Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 20 қаңтарда N 2674 тіркелген Медициналық ұйымдардың қалдықтарын жинауға, пайдалануға, зарарсыздандыруға, тасымалдауға, сақтауға және көмуге қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар санитарлық-эпидемиологиялық ережелері және нормаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрі м.а. 2004 жылғы 13 қаңтардағы N 19 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 18 наурыздағы N 262 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 29 наурызда тіркелді. Тіркеу N 2774. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 890 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2011.12.12 № 890 (қол қойған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
"Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын іске асыру мақсатында бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 20 қаңтарда N 2674 тіркелген "Медициналық ұйымдардың қалдықтарын жинауға, пайдалануға, зарарсыздандыруға, тасымалдауға, сақтауға және көмуге қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар" санитарлық-эпидемиологиялық ережелері және нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрі м.а. 2004 жылғы 13 қаңтардағы N 19  бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Медициналық ұйымдардың қалдықтарын жинауға, пайдалануға, зарарсыздандыруға, тасымалдауға, сақтауға және көмуге қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар" санитарлық-эпидемиологиялық ережелері және нормаларында:
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Б класындағы қалдықтар жинақталған жерінде бір тәуліктей ғана, ал арнайы алаңшалардағы контейнерлерде немесе қалдықтар бар ыдыстарды уақытша сақтауға арналған үй-жайларда үш тәуліктей сақталуға тиіс. Б класындағы биологиялық қалдықтар және тамақ қалдықтары плюс 5 о С-тан аспайтын температурада сақталуы тиіс. Қалдықтарды аумақтан әкету контейнердің үштен екі бөлігі толған кезде, алайда кемінде үш күнде бір рет жүзеге асырылуға тиіс".
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Денсаулық сақтау бірінші вице-министрі, Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері А.А.Белоногқа жүктелсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр

О внесении изменения в приказ И.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 января 2004 года № 19 "Об утверждении санитарно-эпидемиологических правил и норм "Санитарно-эпидемиологические требования к сбору, использованию, обезвреживанию, транспортировке, хранению и захоронению отходов медицинских организаций", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 января 2004 года за № 2674
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 марта 2004 года № 262. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 марта 2004 года № 2774. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 декабря 2011 года № 890
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 12.12.2011 № 890.
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения" приказываю:
1. Внести в приказ И.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 января 2004 года N 19 "Об утверждении санитарно-эпидемиологических правил и норм "Санитарно-эпидемиологические требования к сбору, использованию, обезвреживанию, транспортировке, хранению и захоронению отходов медицинских организаций", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 января 2004 года за N 2674, следующее изменение:
в санитарно-эпидемиологических правилах и нормах "Санитарно-эпидемиологические требования к сбору, использованию, обезвреживанию, транспортировке, хранению и захоронению отходов медицинских организаций", утвержденных указанным приказом:
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Отходы класса Б должны храниться по месту образования не более суток, а в контейнерах на специальных площадках или в помещениях для временного хранения емкостей с отходами не более трех суток. Биологические отходы класса Б и пищевые отходы должны храниться при температуре не выше плюс 5 о С. Вывоз отходов с территории должен осуществляться при заполнении контейнера на две трети, но не реже одного раза в три дня.".
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра здравоохранения, Главного государственного санитарного врача Республики Казахстан Белоног А.А.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр