Кеден органдарының кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз етудi қолдануының ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 13 мамырдағы N 199 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 21 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2299. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кеден бақылау комитеті төрағасының м.а. 2007 жылғы 20 қыркүйектегі N 273 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кеден бақылау комитеті төрағасының м.а. 2007 жылғы 20 қыркүйектегі N 273 бұйрығымен.
-------------Бұйрықтан үзінді----------------
«"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 1 тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Кеден бақылау агенттігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. ....
3. ....
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Төрағаның міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі Кеден бақылау
комитеті төрағасының м.а.
2007 жылғы 20 қыркүйектегі
N 273 бұйрығына
қосымша
Қүшін жойған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Кеден органдарының кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз етудi қолдануы ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 13 мамырдағы N 199 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2299 болып тіркелген, "Ресми газетте" 2003 жылғы 26 шілдеде N 30 (135) жарияланған.);
2. ....
-----------------------------------
Қазақстан Республикасы Кеден  кодексiнiң  339-бабының 3-тармағын iске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған Кеден органдарының кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз етудi қолдануының epeжeci бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгiнiң Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгiнiң баспасөз қызметi осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi төрағасының орынбасары С.Ж.Мулкинге жүктелсiн.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Кедендiк бақылау агенттiгi
төрағасының
2003 жылғы 13 мамырдағы
N 199 бұйрығымен
бекiтiлген
Кеден органдарының кедендiк төлемдер мен салықтардың
төленуiн қамтамасыз етудi қолдануының ережесi

Об утверждении Правил применения обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов таможенными органами
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 13 мая 2003 года N 199. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 мая 2003 года N 2299. Утратил силу приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 20 сентября 2007 года N 273
Извлечение из
приказа и.о. Председателя Комитета таможенного контроля
Министерства финансов Республики Казахстан
от 20 сентября 2007 года N 273
В соответствии с пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Агентства таможенного контроля Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
...
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
И.о. Председателя
...
Перечень утративших силу некоторых приказов
1. Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 13 мая 2003 года N 199 "Об утверждении Правил применения обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов таможенными органами"  ( зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2299, опубликованный в "Официальная газета" от 26 июля 2003 года N 30 (135).
...
-----------------------------------------------------------------------
В целях реализации пункта 3  статьи 339  Таможенного кодекса Республики Казахстан приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила применения обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов таможенными органами.
2. Управлению правового обеспечения Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Пресс-службе Агентства таможенного контроля Республики Казахстан обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан Мулькина С.Д.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 13 мая 2003 года N 199
Правила
применения обеспечения уплаты таможенных
платежей и налогов таможенными органами

1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Кеден кодексiнiң (бұдан әрi - Кеден кодексi)  339-бабының  3-тармағына сәйкес әзiрлендi және кеден органдарының кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз етудi қолдануының тәртiбiн белгiлейдi.
2. Кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз ету:
1) кепiл;
2) банктiң кепiлдемесi;
3) тиесiлi соманы кеден органының депозиттiк шотына енгiзу;
4) сақтандыру шарты түрiнде ұсынылуы мүмкiн.
3. Кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз ету сомасын айқындау Кеден кодексiнiң  340-бабына  сәйкес жүргiзiледi.
4. Кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз ету кеден режимдерiмен орналастырылған тауарларды шығарғанға дейiн не Кеден кодексiнiң  338-бабының  1-тармағында көзделген әрекеттердi жүзеге асырғанға дейiн жүргiзiледi.
5. Кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз етудi төлеуші не үшінші тұлға жүргізеді.
6. Тұлға Кеден кодексiне көзделген жағдайларды қоспағанда, осы Ереженiң 2-тармағында көрсетiлген кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз етудiң кез-келген түрiн таңдауға құқылы.
7. Кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз етудi қайтаруды кеден заңнамасына сәйкес кеден органдары жүргiзедi.
2. Кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн
қамтамасыз етудi кепiл түрiнде қолдану
8. Кепiл деп оған байланысты кеден органының (кепiл ұстаушының) төлеушi (кепiл берушi) кепiл қамтамасыз ететiн мiндеттеменi кеден заңнамасында белгiленген мерзiмдерде орындамаған жағдайда кепiлдiк мүлiк құнынан төлеуге жататын кедендiк төлемдер мен салықтарды алуға құқығы болатын кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз ету тәсiлi танылады.
9. Кеден кодексiнiң  341-бабының  1-тармағында санамаланған тауарлар мен көлiк құралдарын қоспағанда, үшiншi тұлғалардың мүлiктiк құқығынан еркiн кез-келген тауарлар мен мүлiк кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз ету мақсатындағы кепiлге салынатын зат болуы мүмкiн.
10. Сертификаттауға немесе басқа мемлекеттiк органдардың бақылауына жататын тауарлар мен көлiк құралдарына кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз ету сертификаттың немесе ветеринарлық, фитосанитарлық, экологиялық және мемлекеттiк бақылаудың басқа да түрлерiн өткендiгi болуы шартымен тауарлар мен мүлiктiң кепiлi түрiнде ұсынылуы мүмкiн.
11. Кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз ету мақсатында кепiлге салынатын заттың рыноктық құны оны өткiзу бойынша шығыстарды қоса алғанда, төлеу кепiлге салынатын затпен қамтамасыз етiлетiн кедендiк төлемдер мен салықтар бойынша мiндеттеменiң мөлшерiнен төмен болмауы қажет.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 3  статьи 339  Таможенного кодекса Республики Казахстан (далее - Таможенный кодекс) и определяют порядок применения обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов таможенными органами.
2. Обеспечение уплаты таможенных платежей и налогов может представляться в виде:
1) залога;
2) банковской гарантии;
3) внесения денег на депозитный счет таможенного органа;
4) договора страхования.
3. Определение сумм обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов производится в соответствии со  статьей 340  Таможенного кодекса.
4. Обеспечение уплаты таможенных платежей и налогов  производится до выпуска товаров, помещаемых под таможенные режимы либо до осуществления действий, предусмотренных пунктом 1 статьи 338 Таможенного  кодекса
5. Обеспечение уплаты таможенных платежей и налогов производится плательщиком либо третьим лицом.
6. Лицо вправе выбрать любой вид обеспечения уплаты  таможенных платежей и налогов, указанных в пункте 2 настоящих   Правил, за исключением случаев, предусмотренных Таможенным  кодексом.
7. Возврат обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов производится таможенными органами в соответствии с таможенным законодательством.
2. Применение обеспечения уплаты таможенных
платежей и налогов в виде залога
8. Залогом признается такой способ обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов, в силу которого таможенный орган (залогодержатель) имеет право в случае неисполнения плательщиком (залогодателем) обеспеченного залогом обязательства в сроки, установленные таможенным законодательством, взыскать таможенные платежи и налоги, подлежащие уплате, из стоимости заложенного имущества.
9. Предметом залога в целях обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов могут быть любые товары и имущество, свободные от имущественных прав третьих лиц, за исключением товаров и имущества, перечисленных в пункте 1  статьи 341  Таможенного кодекса.
10. Обеспечение уплаты таможенных платежей и налогов на товары и транспортные средства, подлежащие сертификации или контролю других государственных органов, может представляться в виде залога товаров и имущества, при условии наличия сертификата или прохождения ветеринарного, фитосанитарного, экологического и других видов государственного контроля.
11. Рыночная стоимость предмета залога в целях обеспечения таможенных платежей и налогов не может быть ниже размера обязательства по таможенным платежам и налогам, уплата которых обеспечивается предметом залога, включая расходы по его реализации.

12. Кепiл заты оған меншiк құқығы бойынша не меншiк иесiнiң келiсiмiмен шаруашылық жүргiзуге құқығы бар тұлға кепiл берушi бола алады.
13. Егер кеден органы басқа шешiм қабылдамаса, кепiл кезiнде кепiл заты кепiл берушiде қалады.
Кепiлге салынған зат кепiл берушiде қалдырылған жағдайда Қазақстан Республикасының кеден органы:
1) құжаттары бойынша және iс жүзiнде болуын, мөлшерiн, жағдайын және кепiл затын сақтаудың жағдайларын тексеруге;
2) кепiл берушiден кепiл затын сақтау үшiн қажеттi шаралар қабылдауды талап етуге құқылы.
14. Кепiл заты кепiл берушiде қалдырылған кепiл кезiнде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешiм қабылдау үшiн кеден органдарының қарауына беруден басқа, сатуға, өзге де иелiктен айыруға, жалға беруге және кепiл затын үшiншi тұлғаның иелiгiне немесе пайдалануға берудiң басқа түрлерiне жол берiлмейдi.
15. Кеден органдарында кепiл затының тиiстi сақталуының жеткiлiктi кепiлдiгi болмаған жағдайлар немесе себептер болған кезде кеден органы кепiл затын өзiнiң иелiгiне беру (бұдан әрi - кепiлзат) қажеттiгi туралы шешiм қабылдайды. Бұндай жағдайда кепiлзат заты құрылтайшысы кеден органы болып табылатын уақытша сақтау қоймасына орналастырылады.
16. Кепiлзатпен қамтамасыз етiлген мiндеттемелердi орындау мерзiмi Кеден кодексiне сәйкес айқындалған тауарлардың уақытша сақталу мерзiмдерiнен аспауы тиiс.
17. Осы Ереженiң 15-тармағында аталған қоймаларға орналастыру мүмкiндiгi болмаған кезде кепiл заты құлыптаулы, пломбаланған және кеден органының мөрiмен кепiл берушiде қалдырылады. Кепiл заты кепiл берушiнiң иелiгiнде кепiл (бұдан әрi - тұрлаулы кепiл) туралы куәландыратын белгiлер жасаумен қалдырылуы мүмкiн. Тұрлаулы кепiл кезiнде кепiл берушiнiң кепiл затын пайдалануға құқығы жоқ.
18. Мүлiктi кепiлзат ретiнде қалдырған кезде кеден органы кепiлзат затын сақтандыруды жүзеге асырмайды және кепiлзат затынан кiрiстер және кепiл берушi мүддесiндегi өзге де мүлiктiк пайдаларды көздемейдi.
19. Бұл ретте кеден органы:
кепiлзат затын сақтау үшiн қажеттi шараларды қабылдауы;
кепiл берушiнi кепiлзат затының жоғалу, немесе зақымдануы қауiпiнiң туындағаны туралы хабарландыруы;
кепiл берушi мiндеттемелерiн орындағаннан кейiн бескүндiк мерзiмнен кешiктiрмей кепiлзат затын кепiл берушiнiң иелiгiне беру мүмкiндiгi туралы хабардар етуi қажет.
20. Егер, кепiл заты кепiл берушiнiң иелiгiнде қалған жағдайда кепiлге алынған кепiл затын аварияның немесе жеңiлмейтiн күш салдарынан кепiл затының жоғалуы, жетiспеушiлiгi немесе зақымдануы, өзге мемлекеттiк органдардың iс-қимыл жасауы және олардың кепiл берушiнiң шаруашылық қызметiн тоқтататын актi қабылдауы, не оған бөгет жасайтын, немесе оған жағымды қарайтын, сондай-ақ таратылу немесе дәрменсiз деп танылуы, не өзiнiң дәрменсiздiгi туралы жариялауы жағдайларына өз есебiнен сақтандыруы қажет.

