емес)
JURNN
4
Жеке тұлға (резидент емес)
FIZNN
5.
Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым/жинақтаушы зейнетақы қоры (зейнетақы активтерi)
PFDPA
6.
Жинақтаушы зейнетақы қоры (меншiктi активтер)
PFDOA
7.
Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банкi
STBNK
8.
Қазақстан Республикасының сақтандыру ұйымы
INSOR
9.
Инвестициялық қор
INVFD
10.
Бағалы қағаздар нарығында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым – меншiктi активтер (зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымды, жинақтаушы зейнетақы қорын, Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банкiн қоспағанда)
Сауда-саттықты ұйымдастырушы берген бес мәндiк код
Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорлар және зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын, бағалы қағаздар нарығында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдар зейнетақы активтерi есебiнен мәмiлелердi жасасқанда, осы бағанды толтырмайды.
11 Вариациялық маржа – биржа есептейтін және мерзімді келісім-шарт бағамының өзгеруін ескеретін сауда-саттыққа қатысушының міндеттемелері өзгеруінің ақшалай көрсетілімі.
12 Бастапқы маржа – клиент әрбір ашық позиция үшін енгізуі қажетті базисті активтің жиынтық нарық құнынан биржа анықтайтын үлесі.

10. В случае, если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельностью на рынке ценных бумаг, выступала в качестве брокера, заполняется столбец "Клиент и страна его резидентства" в формате "Код клиента/страна". При этом указываются коды клиентов данного брокера, за счет и в интересах которых была заключена сделка:
Клиент
5-ти значный код
клиента
1
Юридическое лицо (резидент Республики
Казахстан)
JURRZ
2
Физическое лицо (резидент Республики
Казахстан)
FIZRZ
3
Юридическое лицо (нерезидент)
JURNN
4
Физическое лицо (нерезидент)
FIZNN
5
Организация, осуществляющая инвестиционное
управление пенсионными активами/
накопительный пенсионный фонд
(пенсионные активы)
PFDPA
6
Накопительный пенсионный фонд (собственные
активы)
PFDOA
7
Банк второго уровня Республики Казахстан
STBNK
8
Страховая организация Республики Казахстан
INSOR
9
Инвестиционный фонд
INVFD
10
Организация, обладающая лицензией на
осуществление брокерской и дилерской
деятельности на рынке ценных бумаг –
собственные активы (за исключением
организации, осуществляющей инвестиционное
управление пенсионным активами, нако-
пительного пенсионного фонда, банка
второго уровня Республики Казахстан)
Код пятизначный,
присвоенный
организатором торгов
Накопительные пенсионные фонды, самостоятельно осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами, и организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами, обладающие лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности, при совершении сделок за счет пенсионных активов данную графу не заполняют.
11. Указываются цена с точностью до четырех знаков после запятой, объем сделок до двух знаков после запятой, отраженные в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (отчет брокера, подтверждение, полученное по системе S.W.I.F.T., документ фондовой биржи), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
При осуществлении расчетов по сделке не в день заключения сделки, необходимо указывать цену сделки и объем сделки в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан, на дату осуществления расчетов. При оплате ценной бумаги в иностранной валюте заполняется столбец "в иностранной валюте", в котором указывается сумма в валюте сделки.
Приложение 6
к Правилам представления отчетов
организациями, обладающими лицензиями
на осуществление брокерской и дилерской
деятельности на рынке ценных бумаг
Республики Казахстан
Форма
Отчет
о сделках с производными финансовыми инструментами
(наименование организации, обладающей лицензией на осуществление
брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг)
за период с ______________ по _____________
Сноска. Приложение 6 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.04.2010 № 60 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 03.09.2010 № 122 (вводится в действие по истечении 14 календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Дата
заклю-
чения
сделки1
Время
заключения
сделки1
Дата
постановки
финансовых
инструментов
на учет у
брокера/дилера1
Дата
расчетов
по сделке1
Вид
произ-
водного
финан-
сового
инстру-
мента2
Иденти-
фикацион-
ный номер
ценной
бумаги3
Рынок4
Базовый
актив
и его
рей-
тинг5
Контр-
агент и
его
рейтинг6
Описание условий сделки
Вид
сделки
Коли-
чество
финан-
совых
инст-
румен-
тов
Цена
сделки
Объем
сдел-
ки
Валюта
сделки
1
2
продолжение таблицы
Объект
хеджирования7
В качестве кого
участвовал в
сделке8
Номер, дата и время
регистрации
клиентского заказа9
Клиент
и страна его
резидентства10
Вариационная маржа на дату заключения сделки, тенге11
Начальная маржа на дату заключения сделки, %12
Режим торгов13
Примечание
Руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года.
Место для печати
Примечания:
1 Дата заключения сделки, дата постановки финансовых инструментов на учет у брокера/дилера в системе внутреннего учета, а также дата расчетов по сделке указываются в формате "дата/месяц/год". Время заключения сделки указывается в формате "часы/минуты/секунды" (для сделки, заключенной на организованном рынке).
2 Указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты).
3 Указывается в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага.
4 Указывается наименование биржи, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование биржи/страна" либо то, что сделка совершена не на бирже в формате "неорганизованный рынок".
5 Указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, процентная ставка, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует в формате "базовый актив/рейтинга нет".
6 В случае если сделка заключена не на фондовой бирже, указывается контрагент, страна его резидентства, а также рейтинг, присвоенный данному контрагенту в формате "контрагент/страна/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае отсутствия рейтинга у контрагента, указывается информация в формате "контрагент/страна/рейтинга нет".
7 Если сделка заключена с целью хеджирования, указываются слово "да" и реквизиты объекта хеджирования (идентификационный номер ценной бумаги, количество, стоимость, объем, валюта) в формате "да/реквизиты объекта хеджирования". Если сделка заключена не с целью хеджирования, указывается слово "нет".
8 Указывается символ "B", если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельностью на рынке ценных бумаг, выступала в качестве брокера.
Указывается символ "D", если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельностью на рынке ценных бумаг, выступала в качестве дилера.
9 В случае заключения сделки в рамках брокерской деятельности накопительным пенсионным фондом, самостоятельно осуществляющим инвестиционное управление пенсионными активами, организацией, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, или управляющей компанией инвестиционного фонда (за счет активов инвестиционного фонда), обладающими лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о заключении сделки.
10 В случае, если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельностью на рынке ценных бумаг, выступала в качестве брокера, указывается информация в формате "Код клиента/страна". При этом указываются коды клиентов данного брокера, за счет и в интересах которых была заключена сделка:
Клиент
5-ти значный
код клиента
1.
Юридическое лицо (резидент Республики
Казахстан)
JURRZ
2
Физическое лицо (резидент Республики
Казахстан)
FIZRZ
3
Юридическое лицо (нерезидент Республики
Казахстан)
JURNN
4
Физическое лицо (нерезидент Республики
Казахстан)
FIZNN
5
Организация, осуществляющая
инвестиционное управление пенсионным
активами/накопительный пенсионный фонд
(пенсионные активы)
PFDPA
6
Накопительный пенсионный фонд
(собственные активы)
PFDOA
7
Банк второго уровня Республики
Казахстан
STBNK
8
Страховая организация Республики
Казахстан
INSOR
9
Инвестиционный фонд
INVFD
10
Организация, обладающая лицензией на
осуществление брокерской и дилерской
деятельности на рынке ценных бумаг –
собственные активы (за исключением
организации, осуществляющей
инвестиционное управление пенсионным
активами, накопительного пенсионного
фонда, банка второго уровня Республики
Казахстан)
Код пятизначный,
присвоенный
организатором
торгов
Накопительные пенсионные фонды, самостоятельно осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами, и организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами, обладающие лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности, при совершении сделок за счет пенсионных активов данную графу не заполняют.
11 Вариационная маржа – денежное выражение изменения обязательств участника торгов, рассчитываемое биржей и учитывающее изменение котировки срочного контракта.
12 Начальная маржа – доля от суммарной рыночной стоимости базового актива, определяемая биржей, которую клиент должен внести за каждую открытую позицию.

