Банктiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкiмшiлiгiн (уақытша басқарушысын) тағайындау және қызметiнiң ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 15 наурыздағы N 68 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 24 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 2818. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 6 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 6   қаулысымен .
___________________________
Банктердiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Банктiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкiмшiлiгiн (уақытша басқарушысын) тағайындау және қызметiнiң ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қолданысқа енген күннен бастап мыналардың күшi жойылсын:
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Банкте уақытша әкiмшiлiк (уақытша басқарушы) тағайындау тәртiбi және өкiлеттiгi туралы" ереже жөнiнде" 1997 жылғы 11 қыркүйектегi N 325  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 373 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" N 37 басылымдарында 1997 жылғы 15-19 қыркүйекте жарияланған);
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Банкте уақытша әкiмшiлiк тағайындау тәртiбi және өкiлеттiгi туралы" ережеге өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы" 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 330  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 705 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" N 7 басылымдарында 1999 жылғы 29 наурызда - 11 сәуiрде жарияланған).
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн қолданысқа енедi.
4. Қаржы ұйымдарын тарату департаментi (Бадырленова Ж.Р.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;

Об утверждении Правил назначения и деятельности временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации, накопительного пенсионного фонда
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 68. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2004 года N 2818. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированнию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 N 6 (V064070)
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей деятельность банков, страховых (перестраховочных) организаций, накопительных пенсионных фондов, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила назначения и деятельности временной администрации   (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации, накопительного пенсионного фонда.
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу:
1)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 11 сентября 1997 года N 325 "О Положении "О порядке назначения и полномочиях временной администрации (временного администратора) в банке" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 373, опубликовано 15-19 сентября 1997 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкінін Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 37);
2)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 330 "Об утверждении изменений и дополнений в Положение "О порядке назначения и полномочиях временной администрации (временного администратора) в банке" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 705, опубликовано 29 марта - 11 апреля 1999 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкінін Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 7).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту ликвидации финансовых организаций (Бадырленова Ж.Р.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң мүдделi бөлiмшелерiне, екiншi деңгейдегi банктерге, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына және жинақтаушы зейнетақы қорларына жiберсiн.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң қызметiн қамтамасыз ету департаментi (Несипбаев P.Р.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгi Төрағасының орынбасары Қ.М.Досмұқаметовке жүктелсiн.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау жөніндегі
агенттігі Басқармасының
"Банктің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
және жинақтаушы зейнетақы
қорының уақытша әкімшілігін
(уақытша басқарушысын)
тағайындау және қызметінің
Ережесін бекіту туралы"
2004 жылғы 15 наурыздағы
N 68 қаулысымен бекітілген
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкімшілігін (уақытша басқарушысын)
тағайындау және қызметінің
Ережесі
Осы Ереже қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) банктік, сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін, сондай-ақ зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру бойынша қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияны (бұдан әрі - лицензия) қайтарып алуға байланысты тағайындалған банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, жинақтаушы зейнетақы қорының (бұдан әрі - ұйым) уақытша әкімшілігін (уақытша басқарушысын) тағайындау тәртібін, уақытша әкімшіліктің жұмысын ұйымдастыру тәртібін және өкілеттігін айқындайды.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде қолданылатын негізгі ұғымдар:
1) уақытша әкімшілік (уақытша басқарушы) - уәкілетті орган ұйымның лицензиясын қайтарып алу туралы шешім күшіне енген күннен бастап ұйым мүлкінің сақталуын қамтамасыз ету үшін және ұйымды басқаруды қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды жүзеге асыру үшін уәкілетті орган ұйымның тарату комиссиясын тағайындағанға дейінгі кезеңге тағайындайтын орган;
2) уақытша әкімшіліктің басшысы - уәкілетті орган оның қызметкерлері арасынан не Қазақстан Республикасының заң талаптарына сәйкес келетін оның қызметкерлері болып табылмайтын тұлғалар арасынан тағайындайтын тұлға;

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, банков второго уровня, страховых (перестраховочных) организаций, накопительных пенсионных фондов.
5. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (Несипбаев Р.Р.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Досмукаметова К.М.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций от 15 марта 2004 года
N 68 "Об утверждении Правил
назначения и деятельности
временной администрации
(временного администратора)
банка, страховой (перестраховочной)
организации, накопительного
пенсионного фонда"
Правила
назначения и деятельности временной администрации
(временного администратора) банка, страховой
(перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда
Настоящие Правила определяют порядок назначения уполномоченным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации, накопительного пенсионного фонда (далее - организации), назначенной в связи с отзывом лицензии на право осуществления банковской, страховой (перестраховочной) деятельности, а также деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат (далее - лицензия), порядок работы организации и полномочия временной администрации.
Глава 1. Общие положения
Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) временная администрация (временный администратор) - орган, назначаемый уполномоченным органом на период с даты вступления в силу решения об отзыве лицензии организации и до назначения уполномоченным органом ликвидационной комиссии, для обеспечения сохранности имущества и осуществления мероприятий по обеспечению управления организацией;
2) руководитель временной администрации - лицо, назначаемое уполномоченным органом из числа его работников, либо лиц, не являющихся его работниками, и соответствующее требованиям законодательства Республики Казахстан;

3) уақытша әкімшіліктің мүшесі - уәкілетті орган уақытша әкімшіліктің жұмысына қатысу үшін тағайындайтын тұлға.
2-тарау. Уақытша әкімшілікті тағайындау тәртібі
2. Уақытша әкімшілік уәкілетті органның шешімімен тағайындалады.
3. Уәкілетті органның уақытша әкімшілікті тағайындау туралы шешімінде:
1) ұйымның толық әрі қысқартылған атауы;
2) ұйымның лицензиясын қайтарып алу туралы уәкілетті орган шешімінің күні және нөмірі;
3) уақытша әкімшіліктің қызмет ету мерзімі;
4) уақытша әкімшілік басшысының және мүшелерінің, олардың лауазымдарын көрсете отырып, фамилиясы, аты, болса әкесінің аты көрсетіледі.
4. Уақытша әкімшілік мүшелерінің санын уәкілетті орган айқындайды.
Уақытша әкімшілік мүшелері, уәкілетті орган қызметкерінің уақытша әкімшіліктің жұмысына қатысуы оның лауазымдық міндеттерінде көзделген жағдайларды қоспағанда, олардың келісімімен тағайындалады.
Уақытша әкімшіліктің құрамына кіретін әрі уәкілетті органның қызметкерлері болып табылатын тұлғалар, мұндай қызметкердің уақытша әкімшіліктің жұмысына қатысуы оның лауазымдық міндеттерінде көзделген жағдайларды қоспағанда, уақытша әкімшіліктегі қызметінің барлық кезеңіне негізгі жұмыс орны бойынша лауазымдық міндеттерді орындаудан босатылады.
Көрсетілген кезеңде оның жалақысы және негізгі жұмыс орны бойынша белгіленген өзге де төлемдер сақталады.
5. Уақытша әкімшіліктің құрамына:
1) ұйымның мүшелері, оның ішінде ұйымның, оның филиалдарының және еншілес ұйымдарының басшылары, басқару органы мен атқару органына кіретін тұлғалар, сондай-ақ бас бухгалтер, ревизиялық комиссия жетекшісі (ревизор) және ішкі аудит қызметінің басшысы;
2) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес ұйыммен аффилиирленген тұлға;
3) ұйымның кредиторы болып табылатын тұлға;
4) ұйым алдында берешегі бар тұлға;
5) соңғы жыл ішінде қаржы қызметі рыногында кәсіби қызметпен байланысты әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлға кіре алмайды.
6. Салымдарды (депозиттерді) міндетті ұжымдық кепілдік беру (сақтандыру) жүйесінің, сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру жүйесінің қатысушылары болып табылатын банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің құрамына уәкілетті органға ұсынылған жазбаша өтініш бойынша жеке тұлғалардың салымдарына (депозиттеріне) міндетті ұжымдық кепілдік беретін (сақтандыратын) және сақтандырудың міндетті түрлері бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беретін ұйымдардың өкілдері кіргізілуі мүмкін.

3) член временной администрации - лицо, назначаемое уполномоченным органом для участия в работе временной администрации.
Глава 2. Порядок назначения временной администрации
2. Временная администрация назначается решением уполномоченного органа.
3. В решении уполномоченного органа о назначении временной администрации указывается:
1) полное и сокращенное наименование организации;
2) дата и номер решения уполномоченного органа об отзыве лицензии организации;
3) срок действия временной администрации;
4) фамилию, имя, при наличии - отчество руководителя и членов временной администрации, с указанием их должностей.
4. Количество членов временной администрации определяется уполномоченным органом.
Члены временной администрации назначаются с их согласия, за исключением случаев, когда участие работника уполномоченного органа в работе временной администрации предусмотрено его должностными обязанностями.
Входящие в состав временной администрации лица, являющиеся работниками уполномоченного органа, освобождаются от выполнения должностных обязанностей по основному месту работы на весь период деятельности во временной администрации, за исключением случаев, когда участие данного сотрудника в работе временной администрации предусмотрено его должностными обязанностями.
На указанный период за ним сохраняется заработная плата и иные выплаты, установленные по основному месту работы.
5. В состав временной администрации не могут входить:
1) работники организации, в том числе руководители организации, ее филиалов и дочерней организации, лица, входящие в орган управления и исполнительный орган, а также главный бухгалтер, руководитель ревизионной комиссии (ревизор) и руководитель службы внутреннего аудита;
2) лицо, аффилиированное с организацией в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) лицо, являющееся кредитором организации;
4) лицо, имеющее задолженность перед организацией;
5) должностное лицо, совершившее в течение последнего года административное правонарушение, связанное с профессиональной деятельностью на рынке финансовых услуг.
6. В состав временной администрации банка, страховой (перестраховочной) организации, являющихся участниками системы обязательного коллективного гарантирования (страхования) вкладов (депозитов), системы гарантирования страховых выплат могут быть включены представители организаций, осуществляющих обязательное коллективное гарантирование (страхование) вкладов (депозитов) физических лиц в банках второго уровня и гарантирование страховых выплат по обязательным видам страхования по письменному ходатайству, представленному в уполномоченный орган.

