N 590 тіркелген "Қаржы органдарында жергілікті бюджеттердің орындалуын бухгалтерлік есептеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 24 маусымдағы N 288 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2003 жылғы 18 желтоқсандағы N 430 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 30 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2654. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 14 желтоқсандағы N 445 (V043338) бұйрығымен.
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі  Заңына  және "Мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттің атқарылуы және есептілік нысандарын жүргізу (мерзімдік және жылдық) жөніндегі қаржылық рәсімдердің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 25 шілдедегі N 832  қаулысына  сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қаржы органдарында жергілікті бюджеттердің орындалуын бухгалтерлік есептеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1998 жылғы 24 маусымдағы N 288  бұйрығына  (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 28 тамызда N 590 тіркелді, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 25 маусымдағы N 323 бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - N 858 тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауында және 1-тармақта "Қаржы органдарында" деген сөздер "Жергілікті уәкілетті органдарда" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қаржы органдарында жергілікті бюджеттерді атқарудың бухгалтерлік есебі жөніндегі нұсқаулықта:
бүкіл мәтін бойынша:
"қаржы органдары", "қаржы органының", "қаржы органдарына", "қаржы органдарында", "қаржы органдарының", "қаржы органының", "қаржылық орган", "қаржы органдарындағы", "қаржы органына", "қаржы органында", "қаржы басқармасының", "қаржы басқармаларының", "қаржы бөлімдерінің", "қаржылық басқармаларының" деген сөздер "жергілікті уәкілетті органдар", "жергілікті уәкілетті органның", "жергілікті уәкілетті органдарға", "жергілікті уәкілетті органдарда", "жергілікті уәкілетті органдардың", "жергілікті уәкілетті орган", "жергілікті уәкілетті органдардағы", "жергілікті уәкілетті органға" деген сөздермен ауыстырылсын;
"қаржылық рұқсаттар", "қаржылық рұқсатты", "қаржылық рұқсат", "қаржы рұқсатын", "қаржы рұқсатының" деген сөздер "рұқсаттар", "рұқсатты", "рұқсат", "рұқсаттың" деген сөздермен ауыстырылсын;
"бюджет кірістері мен шығыстарының жылдық тізімдемесі", "бюджеттің жылдық жазбасы" деген сөздер "жергілікті бюджет бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары" деген сөздермен ауыстырылсын;
"сметасының", "бюджет бойынша шығыстар сметасының", "шығыстар сметасының" деген сөздер "қаржыландыру жоспарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
"лимиттерге басты билік етушілердің", "лимиттерді бас таратушының", "лимиттердің әрбір бас таратушысы", "лимиттердің бас таратушыларынан", "қаржыландыру лимиттерін таратушысы", "лимиттерді таратушыларға", "лимиттердің бас таратушысына", "лимиттерді таратушылардың", "лимиттердің бас таратушысының" деген сөздер "бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің", "бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің", "бюджеттік бағдарламалар әкімшісі", "бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінен", "бюджеттік бағдарламалар әкімшісі", "бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне", "бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
"(қарыз ақша)", "(қарыз ақшалар)", "(қарыз ақшаларды)", "(қарыз ақшаға)" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақта "Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 26 желтоқсандағы N 2732 Заң күші бар Жарлығын" деген сөздер "Бухгалтерлік есепке алу және қаржылық есеп беру туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы N 2732  Заңын " деген сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттік тілдегі мәтінінде "нормативтік" деген сөз өзгеріссіз қалсын;
6-тармақтың үшінші абзацында "қаржыландыру мөлшерінің өзгерістері туралы хабарлама-анықтамалар" деген сөздер "түсімдердің жиынтық жоспарына өзгерістер енгізу туралы анықтамалар, міндеттемелер (төлемдер) жөніндегі қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер енгізу туралы анықтамалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақта:
екінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"түсімдердің жиынтық жоспарына өзгерістер енгізу туралы анықтама;";
үшінші және төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"міндеттемелер (төлемдер) жөніндегі қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер енгізу туралы анықтама;
рұқсаттар;";
бесінші және алтыншы абзацтар алынып тасталсын;
жетінші абзацта "кірістерді қайтару туралы қорытынды (N 21-нысан)" деген сөздер алынып тасталсын;
сегізінші абзац "немесе ақы төлеуге шот" деген сөздермен толықтырылсын;
он тоғызыншы абзацта "жергілікті" деген сөз алынып тасталсын;
жиырмасыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Қазынашылықтың аумақтық органдары Қазынашылықтың біріктірілген ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - ҚБАЖ) жұмыс істейтін жергілікті уәкілетті органдар үшін:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 июня 1998 года N 288 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету исполнения местных бюджетов в финансовых органах", зарегистрированного за N 590
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 декабря 2003 года N 430. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2003 г. за N 2654. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 14 декабря 2004 года N 445 (V043338) (вводится в действие с 1 января 2005 года)
В соответствии с Законом  Республики Казахстан "О бюджетной системе" и постановлением  Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 24 июня 1998 года N 288 "Об утверждении Инструкции по бухгалтерскому учету исполнения местных бюджетов в финансовых органах" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 1998 года за N 590, внесены изменения и дополнения приказом  Министра финансов Республики Казахстан от 25 июня 1999 года N 323 - зарегистрирован за N 858) следующие изменения и дополнения:
в заголовке и пункте 1 слова "финансовых органах" заменить словами "местных уполномоченных органах";
в Инструкции по бухгалтерскому учету исполнения местных бюджетов в финансовых органах, утвержденной указанным приказом:
по всему тексту:
слова "финансовых органах", "финансовыми органами", "финансового органа", "финансовых органов", "финансовом органе", "финансовым органам", "финансовым органом", "финансовому органу", "финансовый орган", "финансовые органы", "финансовых управлений", "финансового управления", "финансовыми управлениями", "финансовое управление", "финансовых отделах", "финансовых отделов" заменить словами "местных уполномоченных органах", "местными уполномоченными органами", "местного уполномоченного органа", "местных уполномоченных органов", "местном уполномоченном органе", "местным уполномоченным органам", "местным уполномоченным органом", "местному уполномоченному органу", "местный уполномоченный орган"; "местные уполномоченные органы";
слова "финансовые разрешения", "финансового разрешения", "финансовое разрешение", "финансовых разрешений", "финансовым разрешениям", заменить словом "разрешения", "разрешение", "разрешений", "разрешениям";
слова "годовая роспись доходов и расходов бюджета", "годовая роспись бюджета" заменить словами "сводный план финансирования по местному бюджету";
слова "смет", "смет расходов по бюджету", "смету расходов", "сметы расходов" заменить словами "планов финансирования", "план финансирования", "плана финансирования";
слова "главных распорядителей лимитов", "главным распорядителям лимитов", "распорядителям лимитов", "распорядителю лимитов финансирования", "распорядителей лимитов", "главному распорядителю лимитов" заменить словами "администраторов бюджетных программ", "администраторам бюджетных программ", "администратору бюджетных программ";
слова "ссуды" "(ссуда)", "(ссуд)", "(ссуде)", "(ссудам)" исключить;
в пункте 2:
слова "Указом Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О бухгалтерском учете" заменить словами "Законом Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности";
слово "нормативно - " заменить словом "нормативными";
в абзаце третьем пункта 6 слова "справки-уведомления об изменениях размеров финансирования" заменить словами "справки о внесении изменений в сводный план поступлений, справки о внесении изменений в сводный план финансирования по обязательствам (платежам)";
в пункте 8:
после абзаца второго дополнить абзацем следующего содержания:
"справка о внесении изменений в сводный план поступлений;";
абзацы третий и четвертый изложить в следующей редакции:
"справка о внесении изменений в сводный план финансирования по обязательствам (платежам);
разрешения;";
абзацы пятый и шестой исключить;
в абзаце седьмом слова "о возврате доходов (ф. N 21)" исключить;
абзац восьмой дополнить словами "или счет к оплате";
в абзаце девятнадцатом слово "местных" исключить;
после двадцатого абзаца дополнить абзацами следующего содержания:
"Для местных уполномоченных органов, расположенных на территории Республики Казахстан, где территориальные органы Казначейства работают в Интегрированной информационной системе казначейства (далее - ИИСК):

түсімдерді жинау жөніндегі күн сайынғы есеп (N 2-15 н.);
жылдың басынан бастап түсімдерді жинау жөніндегі есеп (N 2-16 н.);
түсімдерді күн сайын бөлу тізімдемесі (N 2-19 н.);
бюджеттен түсімдерді салық төлеушілерге қайтару (N 2-29 н.);
кірістердің бюджеттік сыныптамасының кодтары арасында түсімдердің ауысуы (N 2-30 н.);
салық органдары арасында түсімдердің ауысуы (N 2-31 н.);
шығыстар бойынша жиынтық есеп (N 4-20 н.);.";
13-тармақта:
үшінші абзац алынып тасталсын;
кестеде 24-тармақта:
"Екінші реттегі шоттардың атауы" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Жетіспеушіліктер жөніндегі есеп айырысу";
"06 Есеп айырысулар 061 "Қазақстан Республикасының республикалық бюджетімен өзара есеп айырысу" деген жолда:
"062 "Жергілікті бюджеттермен өзара есеп айырысу" деген жол алынып тасталсын;
"07 Берілген және алынған қаражаттар, 071 Қазақстан Республикасының республикалық бюджетінен берілген және алынған қаражаттар және 072 Жергілікті бюджеттерден берілген және алынған қаражаттар" деген жол алынып тасталсын;
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. N 011 "Жергiлiктi бюджеттiң бюджеттiк (арнайы) шоты" шотына мыналар:
мыналардан:
салық, алымдар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсімінен;
салыққа жатпайтын түсімдерден;
капиталмен жасалатын операциялардан алынған кірістерден;
мыналардан:
жоғары тұрған және төмен тұрған бюджеттерден алынған ресми трансферттерден;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан түсетін мақсатты трансферттерден;
жергілікті бюджеттен берілген кредиттерді қайтарудан тұратын жергілікті бюджеттердің кірістері есептеледі.
N 011 "Жергiлiктi бюджеттiң бюджеттiк (арнайы) шоты" шотынан:
мыналарды:
жергілікті деңгейде мектепке дейінгі, бастауыш жалпы, негізгі жалпы білім беруді, сондай-ақ орташа жалпы, орташа кәсіби және қосымша білім беруді;
жергілікті деңгейде арнайы білім беру бағдарламаларын;
әскери қызметке тіркеу және шақыру жөніндегі іс-шараларды;
жергілікті деңгейде төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды;
жергілікті деңгейде құқық қорғау қызметін;
жергілікті деңгейде кепілдендірілген тегін медициналық көмектің көлемін;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды;
заң актілеріне сәйкес жергілікті бюджеттен арнайы мемлекеттік жәрдемақылар алатын азаматтардың санаттарына осы жәрдемақыны;
жергілікті деңгейде әлеуметтік қамсыздандыру жөніндегі іс-шараларды және атаулы әлеуметтік көмекті;
еңбекпен қамту бағдарламасын;
тұрғын үй көмегін көрсетуді;
мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруды;
Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуді;
Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес мемлекеттік қажеттілік үшін тұрғын үй мен жер учаскелерін алып қоюды;
Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес апатты және тозығы жеткен тұрғын үйді бұзуға;
Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес республиканың сейсмоқауіпті аймақтарында орналасқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шараларды;
жергілікті деңгейде мәдениет, спорт және ақпарат саласындағы қызметті;
жергілікті деңгейде өнеркәсіпті, көлік пен объектілердің құрылысын;
жергілікті атқарушы органдар жүргізетін қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шараларды;
жергілікті деңгейде жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді;
елді мекендерді абаттандыруды, елді мекендердің жолдары мен көшелерін пайдалануды және салуды;
жергілікті маңызы бар жолдарды пайдалануды, салуды және қайта жаңартуды;
халықты ауыз сумен қамтамасыз ету және сарқынды суларды тазарту жөніндегі іс-шараларды;
Қазақстан Республикасында шағын кәсіпкерлікті дамыту және қолдау бағдарламаларын;
жоғары тұрған бюджетке төмен тұрған бюджеттерден және төмен тұрған бюджеттерге жоғары тұрған бюджеттен берілетін ресми трансферттерді;
жергілікті бюджеттерден Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына берілетін ресми трансферттерді;
жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсетуді;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін мақсатты трансферттердің есебінен іске асырылатын өзге бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыруға жергілікті бюджеттердің қаражатын жұмсау жүргізіледі.
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттерге артық немесе қате енгізілген салық, алымдар мен міндетті төлемдерді қайтару жағдайларын қоспағанда, жергілікті бюджеттің бюджеттік шотынан (негізгі) қолма-қол ақша беруге жол берілмейді.

ежедневный отчет по сбору поступлений (ф. N 2-15);
отчет по сбору поступлений с начала года (ф. N 2-16);
ведомость ежедневного распределения поступлений (ф. N 2-19);
возврат поступлений из бюджета налогоплательщикам (ф. N 2-29);
перенос поступлений между кодами бюджетной классификации доходов (ф. N 2-30);
перенос поступлений между налоговыми органами (ф. N 2-31);
сводный отчет по расходам (ф. N 4-20)";
в пункте 13:
абзац третий исключить;
в пункте 24 в таблице:
в строке "06 Расчеты 061 Взаимные расчеты с республиканским бюджетом Республики Казахстан" слова "Взаимные расчеты с республиканским бюджетом Республики Казахстан" заменить словами "Расчеты по недостачам";
строку "062 Взаимные расчеты с местными бюджетами" исключить;
строку "07 Средства переданные и полученные 071 Средства, переданные и полученные из республиканского бюджета Республики Казахстан и 072 Средства, переданные и полученные из местных бюджетов" исключить;
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. На счет N 011 "Бюджетный счет (основной) местного бюджета" зачисляются:
доходы местных бюджетов, которые состоят из:
поступлений налогов, сборов и других обязательных платежей в бюджет;
неналоговых поступлений;
доходов от операций с капиталом;
полученных официальных трансфертов от:
вышестоящих и нижестоящих бюджетов;
целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан;
возвратов кредитов, выданных из местных бюджетов.
Со счета N 011 "Бюджетный счет (основной) местного бюджета" производится:
расходование средств местных бюджетов на финансирование:
дошкольного, начального общего, основного общего образования, а также среднего общего, среднего профессионального и дополнительного образования на местном уровне;
специальных образовательных программ на местном уровне;
мероприятий по приписке и призыву на военную службу;
работ по чрезвычайным ситуациям на местном уровне;
правоохранительной деятельности на местном уровне;
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи гражданам на местном уровне;
программ в области здравоохранения на местном уровне;
специальных государственных пособий категориям граждан, получающих данные пособия из местного бюджета, в соответствии с законодательными актами;
мероприятий по социальному обеспечению на местном уровне и адресной социальной помощи;
программы занятости;
оказание жилищной помощи;
организации сохранения государственного жилищного фонда;
обеспечение жильем отдельных категорий граждан в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
изъятия жилища и земельных участков для государственных надобностей в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
сноса аварийного и ветхого жилья в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
мероприятий, направленных на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах республики в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
деятельности в сфере культуры, спорта и информации на местном уровне;
промышленности, транспорта и строительства объектов на местном уровне;
мероприятий по охране окружающей среды, проводимых местными исполнительными органами;
проведения проектно-изыскательных работ на местном уровне;
благоустройства населенных пунктов, эксплуатации и строительства дорог и улиц населенных пунктов;
эксплуатации, строительства и реконструкции дорог местного значения;
мероприятий по обеспечению населения питьевой водой и очистке сточных вод;
программ развития и поддержки малого предпринимательства в Республики Казахстан;
официальных трансфертов, передаваемых в вышестоящий бюджет из нижестоящих бюджетов и в нижестоящие бюджеты из вышестоящего бюджета;
официальных трансфертов, передаваемых из местных бюджетов в Национальный фонд Республики Казахстан;
обслуживания долга местных исполнительных органов;
иных бюджетных программ, реализуемых за счет целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан.
Выдача наличных денег с бюджетного счета (основного) местного бюджета не допускается, за исключением случаев возврата физическим лицам налогов, сборов и обязательных платежей, излишне или ошибочно внесенных в местные бюджеты.

Бөлуге қол жетімді қаражаттың бос қалдықтары туралы ақпаратты алу үшін Қазынашылықтың банктік автоматтандырылған жүйесінде (бұдан әрі - ҚБАЖ) жұмыс істейтін Қазынашылықтың аумақтық органдарынан тиісті жергілікті уәкілетті органдар алатын күн сайынғы 115 "Бос қалдықтың қозғалысы жөніндегі ведомость" нысанын және облыстық, Алматы қаласының жергілікті уәкілетті органдары 116 "Жергілікті уәкілетті органдардың шоттарындағы бос қалдықтардың жиынтық ведомосы" нысанын пайдалану қажет.";
27-тармақта:
үшінші абзацта "өзара есептер," деген сөздер алынып тасталсын;
жетінші абзацта "1-күніне" деген сөздерден кейін "ҚБАЖ жүйесінде жұмыс істейтін" деген сөздермен толықтырылсын;
он екінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"ҚБАЖ жүйесінде жұмыс істейтін Қазынашылықтың аумақтық органдары жергілікті уәкілетті органдарға:
N 4-20 "Шығыстар жөніндегі жиынтық есеп" нысанын;
N 5-20 "Банктік шоттан көшірме" нысанын береді.";
28-тармақта:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық және жергілікті бюджеттер арасында кірістерді бөлу "Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және басқа заң актілерінде белгіленген нормативтерге сәйкес жүргізіледі.";
төртінші және бесінші абзац алынып тасталсын;
алтыншы және жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық уәкілетті органдар облыстық бюджет пен аудандар (қалалар) бюджеттерінің арасында кірістерді бөлу нормативтерін мәслихат сессиясында облыстық бюджетті бекіткеннен кейін ведомость түрінде облыстық Қазынашылық басқармаларына береді. Егер тиісті қаржы жылы басталғанға дейін облыстық бюджеттер бекітілмеген жағдайда онда бөлу алдыңғы қаржы жылына арналған облыстық бюджет туралы мәслихат шешімінде белгіленген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жүргізіледі.";
"Қазынашылықтың аумақтық органы кірістерді бөлу нормативтері бойынша облыс бюджетіне түсетін іс жүзіндегі түсімдерді облыстық бюджет пен аудандар (қалалар) бюджеттерінің арасында бөлуді жүргізеді.";
сегізінші және тоғызыншы абзацтар алынып тасталсын;
оныншы және он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Мәслихаттың шешіміне сәйкес облыстық бюджет пен аудандар (қалалар) бюджеттері арасында кірістерді бөлу нормативтерін өзгерткен кезде Қазынашылықтың облыстық басқармасы нормативтік-құқықтық анықтамаға кейіннен өзгерістер енгізу үшін облыстық уәкілетті орган ведомостқа өзгерістер енгізеді.
Қаржы жылының ішінде кірістерді облыстық бюджет пен аудандар (қалалар) бюджеттері арасында кірістерді бөлу нормативтері өзгерген жағдайда кірістерді жергілікті бюджеттер деңгейлері арасында қайта есептеу қаржы жылының басынан бастап жүргізіледі.
Аумақтық салық органдары арасында артық төленген, қате немесе бюджетке дұрыс емес түскен соманы қайтару, бюджет кірістері сыныптамасының бір кодынан екіншісіне ауыстыру Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі белгілеген тәртіппен аумақтық салық органдарының қорытындысы мен төлем құжатының негізінде жүргізіледі.";
он екінші абзацта "н. 042" деген сөзден кейін немесе "Түсімдерді күн сайын бөлу ведомосы" N 219 нысанының" деген сөздермен толықтырылсын;
он алтыншы абзацта:
"кейін" деген сөзден кейін "ҚБАЖ жүйесінде жұмыс істейтін" деген сөздермен толықтырылсын;

Для получения информации о свободных остатках средств доступных к распределению необходимо использовать получаемые от территориальных органов Казначейства, работающих в Банковской автоматизированной системе Казначейства (далее - БАСК), соответствующими местными уполномоченными органами ежедневную форму 115 "Ведомость по движению свободного остатка" и областными, города Алматы местными уполномоченными органами форму 116 "Сводная ведомость свободных остатков на счетах местных уполномоченных органов".";
в пункте 27:
в абзаце третьем слова "взаимные расчеты," исключить;
в абзаце седьмом после слова "Казначейства" дополнить словами ", работающие в системе БАСК,";
после абзаца двенадцатого дополнить абзацами следующего содержания:
"Территориальные органы Казначейства, работающие в системе ИИСК, представляют местным уполномоченным органам:
форму N 4-20 "Сводный отчет по расходам";
форму N 5-20 "Выписка с банковского счета";
в пункте 28:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"Распределение доходов между республиканским и местными бюджетами производится в соответствии с нормативами, установленными Законом  Республики Казахстан "О бюджетной системе" и другими законодательными актами.";
абзацы четвертый и пятый исключить;
абзац шестой и седьмой изложить в следующей редакции:
"Нормативы распределения доходов между областным бюджетом и бюджетами районов (городов) областными уполномоченными органами представляются областным управлениям Казначейства в виде ведомости после утверждения областного бюджета на сессии маслихата. В случае, если до начала соответствующего финансового года не утверждаются областные бюджеты, то распределение производится по нормативам распределения доходов, установленными решением маслихата об областном бюджете за предыдущий финансовый год.
Территориальный орган Казначейства производит распределение фактических поступлений в бюджет области между областным бюджетом и бюджетами районов (городов) по нормативам распределения доходов.";
абзацы восьмой и девятый исключить;
абзац десятый и одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"При изменении нормативов распределения доходов между областным бюджетом и бюджетами районов (городов), в соответствии с решением маслихата, областной уполномоченный орган  вносит изменения в ведомость, для последующего внесения областным управлением Казначейства изменений в нормативно-справочную информацию.
В случае изменения в течение финансового года нормативов распределения доходов между областным бюджетом и бюджетами районов (городов) перерасчет доходов между уровнями местных бюджетов производится с начала финансового года.
Возврат излишне уплаченных, ошибочно или неправильно поступивших сумм в бюджет, перенос поступления с одного кода классификации доходов бюджета на другой, между территориальными налоговыми органами производится на основании заключения и платежного документа территориальных налоговых органов в установленном Министерством финансов Республики Казахстан порядке.";
в абзаце двенадцатом после слова "бюджеты" дополнить словами "или формы N 2-19 "Ведомость ежедневного распределении поступлений";
в абзаце шестнадцатом:
после слова "Казначейства" дополнить словами ", работающие в системе БАСК,";

"(041 н., 043 н., 041-Р н.)" деген сөздер "(041 н., 042 н.)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"есептерді" деген сөзден кейін "АҚБЖ жүйесінде жұмыс істейтіндер (N 2-15 н., N 2-16, N 2-19 н.)" деген сөздермен толықтырылсын;
он жетінші абзацта "н. 041" деген сөздерден кейін "немесе н. N 2-19" деген сөздермен толықтырылсын;
29-тармақта:
бірінші, екінші және үшінші абзацтар алынып тасталсын;
бесінші абзацта "Қазынашылық органдары" деген сөздердің алдынан "ҚБАЖ жүйесінде жұмыс істейтін" деген сөздермен толықтырылсын";
мынадай мазмұндағы сегізінші, тоғызыншы, оныншы және он бірінші абзацтармен толықтырылсын:
"АҚБЖ жүйесінде жұмыс істейтін Қазынашылықтың аумақтық органдары жергілікті уәкілетті органдарға:
н. N 2-29 "Бюджеттен түсімдерді салық төлеушілерге қайтару";
н. N 2-30 "кірістердің бюджеттік сыныптамасының кодтары арасында түсімдерді ауыстыру";
н. N 2-31 "Салық комитеттері арасында түсімдерді ауыстыру";
31-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы шотта бюджет жүйесі туралы заңға сәйкес жергілікті атқарушы органдардың қарыз алу қаражатының түсімі жөніндегі операциялар есептеледі.";
екінші абзацта:
"шаруашылық субъектілері мен ерекше деңгейдегі банктерден" деген сөздер "қарыз алу қаражатын қайтарудың" деген сөздермен ауыстырылсын;
"шаруашылық субъектілері мен ерекше деңгейдегі банктер қайтарған сомалар" деген сөздер "қарыз алу қаражатын қайтару сомалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
32-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"32. N 051 шотта облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының республикалық бюджеттен алған бюджеттік кредиттері ескеріледі. Кассалық алшақтықты жабуға республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне (облыстық бюджеттерден аудандардың (қалалардың) бюджеттеріне) бөлінген кредиттерді белгіленген мерзімде өтемеген жағдайда бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган (облыс әкімі) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган анықтайтын тәртіппен өтелмеген борыштың сомасын есептен шығаруды жүзеге асыру үшін тиісті жергілікті бюджеттің ағымдағы шоттары бойынша барлық шығыс операцияларын тоқтатуға құқықты.";
33-тармақта:
бірінші және екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"N 052 шотта кассалық алшақтықты жабуға облыстық бюджеттер аудандардың (қалалардың) бюджеттеріне берген бюджеттік кредиттер ескеріледі.
Қалалардағы аудандарды қоспағанда, қалалардың (аудандық маңызы бар қалалардан басқа) жергілікті атқарушы органдары кассалық алшақтықты жабуға облыстық бюджеттен ғана қарыз алуға құқықты. Кассалық алшақтықты жабуға қарыз алу қаржы жылының шегінде алты айға дейінгі мерзімге жүзеге асырылады.";
үшінші абзац алынып тасталсын;
төртінші абзацта "Берілген" деген сөзден кейін "кредиттердің" деген сөзбен толықтырылсын;
"Есеп айырысу N 06 шоты" деген бөлім мынадай мазмұндағы тараумен толықтырылсын:
"Жетіспеушіліктер жөніндегі есептеулер N 061 шоты";
34-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:

слова "(ф. 041, ф. 043, ф. 041-Р)" заменить словами "(ф.041, ф.042)";
после слова "классификации" дополнить словами ", а работающие в системе ИИСК (ф. N 2-15, ф. N 2-16, ф. N 2-19)";
в абзаце семнадцатом после слова "ф. 041" дополнить словами "или ф. N 2-19";
в пункте 29:
абзацы первый, второй и третий исключить;
в абзаце пятом после слова "Казначейства" дополнить словами ", работающие в системе БАСК,";
дополнить восьмым, девятым, десятым и одиннадцатым абзацами следующего содержания:
"Территориальные органы Казначейства, работающие в системе ИИСК, выдают местным уполномоченным органам:
ф. N 2-29 "Возврат поступлений из бюджета налогоплательщикам";
ф. N 2-30 "Перенос поступлений между кодами бюджетной классификации доходов";
ф. N 2-31 "Перенос поступлений между налоговыми комитетами.";
в пункте 31:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"31. На этом счете учитываются операции по поступлениям средств заимствования местными исполнительными органами в соответствии с законом о бюджетной системе.";
в абзаце втором:
слова "от хозяйствующих субъектов и банков второго уровня" заменить словами "средств заимствования";
слова ", возвращенные хозяйствующим субъектам и банкам второго уровня" заменить словами "возврата средств заимствования";
в пункте 32:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"32. На счете N 051 учитываются бюджетные кредиты, полученные местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы из республиканского бюджета. В случае непогашения в установленные сроки кредитов, выделенных из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы (из областных бюджетов бюджетам районов (городов) на покрытие кассового разрыва, уполномоченный орган по исполнению бюджета (аким области) вправе приостанавливать все расходные операции по текущим счетам соответствующего местного бюджета для осуществления списания суммы непогашенного долга в порядке, определяемом уполномоченным органом по исполнению бюджета.";
в пункте 33:
абзац первый и второй изложить в следующей редакции:
"33. На счете N 052 учитываются бюджетные кредиты, выданные областными бюджетами  бюджетам районов (городов) на покрытие кассового разрыва.
Местные исполнительные органы городов (кроме городов районного значения) и районов, за исключением районов в городах, имеют право заимствовать только у областного бюджета на покрытие кассового разрыва. Заимствование на покрытие кассового разрыва может осуществляться на срок до шести месяцев в пределах финансового года.";
абзац третий исключить;
в абзаце четвертом после слова "выданных" дополнить словом "кредитов";
раздел "Счет N 06 "Расчеты" дополнить главой следующего содержания:
"Счет N 061 "Расчеты по недостачам";
пункт 34 изложить в следующей редакции:

"34. Осы шотта белгіленген тәртіппен өтеуге жататын жетіспеушіліктердің, ақша қаражатын ұрлау сомасы есептеледі.
N 061 шоттың дебетіне жергілікті бюджеттің бюджеттік шотында анықталған жетіспеушіліктердің, ақша қаражатын ұрлау сомасы жатқызылады, бұл ретте N 061 "Жергілікті бюджеттің бюджеттік (негізгі) шоты" шотына кредит беріледі.
Жергілікті бюджеттің шығыстарына жетіспеушіліктердің, ақша қаражатын тонаудың анықталған сомасын есептен шығару кезінде N 020 "Жергілікті бюджеттің шығыстары" шотының дебеті және N 061 шотының кредиті бойынша жазба жүргізіледі.";
35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45-тармақтар алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының республикалық бюджетімен өзара есеп айырысу" N 061 шоты", "Жергілікті бюджеттермен өзара есеп айырысулар" N 062 шоты" деген тараулар және 46, 47-тармақтар алынып тасталсын;
"Берілген және алынған қаражат" N 07 шоты" деген бөлім, "Қазақстан Республикасының республикалық бюджетіне берілген және одан алынған қаражат N 071 шоты", "жергілікті бюджеттерге берілген және олардан алынған қаражат N 072 шоты" деген тараулар алынып тасталсын;
52-тармақта:
"бюджеттер арасындағы өзара есеп айырысулардың", "Басқа бюджеттермен өзара есеп айырысулар және", "өзара есеп айырысулар" деген сөздер алынып тасталсын;
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"53. N 090 шоты жергілікті бюджеттердің атқарылуы нәтижелерін анықтауға арналған. Қаржы жылы аяқталғаннан кейін осы шотта кірістер мен шығыстардың сомасы көрсетіледі. Нәтижелер жылдың аяғында N 090 шоттың кредитіне N 040 "Бюджет кірістері" шоты бойынша қалдықты, N 090 шоттың дебетіне N 020 "Бюджет шығыстары" шоты бойынша қалдықты есептен шығару жолымен анықталады.
Бюджеттің кірістері мен шығыстарын "Бюджеттің орындалу нәтижелері" шотына есептен шығарғаннан кейін "Бюджет кірістері", "Бюджет шығыстары" шоттары жабылады.
N 090 "Бюджеттің орындалу нәтижелері" шоты бойынша алынған кредиттік қалдық жергілікті бюджетті орындау нәтижелері болып табылады, ол бюджетке жатқызылған қаражат бөлігінде N 011, 019 баланс шоттары бойынша қалдықтарға сәйкес келуі тиіс.
Барлық бухгалтерлік жазбаларды жүргізгеннен кейін қорытынды айналымдарға дейін және кейін баланс жасалады.";
54-тармақта:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджет қаражатының қалдықтары, қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары қаржы жылының ішінде жергілікті атқарушы органдардың негізгі борышын өтеуге пайдаланылуы мүмкін.
Ағымдағы қаржы жылында жергілікті атқарушы органдардың борышын өтеу жөніндегі міндеттемелер болмаған жағдайда бюджет қаражатының қалдықтары мәслихаттың жергілікті бюджетті нақтылау туралы шешімінің негізінде жергілікті бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыруға бағытталуы мүмкін.";
55-тармақ алынып тасталсын;
60-тармақта:
бірінші абзацта "күн сайын" деген сөзден кейін "АҚБЖ" жүйесінде жұмыс істейтін" деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"АҚБЖ жүйесінде жұмыс істейтін Қазынашылықтың аумақтық органдары":

"34. На этом счете учитываются суммы недостач, хищений денежных средств, подлежащие возмещению в установленном порядке.
В дебет счета N 061 относятся суммы выявленных недостач, хищений денежных средств на бюджетном счете местного бюджета, при этом кредитуется счет N 011 "Бюджетный счет (основной) местного бюджета".
В кредит счета N 061 записываются суммы, поступившие на бюджетный счет местного бюджета в возмещение причиненного ущерба, при этом дебетуются счет N 011.
При списании выявленной суммы недостач, хищений денежных средств на расходы местного бюджета производится запись по дебету счета N 020 "Расходы местного бюджета" и кредиту  счета N 061.";
пункты 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 исключить;
главы "Счет N 061 "Взаимные расчеты с республиканским бюджетом Республики Казахстан", "Счет N 062 "Взаимные расчеты с местными бюджетами" и пункты 46, 47 исключить;
раздел "Счет N 07 "Средства переданные и полученные", главы "Счет N 071 "Средства, переданные и полученные из республиканского бюджета Республики Казахстан", "Счет N 072 "Средства, переданные и полученные из местных бюджетов" и пункты 48, 49, 50, 51 исключить;
в пункте 52:
слова "и взаимным расчетам между бюджетами", "Взаимные расчеты с другими бюджетами и", "взаимным расчетам между бюджетами и" исключить;
пункт 53 изложить в следующей редакции:
"53. Счет N 090 предназначен для определения результатов исполнения местных бюджетов. По окончании финансового года на этом счете отражаются суммы доходов и расходов. Результаты определяются путем списания в конце года в кредит счета N 090 остатка по счету N 040 "Доходы бюджета", а дебет счета N 090 - остатка по счету N 020 "Расходы бюджета".
После списания доходов и расходов бюджета на счет "Результаты исполнения бюджета" закрываются счета "Доходы бюджета", "Расходы бюджета".
Полученный кредитовый остаток по счету N 090 "Результаты исполнения бюджета" является результатом исполнения местного бюджета, который должен соответствовать остаткам по счетам N 011, 019 баланса в части средств, относящихся к бюджету.
После проведения всех бухгалтерских записей составляется баланс до и после заключительных оборотов.";
в пункте 54:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"Остатки бюджетных средств, свободные остатки бюджетных средств на начало финансового года могут использоваться на погашение основного долга местных исполнительных органов в течение финансового года.
В случае отсутствия обязательств по погашению долга местных исполнительных органов в текущем финансовом году остатки бюджетных средств на основании решения маслихата об уточнении местного бюджета могут направляться на финансирование местных бюджетных программ.";
пункт 55 исключить;
в пункте 60:
в абзаце первом после слова "Казначейства" дополнить словами ", работающих в системе БАСК,";
после абзаца четвертого дополнить абзацами следующего содержания:
"Территориальных органов Казначейства, работающих в системе ИИСК по формам:

N 2-15 "Түсімдерді жинау жөніндегі күн сайынғы есеп" нысаны;
N 2-29 "Бюджеттен түсімдерді салық төлеушілерге қайтару" нысаны;
N 2-30 "Кірістердің бюджеттік сыныптамасының кодтары арасында түсімдерді ауыстыру" нысаны;
N 2-31 "Салық комитеттері арасында түсімдерді ауыстыру" нысаны.";
Қаржылық рұқсат (1ЖББ нысаны немесе 1ЖБЕ нысаны) тарауының атауы "Рұқсат" деген сөзбен ауыстырылсын;
61-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жергілікті уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтайтын тәртіппен және нысан бойынша бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне рұқсаттар береді.";
екінші және үшінші абзацтар алынып тасталсын;
жетінші абзацта "екі" деген сөз "үш" деген сөзбен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацта "бөлінген бюджеттік жәрдемақылар" деген сөздер "берілген алдын ала рұқсаттың сомасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
оныншы абзацта "бюджеттік жәрдемақылар лимитінің" деген сөздер "ағымдағы рұқсаттың" деген сөздермен ауыстырылсын;
он бірінші абзацта "рұқсат етілген лимиттер" деген сөздер "рұқсаттар" деген сөзбен ауыстырылсын;
он бесінші абзацта:
"бөлім" деген сөз "құрылымдық бөлімше" деген сөзбен ауыстырылсын;
"бастығының" деген сөздер "басшысының" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қаржы рұқсаты (1ЖББ-СУБВ нысаны немесе 1ЖБЕ-СУБВ нысаны)" деген тарау және 62-тармақ алынып тасталсын;
63-тармақта:
", өзара есеп айырысу" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Қазынашылықтың аумақтық органдары АҚБЖ жүйесінде жұмыс істейтін аумағында төлем тапсырмасының орнына Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіппен ақы төлеуге шот пайдаланылады.";
"Өзара есеп айырысулар жөніндегі хабарлама (N 11 нысан)" және 64-тармақ алынып тасталсын;
65-тармақтың екінші абзацында "жоғарыдағы қаржы органы қабылдаған" деген сөздер алынып тасталсын;
"Басқа бюджеттермен өзара есеп айырысулар кітабы (N 4-н нысаны)" деген тарау және 67-тармақ алынып тасталсын;
Нұсқаулыққа 1-қосымшада:
1ЖБЕ нысан (1ЖБЕ-СУБВ нысан) "Қаржылық рұқсат" алынып тасталсын;
1ЖББ нысан (1ЖББ-СУБВ нысан) "Қаржылық рұқсат" алынып тасталсын;
"N 062 шот", "N 071 шот", "N 072 шот" бағанының N 1-нысанында:
N 4-н "Басқа бюджеттермен есеп айырысу кітабы" нысаны алынып тасталсын;
N 11-н "Өзара есеп айырысулар бойынша хабарлама" нысаны алынып тасталсын;
Нұсқаулыққа 2-қосымшада:
Жергілікті бюджеттердің атқарылуының негізгі операциялары жөніндегі шоттардың корреспонденциясында:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 3-1-жолмен толықтырылсын:
"3-1 Жетіспеушіліктердің, ақша қаражатын ұрлау сомасын жергілікті бюджеттердің шығыстарына есептен шығару 020 061";
ІІІ бөлімде:
Атауында ІІІ "Өзара" деген сөз алынып тасталсын;

форма N 2-15 "Ежедневный отчет по сбору поступлений";
форма N 2-29 "Возврат поступлений из бюджета налогоплательщикам";
форма N 2-30 "Перенос поступлений между кодами бюджетной классификации доходов;
форма N 2-31 "Перенос поступлений между налоговыми комитетами.";
наименование главы "Финансовое разрешение (форма 1МБР или форма 1МБЗ)" заменить словом "Разрешение";
в пункте 61:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"61. Местный уполномоченный орган выдает разрешения администраторам бюджетных программ в порядке и по форме, определенным Правительством Республики Казахстан.";
абзацы второй и третий исключить;
в абзаце седьмом слова "два" заменить словом "три";
в абзаце девятом слова "бюджетные ассигнования, выделенные" заменить словами "сумма предварительного разрешения, выданного";
в абзаце десятом слова "лимита бюджетных ассигнований" заменить словами "текущего разрешения";
в абзаце одиннадцатом слова "лимитов, разрешенных" заменить словом "разрешений";
в абзаце пятнадцатом:
слово "отдела" заменить словами "структурного подразделения";
слово "начальника" заменить словом "руководителя";
главу "Финансовое разрешение (форма 1МБР - СУБВ или форма 1 МБЗ - СУБВ)" и пункт 62 исключить;
в пункте 63:
слова ", взаимных расчетов" исключить;
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"На территории Республики Казахстан, где территориальные органы Казначейства работают в системе ИИСК, вместо платежного поручения используется счет к оплате в порядке, определенном Правительством Республики Казахстан.";
главу "Уведомления по взаимным расчетам (форма N 11)" и пункт 64 исключить;
в абзаце втором пункта 65 слова ", принятый вышестоящим финансовым органом" исключить;
главу "Книга расчетов с другими бюджетами (форма N 4-ф)" и пункт 67 исключить;
в приложении 1 к Инструкции:
форму 1МБР (форма 1МБР-СУБВ) "Финансовое разрешение" исключить;
форму 1МБЗ (форма 1МБЗ-СУБВ) "Финансовое разрешение" исключить;
в форме N 1-ф графы "счет N 062", "счет N 071", "счет N 072" исключить;
форму N 4-ф "Книга расчетов с другими бюджетами" исключить;
форму N 11 "Уведомление по взаимным расчетам" исключить;
в приложении 2 к Инструкции:
в Корреспонденции счетов по основным операциям исполнения местных бюджетов:
дополнить строкой, порядковый номер 3-1 следующего содержания:
"3-1 Списание выявленной суммы недостач, хищений
денежных средств на расходы местного бюджета     020       061";
в разделе III:
в наименовании раздела слово "взаимным" исключить;

"Республикалық бағыныстан жергілікті бағынысқа берген кезде" деген бөлімнің тарауы және реттік нөмірлері 11, 12, 13, 14, 15, 16-тармақтар алынып тасталсын;
"Ұйымдарды бір жергілікті бағыныстан екінші жергілікті бағынысқа берген кезде" деген бөлімнің атауы, "Берген қаржы органының балансы бойынша" деген тарау және реттік нөмірлері 17, 18-жолдар алынып тасталсын;
"Қабылдайтын қаржы органының балансы бойынша" деген бөлімнің тарауы және реттік нөмірлері 19, 20-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы тараумен толықтырылсын:
"Жетіспеушіліктер жөніндегі есеп айырысулар";
реттік нөмірлері 21 және 22-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"21 Анықталған жетіспеушіліктердің, ақша қаражатының сомасы 061 011";
22 Жетіспеушіліктерді, ақша қаражатын ұрлауды өтеуге жергілікті бюджеттің бюджеттік шотына соманың түсуі 011 061";
ІV "Субвенциялар мен бюджеттік несиелер бойынша операциялар" деген бөлімінің реттік нөмірлері 27 және 32-жолдары алынып тасталсын;
V "Шоттардың жылдық қорытындысы бойынша операциялар" деген бөлімде реттік нөмірі 33-жолдың б), в), д), е) тармақтары алынып тасталсын.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр

главу "При передаче из республиканского подчинения в местное подчинения" и строки, порядковые номера 11, 12, 13, 14, 15, 16 исключить;
наименование раздела "При передаче из одного местного подчинения в другое местное подчинение государственного учреждения", главу "По балансу передающего финансового органа" и строки, порядковые номера 17, 18 исключить;
главу "По балансу принимающего финансового органа" и строки, порядковые номера 19, 20 исключить;
дополнить главой следующего содержания:
"Расчеты по недостачам";
строки, порядковые номера 21 и 22 изложить в следующей редакции:
"21 Суммы выявленных недостач, хищений денежных
средств                                                 061    011;
22  Поступление сумм на бюджетный счет местного
бюджета на погашение недостачи, хищений
денежных средств                                        011    061";
строки, порядковые номера 27 и 32 раздела IY "Операции по субвенциям и бюджетным кредитам" исключить;
в разделе Y "Операции по годовому заключению" подпункты б), в), д), е) строки, порядковый номер 33 исключить.
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр