Балалар мен жасөспiрiмдердiң денсаулығын сақтау мәселелерi туралы
Павлодар облыстық әкімиятының 2003 жылғы 2 қазандағы N 218/9 қаулысы. Павлодар облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 16 қазанда N 2079 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 2009 жылғы 18 қыркүйектегі N 178/13 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 2009 жылғы 18 қыркүйектегі N 178/13 қаулысымен.
Балалар мен жасөспiрiмдердiң дене бiтiмi мен психикалық денсаулығын сақтау және қорғау, компьютерлiк клубтардың, интернет - кафелердiң жұмыс тәртiбiн реттеу мақсатында облыс әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қалалар мен аудандардың әкiмдерi:
балалар мен жасөспiрiмдердiң денсаулығын сақтау жөнiндегi жұмыстың күшеюiн қамтамасыз етсiн;
қалалар мен аудандарда аула және жасөспiрiмдер клубтарының желiсiн, балалар шығармашылығы орталықтарын көбейту жөнiнде шаралар қабылдасын.
2. Облыс IIБ (келiсiм бойынша) заңнамамен белгiленген тәртiпте:
өз балаларын тиiстi түрде тәрбиелемейтiн ата-аналарды;
кәмелетке толмағандарға темекi бұйымдарын және алкогольдi iшiмдiктердi өткiзетiн кәсiпкерлердi әкiмшiлiк жазаға тарту жөнiндегi жұмыстың жандануын қамтамасыз етсiн.
3. Облыс мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаментi:
компьютерлiк клубтар мен интернет-кафелер иелерiнiң кәмелетке толмағандарға компьютермен жұмыс жасау кезiнде Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгiленген санитарлық ережелер мен нормаларды бұлжытпай орындауларын қамтамасыз етсiн;
көрсетiлген санитарлық ережелер мен нормаларды бұзғандары үшiн кiнәлi тұлғаларды заңнамамен белгiленген тәртiпте жауапкершiлiкке тартсын;
балалар, жасөспiрiмдер мен олардың ата-аналары арасында санитарлық-ағарту жұмысының тұрақты жүргiзiлуiн қамтамасыз етсiн.
4. Облыс бiлiм, туризм және спорт департаменттерi:
кәмелетке толмағандарды спорттық клубтар мен секцияларға бұдан әрi қатыстыру жөнiнде шаралар қабылдасын;
облыс мектептерiн танымдық, дамыту сипатындағы, балалар мен жасөспiрiмдердiң мiнез-құлқында агрессияны, қатыгездiктi тудырмайтын компьютерлiк бағдарламалармен қамтамасыз етуге қол жеткiзсiн.
5. Облыс денсаулық сақтау департаментi алкогольдi, темекiнi және есiрткiнi қолданудың алдын алу мақсатында балалар мен жасөспiрiмдердiң медициналық тексерiлуiн жүйелi түрде өткiзудi қамтамасыз етсiн.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Р.М. Жұмабековаға жүктелсiн.
Облыс әкiмi

О вопросах охраны здоровья детей и подростков
Постановление акимата Павлодарской области от 2 октября 2003 года N 218-9. Зарегистрировано Управлением юстиции Павлодарской области 16 октября 2003 года N 2079. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 18 сентября 2009 года N 178/13
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 18 сентября 2009 года N 178/13.
В целях охраны, защиты физического и психического здоровья детей и подростков, упорядочения режима работы компьютерных клубов, интернет - кафе акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Акимам городов и районов:
обеспечить усиление работы по охране здоровья детей и подростков;
принять меры по увеличению сети дворовых и подростковых клубов, центров детского творчества в городах и районах.
2. УВД области (по согласованию) в установленном законодательством порядке продолжить работу по предупреждению, выявлению и пресечению административных правонарушений, посягающих на права несовершеннолетних.
3. Департаменту государственного санитарно- эпидемиологического надзора области:
обеспечить неукоснительное соблюдение собственниками компьютерных клубов и интернет - кафе санитарных правил и норм при работе с компьютером, установленных для несовершеннолетних законодательством Республики Казахстан;
привлекать в установленном законодательством порядке виновных лиц к ответственности за нарушения указанных санитарных правил и норм;
обеспечить постоянное проведение санитарно - просветительской работы среди детей, подростков и их родителей.
4. Департаментам образования, туризма и спорта области:принять меры по дальнейшему привлечению несовершеннолетних в спортивные клубы и секции;
добиться обеспечения школ области компьютерными программами познавательного, развивающего характера, не вызывающими агрессию, жестокость в поведении детей и подростков.
5. Департаменту здравоохранения области обеспечить регулярное проведение медицинских обследований детей и подростков с целью профилактики употребления алкоголя, табака и наркотиков.
6. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Жумабекову Р.М.
Аким области                               К. Нурпеисов