Нақтылы ұстаушының ақпарат беру тәртібін бекіту туралы
Қазақтан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 30 қазандағы N 381 қаулысы. Қазақтан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 3 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2592. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 313 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 313   қаулысымен .
_________________________________
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Нақтылы ұстаушы мен клиент арасында жасалған нақтылы ұстау туралы шартқа сәйкес нақтылы ұстаушыға өздері туралы мәліметтерді ашу құқығын бермеген клиенттер туралы мәліметтерді қоспағанда тіркеушінің және орталық депозитарийдің талап етуі бойынша қырық сегіз сағат ішінде нақтылы ұстаушының оның нақтылы ұстаушының оның нақтылы ұстауында бағалы қағаздары бар клиенттер туралы мәліметтерді ұсынатыны белгіленсін.
2. Нақтылы ұстаушы тіркеушінің және орталық депозитарийдің талабын алған күнге, егер аталған талапта өзге күн көрсетілмесе, клиенттер туралы мәліметтер бар ақпаратты жасайды.
3. Нақтылы ұстаушы тіркеушінің және орталық депозитариймен келісім бойынша қағазға басылған немесе электрондық тасымалдағышта клиенттер туралы ақпарат ұсынады.
4. Осы қаулы Қазақтан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
5. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақтан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақтан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақтан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, сауда-саттық ұйымдастырушыларға, өзін-өзі реттейтін ұйымдарға, орталық депозитарийге, "Қазақтан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
6. Қазақтан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы Қазақтан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақтан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарына жарияласын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақтан Республикасының Ұлттық Банкі төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы

Об утверждении Порядка предоставления информации номинальным держателем
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 октября 2003 года N 388. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 декабря 2003 года N 2592. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 313 (V053867) (порядок введения в действие см. п.3 пост. N 313)
В соответствии с пунктом 1  статьи 62  Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что номинальный держатель в течение сорока восьми часов представляет по требованию регистратора и центрального депозитария сведения о клиентах, ценные бумаги которых находятся в его номинальном держании, за исключением сведений о клиентах, которые не предоставили номинальному держателю права раскрывать сведения о них в соответствии с заключенным между ними договором о номинальном держании.
2. Информация, содержащая сведения о клиентах, составляется номинальным держателем на дату получения требования регистратора и центрального депозитария, если в указанном требовании не определена иная дата.
3. По согласованию с регистратором и центральным депозитарием номинальный держатель представляет информацию о клиентах на бумажных или электронных носителях.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, организаторов торгов, саморегулируемых организаций, центрального депозитария, объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
6. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан опубликовать настоящее постановление в средствах массовой информации Республики Казахстан.
7. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка