2003 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 22/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 16 қаңтарда N 806 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010 жылғы 23 шілдеде N 27/10 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010.07.23 N 27/10 Шешімімен
1. 2003 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесi көлемдерде бекiтiлсiн:
а) түсiмдер - 12121094 мың теңге, соның iшiнде:
кiрiстер бойынша - 4275086 мың теңге;
ресми алынған трансферттер бойынша - 6743368 мың теңге;
несиелердi өтеу бойынша - 1099483 мың теңге;
коммуналдық меншiк объектiлерiн жекешелендiруден - 15000 мың теңге.
б) шығыстар - 12298369 мың теңге, соның iшiнде:
шығындар бойынша - 11317212 мың теңге;
несиелер бойынша - 83000 мың теңге;
несиелендіру - 950000 мың теңге. <*>
Ескерту. Өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2003 жылғы 13 ақпандағы  N 23/1, 2003 жылғы 13 маусымдағы  N 26/3, 2003 жылғы 8 тамыздағы  N 27/2; 2003 жылғы 14 қарашадағы  N 2/1 шешімдерімен.
2. 2003 жылға арналған облыстық бюджеттiң кiрiстерi Қазақстан Республикасының "Бюджет жүйесi туралы" Заңына сәйкес келесi салықтық түсiмдер есебiнен қалыптастырылды деп белгiленсiн:
Әлеуметтiк салықтан;
Қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемдерден.
3. Облыстық бюджеттiң кiрiстерi келесi салықтық емес түсiмдерден қалыптастырылды деп белгiленсiн:
Қоршаған ортаны қорғау туралы заңдарды бұзғаны үшiн айыппұлдар;
тәркiленген аңшылық және балық аулау құралдарын сатудан, зиянның орнын толтыру туралы талаптар бойынша табиғатты пайдаланушылардан алынған қаражаттар;
коммуналдық меншiктегi (облыс әкiмдiгiнiң меншiгi болып табылатын) мүлiктi жалға беру;
шағын кәсiпкерлiктi дамыту үшiн берiлген несиелердi өтеу;
экономика салаларын қолдау және дамыту үшiн берiлген несиелер;
коммуналдық меншiк объектiлерiн (облыс әкiмдiгiнiң) жекешелендiруден түскен түсiмдер;
шағын кәсiпкерлiктi дамыту үшiн берiлген несиелер бойынша сыйақылар;
экономика салаларын қолдау және дамыту үшiн берiлген несиелер бойынша сыйақылар.
4. Төмен тұрған бюджеттер кiрiстерi келесi салықтық түсiмдер есебiнен қалыптастырылады деп белгiлесiн:
төлем көзiнен ұсталатын кiрiстердiң жеке табыс салығы;
төлем көзiнен ұсталмайтын кiрiстердiң жеке табыс салығы;
қызметiн бiр реттiк талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан жекелеген табыс салығы;
заңды тұлғалардың және жеке кәсiпкерлердiң мүлкiне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкiне салынатын салық;
жер салығы;
көлiк құралдарына салық;
бiрыңғай жер салығы;
акциздер;
жер үстi су көздерi ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемдер;
орманды пайдаланғаны үшiн төлемдер;
жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлемдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызмет жүргiзгенi үшiн алымдар;
мемлекеттiк баждар.

Об областном бюджете на 2003 год
Решение Северо-Казахстанского маслихата от 24 декабря 2002 года N 22/3. Зарегистрировано Управлением юстиции Северо-Казахстанской области 16 января 2003 года за N 806. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 23 июля 2010 года N 27/10
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 23.07.2010 г. N 27/10
1. Утвердить объем областного бюджета на 2003 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
а) поступления - 12121094 тыс.тенге, в том числе по:
доходам - 4275086 тыс.тенге;
полученным официальным трансфертам - 6743368 тыс.тенге;
возврату кредитов - 1099483 тыс.тенге;
поступлениям от приватизации объектов коммунальной собственности - 15000 тыс.тенге.
б) расходы - 12298369 тыс.тенге, в том числе по:
затратам - 11317212 тыс.тенге;
кредитам - 83000 тыс.тенге;
кредитование - 950000 тыс.тенге. <*>
Сноска. Внесены изменения - решениями Северо-Казахстанского областного Маслихата от 13 февраля 2003 года N 23/1, от 13 июня 2003 года N 26/3, от 8 августа 2003 года N 27/2, от 14 ноября 2003 года N 2/1.
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2003 год формируются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О бюджетной системе" за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога;
платежей за загрязнение окружающей среды.
3. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
штрафов за нарушение  законодательства об охране окружающей среды;
средств, полученных от природопользователей по искам о возмещении вреда, от реализации конфискованных орудий охоты и рыболовства;
аренды имущества коммунальной собственности (являющейся собственностью акимата области);
возврату кредитов, выданных для развития малого предпринимательства;
возврату кредитов, для поддержки и развития отраслей экономики;
поступлений от приватизации объектов коммунальной собственности (акимата области);
вознаграждений по кредитам, выданным для развития малого предпринимательства;
вознаграждений по кредитам, выданным для поддержки и развития отраслей экономики.
4. Установить, что доходы нижестоящих бюджетов формируются за счет следующих налоговых поступлений;
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за лесные пользования;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины.

5. Төменгi тұрған бюджеттердiң кiрiстерi келесi салықтық емес түсiмдерден қалыптастырылады деп белгiленсiн:
коммуналдық мемлекеттiк кәсiпорындардың (аудандар мен Петропавл қаласы әкiмдiктерiнiң) пайда үлесi;
коммуналдық меншiк болып табылатын акция пакеттерiне (аудандар мен Петропавл қаласы әкiмдiктерiнiң) дивидендтiк түсiмдер;
жергiлiктi өкiлеттi органдар шешiмдерi бойынша жүргiзiлген лотореялардан түскен түсiмдер;
коммуналдық меншiк мүлкiн жалға беруден (аудандар мен Петропавл қаласы әкiмдiктерiнiң) түскен түсiмдер;
жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер ұсынатын қызметтер көрсетуден түскен түсiмдер;
түзету жұмыстарындағы сотталғандардың жалақыларынан ұстаудан түскен түсiмдер;
жылжымалы мүлiктер кепiлдiгiн тiркегенi үшiн төлемдер;
иесiз мүлiктердi сатудан түскен түсiмдер;
медициналық айықтырғыштарға орналастырылған тұлғалардан түскен төлемдер;
стандарт талаптарына және сертификат ережелерiне сәйкес емес өнiмдердi, жұмыстарды және қызметтердi сатудан алынған кiрiстер сомасының түсiмдерi;
жергiлiктi мемлекеттiк органдары өндiрiп алған әкiмшiлiк айыппұлдар және санкциялар;
жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттiк мекемелер өндiрiп алатын өзге де санкциялар мен айыппұлдар;
өзге де салықтық емес түсiмдер;
жер учаскелерiн сатудан және жердi тұрақты пайдалану құқығынан түскен түсiмдер;
коммуналдық меншiк объектiлерiн (аудандар мен Петропавл қаласы әкiмдiктерiнiң) жекешелендiруден түскен түсiмдер, ауыл шаруашылығы кәсiпорындарын (аудан әкiмдерiнiң) жекешелендiруден түскен түсiмдер.
6. Төлем көздерiнен ұсталатын әлеуметтiк салықтан, жеке табыс салығынан және акциздерден түскен 2003 жылға арналған түсiмдердiң сомасын бөлу аудандар мен Петропавл қаласы бюджеттерiне келесi көлемдерде белгiленсiн:
а) жеке тұлғалардан төлем көзiнен ұсталынатын табыс салығы бойынша: Айыртау, Ақжар, Аққайың, Ғ.Мүсiрепов, Есiл, Жамбыл, Қызылжар, М.Жұмабаев, Мамлют, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Целинный, Шал ақын аудандарына, Петропавл қаласына - 100 пайыз;
б) жанармай және дизельдi отынды, алкогольды өнiмдердi бөлшек саудада сатудан, ойын бизнесiнен акциздер:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есiл, Жамбыл, Ғ.Мүсiрепов, Қызылжар, М.Жұмабаев, Мамлют, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Целинный, Шал ақын аудандарына, Петропавл қаласына - 100 пайыз.
7. Қазақстан Республикасы Үкiметiмен анықталған тәртiпте келесi ұйымдар ұсынатын тауарлар мен қызметтерден түскен түсiмдер белгiленсiн:
мемлекеттiк бiлiм мекемелерi;
санитарлық-эпидемиологиялық мекемелер;
жалпы типтегi қарттар мен мүгедектер үшiн интернат үйлерi;
ақыл-есi кем балалар интернат үйлерi және психоневрологиялық интернаттар;
мемлекеттiк мұрағат мекемелерi;
мемлекеттiк кiтапханалар.

5. Установить, что доходы нижестоящих бюджетов формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доли прибыли коммунальных государственных предприятий (акиматов районов и г.Петропавловска);
поступлений дивидендов на пакеты акций, являющихся коммунальной собственностью (акиматов районов и г.Петропавловска);
поступлений доходов от лотерей, проводимых по решениям местных представительных органов;
поступлений от аренды имущества коммунальной собственности (акиматов районов и г.Петропавловска);
поступлений от реализации услуг, представляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступлений удержаний из заработной платы осужденных к исправительным работам;
платежей за регистрацию залога движимого имущества;
поступлений от реализации бесхозяйного имущества;
поступлений платы от лиц, помещенных в медицинские вытрезвители;
поступлений суммы дохода, полученного от реализации продукции, работ и услуг, не соответствующих требованиям стандартов и правил сертификации;
административных штрафов и санкций, взимаемые местными государственными органами;
прочих санкций и штрафов, взимаемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
прочих неналоговых поступлений;
поступлений от продажи земельных участков и права постоянного землепользования;
поступлений от приватизации объектов коммунальной собственности (акиматов районов и г. Петропавловска), поступлений от приватизации сельхозпредприятий (акиматов районов).
6. Установить на 2003 год распределение суммы поступлений от индивидуального подоходного налога, удерживаемого у источника выплат, акцизов в бюджеты районов, города Петропавловска в следующих размерах:
а)  по индивидуальному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплат:
Айыртаускому, Акжарскому, Аккайынскому, Г.Мусрепова, Есильскому, Жамбылскому, Кызылжарскому, М.Жумабаева, Мамлютскому, Тайыншинскому, Тимирязевскому, Уалихановскому, Шал акына районам, городу Петропавловску - 100 процентов;
б)  акцизов от реализации в розничной торговле бензина и дизельного топлива, алкогольной продукции, игорного бизнеса:
Айыртаускому, Акжарскому, Аккайынскому, Г.Мусрепова, Есильскому, Жамбылскому, Кызылжарскому, М.Жумабаева, Мамлютскому, Тайыншинскому, Тимирязевскому, Уалихановскому, Шал акына районам, городу Петропавловску - 100 процентов.
7. Установить, что в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, используются поступления от реализации товаров и услуг, представляемых следующими организациями:
государственными учреждениями образования;
санитарно-эпидемиологическими учреждениями;
домами-интернатами для престарелых и инвалидов общего типа;
домами-интернатами для умственно-отсталых детей и психоневрологическими интернатами;
государственными архивными учреждениями;
государственными библиотеками.

8. 2003 жылға арналған облыс әкiмдiгiнiң резерв көлемi 80 180 мың теңге, соның iшiнде төтенше жағдайларды, табиғи және техногендiк сипаттағы шараларды және өзге де күтпеген шығыстарды қаржыландыру үшiн - 70 942 мың теңгеде, сот шешiмi жөнiндегi облыс әкiмiнiң мiндеттерiн орындау бойынша - 15 000 мың теңгеде бекiтiлсiн. <*>
Ескерту. Өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2003 жылғы 13 ақпандағы  N 23/1 , 2003 жылғы 13 маусымдағы  N 26/3 , 2003 жылғы 8 тамыздағы  N 27/2 ; 2003 жылғы 14 қарашадағы  N 2/1 шешімдерімен.
9. Облыстық бюджеттен аудандар мен Петропавл қаласының бюджеттерiне 2003 жылға арналған субвенциялардың мөлшерi жалпы сомасы 5 701 654 мың теңге болып белгiленсiн, соның iшiнде:
Айыртау ауданына      -      508 599 мың теңге;
Ақжар ауданына        -      353 037 мың теңге;
Аққайың ауданына      -      359 444 мың теңге;
Ғ.Мүсiрепов ауданына  -      485 717 мың теңге;
Есiл ауданына         -      419 211 мың теңге;
Жамбыл ауданына       -      421 647 мың теңге;
Қызылжар ауданына     -      441 781 мың теңге;
М.Жұмабаев ауданына   -      436 691 мың теңге;
Мамлют ауданына       -      264 761 мың теңге;
Тайынша ауданына      -      605 842 мың теңге;
Тимирязев ауданына    -      248 845 мың теңге;
Уәлиханов ауданына    -      320 346 мың теңге;
Шал ақын ауданына     -      334 239 мың теңге;
Петропавл қаласына    -      501 494 мың теңге. <*>
Ескерту. Өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2003 жылғы 13 ақпандағы  N 23/1 , 2003 жылғы 13 маусымдағы  N 26/3 , 2003 жылғы 8 тамыздағы  N 27/2 ; 2003 жылғы 14 қарашадағы  N 2/1 шешімдерімен.
9-1. Облыстық бюджеттің бюджеттік қаржысының жыл басына қалыптасқан бос қалдықтары есебінен бюджеттік бағдарламалар бойынша облыстық бюджет шығыстары 7 қосымшаға сәйкес бөлінсін. <*>
Ескерту. 9-1 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2003 жылғы 13 ақпандағы  N 23/1 шешімімен.
9-2. 2003 жылға арналған облыстық бюджетте:
республикалық бюджеттен берiлетiн несие түсiмi 950000 мың теңге сомада;
"2003 жылғы көктемгi-егiс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге ауыл шаруашылық тауарларын өндiрушiлерді несиелендіру" жергiлiктi бюджеттiк даму бағдарламасына 950 000 мың теңге сомада;
ауыл шаруашылық тауарларын өндiрушiлер алған несиелердi өтеу 950000 мың теңге сомада;
2003 жылдың 1 желтоқсанына дейiн республикалық бюджет алдындағы жергiлiктi атқарушы органның берешегiн өтеу 950000 мың теңге сомада көзделсiн.
Нұсқалған несиенi өтеуге қатысты бюджеттiк бағдарламалар 2003 қаржылық жыл ағымында секвестрлеуге жатпайды деп белгiленсiн. <*>
Ескерту. 9-2 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2003 жылғы 13 ақпандағы  N 23/1 шешімімен.

8. Утвердить резерв акимата области на 2003 год в размере 80180 тыс. тенге, в том числе для финансирования чрезвычайных ситуаций и мероприятий природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов - 70942 тыс.тенге, по выполнению обязательств акима области по решениям судов - 15000 тыс.тенге. <*>
Сноска. Внесены изменения - решениями Северо-Казахстанского областного Маслихата от 13 февраля 2003 года N 23/1 , от 13 июня 2003 года N 26/3 , от 8 августа 2003 года N 27/2 , от 14 ноября 2003 года N 2/1 .
9. Установить на 2003 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов и г.Петропавловска, в общей сумме 5701654 тыс.тенге, в том числе:
Айыртаускому району            -   508 599 тыс.тенге;
Акжарскому району              -   353 037 тыс.тенге;
Аккайынскому району            -   359 444 тыс.тенге;
району им.Г.Мусрепова          -   485 717 тыс.тенге;
Есильскому району              -   419 211 тыс.тенге;
Жамбылскому району             -   421 647 тыс.тенге;
Кызылжарскому району           -   441 781 тыс.тенге;
району М.Жумабаева             -   436 691 тыс.тенге;
Мамлютскому району             -   264 761 тыс.тенге;
Тайыншинскому району           -   605 842 тыс.тенге;
Тимирязевскому району          -   248 845 тыс.тенге;
Уалихановскому району          -   320 346 тыс.тенге;
району Шал акына               -   334 239 тыс.тенге;
г. Петропавловску              -   501 494 тыс.тенге. <*>
Сноска. Внесены изменения - решениями Северо-Казахстанского областного Маслихата от 13 февраля 2003 года N 23/1 , от 13 июня 2003 года N 26/3 , от 8 августа 2003 года N 27/2 , от 14 ноября 2003 года N 2/1 .
9-1. Выделить за счет свободных остатков бюджетных средств областного бюджета, сложившихся на начало года на расходы областного бюджета по бюджетным программам, согласно приложению 7. <*>
Сноска. Пункт 9 дополнен подпунктом 9-1 - решением Северо-Казахстанского областного Маслихата от 13 февраля 2003 года N 23/1 .
9-2. Предусмотреть в областном бюджете на 2003 год:
поступление кредита из республиканского бюджета в сумме 950 000 тыс.тенге;
местную бюджетную программу развития "Кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей на проведение весенне-полевых и уборочных работ в 2003 году" в сумме 950 000 тыс.тенге;
возврат сельскохозяйственными товаропроизводителями полученных кредитов в сумме 950 000 тыс.тенге;
погашение до 1 декабря 2003 года долга местного исполнительного органа перед республиканским бюджетом в сумме 950 000 тыс.тенге.
Установить, что бюджетные программы, связанные с погашением указанного кредита, в течение 2003 финансового года секвестрированию не подлежат. <*>
Сноска. Пункт 9 дополнен подпунктом 9-2 - решением Северо-Казахстанского областного Маслихата от 13 февраля 2003 года N 23/1 .

10. 2003 жылдың 1 қаңтарынан Қазақстан Республикасының Үкiметiмен анықталған тiзбе бойынша iшкi iстер органдары әскери бөлiмшелерiнiң және мемлекеттiк өртке қарсы қызметтiң қатардағы жауынгерлерiнiң аттестацияланған құрамына тұрғын үйлердi ұстауға және коммуналдық қызметтерге айлық мөлшерiнде ақшалай өтемақы төлеуге аудандар, Петропавл қаласы және облыстық бюджеттер шығыстарында ассигнация қарастырылғаны ескерiлсiн.
11. 2003 жылдың 1 қаңтарынан облыстық бюджеттiң шығыстар құрамында қарастырылған жәрдемақы алуға құқы бар азаматтарға арнайы мемлекеттiк жәрдемақы төлеуге 540000 мың теңге сомада Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында арнайы мемлекеттiк жәрдемақы туралы"  Заңы 4 бабының 3), 5), 12) тармақшаларымен анықталған ассигнования белгiленсiн.
12. 2003 жылдың 1 қаңтарынан орта бiлiм беру мемлекеттiк мекемелерiнiң кiтапханалық қорларын жаңарту үшiн оқулықтар алуға және жеткiзуге облыстық бюджет құрамында қарастырылған 64024 мың теңге сомасындағы ассигнация белгiленсiн.
13. 2003 жылдың 1 қаңтарынан аудандар, Петропавл қаласы және облыстық бюджеттердiң шығыстарында толық көлемде:
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес кәсiби мектептерiнiң оқушыларын тамақтандыруды;
Қазақстан Республикасының еңбекақы төлеу жүйесiне сәйкес заңдарымен белгiленген мемлекеттiк мекемелер мен қазынашылық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеудi қамтамасыз етуге қаражат қаралғаны белгiленсiн.
14. 2003 жылға арналған аудандар, Петропавл қаласы және облыстық бюджеттiң шығыстарында Қазақстан Республикасының 2002 жылдың 11 шiлдедегi "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы"  Заңын жүзеге асыруға қаражат 2 қосымшада айқындалғаннан аз емес мөлшерде көзделгенi белгiленсiн.
15. 2003 жылға арналған аудандар, Петропавл қаласы және облыстық бюджеттiң шығыстарында тегiн медициналық көмектiң кепiлдендiрiлген көлемiн көрсетуге 377286 мың теңге сомада қосымша шығындар көзделгенi белгiленсiн.
Тегiн медициналық көмектiң кепiлдендiрiлген көлемiн көрсетуге қаражат аудандар, Петропавл қаласы және облыстық бюджеттерде 3 қосымшада айқындалғаннан кем емес мөлшерде көзделгенi белгiленсiн.
16. 2003 жылға арналған аудандар бюджеттерiнiң шығыстарында ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына әлеуметтiк көмек көрсетуге 1000 мың теңге мөлшерiнде;
ауылдық жерлерде тұратын лауазымдық жалақылары (тарифтiк ставкалары) 25 пайызға жоғарылайтын денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамтамасыз ету, бiлiм беру мамандарына төлеу көзделгенi белгiленсiн.

10. Учесть, что с 1 января 2003 года в расходах бюджетов районов, г.Петропавловска и областного предусмотрены ассигнования на выплату месячного размера денежной компенсации  на содержание жилища и коммунальные услуги аттестованному составу строевых подразделений органов внутренних дел и государственной противопожарной службы по перечню, определяемому Правительством Республики Казахстан.
11. Установить, что с 1 января 2003 года в составе расходов областного бюджета предусмотрены ассигнования на выплату специальных государственных пособий гражданам, право которых на получение пособия определено подпунктами 3), 5) - 12) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" в сумме 540000 тыс.тенге.
12. Установить, что с 1 января 2003 года в составе областного бюджета предусмотрены ассигнования на приобретение и доставку учебников для обновления библиотечных фондов государственным учреждениям среднего образования в сумме 64024 тыс.тенге.
13. Установить, что в расходах бюджетов районов, г.Петропавловска и областного на 2003 год предусмотрены в полном объеме средства на обеспечение:
питанием учащихся профессиональных школ в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
выплаты заработной платы работникам государственных учреждений и казенных предприятий в соответствии с системой оплаты труда, установленной законодательством Республики Казахстан.
14. Установить, что в расходах бюджетов районов, г.Петропавловска и областного на 2003 год предусмотрены средства на реализацию Закона Республики Казахстан от 11  июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" в размерах, не ниже определенных приложением 2.
15. Установить, что в расходах  бюджетов районов, г.Петропавловска и областного на 2003 год предусматриваются дополнительные затраты в сумме 377286 тыс.тенге на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
Средства на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предусматриваются в бюджетах районов, г.Петропавловска и областного в размерах, не ниже определенных приложением 3.
16. Установить, что в расходах бюджетов районов на 2003 год предусматриваются выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности в размере 1000 тенге;
специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, работающим в сельской местности, должностные оклады (тарифные ставки) которых повышаются на 25 процентов.

17. 2003 жылға арналған облыстық бюджеттiң шығыстарында дәрi-дәрмектердi орталықтандырылған сатып алуға қаражат шығындар 30710 мың теңге, медициналық құралдар мен санитарлық автокөлiктердi сатып алуға 100000 мың теңге сомаларда шығындар көзделгенi белгiленсiн.
18. 2003 жылға арналған облыстық бюджеттiң шығыстарында кiтапханалардың материалдық-техникалық базасын нығайтуға 15443 мың теңге сомада шығындар көзделгенi белгiленсiн.

17. Установить, что в расходах областного бюджета на 2003 год предусмотрены затраты на централизованный закуп лекарственных средств в сумме 30710 тыс.тенге, приобретение медицинского оборудования и санитарного автотранспорта 100000 тыс.тенге.
18. Установить, что в расходах областного бюджета на 2003 год предусмотрены затраты на укрепление материально-технической базы библиотек в сумме 15443 тыс.тенге.

19. 2003 жылдың 1 қаңтарына қалыптастырылған облыстық бюджеттiң бос қалдықтары облыс әкiмдiгiнiң резервi көлемiн ұлғайтуға, ол облыстық бюджет түсiмдерiнiң екi пайыздық көлемi шегiнде қалыптасқанға дейiн, бағытталсын.
20. 2003 жылға арналған облыстық бюджеттiң ағымдағы бюджеттiк бағдарламаларының тiзбесi 4 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
21. 2003 жылға арналған облыстық бюджеттiң даму бюджеттiк бағдарламаларының тiзбесi 5 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

19. Направить свободные остатки областного бюджета сложившиеся на 01.01.2003 года на увеличение резерва акимата области в объеме до его формирования в пределах двух процентов объема поступлений областного бюджета.
20. Утвердить перечень текущих бюджетных программ областного бюджета на 2003 год согласно приложению 4.
21. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2003 год согласно приложению 5.

22. 2003 жылға арналған облыстық бюджеттi орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 6 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
23. Осы шешім 2003 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енеді.
Облыстық мәслихат сессиясының төрағасы
Облыстық мәслихаттың хатшысы
Облыстық мәслихаттың
2002 жылғы 24 желтоқсандағы
N 22/3 шешіміне 1 қосымша <*>
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық Мәслихатының 2003 жылғы 13 ақпандағы  N 23/1 , 2003 жылғы 13 маусымдағы  N 26/3 , 2003 жылғы 8 тамыздағы  N 27/2 ; 2003 жылғы 14 қарашадағы  N 2/1 шешімдерімен.
2003 жылға арналған Солтүстiк Қазақстан облысының бюджетi I. Түсiмдер
Санат
сынып
кіші сынып
ерекшелік
Атауы
сомасы мың теңге
1
2
3
4
5
6
Түсімдер

22. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения областного бюджета на 2003 год согласно приложению 6.
23. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2003 года.
Председатель сессии областного Маслихата
Секретарь областного Маслихата
Приложение 1
к решению сессии областного маслихата
N 22/3 от 24 декабря 2002 г. <*>
Сноска. Приложение 1 в новой редакции - решениями Северо-Казахстанского областного Маслихата от 13 февраля 2003 года N 23/1 , от 13 июня 2003 года N 26/3 , от 8 августа 2003 года N 27/2 , от 14 ноября 2003 года N 2/1 .
Северо-Казахстанский областной бюджет на 2003 год I. Поступления
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма
тыс.тенге
1
2
3
4
5
6
Поступления