1. Брокердің шоттарындағы брокердің және клиенттердің меншікті шоттарындағы ақша қалдықтары туралы мәліметтер есепті күні Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі бекіткен ресми курс бойынша теңге түрінде беріледі;
2. Бағалы қағаздар нарығында брокерлiк және (немесе) дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер, «Меншікті ақша қалдығы» бағанын толтырмайды;
3. «Клиенттердің шоттарындағы ақша қалдығы» бағанын толтырғанда бағалы қағаздар нарығында операцияларды жүзеге асыру үшін, яғни брокерлік қызмет көрсету аясында клиенттердің атынан және есебінен ашылған клиенттердің шоттарындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
Басшы
(ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
______________________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалте _________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы ____________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20_____ «______» ________________
Мөр қойылатын орын

1. Сведения об остатках денег на собственных счетах брокера и клиентов, находящихся на счетах у брокера, представляются в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на отчетную дату.
2. Банки второго уровня, обладающие лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, графу "Остаток собственных денег" не заполняют.
3. При заполнении графы "Остаток денег на счетах клиентов" указывается остаток денег на счетах клиентов, открытых для осуществления операций на рынке ценных бумаг от имени и за счет клиентов, то есть в рамках предоставления брокерских услуг.
Руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)                 (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года.
Место для печати