Жинақтаушы зейнетақы қорлары кастодиан-банктерiнiң күнделiктi электрондық есеп беру ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 136 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 27 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2323. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 386 қаулысымен.
----------Қаулыдан үзінді------------
Жинақтаушы зейнетақы қорларының кастодиан-банктерiнiң қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық актiлердi жетiлдiру мақсатында, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорлары кастодиан-банктерiнiң күнделiктi электрондық есеп беру ережесiн бекiту туралы" 2003 жылғы 21 сәуiрдегi N 136 қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2323 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" N 11 басылымдарында 2003 жылғы 19 мамырда - 1 маусымда жарияланған) күшi жойылды деп танылсын.
Төраға
-------------------------------------
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы  54-бабының 1-тармағына сәйкес және жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерiнiң жай-күйiн жедел бақылауды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Жинақтаушы зейнетақы қорлары кастодиан-банктерiнiң күнделiктi электрондық есеп беру ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы күшiне енгiзiлген күннен бастап Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Директоратының "Жинақтаушы зейнетақы қорлары кастодиан-банктерiнiң күнделiктi электрондық есеп берушiлiк қағидаларын бекiту туралы" 1999 жылғы 14 қазандағы N 455  қаулысының  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 939 тiркелген, 1999 жылғы қарашада "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналында жарияланған, N 11) күшi жойылды деп танылсын.
3. Қаржылық қадағалау департаментi (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының барлық мүдделi бөлiмшелерiне, кастодиан-банктерге, "Активтердi басқарушылар қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бiрлестiгiне жiберсiн.

Об утверждении Правил ежедневной электронной отчетности банков-кастодианов накопительных пенсионных фондов
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 136. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 мая 2003 года N 2323. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.12.2004г. N 386
Извлечение из постановления Правления Агентства РК
по регулированию и надзору финансового рынка и
финансовых организаций от 27.12.2004г. N 386
"...
ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 136 "Об утверждении Правил ежедневной электронной отчетности банков-кастодианов накопительных пенсионных фондов"...
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель
----------------------------------------------------------------
В соответствии с пунктом 1 статьи 54  Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и в целях обеспечения оперативного контроля за состоянием пенсионных активов накопительных пенсионных фондов Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила ежедневной электронной отчетности банков-кастодианов накопительных пенсионных фондов.
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившим силу постановление  Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 14 октября 1999 года N 455 "Об утверждении Правил ежедневной электронной отчетности банков-кастодианов накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 939, опубликованное в ноябре 1999 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 11).
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения всех заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, банков-кастодианов, объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация управляющих активами".

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсiн.
5. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастан он төрт күн өткеннен кейiн күшіне енедi.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi Басқармасының "Жинақтаушы
зейнетақы қорлары кастодиан-банктерiнiң
күнделiктi электрондық
есеп беру ережесiн бекiту туралы"
2003 жылғы 21 сәуiрдегi N 136
қаулысымен бекiтiлген
Жинақтаушы зейнетақы қорлары кастодиан-банктерiнiң
күнделiктi электрондық есеп беру
ережесi
Осы Ереже "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" Қазақстан Республикасының Заңы  54-бабының  1-тармағына сәйкес жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерiнiң жай-күйiн жедел бақылауды қамтамасыз ету мақсатында әзiрлендi және жинақтаушы зейнетақы қорлары кастодиан-банктерiнiң (бұдан әрi - кастодиан банк) зейнетақы активтерiнiң жай-күйi туралы күнделiктi электрондық есеп беру тәртiбiн белгiлейдi.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде пайдаланылған ұғымдар мынаны бiлдiредi:
1) есеп беру - үлгi нысандардан тұратын, кастодиан-банктiң зейнетақы активтерiнiң жай-күйi туралы күнделiктi электрондық есебi.
2) меншiктi бағдарламалық қамтамасыз ету - үлгi нысандарды толтыру дұрыстығын тексеру жөнiнде кастодиан-банк әзiрлеген компьютерлiк бағдарлама.
3) арнайы бағдарламалық қамтамасыз ету - кастодиан-банкке уәкiлеттi орган беретiн, үлгi нысандарды толтыру жөнiндегi анықтамалық және компьютерлiк бағдарлама.
4) анықтамалық - үлгi нысандарды толтыру кезiнде кастодиан-банк пайдаланатын электрондық деректер базасы.
5) үлгi нысандар - кастодиан-банктiң тiзбесi мен осы Ереженiң қосымшасында белгiленген зейнетақы активтерiнiң жай-күйi туралы күнделiктi электрондық есебi.
6) уәкiлеттi орган - жинақтаушы зейнетақы қорларының, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың, кастодиан-банктердiң, сақтандыру ұйымдарының қызметiн реттеу және қадағалау жөнiндегi функциялар мен өкiлеттiктердi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган.
2. Уәкiлеттi орган кастодиан-банктi:
1) электрондық почтаның есеп берiлуi тиiс адрестерiмен;
2) барлық кастодиан-банктер үшiн бiрыңғай, үлгi нысандарды толтыру және есеп берудi жөнелту кезiнде пайдаланылатын арнайы бағдарламалық қамтамасыз етумен және тиiстi техникалық құжаттамамен;
3) үлгі нысандарды толтыру жөніндегi әдiстемелiк ұсыныстармен қамтамасыз етедi.

4. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан "Об утверждении
Правил ежедневной электронной
отчетности банков-кастодианов
накопительных пенсионных фондов"
от 21 апреля 2003 года N 136
Правила
ежедневной электронной отчетности
банков-кастодианов накопительных пенсионных фондов
Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 54  Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" в целях обеспечения оперативного контроля за состоянием пенсионных активов накопительных пенсионных фондов, и определяют порядок представления банками-кастодианами накопительных пенсионных фондов (далее - банк-кастодиан) ежедневной электронной отчетности о состоянии пенсионных активов.
Глава 1. Общие положения
1. Понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) отчетность - ежедневная электронная отчетность банка-кастодиана о состоянии пенсионных активов, состоящая из типовых форм.
2) собственное программное обеспечение - разрабатываемая банком-кастодианом компьютерная программа по проверке правильности заполнения типовых форм.
3) специальное программное обеспечение - справочник и компьютерная программа по заполнению типовых форм, представляемые банку-кастодиану уполномоченным органом.
4) справочник - электронная база данных, используемая банком-кастодианом при заполнении типовых форм.
5) типовые формы - формы ежедневной электронной отчетности банка-кастодиана о состоянии пенсионных активов, перечень и содержание которых установлены приложением к настоящим Правилам.
6) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий функции и полномочия по регулированию и надзору за деятельностью накопительных пенсионных фондов, организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, банков-кастодианов, страховых организаций.
2. Уполномоченный орган обеспечивает банк-кастодиан:
1) адресами электронной почты, по которым должна передаваться отчетность;
2) единым для всех банков-кастодианов специальным программным обеспечением, используемым при заполнении типовых форм и отправке отчетности, и соответствующей технической документацией;
3) методическими рекомендациями по заполнению типовых форм.

3. Уәкiлетті орган кастодиан-банкпен алынған есептегі ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз етедi.
2-тарау. Yлгi нысандарды толтыру және
есептi беру (жөнелту) тәртiбi
4. Кастодиан-банк өткен жұмыс күнгi есептi уәкiлетті органға келесi жұмыс күнi, Алматы уақыты бойынша 15.00 сағаттан кешiктiрмей электрондық почтамен бередi.
5. Кастодиан-банк анықтамалыққа қол жеткiзу және есептi беру үшiн уәкiлеттi органнан кастодиан-банктiң бiрiншi басшысы қол қойған және кастодиан-банк мөрiнiң таңбасымен расталған жазбаша өтiнiшi бойынша кез келген уақытта өзгеруi мүмкiн пайдаланушының атын (пайдаланушылардың аттарын) және паролін (паролдерiн) алуы тиiс.
6. Кастодиан-банктер үлгi нысандарды уәкiлеттi орган қалыптастырған және кастодиан-банкке электрондық почтамен берiлген, жаңартылған анықтамалықтан алынған мәлiметтерге сәйкес толтырады.
7. Анықтамалық жаңартылғаннан кейiн кастодиан-банк үлгi нысандарды уәкiлетті органнан алынған нұсқаулар мен әдiстемелiк ұсыныстарға сәйкес толтырады.
8. Үлгi нысандар әрбiр жинақтаушы зейнетақы қоры бойынша жеке толтырылады. Зейнетақы активтерiнiң әрбiр жеке қозғалысы үлгi нысанның жеке жолында көрсетілуi тиiс.
9. Yлгi нысандарды толтыру аяқталғаннан кейiн кастодиан-банк оларды меншiктi бағдарламалық қамтамасыз етудi және/немесе арнайы бағдарламалық қамтамасыз етудi пайдалана отырып тексередi. Үлгi нысандарды тексеру аяқталғаннан кейiн кастодиан-банк есептi уәкiлеттi органға бередi.
10. Ерекше жағдайларда, есептi электрондық почтамен беру мүмкiн болмаған кезде толтырылған үлгi нысандар уәкiлеттi органға қағазға басылып берiледi. Бұл ретте толтырылған әрбiр жеке үлгі нысанға кастодиан-банктiң бiрiншi басшысы мен бас бухгалтерi қол қоюы және мөрiнiң таңбасымен расталуы тиiс. Толтырылған үлгі нысандар қағазға басылып берiлген кезде кастодиан-банк олардың кейiннен электрондық почтамен берiлуiн қамтамасыз етедi.
11. Егер есеп уәкiлеттi органға берiлгеннен кейiн үлгi нысандарда қателер анықталған жағдайда, кастодиан-банк үш күн iшiнде бiрiнші басшы қол қойған жазбаша түсiнiктi уәкiлеттi органға және түзетiлген есептi уәкiлеттi органға бередi.
3-тарау. Қорытынды ережелер
12. Кастодиан-банктер осы Ережеде белгiленген талаптарды орындамағаны үшiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершiлiкте болады.
Жинақтаушы зейнетақы қорлары
кастодиан-банктерiнiң күнделiктi
электрондық есеп беру ережесiне
қосымша
Жинақтаушы зейнетақы қорлары кастодиан-банкiнiң
күнделiктi электрондық есеп беру үлгі нысандарының
тiзбесi және мазмұны
"АҚША БАЛАНСЫ"
RC001 үлгi нысаны

3. Уполномоченный орган обеспечивает конфиденциальность информации, которая содержится в полученной от банка-кастодиана отчетности.
Глава 2. Порядок заполнения типовых форм и
представления (отправления) отчетности
4. Отчетность за истекший рабочий день представляется банком-кастодианом уполномоченному органу электронной почтой на следующий рабочий день, не позднее 15.00 часов алматинского времени.
5. Для доступа к справочнику и передачи отчетности банк-кастодиан должен получить в уполномоченном органе имя пользователя (имена пользователей) и пароль (пароли), которые могут быть изменены в любое время по письменному заявлению банка-кастодиана, подписанному первым руководителем и заверенному оттиском печати банка-кастодиана.
6. Типовые формы заполняются банком-кастодианом в соответствии со сведениями, полученными из обновленного справочника, сформированного уполномоченным органом и переданного банку-кастодиану электронной почтой.
7. После обновления справочника банк-кастодиан заполняет типовые формы согласно полученным от уполномоченного органа указаниям и методическим рекомендациям.
8. Типовые формы заполняются в разрезе каждого отдельного накопительного пенсионного фонда. Каждое отдельное движение пенсионных активов должно отражаться в отдельной строке типовой формы.
9. По окончании заполнения типовых форм банк-кастодиан проверяет их с использованием собственного программного обеспечения и/или специального программного обеспечения. По окончании проверки типовых форм банк-кастодиан передает отчетность в уполномоченный орган.
10. В исключительных случаях, при невозможности передачи отчетности электронной почтой, заполненные типовые формы представляются уполномоченному органу на бумажном носителе. При этом каждая отдельная заполненная типовая форма должна быть подписана первым руководителем и главным бухгалтером и заверена оттиском печати банка-кастодиана. При представлении заполненных типовых форм на бумажном носителе банк-кастодиан обеспечивает их последующую передачу посредством электронной почты.
11. В случае, если после передачи отчетности в уполномоченный орган были выявлены ошибки в типовых формах, банк-кастодиан в течение трех дней представляет в уполномоченный орган объяснительное письмо за подписью первого руководителя и передает уполномоченному органу исправленную отчетность.
Глава 3. Заключительные положения
12. За невыполнение требований, установленных настоящими Правилами, банки-кастодианы несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам ежедневной электронной
отчетности банков-кастодианов
накопительных пенсионных фондов
Перечень и содержание
типовых форм ежедневной электронной отчетности
банка-кастодиана накопительных пенсионных фондов
Типовая форма RC001
"ДЕНЕЖНЫЙ БАЛАНС"

1. Валюта коды (анықтамалыққа сәйкес).
2. Шот үлгiсiнiң коды (анықтамалыққа сәйкес).
3. Күн басындағы ақша қалдығы.
4. Күн соңындағы ақша қалдығы.
"АҚША ҚОЗҒАЛЫСЫ"
RC002 үлгi нысаны
1. Валюта коды (анықтамалыққа сәйкес).
2. Шот үлгiсiнiң коды (анықтамалыққа сәйкес).
3. Төлем түрiнiң коды (анықтамалыққа сәйкес).
4. Төлем сомасы.
"САЛЫМДАР ПОРТФЕЛІ"
RC003 үлгi нысаны
1. Банктiк салым шарттың коды (банк өзi қалыптастырады).
2. Операция үлгісiнiң коды (анықтамалыққа сәйкес).
3. Салымдардың күн соңындағы саны.
4. Салымның сомасы.
5. Инвестициялық шоттан салымға ақша аударылған күн.
6. Салым валютасының салым төлемiнiң валютасына қатысты бағамы.
7. Салымға ақша нақты түскен күн.
8. Салымда қалған ақшаның сомасы (осы жол салым бойынша ақша iшiнара қайтарылған жағдайда толтырылады).
9. Салым бойынша ақша қайтарылған күн.
10. Салым түрінiң өзгерiстерiн ескере отырып салым бойынша сыйақы ставкасы.
11. Салым төлемi валютасының коды (анықтамалыққа сәйкес).
12. Зейнетақы активтерi салымға орналастырылған банктiң коды (анықтамалыққа сәйкес).
13. Салым валютасының коды (анықтамалыққа сәйкес).
14. Банктiк салым шартының нөмiрi.
15. Салымның күндермен көрсетiлген мерзiмi.
16. Салым бойынша есептелген сыйақы.
17. Салымның теңгемен көрсетiлген ағымдағы құны.
"САЛЫМ ПОРТФЕЛI БОЙЫНША ҚОЗҒАЛЫС"
RC004 үлгi нысаны
1. Банктiк салым шарттың коды (банк өзi қалыптастырады).
2. Салымның сомасы.
3. Операция үлгісiнiң анықтамалыққа сәйкес коды (салымға орналастыру; салымды қайтару).
4. Салымдар санының өзгерiсi.
5. Инвестициялық шоттан салымға ақша аударылған күн.
6. Банктiк салым шарты жасалған күн.
7. Салым бойынша ақша қайтарылған күн.
8. Салым бойынша ақшаның мерзiмiнен бұрын iшiнара қайтарылған сома.
9. Салымға аударылған ақша сомасы.
10. Салым бойынша қайтарылған ақша сомасы және/немесе салым бойынша түскен сыйақы сомасы.
11. Салым бойынша сыйақының ставкасы (осы жол сыйақының ставкасы өзгерген кезде толтырылады).
12. Салымның валютасы өзгерген жағдайдағы айырбастау бағамы.
13. Салымның бастапқы валютасының коды, ол өзгерген жағдайда (анықтамалыққа сәйкес).
14. Салымның түпкiлiктi валютасының коды, ол өзгерген жағдайда (анықтамалыққа сәйкес).
15. Салым бойынша төлем валютасының коды (анықтамалыққа сәйкес).
16. Салым валютасының коды (анықтамалық).
17. Салымға зейнетақы активтерi орналастырылған банктiң коды (анықтамалыққа сәйкес).
18. Салымның күндермен көрсетiлген мерзiмi.
"БАҒАЛЫ ҚАҒАЗДАРДЫҢ ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ ПОРТФЕЛІ"
RC005 үлгi нысаны

1. Код валюты (в соответствии со справочником).
2. Код типа счета (в соответствии со справочником).
3. Остаток денег на начало дня.
4. Остаток денег на конец дня.
Типовая форма RC002
"ДВИЖЕНИЕ ДЕНЕГ"
1. Код валюты (в соответствии со справочником).
2. Код типа счета (в соответствии со справочником).
3. Код вида платежа (в соответствии со справочником).
4. Сумма платежа.
Типовая форма RC003
"ПОРТФЕЛЬ ВКЛАДОВ"
1. Код договора банковского вклада (формируется банком-кастодианом самостоятельно).
2. Код типа операции (в соответствии со справочником).
3. Количество вкладов на конец дня.
4. Сумма вклада.
5. Дата перечисления денег с инвестиционного счета во вклад.
6. Курс валюты вклада к валюте платежа вклада.
7. Дата фактического поступления денег во вклад.
8. Сумма денег, оставшаяся во вкладе (данное поле заполняется в случае частичного возврата денег по вкладу).
9. Дата возврата денег по вкладу.
10. Ставка вознаграждения по вкладу с учетом изменений вида вклада.
11. Код валюты платежа вклада (в соответствии со справочником).
12. Код банка, в котором размещены во вклад пенсионные активы (в соответствии со справочником).
13. Код валюты вклада (в соответствии со справочником).
14. Номер договора банковского вклада.
15. Срок вклада в днях.
16. Начисленное вознаграждение по вкладу.
17. Текущая стоимость вклада в тенге.
Типовая форма RC004
"ДВИЖЕНИЕ ПО ПОРТФЕЛЮ ВКЛАДОВ"
1. Код договора банковского вклада (формируется банком-кастодианом самостоятельно).
2. Сумма вклада.
3. Код типа операции в соответствии со справочником (размещение во вклад; возврат вклада).
4. Изменение количества вкладов.
5. Дата перечисления денег с инвестиционного счета во вклад.
6. Дата заключения договора банковского вклада.
7. Дата возврата денег по вкладу.
8. Сумма досрочного частичного возврата денег по вкладу.
9. Сумма денег, перечисленная во вклад.
10. Сумма денег, возвращенная по вкладу и/или сумма поступившего вознаграждения по вкладу.
11. Ставка вознаграждения по вкладу (данное поле заполняется при изменении ставки вознаграждения).
12. Курс конвертации в случае изменения валюты вклада.
13. Код начальной валюты вклада в случае его изменения (в соответствии со справочником).
14. Код окончательной валюты вклада в случае его изменения (в соответствии со справочником).
15. Код валюты платежа по вкладу (в соответствии со справочником).
16. Код валюты вклада (в соответствии со справочником).
17. Код банка, в котором размещены во вклад пенсионные активы (в соответствии со справочником).
18. Срок вклада в днях.
Типовая форма RC005
"ИНВЕСТИЦИОННЫЙ ПОРТФЕЛЬ ЦЕННЫХ БУМАГ"

1. Бағалы қағаздың коды (анықтамалыққа сәйкес ұлттық бiрегейлендiру нөмiрi (ISIN)).
2. Операция үлгісiнiң коды (анықтамалыққа сәйкес).
3. "Репо" мәмiлесiнiң коды.
4. Бағалы қағаздардың күн соңындағы саны. Бiр үлгiдегі, бiрдей сатып алу шарттары бар бағалы қағаздар (бiр тектi сападағы, көптеген бағалы қағаздарды басқаларынан (оның iшiнде сол эмитент шығарған бағалы қағаздардың басқа үлгiлерiнен де) бiржақты ажыратуға мүмкiндiк беретiн сипаттамалары бар бағалы қағаздардың жиынтығы) үшiн; санмен көрсетiлмейтiн халықаралық облигациялар үшiн - сандық өзгеру бiрлiгi ретiнде халықаралық облигацияның номиналдық құны көрсетiлген шетел валютасының бipeуi қолданылады).
5. Бағалы қағаздармен мәмiле жасалған күн.
6. Инвестициялық шоттан бағалы қағаздарды төлеуге ақша аударылған күн.
7. Бағалы қағаздарды жинақтаушы зейнетақы қорының "депо" шотына есепке алған күн.
8. Бағалы қағаздарды сатып алу бағасы (бастапқы тану кезінде бағалы қағаздар нақты шығындары бойынша есепке алынады). Бағалы қағаздардың осы күнгі құнына сатушының купондық кiрiсi қосылмайды.
9. "Керi репо" операциясын жабу бағасы ("керi репо" операциясының жүзеге асырылғандығы расталатын бастапқы құжатта көрсетiлген баға).
10. Бағалы қағаздар сатушының купондық кiрiсiнiң есептелген сомасы.
11. Шарттарына енгiзiлген өзгерiстердi ескере отырып "керi репо" мәмiлесiнiң жабылған күнi.
12. Шетел валютасында номинацияланған бағалы қағаздарды сатып алу жөнiндегі мәмiле валютасының бағамы.
13. Шетел валютасында номинацияланған бағалы қағаздар бойынша "керi репо" мәмiлесiнiң жабылардағы өтiнiлген бағамы.
14. Бағалы қағаздарды төлеуге арналған төлем валютасының коды (анықтамалыққа сәйкес).
15. Мәмiле жасаған брокердiң коды (анықтамалыққа сәйкес).
16. "Керi репо" мәмiлесi бойынша бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушының сауда жүйесiнде белгiленген кiрiстiлiк ставкасы.
17. Бағалы қағаз бойынша есептелген жиынтық сыйақы.
18. Теңгедегi бағалы қағаз бойынша ағымдағы жиынтық күн.
"БАҒАЛЫ ҚАҒАЗДАРДЫҢ ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ ПОРТФЕЛIНДЕГI
ҚОЗҒАЛЫС" RC006 үлгi нұсқасы
1. Бағалы қағаздың коды (анықтамалыққа сәйкес ұлттық бiрегейлендiру нөмiрi (ISIN)).
2. Операция үлгісiнiң коды (анықтамалыққа сәйкес).
3. "Репо" мәмiлесiнiң коды.
4. Бағалы қағаздардың күн соңындағы саны. Бiр үлгiдегi, бiрдей сатып алу шарттары бар бағалы қағаздар (бip тектi сападағы, көптеген бағалы қағаздарды басқаларынан (оның iшiнде сол эмитент шығарған бағалы қағаздардың басқа үлгiлерiнен де) бiржақты ажыратуға мүмкiндiк беретiн сипаттамалары бар бағалы қағаздардың жиынтығы) үшiн; санмен көрсетiлмейтiн халықаралық облигациялар үшiн - сандық өзгеру бiрлiгi ретiнде халықаралық облигацияның номиналдық құны көрсетiлген шетел валютасының бiреуi қолданылады).

1. Код ценной бумаги (национальный идентификационный номер (ISIN) в соответствии со справочником).
2. Код типа операции (в соответствии со справочником).
3. Код сделки "репо".
4. Количество ценных бумаг на конец дня. Для ценных бумаг одного типа (множества ценных бумаг однородного качества, обладающего характеристиками, которые позволяют однозначно отличить данное множество от других (в том числе и от других типов ценных бумаг, выпущенных тем же эмитентом) с равными условиями приобретения; для международных облигаций, которые не могут быть выражены количественно - в качестве единицы количественного изменения принимается одна единица иностранной валюты, в которой выражена номинальная стоимость международной облигации).
5. Дата заключения сделки с ценными бумагами.
6. Дата перечисления денег с инвестиционного счета в оплату ценных бумаг.
7. Дата зачисления ценных бумаг на счет "депо" накопительного пенсионного фонда.
8. Цена приобретения ценных бумаг (при первоначальном признании ценные бумаги учитываются по фактическим затратам). В стоимость ценных бумаг на данную дату не включается купонный доход продавца.
9. Цена закрытия операции "обратное репо" (цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратное репо").
10. Начисленная сумма купонного дохода продавца ценных бумаг.
11. Дата закрытия сделки "обратное репо" с учетом изменений ее условий.
12. Курс валюты сделки по покупке ценных бумаг, номинированных в иностранной валюте.
13. Заявленный курс сделки "обратное репо" по ценным бумагам, номинированным в иностранной валюте, при ее закрытии.
14. Код валюты платежа в оплату ценных бумаг (в соответствии со справочником).
15. Код брокера, заключившего сделку (в соответствии со справочником).
16. Ставка доходности по сделке "обратное репо", установленная в торговой системе организатора торгов ценными бумагами.
17. Суммарное начисленное вознаграждение по ценной бумаге.
18. Суммарная текущая стоимость по ценной бумаге в тенге.
Типовая форма RC006
"ДВИЖЕНИЯ В ИНВЕСТИЦИОННОМ ПОРТФЕЛЕ ЦЕННЫХ БУМАГ"
1. Код ценной бумаги (национальный идентификационный номер (ISIN в соответствии со справочником).
2. Код типа операции (в соответствии со справочником).
3. Код сделки "репо".
4. Количество ценных бумаг на конец дня. Для ценных бумаг одного типа (множества ценных бумаг однородного качества, обладающего характеристиками, которые позволяют однозначно отличить данное множество от других (в том числе и от других типов ценных бумаг, выпущенных тем же эмитентом) с равными условиями приобретения; для международных облигаций, которые не могут быть выражены количественно - в качестве единицы количественного изменения принимается одна единица иностранной валюты, в которой выражена номинальная стоимость международной облигации).

5. Бағалы қағаздармен мәмiле жасалған күн.
6. Инвестициялық шоттан бағалы қағаздарды төлеуге ақша аударылған күн.
7. Бағалы қағаздарды сатқан кезде инвестициялық шотқа ақша түскен күн ("керi репо" мәмiлелерi үшiн - жабылған күн).
8. Бағалы қағаздарды сатып алу бағасы (бастапқы тану кезiнде бағалы қағаздар нақты шығындары бойынша есепке алынады). Бағалы қағаздардың осы күнгi құнына сатушының купондық кiрiсi қосылмайды.
9. Бағалы қағаздарды сатудың нақты бағасы (бағалы қағаздардың осы күнгi құнына сатушының купондық кiрiсi қосылмайды).
10. Бағалы қағаздарды сатушының купондық кiрiсiнiң бағалы қағаздарды сатып алу кезiндегi есептелген сомасы.
11. Бағалы қағаздарды сатушының купондық кiрісiнiң есептелген сомасы.
12. Шетел валютасында номинацияланған бағалы қағаздарды сатып алу жөнiндегi мәмiле валютасының бағамы (мәмiле бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушының сауда жүйесiнде жасалған жағдайда).
13. Шетел валютасында номинацияланған бағалы қағаздарды сату жөнiндегi мәміле валютасының бағамы (мәмiле бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушының сауда жүйесiнде жасалған жағдайда).
14. Бағалы қағаздарды төлеуге арналған төлем валютасының коды (анықтамалыққа сәйкес).
15. Бағалы қағаздарды сату кезiндегi төлем валютасының коды (анықтамалыққа сәйкес).
16. Мәмiле жасаған брокердiң коды (анықтамалыққа сәйкес).

5. Дата заключения сделки с ценными бумагами.
6. Дата перечисления денег с инвестиционного счета в оплату ценных бумаг.
7. Дата поступления денег на инвестиционный счет при продаже ценных бумаг (для сделок "обратное репо" - дата закрытия).
8. Цена приобретения ценных бумаг (при первоначальном признании ценные бумаги учитываются по фактическим затратам). В стоимость ценных бумаг на данную дату не включается купонный доход продавца.
9. Фактическая цена продажи ценных бумаг (в стоимость ценных бумаг на данную дату не включается купонный доход продавца).
10. Начисленная сумма купонного дохода продавца ценных бумаг при покупке ценных бумаг.
11. Начисленная сумма купонного дохода продавца ценных бумаг.
12. Курс валюты сделки по покупке ценных бумаг, номинированных в иностранной валюте (в случае заключения сделки в торговой системе организатора торгов ценными бумагами).
13. Курс валюты сделки по продаже ценных бумаг, номинированных в иностранной валюте (в случае заключения сделки в торговой системе организатора торгов ценными бумагами).
14. Код валюты платежа в оплату ценных бумаг (в соответствии со справочником).
15. Код валюты платежа при продаже ценных бумаг (в соответствии со справочником).
16. Код брокера, заключившего сделку (в соответствии со справочником).