Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 1909 тiркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру резервтерiнiң ең аз мөлшерiн бекiту туралы" 2002 жылғы 3 маусымдағы N 210 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 6 желтоқсандағы N 432 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 25 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2640. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгi Басқармасының 2004 жылғы 27 қарашадағы N 321 қаулысымен.
------------------Қаулыдан үзінді---------------------
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгiнің (бұда әрі - Агенттік) Басқармасы қаулы етеді:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
Күшi жойылды деп танылған
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық
актiлерiнiң тiзбесi
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 1909 тiркелген Сақтандыру "қайта сақтандыру" ұйымының сақтандыру резервтерiнiң ең аз мөлшерiн бекiту туралы" 2002 жылғы 3 маусымдағы N 210 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" 2003 жылғы 6 желтоқсандағы N 432 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2640 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" N 1 (275) басылымдарында 2004 жылғы 1-18 қаңтарда жарияланған).
Төраға
_______________________________
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық актiлердi жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру резервтерiнiң ең аз мөлшерiн бекiту туралы" 2002 жылғы 3 маусымдағы N 210  қаулысына  (Қазақстан Республикасының Нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1909 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2002 жылғы 29 шiлде - 11 тамызда N 16(238) жарияланған) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 210 "Об утверждении минимальных размеров страховых резервов страховой (перестраховочной) организации", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1909
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 декабря 2003 года N 432. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 декабря 2003 года N 2640. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 321
Извлечение из постановления Правления Агентства РК
по регулированию и надзору финансового рынка
и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 321
"В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность страховых (перестраховочных) организаций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) постановляет:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 декабря 2004 года...
Председатель
Приложение к
постановлению Правления Агентства РК
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 27 ноября 2004 года N 321
Перечень нормативных правовых актов
Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
...
3. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 декабря 2003 года N 432 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 210 "Об утверждении минимальных размеров страховых резервов страховой (перестраховочной) организации", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1909"...".
-------------------------------------------------------------------
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность страховых (перестраховочных) организаций, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. В постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 210 "Об утверждении минимальных размеров страховых резервов страховой (перестраховочной) организации" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1909, опубликованное 29 июля - 11 августа 2002 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 16 (238) внести следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункт 1) изложить в следующей редакции:

"1) ерiктi түрде сақтандырудың сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша, "медициналық сақтандыру" класы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарын қоспағанда - қолданылып жүрген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есептелген сақтандыру сыйлықақысы сомасының кемiнде 50 процентi;";
2) тармақшада:
"75" деген сан "65" деген санмен ауыстырылсын;
"сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша - сақтандыру резервтерiн есептеу күнiне дейiн соңғы он екi ай iшiнде есептелген" деген сөздер "қолданылып жүрген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есептелген" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енедi.
3. Қаржылық қадағалау департаментi (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне, аумақтық филиалдарына және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына жiберсiн.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi басшылығының қызметiн қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) және Құжаттамалық қамтамасыз ету және бақылау басқармасы (Жерембаев Е.Е.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының ресми бұқаралық ақпарат құралдарында және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң баспасөз басылымдарында жариялауды қамтамасыз етсiн.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы

"1) по договорам страхования (перестрахования) в добровольной форме страхования, за исключением договоров страхования (перестрахования) по классу "медицинское страхование" - не менее 50 процентов от суммы страховых премий, начисленных по действующим договорам страхования (перестрахования);";
в подпункте 2):
цифру "75" заменить цифрой "65";
слова "по действующим договорам страхования (перестрахования), начисленных в течение последних двенадцати месяцев до даты расчета страховых резервов" заменить словами "начисленных по действующим договорам страхования (перестрахования).".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и страховых (перестраховочных) организаций.
4. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) и Управлению документационного обеспечения и контроля (Джерембаев Е.Е.) обеспечить публикацию настоящего постановления в официальных средствах массовой информации Республики Казахстан и печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан.
5. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка