Өзге де мемлекеттік органдардың мұнай өнімдерін өндірудің және олардың айналымының көлемі туралы мәліметтерді және басқа да қажетті ақпаратты бірыңғай дерекқорға беруінің нысандары мен ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 18 ақпандағы N 80 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 18 наурызда тіркелді. Тіркеу N 2751. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 27 ақпандағы N 110 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 27.02.2013 N 110 бұйрығымен.
"Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында бұйырамын:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес өзге де мемлекеттік органдардың мұнай өнімдерін өндірудің және олардың айналымының көлемі туралы мәліметтерді және басқа да қажетті ақпаратты бірыңғай дерекқорға беруінің ережелері;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес өзге де мемлекеттік органдардың мұнай өнімдерін өндірудің және олардың айналымының көлемі туралы мәліметтерді және басқа да қажетті ақпаратты бірыңғай дерекқорға беруінің нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералды ресурстар министрлігі және Қазақстан Республикасының Табиғи монополияны реттеу жөніндегі агенттігі (келісім бойынша):
1) осы бұйрық Әділет министрлігінде тіркелген күннен бастап он күндік мерзім ішінде мәліметтерді қалыптастыру және беруге жауапты тұлғаларды айқындасын;
2) жауапты тұлғалардың құрамындағы өзгерістер туралы өзгерістер орын алған күннен бастап үш күннен кешіктірмей хабардар етсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.05.25 N 216 бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (М.Н. Ысқақов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қаржы міндетін атқарушы вице-министр - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Төрағасы М.Н. Ысқақовқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Келісілді:
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералды
ресурстар министрлігі
20 ақпан 2004 жыл
________________________
Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда министрлігі
25 ақпан 2004 жыл
________________________
"Өзге де мемлекеттік органдардың
мұнай өнімдерін өндірудің және
олардың айналымының көлемі туралы
мәліметтерді және басқа да қажетті
ақпаратты бірыңғай дерекқорға
беруінің нысандары мен ережелерін
бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2004 жылғы 18 ақпандағы
N 80 бұйрығына 1-қосымша
Өзге де мемлекеттік органдардың мұнай өнімдерін
өндірудің және олардың айналымының көлемі туралы
мәліметтерді және басқа да қажетті ақпаратты
бірыңғай дерекқорға беруінің ережелері

Об утверждении форм и правил предоставления иными государственными органами сведений об объеме производства и оборота нефтепродуктов и иной необходимой информации в единую базу данных
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 февраля 2004 года N 80. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 марта 2004 года N 2751. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 17 февраля 2013 года № 110.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 27.02.2013 № 110.
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" приказываю:
1. Утвердить:
1) правила предоставления иными государственными органами сведений об объеме производства и оборота нефтепродуктов и иной необходимой информации в единую базу данных согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) формы предоставления иными государственными органами сведений об объеме производства и оборота нефтепродуктов и иной необходимой информации в единую базу данных согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан и Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (по согласованию):
1) определить состав ответственных лиц за формирование и передачу сведений в 10-дневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа;
2) информировать об изменениях в составе ответственных лиц не позднее 3-х дней со дня соответствующих изменений.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 25.05.2009 № 216 (порядок введения в действие см. п. 3).
3. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Искаков М.Н.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на исполняющего обязанности вице-министра финансов - председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан Искакова М.Н.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Согласованы:
Министерство энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
20 февраля 2004 год
__________________
Министерство индустрии
и торговли
Республики Казахстан
25 февраля 2004 год
__________________
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 февраля 2004 года N 80
"Об утверждении форм и правил
предоставления иными государственными
органами сведений об объеме
производства и оборота нефтепродуктов
и иной необходимой информации
в единую базу данных"
Правила
предоставления иными государственными органами сведений
об объеме производства и оборота нефтепродуктов и иной
необходимой информации в единую базу данных

1. Өзге де мемлекеттік органдардың мұнай өнімдерін өндірудің және олардың айналымының көлемі туралы мәліметтерді және басқа да қажетті ақпаратты бірыңғай дерекқорға беруінің осы ережелері (бұдан әрі - Ережелер) "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленген және өзге де мемлекеттік органдардың бірыңғай дерекқорға мәліметтер беруінің тәртібін айқындайды.
2. Осы Ережелерде бірыңғай дерекқор деп өз құзыреті шегінде мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдар ақпараттарының негізінде қалыптастырылатын мұнай өнімдерін өндіру және олардың айналымы жөніндегі электрондық дерекқор түсініледі.
3. Мұнай өнімдерін өндірудің және оларды тиеп жөнелту көлемі туралы мәліметтерді және басқа да қажетті ақпаратты өзге мемлекеттік органдар бірыңғай дерекқорға ақпараттық жүйе арқылы жіберіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2009.05.25 N 216 бұйрығымен.
4. Мұнай өнімдерін өндірудің және олардың айналымының көлемі туралы мәліметтерді және басқа да қажетті ақпаратты Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары бірыңғай дерекқорға мынадай мерзімдерде береді:
1) Қазақстан Республикасының Энергетика және минералды ресурстар министрлігі:
өндірушілердің мұнай өнімдерін өндіру және тиеп жөнелту теңгерімі - ай сайын есептіден кейінгі айдың 20 күніне береді;
2) Қазақстан Республикасының Табиғи монополияны реттеу жөніндегі агенттігі:
мұнай-газ өңдеу өндірістерін пайдалану бойынша; мұнайды бастапқы және терең өңдеу өнімдерін; октандық санды арттыру мақсатымен компаундирлеу, тауарлық бензиндерге телімдер, қоспалар және компоненттер енгізу бойынша; белгіленген сипаттағы бензин алу мақсатында компаундирлеу, кондициялық емес мұнай өнімдеріне телімдер, қоспалар мен компоненттер енгізу бойынша; дизель отынына, мазутқа телімдер мен қоспалар енгізу бойынша қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы лицензиаттарының тізбесі - мәліметтердің өзгеруіне қарай;
лицензиясының қолданысы уақытша тоқтатылған, жаңғыртылған және тоқтатылған мұнай-газ өңдеу өндірістерін пайдалану бойынша; мұнайды бастапқы және терең өңдеу өнімдерін; октандық санды арттыру мақсатымен компаундирлеу, тауарлық бензиндерге телімдер, қоспалар және компоненттер енгізу бойынша; белгіленген сипаттағы бензин алу мақсатында компаундирлеу, кондициялық емес мұнай өнімдеріне телімдер, қоспалар мен компоненттер енгізу бойынша; дизель отынына, мазутқа телімдер мен қоспалар енгізу бойынша қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы лицензиаттарының тізбесі - мәліметтердің өзгеруіне қарай;
мұнай және мұнай өнімдерін сақтау объектілерін (мұнай қоймасы, мұнай базалары, автожанармай құю станциялары) пайдалану бойынша қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы лицензиаттарының тізбесі-мәліметтердің өзгеруіне қарай;
лицензиясының қолданысы уақытша тоқтатылған, жаңғыртылған және тоқтатылған мұнай және мұнай өнімдерін сақтау объектілерін (мұнай қоймасы, мұнай базалары, автожанармай құю станциялары) пайдалану бойынша қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы лицензиаттарының тізбесі-мәліметтердің өзгеруіне қарай.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2009.05.25 N 216 бұйрығымен.

1. Настоящие Правила предоставления иными государственными органами сведений об объеме производства и оборота нефтепродуктов и иной необходимой информации в единую базу данных (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" и определяют порядок предоставления иными государственными органами сведений в единую базу данных.
2. Под единой базой данных в настоящих Правилах понимается электронная база данных по производству и обороту нефтепродуктов, формируемая на основе информации государственных органов, осуществляющих в пределах своей компетенции государственное регулирование производства и оборота нефтепродуктов.
3. Сведения об объемах производства и отгрузки нефтепродуктов и иной необходимой информации в единую базу данных передаются иными государственными органами посредством информационной системы.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 25.05.2009 № 216 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
4. Сведения об объеме производства и оборота нефтепродуктов, а также иная необходимая информация в единую базу данных предоставляются государственными органами Республики Казахстан в следующие сроки:
1) Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан:
баланс выработки и отгрузки нефтепродуктов производителями - предоставляется ежемесячно к 20 числу месяца, следующего за отчетным;
2) Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий:
Перечень лицензиатов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность по эксплуатации нефтегазоперерабатывающих производств: продуктов первичной и глубокой переработки нефти; по компаундированию, введению присадок, добавок и компонентов в товарные бензины в целях повышения октанового числа; по компаундированию, введению присадок, добавок и компонентов в некондиционные нефтепродукты в целях получения бензина заданного свойства; по введению присадок и добавок в дизельное топливо, мазут - по мере изменения сведений;
Перечень лицензиатов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность по эксплуатации нефтегазоперерабатывающих производств: продуктов первичной и глубокой переработки нефти; по компаундированию, введению присадок, добавок и компонентов в товарные бензины в целях повышения октанового числа; по компаундированию, введению присадок, добавок и компонентов в некондиционные нефтепродукты в целях получения бензина заданного свойства; по введению присадок и добавок в дизельное топливо, мазут, действие лицензии у которых приостановлено, возобновлено и прекращено - по мере изменения сведений;
Перечень лицензиатов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность по эксплуатации объектов хранения нефти и нефтепродуктов (нефтехранилища, нефтебазы, автозаправочные станции) - по мере изменения сведений;
Перечень лицензиатов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность по эксплуатации объектов хранения нефти и нефтепродуктов (нефтехранилища, нефтебазы, автозаправочные станции) действие лицензии у которых приостановлено, возобновлено и прекращено - по мере изменения сведений.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 25.05.2009 № 216 (порядок введения в действие см. п. 3 ).

