Құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзуге арналған рұқсатты алуға қажеттi құжаттардың тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс істері жөніндегі комитетінің 2003 жылғы 30 маусымдағы N 255 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 11 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2400. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің 2008 жылғы 23 сәуірдегі N 170 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің 2008.04.23  N 170  Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы"  Заңының  68-бабының 11-тармағын орындау үшiн және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 18 қарашадағы N 1220  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Құрылыс iстерi жөнiндегi комитетi туралы ережеге сәйкес Бұйырамын:
1. Қоса берiлiп отырған құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзуге арналған рұқсатты алуға қажеттi құжаттардың тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап күшiне енедi.
Төрағаның
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда
министрлiгiнiң
Құрылыс iстерi жөнiндегi
комитетi
Төрағасының мiндетiн
атқарушысының
2003 жылғы 30 маусымдағы
N 255 бұйрығымен
бекiтiлген
Құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзуге арналған
рұқсатты ресiмдеуге қажеттi құжаттардың
ТІЗІМІ
1. Белгiленген нысандағы өтiнiш (1-қосымша).
2. Жер телiмiн құрылысқа беру туралы аудандық (қалалық) атқарушы органдардың шешiмi.
3. Құрылыс-монтаж жұмыстарына рұқсат алуға арналған белгіленген нысанда бекiтілген жоба (нобайлық жоба) немесе сараптаманың оң қорытындысы бар жобаның жекелеген бөлiмдерi.
4. Құрылыс-монтаж жұмыстары түрлерiнiң тiзбесi бар сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiн жүзеге асыруға құқығына мемлекеттік лицензия.
5. Қалалық (аудандық) инженерлiк қызметпен келiсiлген құрылыстың бас жоспары.
6. Учаскеде бұзылатын қоныстар болған кезде тұрғын үйлер мен басқа да қоныстарды бұзғандығы туралы анықтама (қажет болған жағдайларда).
7. Жобаны әзiрлеушiнiң авторлық қадағалауды жүзеге асыруы және құрылыс процесiн технологиялық сүйемелдеу үшiн жобалау ұйымдарымен жасасқан шарты.
8. Бас мердiгердiң және тапсырысшының атынан жауапты тұлғаның белгіленген нысандағы қолхаты (2, 3-қосымшалар).

Об утверждении перечня документов, необходимых для получения разрешения на производство строительно-монтажных работ
Приказ Председателя Комитета по делам строительства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 30 июня 2003 года N 255. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июля 2003 года N 2400. Утратил силу приказом И.о. Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 23 апреля 2008 года N 170.
Сноска. Приказ Председателя Комитета по делам строительства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 30 июня 2003 года N 255 утратил силу приказом И.о. Министра индустрии и торговли РК от 23.04.2008  N 170  (порядок введения в действие см.  п. 5 ).
Во исполнение пункта 11  статьи 68  Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и в соответствии с Положением о Комитете по делам строительства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2002 года N 1220, приказываю:
1. Утвердить прилагаемый перечень документов, необходимых для получения разрешения на производство строительно-монтажных работ.
2. Приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о Председателя
Утвержден
Приказом и.о Председателя
Комитета по делам строительства
Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан
от 30 июня 2003 года N 255
ПЕРЕЧЕНЬ
необходимых документов для получения разрешения
на производство строительно-монтажных работ
1. Заявление по установленной форме (приложение 1).
2. Решение местных исполнительных органов районов (городов) о предоставлении земельного участка под строительство.
3. Утвержденный в установленном порядке проект (эскизный проект), на получение разрешения строительно-монтажных работ или локальные разделы проекта с положительным заключением экспертизы.
4. Государственная лицензия с перечнем видов строительно-монтажных работ на право осуществления архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
5. Строительный генеральный план, согласованный с инженерными службами городов (районов).
6. При наличии сноса на участке, справка о произведенном сносе жилых домов и других строений (при необходимости).
7. Договоры с проектной организацией на осуществление авторского надзора разработчика проекта и технологического сопровождения процесса строительства.
8. Подписка ответственного лица от генподрядчика и лица заказчика в установленной форме (приложение 2, 3).

9. "Сейсмикаға төзiмдi құрылыс" және "Құрылыстағы геодезия" курстары бойынша қолданыстағы куәлiктерiнiң болуы (қажет болған жағдайларда).
Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда
министрлiгiнiң
Құрылыс iстерi жөнiндегi
комитетi
Төрағасының мiндетiн
атқарушысының
2003 жылғы 30 маусымдағы
N 255 бұйрығымен
бекiтiлген
Құрылыс-монтаж жұмыстарын
жүргiзуге арналған рұқсатты
алуға қажеттi құжаттардың
тiзбесiне
1-қосымша
ӨТIНIШ
Бас мемлекеттiк құрылыс инспекторынан _____________________________
___________________________________________________________________
(облыс, қала, аты-жөнi)
Тапсырысшы (Құрылыс салушы) _______________________________________
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты, мекен-жайы және
телефоны, заңды тұлғаның, ұйымның атауы, мекен-жайы, телефоны)
___________________________________________________________________
(объектiнiң мақсаты, мекен-жайы)
объектiнiң құрылысы бойынша _______________________________________
___________________________________________________________________
(құрылысты бастауға, құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзу)
рұқсатты ресiмдеудi сұрайды.
Мердiгер __________________________________________________________
(ұйымның атауы, мекен-жайы, телефоны)
Жобалау-сметалық құжаттаманы ______________________________________
___________________________________________________________ бекiттi.
(кiм, қашан)
Тапсырысшының техникалық функцияларын жүзеге асыру ________________
________________________________________________________ жүктеледi.
(тегi, аты, әкесiнің аты)
Жоба авторын инженерлiк сүйемелдеу ________________________________
________________________________________________________ жүктеледi.
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
Құрылыс процесiн технологиялық сүйемелдеудi _______________________
___________________________________________________ жүзеге асырады.
(ұйымның атауы, мекен-жайы, телефоны)
Құрылыс 200_ жылғы "__" __________ басталды.
Пайдалануға беру мерзiмi 200_ жылы "____"_________
Құрылыстың сметалық құны ____________________________________
Қаржыландыру көздерi ________________________________________
М.О.                 ________________________________________
(Басшының тегi, аты, әкесiнiң аты)
Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда
министрлiгiнiң
Құрылыс iстерi жөнiндегi
комитетi
Төрағасының мiндетiн
атқарушысының
2003 жылғы 30 маусымдағы
N 255 бұйрығымен
бекiтiлген
Құрылыс-монтаж жұмыстарын
жүргiзуге арналған рұқсатты
алуға қажеттi құжаттардың
тiзбесiне
2-қосымша
Бас мердiгердiң атынан құрылысқа жауапты адамның
ҚОЛХАТЫ
Мен _______________________________________________________________
___________________________________________________________________
(лауазымы, ұйымның атауы, тегi, аты, әкесiнiң аты)
мынадай қолхат беремiн:

9. Наличие действующих удостоверений по курсу "Сейсмостойкое строительство" и "Геодезия в строительстве" (при необходимости).
Приложение 1
К перечню необходимых документов
для получения разрешения на производство
строительно-монтажных работ, утвержденного
Приказом и.о Председателя Комитета по делам
строительства Министерства индустрии и
торговли Республики Казахстан
от 30 июня 2003 года N 255
ЗАЯВЛЕНИЕ
Главному государственному строительному инспектору
__________________________________________________________
(область, город, Ф.И.О)
Заказчик (Застройщик)_____________________________________
__________________________________________________________
(Ф.И.О, адрес и телефон для физич. лиц, наименование
организации, почтовый адрес и телефон для юр. лиц)
просит оформить разрешение на ____________________________
__________________________________________________________
(на начало строительства, на производства строительно-
монтажных работ)
по строительству объекта _________________________________
__________________________________________________________
(назначение объекта, адрес)
Подрядчик ________________________________________________
(наименование организации, адрес, телефон)
Проектно-сметная документация утверждена _________________
__________________________________________________________
(кем, когда)
Осуществление технических функции заказчика возлагается на
__________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Инженерное сопровождение автора проекта поручено _________
__________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Технологическое сопровождение процесса строительства
осуществляет _____________________________________________
__________________________________________________________
(наименование организации, адрес, телефон)
Начало строительства "___"____________200_г.
Срок ввода в эксплуатацию "___"___________200_г.
Сметная стоимость строительства __________________________
Источник финансирования___________________________________
М.П _______________________________
(Ф.И.О руководителя, подпись)
Приложение 2
К перечню необходимых документов
для получения разрешения на производство
строительно-монтажных работ, утвержденного
Приказом и.о Председателя Комитета по делам
строительства Министерства индустрии и
торговли Республики Казахстан
от 30 июня 2003 года N 255
ПОДПИСКА
ответственного лица за строительством
от генподрядчика
Я, нижеподписавшийся ________________________________________
_____________________________________________________________
(должность, наименование организации, Ф.И.О)
даю подписку в том, что:

1. ________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(оқу орнының атауы, бiтiрген жылы, мамандығы)
бойынша маған берiлген құқықтың негiзiнде объектiнi салған кезде
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(объектiнiң атауы, мекен-жайы)
құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзгенiм үшiн өзiме жауапкершілiктi қабылдаймын.
2. Құрылыс нормаларын, құрылыс заңнамасының талаптарын және жобаның талаптарын бұзғаным үшiн Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiнде көзделген жауапкершiлiкте боламын.
3. Осы қолхатты алдын ала үзбей жұмысты қалдырмауға мiндеттеме қабылдаймын, қолхатты басқа адамның атына ресiмдегенге дейiн осы объектiнiң құрылысы үшiн жауапкершiлiк өзiмде қалады.
4. "Сейсмикаға төзiмдi құрылыс" және "Құрылыстағы геодезия" курстары
бойынша оқыдым және олар бойынша қолданыстағы куәлiктерiм бар
_______________________________________________________________
(куәлiктiң нөмiрi, кiм берген немесе мерзiмi ұзартылған)
5. Қызметiнiң мекен-жайы, телефоны ________________________________
________________________________
(жеке қолы)
Мәлiметтердi және
қолымды куәландырамын  _____________________________________________
(қолхат берушi басшының тегi, аты, әкесiнiң аты)
М.О.                          қолы
Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда
министрлiгiнiң
Құрылыс iстерi жөнiндегi
комитетi
Төрағасының мiндетiн
атқарушысының
2003 жылғы 30 маусымдағы
N 255 бұйрығымен
бекiтiлген
Құрылыс-монтаж жұмыстарын
жүргiзуге арналған рұқсатты
алуға қажеттi құжаттардың
тiзбесiне
3-қосымша
Тапсырысшының техникалық функцияларын
жүзеге асыратын жауапты адамның
ҚОЛХАТЫ
Мен ______________________________________________________________
(лауазымы, ұйымның атауы, тегi, аты, әкесiнiң аты)
__________________________________________________________________
(оқу орнының атауы)
бойынша маған ____ жылы "____" ___________ N ____________ берiлген
__________________________________________________________________
(диплом, куәлiк немесе жеке куәлiк)
негiзiнде куәмiн және объектiнi салған кезде _____________________
__________________________________________________________________
(объектiнiң атауы, мекен-жайы)
__________________________________________________________________
(құрылыс салушы ұйымның атауы)
200_ жылғы "___" _________ N _________ орындау үшiн тапсырысшының техникалық қадағалау функцияларын жүзеге асыруды өзiме қабылдаймын.
Объектiнiң құрылысы және жұмыстардың нормативтiк сапасы үшiн жауапкершiлiктi қабылдай отырып, мыналарға мiндеттiмiн:

1. На основании представленного мне права по окончании ______
_____________________________________________________________
(наименование учебного заведения, год окончания, специальность)
принимаю на себя ответственность по производству строительно-
монтажных работ при строительстве объекта ___________________
_____________________________________________________________
(наименование объекта, адрес)
2. Осведомлен, что за нарушение строительных норм, требований
строительного законодательства и требований проекта буду нести
ответственность, предусмотренную законодательными актами
Республики Казахстан.
3. Обязуюсь не оставлять работу без предварительного снятия
настоящей подписки и предупрежден, что без оформления снятия
подписки ответственность за строительство данного объекта
остается за мной.
4. Прошел обучение и имею действующее удостоверения по курсу
"Сейсмостойкое строительство" и "Геодезия в строительстве"
______________________________________________________________
(номер удостоверения, кем выдан или продлен)
5. Служебный адрес, телефон __________________________________
______________________________________________________________
_________________
(личная подпись)
Сведения и подпись удостоверяю _______________________________
(Ф.И.О руководителя дающего подписку)
М.П                    подпись
Приложение 3
К перечню необходимых документов
для получения разрешения на производство
строительно-монтажных работ, утвержденного
Приказом и.о Председателя Комитета по делам
строительства Министерства индустрии и
торговли Республики Казахстан
от 30 июня 2003 года N 255
ПОДПИСКА
ответственного лица, осуществляющего
технические функции заказчика
Я, нижеподписавшийся _________________________________________
(должность, наименование организации, Ф.И.О)
Свидетельствую, что на основании _____________________________
(диплом, свидетельства или удостоверения)
за N_______, выданного от "___" ___________ г. _______________
______________________________________________________________
(наименование учебного заведения)
и во исполнение приказа ______________________________________
(наименование организации застройщика)
за N____________ от "___"__________200 г. принимаю на себя
осуществление функции технического надзора заказчика на
строительстве объекта
______________________________________________________________
(наименование объекта, адрес)
Принимая на себя ответственность за строительство объекта и
нормативное качество работ, обязуюсь:

1. Мемсәулетқұрылысинспекциясының тиiстi шешiмiнсiз объектiде жұмыстар жүргiзуге рұқсат бермеймiн.
2. Құрылыс нормаларынан және бекiтiлген жобадан шегiнiс жасауға рұқсат бермеймiн.
3. Сапасыз материалдарды, бұйымдар мен құрастырмаларды қолдануға рұқсат бермеймiн.
4. Сапасыз орындалған құрылыс жұмыстарының көлемiн қабылдамаймын.
5. Өндiрiс жұмыстары мен құрылыс заңнамасының техникалық талаптарын бұзғаным үшiн Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiнде көзделген жауапкершiлiкте боламын.
Құрылыстағы жалпы жұмыс өтiлi ________ жыл.
Қызметiнiң мекен-жайы, телефоны __________________________________
Yйiнiң мекен-жайы, телефоны ______________________________________
______________
(жеке қолы)
Мәлiметтердi және қолымды куәландырамын __________________________
(қолхат берушi басшының аты-жөнi)
М.О.                            қолы

1. Не допускать производство работ на объекте без соответствующего
разрешения госархстройинспекции.
2. Не допускать отступлений от строительных норм и утвержденного
проекта.
3. Не допускать применения недоброкачественных материалов, изделий
и конструкции.
4. Не принимать недоброкачественно выполненные объемы строительных
работ.
5. Осведомлен, что за нарушение технических условий производства
работ и строительного законодательства буду нести ответственность,
предусмотренную законодательными актами Республики Казахстан.
6. Общий стаж работы на строительстве ____ лет, в том числе
непосредственно на производстве ____ лет.
Служебный адрес, телефон __________________________________
Домашний адрес, телефон ___________________________________
______________
(личная подпись)
Сведения и подпись удостоверяю ____________________________
(Ф.И.О руководителя дающего подписку)
М.П                                                       подпись