Бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілімдер жүйесін жүргiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдардың есеп беру ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2002 жылғы 18 желтоқсандағы N 485. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 21 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 2133. Қаулының күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 26 қаңтардағы N 8 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.01.26 N 8 Қаулысымен.
Бағалы қағаздар рыногы қызметiнiң айқындылық дәрежесiн және тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында, сондай-ақ бағалы қағаздар рыногындағы инвесторлардың құқықтары мен заңмен қорғалатын мүдделерiн қорғау мақсатыңда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілімдер жүйесін жүргiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдардың есеп беру ережесi бекiтiлсiн.
Ескерту: Атауында және 1-тармақта "тізілімді" деген сөз "тізілімдер жүйесі" деген сөзбен ауыстырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 54, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 111 бірлескен қаулысымен .
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енгiзiлсiн.
3. Қаржылық қадағалау департаментi (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне, "Қазақстан Тiзiлiм ұстаушыларының қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне және бағалы қағаздар ұстаушыларының тiзiлiмiн жүргiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын, "Қазақстан Тiзiлiм ұстаушыларының қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiнiң мүшелерi болып табылмайтын ұйымдарға жiберсiн.

Об утверждении Правил представления отчетов организациями, обладающими лицензиями на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 декабря 2002 года N 485. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 января 2003 года N 2133. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 января 2009 года N 8.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 26.01.2009 N 8 (порядок введения в действие см. п.3 ).
Сноска. Наименование с изменениями - совместным постановлением Правлений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 апреля 2004 г. N 111 и Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 2004 г. N 54 .
В целях повышения степени прозрачности и эффективности функционирования рынка ценных бумаг, а также в целях защиты прав и охраняемых законом интересов инвесторов на рынке ценных бумаг Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетов организациями, обладающими лицензиями на осуществление деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг. <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - совместным постановлением Правлений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 апреля 2004 г. N 111 и Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 2004 г. N 54 .
2. Ввести настоящее постановление в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц "Казахстанская Ассоциация Реестродержателей" и организаций, осуществляющих деятельность по ведению реестра держателей ценных бумаг, не являющихся членами Объединения юридических лиц "Казахстанская Ассоциация Реестродержателей".

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"Бағалы қағаздар ұстаушылардың
тізілімдер жүйесін жүргiзу жөнiндегi
қызметті жүзеге асыруға
лицензиялары бар ұйымдардың
есеп беру ережесiн бекiту туралы
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2002 жылғы 18 желтоқсандағы
N 485 қаулысымен
бекiтiлген
Бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілімдер жүйесін жүргiзу
жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары
бар ұйымдардың есеп беру ережесi
Ескерту: Ереженің атауындағы және мәтініндегі "тізілімді", "тізілімде", "тізілімдерді" деген сөздер тиісінше "тізілімдер жүйелері", "тізілімдер жүйесінде" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 54, ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 111 бірлескен қаулысымен .
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде пайдаланылған ұғымдар мынаны бiлдiредi:
1) тiркеушi - бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілімдер жүйесін жүргiзу жөнiндегi кәсiби қызметтi жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) басшы - тiркеушiнiң алқалы атқарушы органының басшысы болып табылатын тұлға; немесе
тiркеушiнiң алқалы атқарушы органының функцияларын жеке дара орындайтын тұлға; немесе
тiркеушiнiң алқалы атқарушы органы басшысының орынбасары болып табылатын және тiркеушiнiң iшкi ережелерiне сәйкес бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілімдер жүйесін жүргiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға жетекшiлiк жасау жүктелген тұлға;
3) уәкілетті орган - бағалы қағаздар рыногында реттеуді және қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы N 164 қаулысымен .
2-тарау. Есептi жасау және ұсыну тәртiбi
2. Тiркеушi есептi уәкiлеттi органға тоқсан сайын, есептi тоқсаннан кейiнгi айдың соңғы күнiнен кешiктiрмейтiн мерзiмде ұсынады.
