"2002 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2001 жылғы 25 желтоқсандағы N 16/147 шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының шешiмi 2002 жылғы 14 мамырдағы N 19/194. Маңғыстау облыстық әділет басқармасында 2002 жылғы 22 мамырда N 891 тіркелді.
"2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы"   Z010273_   , "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы"   Z010148_   , "Бюджет жүйесi туралы"   Z990357_   Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, облыстық мәслихат шешiм еттi:
"2002 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихатының 2001 жылғы 25 желтоқсандағы N 16/147 шешiмiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2002 жылға арналған облыстық бюджет, N 1 қосымшаға сәйкес, мынадай көлемде бекiтiлсiн:
кiрiстерi - 13215593 мың теңге;
несиелердi қайтару - 120211 мың теңге;
шығындар - 14826335 мың теңге;
несиелеу - 100000 мың теңге;
тапшылық - 1590531 мың теңге.
Облыстық бюджет тапшылығының орнын жабу кiрiстердi қаржы жылының басына 1590531 мың теңге мөлшерiндегi бос қалдық қаржы сомасына ұлғайту есебiнен жүргiзiлсiн.".
2. 3-тармақта:
2 азат жолдағы "52.2" саны "43.8" санымен ауыстырылсын;
3 азат жолдағы "74.5" саны "80.7" санымен ауыстырылсын;
4 азат жолдағы "78.8" саны "72.2" санымен ауыстырылсын;
5 азат жолдағы "80.6" саны "77.8" санымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жаңа 6 азат жолмен  толықтырылсын: "Бейнеу ауданы - 12.2 пайыз".
2 қосымша жаңа редакцияда жазылсын.
3. 5 тармақ мынадай редакцияда жазылсын: "Облыстық бюджеттен
аударылатын, 2002 жылға арналған Маңғыстау ауданының бюджетiне субвенция көлемi 227279 мың теңге сомасында белгiленсiн".
4. 13-тармақта:
1 - азат жолдағы "254748" саны "61734" санымен ауыстырылсын;
2 - азат жолдағы "224748" саны "51734" санымен ауыстырылсын;
4 - азат жол алынып тасталсын;
5. 3 және 4 қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын.
Сессия төрағасы                            Облыстық
мәслихаттың хатшысы
Облыстық Мәслихаттың
14.05.2002 ж. N 19/194 шешiмiне
N 1 қосымша
мың теңге
---------------------------------------------------------------------------
Кл!Пкл!Кат!СП!                                 !Бекiтiлг.!Нақтылан-!Ауытқу
!   !   !  !                                 ! бюджет  !   ған   !  +,-
!   !   !  !                                 !         ! бюджет  !
---------------------------------------------------------------------------
I. КIРIСТЕР                    12703762  13215593  511831
1            Салық түсiмдерi                    12639286  13075234  435948

О внесении изменений и дополнений в решение Мангистауского областного маслихата от 25 декабря 2001 года N 16/147 "Об областном бюджете на 2002 год"
Решение Мангистауского областного Маслихата от 14 мая 2002 года N 19/194. Зарегистрировано управлением юстиции Мангистауской области 22 мая 2002 года за N891.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 273-2 " О республиканском  бюджете на 2002 год", " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", " О бюджетной системе " областной маслихат решил:
Внести в решение областного маслихата от 25 декабря 2001 года N 16/147 "Об областном бюджете на 2002 год" следующие изменения и дополнения:
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции: "утвердить областной бюджет на 2002 год, согласно приложению 1, в следующих объемах:
доходы -                 13215593 тыс.тенге;
возврат кредитов           120211 тыс.тенге;
затраты                  14826335 тыс.тенге;
кредиты                    100000 тыс.тенге;
дефицит          -        1590531 тыс.тенге.
Покрытие дефицита областного бюджета производится за счет увеличения доходов на сумму свободного остатка на начало финансового года в размере 1590531 тыс.тенге".
2. В пункте 3:
абзаце 2 цифру "52,2" заменить цифрой "43,8";
абзаце 3 цифру "74,5" заменить цифрой "80,7";
абзаце 4 цифру "78,8" заменить цифрой "72,2";
абзаце 5 цифру "80,6" заменить цифрой "77,8";
дополнить новым абзацем 6 следующего содержания:"Бейнеуский район-12,2 процента".
Приложение 2 изложить в новой редакции.
3. Пункт 5 изложить в следующей редакции:"Установить объем субвенций на 2002 год бюджету Мангистауского района в сумме 227279 тыс.тенге,перечисляемой из областного бюджета.
4. В пункте 13:
абзаце 1 цифру "254748" заменить цифрой "61734";
абзаце 2 цифру "224748" заменить цифрой "51734";
абзац 4 исключить.
5. Приложения 3 и 4 изложить в новой редакции.
Председатель сессии
Секретарь областного маслихата
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к решению областного маслихата
от 14 мая 2002 г N 19 /194.
ОБЛАСТНОЙ БЮДЖЕТ НА 2002 ГОД
тыс.тенге
___________________________________________________________________________
Кат.КлПдкСп.                                     Утвержден. Уточнен Отклон.
бюджет    бюджет
___________________________________________________________________________
1.ДОХОДЫ           12703762  13215593  511831
1          НАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ                 12639286  13075234  435948

1         Кiрiстерге салынатын табыс салығы   4316648   4612998  296350
2    Жеке тұлғалардан алынатын табыс
салығы                              4316648   4612998  296350
1 Жеке тұлғалардан алынатын төлем
көзiнен ұсталатын табыс салығы      3703013   3932908  229895
2 Кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын
жеке тұлғалардан алынатын табыс
салығы                               543588    599801   56213
3         Әлеуметтiк салық                    6403464   6414048   10584
1    Әлеуметтiк салық                    6403464   6414048   10584
1 Әлеуметтiк салық                    6403464   6414048   10584
4         Меншiкке салынатын салықтар         1453578   1630067  176489
1    Мүлiкке салынатын салықтар           998451   1108263  109812
1 Заңды тұлғалардың мүлкiне
салынатын салық                      979649   1089686  110037
2 Жеке тұлғалардың мүлкiне
салынатын салық                       18802     18577    -225
3    Жер салығы                           369491    372320    2829
1 Ауыл шаруашылық мақсатындағы
жерлерге салынатын жер салығы           520       542      22
2 Елдi мекендердiң жерлерiне
салынатын жер салығы                  88896     82124   -6772
3 Өнеркәсiптiк, байланыстық, көлiктiк
және басқа да ауыл шаруашылық емес
мақсаттағы жерлерге салынатын жер
салығы                               280075    289654    9579
4    Көлiк құралдарына салынатын салық     85526    149295   63769
1 Заңды тұлғалардың көлiк құралдарына
салынатын салық                       43119     61063   17944
2 Жеке тұлғалардың көлiк құралдарына
салынатын салық                       42407     88232   45825
5    Бiрыңғай жер салығы                     110       189      79
1 Бiрыңғай жер салығы                     110       189      79
5         Тауарларға, жұмыстарға және қызмет
көрсетулерге салынатын iшкi салықтар 367802    308903  -58899
2    Акциздер                              32800     18460  -14340
2 Қазақстан Республикасының аумағында
өндiрiлген арақ                        6000      1660   -4340
7 Қазақстан Республикасының аумағында
өндiрiлген сыра                        6500      6500    0
23 Құмар ойын бизнесi, лотерея
өткiзуден басқа                        300        300    0
31 Арнайы жабдықталған стационарлық
бекеттерден ақырғы тұтынушыға сатып
өткiзiлетiн Қазақстан Республикасының
аумағында өндiрiлген бензин

1       Подоходный налог на доходы             4316648   4612998  296350
2    Индивидуальный подоходный налог        4316648   4612998  296350
1 Индивидуальный подоходный налог
с доходов,облагаемых у источника
выплаты                                3703013   3932908  229895
2 Индивидуальный подоходный налог
с доходов,необлагаемых у источника
выплаты                                 543588    599801   56213
3 Индивидуальный подоходный налог
с физических лиц,осуществляющих
деятельность по разовым талонам          70047     80289   10242
3       Социальный налог                        6403464  6414048   10584
1   Социальный налог          -             6403464  6414048   10584
1 Социальный налог                        6403464  6414048   10584
4       Налоги на собственность                 1453578  1630067  176489
1   Налоги на имущество                      998451  1108263  109812
1 Налог на имущество юридических лиц и
индивидуальных предпринимателей          979649  1089686  110037
2 Налог на имущество физических лиц         18802    18577   -225
3          Земельный налог                          369491   372320    2829
1 Земельный налог на земли
сельскохозяйственного назначения            520      542      22
2 Земельный налог на земли
населенных пунктов
88896    82124   -6772
3 Земельный налог на земли промышленности,
связи,транспорта и иного
несельскохозяйственного назначения       280075   289654    9579
4          Налог на транспортные средства            85526   149295   63769
1 Налог на транспортные средства
с юридических лиц                         43119    61063   17944
2 Налог на транспортные средства
с физических лиц                          42407    88232   45825
5       Единый земельный налог                      110      189      79
1 Единый земельный налог                      110      189      79
5          Внутренние налоги на товары,
работы и услуги                          367802   308903  -58899
2       Акцизы                                    18460    18460  -14340
1 Спирт                                         0       50     50
2 Водка, произведенная на территории
Республики Казахстан                       6000     1660   -4340
7 Пиво, произведенное на территории
Республики Казахстан                       6500     6500       0
23 Игорный бизнес                              300      300       0
30 Бензин(за исключением авиационного),
произведенный на территории Республики
Казахстан, кроме реализуемого со специально
оборудованных стационарных пунктов конечному
потребителю                                   0      160    160
31 Бензин(за исключением авиационного),
Республики Казахстан,реализуемый
со специально оборудованных стационарных

(авиациялықты қоспағанда)             15000      7200   -7800
33 Арнайы жабдықталған стационарлық
бекеттерден ақырғы тұтынушыға сатып
өткiзiлетiн Қазақстан Республикасының
аумағында өндiрiлген дизель отыны      5000      2500   -2500
3    Табиғи және басқа ресурстарды
пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер   303579    258573  -45006
3 Жер бетiне жақын көздердегi су
ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем    574        536   -38
15 Жер участкелерiн пайдаланғаны
үшiн төлем                            73005     78037   5032
16 Қоршаған ортаны ластағаны үшiн
төленетiн төлем                      230000    180000  -50000
4    Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi
жүргiзгенi үшiн алынатын алым         31423    31870    447
1 Кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын
жеке тұлғаларды тiркегенi үшiн алым    4558     4628     70
2 Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу
құқығы үшiн лицензиялық алым           7765     8081    316
3 Заңды тұлғаларды мемлекеттiк
тiркегенi үшiн алым                    3183     2863   -320
4 Аукциондық сатудан алынатын алым       7931     2962   -4969
18 Жылжымайтын мүлiкке және олармен
мәміле жасау құқығын мемлекеттiк
тiркегенi үшiн алым                    7986    11151   3165
8        Заңдық мәндi iс-әрекеттердi жасаған
үшiн (немесе) оған уәкiлеттi бар
мемлекеттiк органдардың немесе
лауазымды тұлғалардың құжаттар
бергенi үшiн алынатын мiндеттi
төлемдер                               97794   108595  10801
1    Мемлекеттiк баж                        97794   108595  10801
2 Сотка берiлген қуыну өтiнiштерiнен,
ерекше iс жүргiзу iстерi бойынша
арыздардан, кассациялық шағымдардан
алынатын, сондай-ақ соттың
құжаттардың көшiрмесiн бергенi үшiн
алынатын мемлекеттiк баж               68234    81460  13226
3 Нотариалдық әрекет жасағаны,
сондай-ақ нотариалдық куәландырылған
үшiн алынатын мемлекеттiк баж алымы     1577     1114   -463
4 Азаматтық хал кесiмдерiн тiркегенi
үшiн, сондай-ақ өзгертiлуiне байланысты
азаматтық хал кесiмдерi мен
куәлiктердi тiркеу туралы қайтар
куәлiктер бергенi үшiн алынатын
мемлекеттiк баж алымы                  1108     1553    445
5 Шет елге шығуға және Қазақстан
Республикасына басқа мемлекеттен
адамдар шақыруға құқық беретiн
құжаттарды ресiмдегенi үшiн,
сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiс
енгiзгенi үшiн алынатын мемлекеттiк
баж алымы құқығын беретiн құжаттарды
ресiмдегенi үшiн мемлекеттiк баж
алымы                                  1654     361   -1293
6 Шетелдiктердiң паспортына не оларды
ауыстыратын құжаттарына Қазақстан
Республикасынан шығуға және Қазақстан
Республикасына кiруге құқық беретiн
рұқсатты ресiмдегенi үшiн алынатын
мемлекеттiк баж алымы                   826    549     -277
7 Қазақстан Республикасынан азаматтығын
алғандығы және Қазақстан Республикасының
азаматтығын тоқтатқандығы туралы
құжаттарды ресiмдегенi үшiн алынатын

пунктов конечному потребителю             15000     7200  -7800
33 Дизельное топливо,реализуемый
со специально оборудованных стационарных
пунктов конечному потребителю              5000     2500  -2500
34 Бензин(кроме авиационного), реализуемый
юридическими и физическими лицами оптом
(для целей дальнейшей перепродажи)            0       67     67
35 Дизельное топливо,реализуемое юридическими
и физическими лицами оптом(для целей
дальнейшей перепродажи)                       0       23     23
3       Поступления за использование
природных и других ресурсов              303579    258573 -45006
3 Плата за пользование водными ресурсами
поверхностных источников                    574       536    -38
15 Плата за пользование земельными участками 73005    780037   5032
16 Плата за загрязнение окружающей среды    230000    180000-50000
4       Сборы за ведение предпринимательской и
профессиональной деятельности             31423     31870   447
1 Сбор за государственную регистрацию
индивидуальных предпринимателей            4558      4628    70
2 Лицензионный сбор за право занятия
отдельными видами
деятельности                               7765      8081   316
3 Сбор за государственную регистрацию
юридических лиц                            3183      2863  -320
4 Сбор с аукционов                           7931      2962 -4969
10 Сбор за проезд по платным государственным
автомобильным дорогам местного значения      0         7     7
14 Сбор за государственную регистрацию
механических транспортных средств и прицепов  0      1842  1842
18 Сбор за государственную регистрацию прав
на недвижимое имущество и сделок с ним     7986     11151  3165
20 Плата за размещение наружной (визуальной)
рекламы в полосе отвода автомобильных дорог
общего пользования местного значения и
в населенных пунктах                          0       336   336
7          Прочие налоги                                 0       623   623
1        Прочие налоги                                 0       623   623
10 Прочие налоговые поступления в местный бюджет 0       623   623
8          Обязательные платежи,взимаемые за совершение
юридически значимых действий и (или)
выдачу документов уполномоченными на то
государственными органами или должностными
лицами                                    97794    108595  10801
1      Государственная пошлина                    97794    108595  10801
2 Государственная пошлина,взимаемая с
подаваемых в суд исковых заявлений, с
заявлений (жалоб) по делам особого
производства,с кассационных жалоб, а также
за выдачу судом копий (дубликатов)
документов                                 68234     81460  13226
3 Государственная пошлина,взимаемая за
совершение нотариальных действий, а также
за выдачу копий (дубликатов) нотариально
удостоверенных документов                   1577      1114   -463
4 Государственная пошлина,взимаемая за
регистрацию актов гражданского состояния,
а также за выдачу повторных свидетельств
о регистрации актов гражданского состояния
и свидетельств в связи с изменением,
дополнением, исправлением и восстановлением 1108      1553    445
5 Государственная пошлина, взимаемая за
оформление документов на право выезда за
границу и приглашение в Республику Казахстан
лиц из других государств, а также за внесение
изменений в эти документы                   1654       361 -1293
6 Государственная пошлина,взимаемая за выдачу
визы к паспортам иностранцев или заменяющим
их документам на право выезда из
Республики Казахстан и въезда
в Республику Казахстан                       826       549  -277
7 Государственная пошлина, взимаемая за
оформление документов о приобретении
гражданства Республики Казахстан и прекращение

мемлекеттiк баж алымы                   432    409      -23
8 Тұрақты жерiн тiркегенi үшiн
алынатын мемлекеттiк баж алымы         2190    1926    -264
9 Аңшылыққа рұқсат құқын бергенi үшiн
мемлекеттiк баж алымы                    52     48     -4
10 Азаматтық қаруларды (аңшылық,
пневматикалық және газ аэрозольды
құрылғылы суық қарулардан басқа)
тiркегенi және қайта тiркегенi үшiн
алынатын мемлекеттiк баж алымы          312    290    -22
11 Паспорттар мен жеке куәлiктер үшiн
алынатын мемлекеттiк баж алымы        21409   20849   -560
2            Салыққа жатпайтын түсiмдер            64476  105250   40774
1         Кәсiпкерлiк қызмет пен меншiктен
түсетiн кiрiстер                       9248   12654   3406
2    Заңды тұлғалардан және қаржы
мекемелерiнен түсетiн салыққа
жатпайтын түсiмдер                     9248   12654   3406
29 Коммуналдық меншiк мүлкiн жалдаудан
түскен түсiмдер                        9248    8940   -308
2         Әкiмшiлiк алымдар мен төлемдер,
коммерциялық емес және орайластырылған
саудадан алынатын кiрiстер             1088     574   -514
1    Әкiмшiлiк алымдар                      1088     574   -514
3 Әкiмшiлiк қамауға алынған адамдар
орындаған жұмыстар, көрсеткен
қызметтерi үшiн                         499       1   -498
ұйымдардан түсетiн түсiмдер
9 Түзету жұмыстарына сотталғандардың
жалақысынан ұсталатын түсiмдер          400    400    0
13 Жылжитын мүлiк кепiлдiгiн
тiркегенi үшiн төлем                    189    173   -16
3        Айыппұлдар мен санкциялар бойынша
түсiмдер                              53629   52560  -1069
1     Айыппұлдар мен санкциялар бойынша
түсiмдер                              53629   52560  -1069
2 Медициналық айықтырғыштарда
орналастырылған
адамдардан түсетiн төлемдер            5800  5800     0
10 Қоршаған ортаны қорғау туралы
заңдарды бұзғаны үшiн
төленетiн айыппұлдар                  21000  21000    0
11 Жергiлiктi мемлекеттiк органдар
өндiрiп алған әкiмшiлiк айыппұлдар
мен санкциялар                        26829  25760  -1069
5        Басқа да салық емес түсiрiлiмдер        511  39462  38951
1     Басқа да салық емес түсiрiлiмдер        511  39462  38951
10 Жергiлiктi бюджетке басқа да салық
емес түсiрiлiмдер                       511   4788   4277
III. Несиелердi қайтару              120211  120211    0
5            Несиелердi қайтару                   120211  120211    0
1        Iшкi несиелердi қайтару              120211  120211    0
6     Заңды тұлғаларға жергiлiктi
бюджеттен берiлген несиелердi
қайтару                              120211  120211    0
1 Директивалық несиелер бойынша
мерзiмi өткен берешектердi қайтару    87080   87080    0
2 Шағын кәсiпкерлiктi дамыту үшiн
берiлген несиелердi қайтару           33131  33131     0
---------------------------------------------------------------------------
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
Фт!Әкi!Бағ!Кiш!            Атауы               !Бекiтiлг.!Нақтылан-!Ауытқу
!мшi!   ! i !                                ! бюджет  !   ған   !  +,-
!   !   !бағ!                                !         ! бюджет  !
---------------------------------------------------------------------------

гражданства Республики Казахстан             432       409   -23
8 Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию места жительства                 2190     1926  -264
9 Государственная пошлина, взимаемая за выдачу
разрешений на право охоты                     52        48    -4
10 Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию и перерегистрацию гражданского
оружия (за исключением холодного охотничьего,
пневматического и газовых аэрозольных
устройств)                                   312        290  -22
11 Государственная пошлина за выдачу паспортов
и удостоверений личности граждан Республики
Казахстан                                    21409     20849 -560
12 Государственная пошлина за выдачу разрешений
на хранение или хранение и ношение,
транспортировку, ввоз на территорию Республики
Казахстан и вывоз из Республики Казахстан
оружия и патронов к нему                       0         36   36
2                  НЕНАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ            64476   105250 40774
1     Доходы от предпринимательской деятельности
и собственности                               9248    12654  3406
2  Неналоговые поступления от юридических лиц
и финансовых учреждений                       9248    12654  3406
15 Поступления дивидентов на пакеты акций,
являющихся коммунальной собственностью           0     3714  3714
29 Поступление от аренды имущества коммунальной
собственности                                 9248     8940  -308
2     Административные сборы и платежи,доходы от
некоммерческих и сопутствующих продаж         1139     1088   -51
1  Административные сборы                        1139     1088   -51
3 Поступления от организаций за работы и услуги,
выполняемые лицами, подвергшимися
административному аресту                       499        1  -498
9 Поступления удержаний из заработной платы
осужденных к исправительным работам            400      400     0
13 Плата за регистрацию залога движимого
имущества                                      189      173   -16
3     Поступления по штрафам и санкциям            53629    52560 -1069
1  Поступления по штрафам и санкциям            53629    52560 -1069
2 Поступление платы от лиц, помещенных
в медицинские вытрезвители                     5800     5800    0
10 Штрафы за нарушение законодательства
об охране окружающей среды                    21000    21000    0
11 Административные штрафы и санкции,взимаемые
местными государственными органами            26829   25760 -1069
5     Прочие неналоговые поступления                  511   39462 38951
1   Прочие неналоговые поступления                  511   39462 38951
10 Прочие неналоговые поступления в местный бюджет 511    4788  4277
26 Возврат неиспользованных средств, ранее
полученных из местного бюджета                    0   34674 34674
3                 ДОХОДЫ ОТ ОПЕРАЦИЙ С КАПИТАЛОМ          0   35109 35109
1     Продажа основного капитала                        0    8202  8202
1   Продажа основного капитала                        0    8202  8202
3 Поступления от продажи имущества,
закрепленного за государственными,
финансируемыми из местного бюджета                0    8202  8202
3     Продажа земли и нематериальных активов            0   26907 26907
1   Продажа земли и нематериальных активов            0   26907 26907
3 Поступления от продажи земельных участков
и права постоянного землепользования              0   26907 26907
Ш Возврат кредитов          120211 120211     0
5        Возврат кредитов                              120211 120211     0
1     Возврат внутренних кредитов                   120211 120211     0
6   Возврат кредитов, выданных из местного бюджета
юридическим лицам                             120211 120211     0
1 Возврат просроченной задолженности
по директивным кредитам                        87080  87080     0
2 Возврат кредитов, выданных для развития
малого предпринимательства                     33131  13131     0

IV. ШЫҒЫНДАР                    14294504  14826335  531831
1              Жалпы сипаттағы мемлекеттiк
көрсетiлген қызмет                 191543    253118   61575
103         Облыстық мәслихат                   8273       8273     0
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк
шығыстар                            7773      7773      0
31      Мәслихат аппаратының материалды-
техникалық базасын нығайту           500      500       0
105         Әкiм аппараты                      147232   208767    61535
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк
шығыстар                            95465    92000    -3465
50      Әкiм аппаратының әкiмшiлiк
ғимаратын күрделi жөндеу            41767   106767    65000
74      Әкiмшiлiк аппаратының материалды-
техникалық базасын нығайту          10000   10000       0
259         Коммуналдық меншiктi басқару
жөнiндегi Департамент               13498    12638    -860
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк
шығыстар                            9500     8640     -860
30      Коммуналдық меншiктi
жекешелендiрудi ұйымдастыру         3998     3998       0
260         Облыстық қаржы басқармасы           22540    23440     900
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк
шығыстар                            22540    22200    -340
2              Қорғаныс                           224517    224517     0
105         Облыстық әскери комиссариат         16993     16993     0
63      Жалпы әскери мiндеттi атқаруды
қамтамасыз ету                      16993     16993     0
105         Облыстық төтенше жағдайлар
жөнiндегi басқарма                   3658     3658      0
31      Жергiлiктi деңгейдегi жұмылдыру
дайындығы бойынша iс-шаралар         3658     3658      0
105         Облыстық мемлекеттiк өртке қарсы
қызмет басқармасы                  190040    190040     0
32      Жергiлiктi деңгейдегi төтенше
жағдайларды жою                    150444    147891   -2553
62      Төтенше жағдайлар бойынша
ұйымдардың материалды-
техникалық базасын нығайту          39596    42149    2553
105         Облыстық суда құтқару қызметi       13826    13826      0
32      Жергiлiктi деңгейдегi төтенше
жағдайларды жою                     10331    10331      0
62      Төтенше жағдайлар бойынша
ұйымдардың материалды-
техникалық базасын нығайту           3495     3495      0
3              Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздiк   605966    618466   12500
251         Маңғыстау облысының iшкi
iстер басқармасы                   605966    618466   12500
2      Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар                 518601    529901   11300
30      Жергiлiктi деңгейдегi қоғамдық
тәртiптi күзету және қоғамдық

Фгр Адм  Пр                 IV.ЗАТРАТЫ            14294504  14826335 531831
1         Государственные услуги общего характера  191543    253118  61575
103     Областной маслихат                         8273      8273      0
2  Административные затраты на местном уровне 7773      7773      0
31  Укрепление материально-технической
базы аппарата маслихата                     500        500     0
105     Аппарат акима                            147232     208767     0
2  Административные затраты на местном
уровне                                    95465     92000 -3465
50  Капитальный ремонт административных зданий
аппарата акима                            41767     106767 65000
74  Укрепление материально-технической базы
аппарата акима                            10000      10000     0
259     Департамент по управлению
коммунальной собственностью               13498      12638  -860
2  Административные затраты на местном уровне 9500       8640  -860
30  Организация приватизации коммунальной
собственности                              3998       3998    0
260        Областное финансовое управление            22540     23440  900
2  Административные затраты на местном уровне 22540     22200 -340
2          Оборона                                   224517     224517   0
105    Областной военный комиссариат              16993      16993   0
63  Мероприятия по приписке и призыву
на военную службу                          16993      16993   0
105    Областное управление по
чрезвычайным ситуациям                      3658       3658   0
31  Мероприятия по мобилизационной подготовке
на местном уровне                           3658       3658   0
105    Областное управление государственной
противопожарной службы                    190040     190040   0
32  Ликвидация чрезвычайных ситуаций
на местном уровне                         150444   147891 -2553
62  Укрепление материально-технической базы
организаций по чрезвычайным ситуациям      39596    42149  2553
105    Областная водно-спасательная служба        13826    13826     0
32  Ликвидация чрезвычайных ситуаций
на местном уровне                          10331    10331     0
62  Укрепление материально-технической базы
организаций по чрезвычайным ситуациям       3495     3495     0
3          Общественный порядок и безопасность       605966   618466 12500
251    Управление внутренних дел
Мангистауской области                     605966   618466 12500
2  Административные затраты
на местном уровне                         518601   529901 11300
30  Охрана общественного порядка и обеспечение
общественной безопасности на местном

қауiпсiздiк қамтамасыз ету          26865    27565      700
40      Iшкi iстер органдары объектiлерiн
күрделi жөндеу                      34000    34000      0
70      Iшкi iстер органдарының материалды-
техникалық базасын нығайту          26500    26500      0
4              Бiлiм беру                         285330    321327   35997
263         Облыстық бiлiм басқармасы          249101    284098   34997
20      Жергiлiктi деңгейде жалпы бiлiм
беруге оқыту                        37209    36163    -1046
32      Жергiлiктi деңгейде орта бiлiм
жүйесiн ақпараттау                  2499     2859      360
61      Жергiлiктi деңгейде балалар мен
жасөспiрiмдердi қосымша бiлiм
беру бағдарламасын iске асыру       5815     5815      0
62      Жергiлiктi деңгейде мектеп
олимпиадаларын өткiзу              14415     15215     800
31      Жергiлiктi деңгейде кәсiптiк-
техникалық 6iлiм                   24126     26696    2480
8      Жергiлiктi деңгейде орта арнайы
оқу орындарында кадрлар даярлау    83227     85375    2148
251         Маңғыстау облысының iшкi iстер
басқармасы                         17830     18830    1000
11      Жергiлiктi деңгейдегi кадрлардың
бiлiктiлiгiн көтеру және қайта
даярлау                            17830     18830    1000
254         Облыстық денсаулық сақтау
басқармасы                         2000      2000     0
11      Жергiлiктi деңгейде кадрларды
қайта даярлау                      2000      2000     0
263         Облыстық бiлiм басқармасы         16399      16399    0
11      Жергiлiктi деңгейде кадрларды
қайта даярлау                      6126     10378   4252
38      Балалар мен жасөспiрiмдердiң
психикалық денсаулығын тексерiп
байқау жөнiнде халыққа
психологиялық-медициналық-
педагогикалық кеңестер беру
көмегiн көрсету                    2420     2420      0
64      Басқа да бiлiм беру ұйымдарының
материалды-техникалық базасын
нығайту                             0       800      800
5              Денсаулық сақтау                1513327  2214296  700969
254         Облыстық денсаулық сақтау
басқармасы                       610960   777108  166148
36      Жергiлiктi деңгейде халыққа
тұрақты медициналық көмек
көрсету                          376800   482567  105767
31      ВИЧ ауруын жұқтырған адамдарға
медициналық көмек көрсету         22500    26070   3570
33      Жергiлiктi деңгейде эпидемияға
қарсы күрес                       2600     2600      0
34      Жергiлiктi деңгейде қан
(ауыстырғыш) өндiру               21000    21000     0
41      Жергiлiктi деңгейде салауатты
өмiр салтын насихаттау            6060     6571     511
45      Ана мен баланы қорғау            182000   238300   56300
254         Облыстық санитарлық-
эпидемиологиялық станциясы       69472     93393   23921
39      Санитарлық-эпидемиологиялық
қолайлы жағдайды қамтамасыз ету  69472     69511    39
254         Облыстық денсаулық сақтау
басқармасы                      691248    802408  111160
30      Психикалық ауруларға
мамандандырылған медициналық
көмек көрсету                    48500     59376   10876
32      Туберкулез ауруларына
мамандандырылған медициналық
көмек көрсету                    69000     76032  7032
47      Онкологиялық ауруларға
мамандандырылған  медициналық
көмек көрсету                    18000     19000  1000
48      Алкогольдiк, нашақорлық және
токсикологиялық тәуелдi ауруларға
мамандандырылған медициналық
көмек көрсету                    25700     29597   3897
49      Терi-венерологиялық ауруларға
мамандандырылған медициналық
көмек көрсету                    16300     21010   4710
50      Жұқпалы ауруларға
мамандандырылған медициналық
көмек көрсету                    46600     61970  15370
54      Бастапқы дәрiгерлiк-санитарлық
көмек және мамандандырылған
амбулаториялық-емханалық көмек
көрсету                         467148    535423  68275
251         Маңғыстау облысының iшкi iстер
басқармасы                       12255     14225   2000
31      IIБ медициналық қызметi          12255     14225   2000
254         Облыстық денсаулық сақтау
басқармасы                      129392    527132  397740
37      Жедел медициналық жәрдем
көрсету                          69500     83640  14140
43      Төтенше жағдайларда халыққа
медициналық көмек көрсету        14600     14600    0
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк
шығыстар                          7992     10080   2088
38      Облыста халықтың денсаулығын
қорғау жөнiндегi өзге де
қызметтер                        27000     27000    0
42      Жергiлiктi деңгейдегі денсаулық
сақтау ұйымдарының есепке алу
қызмет көрсетумен қамтамасыз ету  5300     5300     0
44      Дәрi-дәрмектердi медициналық
жабдықтарды орталықтандыра
сатып алу                         5000     14000   9000
55      Коммуналдық меншiктегi денсаулық
сақтау объектiлерiн күрделi
жөндеу                            0       141000  141000
57      Медициналық жабдықтарды және
санитарлық көлiктi

уровне                                     26865    27565   700
34  Поощрение граждан,участвующих в охране
общественного порядка                          0      500   500
40  Капитальный ремонт объектов органов
внутренних дел Мангистауской области       34000    34000     0
70  Укрепление материально-технической базы
органов внутренних дел Мангистауской
области                                    26500    26500     0
4          Образование                               285330   321327 35997
263    Областное управление образования          249101   284098 34997
20  Общеобразовательное обучение на
местном уровне                             37209   36163  -1046
32  Информатизация системы среднего образования
на местном уровне                           2499    2859    360
37  Приобретение и доставка учебников для
обновления библиотечных фондов
государственных учреждений среднего
образования                                 81720 111975  30255
61  Реализация программ дополнительного
образования для детей и юношества на
местном уровне                               5815   5815      0
62  Проведение школьных олимпиад на
местном уровне                              14415  15215    800
31  Начальное профессиональное образование
на местном уровне                           24216  26696   2480
8  Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием на местном
уровне                                      83227  85375   2148
251    Управление внутренних дел Мангистауской
области                                     17830  18830   1000
11 Повышение квалификации и переподготовка
кадров на местном уровне                    17830  18830   1000
254    Областное управление здравоохранения        2000    2000      0
11 Повышение квалификации и переподготовка
кадров на местном уровне                    2000    2000      0
263    Областное управление образования           16399   16399      0
11 Повышение квалификации и переподготовка
кадров на местном уровне                   10378   10378      0
30 Капитальный ремонт прочих объектов
образования на местном уровне               2801    2801      0
38 Оказание психолого-медико-педагогической
консультативной помощи населению по
обследованию психического здоровья детей и
подростков                                  2420    2420      0
64 Укрепление материально-технической базы
прочих организаций образования               800     800      0
5          Здравоохранение                          2214296 2549650 335354
254    Областное управление здравоохранения      777108  866704  89596
36 Оказание стационарной медицинской помощи
населению на местном уровне               482567  532346  49779
31 Оказание медицинской помощи
ВИЧ-инфицированным больным                 26070   26855    785
33 Борьба с эпидемиями на местном уровне       2600    2600      0
34 Производство крови (заменителей) на
местном уровне                             21000   21736    736
41 Пропаганда здорового образа жизни
на местном уровне                           6571    7569    998
45 Охрана материнства и детства              238300   275598 37298
254    Областная санитарно-эпидемиологическая
станция                                    93393   101726  8333
39 Обеспечение санитарно-эпидемиологического
благополучия                               69511    77844  8333
56 Укрепление материально-технической базы
организаций здравоохранения                23882    23882     0
254    Областное управление здравоохранения      802408   858199 55791
30 Оказание специализированной медицинской
помощи больным,страдающим психическими
расстройствами                             59376    62019  2643
32 Оказание специализированной медицинской
помощи больным туберкулезом                76032    82410  6378
47 Оказание специализированной медицинской
помощи больным онкологическими
заболеваниями                              19000    20023  1023
48 Оказание специализированной медицинской
помощи больным алкоголизмом, наркоманией
и токсикоманией                            29597    31754  2157
49 Оказание специализированной медицинской
помощи больным кожно-венерологическими
заболеваниями                              21010    23415  2405
50 Оказание специализированной медицинской
помощи больным инфекционными заболеваниями 61970    63932  1962
54 Оказание первичной медико-санитарной помощи
и специализированной амбулаторно-
поликлинической помощи                    535423   574646 39223
251    Управление внутренних дел Мангистауской
области                                    14255    14255     0
31 Оказание стационарной медицинской помощи
военнослужащим сотрудникам правоохранительных
органов членам их семей                    14255    14255     0
254    Областное управление здравоохранения      527132  708766 181634
37 Оказание скорой медицинской помощи         83610   93791  10151
43 Оказание медицинской помощи населению
в чрезвычайных ситуациях                   14600    15865  1265
2 Административные затраты на местном уровне 10080    10080     0
38 Прочие услуги по охране здоровья населения
на местном уровне                          27000    32108     0
42 Обеспечение учетными услугами организаций
здравоохранения на местном уровне           5300     5800     0
44 Централизованный закуп лекарственных средств
14000    14000     0
51 Организация сбора и анализа
медико-статистической информации                0     3000 3000
55 Капитальный ремонт объектов здравоохранения,
находящихся в коммунальной собственности   141000   302610 16610
57 Централизованный закуп медицинского

орталықтандырылған сатып алу      0       231512  231512
6              Әлеуметтiк қамсыздандыру және
әлеуметтiк көмек                476608    481175   4567
258         Облыстық еңбек, халықты жұмыспен
қамту және әлеуметтiк қорғау
басқармасы                      352082    408702   56620
31      Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар 352082    352082    0
32      Жергiлiктi деңгейдегi
интернаттық тұрпатты мекемелер
арқылы көрсетiлетiн әлеуметтiк
қамтамасыз ету                     0      56620   56620
105         Облыстық еңбек, халықты
жұмыспен қамту және әлеуметтiк
қорғау басқармасы               29750     34216   4466
60      Жергiлiктi өкiлдi органдардың
шешiмi бойынша азаматтардың
жекелеген санаттарына
әлеуметтiк төлемдер             29750     34216   4466
105         Облыстық денсаулық сақтау
басқармасы                       5400      5400     0
60      Жергiлiктi өкiлдi органдардың
шешiмi бойынша азаматтардың
жекелеген санаттарына
әлеуметтiк төлемдер              5400      5400     0
258         Облыстық еңбек, халықты жұмыспен
қамту және әлеуметтiк қорғау
басқармасы                      32756      32857   101
57      Жергiлiктi деңгейдегi
мүгедектердi әлеуметтiк қолдау   1330      1330     0
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк
шығыстар                        22264      25394   3130
33      Жергiлiктi деңгейдегi
медициналық әлеуметтiк сараптау 7000        0     -7000
35      Жәрдемақыларды және басқа да
әлеуметтiк төлемдердi есептеу,
төлеу және беру бойынша қызмет
көрсетуге ақы төлеу             2162       2162     0
45      Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау атқарушы органдардың
әкiмшiлiк ғимаратын күрделi
жөндеу                            0        1971    1971
70      Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау атқарушы органдардың
материалды-техникалық базасын
нығайту                           0        2000    2000
258         Мүгедектердi оңалту
бағдарламасы                   56620       0      -56620
8              Мәдениет, спорт және
ақпараттық кеңiстiк           145752      304254   158502
263         Облыстық мәдениет басқармасы   49340       81123   31783
41      Жергiлiктi деңгейде халықтың
мәдени бос уақытын қамтамасыз
ету                            31415      34009    2594
43      Жергiлiктi деңгейде көрiнiстi
iс-шараларын өткiзу             1400       4900    3500
44      Жергiлiктi деңгейде тарихи-
мәдени құндылықтарды сақтау    12125       7820   -4305
47      Жергiлiктi маңызға тарих және
мәдениет ескерткiштерiн жөндеу-
қайта жаңарту жұмыстарын
жүргiзу және аумағын
абаттандыру                    4400       16323   11923
51      Мәдениет ұйымдарының материалды-
техникалық базасын нығайту       0        9701     9701
65      Жергiлiктi деңгейде тарихи-
мәдени қорықтар мен
мұражайларды ұстау               0        8370     8370
263         Облыстық спорт және дене
тәрбиесi басқармасы           50000      158382  108382
39      Жергiлiктi деңгейде спорт
шараларын өткiзу              50000      154014  104014
57      Жергiлiктi деңгейдегi туристiк
қызмет көрсету жөнiндегi

оборудования и санитарного транспорта      231512   231512    0
6          Социальное обеспечение и социальная помощь 481175   475828 -5347
258    Областное управление труда, занятости и
социальной защиты населения                408702   405599 -3103
31 Специальные государственные пособия        352082   352082    0
32 Социальное обеспечение,оказываемые через
учреждения интернатского типа на местном
уровне                                      56620    53517 -3103
105    Областное управление труда, занятости и
социальной защиты населения                 34216    34216    0
60 Социальные выплаты отдельным категориям
граждан по решению местных представительных
органов                                     34216    34216    0
105    Областное управление здравоохранения         5400     5400    0
60 Социальные выплаты отдельным категориям
граждан по решению местных представительных
органов                                       5400   5400     0
258    Областное управление труда,занятости и
социальной защиты населения                  32857  30613  -2244
57 Социальная поддержка инвалидов на
местном уровне                                1330   1330     0
2 Административные затраты на местном
уровне                                       25394  23150  2244
33 Медико-социальная экспертиза на местном
уровне                                        7000      0 -7000
35 Оплата услуг по зачислению,выплате и
доставке пособий и других социальных выплат   2162   2162     0
45 Капитальный ремонт административных зданий
исполнительных органов труда и социальной
защиты населения                              1971   1971     0
70 Укрепление материально-технической базы
исполнительных органов труда и социальной
защиты населения                              2000   2000     0
7          Жилищно-коммунальное хозяйство                   0   2450  2450
274      Областное управление культуры                    0   2450  2450
59 Обеспечение жильем особо нуждающихся лиц
населения                                        0   2450  2450
8          Культура, спорт,туризм и информационное
пространство                                304254 363409 59155
263    Областное управление культуры                81123 127206 46083
41 Обеспечение культурного досуга населения на
местном уровне                               34009  58053 24044
43 Проведение зрелищных мероприятий на местном
уровне                                        4900   8900  4000
44 Хранение историко-культурных ценностей на
местном уровне                                7820   8640   820
47 Проведение ремонтно-реставрационных работ и
благоустройство территории памятников истории
и культуры местного значения                 16323  16323    0
51 Укрепление материально-технической базы
организаций культуры                          9701  22617 12916
54 Строительство объектов культуры                  0   4527  4527
65 Содержание историко-культурных заповедников
на местном уровне                             8370   8146  -224
263    Областное управление спорта и физической
культуры                                    158382 158382    0
39 Проведение спортивных мероприятий на местном
уровне                                      154014 154014    0
57 Мероприятия по туристической деятельности

iс-шаралар                      0         4368     4368
105         Әкiм аппараты                 18000      18000      0
46      Жергiлiктi деңгейде газеттер
мен журналдар арқылы
мемлекеттiк ақпарат саясатын
жүргiзу                       13000      13000      0
47      Жергiлiктi деңгейде телерадио
хабарларын тарату арқылы
мемлекеттiк ақпарат саясатын
жүргiзу                        5000      5000       0
261         Маңғыстау облысының
мемлекеттiк мұрағаты           9816      18943     9127
2      Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар             2209       2664     455
30      Мұрағат қорының, баспа
басылымдарының сақталуы мен
олардың жергiлiктi деңгейде
арнайы пайдаланылуын
қамтамасыз ету                 7607      16079     8472
70      Мұрағат басқармасы атқарушы
органдардың материалды-
техникалық базасын нығайту      0         200      200
263         Облыстық мәдениет басқармасы  13596      17971    4375
45      Жергiлiктi деңгейде ақпараттың
жалпыға жетiмдiлiгiн
қамтамасыз ету                13596      17971    4375
263         Әкiм аппараты                  5000      9835     4835
56      Аймақтық жастар саясатын
жүргiзу
10             Ауыл, су, орман, балық
шаруашылығы және
қоршаған ортаны қорғау       128072      149968  21896
105         Облыстық қоршаған ортаны
қорғау қоры                  121125      142768  21643
34      Жергiлiктi деңгейде қоршаған
ортаны қорғауды ұйымдастыру  121125      142768  21643
257         Облыстық ауыл шаруашылығы
басқармасы                    6947        7200    253
2      Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар            6947        7200    253
11             Өнеркәсiп және құрылыс        1000       10429   9429
273         Облыстық тұрғын-үй құрылысы,
сәулет және аумақтарда
құрылыс салу                  1000        429    -571
48      Жергiлiктi деңгейде жобалау-
iздестiру, конструкторлық
және технологиялық
жұмыстар                      1000        429    -571
273         Әкiм аппараты                   0        10000  10000
48      Жергiлiктi деңгейде жобалау-
iздестiру, конструкторлық
және технологиялық
жұмыстар                         0        10000  10000
12             Көлiк және байланыс            100000      182209  82209
274         Әкiм аппараты                  100000      182209  82209
49      Жергiлiктi деңгейде
автомобиль жолдарын
салу және қайта жаңарту         100000      150000  50000
60      Жергiлiктi атқарушы органдар
шешiмiмен жүйелi iшкi
авиатасымалды субсидиялау         0       32209   32209
13             Өзгелерi                       303668     420508  116840
272         Жергiліктi бюджеттен
қаржыландырылатын,
экономика, шағын және
орта бизнестi қолдау
атқарушы органдары             2500      3791      1291
31      Жергiлiктi деңгейдегi жеке
кәсiпкерлiктi қолдауды
ұйымдастыру                     2500      3791      1291
105         Әкiм аппараты                  244748     234748      0
44      Соттардың шешiмдерi
бойынша жергiлiктi
атқарушы органдарының
мiндеттемелерiн орындау
жөнiндегi облыс жергiлiктi
атқарушы органының резервi       10000      10000      0
52      Табиғи және техногендiк
сипаттағы төтенше жағдайларды
жоюға арналған облыстың
жергiлiктi атқарушы органының
резервi                           224748    224748     0

на местном уровне                             4368   4368    0
105    Аппарат акима                                18000  29000 11000
46 Проведение государственной информационной
политики через газеты и журналы на местном
уровне                                       13000  17000  4000
47 Проведение государственной информационной
политики через телерадиовещание на местном
уровне                                        5000  12000  7000
261    Государственный архив Мангистауской области  18943  20672  1729
2 Административные расходы на местном уровне    2664   2400  -264
30 Обеспечение сохранности архивного фонда,
печатных изданий и их специальное использова-
ние на местном уровне                        16079  17808  1729
70 Укрепление материально-технической базы
исполнительных органов управления архивами     200    464   264
263    Областное управление культуры                17971  18314   343
45 Обеспечение общедоступности информации на
местном уровне                               17971  17314  -657
59 Укрепление материально-технической базы          0   1000  1000
библиотек
263    Аппарат акима                                 9835   9835     0
56 Проведение региональной молодежной политики   9835   9835     0
10         Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и
охрана окружающей среды                    149968  163431 13463
105    Областной фонд охраны окружающей среды      142768 7500 -135268
34 Организация охраны окружающей среды на
местном уровне                              142768 7500 -135268
105    Аппарат акима                                  0 135268  135268
34 Организация охраны окружающей среды на
местном уровне                                 0 135268  135268
257    Областное управление сельского хозяйства     7200  7200       0
30 Оказание содействия ветеринарным мероприятиям
на местном уровне                               0   13463 13463
2 Административные затраты на местном уровне   7200    7200     0
11         Промышленность и строительство               10429   52429 42000
273    Областное управление строительства жилья,
архитектуры и застройки территории             429   30429 30000
48 Проектно-изыскательские, конструкторские и
технологические работы на местном уровне       429  30429 30000
273    Аппарат акима                                 10000  10000    0
48 Проектно-изыскательские, конструкторские и
технологические работы на местном уровне      10000  10000    0
273    Областное управление экономики                   0  12000 12000
48 Проектно-изыскательские, конструкторские и
технологические работы на местном уровне         0  12000 12000
12         Транспорт и связь                           182209 155000 -27209
274    Аппарат акима                              182209 155000 -27209
49 Строительство и реконструкция автомобильных
дорог на местном уровне                     150000  150000    0
60 Субсидирование регулярных внутренних
авиаперевозок по решению местных
исполнительных органов                       32209   5000 -27209
13         Прочие                                      420508 419039  -1469
272    Областное управление поддержки малого
предпринимательства                           3791   4178    387
31 Организация поддержки малого предприни-
мательства на местном уровне                  3791   4178    387
105    Аппарат акима                              234748 61734 -173014
44 Резерв местного исполнительного органа
области выполнению обязательств местных
исполнительных органов по решениям судов     10000  10000     0
52 Резерв местного исполнительного органа
области для ликвидации чрезвычайных ситуаций
природного и техногенного характера и  иных
непредвиденных расходов                     224748 51734 -173014
105    Областное управление сельского хозяйства        0  50000  50000
64 Взносы в уставной фонд коммунальных
государственных предприятий                      0  50000 50000

105         Әкiм аппараты                     8000     8000       0
71      Республикалық маңызы бар
шараларға қатысуы                 8000     8000       0
105         Облыстық мәдениет басқармасы      2000     2000       0
71      Республикалық маңызы бар
шараларға қатысуы                 2000     2000       0
263         Жергiлiктi бюджеттен
қаржыландырылатын, бiлiм,
мәдениет, спорт және туризм
атқарушы органы                  22754     25388    2634
2      Жергiлiктi деңгейдегі
әкiмшiлiк шығыстар               22754     25388    2634
263         Облыстық спорт және дене
тәрбиесi басқармасы               0        300      300
70      Бiлiм беру, мәдениет, спорт,
туризм және ақпараттық
кеңiстiк атқарушы
органдардың материалдық-
техникалық базасын нығайту        0        300      300
263         Облыстық мәдениет басқармасы      0        250      250
70      Бiлiм беру, мәдениет, спорт,
туризм және ақпараттық
кеңiстiк атқарушы
органдардың материалдық-
техникалық базасын нығайту        0        250      250
272         Жергiлiктi бюджеттен
қаржыландырылатын,
экономика, шағын және орта
бизнестi қолдау атқарушы
органдары                        29355     27417   -1938
2      Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар               29355     27417   -1938
272         Облыстық шағын кәсiпкерлiктi
қолдау басқармасы                  0       2793     2793
70      Экономика, шағын және орта
бизнестi қолдау, мемлекеттiк
сатып алу атқарушы органдардың
материалдық-техникалық базасын
нығайту                             0      2793     2793
272         Облыстық экономика басқармасы       0       500      500
70      Экономика, шағын және орта
бизнестi қолдау, мемлекеттiк
сатып алу атқарушы органдардың
материалдық-техникалық базасын-
нығайту                             0       500      500
273         Облыстық тұрғын-үй құрылысы,
сәулет және аумақтарда
құрылыс салу басқармасы            4311      8371   4060
2      Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар                 4311      4891    580
273         Әкiм аппараты                       0       106950  106950
36      Коммуналдық меншiк
объектiлерiн күрделi жөндеу         0       106950  106950
15             Ресми трансферттер                9030950   9224309 193359
105         Әкiм аппараты                     9030950   9224309 193359
54      Облыстық бюджеттен алынатын
трансферттер                      9030950   9224309 193359
5. НЕСИЕЛЕР                        120000    120000    0
13             Басқалары                          120000    120000    0
272         Облыстық шағын кәсiпкерлiктi
қолдау басқармасы                  100000    100000    0
80      Жергiлiктi деңгейде шағын
кәсiпкерлiктi дамыту үшiн
несиелендiру                       100000    100000    0

105    Аппарат акима                                 8000    8000    0
71 Участие регионов в мероприятиях республи-
канского значения                             8000    8000    0
105    Областное управление культуры                 2000    2000    0
71 Участие регионов в мероприятиях республи-
канского значения                             2000    2000    0
263    Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма,финансируемый из местного
бюджета                                       25388  25080  -308
2 Административные затраты на местном уровне    25388  25080  -308
263    Областное управление спорта и физической
культуры                                        300    300     0
70 Укрепление материально-технической базы
исполнительных органов образования,культуры,
спорта, туризма и информационного пространства  300    300     0
263    Областное управление культуры                   250    250     0
70 Укрепление материально-технической базы
исполнительных органов образования,культуры,
спорта, туризма и информационного пространства  250    250     0
272    Исполнительный орган экономики, поддержки
малого и среднего бизнеса, государственных
закупок,финансируемый из местного бюджета     27417  27297  -120
2 Административные затраты на местном уровне    27417  27297  -120
272    Областное управление поддержки малого
предпринимательства                               0   1150  1150
32 Создание информационных систем органов экономики,
поддержки малого и среднего бизнеса,
государственных закупок                           0   1000  1000
33 Сопровождение информационных систем органов
экономики,поддержки малого и среднего бизнеса,
государственных закупок                           0    150  150
272    Областное управление поддержки малого
предпринимательства                           2793    750 -2043
70 Укрепление материально-технической базы
исполнительных органов поддержки малого и
среднего бизнеса                              2793    750 -2043
272    Областное управление экономики                 500    500     0
70 Укрепление материально-технической базы
исполнительных органов экономики               500    500     0
273    Областное управление строительства жилья,
архитектуры и застройки территории            8371 237800 229429
2 Административные затраты на местном уровне    4891   4320   -571
34 Создание информационных систем органов
инфраструктуры и строительства                3480   3840      0
273    Аппарат акима                               106950     0 -106950
36 Капитальный ремонт объектов коммунальной
собственности                                   0  230000 230000
15         Официальные трансферты                     9224309 9227671  3362
105     Аппарат акима                              9224309 9227671  3362
54 Трансферты из областного бюджета           9224309 9227671  3362
V КРЕДИТЫ                120000 100000 -20000
13         Прочие                                     120000 100000 -20000
272    Областное управление поддержки малого
предпринимательства                        100000  100000      0
80 Кредитование для развития малого
предпринимательства на местном уровне      100000  100000      0

105         Әкiм аппараты                       20000     20000    0
84      Кассалық алшақтықтың орнын жабуға
төменгi тұрған бюджеттердi
несиелендiру үшiн жергiлiктi
атқарушы органның арнаулы резервi   20000     20000    0
6. ТАПШЫЛЫҚ                          0    -1590531 -1590531
7. ҚАРЖЫЛАНДЫРУ                      0     1590531  1590531
Түсiм                                0         0       0
Өтеу                                 0         0       0
Бюджет қаражаты қалдықтарының
қозғалысы                            0     1590531  1590531
--------------------------------------------------------------------------
Облыстық Мәслихаттың
14.05.2002 ж. N 19/194 шешiмiне
N 2 қосымша
мың теңге
----------------------------------------------------------------------
ккпс!                !Облыс   !Бейнеу !   Қарақия ауданы   !Маңғыстау
алоп!   Кiрiстер     !бойынша !ауданы !--------------------! ауданы
таде!    атауы       !барлығы !------ ! ауда ! ауда !табыс !---------
ескц!                !        !нормат.! рыла ! рыла !      !норматив
гсли!                !        ! 100%  ! тыны ! тыны !      ! 100%
----------------------------------------------------------------------
!                !
!Кiрiстер        !19138425 638701  1282158 720470 561688 400935
1   !Салықтық түсiмд.!18950636 634271  1279608 719038 560570 398667
1  !Кiрiстерге салы-!
!натын табыс     !
!салығы          ! 6397962 180000   82800  46529  36271   20700
!
4  !Меншiкке салына-!
!тын салықтар    ! 2982820 135971 1023072 574884  448188  290412
5  !Iшкi салықтар   !  413548  49350    7223   4058   3165    21200
!                !
2   !Салыққа жатпай-
!тын  түсiмдер   ! 141010   4406    2100   1180     920    2215
!                !
1  !Кәсiпкерлiк қыз-!
!метпен меншiктен!
!түсетiн кiрiстер! 17388      0       0      0       0       0
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
ккпс!              !Облыс   !  Түпқараған ауданы !   Ақтау қаласы
алоп!   Кiрiстер   !бойынша !--------------------!-----------------------
таде!    атауы     !барлығы !табыс ! ауда ! ауда ! табыс  ! ауда   ! ауда
ескц!              !        !      ! рыла ! рыла !        ! рыла   ! рыла
гсли!              !        !      ! тыны ! тыны !        ! тыны   ! тыны
-------------------------------------------------------------------------
!              !
!Кiрiстер      !19138425 1205413 232906 972507 10490760 2920390 7570370
1   !Салықт.түсiмд.!18950636 1196298 231145 965153 10375439 2888287 7486791
1  !Кiрiстерге са-!
!лынатын табыс !
!салығы        ! 6397962 670800 129610 541190  3926562  1093066 2833496
4  !Меншiкке салы-!
!натын салықтар! 2982820 277972  53708 224264  631330   175748   455582
5  !Iшкi салықтар !  413548  3866     747   3119  100962    28106   72856
!              !
2   !Салыққа жатпай!  141010   1363    264   1099   92321    25700   66621
! тын түсiмдер !
1  !Кәсiпкерлiк   !
!қызмет пен    !
!меншiктiң     !
!түсетiн кiрiст!  17388      13      3     10   15500     4315   11185
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
ккпс!                    !Облыс   !   Жаңаөзен қаласы    !Облыстық бюджет
алоп!     Кiрiстер       !бойынша !----------------------!----------------
таде!       атауы        !барлығы ! табыс ! ауда ! ауда  !Табыс-! Барлық
ескц!                    !        !       ! рыла ! рыла  ! тары ! табысы
гсли!                    !        !       ! тыны ! тыны  !      !
---------------------------------------------------------------------------
!                    !
!Кiрiстер            !19138425 4894798 1087518 3807280 225660 13215593
1   !Салықтық түсiмдер   !18950636 4867893 1081540 3786353 198460 13075234
1  !Кiрiстерге салынатын!

105    Аппарат акима                               20000       0 -20000
84 Специальный резерв местного исполнительного
органа области для кредитования нижестоящих
бюджетов на покрытие кассового разрыва      20000       0 -20000
VI. ДЕФИЦИТ             -1590531 -1590531     0
VII. ФИНАНСИРОВАНИЕ     1590531  1590531     0
Поступление                                              0        0       0
Погашение                                                0        0       0
Движение остатков бюджетных средств                  1590531  1590531     0
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к решению областного маслихата
от 14 мая 2002 г N 19 /194.
тыс тенге
-------------------------------------------------------------------------
ккпс /наименование/Всего по /      Каракиянский          Бейнеуский
алоп /   доходов  /области /-  -------район------       ---район----
таде /            /отчисл-я/ конт-т   отч    в обл  конт-т  отч   в обл
ескц /                       дох-в  нормат   бюдж    дох-в нормат  бюдж
56,2%   43,8%          87,8%  12,2%
--------------------------------------------------------------------------
доходы-всего  19138425  1282158  720470  561688  638701 560613 78088
1   налоговые
поступления   18950636  1279608  719038  560570  634271 556725 77546
1  Подоходный
налог на доход  6397962    82800   46529   36271  180000 157993 22007
4  Налоги на
собственн-ть    2982820  1023072  574884  448188  135971 119347 16624
5  Внутренние
налоги           413548     7223    4058    3165   49350  43316  6034
2  неналоговые
поступления      141010     2100    1180     920    4406   3867   539
1   доходы от
предпринимат-й
деятельн-ти и
собствен-ти     17388         0       0        0        0          0
тыс тенге
--------------------------------------------------------------------------
ккпс! наименование! Мангистауский    Тупкараганский !      г. Актау
алоп!   доходов   !    район !---------район--------! --------------------
таде!             ! отчисл-я ! конт-т   отч  в обл  !конт-т  отч     в обл
ескц!               норматив   дох-в   норм  бюдж   !дох-в нормат    бюдж
100%             25,5% 74,5%          21,2%   78,80%
--------------------------------------------------------------------------
доходы-всего    400935  1205413  232906 972507 10490760 2920390 7570370
1   налоговые
поступления     398667  1196298  231145 965153 10375439 288828  7486791
1  Подоходный
налог на доход    20700   670800  129610  541190 3926562 1093066 2933496
4  Налоги на
собственн-ть     290412   277972   53708  224264  631330 175748  455582
5  Внутренние
налоги           21200      3866     747    3119  100962  28106   72856
2  неналоговые
поступления       2215     1363      264    1099   92321   25700  66621
1  доходы от
предпринимат-й
деятельн-ти и
собствен-ти          0       13         3     10   15500    4315  11185
тыс тенге
--------------------------------------------------------------------------
ккпс !наименование! Всего по!         г. Жанаозен             Областной
алоп !  доходов   !области  ! ------------------------         бюджет
таде !            !отчисл-я !  конт-т   отч     в обл   Собственные Всего
ескц                           дох-в            бюдж    доходы     дох-в
---------------------------------------------------------------------------
доходы-всего  19138425    4894798  1087518  3807280  225660  133215593
1   налоговые
поступления   18950636    4867893  1081540  3786353  198460   13075234
1  Подоходный

!табыс салығы        ! 6397962 1517100  337066 1180034     0  4612998
!                    !
4  !Меншiкке салынатын  !
!салықтар            ! 2982820  624063  138654 485409      0  1630067
5  !Iшкi салықтар       ! 413548   32487    7218   25269  198460  308903
!                    !
2   !Салыққа жатпайтын   ! 141010   11405    2534   8871   27200   105250
! түсiмдер           !
1  !Кәсiпкерлiк қызмет  !
!пен меншiктен       !
!түсетiн кiрiстер    !  17388    1875     416   1459        0   12654
---------------------------------------------------------------------------
Облыстық Мәслихаттың
14.05.2002 ж. N 19/194 шешiмiне
N 3 қосымша
2002 жылға арналған облыстық бюджеттiң
ағымдағы бюджеттiк бағдарламаларының тiзбесi
---------------------------------------------------------------------------
Фтоп!Әкiм!Бағ!
! шi !   !                           Атауы
---------------------------------------------------------------------------
1            Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетiлген қызмет
103       Облыстық мәслихат
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
105       Әкiм аппараты
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
259       Коммуналдық меншiктi басқару жөнiндегi Департамент
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
30  Коммуналдық меншiктi жекешелендiрудi ұйымдастыру
260       Облыстық қаржы басқармасы
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
2            Қорғаныс
105       Облыстық әскери комиссариат
63  Әскери қызметке тiркеу және шақыру жөнiндегi iс-шаралар
105       Облыстық төтенше жағдайлар жөнiндегi басқарма
31  Жергiлiктi деңгейдегi жұмылдыру дайындығы бойынша iс-шаралар
105       Облыстық мемлекеттiк өртке қарсы қызмет басқармасы
32  Жергiлiктi деңгейдегi  төтенше жағдайларды жою
105       Облыстық суда құтқару қызметi
32  Жергiлiктi деңгейдегi  төтенше жағдайларды жою
3            Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздiк
251       Маңғыстау облысының iшкi iстер басқармасы
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
30  Жергiлiктi деңгейдегi қоғамдық тәртiптi күзету және
қоғамдық қауiпсiздiк қамтамасыз ету
34  Қоғамдық тәртiптi қорғауға қатысатын азаматтарды
көтермелеу
4            Бiлiм беру
263       Облыстық бiлiм басқармасы
20  Жергiлiктi деңгейдегi жалпы бiлiм беруге оқыту
32  Жергiлiктi деңгейде орта бiлiм жүйесiн ақпараттау
61  Жергiлiктi деңгейде балалар мен жасөспiрiмдердi қосымша
бiлiм беру бағдарламасын iске асыру
62  Жергiлiктi деңгейде мектеп олимпиадаларын өткiзу
31  Жергiлiктi деңгейде кәсiптiк-техникалық бiлiм
8  Жергiлiктi деңгейде орта арнайы оқу орындарында
кадрлар даярлау
251       Маңғыстау облысының iшкi iстер басқармасы
11  Жергiлiктi деңгейдегi кадрлардың бiлiктiлiгiн көтеру
және қайта даярлау
254       Облыстық денсаулық сақтау басқармасы
11  Жергiлiктi деңгейде кадрларды қайта даярлау
263       Облыстық бiлiм басқармасы
11  Жергiлiктi деңгейде кадрларды қайта даярлау
38  Балалар мен жасөспiрiмдердiң психикалық денсаулығын
тексерiп байқау жөнiнде халыққа
психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестер беру
көмегiн көрсету
5            Денсаулық сақтау
254       Облыстық денсаулық сақтау  басқармасы
36  Жергiлiктi деңгейде халыққа тұрақты медициналық көмек
көрсету
31  ВИЧ ауруын жұқтырған адамдарға медициналық көмек көрсету
33  Жергiлiктi деңгейде эпидемияға қарсы күрес
34  Жергiлiктi деңгейде қан (ауыстырғыш) өндiру
41  Жергiлiктi деңгейде салауатты өмiр салтын насихаттау
45  Ана мен баланы қорғау
39  Санитарлық-эпидемиологиялық қолайлы жағдайды қамтамасыз
ету
30  Психикалық ауруларға мамандандырылған медициналық
көмек көрсету
32  Туберкулез ауруларына мамандандырылған медициналық
көмек көрсету
47  Онкологиялық ауруларға мамандандырылған медициналық
көмек көрсету
48  Алкогольдiк, нашақорлық және токсикологиялық тәуелдi
ауруларға мамандандырылған медициналық көмек көрсету
49  Терi-венерологиялық ауруларға мамандандырылған
медициналық көмек көрсету
50  Жұқпалы ауруларға мамандандырылған медициналық көмек көрсету
54  Бастапқы дәрiгерлiк-санитарлық көмек және мамандандырылған
амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
251       Маңғыстау облысының iшкi iстер басқармасы
31  IIБ медициналық қызметi
254       Облыстық денсаулық сақтау басқармасы
37  Жедел медициналық жәрдем көрсету
43  Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
38  Облыста халықтың денсаулығын қорғау жөнiндегi өзге
де қызметтер
42  Жергiлiктi деңгейдегi денсаулық сақтау ұйымдарының
есепке алу қызмет көрсетумен қамтамасыз ету
44  Дәрi-дәрмек құралдары мен медициналық жабдықтарды
орталықтандыра сатып алу
6            Әлеуметтiк қамсыздандыру және әлеуметтiк көмек
258       Облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және
әлеуметтiк қорғау басқармасы
31  Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар
105       Әкiм аппараты
60  Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк төлемдер
258       Облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және
әлеуметтiк қорғау басқармасы
57  Жергiлiктi деңгейдегi  мүгедектердi әлеуметтiк қолдау
2  Жергiлiктi деңгейдегi  әкiмшiлiк шығыстар
33  Жергiлiктi деңгейдегi медициналық әлеуметтiк сараптау
35  Жәрдемақы есептеу, төлеу және жеткiзiп беру бойынша
қызмет көрсетуге ақы төлеу
258       Мүгедектердi оңалту бағдарламасы
8            Мәдениет, спорт және ақпараттық кеңiстiк
263       Облыстық мәдениет басқармасы
41  Жергiлiктi деңгейдегi  халықтың мәдени бос уақытын
қамтамасыз ету
43  Жергiлiктi деңгейдегi көрiнiстi iс-шараларын өткiзу
44  Жергiлiктi деңгейдегi тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау
47  Жергiлiктi маңызға ие тарихи-мәдени ескерткiштердi
жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарын жүргiзу және
аумағын абаттандыру
39  Жергiлiктi деңгейдегi спорт iс-шараларын өткiзу
105       Әкiм аппараты
46  Жергiлiктi деңгейдегi  газеттер мен журналдар арқылы
мемлекеттiк ақпарат саясатын жүргiзу
47  Жергiлiктi деңгейдегi  телерадио хабарларын тарату
арқылы мемлекеттiк ақпарат саясатын жүргiзу
261       Маңғыстау облысының мемлекеттiк мұрағаты
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
30  Мұрағат қорының, баспа басылымдарының сақталуы
мен олардың жергiлiктi деңгейде арнайы
пайдаланылуын қамтамасыз ету
263       Облыстық мәдениет басқармасы
45  Жергiлiктi деңгейдегi ақпараттың жалпыға бiрдей қол
жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету
56  Аймақтық жастар саясатын жүргiзу
10            Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған
ортаны қорғау
105       Облыстық қоршаған ортаны қорғау қоры
34  Жергiлiктi деңгейдегi қоршаған ортаны қорғауды ұйымдастыру
257       Облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
11            Өнеркәсiп, энергетика, құрылыс және жер қойнауын пайдалану
273       Облыстық тұрғын-үй құрылысы, сәулет және аумақтарда
құрылыс салу басқармасы
48  Жергiлiктi деңгейдегi жобалау-iздестiру, конструкторлық
және технологиялық жұмыстар
13            Өзгелерi
272       Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын, экономика,
шағын және орта бизнестi қолдау атқарушы органдары
31  Жергiлiктi деңгейдегi шағын кәсiпкерлiктi қолдауды
ұйымдастыру
105       Әкiм аппараты
44  Соттардың шешiмдерi бойынша жергiлiктi органдарының
мiндеттемелерiн орындау жөнiндегi облыс
жергiлiктi атқарушы органының резервi
52  Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды
жоюға арналған облыстың жергiлiктi атқарушы
органының резервi
71  Аймақтардың республикалық маңызы бар шараларға қатысуы
263      Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын, бiлiм, мәдениет,
спорт және туризм атқарушы органы
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
272      Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын, экономика,
шағын және орта бизнестi қолдау атқарушы органдары
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
273      Облыстық тұрғын-үй  құрылысы, сәулет және аумақтарда
құрылыс салу басқармасы
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
15            Ресми трансферттер
105      Әкiм аппараты
54  Облыстық бюджеттен алынатын трансферттер
---------------------------------------------------------------------------
Облыстық Мәслихаттың
14.05.2002 ж. N 19/194 шешiмiне
N 4 қосымша
2002 жылға арналған облыстық бюджеттiң
бюджеттiк даму бағдарламаларының тiзбесi
---------------------------------------------------------------------------
Фтоп!Әкiм!Бағ!
! шi !   !                           Атауы
---------------------------------------------------------------------------
1            Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетiлген қызмет
103       Облыстық мәслихат
31  Мәслихат аппаратының материалды-техникалық
базасын  нығайту
105       Әкiм аппараты
50  Әкiм аппаратының әкiмшiлiк ғимаратын күрделi жөндеу
74  Әкiмшiлiк аппаратының материалды-техникалық базасын нығайту
260       Облыстық қаржы басқармасы
70  Қаржылық атқарушы органдардың материалды-техникалық базасын
нығайту
2            Қорғаныс
105       Облыстық мемлекеттiк өртке қарсы қызмет басқармасы
62  Төтенше жағдайлар бойынша ұйымдардың материалды-техникалық
базасын нығайту
105       Облыстық суда құтқару қызметi
62  Төтенше жағдайлар бойынша ұйымдардың материалды-техникалық
базасын нығайту
3            Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздiк
251       Маңғыстау облысының iшкi iстер басқармасы
40  Iшкi iстер органдары объектiлерiн күрделi жөндеу
70  Iшкi iстер органдарының материалды-техникалық базасын
нығайту
4            Бiлiм беру
263       Облыстық бiлiм басқармасы
37   Мемлекеттiк орта бiлiм беретiн мекемелердiң кiтапхана
қорларын жаңарту үшiн оқулықтарды сатып алу және жеткiзiп
беру
30   Жергiлiктi деңгейде басқа да бiлiм беру объектiлерiн
күрделi жөндеу
64   Басқа да бiлiм беру ұйымдардың материалды-техникалық
базасын нығайту
5            Денсаулық сақтау
254       Облыстық денсаулық сақтау  басқармасы
56   Денсаулық сақтау ұйымдардың материалды-техникалық
базасын нығайту
44   Дәрi-дәрмек құралдарды орталықтандырылған сатып алу
55   Коммуналдық меншiктегi денсаулық сақтау объектiлерiн
күрделi жөндеу
57   Медициналық жабдықтарды және санитарлық көлiктi
орталықтандырылған сатып алу
6            Әлеуметтiк қамсыздандыру және әлеуметтiк көмек
258       Облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және
әлеуметтiк қорғау
45   Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау атқарушы органдарының
әкiмшiлiк ғимаратын күрделi жөндеу
70   Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау атқарушы органдарының
материалды-техникалық базасын нығайту
8            Мәдениет, спорт және ақпараттық кеңiстiк
263       Облыстық мәдениет басқармасы
47   Жергiлiктi маңызда тарих және мәдениет ескерткiштерiн
жөндеу-қайта жаңарту жұмыстарын жүргiзу және аумағын
көркейту
51   Мәдениет ұйымдарының материалды-техникалық
базасын нығайту
261       Маңғыстау облысының мемлекеттiк мұрағаты
70   Мұрағат басқармасы атқарушы органдарының
материалды-техникалық базасын нығайту
11            Өнеркәсiп және құрылыс
273       Әкiм аппараты
48   Жергiлiктi деңгейде жобалау-iздестiру, конструкторлық
және технологиялық жұмыстар
12            Көлiк және байланыс
274       Әкiм аппараты
49   Жергiлiктi деңгейде автомобиль жолдарын салу және
қайта  жаңарту
60   Жергiлiктi атқарушы органдар шешiмiмен жүйелi iшкi
авиатасымалды субсидиялау
13            Өзгелерi
263       Облыстық спорт және дене тәрбиесi басқармасы
70   Бiлiм беру, мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық
кеңiстiк атқарушы органдардың материалдық-техникалық
базасын нығайту
263       Облыстық мәдениет басқармасы
70   Бiлiм беру, мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық
кеңiстiк атқарушы органдардың материалдық-техникалық
базасын нығайту
272       Облыстық шағын кәсiпкерлiктi қолдау басқармасы
70   Экономика, шағын және орта бизнестi қолдау, мемлекеттiк
сатып алу атқарушы органдардың материалдық-техникалық
базасын нығайту
272       Облыстық экономика басқармасы
70   Экономика, шағын және орта бизнестi қолдау, мемлекеттiк
сатып алу атқарушы органдардың материалдық-техникалық
базасын нығайту
273       Облыстық тұрғын-үй  құрылысы, сәулет және аумақтарда
құрылыс салу басқармасы
34   Құрылыс және инфрақұрылыс органдардың ақпарат жүйелерiн құру
273       Әкiм аппараты
36   Коммуналдық меншiк объектiлерiн күрделi жөндеу
272       Облыстық шағын кәсiпкерлiктi қолдау басқармасы
80   Жергiлiктi деңгейде шағын кәсiпкерлiктi дамыту үшiн
несиелендiру
105       Әкiм аппараты
84   Кассалық алшақтықтың жабуға арналған төмен тұрған
бюджеттердi несиелендiру үшiн жергiлiктi атқарушы органның
---------------------------------------------------------------------------

налог на доход  6397962    1517100   337066  1180034       0    4612998
4  Налоги на
собственн-ть    2982820     624063   138654   485409       0    1630067
5  Внутренние
налоги           413548      32487     7218    25269  198460     308903
2   неналоговые
поступления      141010     11405     2534     8871   27200     105250
1  доходы от
предпринимат-й
деятельн-ти и
собствен-ти        17388      1875      416     1459       0      12654
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к решению областного маслихата
от 14 мая 2002 г N 19 /194.
ПЕРЕЧЕНЬ ТЕКУЩИХ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ ОБЛАСТНОГО БЮДЖЕТА
НА 2002 ГОД
_________________________________________________________________________
Фгр |Адм |Пр                     Наименование
_________________________________________________________________________
1            Государственные услуги общего характера
103        Областной маслихат
2 Административные затраты на местном уровне
105     Аппарат акима
2 Административные затраты на местном уровне
259     Департамент по управлению коммунальной собственностью
2 Административные затраты на местном уровне
30 Организация приватизации коммунальной собственности
260     Областное финансовое управление
2 Административные расходы на местном уровне
2            Оборона
105     Областной военный комиссариат
63 Мероприятия по приписке и призыву на военную службу
105     Областное управление по чрезвычайным ситуациям
31 Мероприятия по мобилизационной подготовке на местном уровне
105     Областное управление государственной противопожарной службы
32 Ликвидация чрезвычайных ситуаций на местном уровне
105     Областная водно-спасательная служба
32 Ликвидация чрезвычайных ситуаций на местном уровне
3            Общественный порядок и безопасность
251     Управление внутренних дел Мангистауской области
2 Административные расходы на местном уровне
30 Охрана общественного порядка и обеспечение общественной
безопасности на местном уровне
34 Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
4            Образование
263     Областное управление образования
20 Общеобразовательное обучение на местном уровне
61 Реализация программ дополнительного образования для детей и
юношества на местном уровне
62 Проведение школьных олимпиад на местном уровне
31 Начальное профессиональное образование на местном уровне
11 Повышение квалификации и переподготовка кадров
на местном уровне
38 Оказание психолого-медико-педагогической консультативной
помощи населению по обследованию психического здоровья детей
и подростков
251     Управление внутренних дел Мангистауской области
11 Повышение квалификации и переподготовка кадров на местном
уровне
254     Областное управление здравоохранения
11 Повышение квалификации и переподготовка кадров на местном
уровне
5            Здравоохранение
254     Областное управление здравоохранения
36 Оказание стационарной медицинской помощи населению
на местном уровне
31 Оказание медицинской помощи ВИЧ-инфицированным больным
33 Борьба с эпидемиями на местном уровне
34 Производство крови (заменителей) на местном уровне
41 Пропаганда здорового образа жизни на местном уровне
45 Охрана материнства и детства
254     Областная санитарно-эпидемиологическая станция
39 Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия
254     Областное управление здравоохранения
30 Оказание специализированной медицинской помощи больным,
страдающим психическими расстройствами
32 Оказание стационарной медицинской помощи больным туберкулезом
47 Оказание стационарной медицинской помощи больным
онкологическими заболеваниями
48 Оказание стационарной медицинской помощи больным
алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией
49 Оказание стационарной медицинской помощи больным кожно-венеро
логическими заболеваниями
50 Оказание стационарной медицинской помощи больным
инфекционными заболеваниями
54 Оказание первичной медико-санитарной помощи и
специализированной амбулаторно-поликлинической помощи
251      Управление внутренних дел Мангистауской области
31 Оказание стационарной медицинской помощи военнослужащим,
сотрудникам правоохранительных органов,членам их семей
254      Областное управление здравоохранения
37 Оказание скорой медицинской помощи
43 Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
2 Административные затраты на местном уровне
38 Прочие услуги по охране здоровья населения на местном уровне
42 Обеспечение учетными услугами организаций здравоохранения
на местном уровне
44 Централизованный закуп лекарственных средств
51 Организация сбора и анализа медико-статистической информации
254      Областная санитарно-эпидемиологическая станция
39 Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия
251      Управление внутренних дел Мангистауской области
31 Оказание стационарной медицинской помощи военнослужащим,
сотрудникам правоохранительных органов, членам их семей
6            Социальное обеспечение и социальная помощь
258      Областное управление труда,занятости и социальной защиты
населения
31 Специальные государственные пособия
32 Социальное обеспечение,оказываемое через учреждения
интернатского типа на местном уровне
57 Социальная поддержка инвалидов на местном уровне
2 Административные затраты на местном уровне
35 Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и
других социальных выплат
105     Областное управление труда,занятости и социальной защиты
населения
60 Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению
местных представительных органов
105     Областное управление здравоохранения
60 Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению
местных исполнительных органов
8            Культура, спорт,туризм и информационное пространство
263      Областное управление культуры
41 Обеспечение культурного досуга населения на местном уровне
43 Проведение зрелищных мероприятий на местном уровне
44 Хранение историко-культурных ценностей на местном уровне
65 Содержание историко-культурных заповедников на местном уровне
45 Обеспечение общедоступности информации на местном уровне
263      Областное управление спорта и физической культуры
39 Проведение спортивных мероприятий на местном уровне
57 Мероприятия по туристической деятельности на местном уровне
105      Аппарат акима
46 Проведение государственной информационной политики через
газеты и журналы на местном уровне
47 Проведение государственной информационной политики через
телерадиовещание на местном уровне
261      Государственный архив Мангистауской области
2 Административные расходы на местном уровне
30 Обеспечение сохранности архивного фонда, печатных изданий и
их специальное использование на местном уровне
263      Аппарат акима
56 Проведение региональной молодежной политики
10           Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и охрана
окружающей среды
257       Областное управление сельского хозяйства
2 Административные затраты на местном уровне
30 Оказание содействия ветеринарным мероприятиям на местном
уровне
105       Аппарат акима
34 Организация охраны окружающей среды на местном уровне
12           Транспорт и связь
274       Аппарат акима
60 Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению
местных исполнительных органов
13           Прочие
272       Областное управление  поддержки малого предпринимательства
31 Организация поддержки малого предпринимательства на
местном уровне
105       Аппарат акима
44 Резерв местного исполнительного органа области по выполнению
обязательств местных исполнительных органов по решениям судов
52 Резерв местного исполнительного органа области для ликвидации
чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и
иных непредвиденных расходов
71 Участие регионов в мероприятиях республиканского значения
105       Областное управление культуры
71 Участие регионов в мероприятиях республиканского значения
263       Областное управление образования
2 Административные затраты на местном уровне
263       Областное управление культуры
2 Административные затраты на местном уровне
263       Областное управление спорта и физической культуры
2 Административные затраты на местном уровне
272       Областное управление экономики
2 Административные затраты на местном уровне
272       Областное управление поддержки малого предпринимательства
2 Административные затраты на местном уровне
33 Сопровождение информационных систем органов экономики,
поддержки малого и среднего бизнеса, государственных закупок
273       Областное управление строительства жилья, архитектуры и
застройки территории
15           Официальные трансферты
105       Аппарат акима
54 Трансферты из областного бюджета
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к решению областного маслихата
от 14 мая 2002 г N 19 /194.
ПЕРЕЧЕНЬ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ РАЗВИТИЯ
ОБЛАСТНОГО БЮДЖЕТА НА 2002 ГОД
______________________________________________________________________
Фгр |Адм |Пр                     Наименование
______________________________________________________________________
1            Государственные услуги общего характера
103     Областной маслихат
31  Укрепление материально-технической базы аппарата маслихата
105     Аппарат акима
50  Капитальный ремонт административных зданий аппарата акима
74  Укрепление материально-технической базы аппарата акима
260     Областное финансовое управление
70  Укрепление материально-технической базы исполнительных органов
2            Оборона
105     Областное управление государственной противопожарной
службы
62  Укрепление материально-технической базы организаций по
чрезвычайным ситуациям
105     Областная водно-спасательная служба
62  Укрепление материально-технической базы организаций по
чрезвычайным ситуациям
3            Общественный порядок и безопасность
251     Управление внутренних дел Мангистауской области
40  Капитальный ремонт объектов органов внутренних дел
Мангистауской области
70  Укрепление материально-технической базы органов внутренних
дел Мангистауской области
4            Образование
263     Областное управление образования
32  Информатизация системы среднего образования на местном уровне
8  Подготовка специалистов со средним профессиональным
образованием на местном уровне
37  Приобретение и доставка учебников для обновления библиотечных
фондов государственных учреждений среднего образования
30  Капитальный ремонт прочих объектов образования на местном
уровне
64  Укрепление материально-технической базы прочих организаций
образования
5            Здравоохранение
254     Областное управление здравоохранения
56  Укрепление материально-технической базы организаций
здравоохранения
44  Централизованный закуп лекарственных средств
55  Капитальный ремонт объектов здравоохранения,находящихся в
коммунальной собственности
57  Централизованный закуп медицинского оборудования и
санитарного транспорта
6            Социальное обеспечение и социальная помощь
258      Областное управление труда,занятости и социальной защиты
населения
45  Капитальный ремонт административных зданий исполнительных
органов труда и социальной защиты населения
70  Укрепление материально-технической базы исполнительных
органов труда и социальной защиты населения
7            Жилищно-коммунальное хозяйство
274      Областное управление культуры
59  Обеспечение жильем особо нуждающихся лиц населения
8            Культура, спорт, туризм и информационное пространство
263      Областное управление культуры
47  Проведение ремонтно-реставрационных работ и благоустройство
территории памятников истории и культуры местного значения
51  Укрепление материально-технической базы организаций
культуры
54  Строительство объектов культуры
59  Укрепление материально-технической базы библиотек
261      Государственный архив Мангистауской области
70  Укрепление материально-технической базы  исполнительных
органов управления архивами
11           Промышленность и строительство
273      Областное управление строительства, жилья, архитектуры и
застройки территории
48  Проектно-изыскательские, конструкторские и технологические
работы на местном уровне
273      Аппарат акима
48  Проектно-изыскательские, конструкторские и технологические
работы на местном уровне
273      Областное управление экономики
48  Проектно-изыскательские, конструкторские и технологические
работы на местном уровне
12           Транспорт и связь
274      Аппарат акима
49  Строительство и реконструкция автомобильных дорог на местном
уровне
13           Прочие
105       Областное управление сельского хозяйства
64  Взносы в уставной фонд коммунальных государственных
предприятий
263       Областное управление спорта и физической культуры
70  Укрепление материально-технической базы исполнительных
органов образования,культуры,спорта,туризма и информационного
пространства
263       Областное управление культуры
70  Укрепление материально-технической базы исполнительных
органов образования,культуры,спорта,туризма и информационного
пространства
272       Областное управление поддержки малого предпринимательства
32  Создание информационных систем органов экономики, поддержки
малого и среднего бизнеса, государственных закупок
70  Укрепление материально-технической базы  исполнительных
органов поддержки малого и среднего бизнеса
272       Областное управление экономики
70  Укрепление материально-технической базы исполнительных
органов экономики
273       Областное управление строительства жилья,архитектуры и
застройки территории
34  Создание информационных систем органов инфраструктуры и
строительства
36  Капитальный ремонт объектов коммунальной собственности
272       Областное управление поддержки малого предпринимательства
80  Кредитование для развития малого предпринимательства на
местном уровне