2004 жылы жоғары оқу орындарындағы білім алушыларды 2(3)-курстан кейін аралық аттестаттаудан өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 351 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 13 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2851. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 31 мамырдағы N 341 бұйрығымен (V053663 қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз).
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2004 жылғы 31 наурыздағы N 264  бұйрығымен  бекітілген "Қазақстан Республикасының кәсіптік жоғары білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға аралық аттестаттауды ұйымдастыру мен өткізудің ережесіне" сәйкес бұйырамын:
1. 2004 жылға бекітілсін:
1) іштей оқу нысанындағы білім алушыларға 2(3)-курстан кейін кешенді тестілеу өткізу үшін даярлау бағыттарының, мамандықтар мен пәндердің тізбесі, қосымша;
2) заң, педагогикалық және экономикалық даярлау бағыттары және мамандықтары бойынша деңгейлік балл тест тапсырмаларының жалпы санының 30 %-дық, ал медициналық мамандықтар үшін - 40%-дық дұрыс жауабына тең болуы.
2. Білім беру мен тестілеудің мемлекеттік стандарттарының ұлттық орталығы (Т.О.Балықбаев) білім алушыларға 2(3) курстан кейін кешенді тестілеу өткізу бекітілген технологияға сәйкес жүргізсін.
3. Білім беруді дамыту стратегиясы және халықаралық ынтымақтастық департаменті (С.Ә.Ырсалиев) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау бірінші вице-министр Г. Гамарникке жүктелсін.
Министр
2004 жылы жоғары оқу орындарындағы
білім алушыларды 2(3)-курстан кейін
аралық аттестаттаудан өткізу туралы"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2004 жылғы 23 сәуірдегі
N 351 бұйрығына қосымша
Іштей оқу нысанындағы білім алушыларға 2(3) курстан кейін кешенді тестілеу өткізу үшін даярлау бағыттарының, мамандықтар мен пәндердің тізбесі
021600 мамандықтары және 521630 "Юриспруденция" даярлау бағыттары үшін
1. Әкімшілік құқық;
2. Экономикалық теория негіздері;
3. Информатика;
4. Мемлекет және құқық теориясы;
5. Қазақстан Республикасының Конституциялық құқығы.
030000 "Педагогикалық мамандықтар" (жаратылыстану) топтары және 521930 даярлау бағыттары үшін
1. Мәдениеттану;
2. Информатика;
3. Математика;
4. Психология;
5. Педагогика.
030000 "Педагогикалық мамандықтар" (гуманитарлық) топтары және 540330 даярлау бағыттары үшін
1. Мәдениеттану;
2. Математика және информатика;

О проведении в 2004 году промежуточной аттестации обучающихся в вузах после 2 (3) курсов
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 апреля 2004 года N 351. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 мая 2004 года N 2851. Утратил силу - приказом Министра образования и науки РК от 31 мая 2005 года N 341 (V053663) (вводится в действие со дня официального опубликования)
В соответствии с "Правилами организации и проведения промежуточной аттестации обучающихся в организациях высшего профессионального образования Республики Казахстан", утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2004 г. N 264, приказываю:
1. Утвердить на 2004 год:
1) перечень направлений подготовки, специальностей и дисциплин для проведения комплексного тестирования обучающихся очной формы после 2(3) курса, приложение;
2) пороговый уровень по юридическим, педагогическим и экономическим направлениям подготовки и специальностям, равный 30% правильных ответов от общего количества тестовых заданий, а для медицинских специальностей - 40%.
2. Национальному центру государственных стандартов образования и тестирования (Балыкбаев Т.О.) провести комплексное тестирование обучающихся после 2(3) курса в соответствии с утвержденной технологией.
3. Департаменту стратегии развития образования и международного сотрудничества (Ирсалиев С.А.) представить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра Г. Гамарника.
Министр
Приложение
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
"О проведении в 2004 году
промежуточной аттестации
обучающихся в вузах после
2 (3) курсов"
от 23 апреля 2004 года N 351
Перечень направлений подготовки,
специальностей и дисциплин для проведения
комплексного тестирования обучающихся очной
формы после 2 (3) курса
Для специальности 021600 и направления подготовки 521630 "Юриспруденция"
1. Административное право;
2. Основы экономической теории;
3. Информатика;
4. Теория государства и права;
5. Конституционное право Республики Казахстан.
Для групп 030000 "Педагогические специальности" (естественные)
и направления подготовки 521930
1. Культурология;
2. Информатика;
3. Математика;
4. Психология;
5. Педагогика.
Для групп 030000 "Педагогические специальности" (гуманитарные)
и направления подготовки 540330
1. Культурология;
2. Математика и информатика;

3. Жас физиологиясы және валеология;
4. Психология;
5. Педагогика.
040000 "Медициналық мамандықтар" топтары ( 040500 және 040800 басқа "Маман (бейіні бойынша)" біліктілігімен және даярлау бағыттары үшін
1. Информатика;
2. Философия;
3. Биологиялық химия;
4. Патологиялық физиология;
5. Патологиялық анатомия;
6. Микробиология және вирусология.
040500 "Фармация" мамандықтары үшін
1. Информатика;
2. Философия;
3. Биологиялық химия;
4. Аналитикалық химия;
5. Органикалық химия;
6. Микробиология және вирусология.
040800 "Медициналық-биологиялық іс" "Маман (бейіні бойынша)" біліктілігімен мамандықтары үшін
1. Информатика;
2. Философия;
3. Биологиялық химия;
4. Қалыпты физиология;
5. Адам анатомиясы;
6. Цитология және гистология.
070000 "Экономика және басқару мамандықтары" топтары және 520530, 520830, 522230, 522330, 540430 даярлау бағыттары үшін
1. Математика;
2. Информатика;
3. Экономикалық теория негіздері;
4. Микроэкономика;
5. Макроэкономика.

3. Возрастная физиология и валеология;
4. Психология;
5. Педагогика.
Для групп 040000 "Медицинские специальности (кроме 040500 и 040800"
с квалификацией "Специалист (по профилю)"
и направления подготовки 530730
1. Информатика;
2. Философия;
3. Биологическая химия;
4. Патологическая физиология;
5. Патологическая анатомия;
6. Микробиология и вирусология.
Для специальности 040500 "Фармация"
1. Информатика;
2. Философия;
3. Биологическая химия;
4. Аналитическая химия;
5. Органическая химия;
6. Микробиология и вирусология.
Для специальности 040800 "Медико-биологическое дело"
(с квалификацией "Специалист (по профилю)")
1. Информатика;
2. Философия;
3. Биологическая химия;
4. Нормальная физиология;
5. Анатомия человека;
6. Цитология и гистология.
Для групп 070000 "Специальности экономики и управления"
и направлений подготовки 520530, 520830, 522230, 522330, 540430
1. Математика;
2. Информатика;
3. Основы экономической теории;
4. Микроэкономика;
5. Макроэкономика.