3. Есеп беру уәкілетті органға қағаз және электронды тасымалдаушысында ұсынылады.
Электронды нысанда жасалған есеп ұсынылатын деректердің құпиялылығын және түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографикалық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткізілуіне кепілдік беретін көлік жүйесін пайдалана отырып, электрондық тасымалдағышта ұсынылады.
Қағаз тасымалдаушысында жасалған есепке басшы, бас бухгалтер қол қояды, мөрімен куәландырады және еркін түрде жасалған ілеспе хатпен жіберіледі.
Есептің барлық парақтары нөмірленеді, олардың жалпы саны есепті уәкілетті органға жіберген кезде іліспе хатында көрсетіледі.
Қағаз тасымалдаушысында ұсынылған есептегі мәліметтер электронды тасымалдаушысында ұсынылған есептегі мәліметтерге ұқсас болуы тиіс.
Қағаз тасымалдаушысындағы есеп екі данада жасалады, есептің бір данасы уәкілетті органға ұсынады, екінші данасы тіркеушіде қалады.
Түзету мен тазартуы бар қағаз тасымалдаушысындағы есеп тіркеушіге қайтарып беріледі.
Есепке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге қажет болған жағдайда тіркеуші өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу себептерін түсіндіре отырып уәкілетті органға жазбаша өтініш ұсынады.
Ескерту: 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005.05.28 N 164 , өзгерту енгізілді - 2007.06.25 N 173 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
Постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 декабря 2002 года N 485
"Об утверждении Правил представления
отчетов организациями, обладающими
лицензиями на осуществление
деятельности по ведению реестра
держателей ценных бумаг"
Правила
представления отчетов организациями,
обладающими лицензиями на осуществление
деятельности по ведению системы реестров держателей
ценных бумаг <*>
Сноска. В наименовании и по тексту Правил слова "реестра", "реестре", "реестров" заменены словами "системы реестров", "системе реестров" - совместным постановлением Правлений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 апреля 2004 г. N 111 и Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 2004 г. N 54 .
Глава 1. Общие положения
1. Используемые в настоящих Правилах понятия означают следующее:
1) регистратор - юридическое лицо, осуществляющее профессиональную деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг;
2) руководитель - лицо, являющееся руководителем
коллегиального исполнительного органа регистратора; или
лицо, единолично исполняющее функции исполнительного органа регистратора; или
лицо, являющееся заместителем руководителя коллегиального исполнительного органа регистратора и на которое в соответствии с внутренними правилами регистратора возложено курирование осуществления деятельности по ведению системы реестров держателей ценных бумаг;
3) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор за рынком ценных бумаг. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - Постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 164 (порядок введения в действие см п.2).
Глава 2. Порядок составления и представления отчета
2. Отчет подлежит представлению регистратором в уполномоченный орган ежеквартально в срок не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
3. Отчет представляется в уполномоченный орган на бумажном и электронном носителях.
Отчет, составленный в электронной форме, направляется посредством электронной почты, по адресу, указанному уполномоченным органом.
Отчет, составленный в электронной форме, представляется на электронном носителе с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Все листы отчета нумеруются, их общее количество указывается в сопроводительном письме при направлении отчета в уполномоченный орган.
Сведения в отчете, представленном на бумажном носителе, должны быть идентичны сведениям в отчете, представленном на электронном носителе.
Отчет на бумажном носителе составляется в двух экземплярах, один экземпляр отчета представляется в уполномоченный орган, второй экземпляр остается у регистратора.
Отчет на бумажном носителе, содержащий исправления и подчистки, возвращается регистратору.
При необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчет регистратор представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин внесения изменений и (или) дополнений. <*>
Сноска. Пункт 3 - в редакции Постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 164 (порядок введения в действие см п.2). Пункт с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 25 июня 2007 г. N 173 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).

4. Есеп осы Ережеге 1-4-қосымшасына сәйкес жасалған түрлері қосылған.
Ескерту: 4-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы N 164 қаулысымен .
3-тарау. Уәкiлеттi органның есептi қарау тәртiбi
5-6. <*>
Ескерту: 5-6-тармақтар алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы N 164 қаулысымен .
7. Есеп бойынша ескертулер бар болса, уәкiлеттi орган тiркеушiге олар жөнiнде жазбаша хабарлайды және анықталған кемшiлiктердi жою қажеттiлiгiн және/немесе Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес еместiгiн көрсетедi. Уәкiлеттi органның ескертулерiн ескере отырып түзетiлген есеп ескертулердiң бар екендiгi туралы хабарламаны тiркеушi алған күннен бастап он күннен кешiктiрiлмей уәкiлеттi органға қайтадан ұсынылады.
8. Уәкiлеттi орган есептi қарау барысында есепте көрсетiлген ақпаратты тексеру үшiн тiркеушiден қажеттi мәлiметтер мен құжаттар сұратуға құқылы.
9. Есептi бермегенi, есеп бойынша жасалған ескертулердi жоймағаны үшiн немесе уәкiлеттi орган есептi қарау барысында нақты емес мәлiметтер анықтаса, тiркеушi және оның лауазымды тұлғалары Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап бередi.
Бағалы қағаздар
ұстаушылардың тізілімін
жүргізу жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензиялары
бар ұйымдардың есеп беру
ережесінің 1-қосымшасы
Ескерту: Қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2005 жылғы 28 мамырдағы N 164 қаулысымен .
___________ бастап ___________ дейінгі кезеңдегі
[тіркеушінің атауы] бағалы қағаздар ұстаушылардың
тізілімін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға
қатысатын қызметкерлері туралы мәліметтер
N
Қызмет-
кердің
аты-жөні
Атқа-
ратын
лауа-
зымы
Білік-
тілік
куәлі-
гінің
санаты
Білік-
тілік
куәлігі
беріл-
ген күн
Білік-
тілік
куәлі-
гінің
нөмірі
Қызмет-
керді
жұмысқа
қабыл-
даған
күн
Басшы            [қолы]                     Аты жөні (болған кезде)
Бас бухгалтер    [қолы]                     Аты жөні (болған кезде)
Орындаушы        [қолы, телефон нөмірі]     Аты жөні (болған кезде)
мөр орны
Бағалы қағаздар
ұстаушылардың тізілімін
жүргізу жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензиялары
бар ұйымдардың есеп беру
ережесінің 2-қосымшасы
Ескерту: Қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2005 жылғы 28 мамырдағы N 164 қаулысымен .
______ бастап _______________ дейінгі кезеңдегі
[бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілімін жүргізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар
ұйымдардың атауы] бағалы қағаздармен мәмілелер
орындауға қатысатын қызметкерлері және филиалдары
туралы мәліметтер
Фи-
лиал-
дың
атауы
Фили-
алдың
орна-
лас-
қан
жері
Қыз-
мет-
кер-
дің
аты-
жөні
Атқа-
ратын
лауа-
зымы
Білік-
тілік
куәлі-
гінің
санаты
Білік-
тілік
куәлігі
беріл-
ген күн
Білік-
тілік
куәлі-
гінің
нөмірі
Қызмет-
керді
жұмысқа
қабыл-
даған
күн
Басшы            [қолы]                     Аты жөні (болған кезде)
Бас бухгалтер    [қолы]                     Аты жөні (болған кезде)
Орындаушы        [қолы, телефон нөмірі]     Аты жөні (болған кезде)
мөр орны
Бағалы қағаздар
ұстаушылардың тізілімін
жүргізу жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензиялары
бар ұйымдардың есеп беру
ережесінің 3-қосымшасы
Ескерту: Қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2005 жылғы 28 мамырдағы N 164 қаулысымен .
___________ бастап ___________ дейінгі кезеңдегі
[бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілімін жүргізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар
ұйымдардың атауы] бағалы қағаздарды аудару бойынша
операциялар туралы есеп
N
Опера-
цияларды
тіркеу
күні 1
Бұй-
рық-
тың
нө-
мірі
Бұй-
рық-
тың
күні
Қарама-
қарсы
бұйрық-
тың
нөмірі
Қарама-
қарсы
бұй-
рықтың
күні
Бағалы
қағаздың
ұлттық
бірегей-
лендіру
нөмірі 2
Жиын-
тық
кестенің жалғасы
Эми-
тент-
тің
ата-
уы 3
Бағалы
қағаз-
дың
саны
(дана) 4
Бір
бағалы
қағаздың
бағасы
(теңге) 5
Мәміле
көлемі
(тең-
ге) 6
Сату-
шы 7
Сатып
алу-
шы 7
Орна-
лас-
тыру 8
Ес-
кер-
ту
Басшы            [қолы]                     Аты жөні (болған кезде)
Бас бухгалтер    [қолы]                     Аты жөні (болған кезде)
Орындаушы        [қолы, телефон нөмірі]     Аты жөні (болған кезде)
мөр орны
Ескертулер:
Осы есепте сатып алу-сату мәміле негізінде бағалы қағаздарды аудару бойынша операцияларды көрсету қажет.
1 Күні/айы/жылы/ форматында тіркеу күні көрсетіледі.
2 Бағалы қағаздың берілген бірегейлендіру нөмірі көрсетіледі.
3 Бағалы қағаздармен бірге мәміле жасасқан эмитенттің атауы көрсетіледі.
4 Мәміле жасалған бағалы қағаздардың саны (данамен) көрсетіледі.
5 Үтірден кейін төрт белгіге дейін мәміле бағасы (теңгеде) көрсетіледі.
Шетел валютасында мәміле жасалған жағдайда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі мәміле жасалған күніне белгілеген теңгеде ресми бағамы көрсетіледі. Басқа күнде мәміле жасалған мәміле бойынша есептесуді жүзеге асырылған жағдайда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі есептесуді жүзеге асырған күніне белгілеген теңгеде ресми бағамы көрсетіледі.
Ескерту: Қосымшаның 5-ескертуіне өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 26 қарашадағы N 415 қаулысымен .
6 Үтірден кейін екі белгіге дейін мәміле көлемі (теңгеде) көрсетіледі.
7 Мәміле жасалған есебінде және мүддесінде клиенттердің коды көрсетіледі.
Сатушылардың және бағалы қағаздарды сатып алушылардың коды:
N
Толық атауы
Бес таңбалы код
1.
Бағалы қағаздар рыногының
кәсіби қатысушысы
Сауда-саттық ұйымдастырушысы
берген бес таңбалы код
2.
Эмитент
ISS__
3.
Заңды тұлға
JUR__
4.
Жеке тұлға
FIZ__
5.
Инвестициялық қор
INVFD
6.
Орталық депозитарийі
(номиналды ұстаушы ретінде)
CDS__
7.
Орталық депозитарийі
(меншіктенуші ретінде)
CDS_O
8 Мынадай белгілер пайдаланылады:
"1" - бағалы қағаздардың бастапқы орналастыруы;
"2" - бағалы қағаздардың қайталама айналысы.
Бағалы қағаздар
ұстаушылардың тізілімін
жүргізу жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензиялары
бар ұйымдардың есеп беру
ережесінің 4-қосымшасы
Ескерту: Қосымша жаңа редакцияда жазылды, өзгертулер
енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы N 164
қаулысымен , 2005 жылғы 26 қарашадағы N 415 қаулысымен .
_________ бастап ___________ дейінгі кезеңдегі
[бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілімін жүргізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар
ұйымдардың атауы] бағалы қағаздар ұстаушылардың
тізілімін жүргізу жөніндегі қызметтің
қорытындысы туралы есеп
N
Бағалы
қағаз-
дар
эмитен-
тінің
атауы
Бағалы
қағаз-
дың
ұлттық
біре-
гей-
лендіру
нөмірі
Шарт
жасас-
қан
күн
Шарт бұзылған күн
Бағалы
қағаздар
ұстаушы-
лардың
жалпы
саны
қо-
ры-
тын-
ды
кестенің жалғасы
Бағалы қағаздарды ұстаушы саны және жеке
шоттағы бағалы қағаздардың саны
Бағалы қағаздарды ұстаушы саны және жеке шоттағы бағалы қағаздардың саны
Қазақстан
Республикасының
брокерлер-
дилерлердің
(банктер емес
меншіктенушілер)
Қазақстан
Республикасының
жинақтаушы зей-
нетақы қорлардың
(меншіктенушілер)
Орталық депозитарий
Бағалы
қағаздар
(дана)
Бағалы
қағаз-
дарды
ұстаушы
Бағалы
қағаздар
(дана)
Бағалы
қағаз-
дарды
ұстаушы
Бағалы
қағаздар
(дана)
Бағалы
қағаз-
дарды
ұстаушы
кестенің жалғасы
Бағалы қағаздарды ұстаушы саны және
жеке шоттағы бағалы қағаздардың саны
Қазақстан
Республикасының
инвестициялық
қорлардың
(меншіктенушілер)
Қазақстан
Республикасының
екінші деңгейдегі
банктер (меншік-
тенушілер)
Қазақстан
Республикасының
сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымдардың
(меншіктенушілер)
Бағалы
қағаздар
(дана)
Бағалы
қағаз-
дарды
ұстаушы
Бағалы
қағаздар
(дана)
Бағалы
қағаз-
дарды
ұстаушы
Бағалы
қағаздар
(дана)
Бағалы
қағаз-
дарды
ұстаушы
кестенің жалғасы
Бағалы қағаздарды ұстаушы саны және
жеке шоттағы бағалы қағаздардың саны
Қазақстан
Республикасының
қаржы нарығының
өзге лицензиаттардың
(меншіктенушілер)
өзге заңды тұлғалардың
резиденттердің
резидент еместердің
Бағалы
қағаздар
(дана)
Бағалы
қағаз-
дарды
ұстаушы
Бағалы
қағаздар
(дана)
Бағалы
қағаз-
дарды
ұстаушы
Бағалы
қағаздар
(дана)
Бағалы
қағаз-
дарды
ұстаушы
кестенің жалғасы
Бағалы қағаздарды ұстаушы саны және
жеке шоттағы бағалы қағаздардың саны
Жеке тұлғалардың
эмитенттің
қорытынды
резидент-
тердің
резидент
еместердің
Жария-
ланған
бағалы
қағаз-
дарды
есеп-
теу
үшін
(дана)
Сатып
алын-
ған
бағалы
қағаз-
дарды
есеп-
теу
үшін
(дана)
Бағалы
қағаз-
дарды
Бағалы
қағаз-
дарды
ұс-
таушы
Ба-
ғалы
қа-
ғаз-
дар
(да-
на)
Ба-
ғалы
қа-
ғаз-
дарды
ұс-
таушы
Ба-
ғалы
қа-
ғаз-
дар
(да-
на)
Ба-
ғалы
қа-
ғаз-
дарды
ұс-
таушы
Басшы            [қолы]                     Аты жөні (болған кезде)
Бас бухгалтер    [қолы]                     Аты жөні (болған кезде)
Орындаушы        [қолы, телефон нөмірі]     Аты жөні (болған кезде)
мөр орны

4. Отчет включает формы, составленные в соответствии с Приложениями 1-4 к настоящим Правилам. <*>
Сноска. Пункт 4 - в редакции Постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 164 (порядок введения в действие см п.2).
Глава 3. Порядок рассмотрения отчета уполномоченным органом
5. (Пункт 5 исключен - Постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 164 (порядок введения в действие см п.2).
6. (Пункт 6 исключен - Постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 164 (порядок введения в действие см п.2).
7. При наличии замечаний к отчету уполномоченный орган письменно уведомляет о них регистратора и указывает на необходимость устранения выявленных нарушений и/или несоответствий законодательству Республики Казахстан. Откорректированный с учетом замечаний уполномоченного органа отчет подлежит повторному представлению в уполномоченный орган в срок не позднее десяти дней с даты получения уведомления о наличии замечаний.
8. При рассмотрении отчета уполномоченный орган вправе запросить у регистратора сведения и документы, необходимые для проверки информации, указанной в отчете.
9. За непредставление отчета, неустранение замечаний к отчету или выявление уполномоченным органом в процессе рассмотрения отчета недостоверных сведений, регистратор и его должностные лица несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления отчетов
организациями, обладающими лицензиями
на осуществление деятельности
по ведению системы реестров держателей
ценных бумаг <*>
Сноска. Приложение 1 - в редакции Постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 164 (порядок введения в действие см п.2).
Сведения о работниках, участвующих в
осуществлении деятельности по ведению
системы реестров держателей ценных бумаг,
[наименование регистратора]
за период с ___________по______________
N
Фамилия,
имя,
отчество
работника
Зани-
маемая
долж-
ность
Категория
квалифи-
кацион-
ного свиде-
тельства
Дата
выдачи
квалифи-
кацион-
ного свиде-
тельства
Номер
квалифи-
кацион-
ного свиде-
тельства
Дата
приема
на работу работника
Руководитель      [подпись]   Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Главный бухгалтер [подпись]   Фамилия, имя, отчество (при наличии)
место печати
Исполнитель       [подпись,   Фамилия, имя, отчество (при наличии)
номер
телефона]
Приложение 2
к Правилам представления отчетов
организациями, обладающими лицензиями
на осуществление деятельности
по ведению системы реестров держателей
ценных бумаг <*>
Сноска. Приложение 2 - в редакции Постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 164 (порядок введения в действие см п.2).
Сведения о филиалах и работниках филиалов
[наименование организации, обладающей
лицензией на осуществление по ведению системы
реестров держателей ценных бумаг],
участвующих в исполнении сделок с ценными бумагами,
за период с _______________ по ________________
Наименование
филиала
Место нахождения филиала
Фамилия, имя, отчество работника
Занимаемая должность
Продолжение таблицы
Категория квалифи-
кационного свиде-
тельства
Дата
выдачи
квалифи-
кационного свидетельства
Номер
квалифи-
кационного свидетельства
Дата
приема
на работу работника
Руководитель      [подпись]   Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Главный бухгалтер [подпись]   Фамилия, имя, отчество (при наличии)
место печати
Исполнитель       [подпись,   Фамилия, имя, отчество (при наличии)
номер
телефона]
Приложение 3
к Правилам представления отчетов
организациями, обладающими лицензиями
на осуществление деятельности
по ведению системы реестров держателей
ценных бумаг <*>
Сноска. Приложение 3 - в редакции Постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 164 (порядок введения в действие см п.2).
Отчет [наименование организации, обладающей лицензией
на осуществление по ведению системы
реестров держателей ценных бумаг] об
операциях по переводу ценных бумаг
за период с _________________ по ___________
N
Дата
регист-
рации операции 1
Номер
приказа
Дата
приказа
Номер
встречного
приказа
Дата
встречного
приказа
Ито-
го
Продолжение таблицы
Национальный идентификационный номер ценной
бумаги 2
Наиме-
нование
эмитента 3
Коли-
чество
ценных
бумаг
(штук) 4
Цена за
одну ценную
бумагу
(тенге) 5
Продолжение таблицы
Объем
сделки
(тенге) 6
Про-
давец 7
Поку-
патель 7
Разме-
щение 8
Приме-
чание
Руководитель      [подпись]   Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Главный бухгалтер [подпись]   Фамилия, имя, отчество (при наличии)
место печати
Исполнитель       [подпись,   Фамилия, имя, отчество (при наличии)
номер
телефона]
Примечания:
В данном отчете необходимо отражать операции по переводу ценных бумаг основании сделок купли-продажи.
1 Указывается дата регистрации в формате дата/месяц/год.
2 Указывается присвоенный идентификационный номер ценной бумаги.
3 Указывается наименование эмитента, с ценными бумагами которого были заключены сделки.
4 Указывается количество ценных бумаг (в штуках), по которым заключена сделка.
5 Указывается цена сделки (в тенге) до четырех знаков после запятой.
В случае заключения сделки в иностранной валюте, указывается цена в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан, на дату заключения сделки. В случае осуществления расчетов по сделке не в день заключения сделки необходимо указывать цену сделки в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан, на дату осуществления расчетов.
Сноска. Примечание 5 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 ноября 2005 года N 415.
6 Указывается объем сделок (в тенге), до двух знаков после запятой.
7 Указываются коды клиентов, за счет и в интересах которых была заключена сделка.
Коды продавцов и покупателей ценных бумаг:
N
Полное наименование
5-ти значный код
1.
Профессиональный участник рынка ценных бумаг
Код пятизначный, присвоенный организатором торгов
2.
Эмитент
ISS__
3.
Юридическое лицо
JUR__
4.
Физическое лицо
FIZ__
5.
Инвестиционный фонд
INVFD
6.
Центральный депозитарий
(как номинальный держатель)
CDS_
7.
Центральный депозитарий
(как собственник)
CDS_O
8 Используются следующие символы:
"1" - первичное размещение ценных бумаг;
"2" - вторичное обращение ценных бумаг.
Приложение 4
к Правилам представления отчетов
организациями, обладающими лицензиями
на осуществление деятельности
по ведению системы реестров держателей
ценных бумаг <*>
Сноска. Приложение 4 - в редакции Постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 164 (порядок введения в действие см п.2); с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 ноября 2005 года N 415.
Отчет [наименование организации,
обладающей лицензией на осуществление по
ведению системы реестров держателей ценных бумаг]
об итогах деятельности по ведению системы
реестров держателей ценных бумаг
за период с _______________ по ______________
N
Наименова-
ние эмитента
ценных
бумаг
Национальный идентифика-
ционный номер
ценной бумаги
Дата
заключе-ния
договора
Дата растор-
жения договора
Общее
количество
держателей
ценных
бумаг
Ито
го
Продолжение таблицы
Количество держателей ценных бумаг и количество ценных бумаг, находящихся на лицевых счетах
Центральный депозитарий
брокеров-
дилеров Республики Казахстан (собственников-
небанков)
накопительных
пенсионных фондов Республики
Казахстан (собственников)
ценных
бумаг (штук)
держа-
телей ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
Продолжение таблицы
Количество держателей ценных бумаг и количество ценных бумаг, находящихся на лицевых счетах
банков второго уровня Республики Казахстан
(собственников)
страховых (перестраховочных) организаций Республики Казахстан (собственников)
прочих лицензиатов финансового рынка Республики Казахстан (собственников)
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
Продолжение таблицы
Количество держателей ценных бумаг и количество ценных бумаг, находящихся на лицевых счетах
прочих юридических лиц
физических лиц
резидентов
нерезидентов
резидентов
нерезидентов
ценных
бумаг (штук)
держа-
телей ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
ценных
бумаг
(штук)
держа-
телей
ценных
бумаг
Продолжение таблицы
Количество держателей ценных бумаг и количество
ценных бумаг, находящихся на лицевых счетах
эмитента
Итого
для учета объявленных ценных бумаг (штук)
для учета выкупленных ценных бумаг (штук)
ценных
бумаг
держателей ценных бумаг
Руководитель      [подпись]   Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Главный бухгалтер [подпись]   Фамилия, имя, отчество (при наличии)
место печати
Исполнитель       [подпись,   Фамилия, имя, отчество (при наличии)
номер
телефона]