Жеке санатты азаматтарға көрсетілетін әлеуметтік төлемдер ережелерін бекіту туралы
Степногорск қалалық мәслихатының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы N С-23-8 шешімі. Ақмола облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 14 ақпанда № 1557 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2005 жылғы 24 ақпандағы № № 3С-14/11 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2005.02.24 № 3С-14/11 шешімімен
2001 жылғы 23 қаңтарындағы N 148-II Қазақтан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы"Заңының 6 бабы, 1 тармағы, 11, 14-тармақшаларына сәйкес Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2002 жылға жеке санатты азаматтарға көрсетілетін әлеуметтік төлемдер ережелерін" қосымша бойынша бекітілсін.
2. Бұл шешім 2002 жылдың 1 қаңтарынан бастап Ақмола облысының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден кейін өз күшіне енгізілсін.
3. Бұл шешімнің іс-әрекеті 2002 жылдың 1 қаңтарынан табылған құқықтық қатынастарға тарайды.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы
Қалалық мәслихаттың хатшысы
Степногорск қалалық мәслихатының
2002 жылғы 28 желтоқсандағы
шешіміне
қосымша N С-23/8
Жеке санатты азаматтарға көрсетілетін әлеуметтік төлемдер
ережелері
1. Жалпы ережелері
1. Бұл жеке санатты азаматтарға көрсетілетін әлеуметтік төлемдер ережелері(әрі қарай Ереже) "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша жеке санатты азаматтарға көрсетілетін әлеуметтік төлемдер" бюджеттік бағдарламасы бойынша төлемдер тәртібінің ұйымдастыруын реттейді.
2. Ережелерді қабылдау үшін Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы"және "Бюджеттік жүйе туралы" Заңдары құқықтық негізі болып табылады.
2. Әлеуметтік төлемдерді алуға құқық
3. Әлеуметтік төлемдерді келесі санатты азаматтардың құқығы бар:
1) жалғыз тұратын зейнеткерлер;
2) жұмыссыздар;
3) мүгедектер;
4) кәмелетке толмаған балалары бар, көпбалалы отбасылар;
5) аурудың ұзақ мерзімімен емделетін аурулар.
4. Жоғарыдағы айтылған санатты азаматтарға әлеуметтік төлемдердің келесі түрлері көрсетіледі:
1) емделуге, дәрігерлік-консультативтік комиссияның (бұдан әрі - ДКК) қорытындысымен аурулардың тізімі бойынша емделудің жол ақысын төлеу;
2) өрттен, апаттан, басқа төтенше жағдайдан зақымданғандарға;
3) басқа ойда болмаған оқиғаларда.
3. Әлеуметтік төлемдерді төлеу бойынша
жұмысты ұйымдастыру
5. Әлеуметтік төлемдерді төлеу бойынша жұмысты ұйымдастыру үшін қалалық мәслихаттың депутаттары, еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасының өкілдері, білім және денсаулық сақтау бөлімдері, қоғамдық бірлестіктердің мүшелері құрамында қалалық комиссия құрылған. Комиссияның жиналыстары әлеуметтік саласын басқаратын әкімнің орынбасарымен өткізіледі.

Об утверждении Правил оказания социальных выплат отдельным категориям граждан
Решение Cтепногорского городского маслихата от 28 декабря 2002 г N С-28-8. Зарегистрировано Управлением юстиции Акмолинской области 14 февраля 2003 года N 1557. Утратило силу - решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 24 февраля 2005 года № 3С-14/11
Утратило силу - решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 24.02.2005 № 3С-14/11
В соответствии с подпунктами 11) и 14) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II ЗРК "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила  оказания социальных выплат отдельным категориям граждан согласно приложению.
2. Настоящее решение вступает в силу с момента государственной регистрации в Управлении юстиции по Акмолинской области.
3. Действие настоящего решения распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2002 года.
Председатель сессии городского маслихата
Секретарь городского маслихата
Приложение к решению
Степногорского городского
маслихата от 28.12.02 г. С-23/8
Правила оказания социальных выплат отдельным категориям граждан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания социальных выплат отдельным категориям граждан  (далее Правила) регулируют порядок организации выплат по бюджетной программе "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов".
2. Правовой основой для принятия Правил являются Законы Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и "О бюджетной системе".
2. Право на получение социальных выплат
3. Право на социальные выплаты имеют следующие категории граждан:
1) одинокопроживающие пенсионеры;
2) безработные;
3) инвалиды;
4) многодетные семьи, имеющие несовершеннолетних детей;
5) больные с длительным сроком лечения заболевания.
4. Вышеперечисленным категориям граждан оказываются следующие виды социальных выплат:
1) на лечение, оплату проезда на лечение по перечню заболеваний при наличии заключения врачебно-консультативной комиссии (далее ВКК);
2) пострадавшим от пожаров, аварий, других чрезвычайных происшествий;
3) в иных непредвиденных случаях.
3. Организация работы по оказанию социальных выплат
5. В целях организации работы по оказанию социальных выплат создана городская комиссия в составе которой депутаты городского маслихата, представители управления труда, занятости и  социальной защиты населения, отделов образования и здравоохранения, члены общественных объединений. Работа комиссии проводится согласно утвержденному плану работы. Заседания комиссии проводятся под  председательством заместителя акима, курирующего социальную сферу.

6. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) Көмек сұраған жанұяның (азаматтың) тұрмыс жағдайларының зерттеуін өткізу;
2) Азаматтарға біржолғы әлеуметтік төлем көрсету өтініштерін қарастыру;
3) әлеуметтік көмек көрсету немесе одан бас тарту туралы шешім қабылдау.
4. Жеке санатты азаматтарға көрсетілетін
әлеуметтік төлемнің мөлшері және оны
тағайындау тәртібі
7. Әлеуметтік төлемдер жанұяның (азаматтың) 1 мүшесіне жылына 1 рет ақшалай нысанда беріледі.
8. Әлеуметтік төлемнің мөлшері әрбір нақты жағдайда қалалық комиссияның қорытындысы бойынша анықталады.
9. Жанұя (азамат) қалалық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасына әлеуметтік төлемді тағайындау жөніндегі өтінішпен барады.
Өтінішке келесі құжаттар қосымша болып келеді:
1) жанұяның құрамы туралы мәлімет;
2) шұғыл емделудің қажеттілігі туралы ДКК анықтамасы, емделудің жол ақысы, өмірге қауіп-қатерлі ауруларға қымбат тұратын дәрі-дәрмектерді алу;
3) алушының санатын растайтын (мүгедек, жұмыссыз және т.б) мәлімет;
4) жанұяның барлық мүшелерінің тоқсанда табатын табысы, тоқсанның алдындағы тоқсанда алынған жиынтық табысы.
10. Жеке санатты азаматтарға әлеуметтік төлемдер еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасымен тағайынданған сомалар өтініш берушінің дербес шотына аудару тәсілімен өндіріледі.
11. Әлеуметтік төлемдер келесі мөлшерде төленеді:
1) емделуге, емделудің жол ақысын төлеуге (ДКК қорытындысы бойынша ауруға байланысты) 25 есеп айлық көрсеткішінен астам емес;
2) өрт, апат, басқа төтенше жағдайларда шығындардың есебі бойынша, бірақ 10 мың теңгеден астам емес.
5. Әлеуметтік төлемнің қаржыландыру көздері
12. Әлеуметтік төлемдердің қаржыландыру шығыстары қалалық бюджетте осыған көзделген қаржылардың шетінен төленеді.
6. Төлемдерді беру бойынша бақылау
13. Әлеуметтік төлемдерді беру және оны дұрыс тағайындау бойынша бақылау қалалық бюджетті орындау шектеуінің бақылауында өткізіледі.

6. Основными задачами комиссии являются:
1) проведение обследований жилищно бытовых условий семьи (гражданина), обратившегося за помощью;
2) рассмотрение заявлений граждан об оказании разовой социальной помощи;
3) принятие решения о назначении социальной помощи или отказе в ней.
4. Порядок назначения и размер социальных выплат отдельным категориям граждан
7. Социальные выплаты предоставляются в денежной форме один раз в год одному члену семьи (гражданину).
8. Размер разовой социальной выплаты определяется в каждом конкретном случае по заключению городской комиссии.
9. Семья (гражданин) обращается за назначением социальной помощи в городское управление труда, занятости и социальной защиты населения с заявлением.
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) сведения о составе семьи;
2) справка ВКК о необходимости экстренного лечения, поездки на лечение, приобретение дорогостоящих медикаментов при заболеваниях, угрожающих жизни;
3) сведения, подтверждающие категорию заявителя (инвалид, безработный и т.д.);
4) сведения о полученных доходах членов семьи заявителя за квартал, предшествующий кварталу обращения.
10. Социальные выплаты отдельным категориям граждан производятся городским управлением труда, занятости и социальной защиты населения путем зачисления назначенных сумм на лицевой счет заявителя.
11. Социальные выплаты производятся в следующих размерах:
1) на лечение, оплату проезда на лечение (в зависимости от заболевания по заключению ВКК) не более 25 кратного размера месячного расчетного показателя;
2) в случае пожаров, аварий других чрезвычайных происшествий и в иных непредвиденных случаях по расчету затрат, но не более 10 тыс. тенге.
5. Источник финансирования социальных выплат
12. Финансирование расходов по социальным выплатам производится в пределах средств, предусмотренных на эти цели в городском бюджете.
6. Контроль за осуществлением выплат
13. Контроль за правильностью назначения и выплаты социальной помощи осуществляется в рамках контроля за исполнением городского бюджета.