Өскемен қаласының өте мұқтажды және аз қамсыздандырылған азаматтарына бiр жолғы материалдық көмек бөлу және төлеу тәртiбi туралы Қағиданы бекiту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласының әкімдігінің 2003 жылғы 13 наурыздағы N 336 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 9 сәуірде N 1200 тіркелді. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 15 желтоқсандағы N 2940 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 15.12.2008 N 2940 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтарындағы N 148-II "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңының 31 бабының 14 тармақшасы негiзiнде дайындалған қаулысы Өскемен қалалық мәслихаттың 2003 жылғы 16 қаңтарындағы N 20/2 "2003 жылға қалалық бюджетi туралы" шешiмiне сәйкес" Өскемен қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Өскемен қаласының өте мұқтажды және аз қамсыздандырылған азаматтарына бiр жолғы материалдық көмек бөлу және төлеу туралы Қағида бекiтiлсiн (1 қосымша).
2. Өскемен қаласының өте мұқтажды және аз қамсыздандырылған азаматтарына бiр жолғы материалдық көмек бөлу және төлеу бойынша комиссия құрылсын.
3. Халықты әлеуметтiк қорғау қалалық басқармасының бастығы (А.Я. Пенькова) 10 күн мерзiмi iшiнде Өскемен қалалық мәслихатында бекiтуге ұсыну үшiн қала әкiмiне белгiленген заңдар жиынтығындағы тәртiппен комиссияның жеке құрамының тiзiмiн дайындасын.
4. Тiзiмге сәйкес, нормативтiк құқықтық актiлердiң күшi жойылды деп танылсын (2 қосымша).
5. Қаулының орындалуына бақылау қала әкiмiнiң орынбасары Е.А. Байбатчинге жүктелсiн.
Өскемен қаласының әкiмi
Қала әкiмдiгiнiң
2003 ж. 13 наурыздағы
N 336 қаулысына 1 қосымша
Қала әкiмдiгiнiң
2003 ж. 13 наурызда
N 336 қаулысымен БЕКIТIЛГЕН
Өскемен қаласының өте мұқтажды және аз қамсыздандырылған азаматтарына бiр жолғы материалдық көмектi бөлу және төлеу тәртiбi туралы ҚАҒИДА
1. Жалпы қағидалар
1. Бiр жолғы материалдық көмек Өскемен қаласының өте мұқтажды және аз қамсыздандырылған азаматтарына бiр адамға жылына бiр рет көрсетiледi.
2. Бiр жолғы материалдық көмектi алуға Қазақстан Республикасы азаматтарының, оралмандардың, шет ел азаматтарының және азаматтығы жоқ Өскемен қаласында тұрақты (тiркелген) тұлғалардың құқығы бар.
3. Бiр жолғы материалдық көмек халықты әлеуметтiк қорғау қалалық басқармасымен қалалық бюджет қаржысынан төленедi.
2. Бiр жолғы материалдық көмектi бөлу және төлеу тәртiбi

Об утверждении Положения о порядке распределения и выплаты единовременной материальной помощи остронуждающимся и малообеспеченным гражданам г. Усть-Каменогорска
Постановление акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 13 марта 2003 года N 336. Зарегистрировано управлением юстиции Восточно-Казахстанской области 9 апреля 2003 года за N 1200. Утратило силу - постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 15 декабря 2008 года № 2940
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 15.12.2008 № 2940.
В соответствии с подпунктом 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", решением Усть-Каменогорского городского маслихата от 16 января 2003 года N 20/2 "О городском бюджете на 2003 год", акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о порядке распределения и выплаты единовременной материальной помощи остро нуждающимся и малообеспеченным гражданам г. Усть-Каменогорска (приложение 1).
2. Образовать комиссию по распределению и выплате единовременной материальной помощи остро нуждающимся и малообеспеченным гражданам г. Усть-Каменогорска.
3. Начальнику городского управления социальной защиты населения (Пенькова А.Я.) в течение 10 дней подготовить список персонального состава комиссии акиму города в установленном законодательством порядке для представления на утверждение в Усть-Каменогорский городской маслихат.
4. Признать утратившими силу нормативные правовые акты согласно перечню (приложение 2).
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Байбатчина Е.А.
Аким города Усть-Каменогорска А. Гречухин
Приложение 1
к постановлению акимата города
от 13 марта 2003 г. N 336
УТВЕРЖДЕНО
постановлением акимата города
от 13 марта 2003 г. N 336
ПОЛОЖЕНИЕ
о порядке распределения и выплаты единовременной материальной помощи остронуждающимся и малообеспеченным гражданам г.Усть-Каменогорска
1. Общие положения
1. Единовременная материальная помощь оказывается остронуждающимся и малообеспеченным жителям города не более одного раза в год одному и тому же лицу.
2. Право на получение единовременной материальной помощи имеют граждане Республики Казахстан, репатрианты, иностранные граждане и лица без гражданства, постоянно проживающие в городе Усть-Каменогорске.
3. Выплата материальной помощи осуществляется городским управлением социальной защиты населения из средств городского бюджета.
2. Порядок распределения и выплаты единовременной материальной помощи

4. Бiр жолғы материалдық көмек өте мұқтажды жалғыз тұратын аз қамсыздандырылған зейнеткерлер мен отбасыларға, кәмелеттiк жасқа толмаған балалары барларға, мүгедектерге, жұмыссыздарға, сондай-ақ апат салдарынан ауыр материалдық жағдайдағы, аурудың өте ауыр түрiне шалдыққан, келеңсiз жағдайға душар болған және басқа себептi ауыр материалдық жағдайдағы жанұяларға берiледi.
5. Материалдық көмек қаланың аз қамсыздандырылған азаматтарына және зейнеткерлерiне қоғамдық ұйымдардың, еңбек және соғыс ардагерлерi кеңесiнiң, жергiлiктi өзiн-өзi басқаратын органдардың ұсынуымен берiлуi мүмкiн.
6. Бiр жолғы материалдық көмек төмендегi құжаттарды жинап ұсынған уақытта берiледi:
1) көмек көрсету туралы өтiнiш;
2) төлқұжат немесе жеке басының куәлiгi;
3) ТСН;
4) азаматтың материалдық көмекке мұқтаж болуын растайтын басқа да құжаттар.
7. Әр түскен өтiнiш бойынша жергiлiктi өзiн-өзi басқаратын жергiлiктi органдардың қызметкерлерiн қатыстыра отырып өтiнiш жасаған азаматтың тұратын жерiне барып жанұяның әлеуметтiк картасы толтырылады.
8. Төленетiн материалдық көмектiң мөлшерi әр нақты жағдайда қалалық мәслихат сессиясының шешiмiмен бекiтiлген комиссиямен анықталады. Комиссияның материалдық көмек төлеуден бас тартуға құқы бар.
9. Көмек сұрап өтiнiш жазған азамат өтiнiште көрсетiлген мекен жайдан (1 айдан астам) көп уақыт табылмаса комиссия ол азамат қайта өтiнiш жасаған кезде, өтiнiш қосымша қаралады деп шешiм қабылдауға құқы бар.
10. Шұғыл жағдайларды ашып айтқанда әр түрлi меншiктегi мекемелер мен кәсiпорындардан және жеке тұлғалардан қайырымдылық көмек және қайырмалдық ретiнде түскен киiлген киiмдермен және азық түлiктермен жедел әлеуметтiк көмек жасау құқы халықты әлеуметтiк қорғау басқармасына берiледi.
11. Бiр жолғы материалдық көмек өтiнiш берушiмен көрсетiлген мекен жай бойынша халықты әлеуметтiк қорғау басқармасымен қызмет беру туралы шарт бекiткен ұйыммен жүзеге асырылады.
3. Жауапкершiлiк және бақылау
12. Өте мұқтажды және аз қамсыздандырылған азаматтарға материалдық көмектi бөлу және төлеу жауапкершiлiгi толығымен комиссияға жүктеледi.
13. Аз қамсыздандырылған азаматтарға бiр жолғы көмек жергiлiктi бюджет қаржысынан бөлiнген қаржыны белгiлi бiр мақсатқа қолдануына бақылау қаланың қаржы бөлiмiмен жүзеге асырылады.
Өскемен қаласы әкiмi
аппаратының жетекшiсi
Қала әкiмдiгiнiң
2003 ж. 13 наурыздағы
N 336 қаулысына 2 қосымша
Қала әкiмдiгiнiң
2003 ж. 13 наурызда
N 336 қаулысымен БЕКIТIЛГЕН
Күшi жойылған нормативтiк актiлер ТIЗБЕСI

4. Единовременная материальная помощь оказывается остронуждающимся, одиноко проживающим малообеспеченным пенсионерам, семьям, имеющим на иждивении несовершеннолетних детей, инвалидам, безработным, а также гражданам, чьи семьи находятся в тяжелых материальных условиях в результате стихийных бедствий, пожаров, несчастных случаев, тяжелых форм заболеваний и других причин.
5. Материальная помощь может оказываться малообеспеченным гражданам города и пенсионерам по представлению общественных организаций, совета ветеранов войны и труда, комитетов местного самоуправления.
6. Единовременная материальная помощь выделяется при предоставлении следующих документов:
1) заявления об оказании помощи;
2) паспорта или удостоверения личности;
3) РНН;
4) других документов, подтверждающих, что гражданин нуждается в материальной помощи.
7. По каждому поступившему заявлению управлением социальной защиты населения составляется социальная карта семьи с выездом по месту жительства обратившегося за помощью гражданина с привлечением представителя комитета местного самоуправления, на территории которого проживает заявитель.
8. Размер выплачиваемой материальной помощи в каждом конкретном случае определяется комиссией, утвержденной решением сессии городского маслихата.
9. В случае длительного отсутствия обратившегося за помощью гражданина по указанному в заявлении адресу (более 1 месяца) комиссия вправе принять решение о дополнительном рассмотрении заявления при повторном обращении.
10. В экстренных случаях право оказания срочной социальной помощи, а именно продуктами питания и носильными вещами, поступившими от предприятий и организаций всех форм собственности и физических лиц в виде пожертвований и благотворительной помощи, предоставляется управлению социальной защиты населения.
11. Доставка единовременной материальной помощи осуществляется по указанному заявителем адресу организацией, с которой управление социальной защиты населения заключило договор о предоставлении услуг.
3. Ответственность и контроль
12. Ответственность за распределение и выплату материальной помощи остронуждающимся и малообеспеченным гражданам возлагается на комиссию в целом.
13. Контроль за целевым использованием средств местного бюджета, выделенных на единовременную помощь малообеспеченным гражданам, осуществляет городской финансовый отдел.
Руководитель аппарата акима
города Усть-Каменогорска
Г. Богатикова
Приложение 2
к постановлению акимата города
от 13 марта 2003 г. N 336
УТВЕРЖДЕНО
постановлением акимата города
от 13 марта 2003 г. N 336
Перечень нормативных актов, утративших силу

1. 2002 жылдың 12 наурызындағы N 282 "Өскемен қаласының өте мұқтажды аз қамсыздандырылған азаматтарына бiржолғы материалдық көмек бөлу және төлеу тәртiбi туралы" қала әкiмдiгiнiң Қаулысы (N 709, 2002 жылдың 12 наурызында "Дидар" және 2002 жылдың 12 наурызында "Рудный Алтай" газеттерiнде жарияланған).
2. 2002 жылдың 14 тамызындағы N 1513 "Өрттен, табиғаттық және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қолдау шаралары туралы" қала әкiмдiгiнiң Қаулысы, (N 925, 2002 жылдың 12 қазанында "Дидар" және 2002 жылдың 5 қазанында "Рудный Алтай" газеттерiнде жарияланған).
3. Өскемен қаласы әкiмдiгiнiң 2002 жылдың 14 тамызындағы N 1513 "Өрттен, табиғаттық және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қолдау шаралары туралы" Қаулысына толықтырулар енгiзу туралы N 925 2002 жылдың 7 қарашасындағы N 2182 қала әкiмдiгiнiң Қаулысы (N 994, 2002 жылдың 30 қарашасында "Дидар" және 2002 жылдың 28 қарашасында "Рудный Алтай" газеттерiнде жарияланған).
Өскемен қаласы әкiмi
аппаратының жетекшiсi

1. Постановление акимата города "Об утверждении Положения о порядке распределения и выплаты материальной помощи остронуждающимся малообеспеченным гражданам г. Усть-Каменогорска" от 11 февраля 2002 года N 282, (№ 709, опубликованное в газетах "Дидар" 12 марта 2002 года и "Рудный Алтай" 12 марта 2002 года).
2. Постановление акимата города "О мерах по социальной поддержке граждан, пострадавших от пожаров и чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" от 14 августа 2002 года N 1513, (N 925, опубликованное в газетах "Дидар" 12 октября 2002 года и "Рудный Алтай" 5 октября 2002 года).
3. Постановление акимата города "О внесении дополнений в постановление акимата г. Усть-Каменогорска от 14 августа 2002 года N 1513 "О мерах по социальной поддержке граждан, пострадавших от пожаров и чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", N 925" от 7 ноября 2002 года N 2182, (N 994, опубликованное в газетах "Дидар" 30 ноября 2002 года и "Рудный Алтай" 28 ноября 2002 года).
Руководитель аппарата акима
города Усть-Каменогорска
Г. Богатикова