Тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан кейін кедендік бақылау жүргізу туралы
Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 17 мамырдағы N 214 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 2 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2339. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2006 жылғы 1 наурыздағы N 87 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2006 жылғы 1 наурыздағы N 87 бұйрығымен .
------------Бұйрықтан үзінді------------------
Қазақстан Республикасының кәсiпкерлiк мәселелерi жөнiндегi кейбiр заңнамалық актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мынадай бұйрықтардың күшi жойылсын деп есептелсiн:
2) "Тауарлар мен көлiк құралдарын шығарғаннан кейiн кедендiк бақылау туралы" (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2339 нөмiрiмен тiркелген 2004 жылғы N 37-40 Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдарының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң бюллетенiнде 1014-құжат болып жарияланған) Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттігi төрағасының 2003 жылғы 17 мамырдағы N 214 бұйрығы...
Ескерту: 1-тармақтың 2) тармақшасына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2006 жылғы 28 наурыздағы N 122 бұйрығымен .
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енедi.
Төраға
------------------------------
Кедендік бақылау жүргізудің тиімділігін арттыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан кейін кедендік бақылауды жүзеге асырудың ережесі бекітілсін.
2. Кедендік кірістер департаменті (И.В. Тен) осы бұйрықтың іске асырылуын қамтамасыз етсін.
3. Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Баспасөз қызметі осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының орынбасары С.Ж. Мулкинге жүктелсін.
6. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолдануға енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 17 мамырдағы
N 214 бұйрығымен
бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан кейін
кедендік бақылауды жүзеге асырудың
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер

О таможенном контроле после выпуска товаров и транспортных средств
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 214. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 2003 года N 2339. Утратил силу - приказом Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов РК от 1 марта 2006 года N 87
Извлечение
из приказа Председателя Комитета таможенного контроля
Министерства финансов РК от 1 марта 2006 года N 87
В соответствии с пунктом 5 статьи 1 Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предпринимательства", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу:
.....
2) приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан "О таможенном контроле после выпуска товаров и транспортных средств" от 17 мая 2003 года N 214 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2339);
...
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Председатель
___________________________________________________________________
В соответствии со  статьей 432  Таможенного кодекса Республики Казахстан, в целях повышения эффективности проведения таможенного контроля приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления таможенного контроля после выпуска товаров и транспортных средств.
2. Департаменту таможенных доходов (Тен И.В.) обеспечить реализацию настоящего приказа.
3. Управлению правового обеспечения (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
4. Пресс-службе обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан Мулькина С.Д.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждены
Приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 17 мая 2003 года N 214
Правила
осуществления таможенного контроля после
выпуска товаров и транспортных средств
1. Общие положения

1. Осы, Тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан кейін кедендік бақылауды жүзеге асырудың ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің (бұдан әрі - Кеден кодексі)
432-бабына   сәйкес әзірленді және тауарлар мен көлік құралдарын экспорттау, еркін айналым үшін шығару кедендік режимдерінде, сондай-ақ басқа да кедендік режимдерінде шығарғаннан кейін кедендік бақылау жүргізудің (бұдан әрі - шығарғаннан кейінгі кедендік бақылау) тәртібін айқындайды.
2. Шығарғаннан кейінгі кедендік бақылау орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының кеден органдарына жүктелетін Қазақстан Республикасының заңнамасы және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары сақталмайды не толық көлемде сақталмайды деп есептеуге негіздемелер болған жағдайда аталған заңнама мен халықаралық шарттардың сақталуын қамтамасыз ету мақсатында жүргізіледі.
3. Қазақстан Республикасының кеден заңнамасын мүмкін болатын бұзушылықтарды көрсететін деректер шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізуге негіз болып табылады. Мұндай деректер статистикалық ақпаратты, кеден декларацияларын және кеден мақсаттарындағы басқа да құжаттарды, сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар (бұдан әрі - СЭҚ-қа қатысушылар) есебінің деректерін талдауды жүзеге асырудың нәтижесінде алынуы, не қазақстандық және шетелдік тұлғалардың хабарламалары мен мәлімдемелерінде, бұқаралық ақпарат құралдарында, құқық қорғау және өзге де мемлекеттік органдарынан, шетелдік мемлекеттердің, халықаралық ұйымдардың құзіретті органдарынан келіп түскен материалдарда болуы мүмкін.
4. Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) басшысының, Агенттіктің аумақтық бөлімшесі басшысының немесе кеденнің басшысының (бұдан әрі - кеден органының басшысы) немесе олардың орынындағы адамдардың шешімі шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізу үшін негіздеме болады.
5. Шығарғаннан кейінгі кедендік бақылау туралы шешім (бұдан әрі - шешім) белгіленген нысан бойынша (1-қосымша) ресімделеді.
6. Шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды кеден органдарының қызметкерлерінен тұратын комиссия жүргізеді. Қажет болған жағдайда комиссияға құқық қорғау және өзге де мемлекеттік органдардың қызметкерлері енгізілуі мүмкін.
7. Шығарғаннан кейінгі кедендік бақылау бақыланатын тауарлармен және көлік құралдарымен жүргізілетін сыртқы экономикалық және кейінгі коммерциялық операцияларға тікелей немесе жанама қатысы бар, немесе шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізуге арналған қажетті құжаттары бар декларанттың, кез-келген өзге адамның (бұдан әрі - тексерілетін тұлға) болатын жерлерінде, сондай-ақ шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауға жататын тауарлар мен көлік құралдарының (бұдан әрі - бақыланатын тауарлар мен көлік құралдары) нақты болатын жерлерінде жүргізілуі мүмкін.

1. Настоящие Правила осуществления таможенного контроля после выпуска товаров и транспортных средств (далее - Правила) разработаны в соответствии со  статьей 432  Таможенного кодекса Республики Казахстан (далее - Таможенный кодекс) и определяют порядок проведения таможенного контроля после выпуска товаров и транспортных средств в таможенных режимах экспорта, выпуска для свободного обращения, а также в других таможенных режимах (далее - таможенный контроль после выпуска).
2. Таможенный контроль после выпуска проводится в целях обеспечения соблюдения законодательства Республики Казахстан и международных договоров Республики Казахстан, контроль за исполнением которых возложен на таможенные органы Республики Казахстан, при наличии оснований полагать, что указанные законодательство и международные договоры не соблюдаются либо соблюдаются не в полной мере.
3. Основаниями для проведения таможенного контроля после выпуска являются данные, указывающие на возможные нарушения таможенного законодательства Республики Казахстан. Такие данные могут быть получены в результате осуществления анализа статистической информации, таможенных деклараций и других документов, необходимых для таможенных целей, данных учета участников внешнеэкономической деятельности (далее - участники ВЭД), либо содержаться в сообщениях и заявлениях казахстанских и иностранных лиц, средствах массовой информации, материалах, поступивших от правоохранительных и иных государственных органов, компетентных органов иностранных государств, международных организаций.
4. Основанием для проведения таможенного контроля после выпуска является решение руководителя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (далее - Агентство), руководителя территориального подразделения Агентства или руководителя таможни (далее - руководитель таможенного органа) или лиц, их замещающих.
5. Решение о проведении таможенного контроля после выпуска (далее - решение) оформляется по установленной форме (приложение 1).
6. Таможенный контроль после выпуска проводит комиссия, состоящая из должностных лиц таможенных органов. При необходимости в комиссию могут быть включены сотрудники правоохранительных и иных государственных органов.
7. Таможенный контроль после выпуска может проводиться в местах нахождения декларанта, любого иного лица, прямо или косвенно имеющего отношение к внешнеэкономическим и последующим коммерческим операциям с контролируемыми товарами и транспортными средствами или владеющего необходимыми для проведения таможенного контроля после выпуска документами (далее - проверяемое лицо), а также в местах фактического нахождения товаров и транспортных средств, подлежащих таможенному контролю после выпуска (далее - контролируемые товары и транспортные средства).

8. Егер шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізу кезінде кеден органдарында өзге тұлғалардан бақыланатын тауарлармен және көлік құралдарымен жүргізілетін сыртқы экономикалық және кейінгі коммерциялық операциялар туралы құжаттар мен ақпараттар алу қажеттілігі туындаса кеден органы кедендік бақылау үшін қажетті құжаттар мен мәліметтерді жазбаша және (немесе) электронды нысандарда сұрауға құқылы.
9. Шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізудің ұзақтығы отыз жұмыс күнінен аспауы керек. Тексеру жүргізу мерзімі шешімде көрсетіледі. Шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізу мерзімінің ағымы шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізу туралы шешімді тексерілетін тұлғаға не оның өкіліне берген сәттен басталады және комиссияның жүргізілген кедендік бақылаудың қорытындылары туралы актіге қол қойған сәтінде аяқталады. Шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізудің мерзімі тексерілетін тұлғаға не оның өкіліне құжаттарды ұсыну туралы кеден органының талаптарын тапсыру мен олардың сұрау салынған құжаттарды ұсыну сәттері арасындағы кезеңдерде, сондай-ақ кеден органының сұрау салуы бойынша мәліметтерді және құжаттарды алу сәтінде тоқтатыла тұрады.
Егер, тексерілетін субъекттің Қазақстан Республикасының шығарғаннан кейінгі бақылауды жүзеге асыратын кеден органының қызмет аймағынан тыс құрылымдық бөлімшесі болған жағдайда, мұндай кедендік бақылауды жүргізу мерзімі алпыс жұмыс күніне дейін ұзартылуы мүмкін.
10. Кеден органдары біріккен немесе жеке түрде шығарғаннан кейінгі кедендік бақылаудың мынадай нысандарын қолданады:
1) кеден декларациясын, шығарғаннан кейінгі құжаттар мен мәліметтерді тексеру;
2) тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан кейін қарау;
3) тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан кейін кедендік тексеру;
4) түсініктеме алу.
Шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізу үшін кеден органдары кедендік бақылаудың Кеден кодексінің  441-бабында  көзделген нысандарын қолдануы мүмкін.
2. Кеден декларациясын, шығарғаннан кейінгі құжаттар мен мәліметтерді тексеру
11. Кеден декларациясын, шығарғаннан кейінгі құжаттар мен мәліметтерді тексеру кеден органының тұрған жерінде құжаттардың түпнұсқалығын және мәліметтердің шүбәсіздігін белгілеу мақсатында жүргізіледі.
12. Кеден органы тексерілетін тұлғадан не оның өкілінен құжаттардың түпнұсқалығын және кеден декларациясында және тауарға ілеспе құжаттарда, сондай-ақ кедендік мақсатта қажетті өзге құжаттарда көрсетілген мәліметтердің шүбәсіздігін растайтын қосымша мәліметтерді, түсініктемелер және құжаттар талап етуге құқылы.

8. Если при проведении таможенного контроля после выпуска у таможенных органов возникает необходимость получения документов и информации о внешнеэкономических и последующих коммерческих операциях с контролируемыми товарами и транспортными средствами от иных лиц, таможенный орган вправе запрашивать документы и сведения, необходимые для таможенного контроля, в письменной и (или) в электронной формах.
9. Продолжительность проведения таможенного контроля после выпуска не должна превышать тридцати рабочих дней. Срок проведения проверки указывается в решении. Течение срока проведения таможенного контроля после выпуска начинается с момента вручения проверяемому лицу либо его представителю решения о проведении таможенного контроля после выпуска и заканчивается моментом подписания комиссией акта о результатах проведенного таможенного контроля. Срок проведения таможенного контроля после выпуска приостанавливается на периоды времени между моментами вручения проверяемому лицу либо его представителю требований таможенного органа о представлении документов и представления им запрашиваемых документов, а также на момент получения сведений и документов по запросу таможенного органа.
В случае, если проверяемый субъект имеет структурные подразделения за пределами зоны деятельности таможенного органа Республики Казахстан, осуществляющего таможенный контроль после выпуска, срок проведения такого таможенного контроля может быть продлен до шестидесяти рабочих дней.
10. Таможенными органами могут применяться совместно или в отдельности, следующие формы проведения таможенного контроля после выпуска:
1) проверка таможенной декларации, документов и сведений после выпуска;
2) осмотр товаров и транспортных средств после выпуска;
3) таможенный досмотр товаров и транспортных средств после выпуска;
4) получение объяснений.
Для проведения таможенного контроля после выпуска таможенными органами могут быть использованы формы таможенного контроля, предусмотренные  статьей 441  Таможенного кодекса.
2. Проверка таможенной декларации,
документов и сведений после выпуска
11. Проверка таможенной декларации, документов и сведений после выпуска, проводится по месту нахождения таможенного органа с целью установления подлинности документов и достоверности сведений.
12. Таможенный орган вправе истребовать у проверяемого лица либо его представителя дополнительные сведения, объяснения и документы, подтверждающие подлинность документов и достоверность сведений, указанных в таможенной декларации и товаросопроводительных документах, а также иных документах, необходимых для таможенных целей.

13. Бухгалтерлік, тауарлық, есептік, төлемдік, сақтандыру, көліктік, түсірушілік, экспедициялық, қоймалық, кедендік және басқа да құжаттар тексеруге жатады.
14. Тауарлармен және көлік құралдарымен жүргізілетін сыртқы экономикалық және кейінгі коммерциялық операцияларға қатысты коммерциялық құжаттар мен басқа да ақпараттарды тексеру Кеден кодексінде көзделген кедендік бақылаудың нысандарын қолданумен бірге жүргізілуі мүмкін.
15. Комиссияның төрағасы тексерілетін тұлғадан не оның өкілінен тексеруге арналған қажетті құжаттарды белгіленген нысан бойынша (2-қосымша) талап етуге құқылы.
16. Құжаттарды ұсыну туралы сұрау салу жіберілген тұлға оларды кеден органына ауызша және (немесе) жазбаша, және (немесе) электронды нысандарда ұсынуы керек.
Құжаттардың ұсынылуы белгіленген нысандағы (3-қосымша) қабылдау-беру актісімен ресімделеді.
17. Құжаттарды тексеру жаппай немесе іріктемелік тәсілмен жүргізіледі.
Егер іріктемелік тексеру кезінде кеден ісі саласындағы құқық бұзушылықтардың белгісі айқындалса, онда тексеру жаппай тәсілмен жүргізіледі.
3. Тауарлар мен көлік құралдарын
шығарғаннан кейін қарау
18. Тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан кейін қарау (бұдан әрі - шығарғаннан кейін қарау) олардың іс жүзінде бар-жоқтығын айқындау, кеден органының қарауындағы деректермен, бухгалтерлік, қоймалық, тексерілетін тұлғаның жедел есебінің деректерімен, кеден декларациясында және тауарға ілеспе құжаттардағы мәліметтермен салыстыру мақсатында жүргізіледі.
19. Шығарғаннан кейін қарау олардың нақты тұратын жерінде немесе кеден органдарындағы деректер бойынша ол тауарлар мен көлік құралдары тұруы тиіс не тұруы мүмкін жерлерде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тексерілетін тұлғаның не оның өкілінің қатысуымен жүргізіледі.
20. Шығарғаннан кейін қарау туралы мәліметтер екі данадан кем емес жасалатын тізімдемеге енгізіледі. Тізімдемелерді жасау үшін түгендеу тізімдемелерінің бірізді нысандарының бланкілері қолданылуы мүмкін. Тауарлар мен көлік құралдарының тізімдемесін толтыру белгіленген тәртіпке сәйкес жүргізіледі.
21. Тексерілетін тұлға не оның өкілі шығарғаннан кейін қарау басталғанға дейін комиссияға есеп жүргізу деректері бойынша тексерудің басталуы сәтінде тауарлар мен көлік құралдарын қарауға негіз болатын, комиссияның төрағасы қол қоятын соңғы кіріс және шығыс құжаттарын ұсынады.
22. Комиссия материалдық жауапты тұлғалардың қатысуымен міндетті түрде оларды қайта санау, өлшеу, таразылау жолымен тауарлар мен көлік құралдарын қарайды. Тізімдемелерге тауарлар мен көлік құралдары туралы деректерді материалдық жауапты тұлғалардың сөздерінен немесе оларды іс жүзінде қарамастан есептеу деректері бойынша енгізуге болмайды.

13. Проверке подлежат бухгалтерские, товарные, расчетные, платежные, страховые, транспортные, отгрузочные, экспедиторские, складские, таможенные и другие документы.
14. Проверка коммерческих документов и другой информации, относящейся к внешнеэкономическим и последующим коммерческим операциям с товарами и транспортными средствами, может проводиться, совместно с использованием форм таможенного контроля, предусмотренных Таможенным  кодексом .
15. Председатель комиссии вправе запрашивать у проверяемого лица либо его представителя необходимые для проверки документы по установленной форме (приложение 2).
16. Лицо, которому адресован запрос о представлении документов, должно предоставить их таможенному органу в устной и (или) письменной, и (или) в электронной формах.
Представление документов оформляется актом приема-передачи по установленной форме (приложение 3).
17. Проверка документов производится сплошным или выборочным методом.
Если при выборочной проверке устанавливаются признаки правонарушений в сфере таможенного дела, то проверка проводится сплошным методом.
3. Осмотр товаров и транспортных средств после выпуска
18. Осмотр товаров и транспортных средств после выпуска (далее - осмотр после выпуска), производится с целью выявления их фактического наличия, сопоставления с данными, имеющимися в распоряжении таможенного органа, данными бухгалтерского, складского, оперативного учета проверяемого лица, сведениями, содержащимися в товаросопроводительных, коммерческих и иных документах.
19. Осмотр после выпуска, проводится по их фактическому местонахождению или в местах, где по данным, имеющимся у таможенного органа, эти товары и транспортные средства должны либо могут находиться, при участии проверяемого лица либо его представителя в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Сведения об осмотре после выпуска заносятся в описи, составляемые не менее чем в двух экземплярах. Для составления описей могут быть использованы бланки унифицированных форм инвентаризационных описей. Заполнение описей товаров и транспортных средств, производится в соответствии с установленным порядком.
21. Проверяемое лицо либо его представитель до начала осмотра после выпуска представляет комиссии последние приходные и расходные документы, которые визирует председатель комиссии, что служит основанием для осмотра товаров и транспортных средств к моменту начала проверки по данным учета.
22. Комиссия в присутствии материально-ответственных лиц осматривает товары и транспортные средства путем обязательного их пересчета, взвешивания, измерения. Не допускается вносить в описи данные о товарах и транспортных средствах со слов материально-ответственных лиц или по данным учета без проверки их фактического осмотра.

23. Комиссия қаралған тауарлар мен көлік құралдары туралы деректерді тізімдемелерге енгізудің толықтығын және нақтылығын, қарау материалдарының дұрыс және уақытылы ресімделуін қамтамасыз етеді.
24. Тексерілетін тұлға не оның өкілі шығарғаннан кейін толық және нақты қарауды қамтамасыз ететін жағдайлар жасайды (жүктік және өзге де операцияларды жүргізу мүмкіндігін). Тауарлармен және көлік құралдарымен жүктік және өзге де операциялар кеден органы үшін қандай-да бір қосымша шығыстарды әкелмеуі тиіс.
25. Тізімдемелерге тауарлар түрі, мөлшері, құны, өлшем бірлігі және басқа да қажетті деректер көрсетіле отырып әрбір жеке атауымен енгізіледі.
Көлік құралдары тізімдемелерге көлік құралының маркасы, шығарылған жылы, двигателінің көлемі, құны, тіркелетін нөмірлік белгілері және кеден мақсаттары үшін қажетті өзге де мәліметтер көрсетіле отырып жеке-жеке енгізіледі. Автопоезд құрамындағы сүйрегіш және тіркеме бірге көрсетіледі.
Жеткізушінің бүлінбеген орамасында сақталған тауарлардың мөлшері құжаттардың және бұл тауарлардың бір орамадағы тауарлардың мөлшерін айқындауға мүмкіндік беретін міндетті іріктемелік тексеру кезіндегі арифметикалық есептеулердің негізінде айқындалуы мүмкін. Үйілетін және құйылатын тауарлардың көлемін (мөлшерін) өлшеуіштердің және техникалық есептеулердің негізінде айқындауға рұқсат етіледі.
26. Шығарғаннан кейін қарау кезінде, жұмыстағы үзілістерде комиссия көрсетілген тауарлар мен көлік құралдары тұратын үй-жайды сүргілей алады.
27. Шығарғаннан кейін қарау процесінде тауарлардың жіберілуі, ал көлік құралдарының жөнелтілуі мүмкін, бұл ретте осы тауарлар мен көлік құралдары жеке тізімдемеге енгізіледі. Шығыс құжаттарында комиссияның төрағасы немесе комиссия мүшесі қол қоятын тиісті белгі соғылады.
28. Тізімдемелерге барлық комиссия мүшелері және тексерілетін тұлға не оның тексеруге қатысқан өкілі қол қояды. Тексерілетін тұлға не оның өкілі тізімдемелерге қол қоюдан бас тартқан жағдайда оларға кем дегенде екі куәгердің қатысуымен жазба жасалады. Тексерілетін тұлға не оның өкілі жазған түсініктемелер мен ескертулер, сондай-ақ тізімдемелерге қол қоюдан бас тартудың себептері тізімдемелерге қосылады.
4. Тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан
кейін кедендік тексеру
29. Тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан кейін кедендік тексеру декларациялау кезінде мәлімделген тауарлар мен көлік құралдары туралы мәліметтердің тауарлар мен көлік құралдары туралы іс жүзіндегі деректерге сәйкестігін айқындау мақсатында жүргізіледі.
30. Тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан кейін кедендік тексеру тауарлар мен көлік құралдарының тұрған жерлерінде жүргізіледі.

23. Комиссия обеспечивает полноту и точность внесения в описи данных осмотренных товаров и транспортных средств, правильность и своевременность оформления материалов осмотра.
24. Проверяемое лицо либо его представитель создает условия, обеспечивающие полный и точный осмотр после выпуска (возможность произвести грузовые и иные операции). Грузовые и иные операции с товарами и транспортными средствами не должны повлечь для таможенного органа каких-либо дополнительных расходов.
25. Товары заносятся в описи по каждому отдельному наименованию с указанием вида, количества, стоимости, единицы измерения и других необходимых данных.
Транспортные средства заносятся в описи индивидуально, с указанием марки транспортного средства, года выпуска, объема двигателя, стоимости, регистрационных номерных знаков и иных сведений, необходимых для таможенных целей. Тягач и прицеп, находящиеся в составе автопоезда, указываются совместно.
Количество товаров, хранящихся в неповрежденной упаковке поставщика, может определяться на основании документов и арифметических расчетов при обязательной выборочной проверке части этих товаров, позволяющей однозначно определить количество товаров в одной упаковке. Определение массы (объема) навалочных и наливных товаров допускается производить на основании обмеров и технических расчетов.
26. При проведении осмотра после выпуска, при перерывах в работе, комиссия может опечатывать помещения, где находятся указанные товары и транспортные средства.
27. В процессе осмотра после выпуска товары могут отпускаться, а транспортные средства отправляться, при этом эти товары и транспортные средства заносятся в отдельную опись. В расходных документах делается соответствующая отметка за подписью председателя комиссии или члена комиссии.
28. Описи подписывают все члены комиссии и проверяемое лицо либо его представитель, участвовавший в проверке. В случае отказа проверяемого лица либо его представителя от подписания описей в них делается запись в присутствии не менее чем двух понятых. Объяснения и замечания, а также мотивы отказа от подписания описей, изложенные проверяемым лицом либо его представителем, приобщаются к описям.
4. Таможенный досмотр товаров
и транспортных средств после выпуска
29. Таможенный досмотр товаров и транспортных средств после выпуска проводится с целью установления соответствия сведений о товарах и транспортных средствах, заявленных при декларировании, фактическим данным о товарах и транспортных средствах.
30. Таможенный досмотр товаров и транспортных средств после выпуска проводится в местах нахождения товаров и транспортных средств.

31. Тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан кейін кедендік тексеруді жүргізу Кеден кодексінің  447-бабына  сәйкес жүргізіледі.
5. Түсініктеме алу
32. Шығарғаннан кейін кедендік бақылауды жүзеге асыру кезінде кеден органының лауазымды адамдары декларанттардан және шығарғаннан кейін кедендік бақылауды жүзеге асыру үшін маңызы бар жағдайлар туралы мәліметтерді және кеден ісі саласындағы қажетті ақпараттарды білетін өзге де адамдардан түсініктеме алуға құқылы.
Түсініктеме жазбаша нысанда ресімделеді. Түсініктеме алу үшін адамды шақыру туралы хабарламаға тиісті кеден органының басшысы қол қояды және шақырылатын адамға қол қою арқылы тапсырылады.
6. Қорытынды ережелер
33. Шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізу барысында кеден ісі саласындағы құқық бұзушылықтар табылған кезде Қазақстан Республикасы заңдарында белгіленген шаралар қолданылады.
34. Шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізудің нәтижелері бойынша оны жүргізудің белгіленген мерзімі өткенге дейін комиссия белгіленген нысанда (4-қосымша) шығарғаннан кейінгі кедендік бақылау актісін жасайды.
35. Шығарғаннан кейінгі кедендік бақылау актісіне қоса:
1) тексерілетін тұлғаның не оның өкілінің оны алғандығы туралы белгісімен (нұсқаманың екінші данасы қолхатпен тексерілетін тұлғаға не оның өкіліне беріледі) кеден органы бастығының шығарғаннан кейінгі кедендік бақылау жүргізілгендігі туралы нұсқамасы;
2) нақтыланған негізделген кеден төлемдері, салықтары, айыппұл және өсімдер бойынша есептеулер (көрсетілген есептеулер актінің мәтінінде жазылған жағдайды қоспағанда);
3) шығарғаннан кейін қараудың тізімдемелері;
4) шығарғаннан кейін кедендік тексерудің актілері (оны жүргізген жағдайда);
5) кеден ісі саласындағы құқық бұзушылықтар туралы жасалған хаттамалардың көшірмелері (олар жасалған жағдайда) берілуі тиіс.
36. Актіге қоса сондай-ақ:
1) кеден заңнамасын бұзу, кеден декларациясында мәлімделген мәліметтердің шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізу барысында алынған деректерге сәйкес келмеуі, фактілердің бар-жоқтығын растайтын құжаттардың көшірмелері;
2) тексерілетін тұлғаның басшысы қол қойған банктердегі есептік, ағымдағы және өзге де шоттардың бар-жоқтығы туралы анықтама;
3) ұйымның құрылған (қайта тіркелген) күніндегі және тексерудің басталған күніндегі жарғылық капиталы туралы, оның құрылымдық толықтығы, Қазақстан Республикасының қатысу үлесін көрсете отырып құрушылар құрамы, Қазақстан Республикасының, қоғамдық және діни ұйымдардың (бірлестіктердің), қайырымдылық және өзге де қорлардың, шетелдік және жеке тұлғалардың субъектілері және басқалар туралы анықтама;

31. Проведение таможенного досмотра товаров и транспортных средств после выпуска производится в соответствии со  статьей 447  Таможенного кодекса.
5. Получение объяснений
32. При осуществлении таможенного контроля после выпуска, должностные лица таможенного органа вправе получать объяснения от декларантов и иных лиц, располагающих сведениями об обстоятельствах, имеющих значение для осуществления таможенного контроля после выпуска и необходимую информацию в сфере таможенного дела.
Объяснения оформляются в письменной форме. Уведомление о вызове лица для получения объяснений подписывается руководителем соответствующего таможенного органа и вручается вызываемому лицу под роспись.
6. Заключительные положения
33. При обнаружении правонарушений в сфере таможенного дела в ходе проведения таможенного контроля после выпуска, применяются меры, установленные законодательством Республики Казахстан.
34. По результатам проведения таможенного контроля после выпуска, до истечения установленного срока его проведения, комиссия составляет акт таможенного контроля после выпуска по установленной форме (приложение 4).
35. К акту таможенного контроля после выпуска должны быть приложены:
1) решение начальника таможенного органа о проведении таможенного контроля после выпуска с отметкой проверяемого лица либо его представителя о его получении (второй экземпляр предписания вручается под расписку проверяемому лицу либо его представителю);
2) уточненные обоснованные расчеты по видам таможенных платежей, налогов, штрафов и пени (за исключением случаев, когда указанные расчеты приведены в тексте акта);
3) описи осмотра после выпуска;
4) акты таможенного досмотра после выпуска (при его проведении);
5) копии составленных протоколов о правонарушениях в сфере таможенного дела (при их составлении).
36. К акту также могут прилагаться:
1) копии документов, подтверждающих наличие фактов нарушения таможенного законодательства, несоответствия сведений, заявленных в таможенных декларациях, данным, полученным в ходе проведения таможенного контроля после выпуска;
2) справка о наличии расчетных, текущих и иных счетов в банках, подписанная руководителем проверяемого лица;
3) справка о размере уставного капитала на день образования (перерегистрации) организации и на день начала проверки, о полноте его формирования; составе учредителей с указанием доли участия Республики Казахстан, субъектов Республики Казахстан, общественных и религиозных организаций (объединений), благотворительных и иных фондов, иностранных юридических и физических лиц и другие;

4) тексерілетін тұлғаның басшысы қол қойған ұйымның негізгі аумағынан тысқары орналасқан өндірістік және қоймалық үй-жайлардың, сауда нүктелерінің өкілдіктерінің филиалдары және өзге де оқшауланған бөлімшелерінің тұрған жері туралы анықтама;
5) актіде көрсетілген кеден ісі саласындағы құқық бұзушылықтардың белгілерін растайтын мәні бар басқа да материалдар берілуі мүмкін.
37. Актіге шығарғаннан кейін кедендік бақылау жүргізген комиссияның барлық мүшелері қол қояды.
38. Актіні біреуі кеден органының іс қағаздарында қалатын, ал екіншісі тексерілетін тұлғаға қолхатпен берілетін не оған пошта арқылы жіберілетін екі данада жасалады.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 17 мамырдағы
N 214 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарын
шығарғаннан кейінгі кедендік
бақылауды жүзеге асырудың
ережесіне
1-қосымша
Кеден органының
жалпы бланкісінде
Тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан
кейін кедендік бақылау жүргізу туралы
N ____ шешім
____________________________                   "___" _________ жылы
(елді мекеннің атауы)                                  (күні)
Қазақстан Республикасы Кеден  кодексінің  432-бабының негізінде
____________________________________________________________________
(кеден органы бастығының (бастығы орынбасарының) аты-жөні,
____________________________________________________________________                            арнаулы атағы)
__________________________________ қаулы етті:
1. ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________________________________________ мәселелері бойынша
_______ мен _______ аралығында _____________________________________
____________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның атауы, СТН, МҰЖК коды, мекен-жайы)
тексеру жүргізілсін.
2. Тексеру жүргізу кезінде кедендік бақылаудың мынадай нысандары:
____________________________________________________________________  (тексеру жүргізу кезінде қолдануға жататын кедендік бақылаудың
нысандары)
____________________________________________________________________
_____________________________________________________ қолдануды.
3. Тексеру  _______________ мерзім ішінде жүргізілсін.
4. Тексеру жүргізу мынадай құрамдағы комиссияға тапсырылсын:
1. ___________________________________________
2. ___________________________________________

4) справка о месте нахождения филиалов и иных обособленных подразделений, представительств, производственных и складских помещений, торговых точек, расположенных за пределами основной территории организации, подписанная руководителем проверяемого лица;
5) другие материалы, имеющие значение для подтверждения отраженных в акте признаков правонарушений в сфере таможенного дела.
37. Акт подписывают все члены комиссии, проводившей таможенный контроль после выпуска.
38. Акт составляют в двух экземплярах, один из которых остается у таможенных органов, а другой вручается проверяемому лицу под расписку либо высылается ему по почте.
Приложение 1
к Правилам осуществления
таможенного контроля после
выпуска товаров и транспортных
средств, утвержденным приказом
Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 17 мая 2003 года N 214
На общем бланке
таможенного органа
Решение N ___
о проведении таможенного контроля
после выпуска товаров и транспортных средств
_________________________________           "__" __________ года
(наименование населенного пункта)                  (дата)
На основании  статьи 432  Таможенного кодекса Республики
Казахстан _________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(Ф.И.О. начальника (заместителя начальника) таможенного органа,
специальное звание)
постановил:
1. Провести проверку ______________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование, РНН, код ОКПО, адрес проверяемого лица)
по вопросам _______________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
за период с ______________ по _________________.
2. При проведении проверки применить следующие формы таможенного
контроля __________________________________________________________
___________________________________________________________________
(формы таможенного контроля, подлежащие применению при проведении
проверки)
3. Проверку провести в период с __________ по ___________.
4. Проведение проверки поручить комиссии в следующем составе:
1. ________________________________________________________
2. ________________________________________________________

3. ___________________________________________
4. ___________________________________________
5. ___________________________________________
(лауазымдары, арнаулы атақтары, аты-жөндері)
Бастық (бастықтың орынбасары)
____________________________
__________________________  ___________  _________________
(арнаулы атағы)           (қолы)        (аты-жөні)
Мөрдің орыны
Кедендік бақылау жүргізу туралы шешіммен таныстым:
________________________________________  ________  ________
(тексерілетін тұлға бастығының аты-жөні)   (қолы)    (күні)
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 17 мамырдағы
N 214 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарын
шығарғаннан кейінгі кедендік
бақылауды жүзеге асырудың
ережесіне
2-қосымша
Кеден органының
жалпы бланкісінде
_______________________________ басшысына
(тексерілетін тұлғаның атауы)
Кедендік бақылауды жүргізуге
арналған құжаттарды ұсыну туралы
N ____ талап
____________________________                 "___" _________ жылы
(елді мекеннің атауы)                                       (күні)
Қазақстан Республикасы Кеден  кодексінің  435-бабының негізінде
кедендік бақылау жүргізуге арналған қажетті:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
______________________________ құжаттарды ұсынуды талап етемін.
Барлығы _____ парақ.
(олардың нақты санын анықтау мүмкін болған жағдайда)
Құжаттарды ___________  дейін ______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________ мекен-жайына жіберілсін.
_______________________________________________
(комиссия төрағасының лауазымы, арнаулы атағы)
___________                       ________________
(қолы)                             (аты-жөні)
___________________________________________________________________
(тексерілетін тұлға бастығының аты-жөні)
талапты ___________________________ "___"___________ жылы алдым.
______________
(қолы)
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 17 мамырдағы
N 214 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарын
шығарғаннан кейінгі кедендік
бақылауды жүзеге асырудың
ережесіне
3-қосымша
Кедендік бақылауды жүргізуге
арналған құжаттарды қабылдау-берудің
N№ ____ актісі
____________________________                   "___" _________ жылы
(елді мекеннің атауы)                              (күні)
Мен, ________________________________________________________
(құжаттарды беруші тұлғаның лауазымы, аты-жөні)
___________________________________________________________________
кедендік бақылауға арналған құжаттарды ұсыну туралы "___" _________
жылғы N ______ талапқа сәйкес _____________________________________
___________________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған кеден органы қызметкерінің лауазымы,
арнаулы атағы, аты-жөні)
_______________________________________ мынадай құжаттардың:
_______________________________________  _______парақта
_______________________________________  _______парақта
_______________________________________  _______парақта
_______________________________________  _______парақта
_______________________________________  _______парақта
_______________________________________  _______парақта
_______________________________________  _______парақта
_______________________________________  _______парақта
_______________________________________  _______парақта
_______________________________________  _______парақта
_______________________________________  _______парақта
_______________________________________  _______парақта
_______________________________________  _______парақта
_______________________________________  _______парақта
расталған көшірмелері мен тұпнұсқаларын бердім.
Барлығы ____ парақ, оның ішінде көшірмелер ____ парақ, тұпнұсқалар ____парақ.
Бердім:_________________________ ________ _______________________
(лауазымы)          (қолы)         (аты-жөні)
Қабылдап алдым:______________________  ________  _________________
(лауазымы, арнаулы атағы)  (қолы)     (аты-жөні)
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 17 мамырдағы
N 214 бұйрығымен бекітілген
Тауарлар мен көлік құралдарын
шығарғаннан кейінгі кедендік
бақылауды жүзеге асырудың
ережесіне
4-қосымша
Тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан
кейінгі кедендік бақылау жүргізудің
N№____ актісі
___________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның толық және қысқаша атауы, СТН, МҰЖК коды)
___________________________________________________________________
________________________________   _________________________
(елді мекеннің атауы)              (акті жасалған күн)
_________________________________бастығының (бастығы орынбасарының)
(кеден органының атауы)
__________________________________ дағы №N ____ шешімінің негізінде
___________________________________________________________________
(шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізген
___________________________________________________________________
қызметкерлердің лауазымдары, арнаулы атақтары, аты-жөндері)
________________________________________________құрамдағы комиссия
_____________________________________________________ мерзім ішінде
___________________________________________________________________
(шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізудің мақсаты)
___________________________________________________________________
______________ мәселелер бойынша тауарлар мен көлік құралдарын
шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізді.
Шығарғаннан кейінгі кедендік бақылау Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің  432-бабының  негізінде жүргізілді.

3. ________________________________________________________
4. ________________________________________________________
5. ________________________________________________________
(должности, специальные звания, инициалы, фамилии)
Начальник (заместитель начальника)
________________________________
________________________________   ___________  __________________
(специальное звание)           (подпись)   (инициалы, фамилия)
Место печати
С решением о проведении таможенного контроля после выпуска ознакомлен:
________________________________   _____________  _______________
(инициалы, фамилия руководителя      (подпись)        (дата)
проверяемого лица)
Приложение 2
к Правилам осуществления
таможенного контроля после
выпуска товаров и транспортных
средств, утвержденным приказом
Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 17 мая 2003 года N 214
На общем бланке
таможенного органа
Руководителю _________________________________
(наименование проверяемого лица)
Запрос N _____
о предоставлении документов для проведения
таможенного контроля после выпуска
_________________________________            "__" ___________ года
(наименование населенного пункта)                    (дата)
Для проведения таможенного контроля после выпуска на
основании  статьи 435  Таможенного кодекса Республики Казахстан
просим предоставить необходимые документы:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Всего ______ листов.
(в случае, когда представляется возможным установить их точное
количество)
Документы представить до "__" __________________ г.
по адресу ________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
________________________________
(должность, специальное звание
________________________________  __________  ___________________
председателя комиссии)         (подпись)  (инициалы, фамилия)
Запрос получил: __________________________________________________
__________________________________________________________________
(инициалы, фамилия руководителя проверяемого лица)
"__" ____________________ года          ___________________
(дата)                            (подпись)
Приложение 3
к Правилам осуществления
таможенного контроля после
выпуска товаров и транспортных
средств, утвержденным приказом
Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 17 мая 2003 года N 214
Акт N _____
приема-передачи документов для проведения
таможенного контроля
_________________________________         "__" ___________ года
(наименование населенного пункта)                 (дата)
Я,________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(должность, инициалы, фамилия лица, передавшего документы)
в соответствии с запросом о представлении документов для
таможенного контроля от "__" _______________ года N ______________
передал___________________________________________________________
__________________________________________________________________
(должность, специальное звание, инициалы, фамилия сотрудника
__________________________________________________________________
таможенного органа, принявшего документы)
заверенные копии, оригиналы ниже перечисленных документов:
__________________________________________________________________
___________________________________________ на _______ листах
___________________________________________ на _______ листах
___________________________________________ на _______ листах
___________________________________________ на _______ листах
___________________________________________ на _______ листах
___________________________________________ на _______ листах
___________________________________________ на _______ листах
___________________________________________ на _______ листах
___________________________________________ на _______ листах
___________________________________________ на _______ листах
___________________________________________ на _______ листах
___________________________________________ на _______ листах
___________________________________________ на _______ листах
Всего _____ листов, в том числе копии ____ листов, оригиналы ____
листов.
Передал: ________________  ___________   _____________________
(должность)      (подпись)     (инициалы, фамилия)
Принял:  __________________
_______________________  ___________   _____________________
(должность, специальное   (подпись)     (инициалы, фамилия)
звание)
Приложение 4
к Правилам осуществления
таможенного контроля после
выпуска товаров и транспортных
средств, утвержденным приказом
Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 17 мая 2003 года N 214
Акт N _____
таможенного контроля после выпуска товаров
и транспортных средств
___________________________________________________________________
(полное и сокращенное наименование проверяемого лица, РНН, код
ОКПО)
___________________________________________________________________
_________________________________        _____________________
(наименование населенного пункта)             (дата акта)
Комиссией в составе _______________________________________________
(должности, специальные звания, инициалы,
__________________________________________________________________,
фамилии сотрудников, проводивших таможенный контроль после выпуска)
на основании решения начальника (заместителя начальника) __________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование таможенного органа)
от __________________ N ________________ проведен таможенный
(дата)
контроль после выпуска товаров и транспортных средств по вопросам
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(цели проведения таможенного контроля после выпуска)
за период с ___________ по ____________.
Таможенный контроль после выпуска проведен на основании
статьи 432  Таможенного кодекса Республики Казахстан.

1. Бақылау __________ басталып  ____________аяқталды.
2. Тексерілген кезеңде ұйымның лауазымды тұлғалары (басшы, бас бухгалтер не олардың міндетін атқарушы тұлғалар)
_________________________     ______________________,
(лауазымының атауы)              (аты-жөні)
_________________________     ______________________ болып табылды.
(лауазымының атауы)              (аты-жөні)
3. Тексерілетін тұлғаның тіркелген орыны: __________________________
____________________________________________________________________
Қызметті жүзеге асыру орыны ________________________________________
(тексерілетін тұлға өз қызметін мемлекеттік
____________________________________________________________________
тіркелген орынында жүзеге асырмаған жағдайда көрсетіледі)
4. Шығарғаннан кейінгі кедендік бақылау кедендік бақылаудың мынадай
нысандарын қолдану арқылы жүргізілді _______________________________
____________________________________________________________________
(кедендік бақылаудың қолданылған нысандары, ұсынылған құжаттарды
тексеру ______________________
тәсілдері)
Тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан кейін қараудың тізімдемесі ____ парақта, қайта кедендік тексерістің актілері ____ парақта қоса беріліп отыр.
5. Тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан кейінгі кедендік бақылауды жүргізу барысында:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_____________________________________________________ белгіленді.
Кеден ісі саласындағы құқық бұзушылықтардың анықталған белгілері
бойынша анықталған құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар жасалды;
N _____________.
Хаттамалардың ____ парақтағы көшірмелері қоса беріліп отыр.
6. Қорытынды
7. Кедендік бақылауды жүргізудің нәтижесінде барлығы:
8. ________________________________ мың теңге кедендік төлемдер мен
салықтардың төленбеуі (толық төленбеуі)___________________________
9. ______________________________________________ анықталды.
(тексеруде анықталған өзге де құқық бұзушылықтардың белгілері
туралы басқа да мәліметтер жалпылама түрде келтіріледі)

1. Контроль начат ____________ г., окончен _______________ г.
2. Должностными лицами (руководитель, главный бухгалтер либо лица,
исполняющие их обязанности) организации в проверяемом периоде
являлись:
____________________________      _________________________,
(наименование должности)           (инициалы, фамилия)
____________________________      __________________________
(наименование должности)           (инициалы, фамилия)
3. Место регистрации проверяемого лица: ___________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Место осуществления деятельности __________________________________
(указывается в случае
___________________________________________________________________
осуществления проверяемым лицом своей деятельности не по месту
___________________________________________________________________
государственной регистрации)
4. Таможенный контроль после выпуска проведен с применением
следующих форм таможенного контроля _______________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(примененные формы таможенного контроля, методы проверки
представленных документов)
Описи осмотра товаров и транспортных средств на ____ листах, акты
таможенного досмотра товаров и транспортных средств на _____ листах, справки о встречных проверках на ____ листах прилагаются.
5. В ходе проведения таможенного контроля после выпуска товаров и
транспортных средств установлено:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
По обнаруженным признакам правонарушений в сфере таможенного дела
составлены протоколы о выявленных нарушениях N ____________.
Копии протоколов на _____ листах прилагаются.
6. Заключение
7. Всего в результате проведения таможенного контроля установлено:
8. Неуплата (неполная уплата) таможенных платежей и налогов в сумме
______________________________________________________ тыс. тенге.
9. _______________________________________________________________
(приводятся обобщенные сведения о других установленных
__________________________________________________________________
проверкой признаках иных правонарушений)

10. Жүргізілген кедендік бақылаудың нәтижелері бойынша: ____________
______________________________________________________ ұсынылады.
(комиссияның анықталған кеден ісі саласындағы құқық
бұзушылықтарды жою туралы ұсыныстары келтіріледі)
11. Қосымша ____ парақта.
Комиссия мүшелерінің қолдары
_______________________________
(лауазымы, арнаулы атағы)
______________                       _______________________
(қолы)                                   (аты-жөні)
_______________________________
(лауазымы, арнаулы атағы)
______________                       _______________________
(қолы)                                   (аты-жөні)
_______________________________
(лауазымы, арнаулы атағы)
______________                       _______________________
(қолы)                                   (аты-жөні)
_______________________________
(лауазымы, арнаулы атағы)
______________                       _______________________
(қолы)                                   (аты-жөні)
Актінің данасын _______________________ қосымшаларымен алдым:
(қосымшалардың саны)
Бастық:
________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның толық атауы)
___________        _______________________      _____________
(қолы)                 (аты-жөні)                 (күні)

10. По результатам проведенного таможенного контроля предлагается:
__________________________________________________________________
(приводятся предложения комиссии об устранении выявленных
правонарушений в сфере таможенного дела)
11. Приложения на _____ листах.
Подписи членов комиссии
_______________________________
_______________________________   _________   ___________________
(должность, специальное звание)   (подпись)   (инициалы, фамилия)
_______________________________
_______________________________   _________   ___________________
(должность, специальное звание)   (подпись)   (инициалы, фамилия)
_______________________________
_______________________________   _________   ___________________
(должность, специальное звание)   (подпись)   (инициалы, фамилия)
Экземпляр акта с _____________________ приложениями получил:
(количество приложений)
Руководитель:
_____________________      _________     ________________________
(полное наименование       (подпись)       (инициалы, фамилия)
проверяемого лица)
___________________
(дата)