Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң "Бас бостандығынан айыруға сотталғандарды айдауылдау ережесiн бекiту туралы" N 2498 болып тiркелген, 2003 жылдың 18 қыркүйектегi N 194 бұйрығына толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 27 мамырдағы N 156 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 29 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2880. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 1122 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 02.12.2016 № 1122 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексiнiң 122 бабын iске асыру мақсатында, бұйырамын:
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң 2003 жылғы 18 қыркүйектегi N 194 "Бас бостандығынан айыруға сотталғандарды айдауылдау ережесiн бекiту туралы" (нормативтi-құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тiркеу реестерiнде N 2498 болып тiркелген) бұйрығына мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
Көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген бас бостандығынан айыруға сотталғандарды айдауылдау ережесiне:
17 тармақ үшiншi абзацпен мына мазмұнда толықтырылсын:
"Күшейтiлген айдауыл сонымен қатар өмiрлiк бас бостандығынан айырылып жазасын өтеп жатқан сотталғандарды айдауылдау кезiнде де тағайындалады.";
18 тармақ 3) тармақшамен мына мазмұнда толықтырылсын:
"3) өмiрлiк бас бостандығынан айырылып жазасын өтеп жатқан сотталғандарды жеке тiнтуден өткiзгеннен кейiн қолын артынан келтiрiп кiсен салынады және ол арнайы пунктке келген бойында шешiледi.";
22 тармақ екiншi абзацпен мына мазмұнда толықтырылсын:
"Өмiрлiк бас бостандығынан айырылып жазасын өтеп жатқан сотталғандар қамауға алынған кезде сапта бiр-бiрден (екi-екiден) және айдауыл бастығының (аға айдауыл) бұйрығы бойынша қозғалады.";
23 тармақ үшiншi абзацпен мына мазмұнда толықтырылсын:
"Өмiрлiк бас бостандығынан айырылып жазасын өтеп жатқан сотталғандарды арнайы автомобильдiң камераларына екi адамнан арттырмай орналастырады, оларды айдауылдау басқа сотталғандардан бөлек жүргiзiледi.";
30 тармақтың бiрiншi абзацында "барлығынан бөлек" деген сөздерден кейiн "және өмiрлiк бас бостандығынан айырылып жазасын өтеп жатқан сотталғандар" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшiне енеді.
Министр
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
_________________________
27 мамыр 2004 жыл

О внесении дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 18 сентября 2003 года № 194 "Об утверждении Правил конвоирования осужденных к лишению свободы", зарегистрированный за № 2498
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 мая 2004 года N 156. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2004 года N 2880. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 1122.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 02.12.2016 № 1122 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации  статьи 122  Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра юстиции Республики Казахстан от 18 сентября 2003 года № 194 "Об утверждении Правил конвоирования осужденных к лишению свободы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2498), следующие дополнения:
в Правила конвоирования осужденных к лишению свободы, утвержденные указанным приказом:
пункт 17 дополнить абзацем третьим следующего содержания: "Особый караул (усиленный конвой) также назначается при конвоировании осужденных, отбывающих пожизненное лишение свободы.";
пункт 18 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) надеть наручники с положением рук за спиной на осужденных, отбывающих пожизненное лишение свободы, после проведения личного обыска при конвоировании из камер временного содержания в специальный автомобиль (специальный вагон) и обратно.";
пункт 22 дополнить абзацем вторым следующего содержания: "Осужденные, отбывающие пожизненное лишение свободы, при посадке находятся в колонне по одному (по два) и двигаются по команде начальника (старшего) конвоя.";
пункт 23 дополнить абзацем третьим следующего содержания: "Осужденных, отбывающих пожизненное лишение свободы, размещают по камерам специального автомобиля не более чем по два человека, конвоирование осуществляется отдельно от других осужденных.";
в абзаце первом пункта 30 после слов "от всех других" дополнить словами ", и осужденные, отбывающие пожизненное лишение свободы".
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
СОГЛАСОВАНО
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
27 мая 2004 года