Қазақстан Республикасының Әділет министрлінде 2002 жылғы 2 қазанда N 1992 тіркелген "Бухгалтерлік есеп шоттарының үлгілік жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 18.09.2002ж. N 438 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2003 жылғы 21 қазандағы N 372 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 12 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2554. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2007.05.07. N 185 бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007.05.07. N  185  (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 18 қыркүйектегі N 438  бұйрығымен  бекітілген Бухгалтерлік есеп шоттарының үлгілік жоспарын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру үшін бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 18.09.2002 ж. N 438  бұйрығына  (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2002 жылғы 2 қазанда N 1992 тіркелген және Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, 2002 жылғы N 45-4, 729-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бухгалтерлік есеп шоттарының үлгілік жоспарына:
341-шоттың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"341 "Сақтандыру ұйымдарына төленген сақтандыру сыйлықтары";
42-кіші бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"42 "Банктердегі аккредитивтердегі, чектердегі, карт-шоттардағы және басқа да шоттардағы ақша";
423-шоттың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"423 "Карт-шоттардағы ақша";
43-кіші бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"шетел валютасындағы ағымдағы, корреспонденттік шоттардағы ақша";
431-шоттың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"431 "Ел ішінде шетел валютасындағы ағымдағы, корреспонденттік шоттардағы ақша";
432-шоттың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"432 "Шет елдегі шетел валютасындағы ағымдағы, корреспонденттік ақша";
44-кіші бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"44 "Ұлттық валютада ағымдағы корреспонденттік шоттардағы ақша";
441-шоттың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"441 "Ұлттық валютада ағымдағы корреспонденттік шоттардағы ақша";
551-шоттың атауындағы "заңнамада" деген сөз "құрылтай құжаттарда" деген сөздермен ауыстырылсын.
602-шоттың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қарызы";.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2002 года N 438 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета" зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 октября 2002 года N 1992
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 21 октября 2003 года N 372. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 ноября 2003 года N 2554. Утратил силу - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 23 мая 2007 года N 185 (вводится в действие с 1 января 2008 года)
Сноска. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 21 октября 2003 года N 372 утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 23 мая 2007 года  N 185  (вводится в действие с 1 января 2008 года)
В целях приведения  Типового плана  счетов бухгалтерского учета, утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2002 года N 438, в соответствие с законодательством Республики Казахстан  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2002 года N 438 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета", (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 октября 2002 года N 1992, и опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2002 г., N 45-46, ст. 729), следующие изменения:
в Типовой план счетов бухгалтерского учета, утвержденный указанным приказом:
наименование счета 341 изложить в следующей редакции:
"341 "Страховые премии, выплаченные страховым организациям";
наименование подраздела 42 изложить в следующей редакции:
"42 "Деньги в аккредитивах, чеках, на карт-счетах и прочих счетах в банках";
наименование счета 423 изложить в следующей редакции:
"423 "Деньги на карт-счетах";
наименование подраздела 43 изложить в следующей редакции:
"43 "Деньги на текущих, корреспондентских счетах в иностранной валюте";
наименование счета 431 изложить в следующей редакции:
"431 "Деньги на текущих, корреспондентских счетах в иностранной валюте внутри страны";
наименование счета 432 изложить в следующей редакции:
"432 "Деньги на текущих, корреспондентских счетах в иностранной валюте за рубежом";
наименование подраздела 44 изложить в следующей редакции:
"44 "Деньги на текущих, корреспондентских счетах в национальной валюте";
наименование счета 441 изложить в следующей редакции:
"441 "Деньги на текущих, корреспондентских счетах в национальной валюте";
в наименовании счета 551 слово "законодательством" заменить словами "учредительными документами";
наименование счета 602 изложить в следующей редакции:
"Займы организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций".

2. Бухгалтерлік есеп және аудит әдіснамасы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қаржы вице-министрі Г.Н.Өзбековке жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі

2. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра финансов Республики Казахстан Узбекова Г. Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр