Эротикалық сипаттағы материалдар жариялайтын мерзімді басылым өнімдерін бөлшек саудада сату Ережесін бекіту туралы
Ақтөбе облысы әкiмиятының 2003 жылғы 16 маусымдағы N 142 қаулысы. Ақтөбе облыстық Әділет басқармасында 2003 жылғы 2 шілдеде N 2241 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 29 қарашадағы № 428 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012.11.29 № 428 Қаулысымен.
"Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі N 451-1 Заңының 14-бабының 2 тармағына "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27 бабына сәйкес эротикалық сипаттағы материалдар жариялайтын мерзімді басылым өнімдерін сату жөніндегі сауда орындарының қызметін тәртіпке келтіру мақсатында облыс әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған облыс аумағында эротикалық сипаттағы материалдар жариялайтын мерзімді басылым өнімдерін бөлшек саудада сату Ережесі бекітілсін.
2. Ақтөбе қаласы және аудандар әкімдері эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын мерзімдік басылым өнімдерін сатуға арналған арнайы тұрақты орындар белгілесін.
3. "Ішкі саясат департаменті" мемлекеттік мекемесі (М.М. Тағымов) бір ай ішінде облыс әкімияты жанындағы эротикалық сипаттағы материалдар жариялайтын басылым өнімдерін сату тәртібін бақылау жөніндегі комиссияның құрамын  облыстық мәслихатқа бекіту үшін ұсынсын және комиссияның Ережесін әзірлесін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс Әкімінің орынбасары А.Қ. Есіркеповке жүктелсін.
Облыс Әкімі
Облыс әкімиятының
2003 жылғы 12 маусымдағы
N 142 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
Эротикалық сипаттағы материалдар жариялайтын мерзімді басылым өнімдерін бөлшек саудада сату Ережесі
Осы Ереже "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі N 451-1 Заңының 3-бөлімі, 14-бабының 2-тармағы негізінде әзірленді.
1. Эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын мерзімді басылым өнімдері бөлшек саудада тек қана айқын көрініп тұратын жабық орамның ішінде және жергілікті атқару органдары арнайы бөлген тұрақты үй-жайларда ғана сатылуы тиіс.
2. Аталған басылым өнімдерін:
1) 18 жасқа толмаған жасөспірімдерге;
2) балалар мекемелерінде және оқу орындарында және оған 150 метр радиуста іргелес жатқан аумақта;
3) мемлекеттік мекемелерде, мәдениет, денсаулық сақтау, білім беру мекемелерінде, сондай-ақ сәулет пен тарихи ескерткіштердің маңында;

Об утверждении Правил розничной торговли периодическими печатными изданиями, публикующими материалы эротического характера
Постановление акимата Актюбинской области от 16 июня 2003 года N 142. Зарегистрировано Управлением юстиции Актюбинской области от 2 июля 2003 года N 2241. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 29 ноября 2012 года № 428
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 29.11.2012 № 428.
С целью упорядочения деятельности торговых точек по реализации периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера, в соответствии с пунктом 2 статьей 14 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" от 23 июля 1999 года N 451-1, со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 27 января 2001 года акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила розничной торговли на территории области периодическими печатными изданиями, публикующими материалы эротического характера.
2. Акимам районов и г. Актобе определить специальные стационарные помещения, предназначенные для продажи периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера.
3. Государственному учреждению "Департамент внутренней политики" (Тагимов М.М.) в месячный срок внести для утверждения в областной маслихат состав комиссии при акимате области по соблюдению порядка реализации периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера и разработать Положение комиссии.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Акима области Есеркепова А.К.
Аким области
УТВЕРЖДЕНЫ
постановлением акимата
области
от 12.06.2003 года N 142
Правила розничной торговли периодическими
печатными изданиями, публикующими материалы
эротического характера
Настоящие Правила разработаны на основании п.2 ст.14 гл.3 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" N 451-1 от 23.07.99 г.
1. Розничная продажа периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера, допускается только в запечатанных прозрачных упаковках и в специально отведенных стационарных помещениях, определяемых местными исполнительными органами.
2. Запрещается продажа указанной печатной продукции:
1) лицам, не достигшим 18 летнего возраста;
2) в детских и учебных заведениях и на прилегающих к ним территории в радиусе 150 метров;
3) в государственных учреждениях, в учреждениях культуры, здравоохранения и образования, а также вблизи памятников архитектуры и истории;

4) қоғамдық көлікте, аялдамаларда, адамдар жаппай демалатын орындарда сатуға тыйым салынады.
3. Эротикалық сипаттағы материалдарды жариялаушы мерзімдік басылымдар тізбесін - Ақтөбе аймақтық ғылыми-өндірістік сот-сараптау лабораториясының тұжырымы негізінде облыстық ақпарат және қоғамдық келісім басқармасының ұсынысы бойынша облыс әкімияты жанындағы эротикалық сипаттағы материалдар жариялайтын мерзімдік басылым өнімдерін сату тәртібін сақтау жөніндегі Комиссия анықтайды.
4. Осы Ереже эротикалық сипаттағы материалдарды жариялайтын барлық мерзімді басылымдарға, сонымен бірге жақын және алыс шет елдерден әкелінетін басылымдарға да қолданылады.
5. Эротикалық сипаттағы басылым өнімдерін осы мақсатқа арналып бөлінбеген жерде таратқан немесе жарнамалаған тұлғалар "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы N 155-11 Кодексіне сәйкес жауапқа тартылады.

4) в общественном транспорте, на остановках, в местах массового отдыха людей.
3. Перечень периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера, определяется Комиссией при акимате области по соблюдению порядка реализации печатных изданий, публикующих материалы эротического характера, по представлению областного управления информации и общественного согласия и на основании экспертного заключения Актюбинской региональной научно-производственной лаборатории судебной экспертизы.
4. Настоящие правила распространяются на все периодические печатные издания, публикующие материалы эротического характера, в том числе и ввозимые из стран ближнего и дальнего зарубежья.
5. Лица, осуществляющие распространение или рекламирование периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера в не отведенных для этих целей местах несут ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" от 30 января 2001 г. N 155-11.