Уақытша кедендік декларацияны толтыру және уақытша декларациялау рәсімдерін пайдалана отырып кедендік ресімдеудің ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 20 мамырдағы N 218 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 4 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2347. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік комитеті төрағасының 2006 жылғы 27 маусыдағы N 220 бұйрығымен.
Ескерту: Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік комитеті төрағасының 2006 жылғы 27 маусыдағы N 220  бұйрығымен .
___________________________________________________
Уақытша кедендік декларацияны толтыру және тауарларды уақытша декларациялау рәсімдерін пайдалана отырып кедендік ресімдеуді оңтайландыру және жеңілдету мақсатында,  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған уақытша кедендік декларацияның рәсімдерін пайдалана отырып кедендік ресімдеудің ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Баспасөз қызметі осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Энергия ресурстарына кедендік бақылауды ұйымдастыру басқармасы (Н.Ғ.Досмұратова) осы бұйрықты іске асыруды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының бірінші орынбасары А.Қ. Ержановқа жүктелсін.
6. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 20 мамырдағы
N 218 бұйрығымен
бекітілген
Уақытша декларациялау рәсімдерін пайдалана отырып,
уақытша кедендік декларациялау мен кедендік ресімдеуді
толтырудың ережесі
Ескерту: Ереженің және қосымшалардың бүкіл мәтіні бойынша "КБ" деген қысқартылған сөздер "КБД" болып өзгертілді - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі N 299   бұйрығымен .
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің (бұдан әрі - Кеден кодексі)  55,   112 219  және  387-баптарына  сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарын уақытша декларациялау рәсімдерін пайдалана отырып кедендік бақылау мен ресімдеудің бірыңғай тәртібін айқындайды.
2. Ереже Қазақстан Республикасы кеден органдарының негізгі міндетін ескере отырып, Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы кедендік бақылауды және кедендік ресімдеуді жүзеге асыру үшін әзірленді және мыналарға:
Қазақстан Республикасының кеден шекарасында Кодекстің және Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуын қамтамасыз етуге;
Қазақстан Республикасының экономикалық мүддесін қорғау және экономикалық қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
кеден төлемдері мен салықтарын алуға;
кедендік ресімдеуді жүзеге асыру мен жетілдіру, Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы тауар айналымына жағдай жасау, жеделдетуге себепші болуға бағытталады.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі N 299   бұйрығымен .

Об утверждении Правил заполнения временной таможенной декларации и таможенного оформления с использованием процедуры временного декларирования
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 218. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июня 2003 года N 2347. Утратил силу приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 27 июня 2006 года N 220 (вводится в действие по истечении одного месяца со дня первого официального опубликования)
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 218 утратил силу приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 27 июня 2006 года N  220  (вводится в действие по истечении одного месяца со дня первого официального опубликования).
В целях оптимизации и упорядочения таможенного оформления товаров с использованием процедуры временного декларирования и заполнения временной таможенной декларации приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила заполнения временной таможенной декларации и таможенного оформления с использованием процедуры временного декларирования.
2. Управлению правового обеспечения (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Пресс-службе обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Управлению организации таможенного контроля за энергоресурсами (Досмуратовой Н.Г.) обеспечить реализацию настоящего приказа.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан Ержанова А.К.
6. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 20 мая 2003 года N 218
Правила
заполнения временной таможенной декларации
и таможенного оформления с использованием
процедуры временного декларирования
<*>
Сноска. По тексту Правил и приложений аббревиатура "ТУ" заменена на "ДТК" - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года N  299 .
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со  статьями 53 112 219  и  387  Таможенного кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс) и определяют единый порядок заполнения и таможенного оформления товаров с использованием процедуры временного декларирования.
2. Правила разработаны с учетом основных задач таможенных органов Республики Казахстан для осуществления таможенного контроля и таможенного оформления товаров, перемещаемых через таможенную границу Республики, и направлены на:
обеспечение соблюдения на таможенной территории Республики Казахстан Кодекса и законодательства Республики Казахстан;
защиту экономических интересов и обеспечение экономической безопасности Республики Казахстан;
взимание таможенных платежей и налогов;
осуществление и совершенствование таможенного оформления, создание условий, способствующих ускорению товарооборота через таможенную границу Республики Казахстан.  <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 .

3. Тауарларды кедендік ресімдеу тауарлардың тұрған орны бойынша кеден органы қызметінің аймағындағы осы үшін белгіленген орындарда жүргізіледі. Декларанттың дәлелді сұрауы бойынша тауарларды негізгі ресімдеу жөніндегі кедендік операциялар кеден органының орналасқан жерінен тыс және жұмыс уақытынан тыс жасалуы мүмкін. Алушы тіркелген кеден органының аймағынан тысқары жерде негізгі кедендік рәсімдеу жүзеге асырылған жағдайда, тауарларды жөнелтуші не оның құрылымдық бөлімшесі, деколларант басқа елдің органының аймағында кедендік операциялардың жасалғандығы туралы хабарлама беруге міндетті.
Ескерту: 3-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі N 299   бұйрығымен .
4. Кеден органдарында декларациялауға жататын тауарларды Кодекске, Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық кесімдеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес кедендік ресімдеу жүргізіледі.
5.  Кодекстiң  55 және  439-баптарына  сәйкес кеден органдары тауарлардың Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы iс жүзiнде өткiзiлуiне бақылауды өткiзу пункттерiнде және тауарларды кедендiк бақылау орындарда жүзеге асырады.
Кей жағдайларда, Қазақстан Республикасының кеден ісі мәселелері бойынша уәкілетті орган болып нақты өткізу пункттері, кейбір тауар түрлерін кедендік ресімдеу мен бақылау орны белгіленуі мүмкін.
Ескерту: 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
6. Егер, тауарларды өткізу бірден көп көлік құралдарының түрі пайдалана отырып жүргізілсе, тауарларды өткізуші тұлғаның дәлелденген мәлімдемесі бойынша кеден ісі мәселелері бойынша уәкілетті орган нақты кедендік ресімдеу орнын айқындайды.
7. Осы Ережеде Қазақстан Республикасының Кеден кодексімен айқындалған мәніндегі негізгі ұғымдар, сондай-ақ магистральдық құбыр және электр беру желісімен тасымалданатын тауарлар үшін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тауарларды қабылдап алу пункті - тауарларды өткізу пункті арқылы бір бағыттағы тауарларды тасымалдаудың бастапқы пункті;
2) тауарларды беру пункті - тауарларды өткізу пункті арқылы меншік құқын беру жүргізілетін, тауарларды тасымалдаудың соңғы пункті;
3) кедендiк бақылау орындары - коммерциялық есептеу құралдарын орнату орындарында орналасқан өткiзу пункттерi және құбыр көлiгiмен және электр беру желiсi бойынша өткiзiлетiн тауарларды қабылдап алу-тапсыру пункттерi;

3. Таможенное оформление товаров производится в определенных для этого местах в зоне деятельности таможенного органа по месту нахождения товаров. По мотивированному запросу декларанта таможенные операции по основному оформлению товаров могут совершаться вне места нахождения таможенного органа и вне времени работы. При осуществлении основного таможенного оформления вне зоны деятельности таможенного органа, в котором зарегистрирован получатель, отправитель товаров либо их структурное подразделение, декларант обязан подать уведомление о совершении таможенных операций в зоне деятельности другого таможенного органа.  <*>
Сноска. Пункт 3 в новой редакции - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 .
4. Товары подлежат декларированию таможенному органу, в котором производится таможенное оформление в соответствии с Кодексом, другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящими Правилами.
5. Таможенными органами осуществляется контроль за фактическим перемещением товаров через таможенную границу Республики Казахстан, согласно  статьям 55 439  Кодекса, в пунктах пропуска и местах таможенного контроля товаров.
Уполномоченным органом по вопросам таможенного дела Республики Казахстан в некоторых случаях могут определяться конкретные пункты пропуска, места таможенного оформления и контроля некоторых видов товаров.  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
6. В случае если перемещение товаров производится с использованием более одного вида транспортного средства, конкретное место таможенного оформления определяется уполномоченным органом по вопросам таможенного дела по мотивированному заявлению лица, перемещающего товары.
7. В настоящих Правилах используются основные понятия в значениях, определенных Таможенным  кодексом  Республики Казахстан, а также следующие понятия для товаров, перемещаемых морским транспортом, магистральными трубопроводами и линиями электропередачи:
1) пункт приема товаров - начальный пункт транспортировки товаров в одном направлении через пункты пропуска товаров;
2) пункт сдачи товаров - конечный пункт транспортировки товаров, где происходит передача права собственности через пункты пропуска товаров;
3) места таможенного контроля - пункты пропуска и пункты приема-сдачи товаров, перемещаемых трубопроводным транспортом и по линиям электропередачи, находящиеся в местах установки приборов коммерческого учета;

4)  алынып тасталды ; <*>
5) тауардың жалпы салмағы - балластпен салмағы;
6) тауардың таза салмағы - балласты есептеп шығарылған салмағы;
7) балласт - судың массалық үлесiнiң (%), механикалық қоспалардың және Қазақстан Республикасында қолданыстағы мемлекеттiк салалық стандарттары (ГОСТ) бойынша зертханалық талдау жолымен анықталған басқа да және құраушылардың массалық үлесiнiң (%) құрамы;
8) тасымалдаушы - тауарды нақты тасымалдаушы не көлік құралын пайдаланғаны үшін жауапты болатын тұлға;
8-1) орындаушы - электр энергиясын беруді жүзеге асыратын электр беру желілерінің иесі;
9) энергетикалық жүйе (энергия жүйесі) - орталықтандырылған жедел-диспетчерлік басқарулар кезеңде электр энергиясын өндіру беру, бөлу және электр қуатын тұтынуда үздіксіз технологиялық процестің жалпы режимінің өзара байланысы электр беру желілерінің электр станциялары мен кіші станцияларының жиынтығы;
10) есептеу кезеңі - уақыт кесіндісі, қорытындысы бойынша электр энергиясын жеткізу (айына) тұтынудың нақты теңгерімін құрайды;
11) нақты теңгерім - есептеу кезеңі ішінде электр энергиясының өндірілген, жеткізілген және тұтынылған көлемін белгіленген адреске бөлу құжаты;
12) электр энергиясының өтуі - электр энергиясын электр берудің 1 немесе бірнеше желілері бойынша бір бағытта беру;
13) "ағынды-сальдо" - есептеу кезеңі ішінде (ай) халықаралық электр беру желілері бойынша кеден шекарасы арқылы қарама-қарсы бағытта өткізілетін электр энергиясы ағынының алгебралық сомасы;
14) параллельді жұмыс - электроэнергетикалық жүйе немесе бірыңғай жиілікпен энергия жүйесінің бірлескен жұмысы. Параллельді жұмыстың мақсаты тұтынушының энергиямен жабдықтау сенімділігін тиісті деңгейде қамтамасыз ету, энергия жүйесінде авариялық жағдайды жою, үнемдеушілікті арттыру, қуат резервінің көлемін азайту, уақытша еркін қуатты пайдалану болып табылады;
15) авариялық жағдай - жұмыста көліктік және технологиялық жабдықтардың бұзылуы немесе бұзылу қаупі;
16) авариялық өзара көмек - авариялық жағдайлардың алдын алу немесе жоюды жүзеге асыру мақсатында энергия жүйесінен (не) шет елге электр энергиясын беру.
Ескерту: 7-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі N 299   бұйрығымен Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
8. Тасымалдаушы және орындаушы үшін Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы тауарларды өткізу үшін белгіленген тәртіппен ресімделген уақытша жүк кедендік декларациясы (бұдан әрі - УЖКД) негіздеме болып табылады.
Ескерту: 8-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).

4)  (подпункт исключен - от 28 сентября 2005 года N  382 ) ;
5) вес товара брутто - вес с балластом;
6) вес товара нетто - вес за вычетом балласта;
7) балласт - содержание массовой доли воды (%), массовой доли механических примесей (%) и других составляющих, определенных путем лабораторного анализа по действующим в Республике Казахстан государственным отраслевым стандартам (ГОСТ);
8) перевозчик - лицо, фактически перемещающее товары либо являющееся ответственным за использование транспортного средства;
8-1) исполнитель - владелец линий электропередачи, осуществляющий передачу электрической энергии;
9) энергетическая система (энергосистема) - совокупность электрических станций, линий электропередачи и подстанций, связанных между собой общим режимом технологического непрерывного процесса производства, передачи, распределения и потребления электрической мощности и электрической энергии при оперативно-диспетчерском управлении;
10) расчетный период - отрезок времени, по результатам которого составляется фактический баланс поставки-потребления электрической энергии (месяц);
11) фактический баланс - документ, устанавливающий адресное распределение объемов произведенной, поставленной и потребленной электрической энергии за расчетный период;
12) переток электрической энергии - передача электрической энергии по одной или нескольким линиям электропередачи в одном направлении;
13) сальдо-переток - алгебраическая сумма перетоков электроэнергии, перемещаемых в противоположных направлениях через таможенную границу по межгосударственным линиям электропередачи за расчетный период (месяц);
14) параллельная работа - совместная работа электроэнергетических систем или частей энергосистем с единой частотой. Целью параллельной работы является обеспечение необходимого уровня надежности энергоснабжения потребителей, ликвидации аварийных ситуаций в энергосистемах, повышение экономичности, уменьшение объемов резерва мощности, использование временно свободных мощностей;
15) аварийная ситуация - нарушение или угроза нарушения в работе транспортного и технологического оборудования;
16) аварийная взаимопомощь -  передача электроэнергии из (в) энергосистемы зарубежных стран, осуществляемая с целью предотвращения или ликвидации аварийной ситуации.  <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 ; от 28 сентября 2005 года N  382 .
8. Основанием для перемещения товаров через таможенную границу Республики Казахстан для перевозчика и исполнителя является оформленная в установленном порядке временная грузовая таможенная декларация (далее - ВГТД).  <*>
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .

9. Тауарларды белгіленген тәртіпті бұза отырып өткізген тұлға, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылықта болады.
2. Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы
арқылы тауарларды құбыр көлiгiмен және электр
беру желiлерi бойынша өткiзу кезiндегi алдын ала
операциялар мен кедендiк рәсiмдер
Ескерту: 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
10. Қазақстан Республикасының кеден шекарасына құбыр көлігін пайдалана отырып және электр беру желілері бойынша өткізілетін тауарларды әкелу кезінде күні бұрынғы операциялар мынадай тәртіппен:
1) кеден органдарын Қазақстан Республикасының кеден шекарасынан өткендiгi туралы хабардар ету;
2) тауарлардың өткізу пункттерінде Қазақстан Республикасының кеден шекарасынан өткізді;
3) тауарларды баратын орнына дейiн және олардың құжаттарының ресімдейтін кеден органына жеткізілуін жүзеге асырады.
Ескерту: 10-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
11. Қазақстан Республикасының кеден шекарасына құбыр көлiгiмен және электр беру желiлерi бойынша тауарларды әкету кезiндегi кедендiк рәсiмдеуге мынадай кедендiк операциялар кiредi:
1) жөнелту кеден органын, уақытша жүк кедендiк декларацияны, құжаттарды және мәлiметтердi ұсыну жолымен тауарларды өткiзудi жүзеге асыратын адам оларды Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс жерлерге әкету ниетi туралы хабарлайды;
2) кедендiк ресiмдеудi жүзеге асыру;
3) тауарлар мен көлiк құралдарын Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасындағы өткiзу пунктiне дейiн жеткiзу;
4) тасымалдаушының кедендiк мақсаттар үшiн қажеттi құжаттар мен мәлiметтердi ұсынуы жолымен межелi кеден органын хабардар етуi;
5) тауарларды iс жүзiнде Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасынан тысқары әкету.
Ескерту: 11-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
3. Уақытша жүк кедендік декларацияны беру жолымен
тауарларды декларациялау кезіндегі
кедендік ресімдеу
12. Уақытша декларациялау рәсіміне:
1) құбыр көлігін пайдалана отырып не электр беру желісі бойынша тауарларды өткізу кезінде;
2) тауарларды өткізуде ЖКД-ны тіркеген күнгі олардың санын, сапасын және кедендік құнын айқындау мүмкін болмаған жағдайда.
Ескерту: 12-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).

9. Лица, перемещающие товары с нарушением установленного порядка, несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Предварительные операции и таможенные процедуры при перемещении товаров через таможенную границу Республики Казахстан трубопроводным транспортом и по линиям электропередачи  <*>
Сноска. Заголовок в редакции - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
10. Предварительные операции при ввозе товаров, перемещаемых с использованием трубопроводного транспорта и по линиям электропередачи на таможенную территорию Республики Казахстан, осуществляются в следующем порядке:
1) уведомление таможенных органов о пересечении таможенной границы Республики Казахстан;
2) пересечение таможенной границы Республики Казахстан в пунктах пропуска товаров;
3) доставка товаров, до места назначения и документов на них в таможенный орган оформления.  <*>
Сноска. В пункт 10 внесены изменения - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
11. Таможенные процедуры при вывозе товаров за пределы таможенной территории Республики Казахстан трубопроводным транспортом и по линиям электропередачи включает следующие таможенные операции:
1) уведомление таможенного органа отправления лицом, перемещающим товары, о намерении их вывоза за пределы таможенной территории Республики Казахстан, которое осуществляется путем представления временной таможенной декларации, документов и сведений;
2) осуществление таможенного оформления;
3) доставка товаров и транспортных средств до пункта пропуска на таможенной границе Республики Казахстан;
4) уведомление таможенного органа назначения путем представления перевозчиком документов и сведений, необходимых для таможенных целей;
5) фактический вывоз товаров за пределы таможенной территории Республики Казахстан.  <*>
Сноска. В пункт 11 внесены изменения - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
3. Таможенное оформление товаров при
декларировании путем подачи временной
грузовой таможенной декларации
12. Процедура временного декларирования применяется:
1) при перемещении товаров с использованием трубопроводного транспорта либо по линиям электропередачи;
2) при невозможности определения количества, качества перемещаемых товаров, их таможенной стоимости на дату регистрации ГТД.  <*>
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .

13. Бір кеден режимінде мәлімделген, бір сыртқы сауда келісімімен (шартымен) жеткізілген және Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы және бір жөнелтушінің бір алушының мекен-жайына жөнелткен, бір көлік түрімен сол бір өткізу пункті арқылы, жеткізілу көлеміне қарамастан күнтізбелік ай ішінде - электр беру желісі бойынша өткізілетін тауарларды бір партия ретінде декларациялауға болады.
Ескерту: 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі N 299   бұйрығымен .
13-1. Уақытша кеден декларациясы кеден органына жеткiзу басталғанға дейiн ұсынылады.
Ескерту: 13-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
14. УЖКД берумен бір мезгілде кеден органына оның электронды көшірмесі және кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті органның нормативтік құқықтық кесімдерінде белгіленген кедендік ресімдеуді іске асыру, кедендік және валюталық бақылауды жүргізу үшін қажетті басқа да құжаттар мен мәліметтер ұсынылады.
15. Уақытша декларациялау рәсімін пайдалана отырып тауарлар партиясын декларациялау кезінде, ЖКД-ның 31-бағанында декларант күнтізбелік айы мен жылы көрсетілген "... ішінде өткізу" деген қосымша жазба жасайды. Тасымалдаушының кеден шекарасы арқылы тасымалдау үшін тауарларды қабылдауы тауарларды кедендік бақылау орындарында УЖКД-да мәлімделген кезең ішінде ғана жүргізіледі.
16. Тауарларды УЖКД-ны беру жолымен декларациялау кезінде кеден органы УЖКД-ны тіркеу күнінде қолданылып жүрген ҚР заңнамасына сәйкес нормаларды қолданады.
17. УЖКД-ны беруде жеткізудің алдыңғы айы ретінде, сондай-ақ жеткізу айының тауарларды іс жүзінде өткізу басталғанға дейін рұқсат беріледі.
18. УЖКД қолданылып жүрген кеден режимінде мәлімделгендерге қатысты ЖКД-ны толтыру тәртібіне сәйкес толтырылады, мынадай ерекшеліктерді ескере отырып:
1) 1-бағанның үшінші кіші тарауында "Декларацияның түрі" әріптік индексі көрсетіледі "УД" - "уақытша декларация";
2) көлік құжаттарының нөмірлері мен күні көрсетілместен жоспарланған тауарлар саны көрсетіледі, ЖКД-да мәлімделгендерге жататындардың саны мен сапасына қатысты басқа да мәліметтер, жеткізуге жататын тауарлардың жоспарлы саны есебінен болжалды көрсетіледі;
3) тауардың құнын декларант сыртқы сауда шарты (келісімі) бағасын ескере отырып мәлімдейді. Егер, шартта (келісімде) тауардың бекітілген (нақты, ақырғы) бағасы болмаса және тек ғана оны айқындаудың шарты белгіленсе, сондай-ақ өткізілетін тауарлардың сапасы немесе саны туралы нақты ақпарат кедендік декларация берген күні болмаса, сыртқы сауда шартындағы (келісіміндегі) сатып алу-сатуда бекітілген не күні бұрынғы баға не сыртқы сауда шартымен (келісімімен) сатып алу-сатуды есептеу шартымен белгіленгендерге сәйкес УЖКД-ны берген күнге айқындалған есептеу бағасы пайдаланылады. Өткізілетін тауарлардың шарты бағасына бұлай есептеу жүргізу мүмкін болмаған кезде кеден органы өкімінде бар ақпараттар негізінде жүргізіледі.

13. Как одну партию можно декларировать товары, заявленные к одному таможенному режиму, поставляемые по одному внешнеторговому договору (контракту), отправляемые одним отправителем в адрес одного получателя и перемещаемые через таможенную границу Республики Казахстан через один и тот же пункт пропуска одним видом транспорта, по линиям электропередачи в течение календарного месяца независимо от объема поставок.  <*>
Сноска. Пункт 13 с изменениями - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 .
13-1. Временная таможенная декларация представляется в таможенный орган до начала поставки.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 13-1 - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
14. Одновременно с подачей ВГТД в таможенный орган представляется ее электронная копия  и другие, установленные нормативными правовыми актами уполномоченного органа по вопросам таможенного дела документы и сведения, необходимые для производства таможенного оформления и проведения таможенного и валютного контроля.
15. При декларировании партии товаров с применением процедуры временного декларирования, в графе 31 ВГТД декларантом дополнительно делается запись: "Перемещение в течение..." с указанием календарного месяца и года. Принятие товаров перевозчиком, для перемещения через таможенную границу, производится в местах таможенного контроля товаров только в течение периода заявленного в ВГТД.
16. При декларировании товаров путем подачи ВГТД применяются соответствующие нормы законодательства РК, действующие на день регистрации таможенным органом ВГТД.
17. Подача ВГТД допускается как в месяц, предшествующий месяцу поставки, так и в месяц поставки до начала фактического перемещения товаров.
18. ВГТД заполняется в соответствии с порядком заполнения ГТД, действующим в отношении заявляемого таможенного режима, с учетом следующих особенностей:
1) в третьем подразделе графы 1 "Тип декларации" указывается буквенный индекс "ВД" - "временная декларация";
2) указывается планируемое количество товаров без указания номеров и дат транспортных документов, другие сведения, зависящие от количества и качества, подлежащие заявлению в ГТД, указываются ориентировочно, с учетом планируемого количества товаров, подлежащих поставке;
3) стоимость товара заявляется декларантом с учетом цены внешнеторгового контракта (договора). Если в контракте (договоре) отсутствует фиксированная (точная, окончательная) цена товара и установлены лишь условия ее определения, а также если на дату подачи таможенной декларации отсутствует точная информация о качестве или количестве перемещаемого товара, используется либо предварительная (ориентировочная) цена, зафиксированная во внешнеторговом контракте (договоре) купли-продажи, либо расчетная цена, определенная на дату подачи ВГТД в соответствии с установленными внешнеторговым контрактом (договором) купли-продажи условиями расчета. При невозможности проведения таких расчетов условная оценка перемещаемого товара производится на основе имеющейся в распоряжении таможенного органа информации.

19. УЖКД-ны және өзге де құжаттарды қабылдау, тіркеу және кедендік ресімдеу ЖКД-ны беру жолымен декларацияланатын тауарларға қатысты қолданылатын тәртіпке сәйкес кеден органы жүргізеді. УЖКД тіркеу ЖКД-ны тіркеу журналында жүргізіледі.
20. Декларант ұсынған құжаттарда көрсетілген мәліметтер сәйкес келген жағдайда жөнелтуші кеден органының лауазымды адамы көліктік және тауарға ілеспе құжаттарда аталған лауазымды адамның қолымен және жеке нөмірлік мөрімен куәландырылатын УЖКД нөмірі мен тауарлардың шыққан күнін көрсете отырып "Шығуға рұқсат етіледі" деген жазбаны жүргізеді (немесе мөртабан қояды).
21. УЖКД-ның парақтарын бөлу мынадай түрде жүзеге асырылады:
1) бiрiншi парақ - кеден органында қалдырылады және арнайы мұрағатта сақталады;
1-1) екiншi парақ - кеден органында қалады және кедендiк бақылау мақсатында пайдаланылады;
2) үшінші парағы декларантқа қайтарылады;
3) төртінші парақ декларантқа оны тасымалдаушыға беру үшін қайтарылып беріледі және тауарлардың тасымалдауға рұқсат болып табылады;
4) бесінші парақ:
әкету кезінде кеден аумағы(да) арқылы қазақстандық тауарларды өткізу жүзеге асырылатын басқа мемлекеттің кеден органына ұсыну үшін тауарға ілеспе құжатқа қоса тігіледі;
тауарды әкелу кезінде кеден органында қалдырылады және кедендік бақылау мақсатында пайдаланылады.
Ескерту: 21-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі N 299   бұйрығымен Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
22. Өткізілген тауарлардың іс жүзіндегі саны УЖКД-да мәлімделген тауарлар санынан аспауы тиіс.
Ескерту: 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі N 299   бұйрығымен .
23. Тауарларды іс жүзінде әкету (әкелу) УЖКД-ы бойынша өткізудің мәлімделген кезеңі ішінде жүзеге асырылмаған жағдайда, УЖКД-ы қайтарылып алынуға тиіс және күшін жоюға жатады.
Ескерту: 23-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
24. Тауарларды әкету (әкелу) жүзеге асырылмаған жағдайда УЖКД жою, сондай-ақ көліктік және тауарға ілеспе құжаттардағы кедендік ресімдеуді жүзеге асыратын кеден органы лауазымды адамының жүргізген жазуы және кеден штампыларының, мөрлерінің таңбаларын жою, кеден органы лауазымды адамының қолымен және жеке нөмірлі мөрімен расталатын УЖКД-ның "С" бағанында оларды сызып тастау және "Жойылды" жазуын жазу жолымен жеткізу жүзеге асырылмағандығы туралы тасымалдаушы құжатпен растағаннан кейін жүргізіледі.

19. Прием и  регистрация ВГТД производится таможенным органом в соответствии с порядком, применяемым в отношении товаров декларируемых путем подачи ГТД. Регистрация ВГТД производится в журнале регистрации ГТД.
20. При соответствии сведений, указанных в представленных  декларантом документах, должностное лицо таможенного органа отправления в транспортных и товаросопроводительных документах  производит запись (или проставляет штамп) "Выпуск разрешен" с указанием номера ВГТД и даты выпуска товаров, которые заверяются подписью и личной номерной печатью указанного должностного лица.
21. Распределение листов ВГТД осуществляется следующим образом:
1) первый лист - остается в таможенном органе и хранится в специальном архиве;
1-1) второй лист - остается в таможенном органе и используется в целях таможенного контроля;
2) третий лист возвращается декларанту;
3) четвертый лист возвращается декларанту для передачи его перевозчику и является разрешением на транспортировку товаров;
4) пятый лист:
при вывозе прикладывается к товаросопроводительным документам для представления таможенным органам других государств, через (на) таможенную территорию которых осуществляется перемещение казахстанских товаров;
при ввозе товаров остаются в таможенном органе и используются в целях таможенного контроля.  <*>
Сноска. В пункт 21 внесены изменения - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
22. Фактическое количество перемещенных товаров не может превышать количество товаров, заявленных в ВГТД.  <*>
Сноска. Пункт 22 с изменениями - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 .
23. В случае неосуществления фактического вывоза (ввоза) товаров в течение заявленного периода перемещения по ВГТД, ВГТД должна быть отозвана и подлежит аннулированию.  <*>
Сноска. В пункт 23 внесены изменения - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
24. Аннулирование ВГТД в случае неосуществления вывоза (ввоза) товаров, а также аннулирование оттисков таможенных штампов, печатей и записей, произведенных должностными лицами таможенных органов на транспортных и товаросопроводительных документах, производится после документального подтверждения перевозчика о неосуществлении поставки путем их перечеркивания и совершения записи в графе "С" ВГТД "Аннулировано", которая заверяется подписью и личной номерной печатью должностного лица таможенного органа, осуществляющего таможенное оформление.

25. Декларанттағы УЖКД-ның данасы, мұндай тауарларға арналған көліктік және тауарға ілеспе құжаттар, кеден органының лауазымды адамы жүргізген кеден мөрінің, штампыларының және жазбаларының таңбасымен, сондай-ақ тауарды жеткізбеудің немесе толық жеткізбеудің себебі туралы тұлғаның жазбаша түсінігін келесі декларациялауға дейін немесе бір мезгілде декларант кеден органына ұсынады.
26. Толық жеткізілмеген жағдайда, тауарларды Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы іс жүзінде әкетілгендігін (әкелінгендігін) растау - тасымалдаушы растаған құжаттардың негізінде тауарлар мен көлік құралдарын кедендік бақылау мен тасымалдау аяқталған Қазақстан Республикасының кеден органы лауазымды адамының жеке нөмірлік мөрімен куәландырылған "С" бағанындағы жазбасымен қоса УЖКД-ның көшірмесі болып табылады.
Тауарлардың қалған мөлшерi олардың алдағы уақытта жеткiзiлуi бойынша аталған кеден органында кедендiк ресiмдеуге жатады
Ескерту: 26-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
27. Декларант УЖКД мәлiмделген тауарлар легi жеткiзiлгеннен кейiнгi күннен бастап күнтiзбелiк отыз күннен кешiктiрмей, бiрақ УЖКД тiркелген күннен бастап күнтiзбелiк тоқсан күннен асырмай ТЖКД беруге мiндеттi.
Тауарларды бағаны айқындау талаптары бар шарт бойынша өткiзу кезiнде, меншiк құқығын Қазақстан Республикасы кедендiк аумағының шегiнен тыс жерлерге беру кезiнде көрсетiлген мерзiм баға мен мөлшердi айқындау үшiн пайдаланылатын коносамент, қабылдап алу-тапсыру актiсi ресiмделген күннен бастап есептеледi. Егер декларацияланатын тауарлар легiне бiрнеше көлiктiк құжат жасалса, көрсетiлген мерзiм соңғы көлiктiк құжат ресiмделген күннен бастап есептеледi.
Ескерту: 27-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
28. Кеден ісі мәселелері бойынша уәкілетті кеден органының нормативтік құқықтық кесімдеріне сәйкес УЖКД-ны тіркеген күні жұмыс істеген кеден органы декларант толтырған және берген ТЖКД-ны қабылдайды және ресімдейді.
ТЖКД берумен бір мезгілде декларант кеден органына оның магниттік тасымалдаудағы электронды көшірмесін ұсынады.
ТЖКД мынадай ерекшеліктерді ескере отырып толтырылады:
1) "Жалпы декларация/алдыңғы құжат" 40-бағанында УЖКД анықтама нөмірі көрсетіледі;
1-1) ТЖКД-ның 31-бағанында күнтiзбелiк ай және жыл, сондай-ақ сатып алушыға iс жүзiнде берiлген тауардың мөлшерi көрсетiле отырып, "... iшiнде өткiзу" деген қосымша жазба жасалады;

25. Экземпляр ВГТД, находящийся у декларанта, транспортные и товаросопроводительные документы на такие товары с оттисками таможенных печатей, штампов и записями, произведенными должностными лицами таможенных органов, а также письменное объяснение лица о причине непоставки или недопоставки товара представляются в таможенный орган декларантом до или одновременно с последующим декларированием.
26. В случае недопоставки подтверждением фактического вывоза (ввоза) товаров через таможенную границу Республики Казахстан  является копия ВГТД с записью в графе "С", заверенная личной номерной печатью должностного лица таможенного органа Республики Казахстан, в котором завершается перевозка товаров и транспортных средств под таможенным контролем, на основании документов, подтвержденных перевозчиком.
Оставшееся количество товаров подлежит таможенному оформлению в данном таможенном органе при их последующей поставке.  <*>
Сноска. В пункт 26 внесены изменения - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
27. Не позднее тридцати календарных дней после поставки заявленной во ВГТД партии товара, но не более девяноста календарных дней с даты регистрации ВГТД декларант обязан подать ПГТД.
При перемещении товаров по договорам с условиями определения цены, при передаче права собственности за пределами таможенной территории Республики Казахстан указанный срок исчисляется со дня оформления коносомента, приема-сдаточного акта, используемых для определения цены и количества. В случае если на декларируемую партию составлялось несколько транспортных документов, указанный срок исчисляется с даты оформления последнего транспортного документа.  <*>
Сноска. Пункт 27 в новой редакции - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 ;   от 28 сентября 2005 года N  382 .
28. ПГТД заполняется и подается декларантом, принимается и оформляется таможенным органом в соответствии с нормативными правовыми актами уполномоченного органа по вопросам таможенного дела, действующими на день регистрации таможенным органом ВГТД.
Одновременно с подачей ПГТД в таможенный орган декларант представляет ее электронную копию на магнитном носителе.
ПГТД заполняется с учетом следующих особенностей:
1) в графе 40 "Общая декларация/предшествующий документ" указывается справочный номер ВГТД;
1-1) В графе 31 ПГТД дополнительно делается запись: "Перемещение в течение ... " с указанием календарного месяца и года, а также количество товара фактически переданного покупателю.

2) "Кедендік бақылау" "Д" бағанында кеден органының лауазымды адамы тауардың бағасын есептеу кезінде пайдаланылатын құжаттың күнін қосымша қояды, табиғи газ бен электр энергиясы үшін тауарларды өткізу жүзеге асырылған айдың соңғы күнінің датасын көрсетеді. Аталған жазба кеден органы лауазымды адамының қолымен расталады.
Ескерту: 28-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
29. ТЖКД-ға және УЖКД-на де бір тіркеу нөмірі беріледі, бұл жағдайда олар бір-бірінің ажырамас бөлігі болып табылады. Бұл жағдайда ТЖКД нөмірі мынадай элементтерден құралады:
99999/99999/9999999
1     2      3
1 элементі - кеден органының коды;
2 элементі - УЖКД-ны қабылдаған күн (күні, айы, ағымдағы жылдың соңғы екі саны);
3 элемент - УЖКД-ны тіркеу журналы бойынша берілген УЖКД тіркеу нөмірі.
Ескерту: 29-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
30. ТЖКД-ны беру кезінде сатып алушыға іс жүзінде берілген тауарлар табиғи тозу немесе жоғалудың салдарынан саны мен жай-күйінің өзгерістерімен, не тасымалдаудың, тасу мен сақтаудың қалыпты жағдайы кезінде табиғи қасиеттерімен, көлік құралдарында төгілмейтін қалдықтардың болуы салдарынан тауарлар санының өзгерістерімен бірге кедендік ресімдеуге жатады.
Ескерту: 30-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
31. Келісімнің шартында тауарға есептеу "нетто" салмағы бойынша көзделген жағдайда, ТЖКД-ның 35-бағанында тауарларды кедендік бақылау орындарында тіркелген салмағы көрсетіледі. Тиісінше, ТЖКД-ның 38-бағанында есептеу жолымен алынған есептен шығарылған балластың таза салмағы жазылады.
Есептеу кезінде өткізілетін тауарлардың сапалық сипатын растайтын құжаттарда көрсетілген мәліметтерді басшылыққа алу қажет.
32. Уақытша кедендiк декларация берiлген кезде нақты сатып алушы айқындалмаған жағдайда, кеден органының рұқсатымен бiр сыртқы сауда шарты (келiсiм-шарты) шеңберiнде тауарлар беруге бiр уақытша кедендiк декларация берiлiп, кейiннен нақты сатып алушылардың саны бойынша бiрнеше толық кедендiк жүк декларациясы мен сатып алу-сату шарты (келiсiм-шарты) берiледi.
Бұл жағдайда мәмiле паспорты әрбiр шартқа жеке ресiмделедi. Бұл жағдайда ТЖКД-ның тiркеу нөмiрiнде екiншi сан бiр ЖКД-да бiрнеше ТЖКД-ның ұсынылғандығын бiлдiредi (мысалы, УД N 50300/10011/0000007, ТД N 50300/15021/0100007, ТД N 50300/22021/0200007 және тағы басқа).
Бiрнеше ТЖКД бойынша ресiмделген мұнай көлемi УЖКД бойынша ресiмделген мұнай көлемiнен асуы мүмкiн емес.
Ескерту: 32-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).

2) в графе "Д" "Таможенный контроль" должностное лицо таможенного органа дополнительно проставляет дату документа, используемого при исчислении цены товара, для природного газа и электроэнергии указывает дату последнего дня месяца, в котором осуществлялось перемещение товаров. Данная запись заверяется подписью должностного лица таможенного органа.  <*>
Сноска. В пункт 28 внесены изменения - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
29. ПГТД присваивается тот же регистрационный номер, что и ВГТД, при этом они являются неотъемлемой частью друг друга. Справочный номер ПГТД формируется по следующей схеме:
99999/99999/9999999
1      2      3
элемент 1 - код таможенного органа;
элемент 2 - дата принятия ВГТД (день, месяц и последняя цифра текущего года);
элемент 3 - регистрационный номер ВГТД, присваиваемый по журналу регистрации ГТД.  <*>
Сноска. В пункт 29 внесены изменения - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
30. При подаче ПГТД товары, фактически переданные покупателю, подлежат таможенному оформлению вместе с изменениями количества и состояния вследствие естественного износа или убыли, либо естественных свойств товаров при нормальных условиях перевозки, транспортировки и хранения, изменения количества товаров вследствие наличия несливаемых остатков в транспортном средстве.  <*>
Сноска. В пункт 30 внесены изменения - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
31. В случаях, когда условиями контракта предусмотрены расчеты за товары по весу "нетто" в графе 35 ПГТД указывается вес, зафиксированный в местах таможенного контроля товаров. В графе 38 ПГТД, соответственно, чистый вес за вычетом балласта, полученный расчетным путем.
При расчетах необходимо руководствоваться сведениями, указанными в документах, удостоверяющих качественные характеристики перемещаемого товара.
32. В случае если на момент подачи ВГТД не определен конкретный покупатель, то с разрешения таможенного органа подается одна ВГТД на поставку товаров в рамках одного внешнеторгового договора (контракта) с последующим представлением нескольких полных грузовых таможенных деклараций и договоров купли-продажи (контрактов) по количеству фактических покупателей.
Паспорта сделок оформляются на каждый контракт отдельно. При этом в регистрационном номере ПГТД вторая цифра обозначает признак предоставления нескольких ПГТД на одну ВГТД (Например, ВД N 50300/10011/0000007, ПД N 50300/15021/0100007, ПД N 50300/22021/0200007 и так далее).
Объем товара, оформленный по нескольким ПГТД, не может превышать объема заявленного в ВГТД.  <*>
Сноска. Пункт 32 в редакции - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .

33. Осы Ереженiң 32-тармағында көрсетiлген ресiмдеу тәртiбi межелi елдi және өткiзу пункттерiн анықтау мүмкiн болмаған жағдайларда да таратылады.
Ескерту: 33-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
34. Сыртқы сауданың кедендік статистикасында және валюталық бақылауды жүзеге асыру үшін тек толық жүк кедендік декларация ескеріледі.
35. ТЖКД-ны жабу кезінде ұсынылған тауарлардың көлемдері туралы мәліметтердің дұрыстығын қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасының кеден органдары:
1) тауарлардың күнделікті есебін жүргізеді;
2) тасымалдаушының барлық құрылымдық бөлімшелерінен тауарларды кедендік бақылау орындарында тіркелген іс жүзіндегі көлемдері туралы жедел мәліметтер алады;
3) ай сайын өлшеу жүйесі құралдарының көрсеткіштерін алады және өткізілген тауарлардың мөлшері туралы актілер (4, 5 және 6-қосымша) жасайды, сондай-ақ тауарлардың көлемдерін айқындау үшін қажетті басқа да өлшеу құралдарынан көрсеткіштер алады;
4) тауарларды қабылдап алу-беру актілеріндегі барлық мәліметтер мен деректемелерді және беруші және алушы жақтардың қолдарының дұрыстығын тексергеннен кейін қол қою арқылы және жеке нөмірлік мөрмен куәландырады;
5) қажет болған жағдайда, тауарлардың сынамалары мен үлгілерін іріктеуді жүргізеді және Кодексте белгіленген тәртіпке сәйкес оларға зерттеу жүргізеді.
35-1. ТЖКД-ны құбыр көлiгiмен және электр беру желiлерiмен өткiзiлетiн сатып алушыға iс жүзiнде берiлген тауарлар табиғи тозу немесе жоғалудың салдарынан саны мен жай-күйiнiң өзгерiстерiмен, не тасымалдаудың, тасу мен сақтаудың қалыпты жағдайы кезiнде табиғи қасиеттерiмен, көлiк құралдарында төгiлмейтiн қалдықтардың болуы салдарынан тауарлар санының өзгерiстерiмен бiрге, сондай-ақ тасымалдаудың технологиялық ерекшелiктерi мен тауарлардың ерекше қасиеттерi салдарынан болатын тауарлар жай-күйiнiң өзгерiстерiмен бiрге кедендiк ресiмдеуге жатады.
ТЖКД-ны ресiмдеу тауарларды кедендiк бақылау орындарында тасымалдаушы тiркеген мөлшерге көлемге сәйкес (1, 2, 3-қосымшалар) жүзеге асырылады. Бұл ретте, тасымалдаушы, экспорттаушы (импорттаушы) ұсынатын жедел, коммерциялық және көлік құжаттары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы кеден органының талабы бойынша басқа да мәлiметтер пайдаланылады.
Ескерту: 35-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).

33. Порядок оформления, указанный в пункте 32 настоящих Правил, распространяется также в случаях невозможности определения страны назначения и пунктов пропуска.  <*>
Сноска. Пункт 33 в редакции - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
34. В таможенной статистике внешней торговли и для осуществления валютного контроля учитываются только полные грузовые таможенные декларации.
35. Для обеспечения достоверности представленных при закрытии ПГТД сведений об объемах товаров таможенные органы Республики Казахстан:
1) ведут ежедневный учет товаров;
2) получают от всех структурных подразделений перевозчика оперативные сведения о фактических объемах, зафиксированных в местах таможенного контроля товаров;
3) ежемесячно снимают показания приборов системы измерения и составляют акты о количестве перемещенных товаров (Приложения 4, 5 и 6), а также снимают показания с других средств измерения, необходимых для определения объемов товаров;
4) после проверки достоверности всех сведений и реквизитов, содержащихся в актах приема-сдачи товаров и подписей передающей и принимающей стороны, заверяют подписью и личной номерной печатью;
5) при необходимости производят отбор проб и образцов товаров и проводят их исследование в соответствии с порядком, установленным Кодексом.
35-1. При подаче ПГТД товары, перемещаемые трубопроводным транспортом и линиями электропередачи, фактически переданные покупателю, подлежат таможенному оформлению вместе с изменениями количества и состояния вследствие естественного износа или убыли, либо естественных свойств товаров при нормальных условиях перевозки, транспортировки и хранения, изменения количества товаров вследствие наличия не сливаемых остатков в транспортном средстве, а также вместе с изменениями состояния товаров вследствие технологических особенностей транспортировки и специфических характеристик товаров.
Оформление ПГТД осуществляется в соответствии с количеством и объемом, зафиксированным в местах таможенного контроля товаров (приложение 1, 2, 3). При этом используются оперативные, коммерческие и транспортные документы, представляемые перевозчиком, экспортером (импортером), а также другие сведения по требованию таможенного органа Республики Казахстан.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 35-1 - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .

35-2. Кеден органдары тауарлардың Қазақстан Республикасының кедендiк шекарасы арқылы құбыр көлiгiмен және электр беру желiлерiмен iс жүзiнде өткiзiлуiне бақылау жасауды  Кодекстiң  55,   439-баптарына  сәйкес 1, 2, 3-қосымшаларда анықталған өткiзу пункттерiнде және тауарларды кедендiк бақылау орындарда жүзеге асырады.
Ескерту: 35-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
4. Энергия ресурстарын декларациялаудың
кейбір ерекшеліктері
36. Орындаушымен келісілмеген электр энергиясын жеткізу туындаған жағдайда, ол үш күндік мерзімде бұл туралы кеден органдарын хабардар етеді.
Ескерту: 36-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі N 299   бұйрығымен .
37. Келісім-шарт бойынша декларациялау коммерциялық келісім-шарт болмаған кезде энергия жүйесінің параллель жұмысы туралы және халықаралық электр беру желілерін көрсете отырып параллель жұмыстардағы энергия жүйелері туралы кеден органының жазбаша хабарламасы бар болған кезде электр энергиясының нөлдік сальдо-ағынын жоспарлау жүргізіледі.
Бұл орайда энергия жүйелерінің қатарлас жұмысы кезіндегі есепті кезең ішінде алынған электр энергиясының жоспардан тыс көлемдерін кедендік ресімдеуі осы көлемге азаматтық заңға сәйкес шарт жасалып құжаттар мен кедендік мақсат үшін пайдаланатын мағлұматтар берілген жағдайда жүргізіледі.
Ескерту: 37-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі N 299   бұйрығымен .
38. Бұл жағдайда, хабарландыру уақытша жүк кедендік декларация ретінде қаралады. Бірақ, есептеу кезеңі аяқталған сәттен 30 күннен кешіктірмей болған екі тараптың бірі жоспардан тыс электр энергиясының көлеміне ЖКД беріледі. Жүк кедендік декларация, электр энергиясының нақты теңгерімінің негізінде және берілген электр энергиясының көлемін салыстыру актіні ұсыну шарты кезінде ресімделеді.
Ескерту: 38-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі N 299   бұйрығымен .
39. Авария жағдайы кезінде жеткізілген электр энергиясы, Кодекстің  370-бабына  сәйкес басымдық тәртіппен кедендік ресімдеуге жатады. Авариялық жағдай туындаған сәттен бастап үш тәулік ішінде кеден органына берілген диспетчерлік өтініш, мәлімдеме уақытша жүк кедендік декларация ретінде қаралады. Өтініште, тауарды жөнелтушілер және алушылар туралы, тауардың жіберген және баратын елдері туралы, атауы, тізбесі, саны және тауардың құны, сондай-ақ декларацияланатын тауар орналастырылады деп болжалған кедендік режим туралы, жүк кедендік декларацияны белгіленген мерзімде жеткізу туралы міндеттеме, кедендік мақсаттар үшін қажетті құжаттар мен мәліметтер мазмұндалуы тиіс.
Жеткізілген айдың соңғы күнінен бастап 30 күннен кешіктірмей қызмет аймағында жеткізу жүзеге асырылатын кеден органына ЖКД беріледі.

35-2. Контроль за фактическим перемещением товаров через таможенную границу Республики Казахстан трубопроводным транспортом и линиями электропередачи таможенными органами осуществляется согласно  статей 55 439  Кодекса, в пунктах пропуска и местах таможенного контроля, определенных в приложениях 1, 2, 3.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 35-2 - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
4. Некоторые особенности декларирования энергоресурсов
36. В случае возникновения поставок электрической энергии, не согласованных с исполнителем, он в трехдневный срок уведомляет об этом таможенные органы.  <*>
Сноска. Пункт 36 в новой редакции - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 .
37. Декларирование по договорам о параллельной работе энергосистем при отсутствии коммерческих договоров и планировании нулевого сальдо-перетока электроэнергии производится при наличии письменного уведомления таможенного органа о включении энергосистем в параллельную работу с указанием межгосударственных линий электропередачи.
При этом таможенное оформление внеплановых объемов электроэнергии, полученных за расчетный период при параллельной работе энергосистем, производится при условии заключении сделки, согласно гражданскому законодательству с предоставлением документов и сведений, необходимых для таможенных целей.  <*>
Сноска. Пункт 37 с дополнениями - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 .
38. Уведомление в этом случае рассматривается в качестве временной грузовой таможенной декларации. Не позднее 30 дней с момента окончания расчетного периода подается ГТД на внеплановые объемы электроэнергии, полученные одной из сторон. Грузовая таможенная декларация оформляется на основании фактического баланса электроэнергии и при условии предоставления акта сверки объемов переданной электрической энергии.  <*>
Сноска. Пункт 38 с изменениями - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 .
39. Электроэнергия, поставляемая при аварийных ситуациях, подлежит таможенному оформлению в приоритетном порядке согласно  статье 370  Кодекса. Диспетчерские заявки и заявление, подаваемые в таможенные органы в течение трех суток с момента возникновения аварийной ситуации, рассматриваются как временная таможенная декларация. В заявлении должны содержаться сведения об отправителях и получателях товаров, о странах отправления и назначения товаров, наименование, описание, количество и стоимость товаров, а также о таможенном режиме, под который предполагается поместить декларируемый товар, обязательство о предоставлении в установленные сроки грузовой таможенной декларации, документов и сведений, необходимых для таможенных целей.
Не позднее 30 дней с последнего дня месяца поставки подается ГТД в таможенный орган, в зоне деятельности которого осуществлялась поставка.

40-41. <*>
Ескерту: 40-41-тармақтар алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
4-1. Құбыр тасымалы мен электр беру желiлерi
бойынша өтетiн тауарлардың транзитi
Ескерту: 4-1-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
41-1. Халықаралық электр беру желiсi бойынша Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы шектес елдердiң электр энергиясының ағындарын декларациялау, олардың электр беру желiлерi бойынша шектес елдердiң кеден аумағы арқылы Қазақстандық электр энергиясының ағындары сияқты тең, энергия жүйесiнiң параллель жұмыстары кезiнде, иелерi туралы, есептеу кезеңiндегi ағындар көлемi және электр энергиясының шартты құны туралы мәлiметтердi ұсыну жолымен "тауарлар транзитi" кеден режимiнде декларант УЖКД немесе ЖКД-ың ұсынбастан жүргiзiледi.
41-2. Құбыр желiсiмен және электр энергия беру желілерi арқылы өткiзiлетiн тауарлардың транзитін декларациялауды жөнелтушi (сатушы), алушы (сатып алушы), жөнелтiлетiн ел, межелi ел, тауарлардың мөлшерi, құны туралы мәлiметтер берiле отырып және өткiзу пункттерi көрсетiле отырып 9-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша кеден органдарын хабардар ету жолымен тауарлардың өткiзiлуi басталғанға дейiн оңайлатылған тәртiппен отандық өткiзушi немесе кеден брокерi жүзеге асырады. Бұл ретте хабарламаларды тiркеу 10-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы журналда жүргiзiледi.
Тауарлар өткiзiлген айдың соңғы күнiнен бастап 30 күннен кешiктiрiлмей есептi кезең iшiнде әрбiр арналы құбыр желiсi мен электр беру желiлерi бойынша тауарлардың транзиттiк көлемi партиясына арналған ЖКД толтырылады.
5. Кеден төлемдері мен салықтарын төлеу,
тарифтік емес реттеу шараларын сақтау және басқа да шектеулер
42. УЖКД беру жолымен декларациялау жүзеге асырылатын тауарларға қатысты тарифтік емес реттеу шараларын сақтау мен шектеулер, Қазақстан Республикасының рыноктік бағамы бойынша шет ел валютасын Қазақстан Республикасының валютасы бағамында есептеуді қоса алғанда, кеден органының уақытша кедендік декларациясында көрсетілген, тіркелген күні қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
Кеден төлемдері мен салықтары УЖКД-ны тіркегенге дейін немесе сол күні төленеді.
Салықтарды төлеудің мерзімін ұзарту Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес беріледі.
43. Егер, жеткізілгендердің қорытындысы бойынша есептелген және кеден төлемдері мен салықтарын төлеуге жататын сомадан УЖКД-да мәлімделгендермен салыстыру бойынша асатын болса, оларға қосымша ақы жүргізіледі. Кеден төлемдері мен салықтарына қосымша ақыны Қазақстан Республикасының кеден органында ТЖКД-ны тіркегенге дейін немесе бір мезгілде төлеуші жүргізеді.
ТЖКД бойынша төлеуге жататын кеден төлемдері мен салықтарының сомасы азайған кезде, артық төленген сома Қазақстан Республикасының кеден және салық заңнамаларына сәйкес қайтаруға немесе төлеушінің өтініші бойынша кейінгі тауарлар партиясы үшін төлеу шотына есептеуге жатады.

40-41.  (Исключены - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
4-1. Транзит товаров перемещаемых
трубопроводным транспортом и линиями электропередачи  <*>
Сноска. Правила дополнены главой 4-1 - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
41-1. Декларирование перетоков электроэнергии сопредельных стран через таможенную территорию Республики Казахстан по межгосударственным линиям электропередачи, равно как и перетоки казахстанской электроэнергии через таможенные территории сопредельных стран по их линиям электропередачи, при параллельной работе энергосистем, производится без представления декларантом ВГТД или ГТД в таможенном режиме "транзит товаров", путем представления сведений о владельце, об объемах перетоков за расчетный период и условной стоимости электроэнергии.
41-2. Декларирование транзита товаров, перемещаемых магистральными трубопроводами и линиями электропередачи, осуществляется отечественным перевозчиком или таможенным брокером в упрощенном порядке, путем представления уведомления в таможенные органы, по форме согласно приложению 9-1, до начала перемещения товаров с предоставлением сведений об отправителе (продавец), получателе (покупатель), стране отправления, стране назначения, количестве товара, стоимости и указанием мест таможенного контроля. При этом регистрация уведомлений производится в журнале установленной формы, согласно приложению 10.
Не позднее 30 дней с последнего дня месяца перемещения товаров заполняется ГТД на партию транзитного объема товаров по каждому магистральному трубопроводу и линиям электропередачи за расчетный период.
5. Уплата таможенных платежей и налогов,
соблюдение мер нетарифного
регулирования и других ограничений
42. Соблюдение мер нетарифного регулирования и ограничений в отношении товаров, декларирование которых осуществляется путем подачи ВГТД, производится в соответствии с законодательством Республики Казахстан, действующим на день регистрации, таможенным органом, указанной во временной таможенной декларации, включая курс пересчета иностранной валюты в валюту Республики Казахстан по рыночному курсу обмена валют.
Таможенные платежи и налоги уплачиваются в национальной валюте Республики Казахстан до или в день регистрации ВГТД.
Отсрочка уплаты налогов предоставляется в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
43. В случае если по результатам поставки сумма начисленных и подлежащих уплате таможенных платежей и налогов увеличивается по сравнению с заявленной в ВГТД, производится их доплата. Доплата таможенных платежей и налогов производится плательщиком до или одновременно с регистрацией ПГТД таможенным органом Республики Казахстан.
При уменьшении сумм таможенных платежей и налогов, подлежащих уплате по ПГТД, излишне уплаченная сумма подлежит возврату в соответствии с таможенным и налоговым законодательствами Республики Казахстан или по заявлению плательщика засчитывается в счет уплаты платежей за последующие партии товаров.

44. Кодекстiң  531-бабының  2-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, УЖКД жойылған кезде кедендік ресімдеу үшін алынған кеден алымдарын қайтару жүргізілмейді.
Ескерту: 44-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
45. Валюталық түсімнің түсу мерзімі "Д" бағанында кеден органының лауазымды адамы көрсеткен қосымшамен тауардың соңғы белгіленген бағасының негізінде ТЖКД-ы құжатының күнімен (табиғи газ және электр энергиясын кедендік ресімдеген кезде - тауарды жеткізу жүзеге асырылған айдың соңғы күнімен) есептелінеді.
6. Сәйкестендіру құралын салудың тәртібі
46. Рұқсатсыз қол жетудің және тасымалданатын тауарлар есебінің прибордағы ақпараттарының өзгеруінің алдын алу, есептеу торабына соқпастан тауарларды тасымалдаудың жолын кесу мақсатында, кедендік сәйкестендіру құралдары салынады.
47. Кеден органының лауазымды адамы тасымалдауға жауапты адамның қатысуымен Кодекстің  483-бабына  сәйкес сәйкестендіру құралын салуды жүргізеді.
48. Сәйкестендіру құралын тек кеден органының немесе оның рұқсатымен өзгертуде немесе жоюда, егер тауарлар саны мен сапасын өлшеу жұмыстарының қалыпты жүйесінің бұзылуына нақты қауіп не авариялық және өрт қаупі жағдайы болған жағдайларды қоспағанда, мұнда көліктің тиісті қосымша технологиялық желісін қолдануы мүмкін.
49. Тасымалдаушы диспетчерлік қызмет қолда бар байланыс арналары бойынша Қазақстан Республикасының кеден органы салынған сәйкестендіру құралдарының тұтастығын бұзуға әкеп соқтырған себептерге кейін, жазбаша түсінік бере отырып авариялық жағдайларды жою жөнінде жұмыстар жүргізілгендігі туралы хабардар етеді.
50. Салынған сәйкестендіру құралдарының тұтастығын бұзумен және бөлшектеумен байланысты жабдықты күнделікті не күрделі жөндеу бойынша жоспарлы жұмысты жүргізген жағдайда, тасымалдаушының басшысы мұндай жұмысты жүргізердің алдында кемінде 3 тәулік бұрын мұндай жұмыстың жүргізілетін күнін және ұзақтығын көрсете отырып кеден органын құлағдар етеді.
51. Кеден пломбаны салу және алу кезінде кеден органының лауазымды адамы белгіленген нысан бойынша кедендік сәйкестендіру құралын салғаны (алғаны) туралы акт (7-қосымша) жасайды. Акт екі данада жасалады, бірі кеден органында сақталады, екіншісі тасымалдаушыда қалдырылады.
Кедендік сәйкестендіру құралының сақталуы үшін тасымалдаушы жауаптылықта болады.
7. Ақпараттарды беру
52. Тасымалдаушы іс жүзінде бақылайтын кеден органдарына УЖКД-ның көшірмелерін көліктік құжаттарды және тауарлардың Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткізілуіне жедел және нақты бақылау жүргізу үшін қажетті басқа да мәліметтерді ұсынады.

44. При аннулировании ВГТД возврат таможенных сборов за таможенное оформление не производится, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 2  статьи 531  Кодекса.  <*>
Сноска. В пункт 44 внесены изменения - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
45. Срок поступления валютной выручки исчисляется с дополнительно указанной должностным лицом таможенного органа в графе "Д" ПГТД даты документа, на основании которого установлена окончательная цена товара (для природного газа и электроэнергии - с даты последнего дня месяца, в котором осуществлялась поставка товара).
6. Порядок наложения средств идентификации
46. С целью предотвращения несанкционированного доступа и изменения информации в приборах учета перемещаемых товаров, исключения транспортировки товаров, минуя места установки приборов коммерческого учета, налагаются таможенные средства идентификации.
47. Наложение средств идентификации в соответствии со  ст. 476  Кодекса осуществляется должностным лицом таможенного органа в присутствии ответственных лиц перевозчиков.
48. Средства идентификации могут изменяться или уничтожаться только таможенными органами или с их разрешения, за исключением случаев, если существует реальная угроза нарушения нормальной работы системы измерения количества и качества товаров, либо аварийных и пожароопасных ситуациях, когда необходимо задействовать дополнительные технологические транспортные сети.
49. Диспетчерская служба перевозчика по имеющимся каналам связи извещает таможенный орган Республики Казахстан о производстве работ по ликвидации аварийной ситуации с последующим письменным объяснением причин, приведших к нарушению целостности наложенных средств идентификации.
50. В случае проведения плановых работ по текущему либо капитальному ремонту оборудования, связанного с демонтажем и нарушением целостности наложенных средств идентификации, руководство перевозчика извещает таможенный орган не менее чем за 3 суток до начала проведения таких работ, с указанием даты и продолжительности производства этих работ.
51. При наложении и снятии пломб таможни должностным лицом таможенного органа составляется акт (приложение 7) о наложении (снятии) средств идентификации таможни. Акт составляется в двух экземплярах, один из которых хранится в таможенном органе, второй экземпляр остается у перевозчика.
7. Передача информации
52. Перевозчик предоставляет в таможенные органы фактического контроля копии ВГТД, транспортные документы и другие сведения, необходимые для ведения оперативного и фактического контроля за перемещением товаров через таможенную границу Республики Казахстан.

53. Тауарларды ресімдеуші кеден органы ресімдеген УЖКД-ның тізілімін (8-қосымша) кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті органға және тауарлардың Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткізілуіне нақты бақылауды жүзеге асыратын баратын кеден органына ұсынады.
54. Қызмет аймағында тауарларды қабылдап тауарларды кедендік бақылау орындарында орналасқан, нақты өткізілетін тауарларға бақылауды жүзеге асырушы Қазақстан Республикасының кеден органы есептіден кейінгі айдың 10-шы күнi "Санауыштан көрсеткіштерді алу туралы" кеден органының лауазымды адамының қолы қойылып және расталып ресімделген актіні тауарға кедендік ресімдеуді жүзеге асырушы кеден органына жібереді.
Ескерту: 54-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі N 299   бұйрығымен , Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
55. Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткізілетін тауарларға кедендік ресімдеуді жүзеге асырушы Қазақстан Республикасының кеден органы есептіден кейінгі айдың 20-шы күніне дейін кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті органға "Тауарларды қабылдап алу-беру актілерінің тізімін" (9-қосымша) жібереді.
Ескерту: 55-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі N 299   бұйрығымен .
56. Тауарларды өткізуді жүзеге асырушы тұлға, есептіден кейінгі айдың 20-шы жұлдызына дейінгі мерзімде ай сайын, әрбір магистральды құбыр және электр беру желісі бойынша тұтынуды, сондай-ақ келесі айға тасымалданатын тауарлардың жоспарланып отырған көлемін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар көлемінің теңгерімін кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті органға ұсынады.
57. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жаңа қаулылар, өкімдер және кеден ісі мәселелері жөніндегі уәкілетті органның нормативтік құжаттар қабылдауымен осы Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 20 мамырдағы
N 218 бұйрығымен бекітілген
Уақытша декларациялау рәсімдерін
пайдалана отырып, уақытша кедендік
декларациялау мен кедендік
толтырудың ережесіне
1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Кедендік
бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі N 299   бұйрығымен .
1. Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы
өткізілетін электр энергияларын кедендік бақылау орыны
___________________________________________________________________
Ке.  |                 |               |                   |
ден. |Кедендік бақылау |    Энергия    |       ВЛ-ның      |   ВЛ
дік  | орынының атауы  |   жүйесінің   |       атауы,      |кернеуі.
бақы.|                 |     атауы     |        саны       |  нің
лау  |                 |               |                   | класы,
орны.|                 |               |                   |   кв.
ның  |                 |               |                   |
коды |                 |               |                   |
___________________________________________________________________
1   |       2         |       3       |          4        |   5
___________________________________________________________________
ШЫҒЫС ҚАЗАҚСТАН ОБЛЫСЫ - РЕСЕЙ
___________________________________________________________________

53. Таможенный орган оформления товаров предоставляет реестр оформленных ВГТД (Приложение 8), в уполномоченный орган по вопросам таможенного дела и таможенный орган назначения, осуществляющий фактический контроль за перемещением товаров через таможенную границу Республики Казахстан.
54. Таможенный орган Республики Казахстан, осуществляющий контроль за фактическим перемещением товаров, в зоне деятельности которого расположены места таможенного контроля товаров, до 10-го числа месяца следующего за отчетным, направляют оформленные, подписанные и заверенные должностным лицом таможенного органа акты "О снятии показаний счетчиков", в таможенный орган, осуществляющий таможенное оформление товаров.  <*>
Сноска. Пункт 54 с изменениями - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 ; от 28 сентября 2005 года N  382 .
55. Таможенные органы Республики Казахстан, осуществляющие таможенное оформление товаров, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан, до 20-го числа месяца, следующего за отчетным, передают в уполномоченный орган по вопросам таможенного дела "Реестр актов приема-сдачи товаров" (Приложение 9).  <*>
Сноска. Пункт 55 с изменениями - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 .
56. Лица, осуществляющие перемещение товаров ежемесячно в срок до 20 числа, следующего за отчетным, представляют в уполномоченный орган по вопросам таможенного дела балансы объемов товаров, перемещаемых через границу Республики Казахстан, по каждому магистральному трубопроводу и линиям электропередачи с указанием потребителей, а также планируемые объемы транспортировки товаров на предстоящий месяц.
Приложение 1
к Правилам заполнения
Временной таможенной декларации
и таможенного оформления с использованием
процедуры временного декларирования,
утвержденным приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 20 мая 2003 года N 218  <*>
Сноска. Приложение 1 в новой редакции - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 .
Места таможенного контроля электроэнергии,
перемещаемой через таможенную границу
Республики Казахстан
___________________________________________________________________
Код  |Наименование места  |Наименование    |Наименование ЛЭП,|класс
места|таможенного контроля|энергосистемы   |количество       |нап-
тамо-|                    |                |                 |ряже-
жен- |                    |                |                 |ния
ного |                    |                |                 |ЛЭП,
конт-|                    |                |                 |кв.
роля |                    |                |                 |
-------------------------------------------------------------------
Восточно-Казахстанская область - Россия

001  ПС. Өскемен. 500   Восточный филиал   Өскемен.-Рубцовская 500
п. Предгорное ВКО  МЭС ОАО "КЕGОС"       1 желі
002  ПС Горняк (Ресей)    "Қазақмыс        Жезкент-Горняк      110
корпорациясы"         Л-161
"Шығыс Қазмыс"        Л-162
филиалының
Жезкент ТБК
003  ПС Горняк (Ресей)  "ШҚРЭК" ЖАҚ" СФ   Красный аул-Горняк    35
Л-363
___________________________________________________________________
ПАВЛОДАР ОБЛЫСЫ - РЕСЕЙ
___________________________________________________________________
005  ПС Екібастұз       Солтүстік МЭС    ВЛ-1150 Екібастұз    1150
1150            "КЕGОС" ААҚ     -Барнауль Л-1104
Екібастұз қаласы
006  "АЕS Екібастұз"    Солтүстік МЭС    АЕS Екібастұз-        500
ОРУ-500          "КЕGОС" ААҚ     Таврия Л-557
Екібастұз қаласы
007  "ЕЭК" ААҚ ОРУ-500. Солтүстік МЭС    ЕЭК Ертіс ААҚ         500
Ақсу қаласы       "КЕGОС" ААҚ          Л-553
008  "ЕЭК" ААҚ ОРУ-500. Солтүстік МЭС      ЕЭК-Рубцов          500
Ақсу қаласы       "КЕGОС" ААҚ         Л-552
009     ПС.Мыңкөл       Солтүстік МЭС    Мыңкөл-Урожайная      220
Мыңкөл кенті      "КЕGОС" ААҚ         Л-222
010     ПС.Мыңкөл       Солтүстік МЭС    Мыңкөл-Ертіс          220
Мыңкөл кенті     "КЕGОС" ААҚ          Л-224
011   ПС.Уәлиханов      Солтүстік МЭС    Уәлиханов-Ертіс       220
Уәлиханов кенті     "КЕGОС" ААҚ         Л-225
012   ПС.Уәлиханов      Солтүстік МЭС    Уәлиханов-Районная    220
Уәлиханов кенті     "КЕGОС" ААҚ         Л-223
013  ПС.Павлодарская    Солтүстік МЭС    ВЛ-240 Павлодар-      220
Павлодар қаласы     "КЕGОС" ААҚ         Құлынды
014   ПС.Құлынды          "Павлодар-     Маралды-Құлынды       110
Құлынды кенті     энергосервис" ААҚ    Л-125 126/1
015   ПС.Амангелді        "Павлодар-       Амангелді-          35
энергосервис" ААҚ   Черноусовка
____________________________________________________________________
СОЛТҮСТІК-ҚАЗАҚСТАН ОБЛЫСЫ - РЕСЕЙ
____________________________________________________________________
016  ПС. Аврора          Ақмола МЭС       Аврора-Қорған        500
"КЕGОС" ААҚ           Л-520
017  ПС. Аврора          Ақмола МЭС       Аврора-Таврия        500
"КЕGОС" ААҚ           Л-556
018  ПС. Аврора          Ақмола МЭС       Аврора-Макушино      220
"КЕGОС" ААҚ
019  ПС. ППТЭЦ-2       "Аксесс Энерго-    ППТЭЦ-2-Есіл         220
СКРЭК" ЖШС
020  ПС. Петухова      "Аксесс Энерго-    Литейная-Петухова    110
СКРЭК" ЖШС           1 тізбек.

001   пс Усть-Камен. 500  Восточный филиал  Усть-Камен.-      500
п.Предгорное ВКО     МЭС ОАО "КЕGОС"   Рубцовская 1
линия
002   ПC Горняк            Жезкентский       Жезкент-Горняк   110
(Россия)             ГОК филиала       Л-161
ОАО "Корпорации   Л-162
Казахмыс"         2-х цепная
"ВостокКазмедь"
003   ПC Горняк            СФ "ЗАО ВКРЭК"    Красный аул-     35
(Россия)                               Горняк
Л-363
(Линия
разрезана)
Павлодарская область - Россия
005   ПС Экибастузская     Северное МЭС      Экибастуз-1150-  1150
1150 г. Экибастуз    ОАО "КЕGОС"       Барнаульская
Л-1104
(Линия
отключена)
006   ТОО "АЕS             Северные МЭС      АЕS Экибастуз-   500
Экибастуз" ОРУ-500   ОАО "КЕGОС"       Таврическая
г.Экибастуз                            Л-557
007   ОАО "ЕЭК"            Северные МЭС      ОАО ЕЭК-Иртыш-   500
ОРУ-500 г.Аксу       ОАО "КЕGОС"       ская Л-553
008   ОАО "ЕЭК"            Северные МЭС      ОАО ЕЭК-Рубцов-  500
ОРУ-500 г.Аксу       ОАО "КЕGОС"       ская Л-552
009   ПС Мынкуль           Северные МЭС      Мынкуль-         220
п.Мынкуль            ОАО "КЕGОС"       Урожайная
Л-222
010   ПС Мынкуль           Северные МЭС      Мынкуль-         220
п.Мынкуль            ОАО "КЕGОС"       Иртышская
Л-224
011   ПС Валиханово        Северные МЭС      Валиханово-      220
п.Валиханово         ОАО "КЕGОС"       Иртышская
Л-225
012   ПС Валиханово        Северные МЭС      Валиханово-      220
п.Валиханово         ОАО "КЕGОС"       Районная
Л-223
013   ПС Павлодарская      Северные МЭС      Павлодар-        220
г.Павлодар           ОАО "КЕGОС"       Кулунда
Л-240
(Под охр.напр.
110 кВ)
014   ПС Кулунда           ОАО "Павлодар-    Маралды-         110
п.Кулунда            энергосервис"     Кулунда
Л-125
Л-126/1
(Под напр.
110 кВ, на ПС
Кулунда - откл.)
015   ПС Амангельды        ОАО "Павлодар-    Амангельды-      35
энергосервис"     Черноусовка
(Линия демон-
тирована)
Северо-Казахстанская область - Россия
016   ПС Аврора           Акмолинские МЭС    Аврора-Курган    500
ОАО "КЕGОС"        Л-520
017   ПС Аврора           Акмолинские МЭС    Аврора-          500
ОАО "КЕGОС"        Таврическая
Л-556
018   ПС Аврора           Акмолинские МЭС    Аврора-          220
ОАО "КЕGОС"        Макушино
(Новый
номер
Л-275А)
019   ППТЭЦ-2              ТОО "Аксесс-      ППТЭЦ-2-Ишим     220
(Учет               энерго СК РЭК"     (Новый номер
отсутствует)                           Л-273А)Шлейфа
разрезаны на
опоре N268-на
границе РФ и РК
020   ПС Петухово (РФ)     ТОО "Аксесс-      Линейная         110
энерго СК РЭК"    Петухово-1
цепь

103  ПС Бузанская РФ   "Атырау Жарык"    Бузанская-Чертомбай   110
ААҚ                Л-441
104  ПС Бузанская РФ    "Атырау Жарык"      Бузанская-ГНСВ     110
ААҚ                 Л-443
105  ПС Правобережная   Ақтөбе МЭС         Правобережная -     220
"КЕGОС" ААҚ         Индер Л-254
____________________________________________________________________
Маңғыстау облысы - Өзбекстан
____________________________________________________________________
106  ПС Бейнеу             ОАО          Бейнеу - Каракалпакия  110
"Мангистауская   (Желі бөлшектелген)
РЭК"
____________________________________________________________________
Уақытша кедендік декларацияны
толтыру және уақытша
декларациялау рәсімдерін
пайдалана отырып кедендік
ресімдеудің ережесіне
2-қосымша
Ескерту: Қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы
министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі
N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы
арқылы құбыр желісімен өткізілетін мұнайды
кедендік бақылау орындары
Кедендік бақылау орнының коды
Мұнайды құбыр өткізу жүйесіне қабылдап алу-тапсыру пункті
Мұнай өткізу

103   ПС Бузанская РФ    ОАО "Атырау        Бузанская-       110
Жарык"             Чертомбай Л-441
104   ПС Бузанская РФ    ОАО "Атырау        Бузанская-       110
Жарык"             ГНСВ Л-443
105   ПС Правобережная   Актюбинские МЭС    Правобережная-   220
ОАО "КЕGОС"        Индер Л-254
Мангистауская область - Узбекистан
106   ПС Бейнеу           ОАО               Бейнеу-          110
"Мангистауская    Каракалпакия
РЭК"              (Демонтирована)
__________________________________________________________________
Приложение 2 к Правилам
заполнения временной таможенной
декларации и таможенного
оформления с использованием процедуры
временного декларирования   <*>
Сноска. Приложение 2 в редакции - приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 28 сентября 2005 года N  382 .
Места таможенного контроля нефти,
перемещаемой трубопроводным транспортом
через таможенную границу Республики Казахстан
Код места таможенного контроля
Пункт приема-сдачи нефти в трубо-
проводную систему
Нефтепровод

025
"Мақат" НПС
Кеңқияқ-Атырау
026
"Кеңқияқ" ЛПДС
Жаңажол-Кеңқияқ-Орск
027
"Темір" НПС
Жаңажол-Кеңқияқ-Орск
028
6-НПС
Жаңажол-Кеңқияқ-Орск
029
7-НПС
Жаңажол-Кеңқияқ-Орск
030
"Құмкөл" НПС
Омск-Павлодар-Шымкент-Чарджоу
031
"Қарақойын" НПС
Омск-Павлодар-Шымкент-Чарджоу
032
"Прииртышская" ТҚП
Омск-Павлодар-Шымкент-Чарджоу
Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы
арқылы құбыр желісімен өткізілетін газ конденсатын
кедендік бақылау орындары
Кедендік бақылау орнының коды
Газ конденсатын
қабылдап алу-тапсыру
пункті (ТҚП)
Газ конденсатын есептеу торабы
Конденсат өткізу
033
Ақсай ТҚП
Өлшеу торабы ГП - 3 "Қарашығанақ Петролиум Оперейтинг Б.В."
Қарашығанақ - Оренбург
Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы
құбыр көлігімен өткізілетін, мұнайдың саны мен сапасы
туралы қосымша көмекші мәліметтер ретінде Қазақстан
Республикасының кеден органдары қабылдайтын көліктік
құжаттар ресімделетін Қазақстан Республикасының кеден
аумағынан тысқары жерлерде орналасқан мұнайды өткізу
ПУНКТТЕРІ
Кедендік бақылау орнының коды
Мұнай айдау станциясы (МАС) мұнай тапсыру-қабылдап алу пункті (ТҚП)
Мұнай саны мен сапасы көрсеткішін өлшеу жүйесі бар мұнайды есептеу торабы (МСӨЖ) (МЕТ))
Мұнай құбыры
034
ТҚП Орск
МЕТ (МСӨЖ) N 447 және (немесе) резервуарлар
Жаңажол-
Кеңқияқ-Орск
035
Самара МАС
МЕТ (МСӨЖ) N 719 және (немесе) резервуарлар
Өзен-Атырау-
Самара
036
Астрахан МАС
МЕТ (МСӨЖ) N 23РК - А002 және (немесе) резервуарлар
КТК-Р
037
Суслово МАС
Резервуарлар
ТОН - II
038
ТҚП Омск
(МСӨЖ) N 13
ТОН - II
Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы
құбыр көлігімен өткізілетін мұнай өнімдерін
қабылдап алу және кедендік бақылау
ОРНЫ
Кедендік бақылау орнының коды
Мұнайды құбыр өткізу жүйесіне қабылдап алу-тапсыру пункті
Мұнай өнімдерін өткізудің атауы
001
"Петропавл" ӨЖДС
Омск - Уфа
002
"Петропавл мұнайбазасы" АҚҰ
Омск - Уфа
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 20 мамырдағы
N 218 бұйрығымен бекітілген
Уақытша декларациялау рәсімдерін
пайдалана отырып, уақытша кедендік
декларациялау мен кедендік
толтырудың ережесіне
3-қосымша
Ескерту: 3-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Кедендік
бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі
N 299   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы
құбыр көлігімен өткізілетін табиғи газды кедендік
бақылау орындары
____________________________________________________________________
Кедендік|                              |
бақылау |        Орналасқан орны       |  Магистральдың атауы
орнының |                              |
коды  |                              |
___________________________________________________________________

025
НПС "Макат"
Кенкияк-Атырау
026
ЛПДС "Кенкияк"
Жанажол-Кенкияк-Орск
027
НПС "Темир"
Жанажол-Кенкияк-Орск
028
НПС N 6
Жанажол-Кенкияк-Орск
029
НПС N 7
Жанажол-Кенкияк-Орск
030
НПС "Кумколь"
Омск-Павлодар-Шымкент-
Чарджоу
031
НПС "Каракойын"
Омск-Павлодар-Шымкент-
Чарджоу
032
ПСП   "Прииртышская"
Омск-Павлодар-Шымкент-
Чарджоу
Места таможенного контроля газового конденсата,
перемещаемого трубопроводным транспортом через
таможенную границу Республики Казахстан
Код места  таможенного контроля
Пункт приема-
сдачи газового
конденсата (ПСП)
Узел учета
газового
конденсата
Конденсато-
провод
033
ПСП Аксай
Замерный
узел ГП-3
"Карача-
ганак
Петролиум
Оперейтинг
Б.В."
Карачаганак
- Оренбург
Пункты пропуска нефти,
расположенные за пределами таможенной территории
Республики Казахстан, на которых оформляются транспортные
документы, принимаемые таможенными органами Республик
Казахстан, как дополнительные вспомогательные сведения
о количестве и качестве нефти, перемещенной через
таможенную границу РК трубопроводным транспортом
Код места
таможенного
контроля
Нефтеперекачивающая
станция (НПС),
пункт приема-сдачи
нефти (ПСП)
Узел учета нефти с системой
измерения
количества и
показателей
качества
нефти (УУН
(СИКН))
Нефтепровод
034
ПСП Орск
УУН (СИКН)
N 447 и (или)
резервуары
Жанажол-
Кенкияк-
Орск
035
НПС Самара
УУН (СИКН)
N 719 и (или)
резервуары
Узень-
Атырау-
Самара
036
НПС Астраханская
УУН (СИКН)
N 23РК-А002
и (или)
резервуары
КТК-Р
037
НПС Суслово
Резервуары
ТОН-II
038
ТПП Омск
(СИКН) N 13
ТОН-II
Места таможенного контроля
нефтепродуктов, перемещаемых трубопроводным
транспортом через таможенную границу
Республики Казахстан
Код места таможенного контроля
Пункт приема-сдачи нефтепродуктов
Наименование нефтепродуктопровода
001
ЛПДС "Петропавловск"
Омск-Уфа
002
ОАО "Петропавловская нефтебаза"
Омск-Уфа
Приложение 3
к Правилам заполнения
Временной таможенной декларации
и таможенного оформления с использованием
процедуры временного декларирования,
утвержденным приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 20 мая 2003 года N 218  <*>
Сноска. Приложение 3 в новой редакции - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 .
Места таможенного контроля природного газа,
перемещаемого трубопроводным транспортом
через таможенную границу Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
Код | Наименование места          |     Наименование
|таможенного контроля         |    магистрального
|                             |     газопровода
-------------------------------------------------------------------

001     Дарьинское АГРС-3 Батыс        "Орынбор-Новопсковск"
Қазақстан облысы                газ құбыры
002     Красное АГРС-3                  "Орынбор-Новопсковск" газ
құбыры
003     Уральск ГРС N1                  "Орынбор-Новопсковск" газ
құбыры
004     ГКС-3 АГРС-3                    "Орынбор-Новопсковск" газ
құбыры
005     Уральск ГРС N 2                 "Орынбор-Новопсковск" газ
құбыры
006     Растоши Ташкент-1               "Орынбор-Новопсковск" газ
құбыры
007     Переметное Ташкент-2            "Орынбор-Новопсковск" газ
құбыры
008     Каменка АГРС-10                 "Орынбор-Новопсковск" газ
құбыры
009     Озинки ГРС                      "Орынбор-Новопсковск" газ
құбыры
010     Чижа Урожай-1                   "Орынбор-Новопсковск" газ
құбыры
011     Подтяшки Энергия-3              "Орынбор-Новопсковск" газ
құбыры
012     Богатырева Энергия-3            "Орынбор-Новопсковск" газ
құбыры
013     Қараоба энергия                 "Орынбор-Новопсковск" газ
құбыры
014     Ақсай АГРС-10                   "Орынбор-Новопсковск" газ
құбыры
015     (кіру) "Оренбургский" РФ        "Союз" газ құбыры
аумағы
016     (шығу) "Союз"                   "Союз" газ құбыры
КС Александров-Гай РФ аумағы
017     (кіру) "Оренбургский"           "Орынбор-Новопсковск" газ
РФ аумағы                       құбыры
018     (шығу) "Оренбургский"           "Орынбор-Новопсковск" газ
КС Александров-Гай РФ аумағы    құбыры
019     (кіру) "Бейнеу" САЦ КС ҚР       САЦ-1, 2, 3, 4, 5
аумағында Маңғыстау облысы
П.Бейнеу
020     (шығу) "САЦ-4" КС               САЦ
Александров-Гай РФ аумағы
021     (шығу) "САЦ-З" КС               САЦ
Александров-Гай РФ аумағы
022     (шығу) "Оренбургский" КС        САЦ
Александров-Гай РФ аумағы
023     Қазақстан Ташкент               САЦ
024     Құлсары Энергия-1               САЦ
025     Толқын өлшеу торабы             САЦ
026     Құлсары ГРС (ГР-11)             САЦ
027     ТШО өлшеу торабы                САЦ
028     Мақат ГРП                       Мақат-Солтүстік Кавказ
029     Индерборгский АГРС-10           Мақат-Солтүстік Кавказ
030     Березино АГРС-3                 Мақат-Солтүстік Кавказ
031     Фурманово АГРС-10               Мақат-Солтүстік Кавказ
032     Жаңаталап АГРС-3                Мақат-Солтүстік Кавказ
033     Красный партизан урожай         Мақат-Солтүстік Кавказ
034     ГРС редут "Атырау"              Мақат-Солтүстік Кавказ
035     Первомайский "Энергия-3"        Мақат-Солтүстік Кавказ
036     Тайман "Энергия-3"              Мақат-Солтүстік Кавказ
037     Кигач Ташкент-2                 Мақат-Солтүстік Кавказ

001  Дарьинское АГРС-3             Газопровод
Западно-Казахстанская         "Оренбург-Новопсковск"
область
002  Красное АГРС-3                Газопровод
"Оренбург-Новопсковск"
003  Уральск ГРС N 1               Газопровод
"Оренбург-Новопсковск"
004  ГКС-3 АГРС-3                  Газопровод
"Оренбург-Новопсковск"
005  Уральск ГРС N 2               Газопровод
"Оренбург-Новопсковск"
006  Растоши Ташкент-1             Газопровод "Оренбург-Новопсковск"
007  Переметное Ташкент-2          Газопровод "Оренбург-Новопсковск"
008  Каменка АГРС-10               Газопровод "Оренбург-Новопсковск"
009  Озинки ГРС                    Газопровод "Оренбург-Новопсковск"
010  Чижа Урожай-1                 Газопровод "Оренбург-Новопсковск"
011  Подтяшки Энергия-3            Газопровод "Оренбург-Новопсковск"
012  Богатырева Энергия-3          Газопровод "Оренбург-Новопсковск"
013  Караоба энергия               Газопровод "Оренбург-Новопсковск"
014  Аксай АГРС-10 ЗКО             Газопровод "Оренбург-Новопсковск"
015  (вход) "Оренбургский"         Газопровод "Союз"
КС "Оренбург-головная"
территория РФ
016  (выход) "Союз"                Газопровод "Союз"
КС "Александров Гай"
территория РФ
017  (вход) "Оренбургский"         Газопровод "Оренбург-Новопсковск"
КС "Оренбург-головная"
территория РФ
018  (выход) "Оренбургский"        Газопровод "Оренбург-Новопсковск"
КС Александров Гай
территория РФ
019  (вход) САЦ КС "Бейнеу"        САЦ-1, 2, 3, 4, 5
на территории РК
п. Бейнеу
Мангистауская область
020  (выход) "САЦ-4"               САЦ
КС Александров Гай
территория РФ
021  (выход) "САЦ-3"               САЦ
КС Александров Гай
территория РФ
022  (выход) "Оренбургский"        САЦ
КС Александров Гай
территория РФ
023  Казахстан Ташкент             САЦ
Атырауская область
024  Кульсары Энергия-1            САЦ
025  Замерный узел "Толкын"        САЦ
026  Кульсары ГРС (ГР-11)          САЦ
027  Замерный узел ТШО             САЦ
028  Макат ГРП                     Макат-Северный Кавказ
029  Индерборгский АГРС-10         Макат-Северный Кавказ
030  Березино АГРС-3               Макат-Северный Кавказ
031  Фурманово АГРС-10             Макат-Северный Кавказ
032  Жанаталап АГРС-3              Макат-Северный Кавказ
033  Красный партизан урожай       Макат-Северный Кавказ
034  ГРС редут "Атырау"            Макат-Северный Кавказ
035  Первомайский "Энергия-3"      Макат-Северный Кавказ
036  Тайман "Энергия-3"            Макат-Северный Кавказ
037  Кигач Ташкент-2               Макат-Северный Кавказ

038     Ганюшкино "Энергия-3"           Мақат-Солтүстік Кавказ
039     КС Ақкөл өлшеу торабы           Мақат-Солтүстік Кавказ
040     Газ реттеу пункттерінің өлшеу   "Өзен-Ақтау" газ құбыры
тораптары (ГРП) N3 В
041     ГРП N 28В өлшеу торабы          "Өзен-Ақтау" газ құбыры
042     "ГРС-АО "МКДСМ" газ құбырын.    "Өзен-Ақтау" газ құбыры
дағы өлшеу торабы
043     пос. Өмірзақ газ құбырындағы    "Өзен-Ақтау" газ құбыры
өлшеу торабы
044     (ГРС) N1 Ақтау қаласындағы газ  "Өзен-Ақтау" газ құбыры
бөлу станциясындағы өлшеу
торабы
045     Ақтау қаласындағы ГРС N1        "Өзен-Ақтау" газ құбыры
өлшеу торабы
046     Ақтау қаласындағы ГРС N1        "Өзен-Ақтау" газ құбыры
өлшеу торабы
047     Ақтау қаласындағы ГРС N2        "Өзен-Ақтау" газ құбыры
өлшеу торабы
048     Ақтау қаласындағы ГРС N2        "Өзен-Ақтау" газ құбыры
өлшеу торабы
049     Ақтау қаласындағы ГРС N2        "Өзен-Ақтау" газ құбыры
өлшеу торабы
050     Өзбекстан аумағындағы КС-7      Бұқара-Орал
688 км (кіру)
051     Актюбинск ГРС-1ВК-ГРС-11-120    Бұқара-Орал
052     Актюбинск ГРС-2ВК-ГРС-11-120    Бұқара-Орал
053     ПХГ "Бозой" УЗ ДКС КС-10        Бұқара-Орал
Ақтөбе облысы
054     Р-н п.Богетсай УЗ КС-14         Бұқара-Орал
(1421 км МГ "Бухара-Урал)
055     қ.Алға, энергия-1               Бұқара-Орал
056     қ.Бестамақ АГРС-3               Бұқара-Орал
055     қ.Хромтау, энергия-3            Бұқара-Орал
058     п.Богетсай, энергия-3           Бұқара-Орал
059     п.Искра, Ташкент-2              Бұқара-Орал
060     қ.Шалқар, Ташкент-1             Бұқара-Орал
061     п.Каир Ташкент-2                Бұқара-Орал
062     п.Кадыагаш энергия-1            Бұқара-Орал
063     п.Покровка энергия-3            Бұқара-Орал
064     п.Темир энергия-3               Бұқара-Орал
065     п.Ақжар энергия-1               Бұқара-Орал
066     п.Кеңқияқ энергия-1             Бұқара-Орал
067     РФ аумағындағы КС-Домбаровка    Бұқара-Орал
(шығу)
068     РФ аумағындағы ГИС-Қарталы      Қарталы-Қостанай
(кіру)
069     Завод Каз. Огнеупор             Қарталы-Қостанай
070     п.Тобол                         Қарталы-Қостанай
071     қ.Рудный индивид.               Қарталы-Қостанай
072     п.Набережный АГРС-3             Қарталы-Қостанай
073     п.Айатский Энергия-1            Қарталы-Қостанай
074     п.Свердлова Урожай-1            Қарталы-Қостанай
075     п.Приреченка Урожай-1           Қарталы-Қостанай
076     п.Жітіқара индивид.             Бұқара-Орал
077     п.Баталинский Урожай-1          Қарталы-Қостанай
078     п.Тарановка АГРС-3              Қарталы-Қостанай
079     п.Босколь индив.                Бұқара-Орал

038  Ганюшкино "Энергия-3"         Макат-Северный Кавказ
039  Замерный узел КС Акколь       Макат-Северный Кавказ
040  Замерный узел                 Газопровод "Узень-Актау"
газорегуляторного пункта
(ГРП) N 3 В
041  Замерный узел ГРП N 28В       Газопровод "Узень-Актау"
042  Замерный узел на              Газопровод "Узень-Актау"
газопроводе "ГРС-АО "МКДСМ"
043  Замерный узел на газопроводе  Газопровод "Узень-Актау"
пос. Умирзак
044  Замерный узел                 Газопровод "Узень-Актау"
газораспределительной станции
(ГРС) N 1 гор. Актау
045  Замерный узел на ГРС          Газопровод "Узень-Актау"
N 1 гор. Актау
046  Замерный узел на ГРС N 1      Газопровод "Узень-Актау"
гор. Актау
047  Замерный узел на ГРС N 2      Газопровод "Узень-Актау"
гор. Актау
048  Замерный узел на ГРС N 2      Газопровод "Узень- Актау"
гор. Актау
049  Замерный узел на ГРС N 2      Газопровод "Узень-Актау"
гор. Актау
050  КС-7 688 км на территории     Бухара-Урал
Узбекистана (вход)
051  Актюбинск ГРС-1               Бухара-Урал
ВК-ГРС-11-120
052  Актюбинск ГРС-2               Бухара-Урал
ВК-ГРС-11-120
053  ПХГ "Бозой" УЗ ДКС КС-10      Бухара-Урал
Актюбинская область
054  Р-н п.Богетсай                Бухара-Урал
УЗ КС-14 (1421 км)
055  г.Алга, энергия-1             Бухара-Урал
056  п.Бестамак АГРС-3             Бухара-Урал
057  г.Хромтау, энергия-3          Бухара-Урал
058  п.Богетсай, энергия-3         Бухара-Урал
059  п.Искра, Ташкент-2            Бухара-Урал
060  г.Шалкар, Ташкент-1           Бухара-Урал
061  п.Каир Ташкент-2              Бухара-Урал
062  п.Кадыагаш энергия-1          Бухара-Урал
063  п.Покровка энергия-3          Бухара-Урал
064  п.Темир энергия-3             Бухара-Урал
065  п.Акжар энергия-1             Бухара-Урал
066  п.Кенкияк энергия-1           Бухара-Урал
067  КС-Домбаровка на территории   Бухара-Урал
РФ (выход)
068  ГИС-Карталы на территории     Карталы-Костанай
РФ (вход)
069  Завод Каз. Огнеупор           Карталы-Костанай
070  п.Тобол                       Карталы-Костанай
071  г.Рудный индивид.             Карталы-Костанай
072  п.Набережный АГРС-3           Карталы-Костанай
073  п.Айатский Энергия-1          Карталы-Костанай
074  п.Свердлова Урожай-1          Карталы-Костанай
075  п.Приреченка Урожай-1         Карталы-Костанай
076  п.Житикара индивид.           Бухара-Урал
077  п.Баталинский Урожай-1        Карталы-Костанай
078  п. Тарановка АГРС-3           Карталы-Костанай
079  п.Босколь индив.              Бухара-Урал

080     Майкөл АГРС-10                  Қарталы-Қостанай
081     п.Лисаковск индивид.            Қарталы-Қостанай
082     п.Николаевка Урожай-1           Қарталы-Қостанай
083     Қостанай N1 индивид.            Қарталы-Қостанай
084     Қостанай N2                     Қарталы-Қостанай
085     Қостанай N3 индивид.            Қарталы-Қостанай
086     Өзбекстан аумағында табиғи      Газли-Шымкент
газды қабылдау ЗУ-203 (өлшеу
торабы)
087     Комсомол паселкасына Ду325 мм   Газли-Шымкент
айдау
088     Кс-4а-Самсоновка                Газли-Шымкент
089     Өзбекстан аумағында ЗУ 368      Ташкент-Бішкек-Алматы
(кіру)
090     ГРС Жетісай                     Ташкент-Бішкек-Алматы
091     ГРС Кирова                      Ташкент-Бішкек-Алматы
092     ГРС Мақтаарал                   Ташкент-Бішкек-Алматы
093     ГРС Өзбекстанға бұру газ        Ташкент-Бішкек-Алматы
құбыры 720
094     ГРС Шоликор (Өзбекстан)         Ташкент-Бішкек-Алматы
095     Два отвода д-1020, д-1020       Ташкент-Бішкек-Алматы
Өзбекстанға екі бұру
096     КС-3а "Чиназ"                   Ташкент-Бішкек-Алматы
097     ГРС Г.Муратбаева                Ташкент-Бішкек-Алматы
098     ГРС Жуан-Төбе                   Ташкент-Бішкек-Алматы
099     ГРС Абай                        Ташкент-Бішкек-Алматы
100     ГРС курорт Сарыағаш             Ташкент-Бішкек-Алматы
101     ГРС Сарыағаш                    Ташкент-Бішкек-Алматы
102     ЗУ ПХГ Полторацкое Оңтүстік     Ташкент-Бішкек-Алматы
Қазақстан облысы
103     ГРС "СН"                        Ташкент-Бішкек-Алматы
104     ЗУ "Казахстан"                  Ташкент-Бішкек-Алматы
105     д-820 Өзбекстанға бұру          Ташкент-Бішкек-Алматы
106     ГРС-Тоболино                    Ташкент-Бішкек-Алматы
107     ГРС Ленинское                   Ташкент-Бішкек-Алматы
108     ГРС Қаратас                     Ташкент-Бішкек-Алматы
109     ГРС Куюк                        Ташкент-Бішкек-Алматы
110     ГРС Шымкент-1                   Ташкент-Бішкек-Алматы
111     ГРС Шымкент-4                   Ташкент-Бішкек-Алматы
112     ГРС Самсоновка                  Ташкент-Бішкек-Алматы
113     КС-4а Самсоновка                Ташкент-Бішкек-Алматы
114     ЗУ Самсоновка                   Ташкент-Бішкек-Алматы
115     ГРС Свердлова                   Ташкент-Бішкек-Алматы
116     ГРС Сас-Тюбе                    Ташкент-Бішкек-Алматы
117     ГРС Мичурина                    Ташкент-Бішкек-Алматы
118     ГРС Высокое                     Ташкент-Бішкек-Алматы
119     ГРС Бурное                      Ташкент-Бішкек-Алматы
120     ГРС Октябрь                     Ташкент-Бішкек-Алматы

080  Майколь АГРС-10               Карталы-Костанай
081  п.Лисаковск индивид.          Карталы-Костанай
082  п.Николаевка Урожай-1         Карталы-Костанай
083  Костанай N 1 индивид.         Карталы-Костанай
084  Костанай N 2                  Карталы-Костанай
085  Костанай N 3 индивид.         Карталы-Костанай
086  ЗУ-203 (замерный узел)        Газли-Шымкент
прием природного газа
на территории Узбекистана
087  Отвод Ду325 мм в п.Комсомол   Газли-Шымкент
088  Кс-4а- Самсоновка             Газли-Шымкент
089  (вход) ЗУ 368 на территории   Ташкент-Бишкек-Алматы
Узбекистана
090  ГРС Джетысай                  Ташкент-Бишкек-Алматы
091  ГРС Кирова                    Ташкент-Бишкек-Алматы
092  ГРС Махтаарал                 Ташкент-Бишкек-Алматы
093  ГРС Газопровод-отвод          Ташкент-Бишкек-Алматы
на Узбекистан 720
094  ГРС Шоликор (Узбекистан)      Ташкент-Бишкек-Алматы
095  Два отвода д-1020,            Ташкент-Бишкек-Алматы
д-1020 на Узбекистан
096  КС-3а "Чиназ"                 Ташкент-Бишкек-Алматы
097  ГРС Г.Муратбаева              Ташкент-Бишкек-Алматы
098  ГРС Жуан-Тобе                 Ташкент-Бишкек-Алматы
099  ГРС Абай                      Ташкент-Бишкек-Алматы
100  ГРС курорт Сарыагаш           Ташкент-Бишкек-Алматы
101  ГРС Сарыагаш                  Ташкент-Бишкек-Алматы
102  ЗУ ПХГ Полторацкое            Ташкент-Бишкек-Алматы
Южно-Казахстанская область
103  ГРС "СН"                      Ташкент-Бишкек-Алматы
104  ЗУ "Казахстан"                Ташкент-Бишкек-Алматы
105  Отвод д-820 на Узбекистан     Ташкент-Бишкек-Алматы
106  ГРС -Тоболино                 Ташкент-Бишкек-Алматы
107  ГРС Ленинское                 Ташкент-Бишкек-Алматы
108  ГРС Каратас                   Ташкент-Бишкек-Алматы
109  ГРС Куюк                      Ташкент-Бишкек-Алматы
110  ГРС Шымкент-1                 Ташкент-Бишкек-Алматы
111  ГРС Шымкент-4                 Ташкент-Бишкек-Алматы
112  ГРС Самсоновка                Ташкент-Бишкек-Алматы
113  КС-4а Самсоновка              Ташкент-Бишкек-Алматы
114  ЗУ Самсоновка                 Ташкент-Бишкек-Алматы
115  ГРС Свердлова                 Ташкент-Бишкек-Алматы
116  ГРС Сас-Тюбе                  Ташкент-Бишкек-Алматы
117  ГРС Мичурина                  Ташкент-Бишкек-Алматы
118  ГРС Высокое                   Ташкент-Бишкек-Алматы
119  ГРС Бурное                    Ташкент-Бишкек-Алматы
120  ГРС Октябрь                   Ташкент-Бишкек-Алматы

121     КСө5Э Амангелді                 Ташкент-Бішкек-Алматы
122     ГРС Қаратау                     Ташкент-Бішкек-Алматы
123     ГРС-АГНКС                       Ташкент-Бішкек-Алматы
124     ГРС 1 Тараз                     Ташкент-Бішкек-Алматы
125     ГРС 2 Тараз                     Ташкент-Бішкек-Алматы
126     ГРС 3 Тараз                     Ташкент-Бішкек-Алматы
127     ГРС 4 Тараз                     Ташкент-Бішкек-Алматы
128     ГРС Ильич                       Ташкент-Бішкек-Алматы
129     ГРС Михайловка                  Ташкент-Бішкек-Алматы
130     ЗУ ПХГ Ақыр-төбе                Ташкент-Бішкек-Алматы
131     ГРС Луговое                     Ташкент-Бішкек-Алматы
132     ГРС Мерке                       Ташкент-Бішкек-Алматы
133     ГРС-Нововоскресеновка           Ташкент-Бішкек-Алматы
134     ЗУ-Нововоскресеновка            Ташкент-Бішкек-Алматы
Қазақстан-Қырғызстан шекарасы
135     Қырғызстан аумағындағы ЗУ-Чуй   Ташкент-Бішкек-Алматы
136     ГРС Ұзын-Ағаш (нет ГРС)         Ташкент-Бішкек-Алматы
137     ГРС Фабричный                   Ташкент-Бішкек-Алматы
138     ГРС Шемолган                    Ташкент-Бішкек-Алматы
139     ГРС Қаскелең                    Ташкент-Бішкек-Алматы
140     ГРС Алматы-1                    Ташкент-Бішкек-Алматы
141     Газопровод-отвод на ГРС         Ташкент-Бішкек-Алматы
Боролдай
142     ГРС Алматы -2                   Ташкент-Бішкек-Алматы
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 20 мамырдағы
N 218 бұйрығымен бекітілген
Уақытша декларациялау рәсімдерін
пайдалана отырып, уақытша кедендік
декларациялау мен кедендік
толтырудың ережесіне
4-қосымша
Акт
_____________________________КБД
______________ кеден бекетінде ___________ 200_ жылы
(айы)
мұнайды тасымалдаудағы өткізу пунктінің көрсеткіштерін
алу туралы "_____"_____________200_ жыл
___________________________________________________________________
Р/б |  Өткізу   |   Есептеу   |Есептік кезеңнің |   Өткізілген
N  | пунктінің |  құралының  | соңында есептеу | мұнайдың көлемі
|  атауы    |ай басындағы |   құралындағы   |     (тонн)
|           |  көрсеткіші |    көрсеткіш    |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Тапсырушы ел өкілінің   ________________   _______________
(қолы)            (Т.А.Ә.)
Қабылдап алушы ел өкілі ________________   _______________
(қолы)            (Т.А.Ә.)
Кеден органы
лауазымды адамының      _________________  _______________
(қолы)            (Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 20 мамырдағы
N 218 бұйрығымен бекітілген
Уақытша декларациялау рәсімдерін
пайдалана отырып, уақытша кедендік
декларациялау мен кедендік
толтырудың ережесіне
5-қосымша
Табиғи газды тасымалдауда өткізу
пункттеріндегі санауыштардан көрсеткіштерді
алу туралы
200_ жылғы  "_____"_____________
Акт
____________ бойынша КБД кеден бекеті 200_ жылғы _____________
(айы)
___________________________________________________________________
Р/б |Газ өткізу |Ай басындағы  |Есептеу кезеңінің| Тасымалданған
N  | пунктінің |   есептеу    | соңында есептеу |  газ көлемі
|  атауы    |  құралының   |    құралының    |   (мың. м 3 )
|           |  көрсеткіші  |    көрсеткіші   |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Тапсырушы ел өкілінің   ________________   _______________
(қолы)            (Т.А.Ә.)
Қабылдап алушы ел өкілі ________________   _______________
(қолы)            (Т.А.Ә.)
Кеден органы
лауазымды адамының      _________________  _______________
(қолы)            (Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 20 мамырдағы
N 218 бұйрығымен бекітілген
Уақытша декларациялау рәсімдерін
пайдалана отырып, уақытша кедендік
декларациялау мен кедендік
толтырудың ережесіне
6-қосымша                 "____"__________200__ жылғы N __________
Акт
__________________________________________________________________
(энергия объектілері және энергия жүйелерінің атауы)
және 200_ ж._____ ________________________________________________
(айы) (шектес мемлекеттердің энергия жүйелерінің атауы)
арасындағы электр энергиясының ағынын анықтауға арналған
санауыштардың көрсеткіштерін алу
___________________________________________________________________
ЭБЖ кіші |Санауыш көрсеткіштері |Санауыш   |Санауыш |кВт/ч электр
станцияла.|______________________|көрсеткіш.| коэффи.| энергиясы.
рының   |Ағымдағы  |Өткен айдың| терінің  | циенті |    ның
атауы    | айдың    |   1-ші    | айырма.  |        |  шығыны
|жұлдызында|жұлдызында | шылығы   |        |

121  КС-5Э Амангельды              Ташкент-Бишкек-Алматы
122  ГРС Каратау                   Ташкент-Бишкек-Алматы
123  ГРС-АГНКС                     Ташкент-Бишкек-Алматы
124  ГРС 1 Тараз                   Ташкент-Бишкек-Алматы
125  ГРС 2 Тараз                   Ташкент-Бишкек-Алматы
126  ГРС 3 Тараз                   Ташкент-Бишкек-Алматы
127  ГРС 4 Тараз                   Ташкент-Бишкек-Алматы
128  ГРС Ильич                     Ташкент-Бишкек-Алматы
129  ГРС Михайловка                Ташкент-Бишкек-Алматы
130  ЗУ ПХГ Акыр-тюбе              Ташкент-Бишкек-Алматы
131  ГРС Луговое                   Ташкент-Бишкек-Алматы
132  ГРС Мерке                     Ташкент-Бишкек-Алматы
133  ГРС-Нововоскресеновка         Ташкент-Бишкек-Алматы
134  ЗУ-Нововоскресеновка          Ташкент-Бишкек-Алматы
граница Казахстан-Кыргызстан
135  ЗУ-Чуй на территории          Ташкент-Бишкек-Алматы
Кыргызстана
136  ГРС Узун-Агач (нет ГРС)       Ташкент-Бишкек-Алматы
137  ГРС Фабричный                 Ташкент-Бишкек-Алматы
138  ГРС Шемолган                  Ташкент-Бишкек-Алматы
139  ГРС Каскелен                  Ташкент-Бишкек-Алматы
140  ГРС Алматы-1                  Ташкент-Бишкек-Алматы
141  Газопровод-отвод              Ташкент-Бишкек-Алматы
на ГРС Боролдай
142  ГРС Алматы-2                  Ташкент-Бишкек-Алматы
________________________________________________________________
Приложение 4
к правилам заполнения
Временной таможенной декларации
и таможенного оформления с использованием
процедуры временного декларирования,
утвержденным приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 20 мая 2003 года N 218
Акт
от "_____"_____________200_ год
о снятии показаний с пунктов пропуска перемещения нефти
(включая газовый конденсат)
за ___________ 200_ год таможенным постом ДТК
(месяц)
по_____________________
-------------------------------------------------------------------
N п/п!Наименование!Показание       !Показание      !Объем
!пункта      !приборов учета  !приборов учета !перемещенной
!пропуска    !на начало месяца!на конец рас-  !нефти (тонн)
!            !                !четного периода!
-------------------------------------------------------------------
Представитель сдающей стороны___________________ __________________
(подпись)           (Ф.И.О)
Представитель принимающей стороны ______________ __________________
(подпись)           (Ф.И.О)
Должностное лицо таможенного органа ____________ __________________
(подпись)           (Ф.И.О)
Приложение 5
к правилам заполнения
Временной таможенной декларации
и таможенного оформления с использованием
процедуры временного декларирования,
утвержденным приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 20 мая 2003 года N 218
Акт
от "_____"_____________200_ год
о снятии показаний счетчиков с пунктов
пропуска перемещения природного газа
за ________200_ год таможенным постом ДТК по_____________
(месяц)
--------------------------------------------------------------------
N п/п!Наименование !Показание       !Показание приборов!Объем
!пункта       !приборов учета  !учета на конец    !перемещен-
!пропуска газа!на начало месяца!расчетного периода!ного газа
!             !                !                  ! (тыс.м 3 )
--------------------------------------------------------------------
Представитель сдающей стороны____________________  ____________
(подпись)        (Ф.И.О.)
Представитель принимающей стороны _______________  ____________
(подпись)        (Ф.И.О.)
Должностное лицо таможенного органа______________  ____________
(подпись)        (Ф.И.О.)
Приложение 6
к правилам заполнения
Временной таможенной декларации
и таможенного оформления с использованием
процедуры временного декларирования,
утвержденным приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 20 мая 2003 года N 218
Акт
N __________ от "____"__________200__ года
Снятия показаний счетчиков на определение перетоков
электроэнергии между______________________________________________
(наименование энергообъекта и энергосистемы)
и_____________________________________________за___________200_ г.
(наименование энергосистемы сопредельного     (месяц)
государства)
--------------------------------------------------------------------
Наименование!   Показания счетчика  !Разница  !Коэффициент !Расход
подстанции, !-----------------------!показаний!счетчика    !электро-

|  00.00   |  00.00    |          |        |
| сағатта  | сағатта   |          |        |
___________________________________________________________________
Қабылдау
Беру
___________________________________________________________________
Энергия объектісінің өкілі  ___________  __________________
(қолы)          (Т.Ә.А.)
Кеденнің өкілі              ___________  __________________
(қолы)          (Т.Ә.А.)
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 20 мамырдағы
N 218 бұйрығымен бекітілген
Уақытша декларациялау рәсімдерін
пайдалана отырып, уақытша кедендік
декларациялау мен кедендік
толтырудың ережесіне
7-қосымша
Ескерту: 7-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Кедендік
бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі
N 299   бұйрығымен .
Кедендік бірдейлендіру құралдарын
салу және алу туралы
200__жылғы "___" __________
АКТ
Біз төменде қол қоюшылар_____________________________________
________________________________________________ кедендік
бірдейлендіру құралдарын салудың жүргізілгендігі туралы осы актіні
жасадық
___________________________________________________________________
Өлшеу | Құралдың| Құралдың |Алынған|  Құралдың| Кеден  |  Кеден
құрал.|түрі және|пломбалау | кеден |  пломбаны| органы | пломбала.
дарының| дәлдік  |сәтіндегі |пломба.|    алу   | пломба.|рының саны
атауы |  класы  | көрсет.  |сының  | сәтіндегі| сының  | (алынған)
|         | кіштері  |таңбасы|  көрсет. | таңбасы| салынған
|         |          |       |  кіштері |        |
___________________________________________________________________
1   |    2    |     3    |   4   |    5     |   6    |    7
___________________________________________________________________
____________________   облысы бойынша КБД
жедел кезекшісінің
қызметтік телефоны   _____________________
____________________   __________________   _____________________
(Т.А.Ә.)                (лауазымы)              (қолы)
____________________   __________________   _____________________
(Т.А.Ә.)                (лауазымы)              (қолы)
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 20 мамырдағы
N 218 бұйрығымен бекітілген
Уақытша декларациялау рәсімдерін
пайдалана отырып, уақытша кедендік
декларациялау мен кедендік
толтырудың ережесіне
8-қосымша
Ескерту: 8-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Кедендік
бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі
N 299   бұйрығымен .
_____________ бойынша КБД-да ресімделген
УЖКД тізілімі
___________________________________________________________________
N |УЖКД|Жөнел.|Алушы|Кеден|Өлшеу   |Жеткі.| Арналы | Өткізу  |
р/| N  | туші |     |режи.|бірлігі,| зілу | құбыр  |пункттері|Ескер.
б |    |      |     |  мі |көлемі  |мерзі.| желісі |_________|  ту
|    |      |     |     |(мың м3,|  мі  |  мен   |кіру|шығу|
|    |      |     |     | КВт.с, |(айы) | электр |    |    |
|    |      |     |     |  кг)   |      |  беру  |    |    |
|    |      |     |     |        |      | желіле.|    |    |
|    |      |     |     |        |      | рінің  |    |    |
|    |      |     |     |        |      | атауы  |    |    |
___________________________________________________________________
1 |  2 |   3  |  4  |  5  |   6    |   7  |   8    |  9 | 10 |  11
___________________________________________________________________
Қолдары:
Тасымалдаушыдан ___________________    _________________
(қолы)                (Т.А.Ә.)
Кеден органынан ___________________    __________________
(қолы)                (Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 20 мамырдағы
N 218 бұйрығымен бекітілген
Уақытша декларациялау рәсімдерін
пайдалана отырып, уақытша кедендік
декларациялау мен кедендік
толтырудың ережесіне
9-қосымша
Ескерту: 9-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Кедендік
бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі N 299   бұйрығымен .
___________________ бойынша КБД-да тауарлардың алу-беру
тізілімі
____________________________________________________________________
N | Алу-|УЖКД|Жөнел.|Алушы|Кеден |Декла.  |Нақты   | Өткізу  |Ескер.
р/| беру| N  |туші  |     |режимі|ранды.  |өткі.   |пункттері|  ту
б |акті.|    |      |     |      |рылған  |зілген  |_________|
|сінің|    |      |     |      | көлем  |көлем   |кіру|шығу|
|  N  |    |      |     |      |(мың м3,|(мың м3,|    |    |
|     |    |      |     |      | КВт.с, | КВт.с, |    |    |
|     |    |      |     |      | кг)    |  кг)   |    |    |
___________________________________________________________________
1 |  2  |  3 |  4   |  5  |   6  |   7    |   8    |  9 | 10 |  11
___________________________________________________________________
Қолдары:
Тасымалдаушыдан ___________________    _________________
(қолы)                (Т.А.Ә.)
Кеден органынан ___________________    __________________
(қолы)                (Т.А.Ә.)
Уақытша кедендік декларацияны
толтыру және уақытша
декларациялау рәсімдерін
пайдалана отырып кедендік
ресімдеудің ережесіне
9-1-қосымша
Ескерту: Жаңа қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі
Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі
N 382   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   5-тармақтан   қараңыз ).
N___ ХАБАРЛАМА
Осы Ескерту  "тауарларды өткiзу мерзiмi көрсетiледi"  iшiнде
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша Кеден кодексiнiң
219-бабына сәйкес  "тауарлардың атауы"  тауарлар транзитiн жүргiзу
ниетi туралы
Жөнелтушi ел _______________________________________________
Жөнелтушi __________________________________________________
Жөнелтушiнiң мекен-жайы ____________________________________
Межелi ел __________________________________________________
Алушы ______________________________________________________
Алушының мекен-жайы ________________________________________
Тауардың шыққан елi ________________________________________
Кеден брокерi ______________________________________________
Кеден брокерiнiң мекен-жайы ________________________________
Брокердiң банктiк реквизиттерi _____________________________
Тасымалдаушының атауы (орындаушы) __________________________
Тасымалдаушының мекен-жайы (орындаушы) _____________________
Тасымалдаушының банктiк реквизиттерi _______________________
Көлiк түрi _________________________________________________
Шекарадағы кеден ___________________________________________
Тауар коды _________________________________________________
Тауардың сипаттамасы _______________________________________
Жалпы салмағы _______________, Таза салмағы ________________
Валюта коды _________________, валюта бағамы _______________
Кедендiк құн ________________, жалпы кедендiк құны _________
Статистикалық құны _________________________________________
Тауарға iлеспе құжат:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Кедендік баждар мен алымдарды есептеу:
Түрі
Есептеудің негізі
Ставкасы
Сомасы
СП
Еуро бағамы ________
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 20 мамырдағы
N 218 бұйрығымен бекітілген
Уақытша декларациялау рәсімдерін
пайдалана отырып, уақытша кедендік
декларациялау мен кедендік
толтырудың ережесіне
10-қосымша
Ескерту: 10-қосымшамен  толықтырылды - ҚР Кедендік бақылау
агенттігі төрағасының 2004 жылғы 8 шілдедегі N 299   бұйрығымен .
Өтініштерді (хабарламаларды) тіркеу журналы
___________________________________________________________________
N |Өтініштің |Декларант |     Ел    |Тауар.|Тауар.  |Статис.
р/б|(хабарла. |          |           | дың  | дың    |тикалық
| маның)   |          |           |коды  |көлемі  | құны
|тіркеу N  |          |           |      |(мың м3,|
|          |          |           |      | КВт.с, |
|          |          |___________|      |  кг)   |
|          |          |жөнел.|меже.      |        |
|          |          |тіле. | лі |      |        |
|          |          | тін  |    |      |        |
___________________________________________________________________

ЛЭП         !На 00.00ч. !На 00.00ч. !счетчиков!            !энергии
!1-го числа !1-го числа !         !            !кВт/ч
!текущего   !истекшего  !         !            !
!месяца     !месяца     !         !            !
--------------------------------------------------------------------
Прием
--------------------------------------------------------------------
Отдача
--------------------------------------------------------------------
Представитель энергообъекта ___________________  __________________
(подпись)              (Ф.И.О.)
Представитель таможни       ___________________  __________________
(подпись)              (Ф.И.О.)
Приложение 7
к Правилам заполнения
Временной таможенной декларации
и таможенного оформления с использованием
процедуры временного декларирования,
утвержденным приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 20 мая 2003 года N 218  <*>
Сноска. Приложение в новой редакции - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 .
Акт
от "_____"_____________200_ год
о наложении и снятии средств идентификации таможни
Мы, нижеподписавшиеся_________________________________________
____________________________________________________________________
_____________________составили настоящий акт в том, что произведено
наложение средств идентификации таможни.
--------------------------------------------------------------------
Наименование|Тип     |Показания |Оттиск |Показание|Оттиск |Количе-
средств     |прибора |прибора на|снятой |прибора  |пломбы |ство
измерения   |и класс |момент    |пломбы |на момент|таможен|пломб
|точности|пломбиро- |таможни|снятия   |ного   |таможни
|        |вания     |       |пломбы   |органа |(снятой/
|        |          |       |         |       |наложен-
|        |          |       |         |       |ной)
--------------------------------------------------------------------
1      |   2    |    3     |   4   |    5    |   6   |   7
--------------------------------------------------------------------
Служебный телефон оперативного дежурного ДТК
по ___________________________________области N______________
______________________  ____________________  __________________
(Ф.И.О)                (Должность)          (Подпись)
______________________  ____________________  __________________
(Ф.И.О)                (Должность)          (Подпись)
Приложение 8
к Правилам заполнения
Временной таможенной декларации
и таможенного оформления с использованием
процедуры временного декларирования,
утвержденным приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 20 мая 2003 года N 218  <*>
Сноска. Приложение в новой редакции - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 .
Реестр
ВГТД, оформленных в ДТК по _____________________
------------------------------------------------------------------
N | N  |Тамо-|Код   |Отпра-|Полу- |Объем    |Период  |Наимено-
п/п|ВГТД|жен- |товара|витель|чатель|единица  |поставки|вание
|    |ный  |      |      |      |измерения|(месяц) |магист-
|    |режим|      |      |      |(тыс.м 3 , |        |рального
|    |     |      |      |      |кВт.ч,кг)|        |трубо-
|    |     |      |      |      |         |        |провода
|    |     |      |      |      |         |        |и линий
|    |     |      |      |      |         |        |электро-
|    |     |      |      |      |         |        |передачи
------------------------------------------------------------------
1 |  2 |  3  |  4   |  5   |  6   |    7    |    8   |   9
------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
________________________________
пункты пропуска  | Примечание
-------------------|
вход   |  выход  |
--------------------------------
10    |    11   |    12
--------------------------------
Подписи:
От транспортировщика ___________________________ _____________
(подпись)               (Ф.И.О.)
От таможенного органа __________________________ _____________
(подпись)               (Ф.И.О.)
Приложение 9
к Правилам заполнения
Временной таможенной декларации
и таможенного оформления с использованием
процедуры временного декларирования,
утвержденным приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 20 мая 2003 года N 218  <*>
Сноска. Приложение в новой редакции - приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 8 июля 2004 года  N 299 .
Реестр
актов приема-сдачи товаров
в ДТК по _________________________
---------------------------------------------------------------
N |N акта | N  |Отпра-|Полу- |Режим|Задеклари-|Фактически
п/п|приема-|ВГТД|витель|чатель|     |рованный  |перемещенный
|сдачи  |    |      |      |     |объем     |объем (тыс.
|       |    |      |      |     |(тыс.куб. |куб.м.,
|       |    |      |      |     |м., кВт/ч,|кВт/ч, кг
|       |    |      |      |     |кг)       |
---------------------------------------------------------------