Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 995 тiркелген "Жергiлiктi бюджеттерден бөлiнген және қаржылық рұқсат беруде көзделмеген мақсаттарға мемлекеттiк мекемелер пайдаланған бюджеттiк қаражатын қайтарып алу Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1999 жылғы 12 қарашадағы N 607 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 85 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 18 наурызда тіркелді. Тіркеу N 2747. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2005 жылғы 3 маусымдағы N 211 Бұйрығымен
--------------Бұйрықтан үзінді--------------
"Заңға тәуелдi актiлердi жетiлдiру бойынша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2004 жылғы 20 наурыздағы N 77-ө өкiмiн iске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлген тiзбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң кейбiр бұйрықтарының күшi жойылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Заң қызметi департаментi (Д.В. Вагапов) қоса берiлген тiзбеде көрсетiлген бұйрықтардың күшi жойылды деп тану туралы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне белгiленген тәртiппен бiр апталық мерзiмде хабарласын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнің
2005 жылғы 3 маусымдағы
N 211 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң күшiн
жойған кейбiр бұйрықтарының тiзбесi
22. "Жергiлiктi бюджеттерден бөлiнген және қаржылық рұқсат беруде көзделмеген мақсаттарға мемлекеттiк мекемелер пайдаланған бюджеттiк қаражатын қайтарып алу Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1999 жылғы 12 қарашадағы N 607 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2004 жылғы 23 ақпандағы N 85 бұйрығы (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 2004 жылғы 18 наурызда N 2747 тiркелген)...
--------------------------------------------
Қазақстан Республикасының  "Бюджет  жүйесi туралы" және  "Республикалық  және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуын бақылау туралы" Заңдарына және "Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн бюджеттiң атқарылуы және есептiлiк нысандарын жүргiзу "мерзiмдiк және жылдық" жөнiндегi қаржылық рәсiмдердiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 25 шiлдедегi N 832  қаулысына  сәйкес бұйырамын:
1. "Жергiлiктi бюджеттерден бөлiнген және қаржылық рұқсат беруде көзделмеген мақсаттарға мемлекеттiк мекемелер пайдаланған бюджеттiк қаражатын қайтарып алу Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1999 жылғы 12 қарашадағы N 607  бұйрығына  (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1999 жылғы 9 желтоқсандағы N 995 тiркелген) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
тақырыбында және 1-тармақта "қаржылық" деген сөз алынып тасталсын;
көрсетiлген Бұйрықпен бекiтiлген Жергiлiктi бюджеттерден бөлiнген және қаржылық рұқсат беруде көзделмеген мақсаттарға мемлекеттiк мекемелер пайдаланған бюджеттiк қаражатты керi қайтарып алу ережесiнде:
барлық мәтiн бойынша "қаржылық" және "және бюджеттiк" деген сөздер алынып тасталсын;
барлық мәтiн бойынша "өкiмдер", "өкiм", "бюджеттiк қаражатты керi қайтарып алуға нұсқау", "керi қайтарып алуға нұқсаудың", "керi қайтарып алуға нұсқауын", "керi қайтарып алу туралы нұсқау", "бюджеттi қаражатты керi қайтарып алу өкiмiнiң" деген сөздер тиiстi септiктер мен жалғауларда "нұсқама" деген сөзбен ауыстырылсын;
барлық мәтiн бойынша "шығыстар сметасын", "шығыстар сметасы" деген сөздер "қаржыландыру жоспары" деген сөздермен ауыстырылсын;
барлық мәтiн бойынша "тексеру", "тексерулер", "тексерудi" деген сөздер тиiстi септiктер мен жалғауларда "бақылау" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 1999 года N 607 "Об утверждении Правил отзыва бюджетных средств, выделенных из местных бюджетов и использованных государственными учреждениями на цели, не предусмотренные финансовыми разрешениями", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 995
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 85. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 марта 2004 года N 2747. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 03.06.2005г. N 211
Извлечение из приказа Министра финансов РК от 03.06.2005г. N 211
"В целях реализации распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 2004 года N 77-р "О мерах по совершенствованию подзаконных актов", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан, согласно прилагаемому перечню...
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр
Приложение
к приказу Министра
финансов РК
от 03.06.2005г. N 211
Перечень некоторых
приказов Министра финансов
Республики Казахстан, утративших силу
...
22. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 85 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 1999 года N 607 "Об утверждении Правил отзыва бюджетных средств, выделенных из местных бюджетов и использованных государственными учреждениями на цели, не предусмотренные финансовыми разрешениями"...".
--------------------------------------------------------------------
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О  бюджетной системе " и " О контроле за исполнением  республиканского и местных бюджетов" и  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета" приказываю:
1. Внести в  приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 1999 года N 607 "Об утверждении Правил отзыва бюджетных средств, выделенных из местных бюджетов и использованных государственными учреждениями на цели, не предусмотренные финансовыми разрешениями" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 1999 года за N 995) следующие изменения и дополнения:
в заголовке и пункте 1 слово "финансовыми" исключить;
в Правилах отзыва бюджетных средств, выделенных из местных бюджетов и использованных государственными учреждениями на цели, не предусмотренные финансовыми разрешениями, утвержденных указанным Приказом:
по всему тексту слова "финансовыми" и "и бюджетными" исключить;
по всему тексту слова "распоряжения", "распоряжение", "распоряжений на отзыв бюджетных средств", "распоряжения на отзыв", "распоряжения об отзыве", "распоряжение на отзыв", "распоряжение на отзыв выделенных бюджетных средств" заменить словом "предписание" в соответствующих падежах и числах;
по всему тексту слова "смету расходов", "сметы расходов" заменить словами "план финансирования";
по всему тексту слова "проверок", "проверки", "проверку", "проверками" заменить словом "контроль" в соответствующих падежах и числах;
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Ереже жергiлiктi бюджеттерден бөлiнген және мемлекеттiк мекемелер рұқсаттарда көзделмеген мақсаттарға пайдаланған бюджет қаражатын қайтарып алу тәртiбiн анықтайды.
Жергiлiктi уәкiлеттi органдар нұсқамалар бойынша рұқсаттармен көзделмеген мақсаттарға пайдаланылған қаражатты қайтарып алуды жүргiзедi.
Уәкiлеттi мемлекеттiк органдар әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстердi қарауға және Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы  Кодексiнiң  177-бабына сәйкес әкiмшiлiк жаза қолдануға құқығы бар.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Жергiлiктi бюджеттердiң қаражатын мақсатқа сай пайдаланбау мемлекеттiк мекемелердiң жергiлiктi бюджеттерден бөлiнген қаражатты бюджеттiк бағдарламалардың (кiшi бағдарламалардың), сондай-ақ шығыстардың экономикалық сыныптамасының тағайындауына сәйкес келмейтiн мақсаттарға пайдалануы, жеке және заңды тұлғалардың жергілiктi бюджеттерден бөлiнген қаражатты мемлекеттiк мекемелермен жасалған азаматтық-құқықтық мәмiлелердiң, оның iшiнде кредиттiк шарттардың ережелерiне сәйкес келмейтiн мақсаттарға пайдалануы болып табылады.";
3-тармақ алынып тасталсын;
4-тармақтағы "жазбаша тапсырмасы" деген сөздер "бұйрығы (шешiмi)" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "(2-қосымша)" деген сөздер "Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн бюджеттiң атқарылуы және есептiлiк нысандарын жүргiзу (мерзiмдiк және жылдық) жөнiндегi қаржылық рәсiмдердiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 25 шiлдедегi N 832  қаулысымен  белгiленген нысан бойынша бақылау жүргiзу (бұдан әрi - акт)" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi абзацтағы "Тексерушi орган" деген сөздер "Бақылауды жүзеге асыратын орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Акт екi данада жасалады. Ұйғарым төрт данада жасалады. Актi мен ұйғарымның бiрiншi даналары бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттiк органда қалдырылады, актi мен ұйғарымның екiншi даналары бақылау объектiсiнде қалдырылады, тиiсiнше ұйғарымның үшiншi және төртiншi даналары бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне берiлген рұқсаттар шегiнде бюджет қаражатын керi қайтарып алу жөнiндегi мiндеттеменi қабылдауға арналған өтiнiмдердi қалыптастыратын бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсiне және мемлекеттiк мекемеге жiберiледi.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Әкiм уәкiлеттiк берген жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуын iшкi бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттiк органдар тоқсан сайын есептiден кейiнгi келесi айдың 5 күнiне Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қаржы бақылау комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне оның ұйғарымының негiзiнде мақсатына сай пайдаланылмаған жергiлiктi бюджет қаражатын керi қайтарып алудың атқарылуы туралы ақпаратты ұсынады";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила определяют порядок отзыва бюджетных средств, выделенных из местных бюджетов и использованных государственными учреждениями на цели, не предусмотренные разрешениями.
Местные уполномоченные органы по предписаниям производят отзыв средств, использованные на цели, не предусмотренные разрешениями.
Уполномоченные государственные органы вправе рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания в соответствии со  статьей 177  Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Нецелевым использованием средств местных бюджетов является использование средств, выделенных из местных бюджетов государственными учреждениями на цели, не соответствующие назначению бюджетных программ (подпрограмм), а также экономической классификации расходов, использование средств, выделенных из местных бюджетов, физическими и юридическими лицами на цели, не соответствующие условиям гражданско-правовых сделок, заключенных с государственными учреждениями, в том числе кредитных договоров.";
пункт 3 исключить;
в пункте 4 слова "письменному поручению" заменить словами "приказу (решению)";
в пункте 5:
в абзаце первом слова "(приложение 2)" заменить словами "проведения контроля по форме, установленной  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и введению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета" (далее - акт)";
в абзаце втором слова "Проверяющий орган" заменить словами "Орган, осуществляющий контроль";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Акт составляется в двух экземплярах. Предписание составляется в четырех экземплярах. Первые экземпляры акта и предписания остаются у государственного органа, осуществляющего контроль, вторые экземпляры акта и предписания остаются у объекта контроля, третий и четвертый экземпляры предписания соответственно направляются администратору бюджетной программы и государственному учреждению, формирующие заявки на принятие обязательств по отзыву бюджетных средств, в пределах выданных разрешений администратору бюджетных программ.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Уполномоченные Акимом государственные органы, осуществляющие внутренний контроль за исполнением местных бюджетов, ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным, представляют в территориальные подразделения Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан информацию об исполнении отзыва средств местного бюджета, использованных не по целевому назначению, на основании его предписаний.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Бюджеттiк бағдарламаның, кiшi бағдарламаның, ерекшелiктiң мақсаттарына сәйкес келмейтiн шығыстарын мемлекеттiк мекеменiң жүзеге асыруына байланысты жергiлiктi бюджет қаражатының мақсатсыз пайдаланылуын айқындаған жағдайда, қаражатты керi қайтарып алу iс жүзiнде жүргiзiлген шығындарға сәйкес келетiн бюджеттiк сыныптаманың сол кодынан бастап жүргiзiледi.
Ағымдағы жылдың қаржыландыру жоспарында көзделмеген өткен жылдардың бағдарламалары бойынша жергiлiктi бюджет қаражатының мақсатсыз пайдаланылуын айқындаған жағдайда керi қайтарып алу:
жергiлiктi бюджет қаражатын мақсатсыз пайдалануға жол берген жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiнде - жергiлiктi атқарушы органдардың қызметiн қамтамасыз етумен байланысты шығындарға көзделген қаражаттан шығыстардың экономикалық сыныптамасының тиiстi ерекшелiктерi бойынша;
жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемеде - осы мемлекеттiк мекеменi ұстауға көзделген бағдарлама шығыстарының экономикалық сыныптамасының тиiстi ерекшелiктерi бойынша жүзеге асырылады.
Жергiлiктi бюджетте ағымдағы қаржы жылына арналған бағдарлама, кiшi бағдарлама болмаған жағдайда, ол бойынша өткен жылдарда жергiлiктi бюджеттен бөлiнген қаражатты мақсатсыз пайдалану айқындалғанда керi қайтарып алу ағымдағы қаржы жылының жергiлiктi бюджетiнде шығыстар көзделген бағдарлама, кiшi бағдарлама бойынша ағымдағы қаржыландыруды азайту ("Қайтарып алу" белгiсiмен рұқсат бepу) жолымен жүргiзiледi. Ағымдағы қаржы жылының жергiлiктi бюджетiнде осындай бағдарламалар болмаған кезде жергiлiктi бюджет қаражатын керi қайтарып алу:
жергiлiктi бюджет қаражатын мақсатсыз пайдалануға жол берген жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiнде - жергiлiктi атқарушы органдардың қызметiн қамтамасыз етумен байланысты шығындарға көзделген қаражаттан шығыстардың экономикалық сыныптамасының тиiстi ерекшелiктерi бойынша;
жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемеде - осы мемлекеттiк мекеменi ұстауға көзделген бағдарлама шығыстарының экономикалық сыныптамасының тиiстi ерекшелiктерi бойынша жүргiзiледi.";
мынадай мазмұндағы 10-1 және 10-2-тармақтармен толықтырылсын:
"10-1. Керi қайтарып алу сомасына бухгалтерлiк жазбалар жүргiзу үшін жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсiне жергiлiктi атқарушы орган 280-нысанының хабарламасы (4-қосымша) жiберiледi. Хабарламаның "Операцияларды ұстау" бағанында экономикалық сыныптаманың мекемесiн, бағдарламасын, кiшi бағдарламасын, ерекшелiгiн көрсете отырып "жергiлiктi уәкiлеттi орган берген рұқсаттарда көзделмеген мақсаттарға пайдаланылған жергiлiктi бюджеттерден бөлiнген қаражатты керi қайтарып алу" жазбасы жүргiзiледi, олар бойынша жергiлiктi уәкiлеттi орган берген керi қайтарып алу, рұқсаттардың нөмiрлерi және күндерi жүргiзiлген ол бойынша ағымдағы қаржыландыру азайған. Бұл ретте хабарламада қайтарып алынған бюджеттiк қаражаттың жалпы сомасы санмен және жазумен, сондай-ақ ол бойынша керi қайтарып алу жүргiзiлген әрбiр мекеме, экономикалық сыныптаманың бағдарламасы, кiшi бағдарламасы, ерекшелiгi бойынша керi қайтарып алу сомасы көрсетiледi.

"10. В случае выявления нецелевого использования средств местного бюджета, связанного с осуществлением государственным учреждением расходов, не соответствующих целям бюджетной программы, подпрограммы, специфики, отзыв средств производится с того кода бюджетной классификации, который соответствует фактически произведенным затратам.
В случае выявления нецелевого использования средств местного бюджета по программам прошлых лет, не предусмотренным планом финансирования текущего года, отзыв осуществляется:
у администратора местных бюджетных программ, допустившего нецелевое использование средств местного бюджета - по соответствующим спецификам экономической классификации расходов из средств, предусмотренных на затраты, связанные с обеспечением деятельности местных исполнительных органов;
у государственного учреждения, финансируемого из местного бюджета, - по соответствующим спецификам экономической классификации расходов программы, предусмотренной на содержание данного государственного учреждения.
В случае отсутствия в местном бюджете на текущий финансовый год программы, подпрограммы, по которой выявлено нецелевое использование средств, выделенных из местного бюджета в прошлых годах, отзыв производится путем уменьшения текущего финансирования (выдачи разрешения с признаком "Отзыв") по той программе, подпрограмме, по которой предусмотрены расходы в местном бюджете текущего финансового года. При отсутствии таких программ в местном бюджете текущего финансового года отзыв средств местного бюджета производится:
у администратора местных бюджетных программ, допустившего нецелевое использование средств местного бюджета - по соответствующим спецификам экономической классификации расходов из средств, предусмотренных на затраты, связанные с обеспечением деятельности местных исполнительных органов;
у государственного учреждения, финансируемого из местного бюджета, - по соответствующим спецификам экономической классификации расходов программы, предусмотренной на содержание данного государственного учреждения.";
дополнить пунктами 10-1 и 10-2 следующего содержания:
"10-1. Для проведения бухгалтерских записей на сумму отзыва администратору местных бюджетных программ местным исполнительным органом направляется извещение формы 280 (приложение 4). В извещении в графе "Содержание операции" производится запись "отзыв выделенных средств из местных бюджетов, использованных на цели, не предусмотренные разрешениями, выданными местным уполномоченным органом", с указанием учреждения, программы, подпрограммы, специфики экономической классификации, по которым произведен отзыв, номера и даты разрешения, выданного местным уполномоченным органом по которому уменьшено текущее финансирование. При этом в извещении указывается общая сумма отозванных бюджетных средств цифрами и прописью, также суммы отзыва по каждому учреждению, программе, подпрограмме, специфике экономической классификации, по которым проводился отзыв.

10-2. Жеке және заңды тұлғалар мемлекеттiк мекемелермен (жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiмен) жасалатын азаматтық-құқықтық мәмiлелердiң талаптарына сәйкес, оның iшiнде кредиттiк шарттар бойынша да қабылданған мiндеттемелердi орындамаған жағдайда, жоғарыда көрсетiлген мақсаттарға мемлекеттiк мекемелерге жергiлiктi бюджеттен бөлiнген бюджет қаражатын керi қайтарып алу осы Ереженiң 10-тармағында көзделген тәртiппен шарттық мiндеттемелердi орындамау сомасына мемлекеттiк мекемеге (жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсiне) ағымдағы қаржыландыруды азайту ("Қайтарып алу" белгiсiмен рұқсат беру) жолымен жүргiзiледi. Жергілiктi бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi өз кезегiнде сот, немесе сотсыз тәртiппен заңды және/немесе жеке тұлғалардан осы қаражатты өндiрiп алуы тиiс.
Бұл ретте, егер керi қайтарып алу ағымдағы жылы жергiлiктi бюджеттен бөлiнген бюджет қаражатын мақсатсыз пайдалану фактiлерi бойынша өткен жылдарда сияқты, ағымдағы қаржы жылында да жүргiзiлсе, және мақсатсыз пайдалану сомасы сот тәртiбiмен немесе сотсыз тәртiппен жергiлiктi бюджет кiрiсiне ағымдағы жылы да өндiрiлiп алынса, онда мемлекеттiк мекеме (жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi) қаржыландырудың керi қайтарып алынған лимиттерiн қалпына келтiру үшiн аумақтық қазынашылық органына осы факт туралы хабарлайды.
Жергiлiктi бюджет қаражатын мақсатсыз пайдалануға жол берген мемлекеттiк мекемелер қайта ұйымдастырылған жағдайларда керi қайтарып алулар олардың құқықтық мирасқорларында жүргiзiледi.";
13-тармақта:
"бюджет шығыстарының тiзiмдемесiне" деген сөздер "бюджеттiң жиынтық қаржыландыру жоспарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақ алынып тасталсын;
16-тармақта:
"230 (140) "Мемлекеттiк мекемелер мен басқа да шаралар шығыстарына бюджеттен қаржыландыру" қосалқы шот" деген сөздер "140 "Мемлекеттiк мекемелер мен басқа да iс-шаралар шығыстарына бюджеттен алынатын қаржыландыру жөнiндегi есеп айырысулар" 230 қосалқы шоттарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бюджет бойынша" деген сөздерден кейiн "бекiтiлген қаржыландыру жоспарының шегiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
"230 (140) қосалқы шот" деген сөздер "140, 230 қосалқы шоттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақта "Қазақстан Ре~публикасының Қаржы министрлiгiне" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуын ұйымдастыру департаментiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-қосымшада:
"Тапсырма" деген сөз "Бұйрық (Шешiм) деген сөздермен ауыстырылсын;
бiрiншi абзацта "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына" деген сөздер "Бюджет жүйесi туралы" және "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуын бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына" деген сөздермен ауыстырылсын.

10-2. В случае невыполнения физическими и юридическими лицами обязательств, принятых в соответствии с условиями гражданско-правовых сделок, заключаемых с государственными учреждениями (администраторами местных бюджетных программ), в том числе и по кредитным договорам, отзыв бюджетных средств, выделенных из местного бюджета государственным учреждениям на вышеуказанные цели, производится путем уменьшения текущего финансирования (выдачи разрешения с признаком "Отзыв") государственному учреждению (администратору местных бюджетных программ) на сумму невыполнения договорных обязательств в порядке, предусмотренном пунктом 10 настоящих Правил. Администратор местных бюджетных программ, в свою очередь, должен взыскать эти средства с юридических и/или физических лиц в порядке, установленном законодательством.
При этом, если отзыв произведен в текущем году по фактам нецелевого использования бюджетных средств, выделенных из местных бюджетов, как в прошлых годах, так и в текущем финансовом году, и сумма нецелевого использования взыскана в судебном порядке, либо в несудебном порядке в доход местного бюджета также в текущем году, то государственное учреждение (администратор местных бюджетных программ) сообщает об этом факте в территориальный орган казначейства для восстановления отозванных лимитов финансирования.
В случае реорганизации государственного учреждения, допустившего нецелевое использование средств местного бюджета, отзыв производится у его правопреемника.";
в пункте 13:
слова "роспись расходов" заменить словами "сводный план финансирования";
пункт 14 исключить;
в пункте 16:
слова "субсчета 230 (140)" заменить словами "субсчетов 140 "Расчеты по финансированию из бюджета на расходы государственных учреждений и другие мероприятия", 230";
после слов "на содержание государственного учреждения и другие мероприятия" дополнить словами "в пределах утвержденного плана финансирования";
после слова "записью" слова субсчета 230 (140) заменить словами "субсчетов 140, 230";
в пункте 19 слова "Бюджетный департамент" заменить словами "Департамент организации исполнения государственного бюджета";
в приложении 1:
слово "Поручение" заменить словами "Приказ (Решение)";
в абзаце первом слова "Законом Республики Казахстан "О бюджетной системе" заменить словами "Законами Республики Казахстан " О бюджетной системе " и " О контроле за исполнением  республиканского и местных бюджетов".

2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министрдің міндетін атқарушы

2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Министра