Дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсімін қолдануды келісу бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитеті төрағасының 2004 жылғы 9 маусымдағы N 30 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 12 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2943. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 12 тамыздағы N 401 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2008.08.12.  N 401   (қолданысқа енгізілу тәртібін  4-тармақтан  қараңыз) Бұйрығымен.
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы  Заңын  және банкрот рәсімін жүргізуді бақылау бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитетіне берілген өкілеттікті жүзеге асыру мақсатында, Бұйырамын:
1. Дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсімін қолдануды келісу бойынша Нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитеті Төрағасының орынбасарларына жүктелсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алынған күннен бастап күшіне енеді.
Төраға
"Дәрменсіз борышкерлерге қатысты
оңалту рәсімін қолдануды келісу
жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі Дәрменсіз
борышкерлермен жұмыс жөніндегі
комитеті Төрағасының
2004 жылғы 9 маусымдағы
N 30 бұйрығымен
бекітілген
Дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсімін қолдануды келісу жөніндегі нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсімін қолдануды келісу жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  (бұдан әрі - Заң) және Қазақстан Республикасының банкроттық мәселелері жөніндегі басқа да нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес әзірленген.
2. Осы Нұсқаулық дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсімін қолдануды келісу мәселелерін реттейді.
2. Оңалту рәсімін қолдану туралы өтініш беру
3. Дәрменсіз борышкер мүлкінің меншік иесі немесе оған уәкілетті орган оны банкрот деп тану туралы сотқа өтініш бергенге дейін Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитетіне (бұдан әрі - Уәкілетті орган) Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес дәрменсіз борышкерге оңалту рәсімін қолдану туралы өтініш (бұдан әрі - Өтініш) беруге құқылы.
Банкроттық туралы іс қозғағанға дейін мұндай өтінішпен сондай-ақ кредиторлар немесе үшінші тұлғалар жолдана алады.

Об утверждении Инструкции по согласованию применения процедуры реабилитации в отношении несостоятельных должников
Приказ Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 9 июня 2004 года N 30. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2004 года N 2943. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 августа 2008 года N 401
Сноска. Утратил силу  приказом  Министра финансов РК от 12.08.2008 N 401 (порядок введения в действие см.  п. 4 ).
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан "О банкротстве" и осуществления Комитетом по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан предоставленных полномочий по контролю за проведением процедур банкротства, приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по согласованию применения процедуры реабилитации в отношении несостоятельных должников.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителей Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу с момента государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждена
приказом Председателя Комитета
по работе с несостоятельными должниками
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 9 июня 2004 года N 30
"Об утверждении Инструкции по
согласованию применения процедуры
реабилитации в отношении
несостоятельных должников"
Инструкция по согласованию применения процедуры
реабилитации в отношении несостоятельных должников
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по согласованию применения процедуры реабилитации в отношении несостоятельных должников (далее - Инструкция) разработана в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О банкротстве" (далее - Закон) и другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан по вопросам банкротства.
2. Настоящая Инструкция регулирует вопросы согласования применения процедуры реабилитации в отношении несостоятельных должников.
2. Представление ходатайства о применении процедуры реабилитации
3. Собственник имущества несостоятельного должника или уполномоченный им орган вправе до обращения в суд с заявлением о признании его банкротом заявить в Комитет по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Уполномоченный орган) ходатайство о применении к несостоятельному должнику реабилитационной процедуры (далее - Ходатайство) согласно приложению 1 к настоящей Инструкции.
С подобным ходатайством могут обратиться также кредиторы либо третьи лица до возбуждения дела о банкротстве.

4. Өтініште борышкерге қатысты оңалту рәсімін қолданудың орындылығының негіздемесі және Заңның  11-бабының  талаптарын ескере отырып кредиторлар комитетінің құрамы бойынша ұсыныс болуы тиіс, оған Заңның  43-бабына  сәйкес мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) "Бухгалтерлiк есепке алу мен қаржылық есеп беру туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Заңының  16-бабына  және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде N 2182 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2003 жылғы 17 қаңтардағы N 14  бұйрығымен  бекітілген N 30 "Қаржы есептілігін беру" бухгалтерлік есеп стандартының 7-тармағында көзделген құжаттарды қамтитын соңғы екi жыл үшін қаржы есептілігі;
2) дәрменсiз борышкердi оңалту жоспары (бұдан әрі - Жоспар);
3) кепiлдiкпен қамтамасыз етiлген талаптардың жалпы сомасының 50 проценттен астамын иеленетiн кепiлдiк кредиторлардың, сондай-ақ осы кредиторлар талаптарының жалпы сомасының 50 проценттен астам үлесi тиесiлi конкурстық кредиторлардың оңалту рәсiмдерiн өткiзуге жазбаша келiсiмi.
5. Заңның  45-бабына  сәйкес борышкердің төлем қабілеттілігін қалпына келтірудің шынайы мүмкіндігін растау және Жоспарды іске асыру мақсатында мынадай құжаттар қоса берілуі мүмкін:
1) борышкердің төлем қабілеттілігін қалпына келтірудің мүмкіндігі туралы аудиторлық есеп;
2) Жоспарды іске асыру кезінде төлем қабілеттілігін қалпына келтірудің шынайылығын растайтын экономикалық негіздеме;
3) қалыптасу күнін көрсете отырып Жоспарды жасау күніне теңгермеге дебиторлық және кредиторлық берешектің таратып жазылуы;
4) шарттар, келісім-шарттар, ниет білдіру хаттамалары;
5) оңалту кезеңінде сатылады деп жоспарланып отырған борышкер мүлкінің тізбесі;
6) Өтініш беруші тұлға борышкердің төлем қабілеттілігін қалпына келтірудің шынайылығын растау үшін қоса берілуі қажетті деп санайтын өзге де құжаттар.
6. Егер оңалту шаралары ретiнде дәрменсiз борышкердiң Жоспарына оның санациясы енгiзiлсе, Жоспарға санацияға қатысушының борышкерге және/немесе кредиторларға Жоспарға сәйкес сомасы мен мерзiмiн көрсете отырып, ақша аудару туралы жазбаша мiндеттемесi, сондай-ақ оның осы міндеттемені орындау мүмкіндігін растайтын құжаттар (банктің анықтамасы, шарттар, есептер және басқа) қоса берiледі.
Егер санацияға барлық кредиторлардың талаптарын қанағаттандыруды қамтамасыз ету мiндеттемесiн өз мойнына алған екi және одан да көп тұлғалар қатысса, кредиторлардың алдындағы жауапкершiлiктi өздерiнiң арасында бөлудi, ол басталғаннан кейін санацияға қатысудан санацияға қатысушылардың бiреуi немесе бiрнешеуi бас тартқан жағдайдағы жауапкершiлiктi, борышкер мүлкiн басқаруға қатысу тәртiбiн көздейтiн санацияға қатысушылардың келiсiмі қоса беріледі. Сондай-ақ шаруашылық серіктестік қатысушыларының жалпы жиналысының шешімі беріледі, оған сәйкес санацияға қатысушы оңалту рәсімін табысты аяқтаған жағдайда, өзі инвестиция ретінде салған қаражат сомасында шаруашылық серіктестіктің қатысушысы құқығына ие болады.

4. В Ходатайстве должны содержаться обоснования целесообразности применения в отношении должника процедуры реабилитации и предложение по составу комитета кредиторов с учетом требований  статьи 11  Закона, к которому в соответствии со  статьей 43  Закона прилагаются следующие документы:
1) финансовая отчетность за два прошедших года, включающая в себя документы, предусмотренные  статьей 16  Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" и пунктом 7  стандарта  бухгалтерского учета № 30 "Представление финансовой отчетности", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 17 января 2003 года № 14, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 2182;
2) план реабилитации несостоятельного должника (далее - План);
3) письменное согласие на проведение реабилитационных процедур каждого из залоговых кредиторов, сумма требований которых составляет более 50 процентов от общей суммы, обеспеченных залогом требований, а также каждого из конкурсных кредиторов, сумма требований которых составляет более 50 процентов от общей суммы требований конкурсных кредиторов.
5. В соответствии со  статьей 45  Закона, в целях подтверждения реальной возможности восстановления платежеспособности должника и реализации Плана могут прилагаться следующие документы:
1) аудиторский отчет о возможности восстановления платежеспособности должника;
2) экономическое обоснование, подтверждающее реальность восстановления платежеспособности при реализации Плана;
3) расшифровку дебиторской и кредиторской задолженности к балансу, с указанием даты образования;
4) договоры, контракты, протоколы намерения;
5) перечень имущества должника, планируемого к реализации в период реабилитации;
6) прочие документы, которые лицо, подавшее Ходатайство, считает необходимым приложить для подтверждения реальности восстановления платежеспособности должника.
6. Если План несостоятельного должника в качестве реабилитационной меры содержит его санацию, к Плану прилагается письменное обязательство участника санации перечислить деньги должнику и (или) кредиторам в соответствии с Планом, с указанием суммы и сроков перечисления, а также документы, подтверждающие возможность исполнения им данных обязательств (справка банка, договоры, расчеты и другие).
Если в санации принимают участие два и более лиц, принявших на себя обязательство обеспечить удовлетворение требований всех кредиторов в согласованные с ними сроки, прилагается соглашение участников санации, предусматривающее распределение ответственности перед кредиторами, ответственность одного или нескольких участников санации в случае их отказа от участия в санации после ее начала, порядок участия в управлении имуществом должника. Также представляется решение общего собрания участников хозяйственного товарищества, в соответствии с которым участник санации приобретает права участника хозяйственного товарищества в сумме инвестированных им средств, в случае успешного завершения реабилитационной процедуры.

7. Табиғи монополия субъектілері немесе тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие болған нарық субъектілері болып табылатын не азаматтардың өміріне, денсаулығына, ұлттық қауіпсіздікке немесе қоршаған ортаға әсер ете алатын, республика экономикасы үшін зор стратегиялық маңызы бар ұйымдарды оңалту жоспары тиісті орталық атқарушы органмен, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің тиісті аумақтық органымен, қала қалыптастырушы кәсіпорындар бойынша - тиісті облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) әкімімен келісілгеннен кейін Уәкілетті органға жіберіледі.
3. Оңалту рәсімін қолдану туралы өтінішті және оған қоса берілген құжаттарды қарау
8. Табыс етілген құжаттарды Уәкілетті орган Өтініш және оған қоса берілген құжаттар тіркелген күннен бастап 15 жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде қарайды.
Табыс етілген құжаттар осы Нұсқаулықта белгіленген талаптарға сәйкес келмеген ретте, құжаттар қаралмастан кері қайтарылады.
9. Өтінішке қоса берілген Жоспарда Заңның  44-бабына  сәйкес мыналар болуы тиіс:
1) әрекеттерді жүзеге асыру мерзімін және күтілетін экономикалық тиімділігін көрсете отырып борышкердің төлем қабілеттілігін қалпына келтіруге бағытталған іс-шараларды (оңалту шараларын) іске асырудың нақты әрекеттері;
2) Заңның  47-бабының  2-тармағында көрсетілген кредиторлар алдындағы берешекті өтеу мерзімдері.
10. Борышкерге оңалту рәсімін қолданған жағдайда бекітілген Жоспарға өзгерістер енгізілуі мүмкін.
11. Жоспарға өзгерістер енгізу жөніндегі ұсыныстарды оңалтуды басқарушы кредиторлар комитетімен келіскеннен кейін, мынадай құжаттарды қоса бере отырып, Уәкілетті органға келісуге жібереді (2-қосымша):
жоспарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы ұсыныс мақұлданған кредиторлар комитеті отырысының хаттамасы;
жоспарға өзгерістер енгізудің орындылығын растайтын құжаттар.
12. Жоспарға өзгерістер енгізу жөніндегі Кредиторлар комитетімен және Уәкілетті органмен келісілген ұсыныстарды оңалтуды басқарушы сотқа бекіту үшін жібереді.
4. Оңалту рәсімін қолдануды келісу
13. Табыс етілген құжаттарды Уәкілетті орган қарау барысында қорытынды жасалады, онда оңалту рәсімін қолданудың орындылығы туралы негізгі қорытындылар көрініс табады.
14. Жасалған қорытындының негізінде Уәкілетті орган борышкерге оңалту рәсімін қолдануға келісім береді немесе мұндай келісімді беруден бас тартады.

7. План реабилитации организаций, являющихся субъектами естественной монополии или субъектами рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на товарном рынке либо имеющих важное стратегическое значение для экономики республики, способных оказать влияние на жизнь, здоровье граждан, национальную безопасность или окружающую среду, направляется в Уполномоченный орган после согласования с соответствующим центральным исполнительным органом, соответствующим территориальным органом Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, по градообразующим предприятиям - с соответствующим акимом области (города республиканского значения, столицы).
3. Рассмотрение ходатайства о применении процедуры
реабилитации и приложенных к нему документов
8. Представленные документы рассматриваются Уполномоченным органом в течение 15 рабочих дней со дня регистрации Ходатайства и приложенных к нему документов.
При несоответствии представляемых документов требованиям, установленным настоящей Инструкцией, документы возвращаются без рассмотрения.
9. Приложенный к Ходатайству План, в соответствии со  статьей 44  Закона, должен содержать:
1) конкретные действия по реализации мероприятий (реабилитационных мер), направленных на восстановление платежеспособности должника, с указанием сроков осуществления действий и ожидаемого экономического эффекта;
2) сроки погашения задолженности перед кредиторами, указанными в пункте 2  статьи 47  Закона.
10. В случаях применения в отношении должника процедуры реабилитации, в утвержденный План могут быть вынесены изменения.
11. Предложения по внесению изменений в План направляются реабилитационным управляющим на согласование в Уполномоченный орган (Приложение 2) после согласования их с комитетом кредиторов, с приложением следующих документов:
протокол заседания комитета кредиторов, на котором были одобрены предложения по внесению в План изменений;
документы, подтверждающие целесообразность внесения изменений в План.
12. Согласованные комитетом кредиторов и Уполномоченным органом предложения по внесению изменений в План направляются реабилитационным управляющим для утверждения в суд.
4. Согласование применения процедуры реабилитации
13. В ходе рассмотрения представленных документов Уполномоченным органом составляется заключение, в котором отражаются основные выводы о целесообразности применения процедуры реабилитации.
14. На основании составленного заключения Уполномоченный орган дает согласие на применение к должнику процедуры реабилитации либо отказывает в даче данного согласия.

15. Уәкілетті орган мына жағдайларда борышкерге оңалту рәсімін қолдануға келісім беруден бас тартады:
1) төлем қабілеттілігін қалпына келтірудің еш жетістігі жоқ болуы себепті оңалту рәсімін қолданудың орынсыздығы;
2) оңалту рәсімін қолданбай-ақ кредиторлар талаптарын қанағаттандыру мүмкіндігінің болуы;
3) табыс етілген құжаттарды қарау барысында борышкердің мүлкі, оның мөлшері, орналасқан жері туралы мәліметтердің немесе мүлік туралы басқа да ақпараттың жалғандығы, мүлікті басқа иелікке бергендігі, мүлікті иеліктен шығарғандығы немесе жойғандығы, сондай-ақ экономикалық қызметті көрсететін бухгалтерлік және өзге де есеп құжаттарын жасырғандығы, жойғандығы, қолдан жасағандығы анықталса. Бұл жағдайларда Комитет немесе оның аумақтық органы әдейі және жалған банкроттық пәніне тексеру жүргізеді;
4) аумақтық орган Өтінішті қарап жатқан кезеңде борышкерді банкрот деп тану туралы сот шешімінің шығуы.
16. Уәкілетті орган борышкерге оңалту рәсімін қолдануға өз келісімін берген жағдайда кредиторлар комитетін қалыптастырады және Заңның  11,   12 және   43-баптарының  талаптарына сәйкес кредиторлар комитетінің бірінші отырысын шақырады, онда Жоспар қаралады.
17. Егер Жоспарды кредиторлар комитеті Заңмен белгіленген шешім қабылдау тәртібін сақтай отырып мақұлдаса, құжаттарды Өтінім берген тұлға кредиторлар комитетінің келісімін және Уәкілетті органның оңалту рәсімін қолдануға келісімі туралы шешімін қоса сотқа жібереді.
18. Сот оңалту жоспарын бекіту және борышкерге қатысты оңалту рәсімін қолдану туралы ұйғарым шығарған ретте Уәкілетті орган белгіленген мерзімде оңалтуды басқарушыны тағайындайды.
Дәрменсіз борышкерлерге
қатысты оңалту рәсімін қолдануды
келісу жөніндегі нұсқаулыққа
1-қосымша
Уәкілетті орган
_______________________________
(өтінім берген тұлғаның атауы)
_____________________ қатысты
(ұйымның атауы)
оңалту рәсімін қолдану туралы өтініш
__________________ ___________________________ бойынша Әділет
(ұйымның атауы)  (облыс, Алматы қ., Астана қ.)
департаменті _________________ тіркелген, тіркеу нөмірі N _______.
(тіркелген күні)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(ұйымның қысқаша тарихы, ұйымның жүзеге асыратын қызмет түрлері)
_________________________ жағдай бойынша қаржы-экономикалық жағдайы
(оңалту жоспары жасалған күн)
қанағаттанарлықсыз. Дебиторлық берешек сомасы ________ мың теңгені
құрайды. Негізгі қорларының қалдық құны ________ мың теңгені
құрайды. Кредиторлық берешегінің жалпы сомасы ________ мың теңгені
құрайды, соның ішінде:
1 кезек - ________ мың теңге;
2 кезек - ________ мың теңге;
3 кезек - ________ мың теңге;
4 кезек - ________ мың теңге;
5 кезек - ________ мың теңге.
Ұйымның қалыптасқан қаржы-экономикалық жағдайының негізгі
себептері ________________________________________________________
(дәрменсіздігінің себептері)
болып табылады.
________________________ қаржы-экономикалық жағдайын жақсарту
(ұйымның атауы)
мақсатында оңалту жоспары әзірленген. Ұйымның оңалту рәсімінің мақсаты төлем қабілеттілігін қалпына келтіру болып табылады.
Оңалту рәсімін қолданудың орындылығы және төлем қабілеттілігін қалпына келтіру мүмкіндігі қоса беріліп отырған аудиторлық есеппен, шарттармен, экономикалық есептермен және өзге де құжаттармен расталады.
Жоғарыда айтылғандардың негізінде ____________ қатысты оңалту
(ұйымның атауы)
рәсімін қолдану мүмкіндігін қарауды өтінеміз.
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңының 43-бабының 2-тармағына сәйкес кредиторлар комитетінің құрамына мына тұлғаларды ұсынамыз:

15. Уполномоченный орган отказывает в даче согласия на применение к должнику процедуры реабилитации в случаях:
1) нецелесообразности применения реабилитационных процедур, ввиду отсутствия перспектив восстановления платежеспособности;
2) наличия возможности удовлетворить требования кредиторов в полном объеме без применения процедуры реабилитации;
3) выявления при рассмотрении представленных документов недостоверности сведений об имуществе должника, его размере, местонахождении либо иной информации об имуществе, передачи имущества в иное владение, отчуждении или уничтожении имущества, а также сокрытии, уничтожении, фальсификации бухгалтерских и иных учетных документов, отражающих экономическую деятельность. В этих случаях Комитет или его территориальный орган проводит проверку на предмет преднамеренного и ложного банкротства;
4) вынесения судом решения о признании должника банкротом в период рассмотрения Уполномоченным органом Ходатайства.
16. Уполномоченный орган, в случае своего согласия на применение к должнику процедуры реабилитации, формирует комитет кредиторов и созывает первое заседание комитета кредиторов в соответствии с требованиями  статей 11 12 и   43 Закона,  на котором рассматривается План.
17. Если План одобрен комитетом кредиторов с соблюдением порядка принятия решений, установленного Законом, документы направляются в суд лицом, подавшим Ходатайство, с приложением согласия комитета кредиторов и решения Уполномоченного органа о согласии на применение процедуры реабилитации.
18. При вынесении судом определения об утверждении плана реабилитации и применении в отношении должника процедуры реабилитации, Уполномоченным органом в установленные сроки назначается реабилитационный управляющий.
_________________________________________
Приложение 1
к Инструкции по согласованию применения
процедуры реабилитации в отношении
несостоятельных должников
Уполномоченный орган
от _____________________
(наименование лица
подавшего ходатайство)
Ходатайство
о применении процедуры реабилитации
в отношении __________________________
(наименование организации)
_____________ зарегистрировано в Управлении юстиции по ____________
(наименование организации)            (область, г.Алматы, г.Астана)
__________________, регистрационный номер N_____.
(дата регистрации)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(краткая история организации, виды деятельности,
осуществляемые организацией)
По состоянию на _____________ финансово-экономическое состояние
(дата составления плана реабилитации)
неудовлетворительное. Сумма дебиторской задолженности составляет
_____тыс.тенге. Остаточная стоимость основных средств составляет
_____тыс.тенге. Общая сумма кредиторской задолженности составляет
_____тыс.тенге, в том числе:
1 очередь - _____тыс.тенге;
2 очередь - _____тыс.тенге;
3 очередь - _____тыс.тенге;
4 очередь - _____тыс.тенге;
5 очередь - _____тыс.тенге.
Основными причинами сложившегося финансово-экономического
состояния организации являются
____________________________________________________________________
(причины несостоятельности)
В целях улучшения финансово-экономического состояния разработан
план реабилитации _____________________. Целью процедуры реабилитации
(наименование организации)
организации является восстановление платежеспособности.
Целесообразность применения реабилитации и возможность
восстановления платежеспособности обосновываются прилагаемыми
аудиторским отчетом, договорами, экономическими расчетами и другими
документами.
На основании вышеизложенного, просим рассмотреть возможность
применения в отношении _____________________ процедуры реабилитации.
(наименование организации)
В соответствии с пунктом 2  статьи 43  Закона Республики Казахстан
"О банкротстве" в состав комитета кредиторов предлагаем следующих лиц:

1. Еңбек ақы төлеу жөніндегі өкіл - ___________.
(аты-жөні)
2. Салық комитетінің өкілі -        ___________.
(аты-жөні)
3. Кепілдік және конкурстық кредиторлардың өкілдері:
___________ - ____________, ______________________.
(аты-жөні)     (лауазымы)        (ұйымның атауы)
Заңның 43-бабының 3-тармағына және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитеті Төрағасының 2004 жылғы "____"__________ N____ бұйрығымен бекітілген Дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсімін қолдануды келісу жөніндегі нұсқаулықтың 4-тармағына сәйкес мынадай құжаттар қоса беріп отырмыз:
1) қаржы есептілігі;
2) оңалту жоспары;
3) кепiлдiк кредиторлардың жазбаша келiсiмi;
4) конкурстық кредиторлардың жазбаша келiсiмi;
5) аудиторлық есеп;
6) өзге де құжаттар.
_________________________________     қолы _____________
(өтініш берген тұлғаның лауазымы)           (аты-жөні)
Дәрменсіз борышкерлерге
қатысты оңалту рәсімін қолдануды
келісу жөніндегі нұсқаулыққа
2-қосымша
Уәкілетті орган
_______________________________
(ұйымның атауы)
оңалтуды басқарушыдан
_______________________________
(аты-жөні)
_____________________
(ұйымның атауы)
оңалту жоспарына өзгерістер енгізу туралы
өтініш
Өндірістік қажеттілікке (_________________ қаржы-экономикалық
(ұйымның атауы)
жағдайының өзгеруіне) байланысты кредиторлар комитетімен келісілген, оңалту жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөніндегі ұсынысты жолдаймын.
1. _____________________________________.
(өзгерістерді енгізу себептері)
2. _____________________________________.
(жоспардың өзгерістер енгізілетін бөлігі)
3. _____________________________________.
(өзгерістерді енгізуден қорытынды нәтиже)
Қосымша:
1) кредиторлар комитеті отырысының 20__"__"_____N__ хаттамасы.
2) өзге де құжаттар.
_____________________
(ұйымның атауы)
Оңалтуды басқарушы        қолы _____________
(аты-жөні)

1. Представитель по оплате труда - __________________.
(Ф.И.О.)
2. Представитель Налогового комитета - ______________.
(должность, Ф.И.О.)
3. Представители залоговых и конкурсных кредиторов:
________ - __________, __________________________.
Ф.И.О.    (должность) (наименование организации)
В соответствии с пунктом 3  статьи 43  Закона и пунктом 4 Инструкции по согласованию применения процедуры реабилитации в отношении несостоятельных должников, утвержденной приказом Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от "__" __________2004 года N ___, прилагаем следующие документы:
1) финансовая отчетность;
2) план реабилитации;
3) письменное согласие залоговых кредиторов;
4) письменное согласие конкурсных кредиторов;
5) аудиторский отчет;
6) прочие документы.
______________________________________   подпись   ________________
(должность лица подавшего ходатайство)                 (Ф.И.О.)
Приложение 2
к Инструкции по согласованию применения
процедуры реабилитации в отношении
несостоятельных должников
Уполномоченный орган
от реабилитационного управляющего
__________________________
(наименование организации)
_______________________________
(Ф.И.О.)
Заявление
о внесении изменений в план реабилитации
__________________________
(наименование организации)
В связи с производственной необходимостью (изменением
финансово-экономического состояния ___________________) направляю для
(наименование организации)
согласования предложения по внесению изменений в план реабилитации,
согласованные с комитетом кредиторов.
1. ____________________________________________.
(причины внесения изменений)
2. ____________________________________________.
(часть плана, в который вносится изменения)
3. ____________________________________________.
(итоговый результат от внесения изменений)
Приложение:
1) протокол заседания комитета кредиторов от "__" __20__года N___;
2) прочие документы.
Реабилитационный управляющий
_______________________________ подпись ________________
(наименование организации)              (Ф.И.О.)