N 2012 тiркелген "Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрiнiң 2002 жылғы 23 қыркүйектегi N 3 бұйрығына N 9 өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2003 жылғы 11 наурыздағы N 41 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 28 наурызда тіркелді. Тіркеу N 2223. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2005 жылғы 2 маусымдағы N 75 Бұйрығымен
-----------Бұйрықтан үзінді----------
"Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 27 бабына жәнe Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1362 "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттiк сыныптамасын бекiту туралы" қаулысының қабылдануына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын бекiту бойынша бұйрықтардың күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы бұйрық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi және 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қатынастарға әрекет етедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау Министрлігінің
2005 жылғы 2 маусымдағы
N 75 бұйрығына қосымша
Бiрыңғай бюджеттік сыныптамасын
бекiту бойынша бұйрық тізбесі
40. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2003 жылғы 11 наурыздағы N 41 (тіркелген N 2223) "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2002 жылғы 23 қыркүйектегі N 3 "Бірыңғай бюджеттік сыныптаманы бекіту туралы, тіркелген N 2012" бұйрығына N 9 өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" бұйрығы...
-------------------------------------
БҰЙЫРАМЫН:
1. N 2012 тiркелген "Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрiнiң 2002 жылғы 23 қыркүйектегi N 3  бұйрығына  (N 2013 тiркелген 2002 жылғы 1 қазандағы  N 5,  N 2018 тiркелген 2002 жылғы 17 қазандағы  N 10 , N 2094 тiркелген 2002 жылғы 25 қарашадағы  N 27 , N 2101 тiркелген 2002 жылғы 6 желтоқсандағы  N 37 , N 2086 тiркелген 2002 жылғы 14 желтоқсандағы  N 43 , N 2119 тiркелген 2002 жылғы 6 қаңтардағы N 52, N 2170 тiркелген 2003 жылғы 21 қаңтардағы  N 10 ) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
аталған бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасында:

О внесении изменений и дополнений N 9 в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 23 сентября 2002 года N 3 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан", зарегистрированный за N 2012
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 11 марта 2003 года N 41. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 марта 2003 года N 2223. Утратил силу - приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 02.06.2005г. N 75
Извлечение из приказа Министра экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан от 02.06.2005г. N 75
"В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" и в связи с принятием постановления Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1362 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу приказы по Единой бюджетной классификации согласно приложению к настоящему приказу.
2. Настоящий приказ вводится в действие с даты подписания и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2005 года.
Министр
Приложение
к приказу Министра
экономики и бюджетного
планирования
Республики Казахстан
от 02.06.2005г. N 75
Перечень приказов
по Единой бюджетной классификации
...
40. Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 11 марта 2003 года N 41 "О внесении изменений и дополнений N 9 в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 23 сентября 2002 года N 3 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан", зарегистрированный за N 2012" ...".
--------------------------------------------------------------------
Приказываю:
1. Внести в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 23 сентября 2002 года N 3 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан", зарегистрированный за N 2012 ( N 5 от 1 октября 2002 года - зарегистрированный за N 2013, N 10 от 17 октября 2002 года - зарегистрированный за N 2018, N 27 от 25 ноября 2002 года - зарегистрированный за N 2094, N 37 от 6 декабря 2002 года - зарегистрированный за N 2101, N 43 от 14 декабря 2002 года - зарегистрированный за N 2086, N 52 от 6 января 2003 года - зарегистрированный за N 2119, N 10 от 21 января 2003 года - зарегистрированный за N 2170), следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:

1) бюджет кiрiстерiнiң сыныптамасында:
1 "Салық түсiмдерi" санатындағы 05 "Тауарларға, жұмыстар мен қызмет көрсетулерге iшкi салықтар" сыныбындағы 2 "Акциздер" кiшi сыныбында 92, 93, 96 және 97 ерекшелiктерi мынадай редакцияда жазылсын:
92 "Өндiрушiлер бөлшек саудада өткiзетiн өз өндiрiсiнiң (авиациялықты қоспағанда), сондай-ақ өз өндiрiстiң мұқтаждарына пайдаланылатын бензин";
93 "Өндiрушiлерге бөлшек саудада өткiзетiн өз өндiрiсiнiң, сондай-ақ өз өндiрiстiк мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны";
96 "Өндiрушiлер бөлшек саудада өткiзетiн, өз өндiрiсiнiң (авиациялықты қоспағанда), сондай-ақ өз өндiрiстiк мұқтаждарына пайдаланылатын бензин";
97 "Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткiзетiн, сондай-ақ өз өндiрiстiк мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны";
2 "Салықтық емес түсiмдер" санатындағы 04 "Кредиттер бойынша сыйақы (мүдде)" сыныбындағы 3 "Жергiлiктi атқарушы органдарға республикалық бюджеттен берiлген кредиттер бойынша сыйақы (мүдде)" кiшi сыныбында 02 "1999 жылғы егiс науқанын ұйымдастыруға берiлген тұқымдық қарыз бойынша сыйақы (мүдде)" ерекшелiгi бойынша "Iс-әрекеттiң аяқталу күнi" бағаны "01.01.03" цифрларымен толықтырылсын;
2) бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасының бүкiл мәтiнi бойынша "Iс-әрекеттiң аяқталу күнi" бағаны мына бағдарламалармен мынадай бағдарлама әкiмшiлерi бойынша "01.01.03" цифрларымен толықтырылсын:
111 "Ақмола облысының әкiмi";
112 "Ақтөбе облысының әкiмi";
113 "Алматы облысының әкiмi";
116 "Жамбыл облысының әкiмi";
118 "Батыс Қазақстан облысының әкiмi";
120 "Қызылорда облысының әкiмi";
122 "Қостанай облысының әкiмi";
123 "Маңғыстау облысының әкiмi";
124 "Павлодар облысының әкiмi";
125 "Солтүстiк Қазақстан облысының әкiмi";
129 "Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi";
131 "Астана қаласының әкiмi";
031 "Қызылорда облысының әлеуметтiк инфрақұрылымының дамуы" бағдарламасымен 120 "Қызылорда облысының әкiмi";
030 "Теңдiк селосында мектеп салу" бағдарламасымен 124 "Павлодар облысының әкiмi";
030 "Түркiстан қаласында айналма автомобиль жолын салу" бағдарламарымен 129 "Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi"; 031 "Сарыағаш қаласында су құбырын салу" бағдарламарымен 129 "Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi";
030 "Балалар ауруханалары үшiн медициналық жабдықты жақсарту жобасына арналған жұмысты ұйымдастыру" бағдарламаларымен 131 "Астана қаласының әкiмi"; 033 "Вячеслав су қоймасынан Астана қаласына дейiн су ағызғының үшiншi желiсiн салу жобасын iске асыру" бағдарламаларымен 131 "Астана қаласының әкiмi";
4 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:

1) в классификации доходов бюджета:
в категории 1 "Налоговые поступления" в классе 05 "Внутренние налоги на товары, работы и услуги" в подклассе 2 "Акцизы" специфики 92, 93, 96 и 97 изложить в следующей редакции:
"92 Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды";
"93 Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды";
"96 Бензин (за исключением авиационного), реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды";
"97 Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды";
в категории 2 "Неналоговые поступления" в классе 04 "Вознаграждения (интересы) по кредитам" в подклассе 3 "Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из республиканского бюджета местным исполнительным органам" по специфике 02 "Вознаграждения (интересы) по семенной ссуде, выданной на организацию посевной компании 1999 года" графу "Дата окончания действия" дополнить цифрами "01.01.03";
2) в функциональной классификации расходов бюджета:
по всему тексту функциональной классификации расходов бюджета графу "Дата окончания действия" дополнить цифрами "01.01.03" по следующим администраторам программ и программам:
111 "Аким Акмолинской области";
112 "Аким Актюбинской области";
113 "Аким Алматинской области";
116 "Аким Жамбылской области";
118 "Аким Западно-Казахстанской области";
120 "Аким Кызылординской области";
122 "Аким Костанайской области";
123 "Аким Мангистауской области";
124 "Аким Павлодарской области";
125 "Аким Северо-Казахстанской области";
129 "Аким Южно-Казахстанской области";
131 "Аким г. Астаны";
программу 031 "Развитие социальной инфраструктуры Кызылординской области" администратора программ 120 "Аким Кызылординской области";
программу 030 "Строительство школы в с. Тендык" администратора программ 124 "Аким Павлодарской области";
программы 030 "Строительство объездной автомобильной дороги г. Туркестан" и 031 "Строительство водопровода в г. Сарыагаш" администратора программ 129 "Аким Южно-Казахстанской области";
программы 030 "Организация работ для реализации проекта улучшения медицинского оборудования для детских больниц" и 033 "Реализация проекта строительства третьей нитки водовода от Вячеславского водохранилища до города Астаны" администратора программ 131 "Аким г. Астаны";
в функциональной группе 4 "Образование":

2 "Бастапқы орта, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм" кiшi функциясындағы 263 "Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын Бiлiм, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы" бағдарламасының әкiмшiсi бойынша мынадай мазмұндағы 080 бағдарламасымен толықтырылсын:
"080 Ауыл мектептерiн салу"
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" кiшi функциясында 263 "Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын Бiлiм, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы" бағдарламасының әкiмшiсi бойынша 080 "Ауыл мектептерiн салу" және 083 "Железинка селосында мектеп салу" бағдарламалары алынып тасталсын;
5 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
1 "Кең мақсатты ауруханалар" кiшi функциясындағы 254 "Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау атқарушы органы" бағдарламасының әкiмшiсi бойынша мынадай мазмұндағы 065 бағдарламасымен толықтырылсын:
"065 Орталық аудандық ауруханалар салу";
2 "Халық денсаулығын сақтау" кiшi функциясында:
254 "Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау атқарушы органы" бағдарламасының әкiмшiсi бойынша:
030 "Санитарлық-эпидемиологиялық станциялар" және 031 "Жұқпалы аурулардың ошағында дезинфекциялау, дезинсекциялау және дератизациялау жұмыстарын жүргiзу" кiшi бағдарламаларымен 039 "Санитарлық-эпидемиологиялық игiлiктi қамтамасыз ету" бағдарламасы бойынша "Iс-әрекеттiң аяқталу күнi" бағаны "01.01.03" цифрларымен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 003 кiшi бағдарламасы бар 002 бағдарламасымен, 030 және 031 кiшi бағдарламалары бар 016, 023, 025, 030 бағдарламаларымен және 044, 097 бағдарламаларымен 278 бағдарлама әкiмшiсiмен толықтырылсын:
"278 Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын санитарлық-эпидемологиялық қадағалау атқарушы органы";
"002 Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығындары";
"003 Жергiлiктi органдардың аппараттары";
"016 Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды және өзге де болжанбаған шығыстарды жою үшiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервi есебiнен iс-шаралар жүргiзу";
"023 Өкілдiк шығыстарға қаражат есебiнен iс-шаралар жүргiзу";
"025 Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де болжанбаған шығыстар үшiн облыс, Астана және Алматы қалалары жергiлiктi атқарушы органының резервi есебiнен iс-шаралар жүргiзу";
"030 Санитарлық-эпидемологиялық игiлiктi қамтамасыз ету";
"030 Санитарлық-эпидемологиялық сараптама орталықтары";
"031 Жұқпалы аурулар ошағында дезинфекциялау, дезинсекциялау және дератизациялау жұмыстарын жүргiзу";
"044 Санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау мекемелерiнiң материалдық-техникалық базасын нығайту";
"097 Облыс, Астана және Алматы қалалары жергiлiктi атқарушы органы резервiнiң қаражаты есебiнен сот шешiмдерi бойынша жергiлiктi атқарушы органдардың мiндеттемелерiн орындау".
3 "Арнайы медициналық көмек" кiшi функциясында:

в подфункции 2 "Начальное общее, основное общее, среднее общее образование" по администратору программ 263 "Исполнительный орган образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета" дополнить программой 080 следующего содержания:
"080 Строительство сельских школ";
в подфункции 9 "Прочие услуги в области образования" по администратору программ 263 "Исполнительный орган образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета" программы 080 "Строительство сельских школ" и 083 "Строительство школы в селе Железинка" исключить;
в функциональной группе 5 "Здравоохранение":
в подфункции 1 "Больницы широкого профиля" по администратору программ 254 "Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из местного бюджета" дополнить программой 065 следующего содержания:
"065 Строительство центральных районных больниц";
в подфункции 2 "Охрана здоровья населения":
по администратору программ 254 "Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из местного бюджета": по программе 039 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия" с подпрограммами 030 "Санитарно-эпидемиологические станции" и 031 "Проведение дезинфекционных, дезинсекционных и дератизационных работ в очагах инфекционных заболеваний" графу "Дата окончания действия" дополнить цифрами "01.01.03";
дополнить администратором программ 278 программой 002 с подпрограммой 003, программами 016, 023, 025, 030 с подпрограммами 030 и 031 и программами 044, 097 следующего содержания:
"278 Исполнительный орган санитарно-эпидемиологического надзора, финансируемый из местного бюджета";
"002 Административные затраты на местном уровне";
"003 Аппараты местных органов";
"016 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов";
"023 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты";
"025 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа области, городов Астаны и Алматы для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов";
"030 Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия";
"030 Центры санитарно-эпидемиологической экспертизы";
"031 Проведение дезинфекционных, дезинсекционных и дератизационных работ в очагах инфекционных заболеваний";
"044 Укрепление материально-технической базы учреждений санитарно-эпидемиологического надзора";
"097 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа области, городов Астаны и Алматы";
в подфункции 3 "Специализированная медицинская помощь";

254 "Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтаудың атқарушы органы" бағдарламасы әкiмшiсi бойынша 064 "Туберкулез ұйымдары мен аудандық аурухана салу" бағдарламасы бойынша "және аудандық аурухана" деген сөздер алынып тасталып, "ұйымдары" деген сөз "ұйымдарын" деп жазылсын;
275 "Астана қаласын дамыту бағдарламаларына әкiмшiлiк жүргiзу жөнiндегi департамент" бағдарламасының әкiмшiсi бойынша 2 "Коммуналдық шаруашылық" кiшi функциясындағы 7 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
045 "Астана қаласындағы электр подстанциясын және электр беру желiлерiнiң құрылғысын салу" бағдарламасы бойынша "Iс-әрекеттiң аяқталу күнi" бағаны "01.01.03" цифрларымен толықтырылсын;
051 және 052 бағдарламалары мынадай редакцияда жазылсын:
"051 Тұрғын үй-коммуналдық инфрақұрылым объектiлерiн салу және қайта құру";
"052 Тұрғын үй-коммуналдық инфрақұрылым объектiлерiн салу, қайта құру және күрделi жөндеу жөнiндегi жобалау-iздестiру жұмыстары";
044 "Астана қаласындағы сумен жабдықтау және су бөлу жобасының техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеу" бағдарламасы бойынша 275 "Астана қаласын дамыту бағдарламаларына әкiмшiлiк жүргiзу жөнiндегi департамент" бағдарламасының әкiмшiсi бойынша 3 "Сумен жабдықтау" кiшi функциясында "Iс-әрекеттiң аяқталу күнi" бағаны "01.01.03" цифрларымен толықтырылсын;
6 "Қалалар мен елдi мекендердi көркейту" кiшi функциясындағы 275 "Астана қаласын дамыту бағдарламаларына әкiмшiлiк жүргiзу жөнiндегi департамент" бағдарламасының әкiмшiсi бойынша:
037 "Астана қаласының жаңа әкiмшiлiк орталығының айдынды-жасыл желектi бульварының бiрiншi кезегiн салу" бағдарламасы бойынша "бiрiншi кезегiн" деген сөздер алып тасталып, "бульварының" деген сөз "бульварын" деп жазылсын;
мынадай мазмұндағы 065 және 066 бағдарламаларымен толықтырылсын:
065 "Көркейту объектiлерiн салу, қайта құру және күрделi жөндеу жөнiндегi жобалау-iздестiру жұмыстары";
066 "Көркейту объектiлерiн салу және қайта құру жөнiндегi жобалау-iздестiру жұмыстары";
3) 130 "Тауарлар сатып алу" кiшi сыныбындағы 1 "Тауарлар мен қызмет көрсетулерге шығындар" сыныбындағы 1 "Ағымдағы шығындар" санатында шығыстардың экономикалық сыныптамасында:
"136 Ел iшiндегi қызметтiк iссапарлар";
"137 Елден тысқары жерлерге қызметтiк iссапарлар".
2. Бюджеттiк саясат және жоспарлау департаментi (Б.Т.Сұлтанов) Құқықтық және ұйымдық жұмыс департаментiмен (Е.Е.Исаев) бiрге Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде осы бұйрықтың мемлекеттiк тiркеуден өтуiн қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық ол Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енгiзiледi және 2003 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Министр

по администратору программ 254 "Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из местного бюджета" в программе 064 "Строительство туберкулезных организаций и районной больницы" слова "и районной больницы" исключить;
в функциональной группе 7 "Жилищно-коммунальное хозяйство" в подфункции 2 "Коммунальное хозяйство" по администратору программ 275 "Департамент по администрированию программ развития города Астаны":
по программе 045 "Строительство электрической подстанции и устройство линий электропередач в городе Астане" графу "Дата окончания действия" дополнить цифрами "01.01.03";
программы 051 и 052 изложить в следующей редакции:
"051 Строительство и реконструкция объектов жилищно-коммунальной инфраструктуры";
"052 Проектно-изыскательские работы по строительству, реконструкции и капитальному ремонту объектов жилищно-коммунальной инфраструктуры" в подфункции 3 "Водоснабжение" по администратору программ 275 "Департамент по администрированию программ развития города Астаны" по программе 044 "Разработка технико-экономических обоснований проекта водоснабжения и водоотведения в городе Астане" графу "Дата окончания действия" дополнить цифрами "01.01.03";
в подфункции 6 "Благоустройство городов и населенных пунктов" по администратору программ 275 "Департамент по администрированию программ развития города Астаны":
по программе 037 "Строительство первой очереди водно-зеленого бульвара нового административного центра города Астана" слова "первой очереди" исключить;
дополнить программами 065 и 066 следующего содержания:
065 "Строительство, реконструкция и капитальный ремонт объектов благоустройства";
066 "Проектно-изыскательские работы по строительству и реконструкции объектов благоустройства";
3) в экономической классификации расходов в категории 1 "Текущие затраты" в классе 1 "Затраты на товары и услуги" в подклассе 130 "Приобретение товаров" специфики 136 и 137 изложить в следующей редакции:
"136 Служебные командировки внутри страны";
"137 Служебные командировки за пределы страны".
2. Департаменту бюджетной политики и планирования (Б.Т. Султанов) совместно с Департаментом правовой и организационной работы (Е.Е. Исаев) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2003 года.
Министр