Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 1569 тiркелген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Директоратының "Мемлекеттiк бағалы қағаздарға ұлттық бiрегейлендiру нөмiрлерiн беру қағидаларын бекiту туралы" 2001 жылғы 15 мамырдағы N 828 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 16 сәуірдегі N 114 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 26 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2312. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 29 қазандағы N 158 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008.10.29 N 158 Қаулысымен.
--------------------- Қаулыдан үзінді ------------------------
Бағалы қағаздар рыногын реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасы
(бұдан әрі - Агенттік) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. ...
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулы күшіне енгізілген күннен бастап осы қаулының қосымшасына сәйкес нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
4. ...
5. ...
6. ...
Төрайым                                         Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы Қаржы                                          нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2008 жылғы
29 қазандағы N 158 қаулысына
қосымша
Күші жойылды деп танылатын нормативтік
құқықтық актілердің тізбесі
1. ...
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақ тан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 1569 тiркелген, Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Директоратының "Мемлекеттiк бағалы қағаздарға ұлттық бiрегейлендiру
нөмiрлерiн беру қағидаларын бекiту туралы" 2001 жылғы 15 мамырдағы N 828 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2003 жылғы 16 сәуірдегі N 114 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2312 тіркелген).
3. ...
4. ...
5. ...
"Мемлекеттiк арнаулы өтем қазынашылық облигацияларын шығару, орналастыру, айналысқа қосу, қызмет көрсету және оларды өтеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 28 желтоқсандағы N 1406 қаулысының күшiне енуiне байланысты және қолданылып жүрген заңдарға сәйкес келтiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Директоратының "Мемлекеттiк бағалы қағаздарға ұлттық бiрегейлендiру нөмiрлерiн беру қағидаларын бекiту туралы" 2001 жылғы 15 мамырдағы N 828 қаулысына (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1569 тiркелген, 2001 жылғы желтоқсанда "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналының N 12 жарияланған) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мемлекеттiк бағалы қағаздарға ұлттық бiрегейлендiру нөмiрлерiн беру қағидаларында:
кiрiспесiндегi Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы" деген сөздер "бағалы қағаздар рыногында қалыптасқан қатынастарды мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган (бұдан әрi - уәкiлеттi орган)" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта:
1) және 2) тармақшалар алынып тасталсын;
4) тармақшадағы "Ұлттық комиссияның орталық аппараты Корпоративтік қаржы департаментiнiң" деген сөздер "уәкiлеттi органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
Қағидалардың мәтiнi бойынша түрлi септiктегi "Ұлттық комиссия" деген сөздер тиiстi септiктегi "уәкiлеттi орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
5, 6-тармақтар алынып тасталсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Сұрату бойынша ескертпелер жоқ болған кезде Жауапты қызметкер осы Қағидалардың 1-қосымшасында келтiрiлген әдiстемеге сәйкес ҰБН жасайды, бағалы қағаздардың айналыста жүрген эмиссияларының осындай ҰБН бар жоқ екенiн тексередi, ҰБН беру жөнiнде эмитентке беретiн хат дайындайды және негiзiнде ҰБН құрылған сұратуды қоса бере отырып оны келесi бұрыштаманы қою үшiн бередi.";
9, 10-тармақтар алынып тасталсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Сұратуда қате және/немесе толық емес мәлiметтер анықталған кезде уәкiлеттi орган эмитентке бас тарту себебiн көрсете отырып ҰБН беруден жазбаша бас тарту жiбередi.";
12-тармақ алынып тасталсын;
13-тармақтағы "егер Ұлттық комиссия Төрағасының, Ұлттық комиссияның Ұлттық комиссия орталық аппаратының Корпоративтiк қаржы департаментiне жетекшiлiк жасайтын атқарушы директорының немесе Департамент директорының тапсырмасымен (оның iшiнде ауызша) өте қысқа мерзiм белгiленбесе" деген сөздер алынып тасталсын;
14-тармақ алынып тасталсын;
21-тармақта:
екiншi абзацтағы "және жеке мөртабанының таңбасымен" деген сөздер алынып тасталсын;
үшiншi абзацтағы "Жауапты қызметкердiң және Департамент директорының қолдары және жеке мөртабандарының таңбасы қойылады" деген сөздер "Жауапты қызметкердiң қолы қойылады" деген сөздермен ауыстырылсын;
22-тармақтың екiншi абзацы алынып тасталсын;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 мая 2001 года N 828 "Об утверждении Правил присвоения национальных идентификационных номеров государственным ценным бумагам", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1569
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 апреля 2003 года N 114. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2003 года N 2312. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 октября 2008 года N 158
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.10.2008 N 158 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
В связи с вступлением в силу постановления Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2002 года N 1406 "Об утверждении Правил выпуска, размещения, обращения, обслуживания и погашения государственных специальных компенсационных казначейских облигаций" и в целях приведения в соответствие с действующим законодательством Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 мая 2001 года N 828  "Об утверждении Правил присвоения национальных идентификационных номеров государственным ценным бумагам" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1569, опубликованное в декабре 2001 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 12) следующие изменения и дополнения:
в Правилах присвоения национальных идентификационных номеров государственным ценным бумагам, утвержденных указанным постановлением:
в преамбуле слова "Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам" заменить словами "государственным органом, осуществляющим государственное регулирование отношений, складывающихся на рынке ценных бумаг (далее - уполномоченный орган)";
в пункте 1:
подпункты 1) и 2) исключить;
в подпункте 4) слова "Департамента корпоративных финансов центрального аппарата Национальной комиссии" заменить словами "уполномоченного органа";
по тексту Правил слова "Национальная комиссия" в различных падежах заменить словами "уполномоченный орган" в соответствующих падежах;
пункт 5, 6 исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. При отсутствии замечаний к запросу Ответственный сотрудник выстраивает НИН согласно методике, приведенной в приложении 1 к настоящим Правилам, проверяет отсутствие аналогичных НИН, находящихся в обращении эмиссий ценных бумаг, составляет письмо эмитенту о присвоении НИН и передает его на последующее визирование с приложением запроса, на основании которого был построен НИН.";
пункты 9, 10 исключить;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. При обнаружении в запросе ошибочных и/или неполных сведений уполномоченный орган направляет эмитенту письменный отказ в присвоении НИН с указанием причин отказа.";
пункт 12 исключить;
в пункте 13 слова "если только более короткий срок не установлен поручением (в том числе и устным) Председателя Национальной комиссии, исполнительного директора Национальной комиссии, курирующего Департамент корпоративных финансов центрального аппарата Национальной комиссии, или директора Департамента" исключить;
пункт 14 исключить;
в пункте 21:
в абзаце втором слова "и оттиском личного штампа" исключить;
в абзаце третьем слова "ставятся подписи и оттиски личных штампов Ответственного сотрудника и директора Департамента" заменить словами "ставится подпись Ответственного сотрудника";
абзац второй пункта 22 исключить;
пункт 23 изложить в следующей редакции:

"23. ҰБН беру үшiн ұсынылған құжаттар жазысқан хаттар файлдарына хронологиялық тәртiппен тiгiледi.";
24-тармақтағы "және жеке мөртабанының таңбасы" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетiлген Қағидалардың 1-қосымшада:
4-тармақ мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) "9" символы - Қазақстан Республикасы азаматтарының салымдарына өтемақы төлеу мақсатында шығарылған, номиналдық құнын индекстеу және сыйақы ставкаларын айқындау Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiленген тәртiппен жүзеге асырылатын құжатсыздандырылған купондық бағалы қағаздар.";
1-кесте мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Мемлекеттiк арнаулы өтем                     9
қазынашылық облигациялар (МАОКО)";
көрсетiлген Қағидалардың 3-қосымшасы алынып тасталсын.
2. Қаржылық қадағалау департаментi (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне жiберсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсiн.
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енедi.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі

"23. Документы, представленные для присвоения НИН, подшиваются в файлы переписки в хронологическом порядке.";
в пункте 24 слова "и оттиск личного штампа" исключить;
в приложении 1 к указанным Правилам:
пункт 4 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) символ "9" - бездокументарные купонные ценные бумаги, выпущенные в целях компенсации вкладов граждан Республики Казахстан, индексация номинальной стоимости и определение ставки вознаграждения которых осуществляется в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.";
таблицу 1 дополнить строкой следующего содержания:
"Государственные специальные компенсационные               9
казначейские облигации (МАОКО))";
приложение 3 к указанным Правилам исключить.
2. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения Министерства финансов Республики Казахстан и заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан
Сайденова А.Г.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка
Согласовано
Министр финансов
Республики Казахстан