Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі төрағасының N 1630 тіркелген "Жыныстық жолмен берілетін аурулармен (ЖЖБА) күрес шараларын жетілдіру туралы" 2001 жылғы 27 шілдедегі N 695 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 16 маусымдағы N 479 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 12 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2942. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 890 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2011.12.12 № 890 (қол қойған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
Жыныстық жолмен берілетін аурулармен ауыратын науқастарға көмек көрсететін медициналық ұйымдардағы зертханалық диагностикаларды жетілдіру мақсатында Бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі төрағасының "Жыныстық жолмен берілетін аурулармен (ЖЖБА) күрес шараларын жетілдіру туралы" 2001 жылғы 27 шілдедегі N 695  бұйрығына (N 1630 мемлекеттік тіркелген, "Ресми газетте" 2001 жылғы 5 қазанда N 40 жарияланған (Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 7 сәуірдегі N 280  бұйрығымен өзгеріс енгізілген - N 2259 тіркелген, "Ресми газетте" 2003 жылғы 14 маусымдағы N 24 жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жыныстық жолмен берілетін аурулармен ауыратын науқастарға көмек көрсететін медициналық ұйымдардағы микробиологиялық, зертханалық диагностика әдістерінің міндетті минимумы туралы нұсқаулықта:
2-тармақта:
1) тармақшада "ПБР" деген сөздерден кейін ", ИФТ, VDRL, МНА-ТР, РПГА, FТА-абс" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшада "әдіс" деген сөз "ПБР, ЛБР" деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақшада "ПИФ" деген сөз "ПБР, ЛБР, ИФТ" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Емдеу-алдын алу ісі, аккредиттеу және ақпаратты талдау департаменті (Нерсесов А.В.) белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Әкімшілік департаменті (Шабдарбаев А.Т.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді.
Министр

О внесении дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения от 27 июля 2001 года № 695 "О совершенствовании мер борьбы с болезнями, передающимися половым путем (БППП)", зарегистрированный за № 1630
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 июня 2004 года № 479. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2004 года № 2942. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 декабря 2011 года № 890
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 12.12.2011 № 890.
В целях совершенствования лабораторной диагностики в медицинских организациях, оказывающих помощь больным болезнями, передающимися половым путем,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Председателя Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения от 27 июля 2001 года N 695 "О совершенствовании мер борьбы с болезнями, передающимися половым путем (БППП)" (государственная регистрация приказа за N 1630, опубликован в "Официальной газете" от 5 октября 2001 года N 40 (внесены изменения  приказом  Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2003 года N 280 - зарегистрирован за N 2259, опубликован в "Официальной газете" от 14 июня 2003 года N 24) следующие дополнения:
в Инструкции об обязательном минимуме методов микробиологической, лабораторной диагностики в медицинских организациях, оказывающих помощь больным болезнями, передающимися половым путем, утвержденной указанным приказом:
в пункте 2:
в подпункте 1) после слова "ПЦР" дополнить словами ", ИФА, VDRL, MHA-TP, РПГА, FTA-aбc";
в подпункте 2) после слова "метод" дополнить словами ", ПЦР, ЛЦР";
в подпункте 4) после слова "ПИФ" дополнить словами ", ПЦР, ЛЦР, ИФА".
2. Департаменту лечебно-профилактической работы, аккредитации и анализа информации (Нерсесов А.В.) направить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Административному Департаменту (Шабдарбаев А.Т.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр