Алматы қаласы орталық бөлiгiнде жүк көлiгi қозғалысына шек қою туралы
ІІ сайланған Алматы қаласы Мәслихатының ХХV сессиясының 2003 жылғы 11 маусымдағы шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2003 жылғы 23 маусымда N 537 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2010 жылғы 22 қаңтардағы № 282 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының XXV сессиясы 2010 жылғы 22 қаңтардағы № 282 шешімімен.
Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" заңының 6 бабы 1 тармағы 2 тармақшасына, Қазақстан Республикасы "Атмосфералық ауаны қорғау туралы" заңының 15 бабына сәйкес Алматы қаласының экологиялық жағдайын жақсарту және атмосфералық ауаны қорғау бойынша шараларды жүзеге асыру мақсатында II-сайланған Алматы қалалық Мәслихаты  шешiм қабылдады:
1. II-сайланған Алматы қалалық Мәслихаттың 27.02.2003 жылғы ХХIV-i сессиясының "Алматы қаласы орталық бөлiгiнде жүк көлiгiнiң жүруiне шек қою туралы" шешiмi қайта бекiтiлсiн.
2. Райымбек - Жангелдин - Қалдаяқов - Луганский - Тәттімбет - Горная - Әл-Фараби - Саин шаршысында жүк автокөлігінің қозғалысы шектелсін, бұл жағдайда  сенбі, жексенбі күндері (жұма күнгі 24.00-ден 6.00-ге дейін) және мереке күндері (24.00-ден 6.00-ге дейін) қаланың авариялық, құтқару қызметтерінің және асфальт және бетон  төсеудің үздіксіз технологиялық үрдісін    қамтамасыз ететін көлігінен басқа жүк автомашиналарының қозғалысына тыйым салынады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы Мәслихатының 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 182 шешімімен.
2-1. Рысқұлов даңғылының оңтүстік жағындағы, Жангелдин көшесінің батыс жағындағы, Сайн көшесінің шығыс жағындағы шаршыда және ары қарай осы шешімнің 2 тармағындағы көрсетілген шаршысында массасы жүгімен қосқанда, жүктемені тарату кезінде бір белдеме үшін 8 тоннадан асатын жүк автомашиналарының қозғалысына тыйым салынсын, (Рысқұлов даңғылының өзін қоспағанда).
Ескерту. 2-1 тармақпен толықтырылды - Алматы қаласы Мәслихатының 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 182 және 2006 жылғы 28 ақпандағы N 232 шешімдерімен.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау экология және төтенше жағдайлар мәселесі жөніндегі тұрақты комиссияға (Б.Е. Бөлекбаев) және Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары З.И.Заяцқа жүктелсін.
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты ХХ-шi сессиясының
төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
II-i сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының 2003 жылғы
11 маусымдағы ХХV-i сессиясының
шешiмiне қосымша
Алматы қаласының орталық бөлiгiне жүк
көлiгiнiң жүруiне шек қою туралы
Осы Тәртiп Алматы қаласындағы жүк автокөлiгiн пайдаланатын барлық жеке және заңды тұлғаларға, меншiк түрлерiне қарамастан, қолданылады.

Об ограничении проезда грузового транспорта в центральной части города Алматы
Решение XXV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 11 июня 2003 года. Зарегистрировано Управлением юстиции г. Алматы 23 июня 2003 г. за N 537. Утратило силу решением Маслихата города Алматы от 22 января 2010 года N 282
Сноска. Утратило силу решением Маслихата города Алматы от 22.01.2010 N 282.
В соответствии с подпунктом 2 пункта 1 статьи 6  Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", со статьей 15  Закона Республики Казахстан "Об охране атмосферного воздуха", в целях осуществления мер по охране атмосферного воздуха и оздоровления экологической обстановки города Алматы и представлением акима города Алматы Алматинский городской Маслихат II-го созыва решил:
1. Переутвердить решение ХХIV-й сессии Алматинского городского Маслихата II-го созыва от 27.02.2003 года "Об ограничении проезда грузового транспорта в центральной части города Алматы".
2. Ограничить движение грузового автотранспорта в квадрате улиц Райымбека - Джангильдина - Калдаякова - Луганского - Татимбета - Горная - Аль-Фараби - Саина, при этом запрещается  движение грузового транспорта по субботам, воскресеньям (с 24.00 пятницы до 6.00 понедельника) и праздничным дням (с 6.00 до 24.00 ), кроме транспорта аварийных, спасательных служб и транспорта, обеспечивающего непрерывный технологический цикл укладки асфальта и бетона.
Сноска. Пункт 2 в редакции - решения Маслихата города Алматы от 28.09.2005 N 182.
2-1. Запретить движение грузового транспорта, масса с грузом, которого в части распределения нагрузки на одну ось превышает 8 тонн, в квадрате улиц южнее проспекта Рыскулова, западнее улиц Джангельдина, восточнее улиц Саина и далее в квадрате улиц указанных в пункте 2 настоящего решения,(за исключением самого проспекта Рыскулова).".
Сноска. Пункт 2-1 дополнен решением Маслихата города Алматы от 28.09.2005 N 182, изменен решением Маслихата города Алматы от 28.02.2006 N 232.
3. Утвердить порядок проезда грузового автотранспорта в центральной части города Алматы, прилагается.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экологии и вопросам чрезвычайных ситуаций (Булекбаев В.Е.) и на первого заместителя акима города Алматы Заяц Я.И.
Председатель
ХХV-й сессии Алматинского
городского Маслихата
II-го созыва                         Т. Толендиев
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва               Т. Мукашев
Приложение
к решению ХХV-й сессии
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва
от 11 июня 2003 года
Порядок проезда грузового автотранспорта
в центральной части города Алматы
Данный Порядок распространяется на всех физических и юридических лиц, независимо от формы собственности, использующих грузовой автотранспорт в городе Алматы.

1. Алматы қаласының орталық бөлiгiнде жүк автокөлiгiнiң жүруi тек қана арнаулы рұқсатнамаларға сәйкес жүзеге асырылады.
2. Рұқсатнамаларды санын, түрлерiн және мерзiмдерiн Алматы қаласы бойынша жол қозғалысының қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн өкiлеттi орган (жол полициясы басқармасы) анықтайды.
3. Мүдделi адам рұқсатнаманы алу үшiн жол қозғалысының қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн өкiлеттi органға өтiнiш жасайды.
Өтiнiште мыналар көрсетiлуi тиiс:
- негiз, Алматы қаласының орталық бөлiгiне өтуiнiң мақсаты, қозғалыс бағыты;
- баратын орны;
- Алматы қаласының орталық бөлiгiне өту үшiн қажет мерзiм;
- тасымалданатын жүктi аталуы;
- маркасы және тiркелу нөмiрлерi көрсетiлген автомашиналар саны.
Өтiнiшке мыналар қоса берiледi:
- автомашиналарға арналған, құқық беретiн құжаттар;
- жеке тұлғалар үшiн жеке куәлiгi және жүргiзушi куәлiгi;
- заңды тұлғаны тiркелуi туралы куәлiгi;
- техникалық диагностика станциясында автокөлiктi техникалық жағдайын тексеруден өткенi туралы құжат.
Жол қозғалысын қамтамасыз ететiн өкiлеттi орган осы Тәртiптi 3-тармағында көрсетiлген өтiнiш және құжаттар негiзiнде барлық қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 7 күн iшiнде өтiнiш иесiне рұқсатнама бередi. Рұқсатнама тегiн берiледi.
4. Рұқсатнама беруден бас тарту барлық қажеттi құжаттарды ұсынған сәттен бастап 3 күндiк мерзiмде негiздемелерi көрсетiлiп, жазбаша рәсiмделедi.
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты ХХ-шi сессиясының төрағасы
II-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы

1. Проезд грузового автотранспорта в центральной части города Алматы осуществляется только по специальным пропускам.
2. Количество, виды и сроки пропусков определяются уполномоченным органом по обеспечению безопасности дорожного движения по городу Алматы (управление дорожной полиции).
3. Для получения пропуска заинтересованное лицо обращается в уполномоченный орган по обеспечению безопасности дорожного движения с заявлением.
В заявлении должны быть указаны:
- основание, цель проезда в центральную часть города Алматы, маршрут движения;
- пункт назначения;
- срок, в течение которого необходимо проезжать в центральную часть города Алматы;
- наименование груза, необходимого для перевозки;
- количество автомашин, с указанием марки и регистрационных номеров.
К заявлению прилагаются:
- правоустанавливающие документы на автомашину;
- удостоверение личности и водительские права для физических лиц;
- свидетельство о регистрации юридического лица;
- документ о прохождении технического осмотра на станции технической диагностики.
На основании заявления и документов, указанных в пункте 3 настоящего Порядка  уполномоченный орган по обеспечению безопасности дорожного движения  выдает заявителю пропуск в течение 7 дней, с момента представления всех необходимых документов. Пропуск выдается бесплатно.
4. Отказ в выдаче пропуска оформляется в письменной форме с указанием оснований в срок 3 дня, с момента представления всех необходимых документов.
Председатель
ХХV-й сессии Алматинского
городского Маслихата II-го созыва    Т. Толендиев
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва              Т. Мукашев