12. Залогодателем может быть лицо, которому предмет залога принадлежит на праве собственности либо с согласия собственника, лицо, имеющее на нее право хозяйственного ведения.
13. При залоге предмет залога остается у залогодателя, если таможенный орган не примет иного решения.
В случае если заложенное имущество остается во владении у залогодателя, таможенный орган Республики Казахстан вправе:
1) проверять по документам и фактически наличие, размер, состояние и условия хранения предмета залога;
2) требовать от залогодателя принятия мер, необходимых для сохранения предмета залога.
14. При залоге с оставлением предмета залога у залогодателя не допускаются продажа, иное отчуждение, аренда и другие виды передачи во владение или пользование третьему лицу предмета залога, за исключением передачи в распоряжение таможенным органам для принятия решения в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. При наличии обстоятельств или причин, в силу которых таможенный орган не имеет достаточных гарантий, о надлежащей сохранности предмета залога таможенный орган принимает решение о необходимости передачи предмета залога в свое владение (далее - заклад). В этом случае, предмет заклада помещается на склад временного хранения, учредителем которого является таможенный орган.
16. Срок исполнения обязательства, обеспеченного закладом не должен превышать сроков временного хранения товаров, определяемого в соответствии с Таможенным кодексом.
17. При отсутствии возможности помещения на склады, указанные в пункте 15 настоящих Правил, предмет залога может быть оставлен у залогодателя под замком, пломбой и печатью таможенного органа. Предмет залога может быть оставлен во владении залогодателя с нанесением знаков, свидетельствующих о залоге (далее - твердый залог). Залогодатель при твердом залоге не вправе пользоваться предметом залога.
18. При закладе имущества таможенный орган не осуществляет страхование предмета заклада и не извлекает из предмета заклада доходы и иные имущественные выгоды в интересах залогодателя.
19. При этом таможенный орган должен:
принимать меры, необходимые для сохранения предмета заклада;
известить залогодателя о возникновении угрозы утраты, или повреждения предмета заклада;
не позднее, чем в пятидневный срок после исполнения залогодателем обязательства, известить о возможности предоставления предмета залога во владение залогодателя.
20. В случае если предмет залога остается во владении залогодателя, он должен страховать за свой счет переданный в залог предмет залога на его полную стоимость на случаи утраты, недостачи или повреждения предмета залога вследствие аварии или непреодолимой силы, совершения иными государственными органами действий и принятия ими актов, прекращающих хозяйственную деятельность залогодателя, либо препятствующей ей, а также ликвидации или признания несостоятельным.

21. Кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз ету ретiндегi тауарлар мен мүлiктiң кепiлi қолданылып жүрген заңнамаға сәйкес мемлекеттiк тiркелуге жатады.
22. Қазақстан Республикасының кеден органы мен кепiл берушiнiң өзара қатынасы Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жасалған кепiл туралы шарттың негiзiнде құрылады.
23. Кепiл туралы шарт жазбаша нысанда жасалады және мынадай мәлiметтердi:
1) тараптардың атаулары мен деректемелерiн;
2) кепiл затының атауы мен мөлшерiн;
3) кепiл затының рыноктық құны және кепiл қамтамасыз ететiн мiндеттердiң мөлшерiн;
4) кепiлмен қамтамасыз етiлетiн мiндеттемелердiң орындалу мерзiмiн;
5) кепiл түрiн (ипотека, кепiлзат немесе тұрлаулы кепiл);
6) кепiл затқа қолданылатын шара айналысының негiздемесiн;
7) күшiне ену тәртiбiн (кепiлдi мемлекеттiк тiркеген жағдайда кепiл шартын мемлекеттiк тiркеген сәттен бастап) қамтуы тиiс.
24. Кеден органының атынан кепiл шартына кеден органының бастығы немесе оның орынындағы адам және бас бухгалтер қол қояды.
25. Кепiл туралы шарттан алынған мәлiметтер осы Ереженiң 1-қосымшасында келтiрiлген нысан бойынша жасалған кепiл туралы шарттардың тiзiмдемесiне енгiзiледi. Кепiл туралы шарттар iс қағаздарына тiгiледi және қатаң есептiлiк бланкiлерiн сақтау үшiн көзделген тәртiппен кеден органдарында сақталады.
26. Кеден органдарының алдындағы мiндеттемелердi қамтамасыз ету үшiн кепiлге салынған тауарлар мен көлiк құралдарының одан арғы кепiлiне жол берiлмейдi.
27. Егер кепiлзатпен қамтамасыз етiлген мiндеттемелердi орындағаннан кейiн оған тиiстi хабарлама жiберiлген күннен бастап бес жұмыс күнiнiң iшiнде кепiл берушi кеден органына кепiлзат заты ретiнде берiлген тауарлар мен көлiк құралдарын талап етпесе кеден органы мұндай тауарлар мен көлiк құралдарын жеке тұлға құрған уақытша сақтау қоймасына орналастырады.
28. Төлеушi кепiлмен қамтамасыз етiлген мiндеттемелерiн жартылай орындаған жағдайда төлеушi кеден органдарының алдындағы барлық мiндеттемелерiн орындағанға дейiн кепiл алғашқы көлемiнде сақталады.
29. Кеден органдарының алдындағы мiндеттерiн орындау мерзiмi келген сәтте егер, бұл мiндеттер орындалмаған жағдайда, кеден органы сот тәртiбiмен өндiрiп алуды кепiл затына қарату құқығына ие болады.
3. Кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз
ету мақсатында кеден органдарының уәкiлеттi банк
кепiлдiгiн қолдануы
30. Банк кепiлдiгi деп кепiлгер болып түсетiн екiншi деңгейдегi банк (бұдан әрi - банк) кеден органының алдында төлеушi өзiнiң қамтамасыз етуге банктiк кепiлдеме ұсынылған мiндеттемелерiн орындамаған жағдайда тиесiлi кедендiк төлемдер мен салықтарды төлеуге мiндеттенетiн кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз етудiң түрi танылады.

21. Залог товаров и имущества, в качестве обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов подлежит государственной регистрации в соответствии с действующим законодательством.
22. Взаимоотношения таможенного органа Республики Казахстан и залогодателя строятся на основе договора о залоге, заключенного в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
23. Договор о залоге составляется в письменной форме и должен содержать следующие сведения:
1) наименование и реквизиты сторон;
2) наименование и количество предметов залога;
3) рыночная стоимость предмета залога и размер обеспечиваемого залогом обязательства;
4) срок исполнения обязательства, обеспечиваемого залогом;
5) вид залога (ипотека, заклад или твердый залог);
6) основания обращения взыскания на предмет залога;
7) порядок вступления в силу (в случае государственной регистрации залога с момента государственной регистрации договора залога).
24. От имени таможенного органа договор залога подписывается начальником или лицом, его замещающим, и главным бухгалтером таможенного органа.
25. Сведения из договора о залоге заносятся в реестр заключенных договоров о залоге по форме, приведенной в приложении 1 к настоящим Правилам. Договора о залоге подшиваются в дело и хранятся в таможенном органе в порядке, предусмотренном для хранения бланков строгой отчетности.
26. Последующий залог товаров и транспортных средств, заложенных для обеспечения обязательств перед таможенными органами, не допускается.
27. Если товары и транспортные средства, переданные таможенному органу в качестве предмета заклада, после исполнения обязательства, обеспеченного закладом не будут востребованы залогодателем в течение пяти рабочих дней со дня направления ему соответствующего уведомления, таможенный орган помещает такие товары и транспортные средства на склад временного хранения, учрежденного частным лицом.
28. В случае частичного исполнения плательщиком   обязательства, обеспеченного залогом, залог сохраняется в первоначальном объеме до полного исполнения плательщиком всех своих обязательств перед таможенными органами.
29. В момент наступления срока исполнения обязательств перед таможенными органами, если эти обязательства не будут исполнены, таможенный орган приобретает право обратить взыскание на предмет залога в судебном порядке.
3. Применение гарантии уполномоченного банка
таможенными органами в целях обеспечения уплаты
таможенных платежей и налогов
30. Банковской гарантией признается такой вид обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов, в силу которого банк второго уровня (далее - банк), выступающий гарантом обязывается перед таможенным органом уплатить причитающиеся таможенные платежи и налоги при неисполнении плательщиком своих обязательств, в обеспечение которых была представлена банковская гарантия.

31. Банктер Қазақстан Республикасы Азаматтық  кодексiнiң  нормаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi лицензиясының негiзiнде және көрсетiлген операцияларды жүргiзудi реттейтiн Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiнiң талаптарын ескере отырып банктiк кепiлдеме (теңгемен де, шетелдiк валютамен де) берудi жүзеге асырады.
32. Кеден органдары шетелдiк валютадағы банктiк кепiлдемелерiн тек банкте шетелдiк валютадағы банктiк операцияларды жүргiзуге арналған лицензия болған кезде ғана қабылдайды.
33. Банк кепілдігін кеден органына төлеуші ұсынады. <*>
Ескерту. 33-бап жаңа редакцияда - ҚР Кедендік бақылау агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 27 мамырдағы N 240   бұйрығымен .
33-1. Кеден органдары төлеуші ұсынған банк кепілдігінің түпнұсқалылығына және/немесе мазмұнына қатысты негізді күмәндар туындаған жағдайда, кепілдікті берген банктен жазбаша нысандағы растау сұратуы мүмкін. <*>
Ескерту. 33-1-баппен толықтырылды - ҚР Кедендік бақылау агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 27 мамырдағы N 240   бұйрығымен .
34. Банк кепiлдiгi қайтарып алынбайтын болып табылады.
35. <*>
Ескерту. 35-бап алынып тасталды - ҚР Кедендік бақылау агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 27 мамырдағы N 240   бұйрығымен .
36. <*>
Ескерту. 36-бап алынып тасталды - ҚР Кедендік бақылау агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 27 мамырдағы N 240   бұйрығымен .
37. <*>
Ескерту. 37-бап алынып тасталды - ҚР Кедендік бақылау агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 27 мамырдағы N 240   бұйрығымен .
38. Төлеушiнiң банк кепiлдемесiмен қамтамасыз етiлген мiндеттемесi орындалмаған жағдайда, кеден органы кепiлдiк мерзiмi аяқталғанға дейiн уәкiлеттi банкке - төлеушiнiң мiндеттемелерiн орындау туралы кепiлгерге берiлген кепiлдеме мөлшерiнде талап қоюға құқылы.
39. Төлеушi оны орындау үшiн банктiк кепiлдеме берiлген мiндеттемелердi орындаған жағдайларда кепiлдеме бақылаудан алынады, ал банк-кепiлгердi кеден органы кепiлдеменiң қолданылуының аяқталғандығы туралы хабардар етедi.
40. Кеден органы осы Ереженiң 2-қосымшасында келтiрiлген нысан бойынша банктiк кепiлдемелердiң тiзiмдемесiнде банктiк кепiлдемелердiң есебiн жүргiзедi. Банктiк кепiлдемелер арнаулы iс қағаздарына тiгiледi және қатаң есептiлiк бланкiлерiн сақтау үшiн көзделген тәртiппен кеден органдарында сақталады.
4. Кедендiк төлемдер мен салықтардың кеден органының депозиттiк шотына ақша енгiзу арқылы төленуiн
қамтамасыз етудi қолдану
41. Кеден органының депозиттiк шотына (бұдан әрi - депозиттiк шот) ақша енгiзу деп төлеушi өзi мiндеттемелердi орындамаған жағдайда, депозиттiк шотқа кедендiк төлемдер мен салықтар сомалары мөлшерiндегі мiндеттеменi қамтамасыз ету үшiн ақша енгiзетiн кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз ету түрi танылады.

31. Банки осуществляют выдачу банковских гарантий (как в тенге, так и в иностранной валюте) на основании лицензий Национального Банка Республики Казахстан в соответствии с нормами Гражданского  кодекса  Республики Казахстан и с учетом требований нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан, регулирующих порядок проведения указанных операций.
32. Банковские гарантии в иностранной валюте принимаются таможенными органами только при наличии у банка лицензии на проведение банковских операций в иностранной валюте.
33. Банковская гарантия, в таможенный орган представляется плательщиком.  <*>
Сноска. Пункт 33 в новой редакции - приказом и.о.Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 27 мая 2004 года  N 240 .
33-1. Таможенные органы, при возникновении обоснованных сомнений в отношении подлинности и/или содержания представленной плательщиком банковской гарантии, могут запросить подтверждение в письменной форме у банка выдавшего гарантию.  <*>
Сноска. Глава дополнена новым пунктом 33-1 - приказом и.о.Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 27 мая 2004 года  N 240 .
34. Гарантия банка является безотзывной.
35-37.  (Пункты исключены - приказом и.о.Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 27 мая 2004 года  N 240 ).
38. При неисполнении плательщиком обязательства, обеспеченного банковской гарантией, таможенный орган вправе до истечения срока гарантии предъявить требование к уполномоченному банку-гаранту об исполнении обязательства плательщика в размере выданной гарантии.
39. Гарантия снимается с контроля, а банк-гарант уведомляется таможенным органом о прекращении действия гарантии в случаях исполнения плательщиком обязательств, во исполнение которых была представлена банковская гарантия.
40. Таможенным органом ведется учет банковских гарантий в реестре банковских гарантий по форме, приведенной в приложении 2 к настоящим Правилам. Банковские гарантии подшиваются в специальное дело и хранятся в таможенном органе в порядке, предусмотренном для хранения бланков строгой отчетности.
4. Применение обеспечения уплаты таможенных платежей и
налогов посредством внесения денег на депозитный
счет таможенного органа
41. Внесением денег на депозитный счет таможенного органа (далее - депозитный счет) признается такой вид обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов, когда плательщик вносит на депозитный счет деньги в обеспечение обязательства в размере сумм таможенных платежей и налогов, причитающихся к уплате, в случае неисполнения им обязательства.

42. Кедендiк төлемдердi және (немесе) салықтарды төленуiн қамтамасыз ету ретiнде ақша енгiзу төлеушi таңдап алған кеден органының депозиттiк шотына енгiзу арқылы жүргiзiледi.
43. Депозиттiк шотқа ақша енгiзудi төлеушi ұлттық немесе шетелдiк валютада жүргiзедi.
44. Кеден органында валюталық шот болмаған жағдайда, кедендiк төлемдердi және (немесе) салықтардың төленуiн қамтамасыз ету ретiнде депозиттiк шотқа ақша енгiзу Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында жүргiзiледi.
45. Депозиттiк шотқа ақша аудару туралы төлем құжатының "Төлемнiң мақсаты" бағанында: "___ ретiнде "___" _______ N _______ келiсiм-шарт бойынша ______ N ______ шот-фактура бойынша қатысты кедендiк төлемдердiң және (немесе) салықтардың төленуiн қамтамасыз ету" деп көрсетiлуi тиiс.
46. Егер ақшаны депозиттiк шотқа үшiншi тұлға аударған жағдайда, онда нақ осы бағанда ақшалай қаражаттың қандай тұлғаның мүддесіне енгiзiлетiндiгi қосымша көрсетiлуi тиiс.
47. Кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз ету ретiнде депозиттiк шотқа аударылған ақша депозитпен қамтамасыз етiлген мiндеттеме iс жүзiнде орындағанға дейiн өзге төлемдер мен салықтар бойынша есепке алынуға жатпайды.
48. Кедендiк төлемдердiң және (немесе) салықтардың төленуiн қамтамасыз ету ретiнде енгiзiлген сомаларды қайтару оны қамтамасыз ету үшiн ақша депозиттiк шотқа енгiзiлетiн мiндеттеме орындалғаннан кейiн ғана жүргiзiледi.
49. Депозиттiк шотты қамтамасыз ету сомасын iс жүзiнде қайтаруды кеден органы төлеушiнiң жазбаша өтiнiшi бойынша өтiнiш алынған күннен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жүргізеді.
50. Бұл ретте Қазақстан Республикасының заңды немесе жеке тұлғалары - резидент еместер кедендiк баждардың және (немесе) салықтардың төленуiн қамтамасыз ету ретiнде енгiзген ақшаларының сомасын қайтаруды кеден органы Қазақстан Республикасының резидентi емес тұлғаның жазбаша өтiнiшi бойынша осы тұлғаның Қазақстан Республикасының аумағында да, оның шегiнен тысқары жерлерде де ашылуы мүмкiн шотына жүргiзедi.
51. Кедендiк төлемдердiң және (немесе) салықтардың төленуiн қамтамасыз ету сомаларын қайтару үшiн ақшаларды аудару жөнiндегi банктiк операцияларды жүргiзу аударылған қаражат eceбiнeн жүргiзiледi.
52. Кеден кодексiнде белгiленген мерзiмдерде оны орындау үшiн ақша депозиттiк шотқа енгiзiлген мiндеттеме орындалмаған жағдайда, сондай-ақ төлеушiнiң кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз ету ретiнде енгiзген ақшасын қайтаруға арналған өтiнiшi болмаған жағдайда, кедендiк төлемдер мен салықтар депозиттік шоттан он бес күнтiзбелiк күн аяқталғаннан кейiн мемлекеттiк бюджеттiң кiрiсiне аударылады.

42. Внесение денег в качестве обеспечения уплаты таможенных платежей и (или) налогов производится на депозитный счет того таможенного органа, который был выбран плательщиком.
43. Внесение денег на депозитный счет производится плательщиком в национальной или иностранной валюте.
44. В случае отсутствия у таможенного органа валютного счета внесение денег в качестве обеспечения уплаты таможенных платежей и (или) налогов на депозитный счет производится в национальной валюте Республики Казахстан.
45. В платежном документе о перечислении денег на депозитный счет в графе "Назначение платежа" должно быть указано: "Обеспечение уплаты таможенных платежей и (или) налогов в отношении ___________________в качестве _________по контракту N____ от "___" _______200_г. по счет-фактуре N______.
46. В случае, если деньги перечисляются на депозитный счет третьим лицом, то в этой же графе дополнительно должно быть указано, в интересах какого лица вносятся денежные средства.
47. Деньги, перечисленные на депозитный счет в качестве обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов, до фактического исполнения обязательства, обеспеченного депозитом, не подлежат зачету по иным платежам и налогам.
48. Возврат сумм, внесенных в качестве обеспечения уплаты таможенных платежей и (или) налогов, производится только после исполнения обязательства, в обеспечение которого были внесены деньги на депозитный счет.
49. Фактический возврат суммы обеспечения с депозитного счета производится таможенным органом по письменному заявлению плательщика в срок не более десяти рабочих дней со дня получения заявления.
50. При этом возврат сумм денег, внесенных юридическими или физическими лицами-нерезидентами Республики Казахстан в качестве обеспечения уплаты таможенных пошлин и (или) налогов, производится таможенным органом по письменному заявлению лица-нерезидента Республики Казахстан на счет этого лица, который может быть открыт как на территории Республики Казахстан, так и за ее пределами.
51. Проведение банковских операций по переводу денег для возврата сумм обеспечения уплаты таможенных платежей и (или) налогов производится за счет переводимых средств.
52. В случае неисполнения обязательства в установленные Таможенным кодексом сроки, во исполнение которого были внесены деньги на депозитный счет, а также в случае отсутствия заявления плательщика на возврат денег, внесенных в качестве обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов, с депозитного счета таможенные платежи и налоги перечисляются в доход государственного бюджета по истечении пятнадцати календарных дней.

53. Ол бойынша қамтамасыз ету енгiзiлген мiндеттеме орындалмаған жағдайда, төлеушiнiң өтiнiшi бойынша қамтамасыз ету сомасы қолданылып жүрген кеден заңнамасына сәйкес бюджеттiң алдағы кедендiк төлемдер мен салықтардың шотына аударылуы мүмкiн.
5. Сақтандыру шартын кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз ету түрiнде қолдану
54. Сақтандыру шарты деп оған сәйкес сақтандыруды жүзеге асыратын тұлға (сақтандырушы) төлеушi мiндеттеменi орындамаған жағдайда (сақтандыру жағдайы басталған) төлеуге жататын кедендiк төлемдер мен салықтардың сомасын (сақтандыру ақысын) төлеуге мiндеттенетiн қамтамасыз ету түрі танылады.
55. Кеден кодексiнiң  345-бабына  сәйкес кеден органдары кедендiк төлемдер мен салықтардың төленуiн қамтамасыз ету ретiнде Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бекiтiлген сақтандыру шарттарын қабылдайды.
56. Сақтандыру шартына мынадай мәлiметтер енгiзiлуi тиiс:
1) сақтандырушының атауы, орналасқан жерi және банктiк деректемелерi;
2) сақтандырылушының (егер ол жеке тұлға болып табылса) тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған жағдайда) және тұратын жерi немесе оның атауы, орналасқан жерi және банктiк деректемелерi (егер ол заңды тұлға болып табылса);
3) сақтандыру объектiсiн көрсету;
4) сақтандыру жағдайын көрсету;
5) сақтандыру сомасының мөлшерi және сақтандыру төлемдерiн жүзеге асырудың тәртiбi мен мерзiмдерi;
6) сақтандыру сыйақысының мөлшерi, оларды төлеудiң тәртiбi мен мерзiмдерi;
7) шарттың жасалған күнi және қолдану мерзiмi;
8) егер олар сақтандыру қатынастарының қатысушылары болып табылса, сақтандырылушы және пайда алушы кеден органы туралы көрсету;
9) шарттың (сақтандыру полюсiнiң) нөмiрi, сериясы;
10) шарттың ережелерiне өзгерiстер енгiзу жағдайлары және оның тәртiбi.
57. Сақтандыру жағдайы басталған жағдайда төлеушi мен сақтандырылушы ұйымның арасында жасалған сақтандыру шарты бойынша сақтандыру төлеушiнiң сомасы мемлекеттiк бюджетке аударылуға жатады.
58. Сақтандыру шарттарын кеден органы осы Ереженiң 3-қосымшасында белгiленген нысан бойынша жүргiзiлетiн сақтандыру шарттарының тiзiмдемесiне тiркейдi.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 13 мамырдағы
N 199 бұйрығымен бекітілген
Кеден органдарының кедендік
төлемдер мен салықтардың
төленуін қамтамасыз етуді
қолдануының ережесіне
1-қосымша
Кепіл туралы жасалған шарттардың тізімдемесі
___________________________________________________________________
р/| Кепіл | Қамтамасыз | Міндетте.| Кепіл |Кепіл| Кепіл  |  Кепіл
б |беруші.|ету енгізіл.|  мені    |туралы |түрі |заттары.| затының
N | нің   |ген төлеуші.| қамтама. |шартты |     |  ның   | рыноктық
|атауы, | нің атауы  | сыз ету  |жасаған|     | атауы  |   құны
|мекен- |(жеке тұлға.| сомасы   | күн   |     |  мен   |
|жайы,  | ның аты-   |          |       |     |мөлшері |
|СТН-ы  |   жөні)    |          |       |     |        |
___________________________________________________________________
1    2         3            4         5      6       7        8
___________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
___________________________________________
Шарт   |  Іс    |Кепіл | Кепіл  | Ескерту
бойынша |жүзінде |затын | затын  |
міндет. |орындау |сату  |сатқан  |
темені  |мерзімі |күні  |кездегі |
орындау |        |      |алынған |
мерзімі |        |      | сома   |
____________________________________________
9        10       11     12         13
____________________________________________
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 13 мамырдағы
N 199 бұйрығымен бекітілген
Кеден органдарының кедендік
төлемдер мен салықтардың
төленуін қамтамасыз етуді
қолдануының ережесіне
2-қосымша
Банк кепілдемелерінің тізімдемесі
___________________________________________________________________
р/|Кепілгер| Кепілдеме|Қамтамасыз |Кепіл.|Кепілдеме |Кепілдеменің
б | болып  |   шарты  | ету енгі. | деме | берілген |  қолданылу
N |түсетін | жасалған |  зілген   | сома.| күн және |   мерзімі
|банктің | тұлғаның |төлеушінің | сы   | нөмірі   |
| атауы, | атауы,   |  атауы,   |      |          |
|тұрған  | тұратын  | тұратын   |      |          |
| жері   |  жері    |жері және  |      |          |
|        |          |  оның     |      |          |
|        |          |деректеме. |      |          |
|        |          |  лері     |      |          |
___________________________________________________________________
1     2         3          4         5        6            7
___________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
___________________________________________________________________
Қазақстан   | Кепілдеме|   Іс   |Кепілдеме | Бюджетке   | Ескерту
Республикасы |  бойынша |жүзінде | бойынша  |аударылған  |
Ұлттық банкі | міндетте.|орындау | соманы   | кепілдеме  |
рұқсатының   |   мені   |мерзімі |бюджетке  |  сомасы    |
деректемеле. | орындау  |        |өндіріп   |            |
рі (болған  |  мерзімі |        |алу күні  |            |
жағдайда)   |          |        |          |            |
___________________________________________________________________
8            9         10       11           12          13
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 13 мамырдағы
N 199 бұйрығымен бекітілген
Кеден органдарының кедендік
төлемдер мен салықтардың
төленуін қамтамасыз етуді
қолдануының ережесіне
3-қосымша
Банк шарттарының тізімдемесі
___________________________________________________________________
р/|Сақтанды. |Сақтандыру |Қамтамасыз  |Міндет. |Сақтандыру|Сақтан.
б |рушының   |  шарты    |ету енгізіл.| теме.  |  шарты   | дыру
N |  атауы,  | жасалған  |ген төлеуші.| лерді  | жасалған |шартының
| тұрған   | тұлғаның  | нің атауы, |қамтама.| күн және |қолданы.
|жері және |  атауы,   |тұратын жері|сыз ету |  нөмірі  |   лу
| банктік  |  тұратын  | және оның  |сомасы  |          |мерзімі
|деректе.  | жері және | деректеме. |        |          |
| мелері   |оның дерек.|   лері     |        |          |
|          | темелері  |            |        |          |
___________________________________________________________________
1     2           3            4          5        6         7
___________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
___________________________________________________________________
Міндеттеме. | Сақтандыру |  Іс    |Сақтандыру| Бюджетке  |Ескерту
лерді    |   шарты    |жүзінде |  шарты   |аударылған |
орындамаған |  бойынша   |орындау | бойынша  |сақтандыру |
жағдайда   |міндеттемені|мерзімі | соманы   | төлемінің |
төлеуге    |  орындау   |        | өндіріп  |  сомасы   |
жататын    |  мерзімі   |        |алу күні  |           |
сақтандыру  |            |        |          |           |
төлемінің  |            |        |          |           |
сомасы    |            |        |          |           |
___________________________________________________________________
8            9          10        11         12         13
___________________________________________________________________

53. По заявлению плательщика в случае исполнения обязательства, по которому было внесено обеспечение, сумма обеспечения может быть перечислена в бюджет в счет будущих таможенных платежей и налогов в соответствии с действующим таможенным законодательством.
5. Применение договора страхования в виде обеспечения уплаты
таможенных платежей и налогов
54. Договором страхования признается такой вид обеспечения, в соответствии с которым лицо, осуществляющее страхование (страховщик) обязуется уплатить сумму таможенных платежей и налогов, подлежащих уплате (страховую выплату) при неисполнении обязательства плательщиком (наступлении страхового случая).
55. В соответствии со  статьей 344  Таможенного кодекса в качестве обеспечения уплаты таможенных платежей и налогов таможенные органы принимают договоры страхования, заключенные в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
56. В договор страхования должны быть включены следующие сведения:
1) наименование, место нахождения и банковские реквизиты страховщика;
2) фамилию, имя, отчество (при его наличии) и местожительства страхователя (если им является физическое лицо) или его наименование, место нахождения и банковские реквизиты (если им является юридическое лицо);
3) указание объекта страхования;
4) указание страхового случая;
5) размеры страховой суммы, порядок и сроки осуществления страховой выплаты;
6) размер страховой премии, порядок и сроки их уплаты;
7) дату заключения и срок действия договора;
8) указания о застрахованном и выгодоприобретателе-таможенном органе, если они являются участниками страхового отношения;
9) номер, серию договора (страхового полиса);
10) случаи и порядок внесения изменений в условия договора.
57. При наступлении страхового случая, сумма страховой выплаты по договору страхования, заключенному между плательщиком и страховой организацией, подлежит перечислению в государственный бюджет.
58. Договора страхования регистрируются таможенным органом в реестре договоров страхования по форме, установленной приложением 3 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам применения обеспечения
уплаты таможенных платежей и налогов
таможенными органами, утвержденным
приказом Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 13 мая 2003 г. N 199
Реестр заключенных договоров о залоге
________________________________________________________________
П/п |Наименование |Наименование       |Cумма        |Дата       |
|залогодателя,|плательщика(Ф.И.О. |обеспечения  |заключения |
|его адрес,   |физ. лица), за     |обязательства|договора о |
|РНН          |которого было      |             |залоге     |
|             |внесено обеспечение|             |           |
____|_____________|___________________|_____________|___________|
1  |      2      |         3         |      4      |     5     |
____|_____________|___________________|_____________|___________|
Продолжение таблицы
_________________________________________________________
вид |наименование|рыночная |срок         |срок         |
залога|и количество|стоимость|исполнения   |фактического |
|предметов   |предмета |обязательства|исполнения   |
|залога      |залога   |по договору  |             |
______|____________|_________|_____________|_____________|
6   |      7     |    8    |      9      |     10      |
______|____________|_________|_____________|_____________|
Продолжение таблицы
_____________________________________
дата      |сумма,         |примечание|
реализации|вырученная     |          |
предмета  |при реализации |          |
залога    |предмета залога|          |
__________|_______________|__________|
11    |       12      |     13   |
__________|_______________|__________|
Приложение 2
к Правилам применения обеспечения
уплаты таможенных платежей и налогов
таможенными органами, утвержденным
приказом Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 13 мая 2003 г. N 199
Реестр банковских гарантий
_______________________________________________________________
п/п|наименование,   |наименование,   |наименование,   |сумма   |
|место нахождения|место нахождения|место нахождения|гарантии|
|банка, выступа- |лица, с которым |плательщика и   |        |
|ющего гарантом  |заключен договор|его реквизиты,  |        |
|                |гарантии        |за которого     |        |
|                |                |внесено обеспе- |        |
|                |                |чение           |        |
___|________________|________________|________________|________|
1 |        2       |        3       |        4       |    5   |
___|________________|________________|________________|________|
Продолжение таблицы
___________________________________________________________
номер   |срок    |реквизиты     |срок         |срок        |
и дата  |действия|разрешения    |исполнения   |фактического|
выдачи  |гарантии|Национального |обязательства|исполнения  |
гарантии|        |Банка Респуб- |по гарантии  |            |
|        |лики Казахстан|             |            |
|        |(при наличии) |             |            |
________|________|______________|_____________|____________|
6   |   7    |      8       |       9     |      10    |
________|________|______________|_____________|____________|
Продолжение таблицы
_______________________________________
дата взыскания|сумма        |примечание|
суммы по      |гарантии,    |          |
гарантии в    |перечисленная|          |
бюджет        |в бюджет     |          |
______________|_____________|__________|
11     |      12     |     13   |
______________|_____________|__________|
гражданск
Приложение 3
к Правилам применения обеспечения
уплаты таможенных платежей и налогов
таможенными органами, утвержденным
приказом Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 13 мая 2003 г. N 199
Реестр договоров страхования
_______________________________________________________________
п/п|наименование,   |наименование,   |наименование,   |сумма   |
|место нахождения|место жительства|место нахождения|обеспе- |
|страховщика и   |лица, с которым |плательщика и   |чения   |
|его банковские  |заключен договор|его реквизиты,  |обяза-  |
|реквизиты       |страхования, и  |за которого     |тельства|
|                |его реквизиты   |внесено обеспе- |        |
|                |                |чение           |        |
___|________________|________________|________________|________|
1 |        2       |        3       |        4       |    5   |
___|________________|________________|________________|________|
Продолжение таблицы
___________________________________________________________
номер   |срок    |сумма страхо- |срок         |срок        |
и дата  |действия|вой выплаты,  |исполнения   |фактического|
заключе-|договора|подлежащей    |обязательства|исполнения  |
ния     |страхо- |уплате в слу- |по договору  |            |
договора|вания   |чае неисполне-|страхования  |            |
страхо- |        |ния обязатель-|             |            |
вания   |        |ства          |             |            |
________|________|______________|_____________|____________|
6   |   7    |      8       |       9     |      10    |
________|________|______________|_____________|____________|
Продолжение таблицы
_______________________________________
дата взыскания|сумма        |примечание|
суммы по      |страховой    |          |
договору      |выплаты, пере|          |
страхования   |численная в  |          |
|бюджет       |          |
______________|_____________|__________|
11     |      12     |     13   |
______________|_____________|__________|