Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде N 1168 тіркелген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің "Үздік ғылыми зерттеулер үшін сыйлықтар беру және жас ғалымдарға үздік ғылыми жұмыстары үшін сыйлықтар берудің тәртібі жөніндегі ережелерді бекіту туралы" 2000 жылғы 27 мамырдағы N 500 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2003 жылғы 22 қыркүйектегі N 631 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 20 қазанда тіркелді. Тіркеу N 2532 Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 536 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР-ның Білім және ғылым министрінің 2011.12.21 N 536 (алғаш  ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 мамырдағы N 685 және 2002 жылғы 22 мамырдағы N 550 қаулыларына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 1344 қаулысының 1-тармағына сәйкес Бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің "Үздік ғылыми зерттеулер үшін сыйлықтар беру және жас ғалымдарға үздік ғылыми жұмыстары үшін сыйлықтар берудің тәртібі жөніндегі ережелерді бекіту туралы" 2000 жылғы 27 мамырдағы N 500 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде N 1168 тіркелген, өзгерістер Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2001 жылғы 27 қыркүйектегі N 761 бұйрығымен енгізілген - тіркеу N 1668) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 1-қосымшада:
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Осы Ереженің 2-тармағының 1), 2) тармақшаларында айтылған сыйлықтарды тағайындауды Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы (бұдан әрі - Ұлттық ғылым академиясы), ал 3), 4) тармақшаларында айтылған сыйлықтарды - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) жүзеге асырады.";
6-тармақта "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі - Министрлік)" деген сөздер "Министрліктің" деген сөзбен ауыстырылсын;
12-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
"12. Сыйлық алуға ұсынылған материалдар осы ереженің 2-1-тармағына сәйкес Министрліктің Ғылым департаментіне (бұдан әрі - Департамент), Ұлттық ғылым академиясына, конкурс туралы хабарландыруға сәйкес ұсынылады. Конкурстық құжаттар тапсыру орнында тіркеледі және қабылдау мерзімі аяқталған соң қарау үшін Конкурстық комиссияға беріледі.";
14-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2000 года № 500 "Об утверждении Правил о порядке присуждения премий за лучшие научные исследования и премий молодым ученым за лучшие научные работы", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за № 1168
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 сентября 2003 г. № 631. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 октября 2003 г. № 2532. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 536
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 21.12.2011 № 536 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 1344 "О внесении изменения и дополнения в постановления Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2000 года N 685 и от 22 мая 2002 года N 550" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2000 года N 500 "Об утверждении Правил о порядке присуждения премий за лучшие научные исследования и премий молодым ученым за лучшие научные работы" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 1168, внесены изменения приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2001 года N 761 - зарегистрирован за N 1668) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1, утвержденном указанным приказом:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Присуждение премий, перечисленных в подпунктах 1), 2) пункта 2 настоящих Правил, осуществляет Национальная академия наук Республики Казахстан (далее - Национальная академия наук), по подпунктам 3), 4) - Министерство образования и науки Республики Казахстан (далее - Министерство).";
в пункте 6 слова "образования и науки Республики Казахстан (далее - Министерство)" исключить;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Материалы на конкурс на соискание премий представляются в соответствии с пунктом 2-1 настоящих правил в Департамент науки Министерства (далее - Департамент), Национальную академию наук согласно объявлению о конкурсе. Конкурсные документы регистрируются по месту представления и по окончании срока приема передаются для рассмотрения в Конкурсные комиссии.";
в пункте 14:
абзац первый изложить в следующей редакции:

"14. Конкурстық материалдарды қарау және сыйлықтарды тағайындау мәселесі жөніндегі ұсынымдық шешімдерді дайындау үшін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің және Ұлттық ғылым академиясы президентінің бұйрықтарымен Конкурстық комиссиялар құрылады.";
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Конкурстық комиссияларды төрағалар - Білім және ғылым министрі және Ұлттық ғылым академиясының президенті басқарады";
16-тармақта:
үшінші және төртінші абзацтар алынып тасталсын;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Секциялардың, Қазақ білім беру академиясының ұсынымдық шешімдері Конкурстық комиссияға беріледі.";
18-тармақта "Ұлттық ғылым академиясының, Академиялық орталықтың" деген сөздер алынып тасталсын;
22-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
"22. Конкурстық комиссия осы Ереженің 2-1-тармағына сәйкес Департаментке, Ұлттық ғылым академиясына мынадай материалдар ұсынады: Конкурстық комиссияның хаттамасын, дауыс берген бюллетеньдер салынған Конкурстық комиссияның мүшелері қол қойып жабылған конверт, секциялардың, Қазақ білім академиясының сыйлықтар беруге ұсынылған жұмыстар бойынша тиісті қорытындылары, сондай-ақ осы Ереженің 9-тармағына сәйкес құжаттар.";
23-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
"23. Департамент, Ұлттық ғылым академиясы сыйлықтар беруге ұсынылған жұмыстарды тиісті шешімдердің жобаларымен бірге Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығымен бекітуге ұсынады.";
26-тармақ "Министрі" деген сөзден кейін "және Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясы президенті" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2-қосымшада:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Сыйлық алу конкурсына ұсынылған материалдар ҚР Ұлттық ғылым академиясына (бұдан әрі - Ұлттық ғылым академиясы) тапсырылады, онда конкурс құжаттары тіркеледі және қабылдау мерзімі аяқталған соң, қарау үшін Конкурстық комиссияға жіберіледі.";
14-тармақта:
бірінші абзацта "Министрліктің" деген сөз "Ұлттық ғылым академиясы президентінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацта "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі" деген сөздер "Ұлттық ғылым академиясының вице-президенті" деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақта:
үшінші абзацта "жұмыстарды" деген сөзден кейін "Ұлттық ғылым академиясының ғылым бөлімдеріне" деген сөздермен толықтырылсын, бұдан әрі мәтін бойынша;
16-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Конкурстық комиссия конкурс талаптарына сәйкес материалдарды жұмыстардың ғылыми маңыздылығын бағалау үшін секцияларға жіберіледі";
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Секциялардың ұсынымдық шешімдері Конкурстық комиссияға беріледі.";
18-тармақтағы "және Ұлттық ғылым академиясының" деген сөздер алынып тасталсын;
22-тармақтағы "Департаментке" деген сөз "Ұлттық ғылым академиясына" деген сөздермен ауыстырылсын, "және Ұлттық ғылым академиясының" деген сөздер алынып тасталсын;
23-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
"Ұлттық ғылым академиясы сыйлықтар беруге ұсынылған жұмыстарды тиісті шешімдердің жобаларымен бірге министрдің бұйрығымен бекітуге ұсынады.";
және мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Сыйлықтар жаратылыстану және гуманитарлық ғылымдар саласындағы үздік жұмыстары үшін жас ғалымдарға Ұлттық ғылым академиясының Жалпы жиналысында тапсырылады";
26-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі" деген сөздер "Ұлттық ғылым академиясының президенті" деген сөздермен ауыстырылсын.

"14. Для рассмотрения конкурсных материалов и подготовки рекомендательных решений по вопросу присуждения премий приказами Министра образования и науки Республики Казахстан и Президента Национальной академии наук создаются Конкурсные комиссии.";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"Конкурсные комиссии возглавляют председатели - Министр образования и науки Республики Казахстан и Президент Национальной академии наук соответственно";
в пункте 16:
абзацы третий и четвертый исключить;
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"Рекомендательные решения секций, Казахской академии образования передаются в Конкурсную комиссию.";
в пункте 18 слова "Национальной Академии наук, Академического центра" исключить;
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Конкурсные комиссии представляют согласно пункту 2-1 настоящих Правил в Департамент, Национальную академию наук следующие материалы: протокол Конкурсной комиссии, запечатанный и подписанный членами Конкурсной комиссии конверт с бюллетенями голосования, заключения секций, Казахской академии образования соответственно по работам, рекомендованным к присуждению премий, а также документы в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Департамент, Национальная академия наук представляет работы, рекомендованные к присуждению премий, с проектами соответствующих решений на утверждение приказом Министра образование и науки Республики Казахстан.";
пункт 26 после слова "Казахстан", дополнить словами "и Президентом Национальной академии наук Республики Казахстан";
в приложении 2, утвержденном указанным приказом:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Материалы на конкурс на соискание премий представляются в Национальную академию наук Республики Казахстан (далее - Национальная академия наук), где конкурсные документы регистрируются и по окончании срока приема передаются для рассмотрения в Конкурсную комиссию.";
в пункте 14:
в абзаце первом слово "Министерства" заменить словами "Президента Национальной академии наук";
в абзаце третьем слова "вице-Министр образования и науки Республики Казахстан" заменить словами "вице-Президент Национальной академии наук";
в пункте 15:
в абзаце третьем после слов "на соискание премий," дополнить словами "в Отделения наук Национальной академии наук," далее по тексту;
в пункте 16:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Материалы, соответствующие требованиям конкурса, направляются Конкурсной комиссией для оценки научной значимости работ в секции.";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"Рекомендательные решения секций передаются в Конкурсную комиссию.";
в пункте 18 слова "и Национальной Академии наук" исключить;
в пункте 22 слово "Департамент" заменить словами "Национальную академию наук", слова "и Национальной Академии наук" исключить;
в пункте 23 слова "Департамент" заменить словами "Национальная академия наук, слово "Министерства" - словом "Министра";
пункт 23 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Премии молодым ученым за лучшие работы в области естественных и гуманитарных наук вручаются на Общем собрании Национальной академии наук";
в пункте 26 слова "Министром образования и науки Республики Казахстан" заменить словами "Президентом Национальной академии наук".

2. Ғылым департаменті (В.В.Могильный) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау білім және ғылым вице-министрі Н.С.Бектұрғановқа жүктелсін.
Министр

2. Департаменту науки (Могильный В.В.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию приказа.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Бектурганова Н.С.
Министр