Емдеу кезiнде дәрiгерлер рецебi бойынша тегiн берiлетiн дәрi-дәрмек құралдарының нозологиялық тiзбесiн кеңейту туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің қаулысы. 2002 жылғы 26 желтоқсандағы N 5/818. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2003 жылғы 17 қаңтарда N 507 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 7 наурыздағы N 1/200 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 19 мамыр 1997 жылғы«"Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын қорғау туралы"  Заңына  сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 5 мамыр 2002 жылғы N 674 "Ауру түрлерi бойынша дәрiлiк құралдармен және тұрғындардың жеке категориясын емдiк тағамдар мен балаларға арналған азық-түлiкпен қамтамасыз ету шаралары туралы"  Қаулысының  және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 18 қыркүйек 2000 жылғы N 1555«"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 5 мамыр 2002 жылғы N 674 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы"  Қаулысының  негiзiнде Алматы қалалық денсаулық сақтау бюджетiнде қаралған қаражат шеңберiнде 2003 жылы тұрғындарды тегiн дәрi-дәрмекпен қамтамасыз ету үшiн Алматы қаласының Әкiмшiлiгi  қаулы қабылдады:
1. N 1 қосымшаға сәйкес, дәрiгерлер рецебi бойынша амбулаторлық емдеудегi ауру категориясына тегiн дәрi-дәрмектiк көмек көрсетiлу үшiн ауру түрлерi категориясының қосымша тiзбесi  бекiтiлсiн.
2. Алматы қ. Денсаулық сақтау департаментi (В.Девятко) тұрғындарды дәрi-дәрмектiк құралдармен және балаларды арнаулы азық-түлiк, емдiк тағамдарымен қамтамасыз етуде жоғарыда көрсетiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулыларын және осы Қаулыны басшылыққа алсын.
3. Бұл қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы Әкiмiнiң  орынбасары А.З.Мурзинге жүктелсiн.
Алматы қаласының Әкімі
Әкiмшiлiк хатшысы
Алматы қалалық әкiмшiлiгiнiң
2002 жылғы "23" желтоқсандағы
N 5/812 қаулысына N 1 қосымша
Емдеу кезiнде дәрiгерлер рецебi бойынша
тегiн берiлетiн ауру категориясындағы
амбулаториялық емдеу кезiндегi
дәрi-дәрмек құралдарының қосымша
тiзбесi
1. Жүректiң ишемиялық ауруы
2. Созылмалы гепатит пен бауыр циррозы
3. Артроз пiшiнiнiң бұзылуы
4. Цереброваскулярлық аурулар
5. Асқазан мен ұлтабардың ойшық жарасы
6. Созылмалы панкреатит
7. Жүрек соғысының бұзылуы
8. Венаның варикозды кеңеюi
9. Қабынған склероз
10. Катаракта
11. Глаукома
Әкiмшiлiк хатшысы

О расширении перечня нозологий, при лечении которых лекарственные средства по рецептам врачей отпускаются бесплатно
Постановление Акимата города Алматы от 26 декабря 2002 года N 5/818. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 17 января 2003 года за N 507. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 7 марта 2006 года N 1/200
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан", на основании  постановления  Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2000года N 674 "О мерах по обеспечению лекарственными средствами по видам заболеваний и специальными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения" и  постановления  Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2000 года N 1555 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2000 года N 674" в пределах финансовых средств, предусмотренных в бюджете здравоохранения города Алматы для бесплатного лекарственного обеспечения населения на 2003 год Акимат города Алматы  постановляет:
1. Утвердить дополнительный перечень категорий заболеваний, при амбулаторном лечении которых лекарственные средства по рецептам врачей отпускаются бесплатно, согласно приложению N 1.
2. Департаменту здравоохранения г.Алматы (Девятко В.Н.) в обеспечении населения лекарственными средствами и продуктами специализированного детского и лечебного питания руководствоваться выше указанными постановлениями Правительства Республики Казахстан и настоящим Постановлением.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя Акима города Алматы Мурзина А.З.
Аким города Алматы                   В. Храпунов
Секретарь Акимата                    К. Тажиева
Приложение N 1
К Постановлению Акимата
Города Алматы
от 26 декабря 2002 года N 5/818
Дополнительный перечень категорий
заболеваний, при амбулаторном лечении которых
лекарственные средства по рецептам врачей
отпускаются бесплатно
1.  Ишемическая болезнь сердца
2.  Хронический гепатит и цирроз печени
3.  Деформирующий артроз
4.  Цереброваскулярные заболевания
5.  Язвенная болезнь желудка и 12-ти перстной кишки
6.  Хронический панкреатит
7.  Нарушения сердечного ритма
8.  Варикозное расширение вен
9.  Рассеянный склероз
10. Катаракта
11. Глаукома
Секретарь Акимата                      К. Тажиева