Шағын кәсіпкерлік субъектілерін қолдаудың кейбір мәселелері туралы
Астана қаласы әкімінің 2003 жылғы 10 қаңтардағы N 3-1-55қ қаулысы. Астана қалалық Әділет басқармасында 2003 жылғы 30 қаңтарда N 242 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімінің 2005 жылғы 26 тамыздағы N 26-10-637қ қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - Астана қаласы әкімінің 2005 жылғы 26 тамыздағы N 26-10-637қ қаулысымен.
____________________________________
"Шағын кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау туралы" 1997 жылғы N 19 маусымдағы Қазақстан Республикасы  Заңының 5-бабын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 19 наурыздағы N 574  Жарлығымен бекітілген 2005 жылға дейінгі кезеңге арналған "Астананың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі" атты Астана қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың мемлекеттік бағдарламасын және Астана қаласы Мәслихатының 2002 жылғы 19 желтоқсанындағы N 201/39-II "2003 жылдың Астана қаласының бюджеті туралы" шешімін іске асыру мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Шағын кәсіпкерлік субъектілеріне шаруашылық жүргізу құқығындағы "Астана қаласы Шағын бизнесті қолдау орталығы" (бұдан әрі - Орталық) мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны "Астана-инновация" бизнес-инкубаторының (бұдан әрі - Бизнес-инкубатор) өндірістік алаңдарын жеңілдікпен жалға беру Қағидасы бекітілсін. <*>
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 4 наурыздағы  N 3-1-478 қ қаулысымен.
2. "Астана-инновация" Бизнес-инкубаторының аумағындағы қызметті жүзеге асыратын үміткерлерді таңдау және шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жеңілдіктер беру жөніндегі комиссия мына құрамда құрылсын: <*>
Ескерту. Комиссия құрамы өзгертілді - Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 20 ақпандағы  N 3-1-547қ қаулысымен.
Жоламан Рүстем            - Астана қаласы Экономика және шағын
Қабидоллаұлы                бизнесті дамыту департаментінің
директоры, комиссия төрағасы;
Комиссия мүшелері:
Сухотин                    - "Астана қаласының Коммуналдық
Александр Владимирович       меншік басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің бастығы;
Мұқанов Елтай Жанәбілұлы   - Астана қаласы Қаржы
департаментінің бастығының орынбасары;
Ережепова Ләззат           - Астана қаласы бойынша Салық
Рахымжанқызы                 комитеті төрағасының орынбасары
(келісім бойынша);
Өмірзақов                  - Астана қаласы Мәслихатының депутаты
Тұрсынбек Қазенұлы           (келісім бойынша);
Казанцев                   - Астана қаласы кәсіпкерлерінің
Павел Олегович               құқықтарын қорғау қауымдастығының
президенті (келісім бойынша);
Кононова                   - Астана қаласы Сауда-өнеркәсіптік
Татьяна Ильинична            палатасының төрағасы (келісім бойынша);
Әлібеков Абзал Советұлы    - Астана қаласы әкімі аппараты
экономикалық талдау және мониторинг
бөлімінің бас маманы;
Асқаров Абай Асқарұлы      - Астана қаласы Экономика және шағын
бизнесті дамыту департаменті шағын
бизнесті дамыту бөлімінің бастығы;
Ілиясов Төлеубек           - "Астана қаласы Шағын бизнесті
Әубәкірұлы                   қолдау орталығы" МКК-ның директоры.

О некоторых вопросах поддержки субъектов малого предпринимательства
Постановление акимата города Астаны от 10 января 2003 года N 3-1-55п. Зарегистрировано Управлением юстиции города Астаны 30 января 2003 года N 242. Утратило силу постановлением Акимата города Астаны от 26 августа 2005 года N 26-10-637п
В целях реализации статьи 5  Закона  Республики Казахстан от 19 июня 1997 года "О государственной поддержке малого предпринимательства", Государственной программы социально- экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - Расцвет Казахстана", утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574, и решения Маслихата города Астаны от 19 декабря 2002 года "О бюджете города Астаны на 2003 год" - акимат города Астаны постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления субъектам малого предпринимательства в аренду на льготных условиях производственных площадей бизнес-инкубатора "Астана-инновация" (далее - Бизнес-инкубатор) государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр поддержки малого бизнеса города Астаны" (далее - Центр).  <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции -  постановлением   акимата города Астаны от 4 марта 2003 года N 3-1-478п.
2. Создать комиссию по отбору претендентов и предоставлению льгот субъектам малого предпринимательства, осуществляющим деятельность на территории Бизнес-инкубатора "Астана-инновация", в следующем составе:
Жоламан Рустем           - директор Департамента
Кабидоллаула               экономики и развития малого
бизнеса города Астаны,
председателем комиссии;
Муканов Елтай            - заместитель начальника
Жанабилович                Департамента финансов города
Астаны;
Ережепова Ляззат         - заместитель председателя
Рахимжановна               Налогового комитета по городу
Астане (по согласованию);
Алибеков Абзал           - главный специалист отдела
Советович                  экономического анализа и
мониторинга аппарата акима
города Астаны;
Аскаров Абай Аскарович   - начальник отдела развития малого
бизнеса Департамента экономики и
развития малого бизнеса города
Астаны;
Ильясов Тулеубек         - директор ГКП "Центр поддержки
Аубакирович                малого бизнеса города Астаны"
Члены комиссии:
Сухотин                  - начальник Государственного
Александр Владимирович     учреждения "Управление
коммунальной собственностью
г. Астаны";
Омурзаков                - депутат Маслихата города Астаны
Турсынбек Казенович        (по согласованию);
Казанцев                 - президент Ассоциации защиты прав
Павел Олегович             предпринимателей города Астаны
(по согласованию);
Кононова                 - председатель Торгово-промышленной
Татьяна Ильинична          палаты города Астаны (по
согласованию).  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения -  постановлением  акимата города Астаны от 20 февраля 2004 года N 3-1-547п.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Қ.К. Мұқановқа жүктелсін.
Астана қаласының әкімі
Визалар:
Астана қаласы әкімдігінің
2003 жылғы 10 қаңтардағы
N 3-1-55қ. қаулысымен
бекітілген
Шағын кәсіпкерлік субъектілеріне шаруашылықты жүргізу құқығындағы "Астана қаласы Шағын бизнесті қолдау орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны "Астана-инновация" бизнес-инкубаторының өндірістік алаңдарын жеңілдікпен жалға беру Қағидасы <*>
Ескерту. Қағиданың атауы   жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 4 наурыздағы  N 3-1-478 қ қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағида "Шағын кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау туралы" 1997 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасы  Заңының 5-бабын және Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 19 наурыздағы  N 574  Жарлығымен , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 қаңтардағы N 66 "Инновациялы қызметтің маманданған субъектілерін қалыптастыру және аккредитациялау Қағидасын бекіту туралы"  қаулысымен бекітілген 2005 жылға дейінгі кезеңге арналған "Астананың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі" Астана қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың мемлекеттік бағдарламасын, сондай-ақ кәсіпкерлікті дамытуды мемлекеттік қолдауды қамтамасыз ету, халықты жұмыспен қамту мәселелерін шешу, инновациялық технологияларды қолданатын отандық тауар өндірушілерді дамыту жағдайларын құруды іске асыру мақсатында әзірленді. <*>
Ескерту. 1-тармақ толықтырылды - Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 4 наурыздағы  N 3-1-478 қ қаулысымен.
2. Бизнес-инкубатор аумағындағы жеңілдіктерді беру мына шарттарды сақтаған кезде жүзеге асырылады:
1) шаруашылық етуші субъект шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жатқызылуы қажет;
2) бюджет және басқа да міндетті төлемдер алдында қарызы (салық органының анықтамасы) болмағанда;
3) Бизнес-инкубаторда берілетін қызметтің бизнес-жоспары;
4) құрал-жабдықтарға жөндеудің жедел мүмкіндігін жүргізуді және өнімді шығаруды бастау;
5) шаруашылық етуші субъект инновациялық өндірістік қызметпен айналысады;
6) жеңілдіктер шарттарына арналған қызметті жүзеге асыру кезеңінде шаруашылық субъектісін серпінді дамыту.
3. Бизнес-инкубаторда жеңілдікке құқық шағын кәсіпкерлік субъектілеріне беріледі, олар жаңа бастаған кәсіпкерлер немесе импорт алмастыратын және экспортқа арналған өнім өндіруге бағытталған инновациялы жобалармен шаруашылықты қызмет атқаратын шағын кәсіпкерлік субъектілері болуы керек, сонымен бірге, олардың қызметі мен бизнес-инкубаторда орналасқан мерзімі бір жылдан бастап және үш жылдан кем емес болуы керек. <*>

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Муханова К.К.
Аким города Астаны            А. Джаксыбеков
Визы: Есилов С.С.
Муханов К.К.
Шакиров А.А.
Абдрказаков С.М.
Мухамбетказы М.Б.
Тусупбеков А.Н.
Яковлева Т.И.
Ильясов Т.А.
Утверждено
постановлением акимата
города Астаны
от 10 января 2003 года
N 3-1-55п
Правила
предоставления субъектам малого предпринимательства в аренду на льготных условиях производственных площадей Бизнес-инкубатора "Астана-инновация" государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр поддержки малого бизнеса города Астаны"  <*>
Сноска. Наименование Правил в новой редакции -  постановлением  акимата города Астаны от 4 марта 2003 года N 3-1-478п.
1. Общие положения
1. Настоящие правила разработаны в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 19 июня 1997 года "О государственной поддержке малого предпринимательства" и Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - Расцвет Казахстана", утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574,  постановления  Правительства Республики Казахстан от 21 января 2003 года N 66 "Об утверждении Правил формирования и аккредитации специализированных субъектов инновационной деятельности, а также обеспечения государственной поддержки развития предпринимательства, решения вопросов занятости населения, создания максимально благоприятствующих условий развитию отечественных товаропроизводителей, применяющих инновационные технологии.  <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями -  постановлением  акимата города Астаны  от 4 марта 2003 года N 3-1-478п.
2. Предоставление льгот на территории Бизнес-инкубатора осуществляется при соблюдении следующих условий:
1) хозяйствующий субъект должен относиться к субъектам малого предпринимательства;
2) отсутствие задолженности перед бюджетом и других обязательных платежей (справка налогового органа);
3) бизнес-план предполагаемой деятельности в Бизнес-инкубаторе;
4) способность оперативно произвести монтаж оборудования и начать производство продукции;
5) хозяйствующий субъект занимается инновационной производственной деятельностью;
6) динамичное развитие хозяйствующего субъекта в период осуществления деятельности на льготных условиях.
3. В Бизнес-инкубаторе права на льготы предоставляются субъектам малого предпринимательства, причем это должны быть начинающие предприниматели или действующие хозяйствующие субъекты малого предпринимательства с инновационными проектами, направленными на производство импортозамещающей и экспортоориентированной продукции, при этом срок их деятельности и пребывания в Бизнес-инкубаторе должен составлять от одного года и не более трех лет.  <*>

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 4 наурыздағы  N 3-1-478 қ қаулысымен.
4. Бірінші жылы Шағын кәсіпкерлік субъектілерін Бизнес-инкубатор аумағында қалыптастыруда Орталық мына жеңілдіктер ұсынылады:
1) жылумен қамтамасыз ету бойынша төлемнен 100 (жүз) пайыз көлемінде босатылсын;
2) өндірістік алаңдарын жалға алу бойынша төлемнен 100 (жүз) пайыз көлемінде босатылсын. <*>
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 4 наурыздағы  N 3-1-478 қ қаулысымен.
5. <*>
Ескерту. 5-тармақ алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 4 наурыздағы  N 3-1-478 қ қаулысымен.
6. Шағын кәсіпкерлік үміткер-субъектісінің шаруашылық қызметін жүзеге асыруға арналған жеңілдік құқығын алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) өтініш;
2) құрылтайшылық құжаттардың көшірмелері (заңды тұлғалар үшін);
3) патент немесе куәлік көшірмелері (заңды тұлға білімі жоқ кәсіпкерлер үшін);
4) бюджет және басқа да міндетті төлемдер алдында қарызы (салық органының анықтамасы) болмағанда;
5) бизнес-жоспар, техникалық-экономикалық негіздеме, қаржылық жоспар;
6) штаттық кесте (қызметкерлердің саны);
7) өз қызметінің кезеңі үшін қаржылық есеп.
7. Бизнес-инкубатордың басқару органы Астана қаласының Экономика және шағын бизнесті дамыту департаментінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Астана қаласының Шағын бизнесті қолдау орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны болып табылады. <*>
Ескерту. 7-тармақ өзгертілді - Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 4 наурыздағы  N 3-1-478 қ қаулысымен.
8. Жоғарыда көрсетілген құжаттар Орталықпен үш күнтізбелік күннен асырылмай қарастырылады.
9. Орталықпен оң қорытындылаған жағдайда, үміткерлерді таңдау және шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жеңілдіктер беру жөніндегі Комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) жақын арадағы отырысында қарауы үшін үміткер өтініші енгізіледі.
10. Шағын кәсіпкерлік субъектісіне жеңілдік беру туралы шешімді Комиссиямен қабылдаған кезде Бизнес-инкубатор аумағында орналастыруға жеңілдіктерді беру туралы шешім қабылданған күннен бастап он күнтізбелік күннен кешіктірмей жалға беру шарты әзірленеді.
2. Бизнес-инкубатор аумағындағы кәсіпкерлерге
арналған шарттар
11. Бизнес-инкубатордағы кәсіпкерлердің қызметтерінің жалпы шарттары мыналар болып табылады:
1) Бизнес-инкубаторындағы шағын кәсіпкерлік субъектілерінің жұмыстарының басталуы өндірістік алаңын жалдау және қабылдау-тапсыру актісіне қол қойған күннен бастап жүзеге асырылады;
2) өндірістік қызметті бастауы үшін үш айдан кем емес мерзімінде белгіленеді;

Сноска. Пункт 3 новой редакции -  постановлением  акимата города Астаны от 4 марта 2003 года N 3-1-478п.
4. В первый год функционирования на территории Бизнес-инкубатора субъектам малого предпринимательства Центром предоставляются следующие льготы:
1) освобождение от уплаты по теплоснабжению в размере до 100 (сто) процентов;
2) освобождение от уплаты по аренде производственных площадей
в размере до 100 (сто) процентов.  <*>
Сноска. Пункт 4 с изменениями -  постановлением  акимата города Астаны от 4 марта 2003 года N 3-1-478п.
5.  <*>
Сноска. Пункт 5 исключен -  постановлением  акимата города Астаны от 4 марта 2003 года N 3-1-478п.
6. Для получения льготного права на осуществление хозяйственной деятельности претендент-субъект малого предпринимательства предоставляет следующие документы:
1) заявление;
2) копии учредительных документов (для юридических лиц);
3) копии патента или свидетельства (для предпринимателей без образования юридического лица);
4) отсутствие задолженности перед бюджетом и других обязательных платежей (справка налогового органа);
5) бизнес-план, технико-экономическое обоснование, финансовый план;
6) штатное расписание (количество работников);
7) финансовую отчетность за период своей деятельности.
7. Органом управления Бизнес-инкубатором является государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр поддержки малого бизнеса города Астаны" Департамента экономики и развития малого бизнеса города Астаны.  <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями -  постановлением  акимата города Астаны от 4 марта 2003 года N 3-1-478п.
8. Вышеуказанные документы  рассматриваются Центром не более трех календарных дней.
9. В случае положительного заключения Центром, заявление претендента вносится для рассмотрения на ближайшее заседание Комиссии по отбору претендентов и предоставлению льгот субъектам малого предпринимательства (далее - Комиссия).
10. При принятии Комиссией решения о предоставлении льгот субъекту малого предпринимательства на размещение на территории Бизнес-инкубатора оформляется договор аренды не позднее десяти календарных дней со дня принятия решения о предоставлении льгот.
2. Условия для предпринимателей, находящихся
на территории Бизнес-инкубатора
11. Общими условиями деятельности предпринимателей в Бизнес-инкубаторе являются:
1) начало работы субъекта малого предпринимательства в Бизнес-инкубаторе осуществляется со дня подписания договора аренды и акта приема-передачи производственных площадей;
2) для начала производственной деятельности устанавливается срок не более трех месяцев;

3) Бизнес-инкубатор аумағындағы өндірістерді қалыптастыру нормаларын орналастыруды және бірлескен шарттарын қадағалау;
4) Астана қаласында ресми тіркелген жұмыссыздар санынан  тұлғаларды жұмысқа орналастыру.
12. Шағын кәсіпкерлік субъектісі Бизнес-инкубаторға тәуелсіз шаруашылық етуші субъект ретінде әрекет етеді және Бизнес-инкубатор шағын кәсіпкерлік субъектісінің міндеттемелері бойынша жауап бермейді.
13. Жеңілдік кезеңі аяқталғанда Орталықпен белгіленген жалпы үлестік шығындарды төлеуге қатысу.
14. Өртке қарсы, санитарлық ережелерді және еңбек қауіпсіздігі нормаларын сақтау.
15. Бизнес-инкубатордың біртұтас аумағында ұйымдастырылатын (орналастырылатын) өндірістердің технологиялық сыйымдылығы.
16. Бизнес-инкубатордағы жалға алынатын алаңдарды қайта жоспарлау және жаңғырту бойынша барлық жоспарланатын іс-шараларды Орталықпен келісу.
3. "Астана-инновация" бизнес-инкубаторындағы үміткерлерді таңдау және шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жеңілдіктер беру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
17. Астана қаласы әкімдігінің (Уәкілетті орган) қаулысымен  үміткерлерді таңдау және шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жеңілдіктер беру жөніндегі Комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылады.
18. Комиссия шағын кәсіпкерлік субъектілерінің өндірістік алаңдарын жеңілдік жағдайларында беру мүмкіндігін анықтайтын консультативтік-кеңестік орган болып табылады.
19. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілерін, атқарушы жергілікті органдардың қаулыларын, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
20. Комиссия негізгі мақсаттарға жету үшін мынадай қызметтерді жүзеге асырады:
1) Орталықтың қорытындысымен алынған шағын кәсіпкерлік субъектілері үміткерлерінің өтініштерін қарастырады;
2) үміткерлер мен шағын кәсіпкерлік субъектілерінің сараптамаларын өткізеді және сәйкестендірілген қорытынды береді;
3) Бизнес-инкубаторды дамытудың негізгі бағыттары бойынша іс-шаралардың жоспарын бекітеді;
4) шағын кәсіпкерлік субъектілеріне  жеңілдіктер беру туралы шешім қабылдайды.
21. Комиссия Орталықтың ұсынысы негізінде Бизнес-инкубаторда берілетін шағын кәсіпкерлік субъектілерін жеңілдіктерден босату жөнінде шешім қабылдайды.
22. Шағын кәсіпкерлік субъектісінің жеке кәсіпкері қалыптастырылған шығарылымды анықтайды.
23. Комиссияның сандық құрамы жеті мүшеден анықталады, қажетті кезде қарастырылатын жобаның өзіндік ерекшелігінен маман-консультанттар тартылады.

3) соблюдение норм размещения и условий совместного функционирования производств на территории Бизнес-инкубатора;
4) трудоустройство лиц, из числа официально зарегистрированных безработных в городе Астане.
12. Субъект малого предпринимательства действует в Бизнес-инкубаторе как независимый хозяйствующий субъект, и Бизнес-инкубатор не отвечает по обязательствам субъекта малого предпринимательства.
13. По окончании льготного периода - участие в оплате общедолевых расходов, установленных Центром.
14. Соблюдение противопожарных, санитарных правил и норм безопасности труда.
15. Технологическая совместимость организуемых (размещаемых) производств на единой территории Бизнес-инкубатора.
16. Согласование всех планируемых мероприятий по перепланировке и модернизации арендуемых площадей в Бизнес-инкубаторе с Центром.
3. Организация работы по отбору претендентов
и предоставление льгот субъектам малого предпринимательства
в Бизнес-инкубаторе "Астана-инновация"
17. Постановлением акимата города Астаны (Уполномоченный орган) создается Комиссия по отбору претендентов и предоставлению льгот субъектам малого предпринимательства (далее - Комиссия).
18. Комиссия является консультативно-совещательным органом, определяющим возможность предоставления на льготных условиях производственных площадей субъектам малого предпринимательства.
19. Комиссия в своей деятельности руководствуется  Конституцией  Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, постановлениями исполнительных местных органов, а также настоящими Правилами.
20. Для достижения основной цели Комиссия осуществляет следующие функции:
1) рассматривает заявления претендентов субъектов малого предпринимательства, получивших положительное заключение Центра;
2) проводит экспертизы бизнес-проектов претендентов - субъектов малого предпринимательства и дает соответствующие заключения;
3) утверждает план мероприятий по основным направлениям развития Бизнес-инкубатора;
4) принимает решения о предоставлении льгот субъектам малого предпринимательства.
21. Комиссия принимает решения об освобождении субъектов малого предпринимательства от льгот, предоставляемых в Бизнес-инкубаторе, на основании представлений Центра.
22. Определяет выпуск сформировавшегося предпринимателя как самостоятельного субъекта малого предпринимательства.
23. Количественный состав Комиссии определяется не менее семи членов, при необходимости привлекаются специалисты-консультанты, в зависимости от спецификации рассматриваемого проекта.

24. Комиссия отырысы қажетті шаралар бойынша, бірақ ол айына ең кемінде бір рет шақырылады.
25. Комиссия мүшелерінің өкілеттік мерзімі - Комиссия құрамында оларды бекіткен күннен бастап үш жыл. Өкілеттік Уәкілетті органның шешімі бойынша тоқтатылуы мүмкін.
26. Комиссияның барлық мүшелері өз міндеттерін өтеусіз негізде орындайды.
27. Комиссия отырысы олардың құзырына жататын мәселелер бойынша алқалық шешімдерді қабылдау үшін шақырылады.
28. Комиссия отырысының алдын-ала күн тәртібі мен материалдары Комиссия мүшелеріне Орталықпен отырыстың басталғанына дейін кемінде бес күн бұрын, бір уақытта болатын отырыс туралы хабарламамен бірге жіберіледі.
Комиссия кез келген уақытта соңғы күн тәртібіне енгізуге құқықты.
29. Бизнес-инкубатор қызметінің мәселелері бойынша кепілдемелік сипаттамаға ие және мүшелердің жалпы саны көпшілік дауыспен қабылданады және Комиссия құрамының барлығынан дауыс бергенше 2/3 дауыстан кемі қатысқан кезде қабылданған болып есептелінеді. Комиссияның шешімі Төрағамен және Комиссия төрағасы және хатшысымен қол қойылады.
30. Комиссия отырысы хаттамамен ресімделеді, Комиссияның іс жүргізуін Комиссия мүшелерінің ішінен сайланатын хатшы жүргізеді.
31. Шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жеңілдік беруге бас тарту жөніндегі шешім Комиссиямен қабылданған жағдайда, Орталық үш күндік мерзімде үміткерді бас тартудың негізі көрсетілген жазбаша үлгіде хабарлауға міндетті.
4. Бизнес-инкубатор аумағындағы алаңдарды жалдау бойынша жеңілдіктерді тоқтату шарттары
32. Шағын кәсіпкерлік субъектісі Бизнес-инкубатор аумағындағы өндірістік алаңдарды жалдау бойынша жеңілдік құқықтарын келесі негіздер бойынша жойылады:
1) шағын кәсіпкерлік субъектісінің шаруашылық қызметін тоқтату;
2) ол жалға алғанына 1 (бір) жыл толмастан Бизнес-инкубатор аумағында бұдан әрі орналасудан бас тартса. Бұл жағдайда шағын кәсіпкерлік субъектісі Орталықтың жеңілдіктер беру жөнінде барлық шығындарын толық көлемде қайтаруға міндетті;
3) Бизнес-инкубатор аумағына келу Қағидасын бұзу. <*>
Ескерту. 32-тармаққа өзгеріс енгізілді - - Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 4 наурыздағы  N 3-1-478 қ қаулысымен.
33. Орталық өндірістік алаңдарды жалдаушыларды шағын кәсіпкерлік субъектілерінен шығару жөніндегі ұсыныстарды Комиссияға енгізу негізі мыналар болып табылады:
1) Бизнес-инкубаторға келу Қағидасының маңызды және бірнеше реттік бұзу;
2) жалдау шартында айтылған жеңілдік кезеңінің аяқталғаны бойынша жалгерлік төлемін төлеуді бір айдан аса мерзімге ұзарту;
3) Шағын кәсіпкерлік субъектісімен өндірістік қызметтің басталуы үш айдан аса уақытқа созылады.

24. Заседание Комиссии созывается по мере необходимости, но не реже одного раза в месяц.
25. Срок полномочий членов Комиссии  три года со дня их утверждения в составе Комиссии. Полномочия могут быть прекращены по решению Уполномоченного органа.
26. Все члены Комиссии выполняют свои обязанности на безвозмездной основе.
27. Заседания Комиссии созываются для принятия коллегиальных решений по вопросам, входящим в их компетенцию.
28. Предварительная повестка дня и материалы заседания Комиссии направляются членам Комиссии Центром не менее чем за пять дней до начала заседания, одновременно с извещением о предстоящем заседании.
Комиссия вправе в любое время внести изменения в окончательную повестку дня.
29. Решения Комиссии по вопросам деятельности Бизнес-инкубатора носят рекомендательный характер и принимаются большинством голосов от общего числа членов и считаются принятыми при участии в голосовании не менее 2/3 голосов от всего состава Комиссии. Решения Комиссии подписываются Председателем и секретарем Комиссии.
30. Заседание Комиссии оформляется протоколом, делопроизводство Комиссии ведет секретарь, избираемый из числа членов Комиссии.
31. В случае принятия Комиссией решения об отказе в предоставлении льгот субъекту малого предпринимательства, Центр в трехдневный срок обязан информировать претендента в письменной форме с указанием оснований отказа.
4. Условия прекращения льгот по аренде площадей
на территории Бизнес-инкубатора
32. Субъект малого предпринимательства утрачивает льготные права по аренде производственных площадей на территории Бизнес-инкубатора по следующим основаниям:
1) прекращение хозяйственной деятельности субъекта малого предпринимательства;
2) отказ от дальнейшего пребывания его на территории Бизнес-инкубатора до истечения 1 (одного) года аренды. В этом случае субъект малого предпринимательства обязан возместить расходы Центра по предоставленным льготам в полном объеме;  <*>
3) нарушение Правил пребывания на территории Бизнес-
инкубатора.
Сноска. Подпункт 2) в новой редакции -  постановлением  акимата города Астаны от 4 марта 2003 года N 3-1-478п.
33. Основанием  Центра для внесения в Комиссию предложения об исключении субъекта малого предпринимательства из арендаторов производственных площадей является следующее:
1) значительные и неоднократные нарушения Правил пребывания в Бизнес-инкубаторе;
2) просрочка более одного месяца оплаты арендных платежей по окончании льготного периода, оговоренных в договоре аренды;
3) затягивание субъектом малого предпринимательства начала производственной деятельности более трех месяцев.

34. Бизнес-инкубатор аумағында шағын кәсіпкерлік субъектілері қызметін тоқтату кез келген себеп бойынша оны Бизнес-инкубаторға келген уақыты үшін жалдау төлемдерінің сомаларын төлеуден босатылмайды.
35. Орталықтың қорытындысы бойынша шағын кәсіпкерлік субъектілерінің дербестігіне байланысты Комиссия оның Бизнес-инкубатор аумағына келуін тоқтату туралы шешім қабылдайды.
"Астана қаласының Шағын
бизнесті қолдау орталығы"
МКК директоры
КЕЛІСІЛГЕН
Астана қаласы Экономика
және шағын бизнесті дамыту
департаментінің директоры

34. Прекращение деятельности субъекта малого предпринимательства на территории Бизнес-инкубатора по любой причине не освобождает его от возмещения сумм арендных платежей за время пребывания в Бизнес-инкубаторе.
35. По заключению Центра в связи с самостоятельностью субъекта малого предпринимательства Комиссия принимает решение о прекращении его пребывания на территории Бизнес-инкубатора.
Директор
ГКП "Центр поддержки малого
бизнеса города Астаны"                 Т. Ильясов
СОГЛАСОВАНО
Директор Департамента
экономики и развития малого
бизнеса города Астаны                  Т. Яковлева