2002 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарына ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді несиелендіру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімиятының қаулысы 2002 жылғы 27 наурыздағы N 54. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2002 жылғы 28 наурызда N 576 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011 жылғы 17 қазандағы N 01.04-08/2964 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011.10.17 N 01.04-08/2964 хаты)
2002 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын өткізу үшін және "2002 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруға жергілікті бюджеттерді несиелендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 20 ақпандағы N 229 P020229_ қаулысын орындау үшін облыс әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Облыстық бюджетке 1 қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. "Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді несиелендіру" 10.1.257.83.00. бюджеттік бағдарлама әкімшісі болып облыстық ауыл шаруашылық департаменті тағайындалсын.
3. Облыстық ауыл шаруашылық департаменті ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді несиелендіруді, несиелендіру жөніндегі операцияларды қолданылып жүрген заңдарға сәйкес жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жасайды.
4. 2002 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге жанар-жағар май материалдарын, тұқымдар, тыңайтқыштар, гербицидтер, ауыл шаруашылығы машиналары үшін қосалқы бөлшектер алуға және ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді несиелендірудің қоса берілген Ережесі бекітілсін
(2 қосымша).
5. Облысты ауыл шаруашылық департаменті (Сюникаев Р.А.) несиенің
мақсатты жұмсалуын және оның белгіленген мерзімде қайтарылуын қамтамасыз
етсін.
6. Осы қаулының 1 тармағы облыстық мәслихат сессиясының бекітуіне
енгізілсін.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары
Қ.Қ. Қалиевқа жүктелсiн.
Облыс әкімі
Облыс әкімиятының
2002 ж. 27 наурыздағы N 54
қаулысына 1 қосымша
2002 жылға арналған облыстық бюджетке өзгерістер енгізу туралы
1. Облыстық бюджет кірістері 1833230 мың теңгеге ұлғайтылсын,
соның ішінде:
___________________________________________________________________________
Санат  Сынып  Кіші   Ерек            Атауы                       Сомасы
сынып  шелік                                      мың теңге
---------------------------------------------------------------------------
1      2      3      4                  А                         В
---------------------------------------------------------------------------
6     01      6     01   Республикалық бюджеттен несие беру     900 000
---------------------------------------------------------------------------

О кредитовании сельхозтоваропроизводителей на весенне-полевые и уборочные работы в 2002 году
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 27 марта 2002 года N 54. Зарегистрировано управлением юстиции Северо-Казахстанской области 28 марта 2002 года за N 576. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17 октября 2011 года N 01.04-08/2964)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17.10.2011 N 01.04-08/2964)
Для проведения весенне-полевых и уборочных работ в 2002 году и во исполнение Постановления Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2002 года N 229 P020229_ "О некоторых вопросах кредитования местных бюджетов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ 2002 года" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести изменения в областной бюджет согласно приложению 1.
2. Назначить администратором бюджетной программы 10.1.257.83.00 "Кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей на проведение весенне-полевых и уборочных работ" областной департамент сельского хозяйства.
3. Областной департамент сельского хозяйства кредитование сельхозтоваропроизводителей производит через организации, осуществляющие в соответствии с действующим законодательством операции по кредитованию.
4. Утвердить прилагаемые Правила кредитования сельхозтоваропроизводителей для приобретения горюче-смазочных материалов, семян, удобрений, гербицидов, запасных частей для сельскохозяйственных машин и аренду или покупку сельскохозяйственной техники на проведение весенне-полевых и уборочных работ 2002 года (Приложение 2).
5. Областному департаменту сельского хозяйства (Сюникаев Р.А.) обеспечить целевые использование кредита и возврат его в установленные сроки.
6. Пункт 1 данного постановления внести на утверждение сессии областного маслихата.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Калиева К.К.
Аким области
Приложение 1
к постановлению акимата области
от 27 марта 2002 года N 54
О внесении изменений в областной бюджет на 2002 год
1. Увеличить доходы областного бюджета на 1833230 тыс.тенге,
в том числе:
___________________________________________________________________________
Кате   Класс  Под    Специ            Наименование                Сумма
гория         класс  фика                                       тыс.тенге
---------------------------------------------------------------------------
1      2      3      4                  А                         В
---------------------------------------------------------------------------
6     01      6     01    Кредитование из республиканского
бюджета                              900 000
---------------------------------------------------------------------------

4     02      1     01   Ағымдағы                                33 230
---------------------------------------------------------------------------
5     01      6     03   Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге
берілген несиені қайтару               900 000
---------------------------------------------------------------------------
Барлығы:                             1 833 230
___________________________________________________________________________
2. Облыстық бюджет шығыстары 1833230 мың теңгеге ұлғайтылсын,
соның ішінде:
___________________________________________________________________________
Функци   Функ  Мекеме Бағдар          Атауы                      Соммасы
оналдық  ция          лама                                      мың теңге
топ
---------------------------------------------------------------------------
1       2     3      4                  А                         В
---------------------------------------------------------------------------
15       1    105     54    Облыстық бюджеттен, Астана және
Алматы қалаларының бюджеттерінен
трансферттер                         900 000
---------------------------------------------------------------------------
16       1    105     55    Облыстық, Астана және Алматы
қалалары жергілікті атқарушы
органдарының берешектерін өтеу       900 000
---------------------------------------------------------------------------
14       1    105    53,31  Көктемгі егіс және егін жинау
жұмыстарын жүргізуге ауыл
шаруашылығы тауарын өндірушілерді
несиелендіру бойынша сыйақылар
(мүдделер) төлеу                      33 230
---------------------------------------------------------------------------
Барлығы:                           1 833 230
___________________________________________________________________________
Облыс әкімиятының
2002 ж. 27 наурыздағы N 54
қаулысына 2 қосымша
2002 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге
жанар-жағар май материалдарын, тұқымдар, тыңайтқыштар,гербицидтер,
ауыл шаруашылығы техникасын жалға беруге немесе сатып алуға ауыл
шаруашылығы тауарын өндірушілерді несиелендірудің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
Осы несиелендіру Ережесі 2002 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін және "2002 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруға жергілікті бюджеттерді несиелендірудің кейбір мәселелері туралы" P020229_ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 20 ақпандағы N 229 қаулысына сәйкес, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге жанар-жағар май материалдарын, тұқымдар, гербицидтер, ауыл шаруашылығы машиналары үшін қосалқы бөлшектер алуға, ауыл шаруашылығы техникасын жалға беруге немесе сатып алуға бюджеттік қаржыдан жеңілдікті несие берудің шарттарын, мерзімдерін және механизмін айқындайды.

4     02      1     01    Текущие                               33 230
---------------------------------------------------------------------------
5     01      6     03    Возврат кредитов, выданных
сельхозтоваропроизводителям          900 000
---------------------------------------------------------------------------
ИТОГО:                             1 833 230
___________________________________________________________________________
2. Увеличить расходы областного бюджета на 1833230 тыс.тенге,
в том числе:
___________________________________________________________________________
Функци   Функ  Учреж  Прог          Наименование                  Сумма
ональн.  ция   дение  рамма                                     тыс.тенге
группа
---------------------------------------------------------------------------
1       2     3      4                  А                         В
---------------------------------------------------------------------------
15       1    105     54    Трансферты из областного бюджета,
бюджетов городов Астаны и Алматы     900 000
---------------------------------------------------------------------------
16       1    105     55    Погашение долга местного
исполнительного органа области,
городов Астаны и Алматы              900 000
---------------------------------------------------------------------------
14       1    105    53,31  Выплата вознаграждений (интересов)
по кредитованию местных бюджетов на
организацию проведения весенне-
полевых и уборочных работ             33 230
---------------------------------------------------------------------------
ИТОГО:                             1 833 230
___________________________________________________________________________
Приложение 2
к постановлению акимата области
от 27 марта 2002 года N 54
Правила
кредитования сельхозтоваропроизводителей для приобретения
горюче-смазочных материалов, семян, удобрений, гербицидов, запасных
частей для сельскохозяйственных машин и аренду или покупку
сельскохозяйственной техники на проведение весенне-полевых и
уборочных работ 2002 года
1. Общее положения
Настоящие Правила кредитования определяют условия, сроки и механизм льготного кредитования из бюджетных средств на приобретение горюче-смазочных материалов, семян, удобрений, гербицидов, запасных частей для сельскохозяйственных машин и аренду или покупку сельскохозяйственной техники в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан N 229 от 20 февраля 2002 года "О некоторых вопросах кредитования местных бюджетов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ 2002 года" P020229_ .

2. Негізгі ұғымдар
Бағдарлама әкімшісі - ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді несиелендіру және жергілікті қаржысынан қаржыландыру жөніндегі бюджеттік бағдарламаны қалыптастыруға және жүзеге асыруға жауапты - мемлекеттік орган.
Агент - Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңдарына сәйкес несиелендіруді жүзеге асыратын және соңғы заем алушыларды ілгеріде несиелендіру үшін жергілікті бюджет қаржысынан несие алушылардың бағдарлама әкімшісімен келісіміне сәйкес құқығына ие ұйым.
Соңғы заем алушы - ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірумен айналысатын заңды немесе жеке тұлға.
3. Несие берудің тәртібі
1. Облыс әкімі республикалық бюджеттен алынған несиені бюджеттік бағдарлама әкімшісі - ауыл шаруашылық департаменті арқылы Агентке ілгеріде агроқұрылымдарды несиелендіру үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қайтарым, төлем, мерзімді және қамтамасыз ету шарттарымен жанар-жағар май материалдарын, тұқымдар, гербицидтер, ауыл шаруашылығы машиналары үшін қосалқы бөлшектер және ауыл шаруашылығы техникасын жалға беруге немесе сатып алуға нөлдік сыйақы ставкасымен береді.
2. Облыстық бюджетті нақтылау барысында кіріс бөлігінде 601601 "Республикалық бюджеттен берілетін несиелер", 402101 "Ағымдағы" кодтары бойынша түсімдер қарастырылады. Шығыс бөлігінде - 10.1.257.83.00 "Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді несиелендіру", 14.1.105.53.31 "Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруға жергілікті бюджеттерді несиелендіру жөнінде (мүдде) сыйақы төлеу" бағдарламалары бойынша шығыстар көзделеді.
3. Бағдарлама әкімшісі Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес Агенттерді айқындайды және жанар-жағар май материалдарын, тұқымдар, гербицидтер, ауыл шаруашылығы машиналары үшін қосалқы бөлшектер алуға, ауыл шаруашылығы техникасын жалға беруге немесе сатып алуға және несиелік ресурстарды облыстық бюджетке 2002 жылғы 15 қарашадан кешіктірмей қайтаруға несие жүйесіне қызмет көрсетуге олармен несиелендіру келісім-шартын жасайды. Несиелендіру келісім-шартында міндетті түрде Агенттің берілген несиелеріне соңғы заем алушылардың берілген несиелер үшін есеп айырысу жағдайларына қарамастан облыстық бюджеттен алынған қаражатын қайтару міндеті айтылады.
4. Несиелендіру келісім-шарты міндетті тәртіпте облыстық қаржы департаментінде тіркеледі.
5. Ішкі несиелендіру саясатына сәйкес Агент тиісті келісім-шарт негізінде аудан әкімдерімен бекітілген және Агентпен келісілген тізімдер негізінде агроқұрылымдарға мақсатты несиелер береді. Аудан әкімдері тізімге қаржылық жағдайы тұрақты, қажетті кепілі бар және 2001 жылы алған несиелерімен дер кезінде есеп айырысқан агроқұрылымдардың әлеуетті заем алушыларын енгізеді. Келісім-шартта қарызға қызмет көрсету бойынша шығыстарға соңғы заем алушы жауаптылық ұстайды.

2. Основные понятия
Администратор программы - государственный орган, ответственный за обоснование и реализацию бюджетной программы по кредитованию сельхозтоваропроизводителей и финансируемый из средств местного бюджета.
Агент - организация, имеющая право в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан осуществлять кредитование и в соответствии с договором с администратором программы, получающий кредит из средств местного бюджета для дальнейшего кредитования конечных заемщиков.
Конечный заемщик - юридическое или физическое лицо, занимающееся производством сельскохозяйственной продукции.
3. Порядок кредитования
1. Аким области выделяет полученный кредит из республиканского бюджета через областной департамент сельского хозяйства - администратора бюджетной программы Агенту для последующего кредитования агроформирований по нулевой ставке вознаграждения на приобретение горюче-смазочных материалов, семян, удобрений, гербицидов, запасных частей для сельскохозяйственных машин и аренду или покупку сельскохозяйственной техники на условиях возвратности, платности, срочности и обеспеченности.
2. При уточнении областного бюджета в доходной части предусматриваются поступления по кодам 601601 "Кредиты из республиканского бюджета", 402101 "Текущее". В расходной части - расходы по программам 10.1.257.83.00 "Кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей на проведение весенне-полевых и уборочных работ", 14.1.105.53.31 "Выплата вознаграждений (интересов) по кредитованию местных бюджетов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ".
3. Администратор программы определяет в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан Агентов и заключает с ними кредитные договора на обслуживание кредитной линии на приобретение горюче-смазочных материалов, семян, удобрений, гербицидов, запасных частей для сельскохозяйственных машин и аренду или покупку сельскохозяйственной техники и возврату кредитных ресурсов не позднее 15 ноября 2002 года в областной бюджет. В кредитном договоре в обязательном порядке оговаривается обязательство Агента вернуть в областной бюджет полученные средства независимо от состояния расчетов с конечными заемщиками за выданные кредиты.
4. Кредитные договора в обязательном порядке регистрируются в областном департаменте финансов.
5. В соответствии с внутренней кредитной политикой Агент на основании соответствующего договора выдает целевые кредиты агроформированиям на основании списков, утвержденных акимами районов и согласованными с Агентом. Акимы районов включают в списки потенциальных заемщиков агроформирования, которые имеют устойчивое финансовое положение, необходимый залог и обеспечившие своевременные расчеты за кредиты, полученные в 2001 году. В договоре предусматривается, что расходы по обслуживанию долга несет конечный заемщик.

6. Аудан әкімдері несиелік ресурстар беру және оларды қайтару туралы
ауыл шаруашылық және қаржы департаменттеріне мәліметтер ұсынады және
олардың мақсатты пайдаланылуын бақылайды.
7. Республикалық бюджетке заемға алынған қаражатты қайтару ағымдағы
жылдың 1 желтоқсанына дейін жүргізіледі.
8. Несиелік ресурстар дер кезінде қайтарылмаған және мақсатты
пайдаланылмаған жағдайда Ауыл шаруашылық департаменті жасалған несиелік
келісім-шартқа сәйкес Агентке санкциялық талап ұсынады.
(Маман: Ысқақова Д.Қ.)

6. Акимы районов представляют сведения о выдаче кредитных ресурсов и
их возврате в областные департаменты сельского хозяйства и финансов и
контролируют их целевое использование.
7. Возврат заемных средств в республиканский бюджет производится до 1
декабря текущего года.
8. В случае не своевременного возврата и не целевого использования
кредитных ресурсов Департамент сельского хозяйства предъявляет агенту
санкции в соответствии с заключенным кредитным соглашением.
(Специалист: Искакова Д.К.)