5. Бірыңғай дерекқорға электрондық құжатты алудың растығы болып жіберушінің алушыдан алған электрондық құжатты қабылдағаны туралы электрондық хабарламасы табылады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2009.05.25 N 216 бұйрығымен.
6. Өзге де мемлекеттік органдар бірыңғай дерекқорға беретін мәліметтер натуралды (тонна), мөлшерлік (дана) және ақшалай (мың теңге) түрде көрсетіледі.
7. Берілетін мәліметтерге үшінші тұлғалардың енуі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүзеге асырылады.
"Өзге де мемлекеттік органдардың
мұнай өнімдерін өндірудің және
олардың айналымының көлемі туралы
мәліметтерді және басқа да қажетті
ақпаратты бірыңғай дерекқорға
беруінің нысандары мен ережелерін
бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2004 жылғы 18 ақпандағы
N 80 бұйрығына 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2009.05.25 N 216 бұйрығымен.
Өзге де мемлекеттік органдардың мұнай өнімдерін
өндірудің және олардың айналымының көлемі туралы
мәліметтерді және басқа да қажетті ақпаратты
бірыңғай дерекқорға беруінің нысандары
1. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігімен мәліметтерді беру нысаны:
Мұнай өнімдерін өндіру теңгерімі (жеделдік ақпарат).
Мерзімділігі - ай сайын есептіден кейінгі айдың 20 күніне береді.
N
Зауыттар
Бензин
Есепті ай үшін
Жыл басынан өндірілген
Ай басына қалдық
Өндірілген
Ай соңына қалдық
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Дизель отыны
Мазут
Ескерту
Есепті ай үшін
Жыл басынан өндірілген
Есепті ай үшін
Жыл басынан өндірілген
Ай басына қалдық
Өндірілген
Ай соңына қалдық
Ай басына қалдық
Өндірілген
Ай соңына қалдық
7
8
9
10
11
12
13
14
15

5. Свидетельством получения электронного документа в единую базу данных является полученное отправителем от получателя электронное уведомление о принятии электронного документа.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 25.05.2009 № 216 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
6. Сведения, передаваемые иными государственными органами в единую базу данных, отражаются в натуральных (тонн), количественных (штук) и денежных выражениях (тысяч тенге).
7. Доступ третьих лиц к передаваемым сведениями осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Министра финансов Республики Казахстан
от 18 февраля 2004 года № 80
"Об утверждении форм и правил предоставления
иными государственными органами сведений
об объеме производства и оборота нефтепродуктов и
иной необходимой информации в единую базу данных"
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 25.05.2009 № 216 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Формы
предоставления иными государственными органами
сведений об объеме производства и оборота нефтепродуктов
и иной необходимой информации в единую базу данных
1. Форма предоставления сведений Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
Баланс производства нефтепродуктов (оперативная информация).
Периодичность - предоставляется ежемесячно к 20 числу месяца, следующего за отчетным.
п/п
Заводы
Бензин
За отчетный месяц
Произ-
ведено
c начала
года
Остаток на
начало
месяца
Произ-
ведено
Остаток на
конец
месяца
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Дизельное топливо
Мазут
Приме-
чание
За отчетный месяц
Произ-
ведено
c
начала
года
За отчетный месяц
Произ-
ведено
c
начала
года
Оста-
ток на
начало
месяца
Про-
изве-
дено
Остаток
на
конец
месяца
Остаток
на
начало
месяца
Произ-
ведено
Остаток
на
конец
месяца
7
8
9
10
11
12
13
14
15