Әкімшілік құқық бұзушылық және оларды жасаған тұлғалар жөнінде орталықтандырылған деректер банкін құру туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы N 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 12 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2606. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009 жылғы 29 қыркүйектегі N 53 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009.09.29 N 53 бұйрығымен.
Мемлекеттік құқықтық ақпараттық статистикалық жүйені жетілдіру мен дамыту, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық Заңын , "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін және Қазақстан Республикасының " Мемлекеттік қызмет туралы ", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Заңдарын қолдану кезінде мемлекеттік органдарды ақпараттық қамтамасыз ету мақсатында, Қазақстан Республикасының "Прокуратура туралы" Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінде әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғалар жөніндегі орталықтандырылған деректер банкі құрылсын.
2. "Әкімшілік құқық бұзушылық және оларды жасаған тұлғалар жөніндегі орталықтандырылған деректер банкін жүргізу туралы" қоса берілген Нұсқаулық бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (Р.С.Хайруллин):
1) әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғалар жөніндегі орталықтандырылған деректер банкін құруды ұйымдастырсын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Бұйрық барлық мүдделі мемлекеттік органдарға, Бас әскери прокурорға, Астана, Алматы қалалары, облыстар және соларға теңестірілген прокурорларға жіберілсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік етуші орынбасарына жүктелсін (М.Қ.Уәйісов).
6. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап өз күшіне енеді және 2004 жылдың 1 қаңтарынан бастап қарым-қатынастарда қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар
және оларды жасаған тұлғалар
туралы орталықтандырылған
деректер банкін құру туралы"
2003 жылғы "5" желтоқсандағы
N 67 бұйрығымен бекітілген
Әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды
жасаған тұлғалар туралы орталықтандырылған
деректер банкін жүргізу жөнінде
Нұсқаулық

О создании централизованного банка данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года N 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 декабря 2003 года N 2606. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 сентября 2009 года N 53
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 29.09.2009 N 53.
В целях совершенствования и развития государственной правовой информационной статистической системы, а также информационного обеспечения государственных органов при применении Конституционного Закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан", Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях и Законов Республики Казахстан " О государственной службе", " О борьбе с коррупцией", руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", приказываю:
1. Создать в Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан централизованный банк данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших.
2. Утвердить прилагаемую Инструкцию "О ведении централизованного банка данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших".
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (Хайруллин Р.С.):
1) образовать централизованный банк данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших;
2) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Приказ направить всем заинтересованным государственным органам, Главному военному прокурору, прокурорам г.г. Астана, Алматы, областей и приравненным к ним.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан (Ваисов М.К).
6. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и распространяется на отношения с 1 января 2004 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Утверждена приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
"О создании централизованного
банка данных об административных
правонарушениях и лицах, их совершивших"
от 5 декабря 2003 года N 67
Инструкция
О ведении централизованного банка данных
об административных правонарушениях и лицах,
их совершивших

1-бөлім. Жалпы ережелер
1. Бұл Нұсқаулық әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарауға өкілетті барлық мемлекеттік органдар үшін (әрі қарай - әкімшілік практика субъектілері), әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жөніндегі қаулысы заңды күшіне енген әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғаларды бірыңғай есепке алуды белгілейді.
2. Әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғаларды орталықтандырылған есепке алу, электрондық деректер банкін жүргізу арқылы (әрі қарай - деректер банкі) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетімен жүзеге асырылады (әрі қарай - Комитет).
3. Деректер банкі, әкімшілік практика субъектілерімен ұсынылатын есепке алу құжаттарының: әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғалар туралы қажетті мәліметтерді қамтитын "әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғаларды есепке алу бойынша" N 1-АП нысанды карточкасы (1-қосымша) (әрі қарай - карточка), әкімшілік жаза салу туралы қаулының орындалуы жөніндегі хабарлама (3-қосымша), әкімшілік жауаптылықтан және әкімшілік өндіріп алудан босату туралы хабарлама (4-қосымша) негізінде құрылады.
Карточкалар Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің облыстар және оларға теңестірілген аумақтық Басқармаларына ұсынылады (әрі қарай - Басқармалар) (әкімшілік практика субъектілерінің орталық аппараттары әкімшілік құқық бұзушылықтың жасалған жері бойынша Басқармаларға жібереді).
Әкімшілік практика субъектісінде ведомстволық деректер банкі бар болған жағдайда, карточканың құрамындағы мәліметтер осы ақпарат банкіне енгізіледі. Содан кейін, осы Нұсқаулықпен белгіленген тәртіпте және мерзімдерде электрондық форматтағы мәліметтер (Комитетпен белгіленген) ведомстволық деректер банкінен Комитетке модемдік байланыспен немесе магниттік тасушылармен түсіріліп, жіберіледі.
Келіп түсетін есепке алу материалдарының негізінде Басқармалар, электрондық режимде келіп түсетін материалдарды, кейіннен Комитеттің орталық деректер банкіне жіберу арқылы жергілікті ақпараттық деректер базасын құрады (әрі қарай - жергілікті деректер базасы).
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2004 жылғы 27 маусымдағы N 25 бұйрығымен .
4. Есепке алуға, Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексіне сәйкес, әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жөніндегі қаулысы заңды күшіне енген тұлғалар (жеке және заңды) жатады.
5. Әкімшілік құқық бұзушылық субъектілерін жергілікті және орталықтандырылған есепке алу үшін, тұлғаның әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны және оған қатысты әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жөніндегі қаулысының заңды күшіне енгені негіз болып табылады.

Раздел 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция устанавливает единый для всех государственных органов, уполномоченных рассматривать дела об административных правонарушениях (далее - субъекты административной практики), учет административных правонарушений и лиц, их совершивших, в отношении которых постановление по делу об административном правонарушении вступило в законную силу.
2. Централизованный учет административных правонарушений и лиц, их совершивших, осуществляется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) путем ведения электронного банка данных (далее - банк данных).
3. Банк данных формируется на основании представляемых субъектами административной практики учетных документов: карточки формы N 1-АП "по учету административных правонарушений и лиц, их совершивших" (далее - карточка) (приложение 1) (далее - карточка), извещения об исполнении постановления о наложении административного взыскания (приложение 3), извещения об освобождении от административной ответственности и административного взыскания (приложение 4), в которых содержатся необходимые сведения об административных правонарушениях и лицах, их совершивших.
Карточки представляются в территориальные Управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам областей и приравненным к ним (далее - Управления) (центральные аппараты субъектов административной практики направляют в Управления по месту совершения административного правонарушения).
В случае наличия у субъекта административной практики ведомственного банка данных, сведения, содержащиеся в карточке, заносятся в этот информационный банк. Затем, из ведомственного банка данных сведения в электронном формате (определенном Комитетом) выгружаются и направляются модемной связью или на магнитных носителях в Комитет (Управления), в порядке и сроки, установленные настоящей Инструкцией.
Управления, на основании поступающих учетных материалов, формируют местную информационную базу данных (далее - местная база данных), с последующим направлением поступающих сведений в центральный банк данных Комитета, в электронном режиме. <*>
Сноска. Пункт 3 с изменениями - приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 июня 2004 года N 25 .
4. Учету подлежат административные правонарушения и лица, их совершившие (физические и юридические), в отношении которых постановление по делу об административном правонарушении вступило в законную силу.
5. Основанием постановки субъектов административных правонарушений на местный и централизованный учеты является совершение лицом административного правонарушения и вступление в отношении него в законную силу постановления по делу об административном правонарушении.

6. Карточка әкімшілік практика субъектілерімен әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының негізінде, анық, өшірілмей және түзетілмей, баспа әріптерімен, көк немесе қара сиямен қолдан не жазу машинкасы немесе компьютермен толтырылады.
Кәртішке (қағаз жүзінде) ақпараттық есепке алу құжаты болып табылады. Кәртішкеге қол қойған тұлға оның шындылығына, толықтығына және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өз уақытылы ұсынылуына жауапты.
Ескерту: Басқармаларға электрондық түрде карточкаларды жіберген кезде түпнұсқалары осы Нұсқаулықпен белгіленген мерзімдерге сәйкес әкімшілік практика субъектілерінде сақталады.
Мәліметтерге түзету тек Комитеттің не оның Басқармасының карточканы қайтарған кезінде әкімшілік практика субъектісімен жүргізіледі. Сонымен қатар, түзету, қателерді тапқан күннен бастап бір айдан кешіктірілмей тиісті сұранымды Комитетке (Басқармаға) жіберу арқылы әкімшілік практика субъектісінің бастамасымен жүргізілуі мүмкін.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
7. Әкімшілік практика субъектілері, ұсынылған үлгісі қоса берілетін (2-қосымша) әкімшілік істерді тіркеу Журналын (әрі қарай - Журнал) жүргізеді. Журнал әкімшілік практика субъектісінің мұрағатында 3 жыл бойы сақталады, содан соң акті бойынша жойылады.
Журнал нөмірленген, тігілген және мөрмен басылған болу керек. Жазбалар толық енгізіледі, қате жіберілген жазбалар талқыланып, жауапты тұлғаның қолымен қойылады.
Ескерту: журналға барлық қозғалған әкімшілік өндірістер енгізіледі, олардың жойылуы туралы қарастыру нәтижелері бағанда белгіленеді.
Ескерту: 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
8. <*>
Ескерту: 8-тармақ алынып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
9. Есепке алудың толықтығы және өз уақытылы ұсынуға бақылауды қамтамасыз ету мақсатында, әкімшілік практика субъектілері тоқсан сайын бір рет (тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін) әкімшілік практика субъектілері Комитет басқармасының сәйкес деректер банкісімен салыстыру жүргізсін.
Ескерту: 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
2-бөлім. Есепке алу-тіркеу құжаттарын құру мен өңдеу.
1-тарау. Әкімшілік құқық бұзушылықтар және
оларды жасаған тұлғаларды есепке алу жөніндегі
N 1-АП нысанды карточкасы

6. Карточка, заполняется субъектами административной практики на основании постановления по делу об административном правонарушении разборчиво, без подчисток и исправлений, печатными буквами, синими или черными чернилами от руки либо на пишущей машинке или компьютере.
Карточка (в бумажном варианте) является информационным учетным документом. Лицо, подписавшее карточку, несет ответственность за ее достоверность, полноту и своевременность представления в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Примечание: При направлении карточек в Управления в электронном виде оригиналы хранятся у субъектов административной практики согласно срокам, установленным настоящей Инструкцией.
Корректировка сведений производится субъектом административной практики только при возврате карточки Комитетом либо его Управлением. Кроме того, корректировка может быть произведена по инициативе субъекта административной практики путем направления соответствующего запроса в Комитет (Управление), но не позднее одного месяца со дня обнаружения ошибок. <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .
7. Субъектами административной практики ведется Журнал регистрации административных дел (далее - Журнал), рекомендуемый образец которого прилагается (приложение 2). Журнал хранится в течение 3 лет в архиве субъекта административной практики, после чего уничтожается по акту.
Журнал должен быть пронумерован, прошнурован, удостоверен печатью. Записи вносятся полностью, ошибочные записи оговариваются и заверяются подписью ответственного лица.
Примечание: в журнал заносятся все возбужденные административные производства, о их прекращении делается отметка в графе о результатах рассмотрения. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .
8. (Пункт исключен - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 ) .
9. В целях обеспечения полноты учетов и контроля своевременности представления карточек, субъектам административной практики необходимо раз в квартал (до 10 числа следующего после квартала месяца) проводить сверки с соответствующим банком данных Управления Комитета. <*>
Сноска. Пункт 9 в редакции - приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 июня 2004 года N 25 ; от 13 июля 2005 года N 37 .
Раздел 2. Составление и обработка
учетно-регистрационных документов
Глава 1. Карточка по учету административных правонарушений
и лиц, их совершивших формы N 1-АП.

10. <*>
Ескерту: 10-тармақ алынып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
11. Әкімшілік практика субъектілерімен он күндік мерзімділікпен әр айдың 10, 20 және 30-шы күндері Басқармаға N 1-АП нысанды карточкасы (тек заңды күшіне енген қаулылар бойынша) жіберіледі.
Ескерту: 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
12. Деректер банкіне осы Нұсқаулық талаптарының бұзылуымен енгізілген кәртішке, оны ұсынған әкімшілік практика субъектісіне 3 жұмыс күн ішінде түзету үшін қайтарылып, деректер банкісінен алынады. Әкімшілік практика субъектісі түзетілген кәртішкелерді Нұсқаулықтың 11-тармағына сәйкес басқармаға жолдайды. Басқарма өз кезегінде, түзетілген кәртішкелерді жергілікті деректер базасына енгізеді және электрондық тәртіппен Нұсқаулықтың 11-тармағымен анықталған мерзімде Комитетке жолдайды.
Ескерту: 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
13. Әкімшілік жауаптылыққа тартылған тұлғалар туралы мәліметтер (14-тармақта көрсетілгеннен басқа) әкімшілік жаза салу туралы қаулының орындалуының аяқталған кезінен бастап 1 жыл бойы сақталады.
Әкімшілік жауаптылыққа тартылған кәмелетке толмағандар туралы мәліметтер әкімшілік жала тағу туралы қаулының орындалу сәтінен бастап алты ай мерзімде сақталады (Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық Кодексінің 79-бабы )
Ескерту: 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
14. Әкімшілік сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін әкімшілік жауаптылыққа тартылған тұлғалар туралы мәліметтер әкімшілік жаза салу туралы қаулының орындалуының аяқталған кезінен бастап 3 жыл бойы сақталады.
Сақтау мерзімі өтіп кеткен басқармалардағы карточкалар, жойылған есепке алу құжаттарының жалпы санын көрсету арқылы актілер бойынша жойылады.
Сақтау мерзімі өтіп кеткен басқармалардағы карточкалар, осы Нұсқаулықпен белгіленген ережелер бойынша басқарма қызметкерлерінің қатысуымен жойылады.
2-тарау. N 1-АП нысанды карточканы
толтыру құрылымы мен тәртібі
15. Карточканың 1-жолында құқық бұзушылықты тапқан және кодын көрсету арқылы хаттама құрған өкілетті органның атауы көрсетіледі.
15-1. Карточканың 1.1 қатарында құқық бұзушылықты анықтауға ынта білдірген мемлекеттік органның аталуы көрсетіледі.
Ескерту. 15-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР ҚР Бас Прокурорының 2008.09.04 N 50 бұйрығымен .

10. (Пункт исключен - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 ).
11. Субъектами административной практики карточка формы N 1-АП (только по вступившим в законную силу постановлениям) направляется в Управление с периодичностью в десять дней - 10, 20 и 30 числа каждого месяца. <*>
Сноска. В пункт 11 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .
12. Карточка, введенная в банк данных с нарушениями требований настоящей Инструкции, возвращается представившему ее субъекту административной практики для корректировки в течение 3-х рабочих дней. Субъект административной практики направляет откорректированные карточки в управление в соответствии с пунктом 11 Инструкции. В свою очередь, Управление откорректированные карточки вводит в местную базу данных и в электронном режиме направляет в Комитет в сроки, установленные пунктом 11 Инструкции. <*>
Сноска. Пункт 12 в редакции - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .
13. Сведения о лицах, привлеченных к административной ответственности (кроме указанных в п.14), хранятся в течение 1 года с момента окончания исполнения постановления о наложении административного взыскания.
Сведения о несовершеннолетних, привлеченных к административной ответственности, хранятся в течение шести месяцев с момента исполнения постановления о наложении административного взыскания ( статья 79 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях)". <*>
Сноска. В пункт 13 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .
14. Сведения о лицах, привлеченных к административной ответственности за совершение административных коррупционных правонарушений, хранятся в течение 3 лет с момента окончания исполнения постановления о наложении административного взыскания.
Карточки с истекшими сроками хранения, находящиеся в Управлениях, уничтожаются по акту с указанием общего количества уничтоженных учетных документов.
Карточки с истекшими сроками хранения, находящиеся у субъектов административной практики, уничтожаются с участием сотрудника Управления, по правилам, определенным настоящей Инструкцией.
Глава 2. Структура и порядок заполнения карточки формы N 1-АП
15. В строке 1 карточки указывается наименование уполномоченного органа, выявившего правонарушение и составившего протокол с отражением кода.
15-1. В строке 1.1 карточки указывается наименование государственного органа, по инициативе которого выявлено правонарушение.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 15-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 04.09.2008 № 50 (порядок введения в действие см. п. 4 ).

16. 2-жолда кодын көрсетумен құқық бұзушылық жасалған жері көрсетіледі (елді мекен, аудан, облыс атауы).
17. 3-жолда - материалды (хаттама), істі және оның кодын қараған өкілетті орган.
Ескерту: Кодтар қолданыстағы бірыңғай кодификациялық анықтамаға сәйкес қойылады.
18. 4-жолда - материал (протокол) нөмірі мен бастау күні.
18-1. 4-1-жолда - бас тарту материалының нөмірі және қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулы шығарылған күні.
Ескерту: 18-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2007.09.06 N 36 Бұйрығымен.
19. Егер Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінің 639-бабына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама жасалмаған жағдайда, "материалдың/хаттаманың/істің нөмірі" 4-жолында "хаттамасыз" қойылады. "Материалды/хаттаманы/ істі қараған лауазымды тұлғаның аты-жөні" жолында құқық бұзушылық жасаған жерде ескерту дайындаған немесе айыппұл салған тұлғаның аты-жөні көрсетіледі.
20. 5-жолда істі қараған лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі.
21. 6-жолда - карточканың тіркелу күні мен әкімшілік практика субъектісінің Журналы бойынша тіркеу нөмірі.
22. 7-жолда - карточканың Басқармаға келіп түскен күні, түзету күні.
23. 8-жолда әкімшілік құқық бұзушылықтың мынадай субъектілері туралы мәліметтер бейнеленеді: жеке тұлға, лауазымды тұлға, лауазымды тұлғаға теңестірілген тұлға, жеке кәсіпкер, заңды тұлға, шетел заңды тұлғасы, шетелдік қатысудағы заңды тұлға; орган қызметкерлері: прокуратура, әділет, қаржы полициясы, ішкі істер, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік, кеден қызметі, шекара қызметі, прокуратуралар, салық қызметі, төтенше жағдайлар бойынша, арнайы қызметтер, ІІМ ішкі әскер, Республикалық Гвардия, соттар, әкімдер, депутаттар, Президенттікке кандидаттар, сот орындаушылары; министрліктер қызметкерлері: әділет, қаржы, білім және ғылым, ауыл шаруашылығы, сыртқы істер, энергетика және минералды ресурстар, денсаулық сақтау, индустрия және сауда, қоршаған ортаны қорғау, экономика және бюджетті жоспарлау, туризм және спорт, мәдениет және ақпарат, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, көлік және коммуникация; агенттіктер қызметкерлері: статистика жөніндегі, жер ресурстарын реттеу жөніндегі, табиғи монополияларды реттеу жөніндегі, қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын қадағалау және реттеу жөніндегі, мемлекеттік қызмет істері жөніндегі, ақпараттандыру және байланыс жөніндегі, Алматы қаласындағы өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі, ұлттық ғарыштық агенттігінің; Ұлттық банктің, Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің, әкімдіктер мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлері, басқа да мемлекеттік құрылымдардың қызметкерлері.
Ескерту: 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2008.02.04 N 5 Бұйрығымен.

16. В строке 2 - место совершения правонарушения (наименование населенного пункта, район, область) с отражением кода.
17. В строке 3 - уполномоченный орган, рассмотревший материал (протокол), дело и его код.
Примечание: Коды проставляются в соответствии с существующим единым кодификационным справочником.
18. В строке 4 - номер материала (протокола) и дата заведения.
18-1. В строке 4.1 - номер отказного материала и дата вынесения постановления об отказе в возбуждении уголовного дела.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 18-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 6 сентября 2007 г. N 36 .
19. В случае, если в соответствии со статьей 639 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях протокол об административном правонарушении не составлялся, то в строке 4 "номер материала /протокола/ дела" проставляется Б/П (без протокола). В строке "Ф.И.О. должностного лица, рассмотревшего материал /протокол/ дело" указывается Ф.И.О. лица, оформившего предупреждение или наложившего штраф на месте совершения правонарушения.
20. В строке 5 указывается фамилия, имя, отчество должностного лица, рассмотревшего дело.
21. В строке 6 - дата регистрации карточки и регистрационный номер по Журналу субъекта административной практики.
22. В строке 7 - дата поступления карточки в Управление, дата корректировки.
23. В строке 8 отражаются сведения о следующих субъектах административного правонарушения: физические лица, должностные лица, лица, приравненные к должностным лицам, индивидуальные предприниматели, юридические лица, иностранные юридические лица, юридические лица с иностранным участием; сотрудники органов: прокуратуры, юстиции, финансовой полиции, внутренних дел, обороны, национальной безопасности, таможенной службы, пограничной службы, налоговой службы, по чрезвычайным ситуациям, спецслужб, внутренних войск МВД, Республиканской Гвардии, судьи, акимы, депутаты, кандидаты в Президенты, судебные исполнители; служащие министерств: юстиции, финансов, образования и науки, сельского хозяйства, иностранных дел, энергетики и минеральных ресурсов, здравоохранения, индустрии и торговли, охраны окружающей среды, экономики и бюджетного планирования, туризма и спорта, культуры и информации, труда и социальной защиты населения, транспорта и коммуникаций; служащие агентств: по статистике, по управлению земельными ресурсами, по регулированию естественных монополий, по надзору и регулированию финансовых рынков и финансовых организаций, по делам государственной службы, по информатизации и связи, Национального банка, Национального космического агентства, по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, служащие акиматов и их структурных подразделении, служащие прочих государственных структур.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.02.2008 N 5 .

24. 9-жолда Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінің нормалары бойынша құқық бұзушылық біліктілігі көрсетіледі. 9.1-жолында мынадай кодтау арқылы күнә түрі көрсетіледі: "1" - қасақана; "2" - абайсызда. 9.2-жолында әкімшілік құқық бұзушылықтың жасалған (табылған) күні көрсетіледі.
25. Әкімшілік істі қарау күні 10-жолда қойылады.
26. 11-жолда Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінің 46 және 57 баптар бойынша әкімшілік өндіріп алу шаралары бейнеленеді және жаза салу мерзімінің аяқталу күні қойылады.
11.1-жолында тиісті кодтарды қою арқылы негізгі жаза шаралары көрсетіледі: "01" - ескерту; "02" - әкімшілік айыппұл; "03" - әкімшілік тыйым салу; "04" - азаматқа немесе заңды тұлғаға берілген арнайы құқықтан айыру; "05" - лицензияны (арнайы рұқсатты, біліктілік аттестатын (куәлігін)) күшінен айыру немесе оны тоқтату; "06" - жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметін тоқтату немесе оған тыйым салу; "07" - шетелдіктерді немесе азаматтығы жоқ тұлғаларды әкімшілік кетіру.
11.2-жолында тиісті кодтарды қою арқылы қосымша өндіріп алу шаралары көрсетіледі: "08" - әкімшілік құқық бұзушылықты жасау құралы немесе тікелей объектісі болатын затты ақылы түрде алып қою; "09" - тәркілеу; "10" - өз еркімен тұрғызылып жатқан немесе тұрғызылған құрылысты мәжбүрлеп бұзу; "04" - азаматқа немесе заңды тұлғаға берілген арнайы құқықтан айыру; "05" - лицензияны (арнайы рұқсатты, біліктілік аттестатын (куәлігін)) күшінен айыру немесе оны тоқтату; "06" - жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметін тоқтату немесе оған тыйым салу; "07" - шетелдіктерді немесе азаматтығы жоқ тұлғаларды әкімшілік кетіру.
11.3. жолдарында әкімшілік-құқықтық іс-әрекет белгіленеді: "2"- жол қозғалысының ережесін тексеру; "13"-медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары;
Ескерту: 26-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
27. 12-жолда салынған айыппұлдың көлемі, 13-жолда - өндіріп алынған айыппұл көлемі көрсетіледі (сомалар теңге түрінде көрсетіледі).
Ескерту: 27-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
28. 14-жол әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғаның мәліметтерінен тұрады: аты-жөні.
29. 14.1-жолында құқық бұзушының туған күні, айы, жылы және тұрғылықты мекен-жайы қысқартусыз жазылады.

24. В строке 9 указывается квалификация правонарушения по нормам Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях. В строке 9.1. указывается форма вины путем следующей кодировки: "1" - умышленная; "2" - по неосторожности. В строке 9.2. указывается дата совершения (обнаружения) административного правонарушения.
25. Дата рассмотрения административного дела проставляется в строке 10.
26. В строке 11 отражаются административные меры взыскания по по статьям 46 и 57 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях и проставляется дата окончания срока наложения взыскания.
В строке 11.1. указываются основные меры взыскания путем проставления соответствующих кодов: "01" - предупреждение; "02" - административный штраф; "03" - административный арест; "04" - лишение специального права, предоставленного гражданину или юридическому лицу; "05" - лишение или приостановление действия лицензии (специального разрешения, квалификационного аттестата (свидетельства); "06" - приостановление или запрещение деятельности индивидуального предпринимателя или юридического лица; "07" - административное выдворение иностранцев или лиц без гражданства.
В строке 11.2. указываются дополнительные меры взыскания путем проставления соответствующих кодов: "08" - возмездное изъятие предмета, явившегося орудием совершения или непосредственным объектом административного правонарушения; "09" - конфискация;
"10" - принудительный снос самовольно возводимого или возведенного строения; "04" - лишение специального права, предоставленного гражданину или юридическому лицу; "05" - лишение или приостановление действия лицензии (специального разрешения, квалификационного аттестата (свидетельства); "06" - приостановление или запрещение деятельности индивидуального предпринимателя или юридического лица; "07" - административное выдворение иностранцев или лиц без гражданства.
В строке 11.3. указывается мера административно-правового воздействия": "12" - проверка правил дорожного движения; "13" - принудительные меры медицинского характера. <*>
Сноска. В пункт 26 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .
27. В строке 12 указывается размер наложенного штрафа, в строке 13 - размер взысканного штрафа (суммы указываются в тенге). <*>
Сноска. В пункт 27 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .
28. Строка 14 содержит данные лица, совершившего административное правонарушение: фамилию, имя, отчество.
29. В строке 14.1. - число, месяц, год рождения и место жительства правонарушителя без сокращений.

14.2-жолда мынадай кодтары бар жеке басын анықтайтын құжат көрсетіледі: "1" - төлқұжат, "2" - жеке куәлік, "3" - тұруға ықтияр хат, "4" - азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі, "5" - жүргізуші куәлігі, "6" - әскери билет.
14.3-жолда - жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН).
14.4-жолында кодтау арқылы құқық бұзушының жынысы бейнеленеді: "1" - еркек; "2" - әйел.
14.5-жолында мынадай кодтау арқылы әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғаның азаматтығы туралы мәліметтер бейнеленеді: "1" - ҚР азаматы; "2" - ТМД елдерінің азаматы; "3" - шетелдік; "4" - азаматтығы жоқ тұлға.
14.6-жолында жұмыс орны, лауазымы, оқу орны көрсетіледі.
14.7-жолында алкогольдік, есірткілік, токсикомандық мас күйінде әкімшілік құқық бұзушылықтар жасаған тұлғалар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Ескерту: 29-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2004.06.27. N 25 , 2005.07.13. N 37 , 2007.09.06 N 36 Бұйрықтарымен.
30. 15-жолда кодтау арқылы заңды тұлғаның ұйымдастыру-құқықтық нысаны көрсетіледі: "1" - мемлекеттік кәсіпорын; "2" - мемлекеттік мекеме; "3" - акционерлік қоғам; "4" - жауапкершілігі шектеулі серіктестік; "5" - қосымша жауапкершілігі бар серіктестік; "6" - өндірістік кооператив; "7" - басқалар.
30-1. 15.1 жолда кодтау көрсетіледі: "1" - коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлға; "2" - коммерциялық емес ұйым болып табылатын заңды тұлға
Ескерту: 30-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
31. 16-жолда заңды тұлғаның (жеке кәсіпкердің), оның заңды мекен-жайының, салық төлеушінің тіркеу нөмірінің, бизнес - сәйкестендіру нөмірінің толық атауы көрсетіледі.
Ескерту: 31-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005.07.13. N 37 , 2007.09.06 N 36 Бұйрықтарымен.
32. <*>
Ескерту: 32-тармақ алынып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
33. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінің 672-бабына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы қаулыға наразылық білдірілген жағдайда мәліметтер 19-жолда, ал кодтау арқылы оны қарау нәтижелері 19.1.-жолда бейнеленеді. 19 және 19.1.-жолдар аудандық (оған теңестірілген) сотпен толтырылады.
Ескерту: Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс бойынша күшке енген қаулыға наразылық білдіру жағдайында, Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық Кодексінің 672-бабына сәйкес, егер сот қаулысы өзгерусіз ал, наразылық қанағаттандырусыз қалатын болса, жаңа кәртішке қойылмайды.

В строке 14.2 указывается документ, удостоверяющий личность путем кодировки: "1" - паспорт, "2" - удостоверение личности, "3" - вид на жительство, "4" - удостоверение лица без гражданства, "5" - водительское удостоверение, "6" - военный билет.
В строке 14.3 - индивидуальный идентификационный номер (ИИН).
В строке 14.4. указывается пол правонарушителя, путем кодировки: "1" - мужской; "2" - женский.
В строке 14.5. отражаются сведения о гражданстве лица, совершившего административное правонарушение путем следующей кодировки: "1" - гражданин РК; "2" - гражданин стран СНГ; "3" - иностранец; "4" - лицо без гражданства.
В строке 14.6. указывается место работы, должность, место учебы.
В строке 14.7. отражаются сведения о лицах, совершивших административные правонарушения в состоянии: алкогольного, наркотического, токсикоманического опьянения. <*>
Сноска. Пункт 29 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 27 июня 2004 г. N 25 ; от 13 июля 2005 г. N 37 ; от 6 сентября 2007 г. N 36 .
30. В строке 15 указывается организационно-правовая форма юридического лица путем кодировки: "1" - государственное предприятие; "2" - государственное учреждение; "3" - акционерное общество; "4" - товарищество с ограниченной ответственностью; "5" - товарищество с дополнительной ответственностью; "6" - производственный кооператив; "7" - иные.
30-1. В строке 15.1 указывается кодировка: "1" - юридическое лицо, являющееся коммерческой организацией; "2" - юридическое лицо, являющееся не коммерческой организацией. <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 30-1 - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .
31. В строке 16 указывается полное наименование юридического лица (индивидуального предпринимателя), его юридический адрес, регистрационный номер налогоплательщика, бизнес - идентификационный номер. <*>
Сноска. Пункт 31 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 ; от 6 сентября 2007 г. N 36 .
32. (Пункт исключен - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 ).
33. В случае опротестования постановления об административном правонарушении в соответствии со статьей 672 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, сведения отражаются в строке 19, а результат его рассмотрения, путем кодировки отражается в строке 19.1. Строки 19 и 19.1 заполняются районным (приравненным к нему) судом.
Примечание: В случае опротестования вступившего в законную силу постановления по делу об административном правонарушении, в соответствии со статьей 672 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, если постановление суда оставляется без изменения, протест - без удовлетворения, новая карточка не выставляется.

Апелляциялық сот арқылы басқа шешім қабылдау кезінде, бірінші сатылы сот арқылы 19 және 19.1. жолдарына сәйкес белгі қойылған жаңа кәртішке қойылады және осы Нұсқаулықтың 11-тармағына сәйкес басқармаға жолданады;
Ескерту: 33-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
34. Кәртішкені толтырған қызметкердің аты-жөні мен лауазымы, қолы және толтырылған күні 21-жолда көрсетіледі.
Ескерту: 34-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Бас Прокурорының 2004 жылғы 27 маусымдағы N 25 бұйрығымен , өзгерту енгізілді - 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
2-1-тарау. N 1-АП нысанды электрондық кәртішкесі
Ескерту: 2-1-тараумен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2004 жылғы 27 маусымдағы N 25 бұйрығымен .
34-1. N 1-АП нысанды электрондық кәртішкені толтыру жеке тұлғалар үшін "Тегі, аты, әкесінің аты және туған күні" деректемелерінен немесе заңды тұлғалар үшін "Заңды тұлғаның аталуы", "салық төлеушінің тіркеу нөмірі" деректемелерінен басталады.
Жеке немесе заңды тұлғаға деректерді енгізу кезінде, жеке немесе заңды тұлғаларға қатысты мәліметтерді енгізу үшін тағайындалған барлық деректемелік бөліктер жасырылады.
Жеке немесе заңды тұлғалардың белгілену деректерін толтырғаннан кейін, бағдарлама, соңғыларын жоюсыз түзетуге мүмкіндігінің болуы арқылы, енгізілетін тұлғаларға арналған мәліметтердің бары туралы ақпаратты ұсынады, сонымен қатар мәліметтерді сақтау толық көлемде жасалады. Жаңа ақпаратты енгізу "Жаңа кәртішке" терезесінде қаралады.
Электрондық форматты толтыру үшін бірінші деректеме "құқық бұзушылықты анықтаған орган" деректемесі болып табылады. Бұл деректеме ведомство кодын қою арқылы толтырылады. Аталған деректеме "3", "4" пернелерін басу арқылы, кодтауларымен қоса әкімшілік практика субъектілерінің толық анықтамасын экранға шақыру мүмкіндігінен тұрады.
"Жасалған жері" және "Материалды қараған орган" деректемелік бөліктері ведомство кодын қою арқылы немесе әкімшілік практика субъектілерінің толық анықтамасының көмегімен толтырылады.
"Материалдың нөмірі мен басталған күні", "Істі қараған тұлғаның аты-жөні", "Тіркеу күні мен тіркелу нөмірі" және "ҚСжАЕКБ-на келіп түскен күні" деректемелері N 1-АП нысанды кәртішкеде немесе әкімшілік құқық бұзушылық туралы материалдарда (хаттамада, істе) көрсетілген деректерді енгізу арқылы толтырылады. Ведомстволық деректер банкіне ие әкімшілік практика субъектілері "ҚСжАЕКБ-на келіп түскен күні" деректемесін толтыру кезінде оған кәртішкенің нақты енгізілген күнін қояды.
"Субъект", "Дәрежелеу" және "Айыптың түрі" деректемелері ведомство кодын енгізу арқылы немесе әкімшілік практика субъектілерінің кодификациялық тізімінен, тармақтар мен тармақшаларға бөлу арқылы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Кодекс баптарының тізбесінен, сондай-ақ айып нысандарының түрінен тұратын анықтаманы пайдалану арқылы толтырылады.

При принятии судом апелляционной инстанции иного решения, судом первой инстанции выставляется новая карточка, в которой ставятся соответствующие отметки в строках 19 и 19.1 и в соответствии с пунктом 11 настоящей Инструкции направляется в Управление. <*>
Сноска. В пункт 33 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .
34. Фамилия, имя, отчество, должность, подпись сотрудника, заполнившего карточку и дата заполнения, указывается в строке 21. <*>
Сноска. Пункт 34 в новой редакции - приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 июня 2004 года N 25 ; внесены изменения - от 13 июля 2005 года N 37 .
Глава 2-1. Электронная карточка формы N 1-АП <*>
Сноска. Инструкция дополнена новой главой 2-1 - приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 июня 2004 года N 25 .
34-1. Заполнение электронной карточки формы N 1-АП начинается с реквизитов "Фамилия, имя, отчество и дата рождения" для физических лиц либо с реквизитов "Наименование юридического лица", "регистрационный номер налогоплательщика" для юридических лиц.
При вводе данных на физическое или юридическое лицо, все реквизитные части, предназначенные для введения сведений в отношении физических или юридических лиц, скрываются.
После заполнения установочных данных физических или юридических лиц программа предоставляет информацию о наличии сведений на вводимых лиц, с возможностью корректировки без удаления последних, при этом сохранение сведений производится в полном объеме. Введение новой информации предусматривается в окне "Новая карточка".
Первым реквизитом для заполнения в электронном формате является реквизит "орган, выявивший правонарушение". Данный реквизит заполняется путем проставления кода ведомства. Данный реквизит содержит возможность вызова на экран путем нажатия клавиш "F3", "F4", полного справочника субъектов административной практики с их кодировкой.
Реквизитные части "Место совершения" и "Орган, рассмотревший материал" заполняются путем проставления кода ведомства или при помощи полного справочника субъектов административной практики.
Реквизиты "Номер материала и дата заведения", "Ф.И.О., рассмотревшего дело", "Дата регистрации и регистрационный номер" и "Дата поступления в УКПСиСУ" заполняются с внесением данных, указанных в карточке формы N 1-АП либо материалах об административном правонарушении (протоколе, деле). Субъекты административной практики, имеющие ведомственные банки данных при заполнении реквизита "Дата поступления в УКПСиСУ", проставляют в нем фактическую дату ввода карточки.
Реквизиты "Субъект", "Квалификация" и "Форма вины" заполняются путем ввода кода ведомства или с использованием справочника, содержащего кодификационный список субъектов административной практики и перечень статей Кодекса об административных правонарушениях с разбивкой по пунктам и подпунктам, а также виды форм вины.

"Құқық бұзушылықты дәрежелеу" деректемесінде тармақты немесе тармақшаны көрсету қажет болған жағдайда, енгізу кезінде олардың алдында "0 (нөль)" саны көрсетіледі. Мысалы, 479-бап 02-тармақ 01-тармақша.
Өндіріп алу шараларының "Реквизиттер "Негізгі", "Қосымша" және "Әкімшілік-құқықтық іс-әрекет" деректемелері сол не өзге өндіріп алу түріне сәйкес келетін кодты қою немесе тек жоғарыда көрсетілген бапқа ғана қатысты қолданылатын өндіріп алу түрлерін санамалау арқылы толық анықтаманы экранға шығарумен толтырылады.
Осылайша, Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексінің 423-бабы көрсетілген кезде, анықтама "айыппұл", "тәркілеу", "лицензиядан айыру/оны тоқтату" жазаларынан тұрады, себебі бұл баптың диспозициясы тек осы жаза түрлерінің салынуын қарастырады.
"Салынған айыппұлдың мөлшері" және "Өндіріп алынған айыппұлдың мөлшері" деректемелері материалдарда (хаттамада, істе) көрсетілген сомаларын көрсету арқылы толтырылады.
Кәртішкеде салынған сома туралы мәліметтермен қатар толық өндіріп алу көрсетілген жағдайда, әкімшілік жаза салу жөніндегі қаулының орындалуы туралы хабарлама толтырылмайды.
"Жұмыс орны, лауазымы, оқу орны" деректемесі материалда (хаттамада, істе) көрсетілген деректердің негізінде толтырылады.
"Заңды тұлғаның ұйымдастыру-құқықтық нысаны" деректемесі нысанды көрсету арқылы немесе кодтаулары бар заңды тұлға және жеке кәсіпкер нысандары түрлерінің толық анықтамасын экранға шақыру жолымен толтырылады.
"Заңды тұлғаның/жеке кәсіпкердің аталуы, заңды мекен-жайы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі" деректемелері қысқартусыз, материалда (хаттамада, істе) көрсетілген деректерді енгізу арқылы толтырылады.
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы қаулыға наразылық келтірілген жағдайда, "қаулыға наразылық келтірілді" деректемесі толтырылады, онда материалда (хаттамада, істе) көрсетілген наразылықтың күні көрсетіледі.
"Қарастыру нәтижесі" деректемесі бұзылған не өзгертілген қаулы бойынша мәліметтерді енгізу немесе қабылдануы мүмкін шешім түрлерінің тиісті тізімінен тұратын анықтаманы пайдалану арқылы толтырылады.
"Кәртішкені толтырған қызметкердің аты-жөні мен лауазымы" деректемесі тегін, атын, әкесінің атын және лауазымын қысқартусыз көрсету арқылы толтырылады.
Ескерту: 34-1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
34-2. Әкімшілік құқық бұзушылық субъектілері туралы ведомстволық деректер банкіне ие әкімшілік практика субъектілері N 1-АП нысанды электрондық кәртішкелерді осы Нұсқаулықта көзделген талаптарға сәйкес толтырады.
Әкімші арқылы түзетулер мен алып тастаулар жүргізу барысында, түзету себебін белгілеу керек
Ескерту: 34-2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .

В случае необходимости указания в реквизите "квалификация правонарушения" пункта или подпункта, при вводе перед ними указывается цифра "0 (ноль)". Например, статья 479 пункт 02 подпункт 01.
Реквизиты "Основные", "Дополнительные" и "Административно-правового воздействия" меры взыскания заполняются путем проставления кода соответствующего тому или иному виду взыскания или путем вывода на экран полного справочника с перечислением видов взысканий, но применяемых только по отношению к статье, указываемой выше.
При указании статьи 423 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, справочник будет состоять из таких взысканий, как "штраф", "конфискация", "лишение/приостановление лицензии", так как диспозиция данной статьи предусматривает наложение только этих видов взысканий.
Реквизиты "Размер наложенного штрафа" и "Размер взысканного штрафа" заполняются с указанием сумм, указанных в материалах (протоколе, деле).
При указании в карточке одновременно сведений о наложенной сумме и полном взыскании, извещение об исполнении постановления о наложении административного взыскания не заполняется.
Реквизиты "Место работы, должность, место учебы" заполняются на основе данных, указанных в материале (протоколе, деле).
Реквизит "Организационно-правовая форма юридического лица" заполняется с указанием формы или путем вызова на экран полного справочника видов форм юридического лица и индивидуального предпринимателя с их кодировкой.
Реквизиты "Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя, юридический адрес, регистрационный номер налогоплательщика" заполняются без сокращений, с внесением данных, указанных в материале (протоколе, деле).
В случае опротестования постановления об административном правонарушении, заполняется реквизит "Постановление опротестовано", где указывается дата опротестования, указанная в материале (протоколе, деле).
Реквизит "Результат рассмотрения", заполняется путем введения сведений по отмененному или измененному постановлению либо с использованием справочника, содержащего список с видами решений возможных к принятию.
Реквизит "Ф.И.О. и должность сотрудника, заполнившего карточку" заполняется с указанием без сокращений фамилии, имени, отчества и должности. <*>
Сноска. В пункт 34-1 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .
34-2. Субъекты административной практики, имеющие ведомственные банки данных о субъектах административных правонарушений, заполнение электронных карточек формы N 1-АП, производят в соответствии с требованиями, изложенными в настоящей Инструкции.
При проведении администратором корректировок и удалении, необходимо указывать причину корректировки. <*>
Сноска. В пункт 34-2 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .

34-3. <*>
Ескерту: 34-3-тармақ алынып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
3-тарау. Әкімшілік жаза салу туралы
қаулының орындалуы жөніндегі хабарлама
35. Әкімшілік практика субъектісі құқық бұзушыдан әкімшіліктік жаза туралы нақтылаушы құжаттарды (квитанция, төлем туралы ұсыныс қағазы, өндірілген жаза туралы сот әкімшілігінің хаты) немесе орындау туралы әкімшіліктік жаза тағу туралы қаулыны (ұйғарымды) алу барысында, 1 жұмыс күнінің ішінде әкімшілік жаза тағу қаулысын орындауы жүктелген ескертуді басқармадағы лауазымды тұлғасына электрондық түрде (егер ведомстволық деректер банкі болған жағдайда), немесе пошта байланысы арқылы (егер ведомстволық деректер банкі болмаған жағдайда) осы Нұсқаулықтың N3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жолдайды.
Әкімшілік практика субъектісімен айыппұл көлемі толық өндіріп алынып, Басқармаға ұсынылған N 1-АП нысанды карточкасының 13-жолында көрсетілген жағдайда, хабарлама жіберілмейді.
Ескерту: 35-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2004.06.27. N 25 , 2005.07.13. N 37 , 2007.09.06 N 36 Бұйрықтарымен.
35-1. Мәжбүрлеп орындауды жүзеге асырушы орындау өндірісінің органы құқық бұзушыдан әкімшілік жаза тағу жөніндегі қаулының (ұйғарымның) орындалуы туралы нақтыланған құжаттарды (квитанция, төлем туралы ұсыныс қағазы, өндірілген жаза туралы сот әкімшілігінің хаты) алу кезінде, жүргізілген жаза туралы белгімен 3 жұмыс күні ішінде әкімшілік жаза тағу туралы қаулы шығарған органға (лауазымды тұлғаға) қайтарады
Ескерту: 35-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
4-тарау. Әкімшілік жауаптылықтан және
әкімшілік өндіріп алудан босату туралы хабарлама
36. Әкімшілік практика субъектісі Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінің 70, 75, 701 , 702 және 704-баптарымен негізінде әкімшілік жауаптылықтан немесе әкімшілік өндіріп алудан тұлғаны босатқан кезде, ол осы Нұсқаулықтың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық түрде немесе пошта байланысымен хабарламаны үш тәулік ішінде Басқармаға жібереді.
Ескерту: 36-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
3-бөлім. Деректер банкіне сұрау салу
5-тарау. Деректер банкіне сұрау
салудың негізі мен тәртібі
37. Қайталануды анықтайтын сұраулар осы Нұсқаулықпен (5-қосымшаға сәйкес) бекітілген сұрау нысаны бойынша рәсімделеді. Сұрау әр тексерілетін тұлғаларға бөлек, айқын, жазба әріптерімен, көк немесе қара сиямен қолмен немесе жазба машинкасымен жүргізіледі.
Ескерту: Сұранымсыз режимде қажетті ақпаратты алу үшін Комитеттің орталықтандырылған деректер банкіне электрондық жойылған кіру рұқсатының бар болуы әкімшілік практика субъектісіне рұқсат етіледі.
Сол немесе басқа тұлғаны әкімшілік жауапқа тарту туралы ақпаратты талап еткен мемлекеттік органдар, заңмен белгіленген тәртіпте алынған ақпаратты жариялауға жауап береді.
Ескерту: 37-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .

34-3. (Пункт исключен - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 ).
Глава 3. Извещение об исполнении постановления о наложении
административного взыскания
35. Субъект административной практики при получении подтверждающих документов (квитанция, платежное поручение об уплате, письмо администратора судов о произведенном взыскании) об исполнении постановления (определения) о наложении административного взыскания от непосредственного правонарушителя либо должностного лица, на которого возложено исполнение постановления о наложении административного взыскания, в течение 1 рабочего дня направляет извещение в электронном варианте (если имеется ведомственный банк данных) или почтовой связью (если ведомственный банк данных отсутствует) в Управление по форме, согласно приложению 3 настоящей Инструкции.
В случае, когда субъектом административной практики полностью взыскан размер штрафа и указан в строке 13 карточки формы N 1-АП, представленной Управлению - извещение не направляется. <*>
Сноска. Пункт 35 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 27 июня 2004 г. N 25 ; от 13 июля 2005 г. N 37 ; от 6 сентября 2007 г. N 36 .
35-1. Орган исполнительного производства, осуществляющий принудительное исполнение, при получении подтверждающих документов (квитанция, платежное поручение об уплате) об исполнении постановления (определения) о наложении административного взыскания от правонарушителя, с отметкой о произведенном взыскании в течение 3-х рабочих дней возвращает их органу (должностному лицу), вынесшему постановление о наложении административного взыскания. <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 35-1 - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .
Глава 4. Извещение об освобождении от административной
ответственности и административного взыскания
36. При освобождении субъектом административной практики лица от административной ответственности или наложенного административного взыскания на основании статей 70, 75, 701, 702 и 704 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, им в течение трех суток направляется извещение в электронном варианте или почтовой связью в Управление по форме, согласно приложению 4 настоящей Инструкции. <*>
Сноска. В пункт 36 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .
Раздел 3. Обращение к банку данных
Глава 5. Основание и порядок обращения к банку данных
37. Запросы для определения повторности оформляются по форме запроса, утвержденной настоящей Инструкцией (согласно приложению 5). Запрос оформляется на каждое проверяемое лицо отдельно, разборчиво, печатными буквами синими или черными чернилами от руки или на пишущей машинке.
Примечание: Допускается наличие у субъекта административной практики электронного удаленного доступа к централизованному банку данных Комитета для получения необходимой информации в беззапросном режиме.
Государственные органы, истребовавшие информацию о привлечении того или иного лица к административной ответственности, несут ответственность за разглашение полученной информации в установленном законом порядке. <*>
Сноска. В пункт 37 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .

38. Сұранымды дайындау кезінде атау септігінде қысқартусыз мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) жеке тұлғаға: аты-жөні, туған күні және тұрғылықты мекен-жайы;
2) заңды тұлғаға және жеке кәсіпкерге - салық төлеушінің тіркеу нөмірі, атауы, заңды мекен-жайы.
Белгілеу мәліметтері бір жылдың ішінде өзгертілген жағдайда, сұранымға бұрынғы мәліметтерді бейнелеу қажет. Белгілеу мәліметтері бір жылдың ішінде бір немесе бірнеше рет өзгертілсе, жеке сұраным құрылады.
Сұранымның 1-6, 11-13-жолдары оны жеке тұлғаға қатысты дайындау кезінде толтырылады.
Сұранымның 7-13-жолдары оны жеке тұлғаға және жеке кәсіпкерге қатысты дайындау кезінде толтырылады.
Сұранымды дайындау кезінде, 10-жолда міндетті түрде тексерудің негізін көрсету қажет.
Сұранымға өкілетті лауазымды тұлға қол қойып, мемлекеттік органның мөрімен (мөртабанымен) куәландырылады.
Субъектілерде электронды байланыстың бар болуына байланысты, сұраулар қайталануды айқындау үшін, Комитетпен анықталатын автоматтандырылған электронды форматпен орындалады.
Ескерту: 38-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
39. Осы Нұсқаулықтың талаптарын бұзу арқылы рәсімделген cұраудың қағаз жүзі орындалмай қайтарылады, ол туралы тиісті белгі қойылады.
Ескерту: 39-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
40. Сұраным оның Басқармаға немесе Комитетке келіп түскен кезінен бастап 5 жұмыс күндері ішінде орындалады (қайталауды анықтау қажет болған жағдайда - бір жұмыс күні ішінде ішінде) және сұраным жіберген органға поштамен жолданады немесе тікелей Комитетте не Басқармада беріледі.
Ескерту: 40-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
41. Деректер банкінде тексерудегі тұлғаға мәліметтер жоқ болғанда, сұранымның екінші бетінде мынадай текстпен мөр қойылады: "Мәліметтер жоқ", "Анықтаманы Комитет (Басқарма) қызметкері жүргізді (аты-жөні, тектері бойынша нөмірі)" және тексеру күні көрсетіледі.
Есептерде тексерудегі тұлғаға қатысты мәліметтерді анықтаған кезде олар сұранымның келесі бетінде көрсетіледі және: "Анықтаманы Комитет (Басқарма) қызметкері жүргізеді" текстісімен мөр қою және тексеру жүргізу мерзімі туралы белгі қою арқылы айқындалады.
42. Осы Нұсқаулықпен белгіленген нысандағы есепке алу-тіркеу құжаттарының бланкілері әкімшілік практика субъектілерімен дайындалады.
2003 жылғы 5-желтоқсандағы
N 67 бұйрығымен бекітілген
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар және
оларды жасаған тұлғалар жөнінде
орталықтандырылған деректер
банкін құру туралы"
Нұсқаулығына N 1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2008.09.04 N 50 Бұйрығымен.
1-ӘҚБ. Әкімшілік құқық бұзушылықтарды және оларды жасаған
тұлғаларды есепке алу кәртішкесі

38. При оформлении запроса указывается без сокращений следующие данные в именительном падеже:
1) на физическое лицо: фамилия, имя и отчество, дата рождения и адрес местожительства;
2) на юридическое лицо и индивидуального предпринимателя - регистрационный номер налогоплательщика, наименование, юридический адрес.
В случае изменения установочных данных в течение одного года, в запросе необходимо отразить прежние данные. При изменении установочных данных три и более раз в течение одного года составляется отдельный запрос.
Строки 1-6, 11-13 запроса заполняются при его оформлении в отношении физического лица.
Строки 7-13 запроса заполняются при его оформлении в отношении юридического лица и индивидуального предпринимателя.
При оформлении запроса, в строке 10 в обязательном порядке необходимо указывать основание проверки.
Запрос подписывается уполномоченным должностным лицом и заверяется печатью (штампом) государственного органа.
При наличии электронной связи у субъектов запросы для определения повторности  исполняются в автоматизированном электронном формате, определяемом Комитетом. <*>
Сноска. В пункт 38 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .
39. Бумажный вариант запроса, оформленный с нарушением требований настоящей Инструкции, возвращается без исполнения, о чем в нем производится соответствующая отметка. <*>
Сноска. В пункт 39 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .
40. Запрос исполняется в течение 5 рабочих дней с момента его поступления (в случае необходимости определения повторности - в течение одного рабочего дня) в Управление или Комитет, и направляется органу, направившему запрос, почтой или выдается непосредственно в Комитете или Управлении. <*>
Сноска. В пункт 40 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .
41. При отсутствии в банке данных сведений на проверяемое лицо на обратной стороне запроса ставится штамп с текстом: "Сведениями не располагаем", "Справку наводил сотрудник Комитета (Управления) (Ф.И.О, пофамильный номер) и указывается дата проверки.
При установлении в учетах сведений в отношении проверяемого лица они указываются на оборотной стороне запроса и удостоверяются штампом с текстом: "справку наводил сотрудник Комитета (Управления)" с отметкой о дате проведения проверки.
42. Бланки учетно-регистрационных документов, установленных настоящей Инструкции формы, изготавливаются субъектами административной практики.
Приложение 1
к Инструкции "О ведении
централизованного банка данных об
административных правонарушениях и
лицах, их совершивших", утвержденной
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 5 декабря 2003 года N 67
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.09.2008 № 50 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
Ф. 1-АП Карточка по учету административных правонарушений
и лиц, их совершивших

1. ___________________________________________________
құқық бұзушылықты анықтаған органның аталуы
1.1. оның ішінде мемлекеттік органның ынтасы бойынша ________________________________________
2.______________________________________________
құқық бұзушылықты жасаған орган
3.______________________________________________
істі, материалды /хаттаманы/ қарастырған                        өкілетті орган
4. Істің, материалдың /хаттаманың/ нөмірі____________  жүргізу күні "___"___________ 200__ж.
4.1. бас тарту материалының нөмірі ҚІҚБТ күні "___"_______ 200_ ж.
5.___________________________________________________       істі қарастырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
6. "___"___________ 200__ ж. N_______________________
тіркелген күні және әкімшілік практика субъектісінің тіркеу нөмірі
7. ҚСжАЕКБ келіп түскен күні "___"__________200_ж.
Түзету күні "___"________ 200_ж.
1./_/_/_/_/_/_/_/
2./_/_/_/_/_/_/_/
3./_/_/_/_/_/_/_/
4./_/_/_/_/_/_/_/
8. Субъект: жеке тұлға "1", жеке кәсіпкер "2", заңды тұлға "3", шетел заңды тұлғасы "4", шетелдік қатысудағы заңды тұлға "5";
орган қызметкерлері: ӘМ ҚАЖК "6", қаржы полициясы "7", ішкі істер "8", қорғаныс министрлігі "9", ұлттық қауіпсіздік "10", кеден қызметі "11", шекара қызметі "12", прокуратура "13", салық қызметі "14", төтенше жағдайлар бойынша "15", ҚР ІІМ ішкі әскері "16", Республикалық Гвардия "17", соттар "18", Әкімдер "19", депутаттар "20", Президенттікке кандидаттар "21", сот орындаушылары "22", арнайы қызметтер "24";
министрліктер қызметкерлері: әділет "51", қаржы "27", білім және ғылым "28", ауыл шаруашылығы "29", сыртқы істер "30", энергетика және минералды ресурстар "31", денсаулық сақтау "32", индустрия және сауда "33", қоршаған ортаны қорғау "34", экономика және бюджетті жоспарлау "35", туризм және спорт "36", мәдениет және ақпарат "37", еңбек және халықты әлеуметтік қорғау "38", көлік және коммуникация "39";
агенттіктер қызметкерлері: статистика жөніндегі "40", жер ресурстарын реттеу бойынша "41", табиғи монополияларды реттеу жөніндегі "42", қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын қадағалау және реттеу жөніндегі "43", мемлекеттік қызмет істері жөніндегі "44", ақпараттандыру және байланыс жөніндегі "45", Алматы қаласындағы өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі "46", ұлттық ғарыштық агенттігінің "47";
Ұлттық банктің "48", Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің "49", әкімдіктер және олардың құрылымдық бөлімдерінің қызметкерлері "50", өзге де мемлекеттік құрылымдардың қызметкерлері "23", лауазымды тұлға "25", лауазымды тұлғаға теңестірілген тұлға "26";

1. ________________________________________________
наименование органа, выявившего правонарушение
1.1. в том числе по инициативе государственного
органа ____________________________________________
1./_/_/_/_/_/_/_/_/
2._________________________________________________
место совершения правонарушения
2./_/_/_/_/_/_/_/_/
3. ________________________________________________
уполномоченный орган, рассмотревший материал
/протокол/, дело
3./_/_/_/_/_/_/_/_/
4. Номер материала/протокола/ дела ________________
дата заведения "___"___________ 200_ г.
4.1. Номер отказного материала
дата ОВУД "___"___________ 200_ г.
4./_/_/_/_/_/_/_/_/
4.1./_/_/_/_/_/_/_/
5. ________________________________________________
Ф.И.О. должностного лица, рассмотревшего дело
6. "___"___________ 200_ г. №______
дата регистрации и регистрационный номер субъекта
административной практики
7. Дата поступления в УКПСиСУ "__"________ 200_ г.
Дата корректировки "___"__________ 200_ г.
8. Субъект: физическое лицо "1", индивидуальный
предприниматель "2", юридическое лицо "3", иностран-
ное юридическое лицо "4", юридическое лицо с
иностранным участием "5";
сотрудники органов: КУИС МЮ "6", финансовой
полиции "7", внутренних дел "8", обороны "9",
национальной безопасности "10", таможенной службы
"11", пограничной службы "12", прокуратуры "13",
налоговой службы "14", по чрезвычайным ситуациям
"15", внутренних войск МВД РК "16", Республиканской
Гвардии "17", судьи "18", Акимы "19", депутаты "20",
кандидаты в Президенты "21", судебные исполнители
"22", спецслужб "24";
служащие министерств: юстиции "51", финансов "27",
образования и науки "28", сельского хозяйства "29",
иностранных дел "30", энергетики и минеральных
ресурсов "31", здравоохранения "32", индустрии и
торговли "33", охраны окружающей среды "34",
экономики и бюджетного планирования "35", туризма и
спорта "36", культуры и информации "37", труда и
социальной защиты населения "38", транспорта и
коммуникаций "39";
служащие агентств: по статистике "40", по управле-
нию земельными ресурсами "41", по регулированию
естественных монополий "42", по надзору и регулиро-
ванию финансовых рынков и финансовых организаций
"43", по делам государственной службы "44", по
информатизации и связи "45", по регулированию дея-
тельности регионального финансового центра города
Алматы "46", Национального космического агентства
"47";
Национального банка "48", Счетного комитета по
контролю за исполнением республиканского бюджета
"49", служащие акиматов и их структурных подразделе-
ний "50", служащие прочих государственных структур
"23", должностное лицо "25" лицо, приравненное к
должностному "26"
8./_/_/

9. Құқық бұзушылық дәрежесі Қазақстан Республикасы ӘҚБК___бабы____б____т
9.1. Кінә нысаны: "1" - қасақана, "2" - абайсыздықта.
9.2. Әкімшілік құқық бұзушылықтың жасалған (анықталған) күні "___"________ 200_ж.
8./_/_/
9.1./_/
11.1./_/_/
11.2./_/_/
11.3./_/_/
14.2./_/
14.4./_/
14.5./_/
14.7./_/
15./_/
15.1./_/
19.1./_/
10 . Әкімшілік істі қарастырған күн "__"_______ 200_ж.
11. Жазаның әкімшілік шаралары (ҚР ӘҚБК 46, 57 баптары):
11.1. негізгі: "01" - ескерту; "02" - айып; "03" - тұтқын; "04" - арнайы құқықтан арылу; "05" - рұқсаттан арылу/тоқтатылу; "06" - жеке кәсіпкер және заңды тұлға қызметінің тоқтатылуы/тыйым салынуы; "07" - шетелдіктерді немесе азаматтығы жоқ тұлғаларды әкімшілік кетіру.
200 жылдың "___"________мерзіміне дейін.
11.2. қосымша: "08" - алып қойылған; "09" - кәмпескелеу; "10" - мәжбүрлік алым; "04" - арнайы құқықтан арылу; "05" - рұқсаттан арылу/тоқтатылу; "06" - жеке кәсіпкер және заңды тұлға қызметінің тоқтатылуы/тыйым салынуы; "07" - шетелдіктерді немесе азаматтығы жоқ тұлғаларды әкімшілік кетіру.
200  жылдың "___"__________мерзіміне дейін.
11.3. әкімшілік-құқықтық: "12"- жол жүру ережелерін білуді тексеру; "13" - мед.сипаттағы мәжбүрлеу шаралары
12. Салынған айып мөлшері________теңге
13. Өтелінген айып мөлшері_______теңге
14. _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғаның аты-жөні)
14.1. "____"________19__ж. тұрғылықты жері____________________________________________
14.2. Жеке басын куәландыратын құжат: "1" - паспорт, "2" - жеке куәлік, "3" - тұрғылықты мекеннің түрі, "4" - азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі, "5" - жүргізуші куәлігі, "6" - әскери билет N_________ берілген "___"_______ ______ж.
_____________________________________________________
(кіммен берілген)
14.3. ЖСН____________________________________________
14.4. Құқық бұзушының жынысы: "1" - ер; "2" - әйел
14.5. Құқық бұзушылық жасалды:
"1" - ҚР азаматымен; "2" - ТМД азаматымен;
"3" - шетел азаматтарымен; "4" - азаматтығы жоқ тұлғамен
14.6. Жұмыс орны, лауазымы, оқу орны________________
(керегін сызып қою)        (нақты белгілеу)
14.7. Жағдайда: алкогольдік "1"; есірткілік "2"; уытқұмарлық мас күйінде "3";
15. Заңды тұлғаның ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны "1" - БП, "2" - мемлекеттік мекеме, "3" - АҚ, "4" - ЖШС, "5" - ТДО, "6" - өндірістік кооператив, "7" - басқа да.
15.1. "1" - коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлға; "2" - коммерциялық ұйым болып табылмайтын заңды тұлға (ҚР АК 34, 58, 96 баптары)

9. Квалификация правонарушения
ст____ ч.____ п._____ КРКоАП
9.1. форма вины: "1" - умышленная, "2" - по
неосторожности.
9.2. дата совершения (обнаружения) административного
правонарушения "___"__________ 200_ г.
9./_/
10. Дата рассмотрения административного дела
"___"__________ 200_ г.
11. Административные меры взыскания
(ст. ст. 46, 57 КРКоАП):
11.1. основные: "01" - предупреждение; "02" - штраф;
"03" - арест; "04" - лишение спец. права; "05" -
лишение/приостановление лицензии; "06" - приостанов-
ление/запрещение деят-ти инд. предпринимателя или
юр. лица; "07" - адм. выдворение иностранцев или лиц
без гражданства.
На срок до "___"__________ 200_ г.
11.1./_/_/
11.2. дополнительные: "08" - изъятие; "09" -
конфискация; "10" - принудительный снос; "04" -
лишение спец. права; "05" - лишение/приостановление
лицензии; "06" - приостановление/запрещение
деятельности индивид. предпринимателя или юр. лица;
"07" - адм. выдворение иностранцев или лиц без
гражданства.
На срок до "___"__________ 200_ г.
11.2./_/_/
11.3. административно-правовые:
"12" - проверка знаний дорожного движения
"13" - принудительные меры медицинского характера
12. Размер наложенного штрафа
__________________________ сумма в тенге
13. Размер взысканного штрафа
__________________________ сумма в тенге
11.3./_/_/
14.
Ф.И.О./_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
(лица, совершившего административное правонарушение)
14.1. "___"__________ 19__ г.
место жительства __________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
14.2.Документ, удостоверяющий личность:
"1" - паспорт, "2" - удостоверение личности, "3" -
вид на жительство, "4" - удостоверение лица без
гражданства, "5" - водительское удостоверение, "6"
- военный билет
№______ выдан "___"__________ ____ г.
___________________________________________________
(кем выдан)
14.3. ИИН _________________________________________
14.2./_/
14.4. Пол правонарушителя: "1" - мужской; "2" -
женский
14.4./_/
14.5. Правонарушение совершено:
"1" - гражданином РК; "2" - гражданином стран СНГ;
"3" - иностранные граждане; "4" - лицом без
гражданства.
14.5./_/
14.6. Место работы, должность, учебы _______________
____________________________________________________
(нужное подчеркнуть)
14.7. В состоянии: алкогольного "1"; наркотического
"2"; токсикоманического опьянения "3"
14.7./_/
15. Организационно-правовая форма юридического лица:
"1" - ГП, "2" - государственное учреждение, "3" -
АО, "4" - ТОО, "5" - ТДО, "6" - производственный
кооператив, "7" - иные.
15.1 "1" - юр. лицо, являющееся коммерческой
организацией; "2" - юр. лицо, не являющееся
коммерческой организацией (ст.ст. 34, 58, 96 ГК РК)

16. Заңды тұлғаның, жеке кәсіпкердің аталуы _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
заңды мекен-жайы ____________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ СТН__________________________________________________ БСН__________________________________________________ 17 және 18 бағандар алып тасталды.
19. Қаулы: наразылық білдірілді (ҚР ӘҚБК 672 бабы) "___"_________ж.
19.1. Қарастыру нәтижесі: "1" - алынды; "2" - өзгертілді.
21.__________________________________________________
Кәртішкені толтырған қызметкердің аты-жөні, лауазымы,                          қолы
"___"_______ 200_ж.
Ескерту: 19 және 19,1 жолдар бірінші сатылы соттармен толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар
және оларды жасаған тұлғалар
туралы орталықтандырылған
деректер банкін жүргізу жөнінде"
2003 жылғы 5 желтоқсандағы
N 67 бұйрығымен бекітілген
Нұсқаулыққа 2-қосымша
Ескерту: 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының
2004 жылғы 27 маусымдағы N 25 бұйрығымен .
______________________________________________
______________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
әкімшілік істерді тіркеу
ЖУРНАЛЫ
N _________________
200__жылдың "___"_____________ _______________N-нен басталды
200__жылдың "___"_____________ _______________N-мен аяқталды
___________________________________________________________________
N  |Карточканы|Әкімшілік|Құқық      |Заңды тұлғаның|Қазақстан
тш | қойған   |  құқық  |бұзушылық  |атауы мен     |Республикасының
|органның  |бұзушылық|жасаған    |мекен-жайы.   |ӘҚтК-нің
| атауы,   |  туралы |тұлға      |Жеке          |нормалары
|  оның    |   істі  |туралы не  |кәсіпкердің   |бойынша құқық
|ҚСжАЕКБ-на|  сотқа  |заңды      |аты-жөні      |бұзушылық
|жіберулер |жіберген |тұлғаның   |(тіркелген    |біліктілігі
| күні     |  мемле. |бірінші    |жағдайда -    |
|          | кеттік  |басшысы    |мекен-жайы)   |
|          | органның|туралы     |              |
|          |   атауы |мәліметтер |              |
|          |         |(аты-жөні, |              |
|          |         |туған күні,|              |
|          |         |айы, жылы, |              |
|          |         |лауазымы,  |              |
|          |         |жұмыс орны)|              |
___________________________________________________________________
1      2          3         4             5              6
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Істі қарау|N1-АП нысанды|Қаулының N мен       |өндіріп алу шаралары
күні мен  | карточканы  |заңды күшіне ену күні|
нәтижесі  |    қойған   |                     |
|қызметкердің |                     |
|   аты-жөні  |                     |
___________________________________________________________________
7            8                 9                   10
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар
және оларды жасаған тұлғалар
туралы орталықтандырылған
деректер банкін жүргізу жөнінде"
2003 жылғы 5 желтоқсандағы
N 67 бұйрығымен бекітілген
Нұсқаулыққа 3-қосымша
Ескерту: 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының
2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
Әкімшілік жаза тағу туралы қаулының орындалуы жөнінде
ХАБАРЛАУ
___________________________________________________________________
Хабарлауды жолдаған органның аталуы
Тегі ______________________________________________________________
Аты _______________________________________________________________
Әкесінің аты ______________________________________________________
Туған күні "___" ______________19____ж.
Туған жылы ________________________________________________________
___________________________________________________________________
(қысқартусыз)
Заңды тұлғаның аталуы, кәсіпкердің индексі ________________________
___________________________________________________________________
СТН ______________________
Істің, материалдың /хаттаманың/ нөмірі_________ "___"________20__ж.
(керектісін сызып қою)                    жүргізілген күні
құқық бұзушылық дәрежесі ҚР ӘҚБК ________бабы___________б_________т
тағылған айып құны__________________________________________ теңге.
өтелінген айып құны ________________________________________ теңге.
төлеген күн "____"________________200__ж.
Жауапты лауазымды тұлғаның аты-жөні _______________________________
_____________________________
(қолы)
Күні "____"____________________200___ж.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар
және оларды жасаған тұлғалар
туралы орталықтандырылған
деректер банкін жүргізу жөнінде"
2003 жылғы 5 желтоқсандағы
N 67 бұйрығымен бекітілген
Нұсқаулыққа 4-қосымша
Ескерту: 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының
2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
Әкімшілік жауаптан және әкімшілік жазадан босатылу туралы
ХАБАРЛАУ
"___" __________200___ж.
___________________________________________________________________
хабарлауды жолдаған органның аталуы
Тегі ______________________________________________________________
Аты _______________________________________________________________
Әкесінің аты ______________________________________________________
Туған күні "___" ______________19____ж.
Тұрғылықты жері ___________________________________________________
___________________________________________________________________
(қысқартусыз)
құқық бұзушылықты анықтаған орган _________________________________
істің, материалдың /хаттаманың/ нөмірі_______ "___"_________200__ж.
(керегін сызып қою)                         жүргізу күні
құқық бұзушылық дәрежесі ҚР ӘҚБК ________бабы___________б_________т
өтеу түрі__________________________________________________________
әкімшілік жауаптан және әкімшілік жазадан босатылу күні
(керегін сызып қою) "___" _______________200___ж.
___________________________________негізінде 200  ж  "___" _______.
_________________________________________
хабарлауды жолдаған қызметкердің аты-жөні
Жауапты лауазымды тұлғаның қолы ___________________________________
Күні "___" ________________________200__ж.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар
және оларды жасаған тұлғалар
туралы орталықтандырылған
деректер банкін жүргізу жөнінде"
2003 жылғы 5 желтоқсандағы
N 67 бұйрығымен бекітілген
Нұсқаулыққа 5-қосымша
Ескерту: 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының
2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 бұйрығымен .
Тұлғаны әкімшілік жауапқа тарту туралы
СҰРАУ
N___                                 поштамен/қолма қол алу
"___"______20__ж.                      (керегін сызып қою)
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі
комитетіне
Жеке тұлға үшін:
1. Тегі ___________________________________________________________
2. Аты ____________________________________________________________
3. Әкесінің аты ___________________________________________________
4. Туған күні "____" ________________ж.
5. туған жері _____________________________________________________
___________________________________________________________________
6. Мекен-жайы _____________________________________________________
___________________________________________________________________
Заңды тұлға және жеке кәсіпкер үшін
7. СТН ____________________________________________________________
8. Аталуы _________________________________________________________
(қысқартусыз)
___________________________________________________________________
9. Мекен-жайы _____________________________________________________
___________________________________________________________________
10. Тексеру негіздері: ____________________________________________
___________________________________________________________________
11. Мемлекеттік орган басшысы _____________________________________
МО                                  (аты-жөні, қолы)
12. Орындаушы _____________________________________________________
(аты-жөні, лауазымы)
13. Жіберушінің мекен-жайы: индексі /__/__/__/__/__/__/
Облыс_____________________________ қала____________________________
Аудан _______________________________ ауыл ________________________
Көше ____________________________________ N________________________
Мем.орган _________________________________________________________
___________________________________________________________________
(қысқартусыз, толық атауы)
(А 4 формат)

16. Наименование юр. лица/инд. предпринимателя
___________________________________________________
юр. адрес
___________________________________________________
___________________________________________________
15./_/
15.1./_/
РНН _______________________________________________
БИН _______________________________________________
Пункты 17 и 18 исключены
19. Постановление: опротестовано
(ст. 672 КРКоАП) "___"______________ г.
19.1. Результат рассмотрения:
"1" - отменен; "2" - изменен
21. ________________________________
____________________________________
"___"___________ 200__ г.
Ф.И.О., должность и подпись сотрудника, заполнившего
карточку
Примечание: строки 19 и 19.1 заполняются судами
первой инстанции.
19.1./_/
Приложение 2
к Инструкции "О ведении централизованного
банка данных об административных
правонарушениях и лицах, их совершивших",
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 5 декабря 2003 г. N 67 <*>
Сноска. Приложение с изменениями - приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 июня 2004 года N 25 .
_________________________________________
_________________________________________
(наименование государственного органа)
Ж У Р Н А Л
регистрации административных дел
N_________________
Начат "___"___________200 __г. с N  _________________
Окончен "__" _________200 __ г. с N _________________
____________________________________________________________________
N |Наимено-|Наимено-|Сведения   |Наимено-  |квалифи-|Дата и
п/п|вание   |вание   |о лице,    |вание и   |кация   |результат
|органа, |гос.    |совершившем|адрес     |право-  |рассмотрения
|выста-  |органа, |правонару- |юридичес- |наруше- |дела
|вившего |напра-  |шение, либо|кого лица.|ния по  |
|карточку|вившего |о первом   |Ф.и.о.    |нормам  |
|дата ее |в суд   |руководите-|индиви-   |КоАП    |
|отправле|дело об |ле юр. лица|дуального |Респуб- |
|ния в   |адм.    |(ф.и.о.,   |предпри-  |лики    |
|УКПСиСУ |право-  |число, год,|нимателя  |Казах-  |
|        |наруше- |месяц рож- |(в случае |стан    |
|        |нии     |дения, дол-|регистра- |        |
|        |        |жность,мес-|ции -     |        |
|        |        |то работы) |адрес)    |        |
--------------------------------------------------------------------
1 |    2   |    3   |     4     |    5     |    6   |    7
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
________________________________
Ф.и.о.    |N поста-  |Меры
сотрудника|новления  |взыскания
выставив- |и дата    |
шего кар- |вступления|
точку     |в законную|
ф. N 1-АП |силу      |
--------------------------------
8    |     9    |    10
--------------------------------
--------------------------------
--------------------------------
Приложение 3
к Инструкции "О ведении
централизованного банка данных об
административных правонарушениях и
лицах, их совершивших", утвержденной
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 5 декабря 2003 года N 67 <*>
Сноска. Приложение 3 с изменениями - приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 июня 2004 года N 25 ; в  редакции - от 13 июля 2005 года N 37 .
Извещение
об исполнении постановления о
наложении административного взыскания
__________________________________________________________________
наименование органа, направившего извещение
Фамилия __________________________________________________________
Имя_______________________________________________________________
Отчество__________________________________________________________
Дата рождения "___" ______________19____г.
Место жительства _________________________________________________
__________________________________________________________________
(без сокращений)
Наименование юр.лица, инд. предпринимателя________________________
__________________________________________________________________
РНН ______________________
номер материала /протокола/ дела_______ "____"_____________20___г.
(нужное подчеркнуть)                                      дата заведения
квалификация правонарушения ст._____ч._________п._________КоАП РК
сумма наложенного штрафа__________________________________ тенге.
сумма взысканного штрафа _________________________________ тенге
дата оплаты "____"________________200__г.
Ф.И.О. ответственного должностного лица________  _________
(подпись)
Дата "____"____________________200___г.
Приложение 4
к Инструкции "О ведении
централизованного банка данных об
административных правонарушениях и
лицах, их совершивших", утвержденной
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 5 декабря 2003 года N 67   <*>
Сноска. Приложение 4 с изменениями - приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 июня 2004 года N 25 ; в  редакции - от 13 июля 2005 года N 37 .
Извещение
об освобождении от административной
ответственности и административного взыскания
"___" __________200___г.
__________________________________________________________________
наименование органа, направившего извещение
Фамилия __________________________________________________________
Имя_______________________________________________________________
Отчество__________________________________________________________
Дата рождения "___" ______________19____г.
Место жительства _________________________________________________
__________________________________________________________________
(без сокращений)
орган, выявивший правонарушение __________________________________
номер материала /протокола/ дела______ "______"_____________200__г.
(нужное подчеркнуть)                                дата заведения
квалификация правонарушения ст.______ч._______п._________КоАП РК
вид взыскания_____________________________________________________
дата освобождения от административной ответственности или
административного взыскания (нужное подчеркнуть)
"___" _______________200___г. на основании _______________________
от "___" ______ 200 г.
Ф.И.О. _________________________________
сотрудника, направившего извещение
Подпись ответственного должностного лица _________________
Дата "___" _______________200__г.
Приложение 5
к Инструкции "О ведении централизованного
банка данных об административных
правонарушениях и лицах, их совершивших",
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 5 декабря 2003 г. N 67
Для служебного пользования
З А П Р О С
о привлечении к административной ответственности
Примечание РЦПИ: приложение с грифом "ДСП" не вносится в базу данных "Закон".
Сноска. В Приложение 5 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 13 июля 2005 года N 37 .