Қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз және одан да көп процентін бағалы қағаздардың қайталама рыногында сатып алу тәртібі туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 23 қазандағы N 361 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 17 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2560. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 13 ақпандағы № 29 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.13 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабын іске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Бағалы қағаздардың қайталама рыногында қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз және одан да көп процентін дербес немесе өзінің аффилиирленген тұлғаларымен бірге сатып алғысы келетін тұлғаның қоғамға және бағалы қағаздар рыногын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға акцияларды сатып алудың болжанған кезеңі басталғанға дейінгі он күннен кешіктірмей осы қаулыға қосымшаның нысаны бойынша хабарлама жіберетіні белгіленсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енгізілсін.
3. Осы қаулы күшіне енгізілген күннен бастап:
1) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының "Акциялардың ірі пакеттерін сатып алу шарттары туралы" 1998 жылғы 26 қазандағы N 182 қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 656 тіркелген, 1999 жылғы ақпанда "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" N 2 журналында жарияланған);
2) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының "Ашық халықтық акционерлік қоғамның акцияларын сатып алу жөнінде ақпарат беру тәртібі туралы" 1998 жылғы 3 қарашадағы N 187 қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 650 тіркелген, 1999 жылғы ақпанда "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" N 2 журналында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне жіберсін.

О порядке приобретения на вторичном рынке ценных бумаг тридцати и более процентов голосующих акций общества
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 октября 2003 года № 361. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 ноября 2003 года № 2560. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 февраля 2012 года № 29
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 13.02.2012 № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 25 Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах" Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что лицо, самостоятельно или совместно со своими аффилиированными лицами, имеющее намерение приобрести на вторичном рынке ценных бумаг тридцать и более процентов голосующих акций общества, направляет обществу и государственному органу, осуществляющему регулирование и надзор за рынком ценных бумаг, уведомление по форме приложения к настоящему постановлению не позднее, чем за десять дней до начала предполагаемого периода приобретения акций.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу:
1) постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 26 октября 1998 года N 182 "Об условиях приобретения крупных пакетов акций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 656, опубликованное в феврале 1999 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 2);
2) постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 3 ноября 1998 года N 187 "О порядке информирования о приобретении акций открытого народного акционерного общества" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 650, опубликованное в феврале 1999 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 2).
4. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан.

5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Қоғамның дауыс беретін
акцияларының отыз және одан
да көп процентін бағалы
қағаздардың қайталама
рыногында сатып алу тәртібі
туралы" 2003 жылғы
23 қазандағы N 361 қаулысына
қосымша
Қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз және
одан да көп процентін бағалы қағаздардың қайталама
рыногында сатып алу туралы хабарлама
Осы хабарламамен акция сатып алу туралы ниетімізді білдіреміз:
акционерлік қоғам ________________ (бұдан әрі - қоғам);
саны _____________________________________________;
акциялардың түрі _________________________________;
бір акцияны сатып алудың болжамды бағасы (теңгемен) ________.
1. Бағалы қағаздардың қайталама рыногында қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз және одан да көп процентін сатып алғысы келетін тұлға және оның аффилиирленген тұлғалары туралы мәлімет (әрбір тұлғаға жеке-жеке ақпарат беріледі):
жеке тұлға үшін:
1) оның жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес аты-жөні, бар болса әкесінің аты;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі, күні және берген орган;
3) азаматтығы;
4) тұрғылықты жері;
5) коммуникациялық деректемелері: телефонның, факстің, телекстің, телетайптың нөмірлері, электрондық почтаның адресі және басқа ықтимал коммуникациялық деректемелер;
заңды тұлға үшін:
1) оның мемлекеттік (қайта) тіркеу туралы куәлікке сәйкес атауы;
2) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі;
3) орналасқан жері;
4) коммуникациялық деректемелері: телефонның, факстің, телекстің, телетайптың нөмірлері, электрондық почтаның адресі және халықаралық және қаларалық байланыстардың коды көрсетілген басқа ықтимал коммуникациялық деректемелер;
5) оған негізгі кіріс әкелетін қызмет түрлерінің тізбесі.
2. Бағалы қағаздардың қайталама рыногында қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз және одан да көп процентін, дербес немесе өзінің аффилиирленген тұлғаларымен бірге сатып алғысы келетін тұлғаға тиесілі, сондай-ақ олардың басқаруындағы қоғамның дауыс беретін акцияларының жалпы саны.
3. Қоғамның акцияларын сатып алу барысында қызмет көрсететін бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының атауы.
Қолы
Заңды тұлға
мөрінің орны

5. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан опубликовать настоящее постановление в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от "23" октября 2003 года N 361
"О порядке приобретения на
вторичном рынке ценных бумаг
тридцати и более процентов
голосующих акций общества"
Уведомление
о приобретении на вторичном рынке ценных бумаг тридцати
и более процентов голосующих акций общества
Настоящим уведомляем о намерении приобрести акции:
акционерного общества ______________________ (далее - общество);
в количестве _______________________________;
вид акций __________________________________;
предполагаемая цена приобретения за одну акцию (в тенге) _________________.
1. Сведения о лице и его аффилиированных лицах, имеющих намерение приобрести на вторичном рынке ценных бумаг тридцать и более процентов голосующих акций общества (информация представляется о каждом лице в отдельности):
для физического лица:
1) имя, фамилия, при наличии - отчество в соответствии с документом, удостоверяющим его личность;
2) номер, дата и орган выдачи документа, удостоверяющего личность;
3) гражданство;
4) место жительства;
5) коммуникационные реквизиты: номера телефонов, факсов, телексов, телетайпов, адреса электронной почты и другие возможные коммуникационные реквизиты;
для юридического лица:
1) наименование в соответствии со свидетельством о его государственной (пере)регистрации;
2) копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
3) место нахождения;
4) коммуникационные реквизиты: номера телефонов, факсов, телексов, телетайпов, адреса электронной почты и другие возможные коммуникационные реквизиты с указанием кодов международной и междугородней связи;
5) перечень видов деятельности, приносящих ему основной доход.
2. Общее количество голосующих акций общества, принадлежащих на праве собственности лицу, которое самостоятельно или совместно со своими аффилиированными лицами, имеет намерение приобрести на вторичном рынке ценных бумаг тридцать и более процентов голосующих акций общества, а также находящихся у них в управлении.
3. Наименования профессиональных участников рынка ценных бумаг, которые будут оказывать услуги в процессе приобретения акций общества.
Подпись
Место
для печати
юридического лица