Дәрілік затты қолдану жөніндегі мамандар мен тұтынушыларға арналған нұсқаулықтардың мәтіндерін әзірлеу жөніндегі нұсқаулықты (аннотация - қосымша бет) бекіту туралы және "Дәрілік затты қолдану жөнінде тұтынушыларға арналған тұтыну орамы мен нұсқаулықты (аннотация-қосымша) ресімдеу, таңбалау Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2000 жылғы 30 қарашадағы N 756 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1346 мемлекеттік тіркелген) өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 17 ақпандағы N 160 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 28 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 2722. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 2 қарашадағы N 634 бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009.11.02 N 634 бұйрығымен.
"Дәрілік заттар туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес және тұтынушылардың құқықтарын қорғау, Қазақстан Республикасының аумағында медициналық қолдануға рұқсат етілген өткізілетін және тағайындалатын дәрілік заттардың қауіпсіздігі, тиімділігі мен сапасы туралы толық ақпаратты ұсыну мақсатында бұйырамын:
1.  Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2007.11.26.  N 697 Бұйрығымен.
2. "Дәрілік затты қолдану жөнінде тұтынушыларға арналған тұтыну орамы мен нұсқаулықты (аннотация-қосымша) ресімдеу, таңбалау Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының  Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2000 жылғы 30 қарашадағы N 756  бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1346 мемлекеттік тіркелген, "Фармация Казахстана" журналында 2001 жылғы 1 сәуірде N 1 жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бас тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Дәрілік заттың тұтынушылар орамаларын таңбалау ережесін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Қоса беріліп отырған Дәрілік заттың тұтынушылар орамаларын таңбалау ережесі бекітілсін.";
2-тармақ алынып тасталсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Дәрілік құралдарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медицина техникасын сараптау ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (Бердімұратова Г.Д.) дәрілік заттарды тіркеу жөніндегі сараптау жұмыстарын жүргізу кезінде осы бұйрықпен бекітілген Дәрілік заттың тұтынушылар орамаларын таңбалау ережесін басшылыққа алсын";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген дәрілік затты қолдану жөніндегі нұсқаулықтардың мәтіндерін әзірлеу ережесінде (аннотация - қосымша бет):
бас тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Дәрілік заттың тұтынушылар орамаларын таңбалау ережесі";
2-тармақта:
бірінші абзацтағы "және тұтынушыға арналған нұсқаулықтар (аннотация - қосымша бет)" деген сөздер алынып тасталсын;
3) тармақша  алынып тасталсын;
4-тарау алынып тасталсын.

Об утверждении Инструкции по составлению текстов инструкций по применению лекарственного средства для специалистов и потребителей (аннотация-вкладыш) и внесении изменений в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения от 30 ноября 2000 года N 756 "Об утверждении Правил маркировки, оформления потребительской упаковки и инструкции для потребителя по применению лекарственного средства (аннотации-вкладыша)", зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1346
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 февраля 2004 года N 160. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2004 года N 2722. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 ноября 2009 года № 634
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 02.11.2009 № 634 (порядок введения в действие см. п. 6).
В соответствии с  Законом Республики Казахстан "О лекарственных средствах" и в целях защиты прав потребителей, предоставления полной информации о безопасности, эффективности и качестве реализуемых и назначаемых лекарственных средств, разрешенных к медицинскому применению на территории Республики Казахстан, приказываю:
1. ( Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2007 года  N 697 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
2. Внести в  приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения от 30 ноября 2000 года N 756 "Об утверждении Правил маркировки, оформления потребительской упаковки и инструкции для потребителя по применению лекарственного средства (аннотации-вкладыша)", (зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1346, опубликованного в журнале "Фармация Казахстана" от 1 апреля 2001 года, N 1) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил маркировки потребительской упаковки лекарственного средства";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Утвердить прилагаемые Правила маркировки потребительской упаковки лекарственного средства.";
пункт 2 исключить;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"Республиканскому государственному предприятию "Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники" Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Бердимуратова Г.Д.) при проведении экспертных работ по регистрации лекарственных средств руководствоваться Правилами маркировки потребительской упаковки лекарственного средства, утвержденными настоящим приказом";
В Правилах маркировки потребительской упаковки и инструкции для потребителя по применению лекарственного средства (аннотации-вкладыша), утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила маркировки потребительской упаковки лекарственного средства";
в пункте 2:
в абзаце первом слова "и инструкции для потребителя (аннотации-вкладыша)" исключить;
подпункт 3) исключить;
главу 4 исключить.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Денсаулық сақтау вице-министрі А.Айдархановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен сәтінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2004 жылғы 17 ақпандағы
N 160 бұйрығымен бекітілген
Дәрілік затты қолдану жөніндегі мамандар
мен тұтынушыларға арналған нұсқаулықтардың
мәтіндерін әзірлеу жөніндегі нұсқаулық
(аннотация-қосымша бет)
Ескерту. Нұсқаулықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2007.11.26.  N 697 Бұйрығымен.
Дәрілік затты қолдану
жөніндегі мамандар мен
тұтынушыларға арналған
нұсқаулықтың (аннотация-
қосымша бет) мәтінін
әзірлеу жөніндегі
нұсқаулыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Фармация, фармацевтика және
медицина өнеркәсібі комитеті
төрағасының
200__ жылғы "__" _________
N ____ бұйрығымен
Бекітілген
Дәрілік затты қолдану жөніндегі тұтынушыларға
арналған нұсқаулық (аннотация-қосымша бет)
НҰСҚАУЛЫҚ МӘТІНІ
Дәрілік затты қолдану
жөніндегі мамандар мен
тұтынушыларға арналған
нұсқаулықтың (аннотация-
қосымша бет) мәтінін
әзірлеу жөніндегі
нұсқаулыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Фармация, фармацевтика және
медицина өнеркәсібі комитеті
төрағасының
200 __ жылғы "__" _________
N ____ бұйрығымен
Бекітілген
Дәрілік затты қолдану жөніндегі
мамандарға арналған нұсқаулық
НҰСҚАУЛЫҚ МӘТІНІ

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения А. Айдарханова.
4. Настоящий приказ вводится в действие с момента государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждена
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 февраля 2004 года N 160
Инструкция
по составлению текстов инструкций по применению
лекарственного средства для специалистов и потребителей
(аннотация-вкладыш)
Сноска. Инструкция утратила силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2007 года  N 697 (вводится в действие со дня его официального опубликования) (см.  п.1 ).
Приложение 1
к Правилам составления
текстов инструкций по применению
лекарственного средства для
специалистов и потребителей
(аннотация-вкладыш)
УТВЕРЖДЕНА
приказом Председателя Комитета
фармации, фармацевтической и
медицинской промышленности
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от "___"__________ 200__ года
N ________
Инструкция по применению
лекарственного средства для потребителей
(аннотация-вкладыш)
ТЕКСТ ИНСТРУКЦИИ
Приложение 2
к Правилам составления
текстов инструкций по применению
лекарственного средства для
специалистов и потребителей
(аннотация-вкладыш)
УТВЕРЖДЕНА
приказом Председателя Комитета
фармации, фармацевтической и
медицинской промышленности
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от "___"__________ 200__ года
N ________
Инструкция по применению
лекарственного средства для специалистов
ТЕКСТ ИНСТРУКЦИИ