3-тарау. Уақытша әкімшіліктің жұмысын
ұйымдастыру тәртібі және өкілеттігі
7. Лицензия қайтарып алынған және уақытша әкімшілік тағайындалған сәттен бастап:
1) ұйым қаржы қызметін жүзеге асыруды тоқтатады, оның ішінде мыналармен байланысты жағдайларды қоспағанда, қолдағы шоттар бойынша барлық операцияларды:
уақытша әкімшіліктің қызметін қамтамасыз етуге байланысты ұйымды ұстауға және ұйымға келіп түсетін ақшаны есептеуге байланысты ағымдағы шығыстарға,
жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды қамтамасыз ету бойынша шығыстарға;
2) ұйым Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес зейнетақы төлемдеріне құқығы бар салымшылардың/алушылардың зейнетақы жинақтары есебінен зейнетақы төлемдерін жүзеге асырады;
3) ұйым салымшылардың/алушылардың өтініштері негізінде зейнетақы жинақтарын басқа жинақтаушы зейнетақы қорларына аударады;
4) ұйымның органдары мен құрылтайшылары (қатысушылары) ұйымның мүлкіне иелік етпейді, оның істерін басқару функцияларын орындаудан босатылып, уақытша әкімшілікке бухгалтерлік және өзге де құжаттаманы, материалдық және өзге де құндылықтарды, ұйымның мөрлері мен мөртабандарын беруін қамтамасыз етеді.
8. Уақытша әкімшілік оны уәкілетті орган тағайындаған күні өз міндеттерін орындауға кіріседі. Уәкілетті органның ұйымның лицензиясын қайтарып алу және уақытша әкімшілікті тағайындау туралы шешімдерінің көшірмелерін уақытша әкімшілік ұйымның басшылығына қол қойып ұсынады.
Шешімдерді қол қойып ұсынылуы мүмкін болмаған жағдайда уақытша әкімшілік бұл жөнінде акті жасайды және уәкілетті органды хабардар етеді.
Уақытша әкімшіліктің басшысы уақытша әкімшіліктің мүшелері арасында міндеттерді бөледі.
Уақытша әкімшілік басшысының міндеттерін орындауды уәкілетті орган уақытша әкімшілік басшысына қойылатын талаптарға сәйкес келетін басқа тұлғаға жүктеуі мүмкін.
9. Уақытша әкімшілік ұйым басшылығына уәкілетті органның уақытша әкімшілікті тағайындау туралы шешімін ұсынған күні мынадай іс-әрекеттер жасайды:
1) ұйым басшысынан ұйымды тіркеуге байланысты барлық мөрлерді, мөртабандарды, клише мен пломбылау заттарын, лицензиялардың түпнұсқаларын, фирмалық бланкілерді, ақпараттың электрондық тасымалдаушыларын, бағдарламалық қамтамасыз етуді, меншік иесі ұйым болып табылатын құжаттамалық нысанда шығарылған басқа заңды тұлғалардың бағалы қағаздарын дереу беруін талап етеді және оларды қабылдау-тапсыру актісі бойынша қабылдайды;

Глава 3. Порядок работы организации
и полномочия временной администрации
7. С момента отзыва лицензии и назначения временной администрации:
1) организация прекращает осуществление финансовой деятельности, в том числе все операции по имеющимся счетам, за исключением случаев, связанных с:
текущими расходами на содержание организации, связанными с обеспечением деятельности временной администрации, и зачислением поступающих в организацию денег;
расходами накопительного пенсионного фонда по обеспечению инвестиционного управления пенсионными активами;
2) организация осуществляет пенсионные выплаты за счет пенсионных накоплений вкладчиков/получателей, имеющих право на пенсионные выплаты в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) организация осуществляет перевод пенсионных накоплений в другие накопительные пенсионные фонды на основании заявлений вкладчиков/получателей;
4) органы и учредители (участники) организации не распоряжаются имуществом организации, отстраняются от выполнения функций по управлению ее делами и обеспечивают передачу временной администрации бухгалтерской и иной документации, материальных и иных ценностей, печатей и штампов организации.
8. Временная администрация приступает к выполнению своих обязанностей в день ее назначения уполномоченным органом. Копии решений уполномоченного органа об отзыве лицензии организации и назначении временной администрации, вручаются временной администрацией руководству организации под роспись.
В случае невозможности вручения решений под роспись временная администрация составляет об этом акт и уведомляет уполномоченный орган.
Руководитель временной администрации распределяет обязанности между членами временной администрации.
Исполнение обязанностей руководителя временной администрации может быть возложено уполномоченным органом на другое лицо, соответствующее требованиям, предъявляемым к руководителю временной администрации.
9. Временная администрация в день вручения руководителю организации решения уполномоченного органа о назначении временной администрации выполняет следующие действия:
1) требует от руководителя организации немедленной передачи ей всех печатей, штампов, клише и пломбиров, документов, связанных с регистрацией организации, подлинников лицензий, выданных организации уполномоченным органом, фирменных бланков, электронных носителей информации, программного обеспечения, ценных бумаг других юридических лиц, выпущенных в документарной форме, собственником которых является организация, и принимает их по акту приема-передачи;

2) ұйымның, оның филиалдары мен өкілдіктерінің кассасындағы барлық ақшалай және өзге де құндылықтарын тексереді, қолма-қол ақшаны банктің корреспонденттік шоттарына, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде және тиісінше екінші деңгейдегі банктерде ашылған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен жинақтаушы зейнетақы қорының ағымдағы шоттарына одан әрі есептеу үшін оның инкассациялануын ұйымдастырады;
3) ұйымның қолданыстағы шоттарын анықтайды және жинақтаушы зейнетақы қорының корреспонденттік, ағымдағы шоттарының (оның ішінде шетелдік банктердегі) және кастодиан банктегі шоттарының қалдықтарын салыстырып тексереді. Ұйымның бухгалтерлік есеп деректері бойынша шот қалдықтарын көрсетілген шоттар ашылған банктердегі деректермен салыстырып тексереді және салыстырып тексеру қорытындысы бойынша тиісті актіні жасайды;
4) ұйым атынан бұрын берілген сенімхаттардың күшін жояды;
5) уәкілетті органның ұйымның лицензиясын қайтарып алу және уақытша әкімшілікті тағайындау туралы шешімінің көшірмесін ұйымның клиенттері танысуы мүмкін орында орналастырады;
6) толық материалдық жауапкершілікті атқаратын тұлғалар тобын, оның ішінде бухгалтерлік есепті жүргізудің автоматтандырылған ақпарат жүйесіне және ұйымның қаржы әрі өзге де есебін жасауға рұқсаты бар тұлғалар тобын анықтайды;
7) Уақытша әкімшілікті тағайындау күніне электрондық түрдегі бухгалтерлік ақпаратты басып шығарады. Мұндай ақпарат электрондық түрде болмаған жағдайда көрсетілген күнге қағаз тасымалдаушысындағы ақпарат негізге алынады.
10. Уақытша әкімшілік мынадай іс-әрекеттер орындайды:
1) қабылдау-тапсыру актісі бойынша ұйымның мүлкі мен құжаттарын қабылдайды және олардың сақталуын, оның ішінде осы Ереженің 11-тармағына сәйкес қабылданған мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
2) ұйымды басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асырады және ұйымның барлық құжаттарына қол қояды;
3) ұйымның атынан соттарға шағым-талаптарды, оның ішінде ұйым органдарының мүшелерін, бас бухгалтерді, егер олардың іс-әрекетімен (әрекетсіздігімен) ұйымға шығын келтірілген болса, жауапқа тарту туралы шағым-талаптарды береді;
4) ұйым құрылтайшыларының, кредиторлары мен дебиторларының назарына уәкілетті органның лицензияны қайтарып алу және уақытша әкімшілікті тағайындау туралы шешімді ұсынады;
5) уәкілетті органға және сотқа жасалған жұмыс туралы есепті ұсынады.
11. Уақытша әкімшілік өз қызметі кезеңінде ұйымды ұстауға шығатын ағымдағы шығыстарды, сондай-ақ зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруға, салымшыларға шоттардан үзінді жазбаларды беруге және ұйымға келіп түсетін ақшаны есептеуге байланысты шығыстарды қоспағанда, шығыс операцияларын жүзеге асырмайды.
Уақытша әкімшілік шығыстарды уақытша әкімшілік басшысы бекіткен шығыстар сметасына сәйкес жүзеге асырады. Шығыстар сметасы уақытша әкімшілікті тағайындаған сәттен бастап жеті күннен кешіктірмей ай сайынғы жоспарланатын шығындарға қарай жасалады.
Уәкілетті орган уақытша әкімшіліктің қызметіне бақылау жасайды, оның ішінде уақытша әкімшіліктің шығыстар сметасында көзделген ақшаның пайдалануына.

2) проводит проверку (ревизию) кассы организации, ее филиалов и представительств, с проверкой находящихся в ней всех денежных и иных ценностей, организует инкассацию денежной наличности, для дальнейшего зачисления ее на корреспондентские счета банка, текущие счета страховой (перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда, открытых в Национальном Банке Республики Казахстан и банках второго уровня, соответственно;
3) выявляет наличие счетов организации и проводит сверку остатков корреспондентских, текущих счетов (в том числе в зарубежных банках) и счетов в банке-кастодиане накопительного пенсионного фонда. Остатки счетов по данным бухгалтерского учета организации сверяет с данными банков, в которых открыты указанные счета и по итогам сверки составляет соответствующий акт;
4) отменяет доверенности, ранее выданные от имени организации;
5) размещает копию решения уполномоченного органа об отзыве лицензии организации и назначении временной администрации в месте, доступном для обозрения клиентами организации;
6) определяет круг лиц, несущих полную материальную ответственность, в том числе лиц, имеющих доступ к автоматизированной информационной системе ведения бухгалтерского учета и составлению финансовой и иной отчетности организации;
7) осуществляет распечатку бухгалтерской информации, имеющейся в электронном виде, на дату назначения временной администрации. При отсутствии данной информации в электронном виде за основу берется информация, имеющаяся на бумажном носителе на указанную дату.
10. Временная администрация выполняет следующие действия:
1) по акту приема-передачи принимает имущество и документы организации, обеспечивает их сохранность, в том числе имущества, принятого в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил;
2) осуществляет функции по управлению организацией и подписывает все документы организации;
3) предъявляет от имени организации иски в суды, в том числе о привлечении к ответственности членов органов организации, главного бухгалтера, если их действиями (бездействием) организации причинен ущерб;
4) доводит до сведения учредителей (участников), кредиторов и дебиторов организации решение уполномоченного органа об отзыве лицензии и назначении временной администрации;
5) представляет в уполномоченный орган и суд отчет о проделанной работе.
11. В период своей деятельности временная администрация не осуществляет расходные операции, за исключением случаев, связанных с текущими расходами на содержание организации, а также расходов, связанных с инвестиционным управлением пенсионными активами, выдачей вкладчикам выписок со счетов и зачислением поступающих в организацию денег.
Временной администрацией расходы осуществляются в соответствии со сметой расходов, утвержденной руководителем временной администрации. Смета расходов составляется исходя из планируемых ежемесячных затрат не позднее семи дней с момента назначения временной администрации.
Уполномоченный орган осуществляет контроль за деятельностью временной администрации, в том числе за использованием денег, предусмотренных сметой расходов временной администрации.

12. Уәкілетті орган бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру мақсатында уақытша әкімшілікке жазбаша нұсқамаларды жібереді, есеп берудің нысанын, мерзімін және кезеңділігін белгілеп, уақытша әкімшіліктің қызметін тексереді.
13. Уақытша әкімшілік өз қызметі кезеңінде қызметтік үй-жайларды, байланыс құралдарын, автомобиль көлігін және уақытша әкімшіліктің қызметін жүзеге асыру үшін ұйымға тиесілі өзге де техникалық құралдарды пайдаланады.
Қажет болған жағдайда уақытша әкімшілік және оның өкілдері уәкілетті орган берген техникалық құралдарды пайдаланады.
14. Уақытша әкімшіліктің қызметі уәкілетті орган ұйымның тарату комиссиясын тағайындаған сәттен бастап тоқтатылады.
15. Уақытша әкімшілік тарату комиссиясы тағайындалған сәттен бастап өз өкілеттігін қалдырып, он күн ішінде ұйымның бухгалтерлік және өзге құжаттамасын, мөрлерін, мөртабандарын, материалдық және өзге құндылықтарды тарату комиссиясының төрағасына беруді қамтамасыз етеді.
16. Ұйымның құжаттары мен мүлкін уақытша әкімшіліктен оның тарату комиссиясына қабылдау-тапсыру актісімен ресімделеді, оны уәкілетті орган бекітеді. Бекітілген актінің бір данасы іс материалдарына тіркелу үшін сотқа жіберіледі.
17. Банктің уақытша әкімшілігі мынадай іс-әрекеттерді жасайды:
1) банктің активтері мен міндеттемелерін, баланстан тыс активтері мен міндеттемелерін, қолдағы шарттар мен басқа да негізгі құжаттарды түгендейді, оның нәтижелері бойынша тиісті акті жасалады;
2) банктің корреспонденттік шоттары бар екінші деңгейдегі банктерге және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне уәкілетті органның уақытша әкімшілікті тағайындау туралы шешімінің көшірмесін және банктің корреспонденттік шоттары бойынша операцияларды тоқтата тұру туралы өтінішті ұсынады;
3) тағайындау сәтінен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей банктің корреспонденттік шоттары бар банктерге және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне банк атынан құжаттарға қол қою құқығына ие лауазымдық тұлғалардың қол үлгілері бар жаңа карточкаларды ұсынады;
4) банк құрылтайшыларының (қатысушыларының), кредиторларының, дебиторларының және екінші деңгейдегі банктердегі жеке тұлғалардың салымдарына (депозиттеріне) ұжымдық кепілдік беруді (сақтандыруды) жүзеге асыратын ұйымның назарына уәкілетті органның лицензияны қайтарып алу және уақытша әкімшілікті тағайындау туралы шешімін жібереді;
5) оны тағайындаған сәттен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей екінші деңгейдегі банктердегі жеке тұлғалардың салымдарына (депозиттеріне) ұжымдық кепілдік беруді (сақтандыруды) жүзеге асыратын ұйымға жеке тұлғалардың кепілдік берілетін салымдары (депозиттері) туралы және уәкілетті органмен келісілген нысан бойынша оларға есептелген сыйақы сомасы туралы ақпаратты ұсынады;

12. В целях осуществления контрольных и надзорных функций уполномоченный орган направляет временной администрации письменные предписания, устанавливает форму, сроки и периодичность представления отчетности и осуществляет проверку деятельности временной администрации.
13. Временная администрация в период своей деятельности пользуется служебными помещениями, средствами связи, автомобильным транспортом и иными техническими средствами, принадлежащими организации для осуществления деятельности временной администрации.
В случае необходимости временная администрация и ее представители пользуются техническими средствами, предоставленными уполномоченным органом.
14. Деятельность временной администрации прекращается с момента назначения уполномоченным органом ликвидационной комиссии организации.
15. Временная администрация с момента назначения ликвидационной комиссии, складывает свои полномочия, в течение десяти дней обеспечивает передачу бухгалтерской и иной документации организации, печатей, штампов, материальных и иных ценностей председателю ликвидационной комиссии.
16. Прием-передача документов и имущества организации от временной администрации к ее ликвидационной комиссии оформляется актом, который утверждается уполномоченным органом. Один экземпляр утвержденного акта направляется в суд для приобщения к материалам дела.
17. Временная администрация банка выполняет следующие действия:
1) проводит инвентаризацию активов и обязательств, внебалансовых активов и обязательств банка, имеющихся договоров и других основных документов, по результатам которой составляет акт;
2) представляет в банки второго уровня и Национальный Банк Республики Казахстан, в которых имеются корреспондентские счета банка, копию решения уполномоченного органа о назначении временной администрации и заявление о приостановлении операций по корреспондентским счетам банка;
3) в срок не позднее десяти рабочих дней с момента назначения представляет в банки и Национальный Банк Республики Казахстан, в которых имеются корреспондентские счета банка, новые карточки с образцами подписей должностных лиц, имеющих право подписи документов от имени банка;
4) доводит до сведения учредителей (участников), кредиторов, дебиторов банка и организации, осуществляющей коллективное гарантирование (страхование) вкладов (депозитов) физических лиц в банках второго уровня, решение уполномоченного органа об отзыве лицензии и о назначении временной администрации;
5) в срок не позднее десяти рабочих дней с момента ее назначения, предоставляет в организацию, осуществляющую обязательное коллективное гарантирование (страхование) вкладов (депозитов) физических лиц в банках второго уровня, информацию о вкладах (депозитах) физических лиц, подлежащих гарантированию, и начисленным по ним суммам вознаграждения, по формам, согласованным с уполномоченным органом;

6) банкке келіп түсетін қолма-қол ақшасыз аударымдардың және қолма-қол ақшаның, оның ішінде заемшылар бұрын берілген кредиттер бойынша қайтарылғанын,  кредиттер бойынша сыйақы мен өзге де кірістерді, сондай-ақ тұрақсыздық айыптарын, өсімпұлдар мен айыппұлдарды, банктің аванстық төлемдерінің қайтарылуын, сондай-ақ банкке меншік құқығында тиесілі бағалы қағаздарды өтеуден болған қаражатты қоса алғанда, бұрын жасалған мәмілелерден болған (қолма-қол ақшасыз және қолма-қол ақшалай) кірістердің  есепке алынуын бақылайды;
7) төлеушілердің осы құжаттарды қайтарып алу туралы өтініштері негізінде "Мерзімінде төленбеген есеп айырысу құжаттары", "Банктің корреспонденттік шотында ақшаның болмауынан мерзімінде төленбеген клиенттердің есеп айырысу құжаттары" баланстан тыс шоттар бойынша картотекалардан төлем құжаттарын қайтарады.
18. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі мынадай іс-әрекеттерді жасайды:
1) активтер мен міндеттемелерді, жеке шоттарды, сақтандыру шарттарын (полистерді) және басқа да негізгі құжаттарды түгендейді, оның нәтижесі бойынша акті жасайды;
2) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шарт (полис) бланкілерін және сақтандыру агенттерінің қолындағы қолма-қол ақша қалдығын алады. Қолма-қол ақша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының банк шотына тапсырылады;
3) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының банк шоттары бар банктерге уәкілетті органның уақытша әкімшілікті тағайындау туралы бұйрығының көшірмесін және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының банк шоттары бойынша операцияларды тоқтата тұру туралы өтінішті ұсынады;
4) тағайындау сәтінен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей банк шоттарының ашылу орны бойынша банктерге сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атынан құжаттарға қол қою құқығына ие лауазымдық тұлғалардың қол үлгілері бар жаңа карточкаларды ұсынады;
5) активтерді, оның ішінде сақтандыру резервтерінің қаражатын анықтайды;
6) сақтандыру жағдайы басталған сақтандыру шарттары бойынша, оның ішінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары бұрын жасаған шарттары бойынша сақтандыру төлемдерін жасау жөніндегі шешімді заңдарда белгіленген тәртіппен қабылдайды;
7) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы құрылтайшыларының (қатысушыларының), кредиторларының, дебиторларының және сақтандырудың міндетті түрлері бойынша сақтандыру төлемдеріне ұжымдық кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның назарына уәкілетті органның лицензияны қайтарып алу және уақытша әкімшілікті тағайындау туралы шешімін жібереді;
8) сақтандырудың міндетті түрлері бойынша сақтандыру төлемдеріне ұжымдық кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымға уәкілетті органмен келісілген нысан бойынша мәліметтер мен ақпаратты ұсынады;

6) контролирует зачисление поступающих в банк безналичных и наличных денег, в том числе возвращенных заемщиками по ранее выданным кредитам, доходов (в безналичной и наличной денежной форме) от ранее проведенных сделок, включая вознаграждение по кредитам и прочих доходов, а также неустоек, пени и штрафов, возврат авансовых платежей банка, а также средств от погашения ценных бумаг, принадлежащих банку на праве собственности;
7) возвращает платежные документы из картотеки по внебалансовым счетам "Расчетные документы, не оплаченные в срок", "Расчетные документы клиентов, не оплаченные в срок из-за отсутствия денег на корреспондентском счете банка", на основании заявлений плательщиков об отзыве этих документов.
18. Временная администрация страховой (перестраховочной) организации выполняет следующие действия:
1) проводит инвентаризацию активов и обязательств, лицевых счетов, страховых договоров (полисов) и других основных документов, по результатам которой составляет акт;
2) изымает бланки договоров (полисов) страховой (перестраховочной) организации и остатки денежной наличности, находящиеся у страховых агентов. Денежная наличность сдается на банковский счет страховой (перестраховочной) организации;
3) представляет в банки, в которых имеются банковские счета страховой (перестраховочной) организации, копию приказа уполномоченного органа о назначении временной администрации и заявление о приостановлении операций по банковским счетам страховой (перестраховочной) организации;
4) в срок не позднее десяти рабочих дней с момента назначения представляет в банки, по месту открытия банковских счетов, новые карточки с образцами подписей должностных лиц, имеющих право подписи документов от имени страховой (перестраховочной) организации;
5) выявляет активы, в том числе средства страховых резервов;
6) принимает в установленном законодательством порядке решение об осуществлении страховых выплат по договорам страхования, по которым наступили страховые случаи, в том числе по договорам, ранее заключенным филиалами страховых (перестраховочных) организаций;
7) доводит до сведения учредителей (участников), кредиторов, дебиторов страховой (перестраховочной) организации и организации, осуществляющей коллективное гарантирование страховых выплат по обязательным видам страхования, решение уполномоченного органа об отзыве лицензии и о назначении временной администрации;
8) представляет в организацию, осуществляющую коллективное гарантирование страховых выплат по обязательным видам страхования, сведения и информацию по формам, согласованным с уполномоченным органом;

9) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына келіп түсетін барлық қолма-қол ақшасыз аударымдардың және қолма-қол ақшаның, оның ішінде орналастырылған сақтандыру резервтері мен кірістерінің қайтарылуын, оның ішінде сақтандыру сыйлықақы мен өзге де кірістердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аванстық төлемдерінің, дебиторлық берешегінің, тұрақсыздық айыбы мен айыппұлдардың, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына меншік құқығында тиесілі бағалы қағаздарды өтеуден болған қаражаттың есепке алынуын бақылай ды;
10) төлеушілердің осы құжаттарды қайтарып алу туралы өтініштері негізінде "Мерзімінде төленбеген есеп айырысу құжаттары" шоттары бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының картотекасынан төлем құжаттарын қайтарады.
19. Жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкімшілігі мынадай іс-әрекеттерді жасайды:
1) өзінің активтері мен міндеттемелерін, сондай-ақ жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттары бойынша зейнетақы активтері мен міндеттемелерін түгендейді, оның нәтижесі бойынша акті жасайды, оның ішінде мыналарды көрсете отырып зейнетақы активтерінің жай-күйі туралы актіні жасайды:
зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған шарттардың жалпы тізімін;
міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының тізімін;
ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының тізімін;
ерікті кәсіби зейнетақы жарналары салымшыларының тізімін;
инвестициялық портфельдің құрылымын, уақытша әкімшілікті тағайындау күніне шоттағы инвестицияланбай қалған ақша қалдығын, ұлттық бірегейлендіру нөмірін, айналыс мерзімін, санын (данасын), сатып алу бағасын, бір бағалы қағаздың ағымдағы құнын, проценттер мен дивидендтер бойынша есептелген кірісті, жинақтаушы зейнетақы қорының "ДЕПО" шотындағы бағалы қағаздардың жалпы санын көрсете отырып, берілетін бағалы қағаздардың тізбесін;
банктік салымның қажетті деректемелерін: банктің (эмитенттің) атауын, сомасын, шарттың жасалу күнін, шарттың қолданылу мерзімін, жылдық сыйақы ставкасын, банктік салым бойынша есептелген және алынған сыйақы сомасын көрсете отырып, екінші деңгейдегі банктерге банктік салымдарға салынған зейнетақы активтерінің сомасын;
2) жинақтаушы зейнетақы қоры құрылтайшыларының (қатысушыларының), кредиторлары мен дебиторларының назарына уәкілетті органның лицензияны қайтарып алу және уақытша әкімшілікті тағайындау туралы шешімін жібереді;
3) зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымға және банк шоттары бар банктерге, сондай-ақ таратылатын жинақтаушы зейнетақы қорының кастодиан банкіге уәкілетті органның уақытша әкімшілікті тағайындау туралы бұйрығының көшірмесін ұсынады;

9) контролирует зачисление всех поступающих в страховую (перестраховочную) организацию безналичных и наличных денег, в том числе возврат размещенных страховых резервов и доходов, в том числе страховых премий и прочих доходов, авансовых платежей страховой (перестраховочной) организации, дебиторской задолженности, неустоек, пени и штрафов, средств от погашения ценных бумаг, принадлежащих страховой (перестраховочной) организации на праве собственности;
10) возвращает платежные документы из картотеки страховой (перестраховочной) организации по счетам "Расчетные документы, не оплаченные в срок" на основании заявлений плательщиков об отзыве этих документов.
19. Временная администрация накопительного пенсионного фонда выполняет следующие действия:
1) производит инвентаризацию собственных активов и обязательств, а также пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении накопительного пенсионного фонда, по результатам которой составляет акт, в том числе акт о состоянии пенсионных активов с указанием:
общего списка заключенных договоров о пенсионном обеспечении;
списка вкладчиков обязательных пенсионных взносов;
списка вкладчиков добровольных пенсионных взносов;
списка вкладчиков добровольных профессиональных пенсионных взносов;
структуры инвестиционного портфеля, остатка не инвестированных денег на счетах на дату назначения временной администрации, перечень передаваемых ценных бумаг с указанием национального идентификационного номера, срока обращения, количества (штук), цены приобретения, текущей стоимости одной ценной бумаги, начисленного дохода по процентам и дивидендам, общего количества ценных бумаг на счете "ДЕПО" накопительного пенсионного фонда;
суммы пенсионных активов, вложенных на банковские вклады в банки второго уровня, с указанием необходимых реквизитов банковского вклада: наименования банка (эмитента), суммы, даты заключения договора, срока действия договора, годовой ставки вознаграждения, начисленных и полученных сумм вознаграждения по банковскому вкладу;
2) доводит до сведения учредителей (участников), кредиторов и дебиторов накопительного пенсионного фонда, решение уполномоченного органа об отзыве лицензии и о назначении временной администрации;
3) представляет в организацию, осуществляющую инвестиционное управление пенсионными активами и банки, в которых имеются банковские счета, а также в банк-кастодиан ликвидируемого накопительного пенсионного фонда, копию приказа уполномоченного органа о назначении временной администрации;

4) тағайындау сәтінен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей екінші деңгейдегі банктерге және кастодиан банкіге жинақтаушы зейнетақы қорының атынан құжаттарға қол қою құқығына ие лауазымдық тұлғалардың қол үлгілері бар жаңа карточкаларды ұсынады;
5) жинақтаушы зейнетақы қорына келіп түсетін қолма-қол ақшасыз аударымдардың және қолма-қол ақшаның, оның ішінде зейнетақы жарналарының, дебиторлық берешегінің, сондай-ақ тұрақсыздық айыбының, өсімпұлдар мен айыппұлдардың, қаржы құралдарына орналастырылған зейнетақы активтері қайтарылуының, өзге кірістердің, жинақтаушы зейнетақы қорының аванстық төлемдерінің, жинақтаушы зейнетақы қорының меншік құқығында тиесілі бағалы қағаздарды өтеуден болған қаражаттың есепке алынуын бақылайды;
6) зейнетақы активтерін:
зейнетақы қоры бұрын жасаған зейнетақы активтерін инвестициялық басқару шартының және кастодиандық шарттың негізінде;
зейнетақы қорына берілген тиісті лицензияның негізінде;
зейнетақы қорына не осы зейнетақы қорының зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымға берілген инвестициялық басқару лицензиясының қолданылуы тоқтатылған кезде инвестициялық басқару шартын және кастодиандық шартты жасау арқылы одан әрі инвестициялық басқаруын қамтамасыз етеді;
7) төлеушілердің осы құжаттарды қайтарып алу туралы өтініштері негізінде "Мерзімінде төленбеген есеп айырысу құжаттары" шоттары бойынша жинақтаушы зейнетақы қорының картотекасынан төлем құжаттарын қайтарады.
4-тарау. Ұйымның ақшалай және басқа да құндылықтарын тексеру
(ревизия жасау), құжаттар мен мүлікті қабылдау, тапсыру, мүлікті түгендеу
20. Уақытша әкімшілік тағайындалған сәттен бастап үш күн ішінде ұйымның, оның филиалдарының, өкілдіктерінің кассалық торабынан тыс орналасқан кассалардағы, банкоматтардағы және операциялық кассалардағы барлық ақшалай және материалдық құндылықтарды, сондай-ақ қатаң есептегі бланкілерді тексереді (ревизия жасайды).
Ревизия кенет жасалады, барлық қолма-қол ақша, құндылықтар, қатаң есептегі бланкілер тексеріледі және ұйымның барлық құрылымдық бөлімшелерінде бір мезгілде бір күнде басталады. Ревизия қорытындысы актімен ресімделеді. Ревизия қорытындысы бойынша қолма-қол ақшаның, құндылықтардың жеткіліксіз болуы анықталған жағдайда, осы факті бойынша құжаттар құқық қорғау органдарына беріледі.
21. Уақытша әкімшілік ұйымның барлық мөрлерін (мөртабандарын) қабылдағаннан кейін ұйымның құжаттарын қабылдайды, ал ұйымның басшысы мен бас бухгалтері оларды тапсырады.
Құжаттарды қабылдау-тапсыру уақытша әкімшілік белгілеген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады және актімен ресімделеді.

4) в срок не позднее десяти рабочих дней с момента назначения представляет в банки второго уровня и банк-кастодиан, новые карточки с образцами подписей должностных лиц, имеющих право подписи документов от имени накопительного пенсионного фонда;
5) контролирует зачисление поступающих в накопительный пенсионный фонд безналичных и наличных денег, в том числе пенсионных взносов, дебиторской задолженности, а также неустоек, пени и штрафов, возврат размещенных в финансовые инструменты пенсионных активов, прочих доходов, авансовых платежей накопительного пенсионного фонда, средств от погашения ценных бумаг, принадлежащих накопительному пенсионному фонду на праве собственности;
6) обеспечивает дальнейшее инвестиционное управление пенсионными активами:
на основании договора на инвестиционное управление пенсионными активами и кастодиального договора, ранее заключенных пенсионным фондом;
на основании соответствующей лицензии, выданной пенсионному фонду;
путем заключения договора на инвестиционное управление и кастодиального договора при прекращении действия лицензии на инвестиционное управление, выданной пенсионному фонду, либо организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами данного пенсионного фонда;
7) возвращает платежные документы из картотеки накопительного пенсионного фонда по счетам "Расчетные документы, не оплаченные в срок" на основании заявлений плательщиков об отзыве этих документов.
Глава 4. Проверка (ревизия) денежных и других ценностей
организации, прием, передача документации и
имущества, инвентаризация имущества
20. Временная администрация в течение трех дней с момента назначения проводит проверку (ревизию) всех денежных и иных ценностей, а также бланков строгой отчетности, находящихся в кассах, банкоматах и операционных кассах вне кассового узла организации, ее филиалах, представительствах.
Ревизия проводится внезапно, с проверкой всех наличных денег, ценностей, бланков строгой отчетности и начинается в один день одновременно во всех структурных подразделениях организации. Результаты ревизии оформляются актом. При установлении по результатам ревизии недостатка наличных денег и ценностей, документы по данному факту передаются в правоохранительные органы.
21. Временная администрация после принятия всех печатей (штампов) организации принимает, а руководитель и главный бухгалтер организации - сдает документы организации.
Прием-передача документов осуществляется в порядке и сроки, установленные временной администрацией, и оформляются актом.

22. Уақытша әкімшілік ұйымның басшысымен және бас бухгалтерімен бірлесіп ол басталған күннен бастап бір ай ішінде мүлікті түгендейді.
Түгендеуді жүргізу үшін түгендеу комиссиясы құрылады, оның құрамын уақытша әкімшіліктің басшысы бекітеді.
Түгендеу ұйымның басшысына уәкілетті органның уақытша әкімшілікті тағайындау туралы шешімін ұсынған күні басталады. Түгендеуді жүргізу мерзімін уәкілетті органның келісімімен уақытша әкімшілік айқындайды және жұмыстың сипаты мен көлемін ескере отырып ұзартылуы мүмкін.
23. Түгендеуді жүргізбес бұрын түгендеу комиссиясы:
1) қосымша үй-жайларды, жертөле және жеке кіретін әрі шығатын есіктері бар мүлікті сақтаудың басқа орындарын пломбылайды;
2) түгендеу сәтіне соңғы келіп түсетін және жіберілетін құжаттарды немесе түгендеуге жататын мүліктің қозғалысы туралы есептерді алады.
24. Түгендеу нәтижелері актімен ресімделеді, оған түгендеу комиссиясының мүшелері және материалдық жауапты адам қол қояды.
Уақытша әкімшілік түгендеу (салыстырып тексеру) нәтижелерін ескере отырып, ұйымның материалдық құндылықтарын, мүлкін қабылдайды, ал ұйымның басшысы мен бас бухгалтері оларды тапсырады.
5-тарау. Қорытынды ережелер
25. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен шешіледі.

22. Временная администрация совместно с руководителем и главным бухгалтером организации проводит инвентаризацию имущества в течение одного месяца с даты ее начала.
Для проведения инвентаризации создается инвентаризационная комиссия, состав которой утверждается руководителем временной администрации.
Инвентаризация начинается в день вручения руководителю организации решения уполномоченного органа о назначении временной администрации. Сроки проведения инвентаризации определяются руководителем временной администрации с согласия уполномоченного органа и могут быть продлены с учетом характера и объема работы.
3. Перед проведением инвентаризации инвентаризационная комиссия:
1) пломбирует подсобные помещения, подвалы и другие места хранения имущества, имеющие отдельные входы и выходы;
2) получает последние на момент инвентаризации реестры приходных и расходных документов или отчеты о движении имущества, подлежащего инвентаризации.
24. Результаты инвентаризации оформляются актом, который подписывается членами инвентаризационной комиссии и материально-ответственным лицом.
Временная администрация принимает, а руководитель и главный бухгалтер организации - сдает материальные ценности, имущество организации с учетом результатов их инвентаризации (сверки).
Глава 5. Заключительные положения
25. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.