"Қазақстан Республикасының халқына протездік-ортопедиялық көмек берудің тәртібі туралы" Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 1998 жылғы 2 сәуірдегі N 88, N 763 тіркелген бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2004 жылғы 18 маусымдағы N 140-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 21 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2957. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2005 жылғы 6 қыркүйектегі N 236-ө Бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты   әлеуметтік қорғау министрлігінің 2005 жылғы 6 қыркүйектегі N 236-ө Бұйрығымен.
---------------- Бұйрықтан үзінді ------------------
"Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 20 маусымдағы Заңына, "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 маусымдағы N 754 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналардың күші жойылған деп танылсын: ...
3) "Қазақстан Республикасының халқына протездік-ортопедиялық көмек берудің тәртібі туралы" Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1998 жылғы 2 сәуірдегі N 88-ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң 2004 жылғы 18 маусымдағы N 140-ө бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде
N 2957 тіркелген).
Министр
----------------------------------
Мүгедектердің сұранысын қазіргі заман талаптарына жауап беретін протездік-ортопедиялық бұйымдармен анағұрлым толық қамтамасыз ету мақсатында Бұйырамын:
1. "Қазақстан Республикасының халқына протездік-ортопедиялық көмек берудің тәртібі туралы" Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 1998 жылғы 2 сәуірдегі N 88-ө (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 763 тіркелген), Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 2002 жылғы 17 мамырдағы N 106-ө  бұйрығымен  (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1910 тіркелген және Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2002 жыл, N 33, 666-құжат) өзгерістер мен толықтырулар енгізілген  бұйрығына  мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының халқына протездік-ортопедиялық көмек беру тәртібі туралы Нұсқаулықта:
2-тармақ "қол және аяқ" деген сөздерден кейін ", көкірек бездері" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақтағы "және т.б." деген сөздер ", жіңішке таяқтар, балдақтар, жетек арбалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении дополнений и изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 2 апреля 1998 года N 88-п "Об утверждении Инструкции "О порядке предоставления населению Республики Казахстан протезно-ортопедической помощи", зарегистрированный за N 763
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 18 июня 2004 года N 140-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июля 2004 года N 2957. Утратил силу - приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 6.09.2005г. N 236-п
Извлечение из приказа
Министра труда и социальной защиты населения РК
от 6.09.2005г. N 236-п
"В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу:
...
3) приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 18 июня 2004 года N 140-п "О внесении дополнений и изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 2 апреля 1998 года N 88-п "Об утверждении Инструкции "О порядке предоставления населению Республики Казахстан протезно-ортопедической помощи", зарегистрированный за N 763"...
Министр".
-------------------------------------------------------------------
В целях наиболее полного обеспечения потребностей инвалидов протезно-ортопедическими изделиями, отвечающими современным требованиям, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 2 апреля 1998 года N 88-п "Об утверждении Инструкции "О порядке предоставления населению Республики Казахстан протезно-ортопедической помощи" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 763), внесены изменения и дополнения  приказом  Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 мая 2002 года N 106-п (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 1910 и опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 год, N 33, ст. 666) следующие дополнения и изменения:
в Инструкции о порядке предоставления населению Республики Казахстан протезно-ортопедической помощи, утверждҰнной указанным приказом:
пункт 2 после слов "верхних и нижних конечностей" дополнить словами ", грудных желез";
в пункте 7 слова "и др." заменить словами ", трости, костыли, ходунки.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Негізгі протез берілгенге дейін, мүгедектер медициналық көрсеткіштері бойынша пайдалану мерзімі 6 айдан аспайтын үйрену-жаттығу протездерімен қамтамасыз етіледі.
Мүгедектер негізгі протездермен осы нұсқаулықтың 10, 12-тармақтарында белгіленген пайдалану мерзіміне қамтамасыз етіледі.
Жұмыс протездері мүгедектерге, олардың тілектері бойынша қосалқы құралдарымен бұйымның негізгі түрін алумен бір мезгілде беріледі.";
9-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Нұсқаулықтың 7-тармағында көрсетілген протездік-ортопедиялық бұйымдарды медициналық айғақтамалар бойынша беру, сондай-ақ оларды жөндеу тегін жүргізіледі:";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазіргі заманғы технология бойынша жасалған модульдер мен бөлшектер негізіндегі қол және аяқ протездерін ауыстыру оларды алған күннен бастап үш жылдан кейін, 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар үшін - екі жылдан кейін жүргізіледі.
Көкірек бездері протездерін ауыстыру оларды алған күннен бастап екі жылдан кейін жүргізіледі.
Қазіргі заманғы технологиямен жасалған табан модулінің, косметикалық қаптауларды, протез тысқаптарын пайдаланудың кепілді мерзімі - бір жылға дейін.";
13-тармақ алынып тасталсын;
15-тармақ "Көкірек бездерінің протездері ішкиімнің (бюстгалтер) екі жиынтығымен беріледі." деген сөйлеммен толықтырылсын;
24-тармақ "шұғылдығын" деген сөзден кейін "Ұлы Отан соғысының қатысушыларын, мүгедектерін, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соларға теңестірілген адамдарды және 16 жасқа дейінгі мүгедек-балаларды қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
31-тармақтағы "кеуде темірлерімен" деген сөздер алынып тасталсын;
32-тармақ алынып тасталсын;
45-тармақ алынып тасталсын.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Келісілді:
Қазақстан Республикасының
Экономика және бюджеттік
жоспарлау Министрі
"23" маусым 2004 ж.
Келісілді:
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау
Министрі
"25" маусым 2004 ж.

"8. До выдачи основного протеза, инвалиды обеспечиваются по медицинским показаниям учебно-тренировочными протезами со сроком носки не более 6 месяцев.
Основными протезами инвалиды обеспечиваются со сроком носки, установленными в пунктах 10, 12 настоящей инструкции.
Рабочие протезы с приспособлениями выдаются инвалидам по их желанию одновременно с получением основного вида изделия.";
абзац второй пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Предоставление по медицинским показаниям протезно-ортопедических изделий, указанных в пункте 7 настоящей Инструкции, а также их ремонт производится бесплатно:";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Замена протезов нижних и верхних конечностей на основе модулей и узлов, изготовленных по современной технологии, производится не ранее чем через три года, для детей инвалидов до 16 лет - не ранее чем через два года со дня их получения.
Замена протезов грудной железы производится через два года со дня их получения.
Гарантийный срок эксплуатации модулей стоп, косметической облицовки, чехлов протезов, изготовленных по современной технологии, - до одного года.";
пункт 13 исключить;
пункт 15 дополнить предложением: "Протезы грудной железы выдаются с двумя комплектами белья (бюстгальтер).";
пункт 24 после слова "заказчиком" дополнить словами ", кроме участников, инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных к ним по льготам и гарантиям и детей-инвалидов до 16 лет";
в пункте 31 слова ", грудными железами" исключить;
пункт 32 исключить;
пункт 45 исключить.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Согласовано:
Министр экономики
и бюджетного планировании
Республики Казахстан
23 июня 2004 г.
Согласовано:
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
25 июня 2004 г.